VKB wollen Spaar Uw kolen Firma Schippers Naula flanellen lakens LE BLEU Wei. I. VAN DE VIJVER-Donze, Dorpsstraat, Breskens - ïelct. 889 Vlaamse flitsen Bruidsbouquetten het „warmte kanon" Koopt bij onze adverteerders gesloten zijn bij aankoop ter waarde van 50 et. EEN 60N Voor Uw winterkleding naar VERSPRILLE Ons verzoek is nu of U genegen zoudt zijn één of meer van Uw artikelen of financiële steun ten behoeve van deze bazar ter beschikking te stellen. Mocht U bereid zijn onze jongeren, die dit gebouw zo hard nodig hebben en er zelf hun tijd en krachten voor over hebben, te helpen, dan kunt U deze ar tikelen zenden aan de secretaresse van het Bazar-comité Mevr. N. Leenhouts- Brugge, Nieuwstraat A 272, Groede. Voor Uw gewaardeerde medewerking betuig ik U op voorhand mijn dank. Namens de Herv. Jeudgraad, Ds. M. de Jong. DUIVENSPORT Duivenver. „Strijd in Vrede," Groede Uitslag prijsvlucht uit Arras op Zon dag 2 Sept. Los 12.15 u. Aank. Ie duif 14 u. 26 min. 14 sec., snelh. 1015 m. per min. 1, 7 Jac. Becu. 2, 19 C. Brakman. 3, 12, 18 H. Elfrink. 4 J. Vermeulen. 5 C. v. d. Wege. 6 Joz. v.d. Wege. 8 J. Stokker- man. 9, 15, 20 J. Risseeuw. 10, 17 J. Merk 11 J. van Haneghem. 13 J. Versprille. 14 J. v.d. Wege. 16- L. v.d. Wege. Ie overd. Schautteet-de Roo. FILMNIEUWS Het Luxor Theater te Breskens zal a.s. Zaterdag weer een kolderfilm van Abott en Costello brengen en U zult het niet geloven, maar deze komische triller is de beste die zij maakten: A en C bij de mummie's. Zondag zal de bekende ster uit de films „Anna" en „Bittere Rijst" U enige uren van ritme-spanning brengen in „Mambo", Silvano Mangano in een nieuwe film, waarin een man haar bond aan haar duister verleden totdat een nieuwe en grote rol van een beroem de artiste. Gelezen in een Vlaams blad bij een foto van het bloemencorso te Knokke: „Sleepboot „Zwarte Zee", die buiten mededinging, als eerste geclasseerd werd De mannen uit Breskens, die de boot met papieren bloemen vervaardigden van harte proficiat voor de schone ver rassing!" 0 Botersmokkelaars hadden heel wat pech, toen zij bij Middelburg in Vlaan deren clandestien de grens passeerden. Een lekke band was het begin. Hun po ging om de 500 kg. nog te verbergen in het veld mislukte. Tenslotte moesten zij hun auto in de buurt van Damme in de steek laten. 0 In Damme, het stadje van Tijl Uilen spiegel, gaat het al enkele jaren niet goed in de gemeenteraad. De meerder heidspartij en de minderheidspartij ma ken er elkaar het leven zuur. Zo kon men dezer dagen het merkwaardige feit beleven, dat de burgemeester en de min derheid bij wijze van protest de raads zitting verlieten, toen een besluit van de meerderheid hun niet welgevallig was. fl op de markt te Oedelem ontdekte men bij graafwerkzaamheden heel oude fundamenten. Het opruimen er van bleek erg lastig te zijn, want ze waren gemetseld met roggemeel 0 Wie een auto steelt, dient een goed chauffeur te zijn. Dit ondervond een 22- jarige Knokkenaar, toen hij in Knokke op zekere nacht een auto trachtte te ontvreemden. Een paal bij het station maakte een einde aan zijn reis. De poli tie verraste hem met een gratis ritje naar de gevangenis in Brugge. 0 Elke avond, tot 15 September a.s., is er te Brugge een licht- en klankspel op het plein van Gruuthuse, aan de voet van de O. L. Vrouwetoren. Het behan delt de geschiedenis van Lodewijk van Gruuthuse. 0 In Assebroek bij Brugge werd een 2- daagse tentoonstelling gehouden van lucifersdoosjes uit de gehele wereld. Gevonden voorwerpen Een rugzak met inhoud, een porte feuille met inhoud, een kinder-verre- kijker, 2 zakmessen, een regenjas, regen pijpen en cape, 1 muntbiljet, een paar beenpijpen in tas. Inlichtingen Groepsbureau, Dorpsstr. 47, Breskens. Koppeling van tractor, 2 sleutels, kampeerdeken. Inlichtingen ter gemeente-secretarie te Sehoondljke. Zondagsdienst doktoren. Zondag 9 September BreskensGroedeSehoondljke Dr. Sorgedrager, Groede, tel. 2. CadzandRetranchementSluis Dr. Hage, Cadzand, tel. 266 OostburgAardenburg Dr. Loose, Oostburg, tel. 60. BiervlietIJzendtjke Dr. Kalkman, Biervliet, tel. 345 Zondagsdienst Centram Kraamzorg WestZ.-VI. Zr. de Jong, Cadzand, tel. 367. Aardenburg Gezamenlijk concert. Onder leiding van de heer J. Legrand uit Nieuwvliet zal Zaterdagavond op de Markt te Aardenburg een concert worden gegeven door de gezamenlijke muziekgezelschappen van Aardenburg en Nieuwvliet. Voetbal Voetbalcompetitie. Op 23 September begint de voetbal competitie, waarin het le elftal vanv.v. „Breskens" voor de eerste helft der com petitie zal uitkomen tegen de volgende tegenstanders 23 September BreskensRia W. 30 September SluiskilBreskens. 7 October ClingeBreskens. 21 October BreskensAardenburg. 28 October IersekeB reskens 11 November BreskensLuctor. 18 November 's Heer ArendskerkeBreskens. 2 December KoewachtBreskens. 9 December BreskensOostburg. 16 December Hansw. BoysBreskens. Breskens II zal als volgt uitkomen: 23 September Goes 2Breskens 2. 30 September Breskens 2Middelburg 2. 7 October Breskens 2R.C.S. 2. 21 October Axel 2Breskens 2. 28 October Breskens 2Hontenisse 2. 11 November Vlissingen 3Breskens 2. 18 November Breskens 2Middelburg 3. 25 November Zeeland Sport 2Breskens 2. 2 December Breskens 2Terneuzen 2. 9 December Corn Boys 2Breskens 2. 16 December Breskens 2Vlissingen 2. AUTOMATISERING VAN DE TELEFOONDIENST. Op Dinsdag 11 September a.s. te 13.00 uur zullen de telefoonnetten Aarden burg, Groede en Hoofdplaat worden ge automatiseerd. Gelijktijdig zullen de telefoonaanslui tingen van Eede en St. Kruis naar Aar denburg worden overgebracht, de aan sluitingen van Nieuwvliet naar Groede en die van Sasput naar Hoofdplaat. Deze automatisering geldt voorshands slechts voor het plaatselijke telefoon verkeer. evenals zulks voor de telefoon netten Breskens, Cadzand, Schoondijke, Sluis en IJzendijke reeds het geval is. De abonnees van de netten Aarden burg (met Eede en St. Kruis), Groede (met Nieuwvliet) en Hoofdplaat (met Sasput) kunnen dan de aangeslotenen van het eigen net zonder tussenkomst van een telefoniste bereiken. Interlokale gesprekken moeten zij echter aanvragen. Zij dienen daartoe het nummer 90 te draaien, dat verbin ding geeft met het telefoonkantoor Oostburg. Aldaar worden de gespreks- aanvragen van en voor de abonnees van de netten Aardenburg, Groede en Hoofd plaat verder behandeld. De abonnees van de sector Terneuzen (omvattende de netten Axel, Biervliet, Hoek, Philippine, Sas van Gent, Sluis kil, Terneuzen, Zaamslag en Zuiddorpe) kunnen de abonnees van de netten Aar denburg, Groede en Hoofdplaat auto matisch bereiken. Visserijdag te Enkhuizen De stichting van de Nederlandse Visserij, het overkoepelend orgaan van de verschillende vissersorganisaties in Nederland heeft het voornemen op Vrij dag 5 October a.s. een Visserij dag te or ganiseren, die in het bijzonder de aan dacht zal vestigen op de gevolgen voor de visserij van de verdere inpoldering van het IJsselmeer, afsluiting van de Lauerszee, het Delta-plan, e.d. Het programma van deze Visserij dag die vermoedelijk te Enkhuizen zal wor den gehouden, valt uiteen in drie delen. In de eerste plaats zal in de morgen uren een grote openbare bijeenkomst worden gehouden, waarop enkele voor aanstaande sprekers verschillende as pecten van de hierboven genoemde on derwerpen vanuit het visserij oogpunt zullen belichten. Het middagprogramma voorziet in een grote vlootschouw om daarmede te demonstreren wat de vis serman nog aan bedrijfsuitrusting bezit. Na afloop van deze vlootschouw zal een manifestatie in klederdracht plaats vin den, waarmee tot uitdrukking wordt ge bracht wat er nog aan vissersfolklore rondom het IJsselmeer leeft. ZOJUIST ONTVANGEN een grote sortering wol en sajet pullovers, vesten, sporttruien nieuwe kleuren MERITA stof ijo cm. breed, f 4,95 per meter MAISON MODERNE van zear MODERNE an EXCLUSIEVE modellen, met lint en tule garnering van Gerbere's, Leiletjes-der-Delen, Stephano- tia, Rozan, Anjart, Orchldeën, enz. Foto's ter Inzage. Veriendlngen FRANCO HUIS Walstr. 89-Vlissingen Telefoon 2865 Uw adres voor een bloemengroet door de gehele wereld 1 koop nu de straler voor elk huisgezin. Verbruik ong. 6 ct. per uur Prijs slechts f 17,90 OOSTBURG BRESKENS Het ligt uiteraard in de bedoeling de vissers op grote schaal uit te nodigen tot deelname, zowel aan de vlootschouw, als aan de klederdrachtenmanifestatie. De plaatselijke vissersverenigingen hebben reeds het verzoek ontvangen hiervoor hun medewerking te willen verlenen. De Commissie van de Stichting van de Ne derlandse Visserij, die dit onderwerp voorbereidt, en waarin vertegenwoordi gers van belanghebbende groepen zijn opgenomen, is onlangs uitgebreid met een vertegenwoordiger van de Vereni ging van Zuiderzeegemeenten, een lid van de Commissie van Dertien, die in Zeeland de belangen van de visserij die door de afsluiting van de Zeeuwse zee gaten worden bedreigd, voortdurend be pleit, alsmede door vertegenwoordigers van niet bij de Stichting aangesloten groepen Covij Zuid en Volendam. De Stichting van de Nederlandse Vis serij heeft gemeend geen enkele groep te moeten uitsluiten, aangezien allen ten nauwste bij de te behandelen onderwer pen betrokken zijn. Het spreekt vanzelf, dat voor het welslagen van deze Visserij - dag, waarvoor naast de aan de vloot schouw en klederdrachtenmanifestatie deelnemende vissers tal van autoriteiten zullen worden uitgenodigd, de medewer king van de vissers onmisbaar is. PREDIKBEURTEN Zondag 9 Sept. Ned. Herv. Kerk Aardenburg, geen opgave St. Kruii, geen opgave Biervliet, 9,30 uur, Ds. Evenhuis Breskens, 10 *ur, Ds. van Beusekom Cadsand, 9 uur, Ds. ten Cate Groede, 9,30 uur, Ds. de Jong Hoefdpl&at, 11 uur, Ds. Blomaard Nieuwvliet, 10 uur, Ds. v. d. Graaff Oostburg, 10 uur, Ds. Hugo van Dalen Kinderwijdingsdienst (Bloemendienst) H. Doop. Medewerking kerkkoor. Woensdagav. 7 uur, avondgebed Retranchement, 7 uur, Ds. Hugo van Dalen Schoondijke, 9,30 uur, Ds. Brinkman Sluis, 9,30 uur, Ds. Groenveld St. Anna ter Muiden, geen opgave Waterlandkerkje, 10 uur, Ds. Bergsma H.A, ITiendiJke, 9,30 uur, Ds. Blomaard Zuidzande 10,30 uur, Ds. ten Cate Collecte fonds Kerkewerk Vrij Evang. Gameisu Breskens, 10 uur, Ds. Praas Nieuwvliet. 10 uur, Ds. v. d. Vrie Retranchement, 2,30 uur, Ds. v. d. Vrie Cadiand, 6 uur, Ds. Praas Geref. Kerk Breskens Geen opgave Doopsges. Gem. Aardenburg 10,15 uuri ^>s- Vis Ev. Luth. Gemeente Groede, 10 uur, Ds. Happee R.K. Parochie H. Barbara te Breikem Zondag 9 Sept. 16 e Zondag na Pinksteren. H.H. Missen om 7, 8,30 en 10 uur 's Middags om half drie, Lof. In de week H. Mis om half acht. WoensdagNaamfeest van Maria Zaterdag: Feestdag van O. L. Vrouw van 7 smarten Zaterdagavond om 7 uur, Lof Inplaats van kaarten JAN SMALLEGANGE en HELEEN SCHERBEIJN geven kennis van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaats hebben op donderdag 13 sep tember a.s. Breskens, sept. 1956. T. F. Blankenstraat 6. Spuiplein 39. Receptie: van 17 tot 18 uur, Spuiplein 39. Met ingang van Zaterdag 8 September a.s- zal het zwembad „Wilhelmina" te Breskens Zojuist ontvangen enorme sortering w.o. SWAN In alle breedten, kleuren en prijzen Met ingang van heden geven wij Bij inlevering van f 100,aan bonnen kunt U voor f 5,naar eigen keuze in onze zaak besteden. Zojuist ontvangen zuiver wollen damesvesten en jumpers De nieuwste modellen en kleuren Dorpsstraat 21 Breskens Telefoon 468 herenvesten .pullovers slipovers truien kinderblouses enz. Breskens Groede Telef. 768 Telef.410

De Schakel | 1956 | | pagina 3