BOBBE Drie mannen in de sneeuw Peignoirstoffen DE FOÏO VAN 'tJAAR Koop! ou Uw PEIGNOIRSTOFFEN ALG. NIEUWS- EN AC ADVERTENTIEBLAD VOOR WEST ZEEUWS-VLAANDEREN Feuilleton Yliemu-e. (cao-pj&i Ylieuw-e do-aftfe-i Japonnen Mantels Regenmantels Blouses Satin flanel de icha kei ue jaargang - Nr. 60j Vrijdag 3 aug. 1956 Verschijnt iedere Vrijdag Abonnementsprijs f 1,10 p. kw.franco p. post f 1,25 Prijs der advertenties 10 ct. p. mm.bij abonn. korting Advertenties met brieven onder nr. of bij ons te bevragen 10 ct. exrta Telefoon 429 DRUKKERS-UITGEVERS F4 SMOOR DE HULSTER - DORPSSTRAAT 10 - BRESKENS TEL.i 't Lijkt wel een schilderijtje, deze prachtige opname van een bejaarde Viet namese bootsman, die z'n hele leven op het water heeft gesleten. Hij maakt deel uit van de bemanning van een vaartuig, dat men de naam „sampan" heeft gege ven. Het is het voornaamste middel van vervoer voor een groep deskundigen van BEVEILIGING VAN DE WEG HOOFD PLAAT NIEUWLANDSE MOLEN. Op verzoek van de gemeente Hoofdplaat brabht de A.N.W.B. advies uit over de be- bakening van de weg Hoofdplaat-Nieuw- landse Molen. In het algemeen kan voor deze weg naar de mening van de A.N.W.B. worden volstaan met het aanbrengen van berm planken, welke bij duisternis het verloop van de weg aangeven. Slechts voor een tweetal bochten heeft de Bond voorgesteld deze markering aan te vullen met een asstreep eventueel voorzien van kattenogen. Voorts heeft de A.N.W.B. geadviseerd om bij de driesprong bij Nieuwlandse Mo door ERICH KASTNER 18 Minutenlang zwegen zij. Vanuit het hotel kwam in de verte dansmuziek. Me neer Kesselhut schraapte zijn keel en sprak: „Morgen wordt het mooi weer". Mannen staan tegenover sterke in drukken dikwijls verlegen. Daardoor kwam het, dat Hagedorn uitriep: „Zie zo, mijne heren! Nu maken wij een grote sneeuwpop! Wie niet meedoet is een hondsvot! Vooruit! Vooruit!" Hierop gingen zij hard aan de slag. Er was voldoende bouwmateriaal voorhan den. Zij vormden en kneedden een kogel, rolden die her- en derwaarts door de sneeuw, sloegen daar fanatiek op los, kneedden hem in cylindervorm, rolden het nu omvangrijke ding nog een paar maal heen en weer en stelden het einde lijk, toen het groot genoeg was naar hun zin, op voor het kleine zilveren sparretje, dat tegenover de ingang van het hotel, terzijde van de oprijlaan, het park flan keerde. De drie mannen transpireerden. Maar zij waren onvermoeid en begonnen nu de Economische afdeling der Verenigde Naties, die gedurende drie maanden op treden als adviseurs van de Zuidviet- narnese regering om maatregelen te ne men, die de economische onafhankelijk heid van het land kunnen waarborgen. De foto is gemaakt in de baai van Cam-Ranh, dichtbij Saigon. J. P. de K. len, tegenover de weg uit de richting Hoofdplaat, een waarschuwingshek aan te brengen. ROOD KNIPPERLICHT BETERE BEVEILIGING BIJ VOOR VERKEER GESLOTEN BRUG. Beheerders van beweegbare bruggen worden vrijgelaten in het al dan niet aanbrengen van stoplichten, die ontsto ken worden, indien de betreffende brug voor het wegverkeer wordt gesloten. In dien een beheerder tot het plaatsen van een stoplicht ter weerszijden van de brug overgaat, wordt als regel gebruik ge maakt van een rood constant brandend licht. Het is de A.N.W.B., die hlierover ook; zeer vele klachten van weggebruikers heeft ontvangen, bij herhaling gebleken, dat de opvallendheid van een dergelijk, stoplicht in vele gevallen zeer betrekke lijk is. De A.N.W.B. is dan ook van oordeel - het tweede deel van de sneeuwman, zijn romp te vormen. De voorraad sneeuw werd krap. Zij drongen het park binnen. De dennebomen staken met hun naalden in de verhitte gezichten. Tenslotte was ook de romp voltooid en zij tilden hem hijgend naar adem, op het voetstuk van sneeuw. Het gelukte zonder grote tegen vallers. Meneer Kesselhut riep wel af en toe: ,.M'n dure smoking!" Maar hij dacht er niet verder over na. Wanneer volwas sen mannen iets van plan zijn, dan zet ten zij door. Zelfs ten koste van een smo king. Eindelijk was ook de romp klaar. Daar na liepen zij vol glorie een paar stappen terug en bewonderden hun arbeid. „De brave jongen heeft helaas een wa terhoofd," stelde Schulze vast. „Dat doet er niet toe," sprak Hagedorn. ..We noemen hem doodgewoon Casimir. Wie Casimir heet, kan zich dat best ver oorloven". Hij werd niet tegen gespro ken. Schulze klapte zijn zakmes open en vulde de knopen van zijn mooie paarse nakie afsnijden om er Casimir mee te versieren. Maar meneer Kesselhut ver zette zich daartegen en verklaarde dat het niet gaan zou. Daarom pakte Hage dorn meneer Schulze het mes af, sneed een massa dennetakken af en versierde daarmee de borst van Casimir, tot hij op een gardehuzaar begon te lijken. „Krijgt hij geen armen?" vroeg Kessel- en de Bond heeft deze zienswijze thans ook ter kennis van de Minister van Verkeer en Waterstaat gebracht - dat de beveiliging van een voor het wegverkeer gesloten brug in hoge mate zou worden opgevoerd, indien in het Wegenverkeersreglement de verplichting 'zou worden opgenomen tot het plaatsen van een rood knip perlicht en wel in die gevalleen, 'dat een waarschuwingssein in verband met de verkeerssituatie moet worden aangebracht. Een knipperend licht wordt, aldus de Bond, in het algehele weg- en verkeers beeld door de Weggebruikers veel eerder waargenomen dan een constant bran dend licht. In het kader van de opvoering van de verkeersveiligheid meent de A.N. W.B. de aandacht van de Minister voor dit onderwerp te moeten vragen, waarbij, aldus besluit de Bond, deze kwestie wel licht te bezien valt in haar samenhang met het gebruik van het rode knipper licht bij bewaakte en onbewaakte spoor wegovergangen en de wettelijke regeling daarvan. Plaatselijk Nieuws IJzendijke Raadsvergadering Dinsdagavond kwam de Raad der ge meente IJzendijke in openbare vergade ring bijeen, onder voorzitterschap van burgemeester Jhr. L. E. D. S. von Bön- ninghausen tot Herinckhaven. Afwezig waren de heren C. Riemens en F. Taze- laar. Na het openingswoord door de voor zitter kwamen de notulen aan de orde, die ongewijzigd werden vastgesteld. Bij de ingek. stukken bevonden zich o.rn. de goedkeuringen van G.S. op het raadsbesluit van TO jan. 1956 tot wijzi ging van de verordening op de heffing van een rioolbelasting en tot invoering van een straatbelasting, alsmede de goedkeuring op de gemeentebegroting 1956 en de begroting van baten en lasten van het openbaar slachthuisbedrijf voor 1956. Blijkens de rapporten van het veri ficatiebureau van de Vereniging v. Ne- derl. Gemeenten werden de kas en de boeken van de gemeente-ontvanger over het 2e kwartaal 1956 gecontroleerd en in orde bevonden. Dhr. F. J. van Lierde vroeg aan de raad om ontheffing voor de duur van 6 jaar van het verbod tot het drijven van vee door de gemeente. Over dit verzoek werd levendig gediscussieerd. Op voor stel van B. en W. werd z.h.st. afwijzend beschikt. Aangezien de verordening op de hef fing van begrafenisrechten haar wer kingsduur per 1 jan. 1957 verliest, stellen B. en W. voor ingaande deze datum de verordening opnieuw gelijkluidend aan de huidige vast te stellen. Z.h.st. besloot de raad hiertoe. Op voorstel van B. en W. besloot de raad een wagenladder aan te schaffen ten behoeve van de straatverlichting en de brandweer. De geraamde kosten zijn f 7600,-. Reeds een vijftal jaren is de ge meente met de Z.V.T.M. aan het onder handelen voor aankoop van de voorma lige tramwissel aan de Schoondijkse weg. hut. „Wel neen!" sprak Dr. Hagedorn. „Ca simir is een torso". Daarna gaven re hem een gezicht. Een lucifersdoosje gebruikten ze voor een neus. Zijn mond werd voorgesteld door een paar twijgjes. En als ogen gebruik ten ze boombast. Kesselhut merkte critisch op: „Casimir heeft een soldatenmuts om er zijn kale kop mee te bedekken." ,,U is een verschrikkelijk naturalistisch mens," sprak Schulze verontwaardigd. „Wanneer u beeldhouwer zou geworden zijn, had u vast en zeker uw plastieken pruiken opgezet." „Morgenochtend zal ik in de keuken een jamblik vragen," beloofde Hagedorn. „Dat zetten we onze lieveling op. Dan kan hij het hengsel voor zijn kin gebrui ken." Dit voorstel werd met algemene stemmen goedgekeurd en aanvaard. „Casimir is een deftig en een aantrek kelijk heer," vond Schulze enthousiast. „Een kunstwerk!" riep Kesselhut. „Hij bezit immers ook drie vaders." „Zonder twijfel een der achtenswaar digste sneeuwmannen welke ooit het le venslicht heeft aanschouwd," sprag Ha gedorn. „Dat is mijn eerlijke overtuiging! Daarop riepen zij in koor: „Goede nacht Casimir!" En de sneeuwpop antwoordde op luide toon: „Goede nacht, mijne heren! Het was echter de sneeuwpop helemaal niet, Er zijn deze week ook weer nieuwe koopjes in als extra aanbieding normale verkoopprijs f 4,25 NU f 2,79 per meter Voor Uw betere damesconfectie eerst kijken bij UW MODEKUIS COOSJE BUSKENSTR. 63, VLISSINGEN De bus van boot en trein stopt voor onzezaak De vraagprijs is f 6300,-. B. en W. von den dit bedrag nog al aan de hoge kant. Daar nu gebleken is, dat de Z.V.T.M. on der geen enkele voorwaarde haar vraag prijs wil verlagen, hebben B. en W. moe ten zwichten en menen de raad thans te moeten voorstellen tot aankoop over te gaan. Z.h.st. ging de raad met de aan koop accoord. Het R.K. kerkbestuur verkreeg krach tens art. 72 der l.o.-wet 1920 financiële medewerking voor de aanschaf (ver nieuwing en uitbreiding) van inventaris, ten behoevevan de r.k. lagere meisjes school aan de Verlengde Molenstraat. De medewerking werd tot een bedrag van f 8000,- toegezegd. Naar aanleiding van een desbetreffend verzoek van de Waterleiding Mij. „Z. Vlaanderen," werd besloten de z.g. model vergunning voor het leggen en onderzoe ken van buizen in gemeentegrond voor 2 jaar te verlenen, op voorwaarde, dat binnen deze tijd genoemde vergunning zal zijn vervangen door een nieuwe mo delvergunning, vast te stellen door de vergadering van aandeelhouders van de N.V. Waterleiding Mij. „Zeeuws-Vlaande- ren". De plaatselijke E.H.B.O.-afdeling ver zocht en verkreeg een subsidie van f 160,- maar een gast van de eerste étage, die vanwege het lawaai voor het hotel niet in slaap kon komen. Woedend smeet hij het venster dicht. En de drie vaders van Casimir liepen op hun tenen naar binnen Meneer Schulze deed, voordat hij sla pen ging zijn wollen overjas aan. Hij lachte vergenoegd door het dakvenster, waardoor de maan naar binnen gluurde en zei: „De oude Tobler bevriest, maar overgeven doet hij zich niet." Daarna sluimerde hij in. Ook Hagedorn sliep vrij gauw in. In het begin hinderde hem de voorname omgeving en ook de warme baksteen. Van slapeloosheid had hij nooit of te nimmer last gehad. Ook niet in Bruck- beuren. Alleen de heer Kesselhut was nog wak ker. Hij moest nog correspondentie af doen. Nadat hij de zakenbrief, welke de Geheimraad hem had opgedragen, vol tooid had. begon hij aan een particulier en buitengewoon geheim schrijven. Het luidde aldus: Beste juffrouw Hildegard! Wij zijn gezond en wel aangekomen. U hadt toch beter gedaan, niet achter onze rug om met het hotel te telefoneren. Dc Geheimraad is van plan, u de oren af te snijden. We zijn toch zo geschrokken! Men heeft de andere prijswinnaar, de heer doctor Hagedorn, hier voor de ver klede millionnair gehouden. Ik was er net bij tegenwoordig. En nu heeft die meneer

De Schakel | 1956 | | pagina 1