jongens en meisjes Firma SCHIPPERS IIAUTA Een arbeider Bloemencorso le Zunderl De N.V. Koninklijke Maatschappij „De Schelde" pieltaiel VAN MEENEN, Breskens. Gazelle-, Union-, Magneet-, Raleigh rijwielen - KiiÉrrijwielcn „Rivel" f 09,50 -174,75 Zeer voordelige aanbieding Stempels en Deurplaatjes Land- en Tuinbouw Erkende Middenstandscursus, Breskens Naar het op Zondag 2 September a.s. Bruidsbouquetten Erkende Middenstandscursus, Breskens ie Vlissingen a. Flinke jonge krachten om een omscholingscursus te volgen voor pijpfitter. b. Pijpenmonteurs Pijpfitters Ook centrale verwarmingsmonteurs kunnen solliciteren. komstig uit Britse musea en kastelen. Enige werken zyn eigendom van de Engelse Koninklijke familie. O In een hotel te Knokke logeerden drie dochters van de Sultan van Marokko. O En nu we het toch hebben over schoon heden: Deze week werd te Knokke een schoonheids wedstrijd gehouden voor kinderen. O Op 24, 25 en 26 Augustus worden te Knokke wederom de jaarlijkse ruiter- wedstrijden gehouden. O In Knokke had een botsing plaats tusen de auto van de heer B. uit Sluis en de electrische tram. Een inzittende van de Opel liep nogal wat verwondin gen op. De auto was zwaar beschadigd. O Wie van graveerkunst houdt kan te Brugge zijn hart ophalen, waar nu een tentoonstelling wordt gehouden van het werk der beste graveurs uit Venetië. O De cocesfabriek van Zeebrugge - in ons gewest goed bekend - zal uitgebreid worden met 35 nieuwe ovens. FILMNIEUWS Het Luxor Theater te Breskens brengt a.s. Zaterdag de bekende oerkomieken Bud Abbott en Lou Costello in hun da verende kolder-klucht „Geef 'm de sporen". De dwaasheid wordt door A. en C. ten top gevoerd. Dat is niet meer lachen maar brullen. Uw lachspieren zullen in actie komen bij het zien van die dwaasheid van formaat. Zondag zal een modem epos van vuur en staal U enige uren in spanning hou den. Het relaas van keiharde kerels in de fel realistische oorlogsfilm „De Hel van Dien Bi en Foe". Hier wordt ten voeten uit het type getekend van man nen die zich inzetten voor de vrijheid van een volk. Deze film moet U zien. teerde stalmest (25-30 ton!ha) zullen de gemaaide en afgeweide percelen dankbaar zijn voor een Thomasmeelbe- mesting. In verhouding tot de andere fosforzuurmeststoffen is deze meststof nu goedkoop. Terwijl in het algemeen de landbouwer te kampen heeft met steeds stijgende productiekosten, stemt het tot grote voldoening dat juist een meststof als Thomasmeel in prijs ge daald is en in de zomermaanden het goedkoopst is. U kunt nu dubbel profi teren: 1. goedkoper bemesten; 2. een sterk grasbestand de winter in laten gaan, met als gevolg vroege grasgroei in de volgende voorzomer. Een boer die rekent, weet wat hem te doen staat! 6 SEPTEMBER OPENING OESTER- EN MOSSELSEIZOEN. Het oester- en mosselseizoen zal dit jaar officieel geopend worden. In Yerse- ke is een comité van voorbereiding ge vormd, waarin o.a. zitting hebben heren uit de oester- en mosselwereld, van het voorlichtingsbureau van de Voedings raad, van het Ministerie van Landbouw en Visserij en van de Provinciale Zeeuw se V.V.V. De opening van het seizoen inYerseke zal geen copy worden van de bekende vlaggetjesdagen. Wel komen er vlaggen bij deze openingsdag te pas, doch deze honderden vlaggen zullen waaien van masten en stengen van de Zeeuwse vis sersvloot. Tientallen boten zullen, rijk gepavoiseerd, meedoen aan een groot scheepse vlootrevue. Deputaties uit de Zeeuwse visserswe reld zullen de producten van de zee ko men aanbieden. Door het openen en consumeren van de eerste oester zal het seizoen officieel voor geopend worden verklaard. In het dorp Yerseke zal het de gehele dag feest zijn. Radio en televisie zullen ongetwijfeld aandacht aan dit kleurrijke schouwspel besteden. PREDIKBEURTEN Zondag 26 Aug. van enige restanten, o.a.: Emaille koffie- en theepotten Snijboonmolens Wasteilen Wasborden Koektrommels Tafelmessen Aktetassen Boodschaptassen M. DE KRAKER, tel 782, Breskens Fa. SMOOR DE HULSTER, Breskens Dorpsstr., Breskens Telef. 617 Ingezonden ONZE NATIONALE HYMNE. Tijdens de Visserijfeesten te Breskens is onze verslaggever enkele dingen op gevallen, die we onze lezers niet ont houden willen. Het openingsceremonieel voor de vis serijfeesten vond des Zaterdags plaats op het Spuiplein. Ondanks de regen was er voor deze openingsplechtigheid veel belangstelling. Het deed ons Nederland se hart goed, dat tijdens het spelen van het Wilhelmus door de Breskense mu ziekvereniging de chauffeurs van de auto's, welke langs de Rijksweg kwamen, uit zichzelf stopten. Bij nadere beschou wing bleken het buitenlandse auto's te zijn, die als gasten in ons land meer eerbied konden opbrengen voor ons Volkslied dan enkele jeugdige inwoners van Breskens, die rustig hun babbel praatjes voortzetten en niet de moeite namen even op te houden met spreken om naar ons Volkslied te luisteren. Tegenover de sympathieke houding van de buitenlandse automobilisten aan het Sipuiplein, die hun auto's stopzetten toen het Wilhelmus weerklonk, stak die van een Nederlandse chauffeur van een Citroën sterk af, die Zondagavond rus tig langs het Oranjeplein reed en deed alsof er juist op dat moment geen Volks lied geblazen werd door Apollo" uit Etten. Ook trof ons de beroerde hou ding van enkele mannen, die slechts, aarzelend gingen staan toen de tonen van onze Nationale hymne weerklonken. Eer zij recht stonden, was de helft van het Wilhelmus gespeeld!! Gelukkig zijn het slechts enkelen die zich van hun slechtste Nederlandse zijde laten zien. Het merendeel van onze bevolking toont de nodige eerbied als het Wilhelmus ten gehore gebracht wordt. Wij in Zeeuws-Vlaanderen noemen ons zo graag „De vergeten hoek" van Nederland. We zullen echter moeten waken voor een laat maar waaien men taliteit. Ouderen dienen de jeugd het vo( 'beeld te geven. Niet een aarzelend voorbeeld, doch een spontane eerbied voor ons eigen volkslied, dat we ook in W. Z.-Vlaanderen dienen hoog te hou den en te blijven waarderen. Node heb ben we 5 jaar ons Wilhelmus moeten missen. Zijn we die tijd vergeten? Zo niet, toon het dan. Ieder geve ons Volks lied die aandacht, die het behoort te krijgen. Een boer die rekent Na veel tegenslag, als gevolg van de abnormaal natte weersomstandigheden in de afgelopen maanden, heeft menige landbouwer-veehouder het hooi thans geborgen. Er wordt reeds weer aandacht ge schonken aan de bemesting van de gras landpercelen en zeer terecht. De laat ste jaren hebben wel zeer duidelijk aan getoond hoe belangrijk het is de gras landpercelen in een goede conditie de winter in te laten gaan. Juist die per celen, welke er in de winter goed ver zorgd bijliggen zijn beter bestand tegen de vorst en andere weersinvloeden en komen in het voorjaar het eerst aan de groei. Naast een flinke gift goed ver Ncd. Herv. Kerk Aardenburg, geen opgave St. Kruis, geen opgave Biervliet, 9,30 uur, Ds. Evenhuis Breskens, 10 uur, Ds.Goudzwaard,IJsselmonde Collecte P. I. T. Cadiand, 10 uur, Ds. Roest, Neerbosch Groede, 9,30 uur, Ds. van Wijk, Zonnemaire Hoofdplaat, 9,30 uur, Eerw. Heer de Visser Nieuwvliet, 10 uur, Ds. v. d. Vlugt, Terneuzen Oostburg, 10 uur, Ds. Hugo van Dalen 7 uur, Ds. Hugo van Dalen Woensdagav. 7 uur, avondgebed Retranchement, 9,30 uur, mej. Jansen, Vicaris Schoondijke, 9,30 uur, Ds. Brinkman H. Doop Collecte Prov. Kerkewerk Sluis, 9,30 uur, Eerw Heer Schutte, Knokke Collecte voor Silo St. Anna ter Muiden, 11 uur, Eerw.HeerSchutte Collecte Silo Waterlandkerkje, 10 uur, Ds. Bergsma IJzendijke, 9,30 uur, Ds. Blomaard Zuidzande 11 uur, mej. Jansen, Vicaris Vrij Evang. Gemeente Breskens, 10 uur, Ds. Enter Sr. 6 uur, Ds. v. d. Vrie Nieuwvliet, 10 uur, Ds. v. d. Vrie Retranchement, 1,30 uur, Ds. v. d. Vrie Cadiand, 6 uur, Ds. Enter Sr. Geref. Kerk Breskens Geen opgave Doopsges. Gem. Aardenkurg 10,15 uur, Ds. Vis Ev. Luth. Gemeente Groede, 10 uur, Ds. Happee R.K. Parochis H. Barbara tc Breikem Zondag 16 Aug. 14 e Zondag na Pinksteren. H.H. Missen om 7, 8,30 en 10 uur 's Middags om half drie, Lof. In de week: H. Mis om half acht. Vrijdag: feestdag van Maria Middelares Zaterdagavond om 7 uur, Lof Zondagsdienst doktoren. Zondag 26 Aug. BreskensGroedeSchoondijke Dr. Eggink, Schoondijke, tel. 366. CadzandRetranchementSluis Dr. Hage. Cadzand, tel. 266 OostburgAardenburg Dr. de Bruijckere, Oostburg, tel. 60 BiervlietIJzendijke Dr. Brouwer, IJzendijke, tel. 266. Zondagsdienst Centrum Kraamzorg WestZ.-Vl. Zr. de Jong, Cadzand, tel. 367. gevraagd. In bezit van rijbewijs strekt tot aanbeveling. Vismeelfabriek „Zeelandia", Breskens. TER OVERNAME: Kinderbox, z.g.a n. Kinderwagen Kinderstoeltje Bevr.Ph. van Kleefstr. 61, Breskens. De nieuwe cursus vangt aan in september. Aanmeldingen gaarne zo sooedig mogelijk. Inlichtingen geheel vrijblijvend. Dit jaar 93 pCt. geslaagden Z. RISSEEUW, J. DE BRUIJNE, Burgem. Qerritsenstr. 25, Ph. van Kleefstr. 61 - Tel. 576 Breskens Breskens (heen en terug via Antwerpen). Prijs f 6,per persoon. Plaatsbespreken en inlichtingen telefoon 139 Aardenburg en bij de agenten Stoomtram Mij. Breskens-Maldeghem N.V. van zeer MODERNE en EXCLUSIEVE modellen, met lint en tule garnering ven Gerbera's, LelletJea-der-Dalen, Stephano- tlt, Rozen, Anjers. Orchldeën, enz. Foto'i tar Inzage. Verzendingen FRANCO HUIS Walstr. 89- Vlissingen Telefoon 2865 Uw edrei voor een bloemengroet door de gehele wereld Voor spoedige indiensttreding voortdurend gevraagd Gunstige arbeidsvoorwaarden, gunstige vacantieregeling, licht werk. Bij goede prestaties zeer goede beloning. Aanmeldingen schriftelijk of mondeling ten kantore van 9-12 en 1-5 uur. N.V. Gebr. VERDUIJN's Suikerwerkenfabriek, Breskens Aanmelding voor de opleiding voor het examen 1957 zo spoedig mogelijk bij de Directeur: J. F. DE PAUW, Dorpsstraat 78a. Aanvang der lessen op Woensdag 5 September om 7 uur. Onze cursus is erkend door het Instituut voor Middenstandsontwikkeling te 's-Gravenhage. De secretaris, J. CARELS. vraagt voor directe indiensttreding in haar afd. Koperslagerij: Aanmeldingschriftelijk of persoonlijk aan onze afdeling personeelszaken. Verder verstrekt deze afdeling U gaarne zo wel schriftelijk als mondeling alle gewenste inlichtingen. Adres van het HoofdkantoorGlacisstraat 165, Vlissingen.

De Schakel | 1956 | | pagina 3