3 BOBBE Drie mannen in de sneeuw Vlissingse Zomer Show 1956 W ALG. NIEUWS- EN AD ALG. NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WEST ZEEUWS-VLAANDEREN Plaatselijk NieuwB Schoondijke Feuilleton de jchakel ne Jaargang - Nr. S9S Vrijdag 22 juni 1956 Verschijnt iedere Vrijdag Abonnementsprijs f l,10~p. kw.franco p. post f 1,25 Prijs der advertenties 10 ct. p. mm.bij abonn. korting Advertenties met brie ven onder nr. of bij ons te bevragen 10 ct. exrta Telefoon 429 DRUKKERS-UITGEVERS: F« SMOOR DE HULSTER - DORPSSTRAAT 10 - BRESKENS - TEL.,#» - GIRO 358296 x 'i- - -- i|tf 71 cL CcCjj Wanneer de grootste dag van haar leven is gekomen en alle dromen wer kelijkheid zijn geworden Haar vriendinnen zullen haar in hun hart een beetje benijden, zoals de vrien den van haar man hem in stilte een jaloerse blik zullen toewerpen Ze weet 't wel. Nu het bruidstoilet gereed is, kan ze 't niet laten erin rond te draaien, de prachtige kant te laten bewonderen, de petticoat (of japon) met vele volanten te laten ruisen en opgewekte wijsjes te neuriën. Hoe spreekt deze foto tot ieders ver beelding! De japon is gemaakt van „per- lon"-tule en satijn in oudrose, waarop witte kantversiering. Raadsvergadering. De gemeenteraad kwam in openbare vergadering bijeen onder voorzitterschap van burgemeester F. A. van Rosevelt. Na het openingswoord van de voorzitter kwamen de notulen aan de orde, welke zonder hoofdelijke stemming werden goedgekeurd. Op een desbetreffend verzoek van het bestuur van de R.K. kleuterschool werd ingevolge art. 73 le en 2e lid der kleuter onderwijswet 1956 een voorschot toege kend van f 221,en op het verzoek van het bestuur van de kleuterschoolvereni ging (Neutrale kleuterschool) een voor schot van f 323, Oip voorstel van B. en W. werd bouw grond beschikbaar gesteld aan A. J. van Pamelen, A. A. de Poorter, W. Kanse en de erven Mr. P. J. van Bortel. De begro ting 1956 werd aangeboden. De gewone dienst heeft aan inkomsten en uitgaven een bedrag van f 404.330,46. De post on voorzien is groot f 3053,wat per inwo ner f 1,50 uitmaakt. Om de gewone dienst sluitend te kunnen maken is een bedrag van f 18.133,99 van de algemene reserve op de gewone dienst overgeboekt. De kapitaaldienst geeft aan inkomsten een bedrag van f 2.058.152,72 en aan uit- door ERICH KASTNER 12 Onkel Polter ademde zichtbaar op. „Vallen ze bij u in de smaak?" „Dat wel. Het zijn leuke kleine dieren. Ze krabben alleen venijnig. Maar ze schijnen het prettig te vinden. En dat is de hoofdzaak. Ik bedoel alleen: heb ben de andere gasten ook poesen op hun kamer?" „Dat is heel verschillend," merkte de portier op en zocht naar een ander the ma om over te beginnen. Hij vond er één. „Morgen krijgt u de masseur op uw kamer". „Waarvoor?" „Om te masseren". „Wie?" „U, meneer Hagedorn!" „Buitengewoon vriendelijk van de man," sprak Hagedorn. „Maar daar heb ik geen geld voor; doet u hem de groe ten maar van me". De portier scheen gekrenkt. „Maar me neer Hagedorn „Word ik ook al gratis gemasseerd?" vroeg Hagedorn. „Goed dan! Wanneer gaven f 2.446.564,34, derhalve een ge raamd nadelig slot van f 388.441,62. Op de kapitaaldienst is rekening gehouden met een reservering van f 3600,voor de bouw van een gymnastieklokaal en een reservering van f 20.000,voor dekking van het tekort op de wederopbouwreke- ning. Tijdens de rondvraag informeerde de heer Dekker naar de komende opening van het nieuwe gemeentehuis. Het bleek dat de officiële ingebruikname plaats zal vinden op 20 Juli a.s. Aan de Com missaris der Koningin in de Provincie Zeeland, Jhr. Mr. A. F. C. de Casembroot zal verzocht worden de plechtigheid te willen verrichten. Sluis Raadsvergadering De gemeenteraad vergaderde voltallig onder leiding van burgemeester P. F. v. Hootegem. Bij de ingekomen stukken be vond zich een schrijven van de Directeur van het postkantoor te Breskens, waarin deze mededeelt, dat er bij de Stichting „Rozenoord" een brievenbus zal worden gelaatst, dit op verzoek van de gemeen teraad. Ook was er een schrijven van de Stichting R.K. jeugdwerk, waarin dank werd gebracht voor de verleende subsidie De heer C. Bauer vroeg, waarom hij niet gehoord was in verband met de bouw- moeilijkheden welke hij heeft. Hij meen de dat de raad enige tijd geleden hiertoe het zo zijn moet! Wat beoogt men daar eigenlijk mee?" Die kleine millionnair heeft zich zijn rol voortreffelijk ingeleefd, dacht de por tier. „Massage is goed voor de spieren," lichtte hij in. „En het bevordert de bloedcirculatie van de huid". „Asjeblieft dan," sprak de jongeman. „Wanneer er niets ernstigers uit voort komt, vooruit dan maar. Heeft u al weer nieuwe postzegels?" „Nog niet," sprak de portier spijtig. „Maar morgen beslist". „Ik houd u aan uw woord," sprak Ha gedorn in de volle ernst en hij liep naar de hal, om op zijn gemak te kunnen uit lachen. Op de vierde étage stegen Schulze en Karei de Koene uit de lift. Want verder ging de liftkoker nog niet. Ze klauter den te voet naar de vijfde étage en wan delden door een smalle, lange gang. Aan het uiterste einde daarvan opende de hotelier een deur, draaide het licht op en zei: „Het hotel is namelijk geheel vol" O. daarom, dacht Schulze en keek, aanvankelijk zonder het te snappen, naar het uit een bed, tafel, stoel, wastafel en uit schuine wanden bestaand kamertje. „Kleinere kamers hebt U niet?" „Helaas niet," sprak de directeur. Schulze zette zijn rietmand neer. „Lekker koud is het hier". „De centrale verwarming gaat niet een toezegging had gedaan. Ook was er nog binnengekomen een schrijven van de Inspecteur voor de volksgezondheid in Zeeland, waarin deze officieel medede ling deed van de ongeschiktheid van het zwemwater in de vaart van Sluis naar Damme. In verband met de volksgezond heid in het algemeen, adviseerde hij zo spoedig mogelijk de plannen te beramen voor de aanleg van een nieuw zwembad. Er waren voorts een drietal bezwaren in gekomen tegen het wederopbouwplan van de gemeente. Dat van de heer P. Leen- houts werd zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd. Minder vlot ging dat met de bezwaarschriften van de Gebr. Lou- wage en de heer Bauer. Vooral de eerste voelde zich zeer gedupeerd met het voor nemen de Ridderstraat naar het Molen eind door te trekken. De heer M. A. C. van Wijnsberghe kon zich voor een groot deel met deze bezwaren verenigen. Door het laten vervallen van enige voorgeno men bebouwingen kon voor belangheb benden toch nog wel wat gedaan worden meende hij. Ook de heer S. A. van Hal meende de weg van een compromis te moeten opgaan. De burgemeester ant woordde, dat dit plan gezien moet wor den als een basisplan. Als de praktijk dat in de komende jaren eist, is herziening altijd nog mogelijk. De heer Van Wijns berghe kon zich wel verenigen met de doortrekking van de Ridderstraat, maar dan zonder bebouwing. Tenslotte werd het wederopbouwplan na een lange dis cussie aanvaard, waarbij alleen het ver zoekschrift van de heer P. Leenhouts werd ingewilligd. Daarna legden B. en W. het uitbrei dingsplan ter goedkeuring voor. De heer Van Hal informeerde of het college zich al een gedacht had gevormd over de re alisering daarvan. Hij voelde bijv. weinig voor uitbreiding van het aantal woning wetwoningen, daar er in het algemeen naar gestreefd moet worden de particu liere bouw te stimuleren. Hij meende dat een huurder slechter voor een woning zorgt dan e en eigenaar. Na enige dis cussie werd het uitbreidingsplan aan vaard. Nu kwam aan de orde een voorstel van het college om enige bouwgrond te ont eigenen, waardoor doortrekking van de Ridderstraat mogelijk werd. Met de be langhebbende was door het college her haaldelijk vruchteloos onderhandeld en daardoor zagen B. en W. zich genood zaakt een onteigeningsprocedure te be ginnen. Mede op aandrang van de heer Van Hal werd dit besluit in principe ge nomen, waarbij de eigenaars nog 14 da gen in de gelegenheid gesteld werden tot een accoord te komen met het gemeen tebestuur. Het nadelig slot van het jeugdwerk van de Ned. Herv. Kerk zal door de ge meente gesubsidieerd worden tot e en be drag van f 270,—. Het Groene Kruis krijgt f 535, Daarna kwam aan de orde het voorstel over te gaan tot de aanleg van electri- sche straatverlichting. Om dit grootse plan te kunnen financieren zal naar an dere inkomsten moeten worden omge keken. In verband hiermee kwam het college met een voorstel de straatbelas ting te verhogen, nl. 7 pCt. op de be bouwde en 3 pCt. op de onbebouwde ei gendommen. Bovendien moeten dan de verder dan tot de vierde étage. En voor een kachel is hier geen plaats". „Dat wil ik graag geloven," sprak de arme man. „Gelukkig heeft de dokter me verboden in een verwarmd vertrek te slapen. En het is heel vriendelijk van u daarmee rekening te hebben gehouden". „Zeer tot uw dienst," antwoordde Kühne en beet op zijn onderlip. „We doen wat in ons vermogen ligt". „Het grootste gedeelte van de tijd, die ik hier hoop door te brengen, zal ik het me in de Social Hall zo aangenaam mogelijk maken," opperde Schulze. „Want om kou te lijden ben ik natuur lijk niet gekomen". Karei de Koene sprak: „Zodra er een kamer vrij komt, die verwarmd kan worden, zullen we u daar onderbrengen". „Hét heeft zo'n haast niet," zei de ar me man op verzoenende toon. „Ik ben buitengewoon verzot op scheve muren. Een kwestie van gewoonte, snapt u?" „Ik kan het me volmaakt indenken," antwoordde de hotelier. „Het doet me oprecht genoegen, dat ik het u zo naar uw zin kan maken". ..Werkelijk." zei Schulze, „het is u ge lukt. Tot ziens!" Hij opende de deur.Ter wijl de directeur over de drempel schreed overlegde Schulze met zichzelf, of hij hem met een goedgemikte schop een handje zou helpen. Hij beheerste zich echter, sloot de deur, opende het dak raampje en keek eens naar de lucht. SPECIALE ZOMER SHOW AANBIEDINGEN van BOBBE Thacht Maulei MET BOOTHALS, van prima Zwitserse popeline in 8 moderne kleuren, o.a. moderein, mais, oranje en zandkleur, voor de aantrek kelijke prijs van f 10.75 APARTE POPELINE Zatne>iA,a(Lken in 12 verschillende modellen en kleuren, vanaf f 14.75 MODERNE LANGE WOLLEN 'Q.am&lu-ei.ten ideaal voor de vakantie, in wit, bleu, rouge, mais en zwart, maten 38 t.m. 46, voor de aantrekkelijke i qo cn prijs van «J/i.GU Voor Uw betere damesconfectie eerst kijken bij UW MODEHUIS COOSJE BUSKENSTR. 63, VLISSINGEN De bus van boot en trein stopt voor onze zaak precarierechten verhoogd worden. Voor luifels moet dan bijv. f 10,betaald wor den, voor friteswagens f 45,per kwar taal en voor ijscowagens f 30,per kwartaal. Benzinestations, die gemeente grond gebruiken, betalen hiervoor tot nog toe f 10,per jaar en dat zal nu f 500,moeten worden. De heer Van Hal was erg geschrokken van de enorme be dragen, die deze verlichting met zich meebrengt. Hij was geen tegenstander van een grote uitbreiding van de ver lichting, die nu onvoldoende is, maar wilde toch eerst wel eens in de /particu liere sector informeren, alvorens met de P.Z.E.M. in zee te gaan. De burgemees ter voerde aan, dat we het verzorgings- peil in de gemeente zo spoedig mogelijk moeten optrekken tot dat van omliggen de gemeenten. Tenslotte werd besloten de straatverlichting, behoudens goed keuring van het College van G. S. te la ten aanleggen en de belastingvoorstellen hieraan vast te koppelen. De straatbe- Grote sneeuwvlokken vielen naar bin nen en vlijden zich op de dekens. Die schop zou te vroeg geweest zijn, dacht Geheimraad Tobler. Die schop zet ik op zijn spaarbankboekje. SIAMESE KATTEN Deze avond had het in zich. Het eer ste misverstand zou het laatste niet blij ven. (Echte misverstanden vermenig vuldigen zich door hun cellulaire inde ling. De kern van de dwaling splitst zich en nieuwe misverstanden ontstaan). Terwijl Kesselhut zijn smoking aantrok en Schulze, vlak onder de dakpannen zijn rietmandje uitpakte, zat Hagedorn in de glans van zijn blauw costuum in de hal, rookte een der cigaretten, welke Franke, de onderhuurder, hem op reis had meegegeven en fronste zijn voor hoofd. Het was hem onbehagelijk te moede. Wanneer men hem om zijn aan wezigheid met scheve ogen had aange zien. dan was hem dat aangenaam ge weest. Dan had hij zich kunnen verwe gen. Maar zó? Hij voelde zich net een egel, die nie mand durfde ophitsen. Hij was nerveus. Wat kon de reden zijn, dat alle mensen zich plotseling op zo'n gedwongen wijze tegenover hem gedroegen? Wanneer al de tafels en de stoelen in de lucht wa ren gaan zweven met de oude «portier in cluis, zou Hagedorn niet minder ver baasd hebben kunnen zijn. Hij hoopte

De Schakel | 1956 | | pagina 1