Drie mannen in de sneeuw ALG. NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WEST ZEEUWS-VLAANDEREN Burgerlijke Stand Feuilleton cl ieiiwe lueatLe Plaatselijk Nieuws lie Jaargang - Nr. 599 Vrijdag 20 juli 1956 Verschijnt iedere Vrijdag Abonnementsprijs f 1,10 p. kw.franco p. post f 1,25 Prijs der advertenties 10 ct. p. mm.bij abonn. korting Advertenties met brieven onder nr. of bij ons te bevragen 10 ct. exrta Telefoon 429 DRUKKERS-UITGEVERS. F" SMOOR DE HULSTER - DORPSSTRAAT 10 - BRESKENS - TEL. W - GiRO 358296 GEMEENTE BRESKENS over de maand April 1956. GEBOREN: 1, Joghem Jacob, zn. van Willem Dieleman en van Elisabeth Cat- harina Wieles; 4, Leo Henk Paul, zn. van Hendrik Abraham van Haneghem en van Margaretha Cornelia Fieret; 8, Johanna, d. van Herman Leonardus Spoor en van Maria Van Der Smissen; 12, Elizabeth Maria, d. van Philippus Adriaan Keijmel en van Elizabeth Sara Ekkebus; 21, Ja cob Anthonie, zn. van Marus Adriaan Flikweert en van Elizabeth Maria Pro voost; 24, Jan, zn. van Jan Pieter de Lobel en van Antje Maria van der Meer. HUWELIJKEN: 5, Izaak Geschiere, 42 j., wonende te Vlissingen en Maria Wilhel- mina Roth, 23 j., wonende te Breskens 26, Ghislenus Goethals, 22 j., wonende te Aardenburg en Marie Mathilde Bonamie, 22 j., wonende te Breskens. OVERLEDEN: 3. Adriaan Pieter de Pag ter, 70 j.; 11. Jacob Cruson, 74 j.; 19, Pie ter Leenhouts, 78 j.22, Cornelia Suzanna Lauret, 60 j. INGEKOMEN: 3, Clasina Maria Luteijn- van Pelt, van Rotterdam naar Spuiplein 13; 5, Maria Louisa Cecilia Gerritsen van Bastelaar, van Axel naar Noodplan A 6; 6, Pieter Hendrik de Kramer, van Yerseke naar Grote Kade 24; 7, Hendrik Willem Blomme, van Groede naar Nood plan J 2; 10, Petrus van Oeffelen, van Tholen naar Noodplan D 16; 19, Nicolaas Pieter Beije en gezin, van Breda naar Dorpsstraat 72a; 24, Johanna Maria Cor nelia Basting, van Vlissingen naar Dorps straat 12; 25, Tiedo Westerhuis, van Vlis singen naar Boulevard 114; 25, Jan Hu- brecht Besemer, van Apeldoorn naar Noodplan L 10. VERTROKKEN: 9, Pieter Hendrik Joan nes Visser, van W 31 naar Axel; 10, Her man Hendrik Over en echtgenote, van Noodplan D 21 naar 's-Gravenhage5 Maria Wilhelmina Roth, van Boulevard 1 naar Vlissingen; 12, Maria Cornelia Versprille, van Noodplan D 11 naar Vlis singen; 21. David Christiaan de Visser, van Scheldestraat 18 naar Groede. over de maand Mei 1956 GEBOREN: 5, Adriaan Pieter, zn. van Pieter Johannes Brouwer en van Helena Maria Wilhelmina van der Hooft; 17 Suzanna Marie, d. van Pieter Adriaan Vermeulen en van Nelly Emma de Groot; 27, Adriana, d. van Abraham Izaak de Reu en van Adriana Elisabeth Anna van de Velde; 31, Marjo, d. van Lambert Lu- maye Schuld en van Ida Boidin. HUWELIJKEN: 3. Petrus van Oeffelen, 28 j., wonende te Bergen op Zoom en Emerentia Angelica Calon, 29 j., wonende te Breskens; 3, Jacob Izaak Quaars, 24 j.-en Kathalijntje den Dekker, 19 j., bei den wonende te Breskens; 25, Jacob Stëenbergen, 23 j. en Anna Maria de Block, 21 j., beiden wonende te Breskens; 31, Jitze de Jong, 25 j., wonende te Vlis singen en Johanna Maria Cornelia Bas ting, 21 j., wonende te Breskens. OVERLEDEN: Geen. INGEKOMEN2, Maria Vergouwe-Voogdt door ERICH KASTNER 16 De hotelier volgde de beide, ongewone gasten in de bar. Het strijkje speelde. Verscheidene elegant geklede paren dansten. Sullivan, de koloniale officier, dronk zijn whisky puur, louter en alleen uit gewoonte en had hem al stevig om. Hij hing op zijn barkruk, staarde voor zich uit en hield Bruckbeuren blijkbaar voor een of ander Noord-Indisch militair depót. „Mag ik even voorstellen?" vroeg Ha- gedorn. En hij stelde de Geheimraad Tobler aan Johan, zijn huisknecht voor. Men ging zitten. Meneer Kesselhut be stelde een rondje cognac. Schulze ging behagelijk zitten en be keek half spottend en half ontroerd het oude, vertrouwde gezicht. Hij sprak: „Me neer Hagedorn heeft me zo juist ver teld, dat u met de Geheimraad Tobler bekend bent". De heer Kesselhut was niet helemaal nuchter meer. Hij had niet de drank om de alcohol gedronken, maar hij was een mens, met een nauwgezet geweten en het van Oost- en West Souburg naar Nood plan H 7; 7, Petrus Franciscus van den Broek en gezin van Zierikzee naar Burg. Gerritsenstraat 26; 11, Ghislenus Goet hals van Aardenburg naar Noodplan L 7 17, Louise Charlotte de Witte-Pijcke van Hoofdplaat naar Noodplan J 1325, Adri- anus Gerardus van Grieken van 's-Gra venhage naar Boulevard 14; 26, Izaak Ja cobus van de Sande, van Terneuzen naar Scheldekade 1. VERTROKKEN: 1, Marijnus Pieter Cor- nelis van Aert en gezin, van Burg. Ger ritsenstraat 26 naar Kapelle; 7, Clement Edemondus Haers, van Noodplan N 3 naar IJzendijke; 18, Johanna Adriana v. d. Velde, van Havenstraat 8 naar Middel burg; 24, Jan Cornelis Spoor, van Scheepvaartstraat 1 naar Hoofdplaat; 25 Hendrik Neuféglise, van Noodplan E 12 naar Velsen. GEMEENTE SCHOONDIJKE over de maand Juni 1956. GEBOORTEN: 5, André Johannes, z. van T. P. Steijaert en H. A. Verduijn. HUWELIJKEN: Geen. OVERLIJDEN: 10, C. J. Martijn, 72 j. 26, L. F. Heetesonne, 79 j. INGEKOMEN: 11, M. L. L. Blondeel, van Aardenburg naar Lange Heerenstraat11 J. W. Quist, van Valburg naar Willems- weg 2119, M. J. Mor el-Jongman, van Breskens naar Dorpsstr. 5021, M. M. Ongenae, van Oostburg naar Dorpsstr.80 28, W. G. Koster, van Middelburg naar Cransbergstr. 3; 28, W. P. Morel van Groede naar Dorpsstr. 50. VERTROKKEN: 7, A. Meesen en echtge note, van De Biltstr. 6 naar Oostburg; 14, J. J. Lensen en gezin, van W 74b naar Oost- en West Souburg; 30, V. F. Tour- nois en echtgenote, van Dorpsplein 3 naar Oostburg. Moeilijke situatie in de route Bres kens-Sluis bij Groede. A.N.W.B. .stelt verduidelijking voor. Op het punt aan de Noordzijde van Groede, waar de oude en de nieuwe tra verse in de route Breskens-Sluis samen komen, moet het verkeer dat Groede wil binnenrijden een haakse bocht naar links maken. Aangezien echter de oor spronkelijke weg onverkort is gehand haafd, is dit voor ter plaatse onbekenden niet duidelijk waarneembaar. Als gevolg hiervan gebeurt het nog al eens, zo meldt de A.N.W.B., dat men niet de voorge schreven weg volgt maar rechtuit dus verkeerd rijdt. Ter verduidelijking van deze situatie heeft de A.N.W.B. voorgesteld markerin gen in de vorm van een asstreep en een geblokte kantstrook als rijbaanbegren zing aan te brengen. Van de Provinciale Waterstaat verneemt de Bond, dat deze markeringen in de loop van dit jaar zul len worden aangebracht. Slecht wegdek in de verbinding Zuidzande-Sluis te Zuidzande. De weg Zuidzande-Sluis is te Zuidzan- was hem niet uit de gedachte geweest, dat hij elke dag minstens honderd mark moest uitgeven. „Ik ken de Geheimraad zelfs buitengewoon goed, „verklaarde hij en gaf Schulze vergenoegd een knipoogje. ,We zijn bijna voortdurend in eikaars gezelschap." Dan bent u vermoedelijk zakenvrien den?" vroeg Schulze. .Vermoedelijk?" sprak Kesselhut ver waand. „Wat denkt u wel? Ik ben in het bezit van een zeer rendabele scheepvaart lijn! We zitten samen in de Raad van Toezicht. Vlak naast elkaar!" „Alle mensen," riep Schulze uit. „Wel ke lijn is dat dan?" „Dat vertel ik niet," sprak Kesselhut op een gemaniereerd toontje. „Maar het is geen kleintje, mijnheer!" Ze dronken. Hagedorn zette zijn glas neer, trok zijn bovenlip de hoogte in en opperde: „Ik heb er weliswaar geen ver stand van, maar de cognac smaakt, als ik me niet vergis, naar zeep." ,Dat hoort zo" verklaarde Schulze. Anders deugt hij niet." .We kunnen toch ook wel iets anders drinken," verklaarde Kesselhut. „Ober, wat is er hier dat niet naar zeep smaakt? Het was echter geen kellner, die op het tafeltje toetrad, maar de directeur van het hotel. Hij vroeg de jongeman of hem de kamers bevielen. „Zeker, zeker," sprak de jongeman, „wat dat betreft ben ik zeer tevreden." de bestraat met keien. De toestand waar in deze bestrating verkeert laat veel te wensen over, terwijl bovendien de breed te van de weg onvoldoende moet worden geacht voor het vrij drukke verkeer dat van deze verbinding gebruik maakt. De A.N.W.B. heeft aangedrongen op een verbetering van de huidige situatie. Er bestaat een wisselwerking tussen de producten van de textielfabrikanten en die van de mode-ontwerpers. Niets maakt men daar, zonder vooraf elkaar te hebben geraadpleegd. Eerst komen de nieuwe weefsels ter sprake, dan de dessins, daarna verschij nen de nieuwe creaties. Prachtig golvend haar, een delicate make-up, tamelijk hoge maar niet op vallende b. h„ schoentjes met puntige neuzen, zachte, slechts licht doorschij nende, „perlon"-tule voor een bijzonder fraai gedrapeerde baljapon, te versieren met een rose roos of strik met afhan gend lint, ziedaar het lieve meisje op de foto ten voeten uit. Ze kan er de ster van de avond mee worden en ze wéét het ook. .Fredeking). Oostburg Aan de Openb. U.L.O.-school te Oost burg werden de volgende leerlingen be vorderd Van klasse I naar klasse II: A. Aerts, R. de Reu, L. van Sorgen, IJzendijke; I. Boidin, A. Broodman, H. Callenfels, E. de Guesquièrre, K. van De heer Kuhne beweerde, dat het hem een vreugde was. Daarop gaf hij een wenk; Jonny en een kellner brachten een wijnkoeler, een fles champagne, en twee glazen. „Een welkomstdronk," sprak de hotelier lachend. ,En krijg ik geen glas?" vroeg Hage dorn naïef. Kuhne kreeg een rood hoofd. Een kell ner bracht een derde glas en schonk in. De poging Schulze te kleineren, was mis lukt. „Op uw welzijn," riep deze joviaal. De hotelier ging weg, bij de portier zijn hart uitstortend over zijn jongste leed. Schulze stond op, tikte aan zijn glas en hief het in de hoogte. De andere gas ten keken hem onvriendelijk aan. „Laten we er op drinken," sprak hij, „dat de heer Kesselhut bij de ouwe Tobler voor mijn vriend iets zal kunnen bereiken." Johan gichelde in zichzelf. „Dat lap ik m, dat lap ik 'm!" mompelde hij en dronk zijn glas leeg. Hagedorn sprak: „Beste meneer Schul ze, we kennen elkaar nog maar kort. Maar het ogenhlik is goed gekozen om eens te vragen, of de heer Kesselhut voor u ook niet iets zou kunnen doen?" „Geen kwaad idee," meende Schulze. Johan Kesselhut sprak geamuseerd: „Ik zal de Geheimraad Tobler op het hart drukken ook meneer Schulze een baantje te bezorgen. Maar wat bent u eigenlijk van uw vak?" „Ook reclame- Halst, I. Ritico, P. Baas (voorw.), J. Boek houdt, A. Bossand, G. Faes, A. Fierens (voorw.), M. van Kampen, I. Risseeuw, J. Ritico, R. Stokkerman (voorw.), J. v. 't V/esteinde, Oostburg; R. Brouwer, P. Bruijnooge, R. Clarijs, M. van den Heu vel, T. Hensen, L. Jacobs, Breskens; H. Dekker (voorw.), B. Luteijn, G. Steijaert, W. Dekker, Schoondijke; C. Dubois, H. Sijnesael, Nieuwvliet; S. den Hamer, Biervliet; Th. Viane, F. Musson, A. van den Oever, Sluis; R. Corthals, E. Musson, Aardenburg; L. la Gasse, M. Leenhouts, Retranchement; C. Kotvis, E. van Lare, Zuidzande: J. Risseeuw, W. Risseeuw, A. Verberckmoes, Groede. Bevorderd naar klasse III: B. Blaeke, Ch. de Meijer, L. Quataert, M. Vercruysse, Sluis; T. Boeije, B. Hu- bregtsen, Waterlandkerkje; W. Bruijnoo ge, R. Dees, W. Hubregtse, T. Marteijn, IJzendijke; M. Goedegebuur, Zuidzande; N. Haartsen, S. Lako, Schoondijke; H. Goesije, F. van 't Hooft, R. Schouten, L. Souripet, N. Usmany, L. Verhoeven (vwl.) Aardenburg; M. van Grol, M. Maat, A. Marteijn. A. van Noorden, K. Rinkhoud, E. Sol. A. Verhage, Oostburg; A. D'Hont, J. Merk, J. Wolfert, Groede; P. Koster voorw.), S. Kraaijmes (voorw.), K.Leen houts, R. Leenhouts, M. Notebaart, Breskens; M. v. d. Plassche, St. Kruis; J. Pleijte, Cadzand. Bevorderd naar IV J. Brauwers, W. Daansen (voorw.), M. den Hollander, A. de Kant, M. Kesteloo, E. Marteijn, P. de Smidt, J. Stokkerman, A. van 't Westeinde, Oostburg; I. v. d. Heuvel, M. Koster, R. van Meenen, R. de Ruijsscher, Breskens; J. Leenhouts, Re tranchement; W. Lucas (voorw.), W. de Maree, W. v. Veen, Aardenburg; H. Roos, Sluis; R. Stokkerman, Groede. Geslaagd voor U.L.O.-examen: Mieke Jongman, Piet Jongman, Jaap Lako, Breskens; Nettie Risseeuw, Jannie Luteijn, Jo Behage, Heieen Risseeuw, Bram Salomé. Groede; Saar de Kramer, Schoondijke; George de Lozanne, Suus Catsman, Oostburg; Marie Kraaijmes, CadzandCecil Faes, Jo Bentschap Knook, Nieuwvliet; Jannie Lucieer, Re tranchement; Jo Risseeuw, Zuidzande. 1 candidaat werd afgewezen. Deze candidaten zijn tevens geslaagd voor het Middenstandsdiploma. Geslaagd. Van het instituut Aalbregtse te Oost burg zijn geslaagd voor het diploma ma- chineschrijven als typist (150 aansl. per min.) de dames R. W. Baas te Sluis; M. M. Boone te Oostburg; G. A. de Lijser te Cadzand en de heer B. H. Bruggeman te Oostburg. Voor kantoor typiste (180 aansl. per min.) de dames P. L. Francke te Bres kens; W. H. Hamelink te Terneuzen; A. T. L. van den Hemel te Biervliet; C. J. van der Meulen (met lof) te IJzendijke; S. Th. Naeije te Biervliet; A. de Rooy te Breskens en A. E. M. van Tiggelen te IJzendijke; alsmede de heren J. J. Vas- seur te Cadzand; P. A. J. Verploeg te Breskens en A. J. de Witte te Zuidzande. Voor Dictaattypiste (200 aansl. per min.) de dames B. E. A. de Badts te Schoondijke; R. E. Boerjan (met lof) te Biervliet; T. D. Bruijnooge te Oostburg en S. Luteijn te IJzendijke. vakman," antwoordde Schulze. ,Het zou reusachtig zijn, wanneer we in dezelfde afdeling zouden kunnen wel ken," meende Hagedorn. „We kunnen namelijk zeer goed overweg, Schulze en ik. We zullen de pröpaganda-afdeling van het Tobler-concern van a tot z re organiseren. Dat is wel nodig! Wat ik daar de laatste tijd op reclamegebied ge zien heb, was gewoonweg om te huilen." ,Zo?" vroeg Schulze. Afgrijselijk dilettantisme," verklaar de de jongeman. „Met een reclamestaf, die een dergelijk concern heeft, valt nog heel wat anders te bereiken. We zullen die Tobler eens laten zien, wat wij voor een paar uitgeslapen jongens zijn! Is het wat dat betreft nog al een geschikte vent? „Och ja," sprak Kesselhut. „Ik vind hem heel geschikt. Maar dat is na tuurlijk een kwestie van smaak." „We zullen wel zien," sprak Hagedorn. „Laten we op zijn gezondheid drinken. De oude Tobler, lang zal hij leven!" Zij klonken. Dat zal hij," sprak Kesselhut en hij keek Schulze vol sympathie in de ogen. Nadat de door Karei de Koene geof freerde fles leeg was, bestelde de eige naar van de scheepvaartlijn er nog een tje. Zij waren zelf verbaasd, dat zij, on danks de lange reis, nog helemaal niet moe waren. Ze schoven deze verdienste op rekening van de berglucht. Daarna daalden ze af naar de bierkelder, aten

De Schakel | 1956 | | pagina 1