De tijd wordt kort voor het jaar 1956. De begroting 1956 werd gewijzigd in verband met de uit te voeren bestra- tingswerken in de Nieuwstraat, gedeelte Karnemelkstraat en het meer-werk bij de bestratingswerken in de Nassaustraat en Waterpoortstraat. De heer A. Dellaert informeerde naar de proefneming die genomen zou worden met bus of taxi naar de grens. De voorz. zei, dat wegens geldgebrek hiervan voor lopig wel niets zal kunnen komen. Voorts wees dhr. Dellaert er op, dat het verkeer BreskensGent via Oostburg wordt geleid door middel van de weg wijzer van de A.N.W.B. te Schoondijke. De voorz. zei dat op bespoediging van de wegverbetering SchoondijkeIJzendijke aangedrongen dient te worden. Terwijl de gemeente Eeklo (België) op haar beurt op spoedige verbetering der weg Eeklo- Watervliet dient aan te dringen. Weth. Doens vei, dat de A.N.W.B, niet de kort ste verbindingen aangeeft, maar zich door verkeerstechnische overwegingen laat leiden. Voorts vroeg dhr. Dellaert naar de toestellen voor de speeltuin. Uit het antwoord van de voorz. bleek, dat de toestellen spoedig aangebracht kunnen worden. Mooi resultaat voor Philharmonica". In bet kader van de feestelijkheden te Hengstdijk werd Zaterdag j.l. ook een in ternationaal accordeonconcours gehou den, waaraan ook door de W. Z.-Vlaamse accordeonvereniging „Philharmonica" uit IJzendijke werd deelgenomen. Hoewel deze vereniging nog geen drie jaar be staat, kwam zij uit in de afdeling uit muntendheid en behaalde hierin een le prijs met een indrukwekkend aantal punten, n.l. 197Vj en de hoogste onder scheiding van de jury- De vereniging won hiermee de geldprijs voor het hoog ste aantal punten en een door een on derneming geschonken beker als extra- prils. Mej. C. Vermeulen, werkend lid van „Philharmonica," behaalde als soliste in de afdeling uitmuntendheid een le prijs met lof, terwijl de 10-jarige E. Sturm in de jeugdafdeling een le prijs met 181'/j punt en een hoge onderscheiding werd toegewezen. Dirigent Anthonisse en zijn corps kun nen met trots op deze resultaten terug zien. Breskens Turnuitvoering. Zaterdagavond, 4 Aug., zal de tumver eniging „D.I.O." te Breskens een uitvoe ring geven op het Oranjeplein. Het pro gramma ziet er als volgt uit: Vlagoefening (meisjes, Springkast (meis jes), vrije oefening (adsp. meisjes), brug (meisjes), stokoefening (jongens), brug (adsp. meisjes-, vrije oefening (jongens ringen dames), knotsoefening (dames), paardspringen (dames), vrije oefening (meisjes), brug ongel.levenw. balk (da mes). hoepeloefening (dames). Zwemmen. Bij de op Zaterdag 21 Juli te Middel burg gehouden Zeeuwse junioren-kam pioenschappen wist Theo Seuss op het nummer 50 m. vlinderslag de 2e plaats te bezetten. Waterpolo. Woensdag 25 Juli werd in het „Wilhel- mina"-zwembad te Breskens de water- polowedstrijd Scheldestroom IZeehond I gespeeld. In de eerste helft gaf Schel destroom de Vllssingers goed partij. Tot doelpunten kwam het echter niet, daar de achterhoede de handen vol had. Ver schillende keren wist Scheldestroom het doel van de tegenpartij te vinden: alle schoten gingen echter naast of over. Na de rust was Zeehond sterk in de meerderheid. Scheldestroom kwam er practisch niet meer aan te pas. Acher elkaar maakten de Vllssingers 4 doelpun ten. Deze waren hoofdzakelijk te wijten aan enkele grove dekkingsfouten en het loslaten van de man. De wedstrijd stond niet op hoog peil: vooral in de tweede helft ging het er af en toe tamelijk ruw toe. Zeehond won deze wedstrijd verdiend met 40. B. Hagedom poesen op zijn kamer. En niet uw vader. We zijn bevriend geraakt. Ik met Ha gedom. Hij met uw vader. En daardoor de Geheimraad met mij. Ik ben erg blij. Daarnet, hebben we een grote sneeuwpop gemaakt. HIJ heet Casimlr en hij heeft een waterhoofd. En Is een torso. Het ho tel is zeer voornaam. De gasten ook. De Geheimraad ziet er natuurlijk uit om op te schieten. Van zijn dasje alleen kan 'n mens onpasselijk worden. Morgen zal ik zlln kamer een beetje gezellig maken. Mijn eleetrisch strijkijzer heb ik ook meegenomen. Om de sneeuwman te ver sieren wilde h!1 de knopen van zijn jasje afsnUden. Men moet vreselijk op hem passen. De vrouwen zitten allemaal ach ter meneer Hagedom aan. Ze houden hem voor een troonopvolger. En daarbij is hy werkeloos en hij beweert, men kan niet op iedere knappe vrouw verliefd worden. Dat zou te erg zlln. Morgen leer ik ski-lopen. Het is niet nodig, dat iedereen ziet. wanneer ik on dersteboven rol. De portier dacht eerst, dat de Geheimraad een venter was. Dat heeft hij ervan. Maar hij vindt zoiets alleen maar komiek. HIJ stond tenminste toe, dat ik kennis met hem maakte en dat ik met hem omga. Ik ben er bill om. Maar dat heb ik al geschreven zoals ik nu bij het herlezen bemerk. Hoe het ook zij. ik ben gelukkig. We waren in de bar en hebben nog al stevig geklonken. Maar onder de sterrenlucht zijn we weer hele maal nuchter geworden En van de sneeuwman. Hij staat voor de deur van Biervliet Kermiskoers voor beginnelingen. De Biervlietse koers voor nieuwelingen welke ter gelegenheid van de kermis werd georganiseerd, is dit jaar onder moeilijke omstandigheden verreden. De steeds fel ler blazende wind maakte het de renners niet gemakkelijk. Ook de toeschouwers hadden veel van de storm te verduren. Het opgewaaide zand sneed de mensen in het gezicht. Toch was er nog veel be langstelling voor de koers. Burgemeester Kostense loste het start schot, na de renners te hebben toege sproken. Al in de eerste ronde trokken er enkele renners tussenuit. W. de Ruijs- scher uit Hoofdplaat, F. van Doeselaere en A. Dees hadden bij het ingaan van de 2e ronde al wat voorsprong. Bij de 3e ronde kwam van Doeselaere alleen door op kop; later voegde van Egmond zich bij hem. Samen streden zij met opmer kelijk succes tegen de straffe Zuidwester. Door een felle jacht op de vluchtelingen werd het peloton uit elkaar getrokken Ook van Doeselaere moest na de elfde ronde het hoofd in de schoot leggen en zich terug laten vallen op het jagende peloton. Van Egmond deed het nu alleen en reed opmerkelijk licht, in steeds het zelfde tempo. Onder toejuichingen van het publiek werden de renners aange moedigd. Als glorieuse winnaar kwam van Eg mond over de eindstreep en incasseerde zijn dertiende overwinning. Hij nam de nodige voorzorgen voor hij de bloemen in ontvangst kwam nemen. Zijn haar was gekamd en in een net trainingspak reed hij zijn ere-rondje, na een klinkende kus en een prachtig bouquet bloemen van Marie de Pauw te hebben ontvangen. De uitslag luidde: 1. A. van Egmond, Den Haag 1 uur 43 min. 55 sec.; 2. P. Verschure, Hansweert; 3. P. van Hees, Hoogerheide; 4. H. Vernooij, Sluiskil; 5 F. van Doeselaere, Sluiskil; 6. D. Wou- terse, Kwadendamme; 7. J. Huissoon Heinkenszand8. C. Raas, 's-Heeren- hoek; 9. P. van Rijn, Schore; 10. V. de Ruijsscher. Hoofdplaat: 11. A. Dees,Ter- neuzen; 12. W. Soetens, Zelzaete: 13. L. Lampo, Sas van Gent. Kermisschietingen. Tijdens de kermisdagen te Biervliet werden diverse kermisschietingen geor- aniseerd op de liggende wip en wel als volgt: Zaterdag: schieting in café Oubrie, deelname 32 schutters. Hoogvogel: C. v.d. Steene, Bouchaute België): le zijvogel: Jac. Wij ffels, Bier vliet; 2e zijvogel: C. v.d. Steene. Bou chaute. De aangeduide vogel voor een extra-prijs werd geschoten door Aug. Jan- en. Biervliet. Zondag: schieting in café Jos Maas, deelname 28 schutters. Hoogvogel: P. Temmerman, Hoofd plaat: le zij vogel: H. Maas, Biervliet; 2e zijvogel: verloot. Extra-prijs (beker) Em. Cretel, St. Jan in Eremo (België). Maandag: schieting bij F. Oubrie, deelname 28 schutters. Hoogvogel: Jac. Wijffels, Biervliet; le zijvogel: W. Hoevenagel, Biervliet; 2e zij vogel verloot. Extra-prijs (beker) Nestor Wijffels. IJzendijke: 2e extra-prijs (fles drank) niet geschoten. Groede Geslaagd. Bij het te Middelburg gehouden exa men voor het middenstandsdiploma slaagden mej. W. van den Hemel en de heren J. Brakman, L. Scheele en A. Ver- heije, allen uit Groede. Muziekconcert. Zondagmiddag a.s. wordt door de mu ziekvereniging „E.M.M." te Groede een concert gegeven in de duinen. Strandspelen. Zaterdagmiddag werden te Groede strandspelen gehouden voor kinderen tot 15 jaar. De animo hiervoor was, niette genstaande het feit dat het weer niet zo erg moot was, tamelijk groot. De spelen bestonden uit: een wedstrijd in het maken van strandfiguren, een vlie- het hotel. De gasten zullen morgen ogen opzetten. Spoedig schrijf ik u weer. Ik hoop maar, dat Ik morgen geen ongeluk krijg. Skiën is een tamelijk gevaarlijke sport. Wie zal voor de, Geheimraad zorgen wanneer Ik met een paar gebroken rib ben ergens in een ziekenhuis terecht kom? Enfin, ik zal er mijn best voor doen om heel en gaaf te blijven. Ik hoop maar dat het u naar wens gaat. juffrouw Hildegard. Heeft u maar geen zorgen over uw vader. U kunt op mij vertrouwen, dat weet u wel. Wilt u Kunkel van mij groeten? Dat idee om vooruit te telefoneren, komt ze ker van haar? Meer weet ik tot mijn spijt niet. Van ganser harte, hoogachtend. Ski-heil! Uw oude getrouwe Johan Kesselhut. DRIE MANNEN IN DE SNEEUW. De volgende ochtend, reeds om zeven uur. kwamen de eerste gasten met veel lawaai uit hun kamer. Het had er veel van alsof een colonne duikers in hun lood zware pakken over de gang liepen. In de eetzaal weerklonk het ongewekt gelach en gepraat van een reeks honge rige moncen. De kellners balanceerden met zware, smakelijk uitziende bladen. Later brachten zij ook nog lunchpakket ten die de gasten, die eerst laat op de middag zouden terugkeren van een tocht meekregen. (Wordt vervolgd). gerwedstrijd en schatgraven. De uitsla gen waren: Strandfiguren: 1. Rie Oosterling, 180 pnt.2. Anneke Kooiman 153 pnt.3 en 4. Tinus Robijn en Agnes Berckmoes, 147 pnt.; 5. en 6. Gerard Provoost en Johan Provoost 141 pnt.; 7. en 8. Monique Go- vaert en Ineke de Smit, 139 pnt. Vliegerwedstrijd: 1. Vincent de Bode, Gouda, 90 pnt.; 2. W. de Sutter, 88 pnt.; 3. J. Becu, 75 pnt.4. R. van Witsen, 72 p. Schatgraven: Slechts enkele kinderen vonden een schat, de andere schatten werden pas veel later of helemaal niet gevonden. De eerste vijf die een schat vonden warenIneke Vosters, Toon Vos- ters, Monique Govaert, David Luteijn en Heieen Jongsma. NleuwvHet Geslaagd Te Wageningen slaagde voor het examen Landbouwwerktuigen de heer J. Iz. Flikweert te Nieuwvliet. Ooatburg Geslaagd De heer M. J. Kaboord, onderwijzer aan de Openbare lagere school te Oost burg, behaalde dezer dagen zijn hoofd- acte. Voetbal. Het le elftal van Oostburg, dat in zijn eerste wedstrijd om de K.N.V.B.-beker met 44 gelijk speelde tegen Corn. Boys I te Sas van Gent, heeft zijn tweede wed strijd thuis tegen Yerseke I met21 ge wonnen. reis. De tocht ging op de fiets naar de jeugdherberg in Domburg en gedurende de dagen van de reis waren de leerlingen volop in de gelegenheid kennis te maken met de bijzonderheden van het eiland Walcheren. O.m. werd een bezoek ge bracht aan Miniatuur Walcheren en een museum in de provinciale hoofdstad. Retranchement Een mooie reis. Zaterdag gingen de bejaarden van Retranchement per bus van de S.B.M. op stap. Het was een Belgische reis, waarbij het eerst werd gepauzeerd te He kelgem, waar de bekende zandtapijten bewonderd werden en kennis gemaakt werd met de Belgische koffie. Een wandeling door de drukke hoofd stad was uiteraard niet mogelijk, zodat de bezienswaardigheden van Brussel per bus werden opgezocht, zoals het graf van de Onbekende Soldaat, de Grote Markt, Manneke Pis, het park van Egmond en Hoorne en het koninklijk paleis. Het pa leis van Justitie werd bezichtigd, alsmede een deel van de prachtige St. Gudule. Na het nuttigen van de Brusselse soep zette het gezelschap de reis voort naar het vliegveld Meisbroek, waar enige tijd de afwisselende bedrijvigheid werd gade geslagen. Temidden van de prachtige bossen van Tervuren werd wederom koffie gedron ken. De tocht van Tervuren via Halle en Geraerdsbergen naar Gent, langs „onbe kende" wegen door het mooie heuvelland van de Vlaamse Ardennen, zal niet licht vergeten worden. Hoewel het reeds laat was, werd nog even gepauzeerd in Gent, waar de monu mentale gebouwen reeds feestelijk waren verlicht. Rond tien uur bereikte het gezelschap weer de woonplaats. Jammer dat het aantal deelnemers aan deze reis niet groter was. Zij die thuis bleven hebben weer veel gemist. Ook zou het voor de organisators heel wat aangenamer zijn, als zowel „jong en oud en rijk en arm" aan deze reizen zouden deelnemen. De uitstapjes zouden dan nog beter tot hun recht komen door winst aan eensgezindheid en saamhorig heidsgevoel. Een geluksvogel. De heer Nonnekens uit Den Haag zal niet licht Retranchement en Middelburg vergeten. Toen hij bij het Zwin kam peerde, maakte hij een uitstapje naar miniatuur-Walcheren, waar men hem vertelde, dat hij sinds de opening de halfmillioenste bezoeker was, welk feit hem enkele verrassingen bezorgde. Moeilijkheden voor de kampeerders.. Door het stormweer van Zondag zijn enige kampeerders bij het Zwin te Re tranchement in moeilijkheden geraakt. Enige tenten begaven het. Het Amster damse kamp brak zijn tenten op en ging een dag vroeger naar huis. Ook het kamp van de V.C.J.C. liep schade op. Ongeluk. De heer Abr. K. te Retranchement viel dezer dagen van een tractor. Hierbij liep hij enige kneuzingen op, vermoede lijk van niet ernstige aard. Toch werd hem enige tijd rust voorgeschreven. Verdronken. Bij het zwemmen in de geul van het Zwin te Retranchement is Donderdag avond een 12-jarige jongen uit Knokke verdronken. Hij maakte deel uit van een groep scholieren, die hem op zeker ogen blik bij het zwemmen vermisten. Toen men hem geruime tijd later vond, waren de levensgeesten reeds geweken. Het lijk werd overgebracht naar het lijkenhuisje te Retranchement, waarna het in Knok ke werd teraardebesteld. Geslaagd. Voor het middenstandsdiploma slaag den te Terneuzen mej. C. M. de Winne en de heer P. A. de Smidt. Schoondijke Wegverbetering SchoondijkeIJzendijke. Naar wij van bevoegde zijde vernemen, zal binnenkort een aanvang worden ge maakt met de asfaltering van het weg dek SchoondijkeIJzendijke. Sluit Schoolreis. Onder leiding van het onderwijzend personeel maakten de leerlingen van de Chr. school te Sluis een 3-daagse school- MIDDEN STANDSEXAMENS. Te Terneuzen slaagden voor het mid denstandsexamen: E. J. E. Bevin, IJzen dijke; A. E. Buijsse, Biervliet; E. Driedijk, J. Fremouw, Cadzand; R. A. Dusebout, M. J. Ghijsels, J. S. C. van Kampen, Bres kens; J. Duste', Oostburg; W. G. C. Groos- man, W. F. L. Gij zeis, Sluis. Verder zijn nog te Terneuzen geslaagd: E. A. Meijers, Oostburg; J. M. Pieters, J. Riemens, IJzendijke; K. W. Pladdet, Biervliet; T. J. Plasschaert, M. E. J. van de Plasse, M. A. Remijn, Sluis; J. C. Roest, Breskens; M. J. Sonnevijlle, Schoondijke; C. J. Sijnesael, L. S. M. Vermeere, Nieuwvliet; G. C. A. Ver straten, Hoofdplaat. Ingezonden Ja, dat hebben wij de laatste dagen al vele malen gehoord als wij diverse be sprekingen met buurteommissies, met di verse instanties en zelfs met ons eigen Comité hadden. De tijd wordt kort Maar daarom kan er nog hard en veel gewerkt worden in de dagen die nog voor ons liggen. En er kan nog veel goed gemaakt worden, toch zeker als men zorgt dat de velen, die zich inspannen om onze Visserijfeesten te doen slagen, niet te dikwijls hetzelfde moeten doen of vragen. Zorg dat als men U komt be zoeken niet nog eens voor hetzelfde moet terug komen. Bedenk dat ook voor die mensen de tijd kort wordt. En gij die nog niet met Uw electriciën hebt gespro ken over uw gevelverlichting, denk er om, ook hiervoor wordt de tijd kort, want deze mensen kunnen niet overal gelijk zijn. Gelukkig ziet het er naar uit, dat velen hun woningen en zaken gaan ver lichten. Wanneer U het nog niet van plan was, begin er dan ook vlug aan, zorg dat gij niet achteraan komt bij Uw collega's om Uw zaak in het middelpunt van de belangstelling te plaatsen. En mochten er nog groepen of wagens zijn, die het Comité nog niet heeft opgekre gen, bedenk U dan niet langer maar geef de secretaris van ons Comité per omgaande even bericht met wat U komt, want ook hiervoor wordt de tijd kort. Wat het programma betreft, dat is voor elkaar en U hebt het reeds gezien: het klinkt als een klok. le klas artisten (Marjo-ballet wordt overal verlengd en teruggevraagd waar ze optreden), die overal dus grote successen boeken. En velen zullen er met ons van genieten, daar ben ik van overtuigd. Nu wij het daar toch over hebben, iedereen denkt er natuurlijk om, om met de Visserijfeesten te vlaggen, ook de vissersvloot, want dat hoort er bij. Mocht U nog geen vlag heb ben dan kan die nog mooi even aange schaft worden, want ook dan wordt de tijd kort. Zo gaan wij dus met frisse moed ver der naar de dagen van 11 tot 15 Aug.! De dagen van de Visserijfeesten in Bres kens, de dagen om Uw vacantie door te brengen in onze mooie gemeente, vol ver tier met prachtige verlichting en een stoet nu dat moet U zelf komen zien want die wordt gewoonweg daverend. De tijd wordt kort. maar U kunt er van op aanBreskens zal klaar zijn en U gast vrij ontvangen! c FILMNIEUWS Het Luxor Theater te Breskens brengt Zaterdag a.s. de actie-film bij uitne mendheid „De Duivel van Diablo" met Audie Murphy. Wij kunnen zonder enige overdrijving zeggen, dat dit de sterkste en pittigste Western is der laatste jaren. Zondag a.s. om 6.45 en 9 uur brengen wij U het romantisch verhaal van de strijd om een Koningskroon als inzet „De gevangenen van Zenda". De bestorming van het kasteel Zenda waarin de ware koning gevangen wordt gehouden. Een drieste avonturier neemt de plaats in van een door vijanden belaagde koning. ZEELAND KRIJGT EEN KWART MILLIOEN GULDEN UIT HET RAMPENFONDS. Maandagmorgen werd te Middelburg door de Commissaris der Koningin in Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, een persconferentie belegd, waarin uit eengezet werd hoe de gelden van het rampenfonds in Zeeland zullen worden besteed. De grote stroom van gaven, welke ons land na de grote overstromingsramp van 1953 bereikte, stelde een groot aantal mensen voor vele problemen. Hoe moe ten wij deze gelden zo goed mogelijk ver delen? Niet alleen zo goed mogelijk, maar ook zo billijk mogelijk. De gelden die uit Zwitserland binnenkwamen vonden hun bestemming in de Groene Kruis-gebou- wen, welke kort geleden aangeboden zijn aan verschillende gemeenten in het rampgebied. Het geld uit Nieuw-Zeeland kreeg als bestemming Noord-Beveland, waar men een bestaand rusthuis wil ver beteren en een nieuw rusthuis zal wor den gebouwd, terwijl er drie Groene K', uis wijkgebouwen zullen verrijzen, als mede enkele andere voorzieningen wor den getroffen. Totaal was er nog een 3 millioen gulden in de pot van het Ram penfonds. nadat vele schades reeds wa ren uitgekeerd. Uiteindelijk kreeg in onderling over-

De Schakel | 1956 | | pagina 2