Th. Standaert, Eede t 18.990; A. Heyndrickx, Eede f 18.500; Standaert Zn., Eede f 18.410 Vlaminck Verhulst, Eede f 17.850. Schoondljke Muziekconcerten. Vrijdagavond j.l. gaf het muziekge zelschap ,,O.K.K." te Schoondijke een concert op het Dorpsplein. Vanwege het gure weer was de belangstelling hier voor niet groot. Zaterdagavond werd een concert ge geven op de wijk Sasput. De voorzitter van de vereniging, de heer De Klerck, prak een opwekend woord om de ver eniging te steunen. Daarna werd een verloting gehouden. Ook hier was de be langstelling maar matig, hoewel een en ander ten zeerste op prijs werd gesteld. Sluit Geslaagd. De heer A. Westland te Sluis slaagde voor de akte Engels l.o. Benoeming. Tot hoofd van de Chr. school te Sluis is met ingang van 1 October 1956 be noemd de heer J. W. Marsman, thans onderwijzer aan de Chr. school te Ierseke Concert. De muziekvereniging „Apollo" te Sluis gaf op de markt een concert ter gelegen heid van de verjaardag van H.K.H. Prinses Wilhelmina. De markt was hier bij geheel verlicht. Ondanks het gure weer was er vrij veel belangstelling. Aardenburg Diploma-uitreiking Door de Kon. Ned. Zwembond werden in het gemeentelijk zwembad te Aarden burg examens afgenomen voor de diver se zwemdiploma's. Niet minder dan 103 diploma's konden worden uitgereikt, ter wijl slechts drie candidaten moesten worden afgewezen. Voor diploma zwemproef slaagden: Army v. d. Vijver. Corry v. d. Vijver, G. Lippens, L. Kiooté, S. Dhondt, I. Wisse, I. Buijsse, M. Cauwels, G. Lippens, V. Paridaen, M. van Nieuwenhuijsen, K. v. d Hooft, J. de Baerdemaker, L. deSmet, T. Schram de Jong, J. van Damme, A. v. Daele, M. Cauwels, allen te Aarden burg; E. Mille, M. Verhoeven, A. Root- saert-, M. Roedts, R. v. d. Wynckel te Eede; G. v. d. Waeter te Sint Kruis; C. de Groote, R. Adriaansen, N. Visser, J. Zonnevijlle, I. Simpelaar, R. van Hee, R. Rinkhoud, E. van Goor, J. van Kou- wenberg, I. Risseeuw, R. Boidin, J. van Noorden, allen te Oostburg; S. du Fossé te Sluis; mevr. M. T. Boelaert, mevr. M. L. Gevaert, C. Boelaert, M. Boelaert, D. Gevaert, S. Coelis, allen uit Maldeghem België)E. de Baerdemaker, J. de Ma- ree, F. v. d. Hooft en T. van Waes te Aardenburg; K. Schout, W. Kayser, T. Robijn, R. Rozenkranz, T. Dierkx, K. de Jong, K. Hamelink en G. Faes, allen te Oostburg; E. Weijtens, M. Weijtens, J. van Hoecke, allen uit Maldeghem. Voor het diploma geoefend zwemmer slaagden: A. v. d. Vijver, C. v. d. Vijver, M. Schouten. I Wisse, S. Dhondt. N. Puijenbroek, M. Fielemon, J. Verplanke, K. v. d. Hooft, L. Verwulst, L. Kiooté, L. de Smet, J. de Baerdemaker, A. Aar- noudse, T, Schram de Jong, M. Brakman J. van Damme, M. Pieters, R. de Wispe- laere, M, Leliaert en C. Henry, allen uit Aardenburg; P. de Jong, M. de Jong, M. de Hulster, H. Bril, B. van Meenen en T. van Hauwe, allen uit Oostburg; E. Mille, Eede, C. Boelaert, mevr. M. T. Boe laert. mevr. M. L. Gevaert, S. Coelis, al len uit Maldeghem; S. du Fossé uit Sluis; W. van Noorden. H. Verploeg, G. Faes. B. Versprille, allen uit Oostburg en E. de Baerdemaker en W. Ie Grand uit, Aardenburg. Voor het zwemvaardigheidsdiploma I, w.o. reddend zwemmen, slaagden: W. Lucieer, A. v. d. Vijver en J. Puijen broek, allen uit Aardenburg; voor het zwemvaardigheidsdiploma II, de zwaar ste proef met demonstratiezwemmen, slaagden: S. de Cocq uit Aardenburg en I, Rootsaert uit Eede. gezette wegen, waren bevolkter dan de straten van een wereldstad. En toen een chic jong meisle, dat haar ski's droeg op een wijze die grondige kennis van zaken verraadde, met een schijnbaar on handige beweging de kroesharige bont muts van Srhulze afgooide, gaven ze hun wandeling door de majestueuze na tuur liever op. Het verkeer werd te le vensgevaarlijk. Toen zij het wagonnetje van het kabelspoor wilden binnengaan liepen zij tegen mevrouw Casparius op, die juist arriveerde. De dikke meneer Lenz pufte onder het gewicht van hun beider ski's. De schone uit Bremen stevende on middellijk op Hagedom af en vestigde daarbij zeer de aandacht op haar coquet iumnertje. „U komt toch vanavond ook op het gecostumeerde feest?" vroeg ze. Ze knikte allerliefst en stapte, zich stu dentikoos bewegende, bergopwaarts Na het eten haalde Graswander Toni Kesseitu't met, zichtbare vreugde af. ..Asjeblieft," zei Toni. ,,Het is maar dat er de hand aan wordt gehouden, meneer! En wilt u nu niet mee gaan?" Johan knikte, nam nog gauw een slok je koffie en trok aan zijn sigaar. Meneer moest overdag maar liever niet roken," verklaarde Tonie. „U moet me niet kwalijk nemen, maar sportief is dat. niet". Kesselhut lei braaf zijn sigaar weg en stond op. „Please Sir!" zei Toni en hij slenterde alvast vooruit. Breskens Voetbal. Zondag j.l. speelden het le en 3e elf tal van Breskens tegen het le en 3e elf tal uit Souburg. De uitslagen waren: Breskens IR.C.S. I 02; Breskens III—R.C.S. III 11—0. Vergadering kring Zeeland. Zaterdag 15 September houdt de kring Zeeland van de Koninkl. Nederl. Zwem bond een buitengewone algemene ver gadering te Breskens. Biervliet Ronde van de Kapitale Dam. De zevende ronde van de Kapitale Dam leverde een overwinning op voor de Rotterdammer Giessen. Deze renner profiteerde van de rivaliteit tussen de favorieten Van Egmond en Van Amster dam. Genoemd drietal kon een voor sprong van 1,2 minuut behalen. Onge veer half-koers openden Van Egmond, Van Amsterdam en Timmermans een krachtige tegenaanval, waardoor drie ronden vóór het einde de aansluiting met de kopgroep tot stand kwam. Het veld viel verder in vier groepen uiteen. De Zeeuwse favoriet Verschuure wist op knappe wijze van de derde naar de tweede groep te springen en eindigde als eerste Zeeuw op de negende plaats. Van Giessen wist met een lange sprint als eerste te eindigen. De uitslag was als volgt: 1. Van Gies sen, Rotterdam, 70 km. in 1 uur, 55 min. 2 Van Egmond, Den Haag, zelfde tijd; 3. A. de Vries, Waalwijk; 4. L. Timmer mans, Roosendaal; 5. Kees van Amster dam, Oosterhout; 6. J. Linders, Roosen daal, op 30 sec.; 7. J. Konings, Rucphen; 8. S. Tel; 9. Verschuure, Hansweert; 10. Braspennincks11. Van Doesselaere, Sluiskil; 14. P. Rijn, Schore; 15. J. van Espen. Axel; 16. C. Raas, 's Herenhoek. Cadzand Wielerwedstrijd. Morgen, Zaterdag 8 September, zal door de wielersportvereniging „De Wie lingen" de 5e ronde van Cadzand wor den gehouden. Vele nieuwelingen heb ben reeds voor deze wedstrijd ingeschre ven, w.o. de bekende cracks: C. van Am sterdam uit Teteringen; P. Rijn uit Schore en F. van Doeselaar uit Sluiskil. Wanneer de weersomstandigheden gunstig zijn, zullen zeer zeker vele wie lersport-liefhebbers dit sportevenement gaan zien. Eede De Beneluxronde te Eede. In Eede zal Zondagmiddag de vijfde Eeneluxronde, een wegwedstrijd voor professionals, van start gaan. Tal van bekende renners hebben voor deze wed strijd, die over een afstand van 135 km gaat, ingeschreven. O.m. wordt deelge nomen door de Belg Rik van Looy, de winnaar van de ronde van Nederland, tevens tweede bij de wereldkampioen schappen in .Kopenhagen. Ook de Belg Willy Vannitsen, die in de ronde van Ne derland naam maakte en die in België de kermiskoning wordt genoemd, zal van de partij zijn, evenals de Belgische kam pioen Arutfré Vlayen. Van Nederlandse zijde wordt o.m. deelgenomen door Ger- rit Schulte, Wim van Est en Gerrit Voorting, Verder zullen er nog ongeveer 40 renners van start gaan. Burgerlijke Stand GEMEENTE SCHOONDIJKE over de maand augustus 1956. GEBOORTEN: 7, Wilhelmina, d. van C. Maasmans en van I. F. Schanc-k 18. Jo hanna Elizabeth, d. van J. J. Jansen en van C. Matthijsse; 20, Edumondus Fran- ciscus, zn. van H. de Wever en van A. L. lekens. HUWELIJKEN: 2. A. P. den Hollander. 27 j. en L. M. de Caluwé, 21 j. OVERLIJDEN: 4, J. Sonnevijlle, 84 j. INGEKOMEN- 1. M. van den Berge en gezin, van Hoofdplaat naar Montfoort- Meneer Kesselhut nam bedroefd af scheid en lie't op een drafje achter zijn ski-leraar aan. „Als een lam dat ter slachtbank wordt gevoerd," vond Hagedom. „Maar zijn ski-pak zit hem als gegoten". „Geen wonder," sprak Schulze vol trots. „Het is toch immers ook van mijn kleermaker afkomstig!" Hagedom lachte van ganser harte. Hij vond het een kolossale mop. Geheimraad Tobler was blij. dat zijn onbedachtzame opmerking opgevat werd als een mop. Hij lachte een beetje kramp achtig mee. Hij bleef toen echter niet lang meer zitten en sprak: „Ziezo, dat heeft gesmaakt! En nu gaat papa een poosje schaatsenrijden". „Mag ik mee?" Schulze wuifde afwijzend met zijn hand. „Niets d'r van m'n jongen! Eerst moet het boven verwachting blijken dat ik er nog iets van terecht breng en mocht dat het geval zijn, dan nodig ik morgen gasten uit, voor wie ik ettelijke ijsdansen zal ten tonele voeren. Laat je dat een troost zijn!" De jonge man wenste hem sterkte en begaf zich naar de schrijfkamer, omzijn moeder een lange brief te schrijven. Me neer Schulze haalde zijn schaatsen voor de dag en wandelde naar de Ijsbaan. Hij had geluk, want er was verder nie mand. Met moeite bond hij de verroeste schaatsen onder zijn plompe laarzen van rundleer. Hij ging op de spiegelgladde vlakte straat 8; 2, L. M. de Caluwé, van Groede naar Prinses Beatrixstraat 199; 15, B. Verheij, van Werkendam naar Dam straat 1317, E. L. Boidin-Joris, van Ro chester (VSA) naar Prinses Beatrixstr. 37; 24, E. van Wallenburg-Zwigtman, van Middelburg naar De Biltstraat 6; 24, W. M. de Jonge, van Hongkong (Chi na) naar Willemsweg 60; 24, C. van Wal lenburg, van Veere naar De Biltstraat 6; 27, T. C. Spierenburg, van Tilburg naar Prinses Betrixstraat 5; 30, H. C. M. Cam- maert, van Huijbergen naar O 54. VERTROKKEN: 4, J. Sap-Lensen, van W 28 naar Amsterdam; 3, F. J. P. van Moll en gezin, van Losserstraat 4 naar Woubrugge6, J. A. Wiebosch-Boven- schen, van D. A. Lammestraat 8 naar Rhenen; 23, M. van den Berge en gezin, van Montfoortstraat 8 naar Oost- en West-Souburg; 24, Wed. F. A. Klaassen, van W 70 naar Philippine; 27, A. H. M. van de Geijn, van Prinses Beatrixstraat 3 naar Bolsward; 27, S. J. B. van de Geijn, van Prinses Beatrixstraat 3 naar Bolsward; 29, W. J. Moggré, van Land- bouwstraat 1 naar Hilversum; 29, G. J. van Houwelingen, van van der Slikke- straat 18 naar Rhenen; 29, J. I. Ris seeuw, van W 69 naar Delft. Ingezonden ONZE DANK ZIJ UW DEEL! Nu de Visserij dagen weer een paar weken achter ons liggen, is er de tijd om via deze weg de gebruikelijke terugblik op deze dagen te werpen. Hoewel een zo mer van niemendal, mogen wij toch nog niet klagen over het weer met de Visse rij dagen. Al was er de Zaterdag bij de opening geen zon en wel regen, het enthousiasme waarmede wij zijn begon nen die dag, deed het weer wel enigszins vergeten. Wel heeft het aan het comité heel wat werk meer gekost, als we maar eens denken aan het drie a vier maal veranderen van het ballet „Marjo" van de plaats van optreden. Het heeft dan ook het optreden wel wat geschaad. Maar niemand kon dat verhelpen. De andere dagen was het goed weer en wat een zee van mensen in onze gemeente. Hebt u ze gezien, de duizen den, langs de straten en op de haven bij het waterskiën? Het is wel prettig voor het comité, dat zovelen onze Visserij - dagen bezoeken. Ook de jaarmarkt had zeker niet over belangstelling te klagen. Het optreden van de diverse muziekge zelschappen, de radio-ensemble's, judo, enz., is toch bij ieder wel in de smaak gevallen. Jammer, dat bij zo'n massa volk, als er in Breskens was, nog zovelen buiten het terrein blijven, waar de at tracties tegen betaling zijn. Want daar moet het comité het toch van krijgen. En het moet mij van het hart dat vooral sommige van onze eigen ingezetenen van Breskens op dit gebied hun mede werking niet ten volle geven. Het is niet prettig om drie of viermaal te moeten vragen aan dezelfde personen om een kaartje te halen of het terrein te verla ten. Dergelijke dingen verminderen het enthousiasme van de werkers aan onze Visserij dagen. En over deze werkers wil ik het dan hier toch ook eens hebben, want hoewel ze wel weten dat dergelijke inspanningen toch niet gewaardeerd worden verwachten ze toch wel iets meer begrip van sommigen dan nu het geval is. Daarmede in verband volgt hier een brief welke het Comité ontving van een naamloze winkelier: COMITÉ VISSERIJDAGEN SECRETARIAAT MERCURIUSSTRAAT BRESKENS. Geachte Heren, Als winkelier in Uwe gemeente wil ik U hartelijk danken voor het vele werk door U verricht voor het welslagen van de Visserijdagen. Tevens wil ik U ook feliciteren met het behaalde succes, want de visserij feesten zijn dit jaar beter geslaagd dan ooit te voren. Ik hoop dat alle neringdoenden van Breskens zullen begrijpen dat de werk zaamheden die door U, voor een zeer staan en deed de eerste pogingen Hij vouwde de handen op de rug en reed, nog een beetje talmend, 'n baantje rond. Hierna bleef hij een moment op gelucht staan en verheugde zich. Hij lapte het 'm toch maar! Toen kreeg hij meer lef. Hij ging rond rijden. De rechterslagen gelukten beter dan de linker, dat was in zijn schoolja ren ook al zo. Hij bedacht wat hij toen niet allemaal gedurfd bad. Hij maakte een zwaai met zijn linkerbeen en schreef een drie. Eerst een bocht buitenwaarts, vervolgens een lus leggen en dan weer binnenwaarts buigen. „Verdraaid," hij had respect voor zijn eigen prestatie. Wat een mens eenmaal geleerd had. vergat ie niet zo licht. En nu waagde hij het er op; hij deed eerst met een rechter zwaai binnenwaarts en dan weer buitenwaarts een achtfiguur. Fijn ging het! De beide cijfers waren heel duidelijk in het ijs gegraveerd. „En nu een pirouette," sprak hij hard op. haalde met het linkerbeen uit en ondersteunde de zwaai door zijn beide armen zijwaarts te strekken, tien keer draaide hij om zijn eigen as. Hij lachte over zijn eigen moed, tot een onzicht bare macht zijn voeten van het ijs op hief. Hij trachtte, druk gebarend, zijn evenwicht nog te vinden, doch het hielp niet. Hij viel in zijn volle lengte, het dreunde in zijn achterhoofd, zijn ribben kraakten! Schulze lag stil. Hij lag met open ogen en staarde verwonderd naar groot deel belangeloos, werden gedaan en de moeiten die U zich heeft getroost enkel en alleen zijn gedaan in het be lang van de neringdoenden van onze Gemeente, en niet voor het zogenaamde eigen belang. Laat ik daarom de hoop uitspreken dat alle belanghebbende, en dat zijn alle zakenlieden, die kunnen helpen, hetzij financieel hetzij met werkzaamheden, jullie taak helpen verlichten daar het in het belang va n de zaken is dat de dagen succesvol blijven. U nogmaals dankend, met hoogachting, een winkelier. Het Comité had deze brief zeer op prijs gesteld wanneer hij was onderte kend, maar men schroomt schijnbaar om de werkers eens te bedanken in het openbaar met zijn ware naam er bij. Is het dan een schande dat men hen, die maanden van hun vrije tijd opofferen om dit feest tot iets groots te maken, eens openlijk dank zegt? Maar wat men verzuimt wil ik hier dan wel herstellen, en in de allereerste plaats mijn mede- comitéleden de buitengewone dank over brengen van allen die het goed met onze Gemeente voor hebben. Wees er van overtuigd, hoewel ik uit de gesprekken die ik met U allen heb gehad weet, hoe talrijk de teleurstellingen over de waar dering vooral van sommige kringen is, dat Uw werk door de goedwillenden wel wordt gewaardeerd en dat gij allen ere van Uw werk hebt gehad. Ook de enkele mensen buiten het comité die zich uit zichzelf aanboden, ik denk aan die bei den die het terrein hielpen dicht ma ken, aan hem die aan het vuurwerk ging helpen toen ieder feest vierde, aan de chauffeurs die hun vacantiedag opoffer den om materialen te r^den, kortom aan allen, die van goede wille waren en lieten zien dat ze gemeenschapsgevoel hadden, zeg ik: ontvang onze hartelijke dank! En dan een speciaal woord van dank aan de politie die weer veel werk aan ons heeft gehad, maar wie niets te veel was om de zaak op een prettige en vlotte wijze te regelen. En nu is het dan weer voorbij en kan men weer beginnen met plannen maken voor het jaar 1957. Het jubileumjaar! De feesten zijn er dan vijf jaar en de Visserij vereniging bestaat dan 40 jaar. Een jaar dus voor een feest zoals nooit tevoren, maar dan zal er toch hier en daar wel een andere geest moeten waaien om dit te bewerkstelligen, want alleen als men eensgezind de schouders onder zoiets zet, kan men topprestaties leve ren. Maar dat zullen zij die dan dit weer op touw zetten moeten regelen. Voor 1956 is het weer voorbij en voor Uw aller steun zeg ik U. namens het ge hele Comité, hartelijk dank. C. Bazar te Groede Midden in ons dorp Groede staat onze mooie Herv. Kerk, waarvan de toren zichtbaar is ver in de omtrek. Maar een deel van dit kerkge bouw, de vroegere Franse Kerk, staat sinds jaar en dag ongebruikt. Een ruim te van pl.m. 1000 m3 was woonplaats voor spinnen en uilen. De Jeugd van Groede, georganiseerd in drie meisjesclubs, twee jongensclubs, een Jonge Kerk en een instuif voor de Zaterdag- en Zondagavond zou deze ruimte zo goed kunnen gebruiken. Ze missen n.l. een jeugdgebouw. En de voortgang van het jeugdwerk wordt hierdoor ernstig belemmerd. Ze hebben daarom zelf de handen uit de mouwen gestoken en in hun vrije tijd dit oord van spinnen en uilen grondig schoongemaakt, er van gekregen mate riaal een betonvloer ingelegd en een gedeelte er van afgeschoten. De Jeugd heeft dus zelf de eerste daad gesteld. Maar ze willen nu verder en hebben een plan laten ontwerpen dat van deze onnuttige ruimte een aan de eisen van het moderne jeugdwerk beantwoordend jeugdgebouw wil maken. De Jeugd wil onder leiding van de Jeugdraad zelf bouwen, maar dat kan alleen als zij de materialen aangeboden krijgt. Hiervoor zal een bedrag van pl.m. f 15000,- nodig zijn. Hoe lang het zal duren voor zij dit bedrag bij elkaar hebben? Dat zou mede kunnen afhangen van Uw antwoord op dit namens hen aan U gericht verzoek. Het ligt n.l. in de bedoeling ter ver krijging van dit bedrag in het najaar een bazar te organiseren. Maar voor de ze te houden bazar zijn prijzen nodig. de hemel. Minutenlang bewoog hij niet. Daarna bond hij zijn schaatsen af en huiverde. Hij ging rechtop staan en hinkte naar de traiedeur, draaide zich nog een keer om en mompelde met een weemoedig lachje: „Wie het onderste uit de kan wil Diezelfde middag zaten de drie man nen in de bibliotheek, lazen kranten en soraken over actuele gebeurtenissen. Professor Heltai, de dansleraar kwam onderbreken. Hij kwam bij de tafel staan en verzocht de heer Schulze hem te vol gen. Schulze ging mee. Na een kwartier vroeg Kesselhut: „Waar blijft Schulze eigenlijk?" „Misschien neemt hij les in moderne dansen". „Niet erg waarschijnlijk," zei Kessel hut'. (Hij had de opmerking van Hage dom als ernst opgevat). Ze wachten nog een kwartier op zijn terugkeer en besloten toen hem te gaan zoeken. Ze vonden hem, zonder veel moeite, in een der eetzalen. (Wordt vervolgd).

De Schakel | 1956 | | pagina 2