Hel haar jongens en meisjes Rijwielhandel VAN MEENEN, Brtste. Gazelle rijwielen, sport en lour - Kinderrijwielen 1 69,50 - 1 74,75 - Prima stofbril 12,- Café-Restaurant i Zn., ÏH. DE WITTE X Zn. - Breskens Zwemvereniging „SCHELDESTROOM" en Haal de zomer in Uw huis Firma Schippers Nauia De N.V. Koninklijke Maatschappij „De Schelde" vraagt Stad Gent Wegens vacantie gesloten H.BOECKHOUT-Pijck Wilhelmina - Zwembad De kappers naast de kerk Dames-polshorloges Heren-polshorloges HORLOGERIE J. HOVESTADT A. P. LEENHOUTS Gevaar klopt aan Zigeuner baron zorgt voor Uw ogen HELDER's optiek- en fotohandel - Vlissingen Scheepswerf en Machinefabriek VLISSINGEN a. vaklieden en aankomende vaklieden voor de metaalbranche b. jonge krachten, die in de gelegen- heid worden gesteld zich te be kwamen tot metaalbewerker in de scheepsbouw c. flinke krachten voor ongeschoold werk in diverse afdelingen. Lonen volgens C. A. O. in de Metaalindustrie. Voor hen, die zich in Vlissingen willen vestigen, binnenkort woningen beschikbaar. FILMNIEUWS Zaterdag zal in het Luxor Theater te Breskens vertoond worden de sterke film met Richard Widmark: „Gevaar klopt aan". Een film voor intelligente volwassenen met begrip voor situaties, die deze wereld kenmerken. Zondag zal worden vertoond de schit terende operettefilm „Zigeunerbaron". Prachtige kleuren en hartveroverende muziek. Jaarbeurs. Internationale jaarbeurs van 8 tot 23 September. O Het nieuwe theaterseizoen in de Koninklijke Nederl. Schouwburg. Het seizoen wordt ingezet met het be kende toneelwerk „Drie Stuivers-Opera," gevolgd door „De Leeuwendalers" van J. v.d. Vondel, „Wonderkinderen" van Gré- dy en Brarillet en „Sonna" v. Fabricius. Uit het ernstige genre kunnen ver meld worden „De koopman van Vene tië" van Shakespeare, „Peer Gynt" van Ibsen, „De Dode Koningin" van Monther- lant, „De Menselijke Staat" van Mal- raux, „Het Proces" van Kafka, „Anti gone" van Anouilh, „Schuld en Boete" van Dostoievsky. In het lichtere genre releveren zij „Don Camillo's kleine Wereld" van Gua- reschi, „Julia is wonderbaar" van Sau- vajon en „A la monnaie du Pape" van Louis Veile. Het nationale repertoire zal onder meer vertegenwoordigd zijn met „De Dwaas der Liefde" van I. Waegemans en „Hendrikje Stoffels" van J. Naessens. O Koninklijke Opera. Vrijdag 28 September 19.30 u. „De Vliegende Hollander" van R. Wagner. Zondag 30 Sept. 14.30 u. „De Vogel handelaar" van Zeiler. Zondag 30 Sept. 19.30 u. „Samson en Delila" van Saint-Saens. Woensdag 3 October 19.30 u. „De Vlie gende Hollander". Vrijdag 5 October 19.30 u. „Samson en Delila". Zondag 7 October 14.30 u. „De Vlie gende Hollander". Zondag 7 October 19.30 u. „De Vogel- handelaar". Woensdag 10 October 19.30 u. „Samson en Delila". Zondag 14 October 14,30 u. „Samson en Delila". Zondag 14 October 19.30 u. „De Vlie gende Hollander". Vrijdag 19 October 19.30 u. „Manon Lescaut" van Puccini. Zondag 21 October 14.30 u. „Frederi- ka" van Fr. Lehar. Zondag 21 October 19.30 u. „Si j'etais roi" van Adam. Woensdag 31 October 19.30 u. „Fal- staff" van G. Verdi. 0 K.N.S. Zondag 16 September 19.30 u. „Drie Stuivers Opera" van Berthold Brecht. PREDIKBEURTEN Zondag 2 Sept. Ned. Herv. Kerk Aardenburg, geen opgave St. Kruis, geen opgave Biervliet, 9,30 uur, Ds. Evenhuis Breskens, 10 uur, Ds. van Beusekom Cadaand, 10 uur, Ds. ten Cate Giroede, 9,30 uur. Ds. de Jong Collecte class, jeugdwerk Hoofdplaat, 11 uur, Eerw. Heer Heijboer, Zaamslag Nieuwvliet, 10 uur, Ds. v. d. Graaff Oostburg, 10 uur, Ds. Hugo van Dalen Woensdagav. 7 uur, avondgebed Retranchement, 2 uur, mej. Jansen, Vicaris Afscheid Schoondijke, 9,30 uur, Eerw. Heer Heijboer, Zaamslag Sluis, 9,30 uur, Ds. van Bork St. Anna ter Muiden, geen opgave Waterlandkerkje, 10 uur, Ds. Bergsma Voorber. H.A. Extra collecte kerkvoogdij IJzendijke, 9,30 uur, Ds. Blomaard Zuidzande 9 uur, Ds. Blom Vrij Evang. Gemeem* Breske&b, 10 uur, Ds. v. d. Vrie Nieuwvliet, 10 uur, Ds. Praas Retranchement, 2,30 uur, Ds. Praas Cadsand, 6 uur, Ds v. d. Vrie Geref. Kerk Breskens Geen opgave Doopsgec. Gem. Aardenburg 10,15 uur, Ds. Vis Ev. Luth. Gemeente Groede, 10 uur, Ds. Happee R.K. Parochie H. Barbara te Breiken» Zondag 2 Sept. 15 e Zondag na Pinksteren. H.H. Missen om 7, 8,30 en 10 uur 's Middags om half drie, Lof. In de week H. Mis om half acht. Vrijdag: ie Vrijdag. ZaterdagGeboortefeest van Maria. Zaterdagavond om 7 uur, Lof van 3 tot 6 September W" Met ingang van 1 September 1956 wordt het Scheldekade te BRESKENS overgenomen door de heer Hopende door een vlugge en nette bediening ieders gunst te mogen ver werven. Beleefd aanbevelend, Prima patates-frites en garnalen-croquetten Op verzoek wordt ook thuisbezorgd. Breskens Met ingang van Maandag 3 Sept. a.s. zal het te Breskens geopend zijn van 48 uur namiddag. Het Bestuur. is het sieraad van alle dames I Laat het vakkundig verzorgen Wij hebben ook een ruime sortering BYOUTERIEEN, als colliers, armbanden, clips, broches, enz, PARFUMERIEËN alleen het betere genre. Telefoon 873 doublé, 15-sleens anker f 54,50 17-sieens anker, waterdicht, schokvrij, met stalen band, vanaf f 49,50 Mercuriusstr. 12 Telei. 825 BRESKENS Even een berichtje en wij komen U gaarne bezoeken. Het stookseizoen nadert Wij hebben in voorraad prima w.o. kolen- en oliestook Jaarsma, Bekkers, Brandaris, Becht Dyserinck Dorpsilraat 84 Telefoon 528 BRESKENS Zondagsdienst doktoren. Zondag 2 September BreskensGroedeSchoondijke Dr. Ossewaarde, Breskens, tel. 566 CadzandRetranchementSluts Dr. de Meijer, Sluis OostburgAardenburg Dr. Rijk, Aardenburg, BiervlietIJ zendljke Dr. Roeemeijer, IJzendljke, tel. 366. Zondagsdienst Centrnm Kraamzorg WestZ.-Vl. Zr. de Graag, Groede, tel. 52. Gevonden voorwerpen Een benzinebrander. Inlichtingen ter gemeente-secretarie te Schoondijke. Een "ortemonnaie, een kinderschoen tje, een etui met sleutels, een porte feuille met inhoud. Inl. Groepsbureau Rijkspolitie, Bres kens. Luxor Theater te BRESKENS vertoont Zaterdag 1 September a.s. de meest besproken film met Richard Widmark en Marilyn Monroe. Wie was de geheimzinnige vrouw van kamer 809? 18 jaar. Zondag 2 September wordt vertoond de schitterende operettefilm in prachtige kleuren. 14 jaar. Voor spoedige indiensttreding voortdurend gevraagd Gunstige arbeidsvoorwaarden, gunstige vacantieregeiing, licht werk. Bij goede prestaties zeer goede beloning. Aanmeldingen schriftelijk of mondeling ten kantore van 9-12 en 1-5 uur. N.V. Gebr. VERDUIJN's Suikerwerkenfabriek, Breskens Met PHILIPS' KLEINE HOOGTEZON van f 76,50 hebt U de zon op ieder moment dat U dit wenst. Vraagt vrijblijvend inlichtingen. Telefoon 617 BRESKENS Dorpsstraat 67 Het zien beheerst het grootste deei van Uw leven, Pracht collectie brilmonturen Grote sortering Prisma kijkers Enorme voorraad OPTISCHE ZONNEBRILLEN Bellamypark 38 Erkend ziekenfondsleverancier van ALLE fondsen. Aanmeldingen kunnen zowel mondeling als schriftelijk geschieden aan de afdeling Personeelszaken, Hoofdkantoor, Glacis- straat 165, Vlissingen. Of Familiedrukwerk: Firma SMOOR DF HULSTER, Breskens.

De Schakel | 1956 | | pagina 3