u VAN MEENEN, Oresk®. Bromfietsen, rijwielen, kinderrijwielen vanaf f 69,50 met remnaaf f 95,50 enz., enz. 721 Aangifte van nieuwe leerlingen Avia-horloges Locomoiief zorgt voor Uw ogen HELDER's optiek- en fotohandel - Vlissingen Koopt bij onze adverteerders Gemeenie Breskens vaststelling van een plan van uitbreiding een meisje Vacantiebonnen verzilveren L. Cornelis, Breskens Gemeente Breskens JAC. VAN VELZEN Horlogerie J. Hovesiadi want streven van de bond. ZIJ deelde mede, dat de federatie Zeeuwsch-Vlaanderen 300 leden reeds overschreden heeft. Het plaatselijk bestuur werd als volgt samengesteld: mevr. S. Boekhout-van Grol, voorz., mevr. Eversdijk-Hillewaed, secr., mevr. S. Faas-v.d. Walle, penningm Collecte Rode Kruis. De collecte voor het Rode Kruis heeft te Retranchement de som van f 135,50 opgebracht. Schoolreis. Volgende week maken de leerlingen van de openb. lagere school te Retran chement een 3-daags uitstapje naar Zuid-Limburg over Belgisch grondgebied. Klein festival. Op Zaterdag 30 Juni a.s. zal in Re tranchement een klein festival worden gehouden waaraan door de muziekgezel schappen van Cadzand, Sluis en Re tranchement zal worden deelgenomen. Zuidzande Geslaagd. Mej. S. S. Risseeuw te Zuidzande slaagde te Breda voor apothekers assistente. Oroede Grootse prestatie. Zaterdag hebben enkele van onze jeugdige sportliefhebbers de prestatie geleverd om in de stad Gent de beker te winnen van het toumooi op het top- biljart. U kunt zich de vreugde voorstellen waarmee de spelers in hun clublokaal onthaald werden. Oostburg Geslaagd. Aan de H.B.S. te Oostburg slaagden van de afdeling B. de volgende candi- daten voor het einddiploma: E. Anthonijsz, P. den Hamer en J. Ris seeuw te Schoondijke; J. Dieleman te Zuidzande; I. de Hulster, I. Verdouw en B. Woittiez te Breskens; C. Jansen te Waterlandkerkje; J. van der Lijke te Aardenburg. Eindles verkeerscursus. Donderdag 14 Juni werd te Oostburg de eindles gegeven van de verkeerscursus, welke georganiseerd was door de vereni ging Ceres" en gegeven werd door de heer van Ooijen uit Groede. Aan 20 per sonen kon het diploma worden uitge reikt. Als juryleden traden op de heren Goossens uit Terneuzen en van Dijk uit Zuidvande. 5e wieier criterium. Ter gelegenheid van de Oostburgse kermis werd Zaterdag op het bekende Kroonwijkparcours het 5e criterium van Oostburg voor profs over 100 km. verre den. Reeds voor de aanvang van de wed strijd kwam Pluvius roet in het eten gooien, waardoor de belangstelling min der was dan onder gunstige weersom standigheden het geval geweest zou zijn. Het werd een aantrekkelijke wedstrijd waarbij Peter Post als eerste finishte met 2 ronden voorsprong op het pelo ton; hij legde de 110 ronden (100 km.) af in 2 uur 20 min. Voorting werd 2de. De verdere uitslag was: 3. N. Koch, Utrecht (prof)4. M. Wolfs, Vlijmen (onafh.); 5. Paymans, Tilburg (onafh) 6. A. van Oers, Langeweg (prof)7. W. Rusman, Haarlem (prof)8. P. Maas, Pindorp (onafh.); 9. H. Smits, Antwer pen (prof): 10. T. Peters, Haarlem (on afh.); 11. P. van As, Roosendaal (prof); 12. H. Schoenmakers, Eindhoven (prof) 13. H. Brinkman. Overschie (prof)14. R. Verhelst., Axel (onafh.); 15. Jan West dorp, 's Heerenhoek (prof). Cadzand Raadsvergadering De gemeenteraad kwam in openbare vergadering bijeen, onder voorzitterschap van burgemeester J. A. Leenhouts. Tijdens deze vergadering kwam het verzoek van de kerkeraad der Ned. Herv. en de Vrije Evang. Gemeente om af schaffing van de kermis op Zondag aan de orde. Enige jaren geleden staakten de stemmen over eenzelfde verzoek. De voorzitter zei, dat. zoals twee jaar gele den B. en W. in deze geen voorstel had. De voorzitter meende geen enkele in vloed op de uiteindelijke beslissing te moeten uitoefenen en het geheel en al aan de raad over te willen laten. De heer De Neef zag geen enkele aanleiding het verzoek in te willigen. De heer Kools voelde er daarentegen wèl voor en zei gaarne de oude toestand hersteld te zien, door op 2e Kerstdagen, voor zover deze niet op Zondagen vallen, vergunning tot dansen te geven. Na een uitvoerige dis cussie werd het verzoek in stemming ge bracht. De heren J. Kools en B. Steen- hart stemden blanco, de heren H. de Neef en I. van Houte stemden tegen en de heren De Hullu. A. van Cruiiningen en A. Platschorre, stemden vóór afschaf fing. zodat thans de Zondag als kermis dag is vervalen. De voorzitter deelde mede. dat de Mi nister van Sociale Zaken het bij het davjescentrum ontworpen parkeerter rein niet heeft goedgekeurd als zijnde te lux. Een menw plan is thans gereed om aan de Minister ter coedkeurinor te worden gezonden. Voorts heeft B en W. prijs opgevraagd bij de P.Z.E.M. voor het plaatsen van epn lichtmast nabii de mo len. op de verkeersheuvel, die thans in aanleg is. De ambtenaar ter secretarie Robijn moet zijn dienstplicht gaan ver vullen. Nu reeds kan men op de secreta rie het werk bijna niet af, laat staan, dat men het met een kracht minder zou kunnen. B. en W. stellen pogingen in het werk op korte termijn een vervangende kracht aan te trekken. Vier papiermanden zijn besteld om te worden geplaatst aan het strand (3) en 1 in het dagjescentrum. De heren J. Kools en I. van Houte on derzochten als commissie uit de raad de gemeenterekening 1954. Behoudens een opmerking over de hoge kosten der straatverlichting bleek de commissie de rekening accoord te hebben bevonden. Naar aanleiding van de desbetreffende verzoeken van H. Steffen, M. Martlé en D. Erasmus werden de hen opgelegde aanslagen in de hondenbelasting ge halveerd. Na enige discussie werd het voorstel van B. en W. tot het verlenen van een subsidie van f 30.voor de heli- copterdienst Axel-Rotterdam met vijf stemmen afgewezen. De beide wethou ders stemden vóór subsidie. B. en W. achtten bedrijfscontrole op de zuiverings installatie van groot belang. Zij stelden dan ook voor deze controle op te dragen aan de Unie van Waterschapsbonden. Bepaald werd dat de kosten maximaal niet meer mogen bedragen dan f 306, voor drie controles per jaar. De raad ging hiermee acoord. Na gereedkomen van de zuiveringsinstallatie aan de kust zullen de totale kosten f 632,bedragen. Na een uitvoerige discussie werd aan de plaatselijke V.V.V. een éénmalige sub sidie toegekend van f500,dit onder meer voor bestrijding der kosten van het drukken van 10.000 folders. De heer De Neef voelde er meer voor een jaarlijkse subsidie te verlenen van f 125,zodat de V.V.V. haar activiteiten dan kan rich ten naar de beschikbare middelen. De heer Kools informeerde naar de contri buties die de V.V.V. van haar leden vraagt. Bij stemming bleek de heer De Neef tegen toekenning van de éénmalige subsidie te zijn, de andere zes raadsleden stemden voor. Voorts kwam de wijziging van de po litieverordening met betrekking tot het venten aan de orde. Sinds geruime tijd bestaat er bij de plaatselijke midden stand ontevredenheid over het feit, dat gedurende het badseizoen vreemde koop lieden hun waren aan de man trachten te brengen. Het verlangen leefde dan ook bij de Cadzandse middenstand door mid del van een verordening dit onmogelijk te maken. Reeds geruime tijd heeft B. en W. deze zaak in studie gehad, zonder dat zij tot een bevredigende oplossing kwam. Thans legde B. en W. een verordening voor, waarin bepaald wordt, dat het „venten" slechts toegestaan is, mits ver gunning van B. en W., terwijl op Dinsda gen geen vergunning wordt uitgereikt. Tijdens de rondvraag zei de heer Kools het in verband met de verkeersveiligheid noodzakelijk te achten, dat door middel van een onofficieel bord de wielrijders door het dorp worden geleid en de auto's om het dorp heen. De voorz. zei, dat de gemeente zo maar geen borden kan plaatsen, dat dit dient te geschieden met goedkeuring van de onderhouds plichtigen van deze wegen. Voorts meen de hij dat het door de heer Kools ver meende gevaar niet groot is en dat de middenstand meent meer baat te heb ben bij het verkeer door de kom der ge meente. De heer de Neef informeerde hoe het er bij staat met de plannen tot aanleg van tennisballen. De voorz. zei dat deze banen door B. en W. in het we- deropbouwplan, wat in voorbereiding is, heeft voorzien. Aardenburg Kikkerrit onder moeilijke omstan digheden verreden. Zaterdag j.l. werd te Axel gestart voor de 4e kikkerrit, welke de actieve V.V.V. te Aardenburg organiseerde. In de stromende regen werden de auto's en motoren gestart vanaf Pavil joen Zomerlust aan de Kinderdijk te Axel. Aanvankelijk ging het erg vlot doch buiten Axel kwamen de moeilijkheden, 't Viel b.v. niet mee het „herentoilet," een der oriëntatiepunten te zoeken. De douane verleende op buitengewoon vlotte wijze haar medewerking. Onop houdelijk en meedogenloos kletterde de regen neer, waardoor de rit voor de mo torrijders buitengewoon zwaar werd. Voor de auto's waren de „berijdbare" Bel gische zandwegen een penetentie. Veren en schokbrekers werden tot het uiterste beproefd. Van de rijvaardigheid der chauffeurs werd veel gevraagd. In Bel gië waren heel wat borden en opschrif ten van café's gebruikt als herkennings punten. Soms werd gewanhoopt aan het vinden van de aangegeven punten. In Zelzaete was het eerste rustpunt en werd de tweede serie opdrachten in ontvangst srenomen. Ook hierin zaten heel wat ad dertjes onder het gras. Het viel beslist met mee alle herkenningspunten te vin den. Vooral aan het Kapelletje in het bos zuben velen herinneringen bewaren. De finish was aan de Kaaipoort te Aardenburg. 's Avonds ontving burge meester van Dongen en weth. Sturte- waegen het gezelschap op het gemeente huis. Voor de organiserende verenigina M.A.C.A. uit Axel sprak voorzitter P. Ie Feber hartelijke dankwoorden voor de ontvangst ten gemeentehuize. Verver singen werden rondgediend, waarna het gezelschap zich in hotel ,De Rode Leeuw' aan de koffietafel schaarde. Dhr. J. Par- ridaen, voorz. van de Aardenburgse V.V.V. sprak een welkomstwoord tot de aanwezigen, waarna de uitslag werd be kend gemaakt. Het zien beheerst het grootste deel van Uw leven, Deze week brachten wij onze étalage in voorjaarsstemming met een Pracht collectie brilmonturen Grote sortering Prisma kijkers Enorme voorraad OPTISCHE ZONNEBRILLEN Zie verder onze aparte FOTO-étalage, daar is vast iets voor U bij BellamYpark 38 Erkend zieken flondsleverancier van ALLE fondsen. FILMNIEUWS Luxor Theater te Breskens brengt a.s. Zaterdag Randolf Scott in zijn grote Western, „Ruiters te paard". Zondag zal de verfilming van de schrijver Edgar Al lan Poe's griezelverhaal, „Moord in de Rue Morgue", velen naar het Luxor The ater doen gaan, daar de maker van deze film een spannende en beklemmende uit beelding geeft van dit wereldbekende verhaal„Moord in de Morgue". Toegang boven de 18 jaar. De kleuren zijn een groot middel geweest om deze film zo realistisch mogelijk te maken. WATERPOLO Zeehond IScheldestroom I 21. Woensdag j.l. heeft Scheldestroom te Breskens zijn eerste wedstrijd gespeeld tegen Zeehond I uit Vlissingen. De wed strijd werd gespeeld te Souburg. In de eerste helft nam Vlissingen de leiding door een schot van Ventevogel. Even later maakte P. de Bree door juist aangeven van P. v. d. Heuvel de gelijk maker. Na de rust kreeg Jongman de kans om te scoren door een misverstand in de achterhoede van Scheldestroom. Na nog enkele ongelukkige schoten van P. v. d. Heuvel op de lat en van Theo Seuss op de paal, klonk het eindsignaal. Zeehond had met 21 gewonnen. Een gelijk spel had echter de verhouding be ter weergegeven. De jeugdige ploeg van Scheldestroom was na de rust sterker. Vooral de achterhoede: Erasmus, Seuss en Verschoor lieten goed werk zien. Ook de jeugdige P. Reijnhoudt heeft in zijn eerste wedstrijd goed voldaan. Vlissingen speelde met zijn oude eerste elftal dat eigenlijk in de Bondscompetitie thuis hoort. b. Gevonden voorwerpen Een broche (hangslot), een zakdoekje, een grijs lederen jongensriem, een pols horloge. Inl. bij de Rijkspolitie te Breskens. Een rozekrans, een portemonnaie met inhoud. Inl. ter gemeente-secretarie te Schoondijke. PREDIKBEURTEN Zondag 24 Juni Ned. Herv. Kerk Aardenkurg, 10,30 uur, Ds. Blom St. Kruis, 9 uur, Ds. Blom Biervliet, 9,30 uur, Ds. Evenhuis H. Avondmaal Breskens, 10 *ur, Ds. van Beusekom Collecte Ned. Bijbelgenootschap Cadasand, 10 uur, Ds. ten Cate Groede, 11 uur, Ds. de Jong Collecte A. C. D. Hoofdplaat, 9,30 uur, Ds. Eijgendaal Nieuwvliet, 10 uur, Ds. v. d. Graaf! Oostburg, 10 uur, Ds. Hugo van Dalen 7 uur, Ds. Hugo van Dalen Retranchement, geen opgave Schoondtyke, 9,30 uur, Ds. de Jong H. Doop Sluis, 9,30 uur, Ds. Groenveld St. Anna ter Muiden, 11 uur, Ds. Groenveld Waterlandkerkje, 10 uur, Ds. Bergsma IJzendiJke, ro uur, Ds. Scholten, Terneuzen Zuidzande 9,30 uur, Ds. de Roos Vrij Evang. Gemeen** Breskens, 10 uur, Ds. Karelse 6 uur, Ds. v. d. Vrie Nieovrvliet, 10 uur, Ds. v. d. Vrie Retranchement, 2,30 uur, Ds. v. d. Vrie Cadsand, 6 uur, Ds. Karelse Geref. Kerk Breskens 10 en 3 uur, Ds. van Mechelen, Oostburg H. Avondmaal en Dankzegging Doopsges. Gem. Aardenkurg 10,15 uur, Ds. Vis ïv. Luth. Gemeente Groede, 10 uur, Ds. Happee R.K. Parochie H. Barbara te Breskens Zondag 24 Juni 5e Zondag na Pinksteren. Geboortefeest van de H. Joannes de Doper H H. Missen om 7, 8,30 en 10 uur 's Middags om half drie, Lof. In de weekH. Mis om half acht. Vrijdag, feestdag van de H H. Apostelen Petrus en Paulus Zaterdagavond om 7 uur, Lof Het hoofd van het gemeentebestuur van BRESKENS brengt ingevolge artikel 36, vierde lid, van de woningwet ter openbare kennis, dat de Raad in zijn vergadering van 4 juni 1956 heeft be paald, dat de voor alle buiten het goedgekeurde wederopbouwplan gelegen gronden, wordt voorbereid. 21 juni 1956. Het hoofd van het gemeentebestuur voornoemd, J. A. EEKHOUT. Gevraagd te Knokke voor Juli-Augustus ongev. 16 jaar, om met kindje naar strand en bos te gaan. 800 fr. p. m. plus kost en inwoning. Inlichtingen bij H. DE LOBEL, Th. F. Blankenstr. 15, Breskens. Vrijdag 29 Juni Zaterdag 30 Juni van 6 tot 10 uur van 2 tot 6 uur Scheepvaarisircral 21 De ouders, die hun kinderen met in gang van 1 september a.s. de openb. lagere school wensen te laten bezoeken, kunnen hiervan aangifte doen (liefst schriftelijk) bij het hoofd der school, de heer F. KOSTER, Dorpsstraat 111. De kinderen moeten vóór 1 oktober a s. 6 jaar geworden zijn. Telefonisch aangesloten onder nr. LEVENSMIDDELEN Boulevard 78 - „DE SPAR" Breskens met onbreekbare veer Mercuriussir. 12 - Tel. 845 - BRESKENS komt kijkt rijdt er op weg loopt lichter is degelijk sterk en veilig. Komt U eens kijken bij Telefoon 616 Voor alle storingen en reparaties aan Electromotoren voor alle doel einden, Dynamo's voor de Kustvaart, Autodynamo's, Startmotoren, enz., naar het ZEEUWS WIKKELBEDRIJF, Groenewoud 80, Vlissingen. Telefoon K 1184-803. U belt en onze reparatie- I wagen komt.

De Schakel | 1956 | | pagina 3