RiiwiÉaÉI VAN MEENEN, Brtstas. lederen caps, brillen, ïalbelms, race- en sportartikelen Rheumaiieklijders D. A. CRINCE - Diojisterij - Ph. v. Kleefstr. 31 - Breskens te TH. DE WITTE Zn. - BRESKENS anti-rheumatiek bakentje Stempelsen Deurplaatj'es Koopt bij onze adverteerders meisje voor atelier een coupeuse of naaister Een gevorderde naaister BURGERS' Meubelfabrikatie 60 m. jongens adspiranten. Finale. 1. J, Basting 9,4 sec.; 2. J. van Grol 10; 3. H. Dierkx 10,1; 4. S. Masclee; 5. J. Vercouteren; 6. W. Allaart. 60 m. jongens C. 1. L. Eversdijk 8,5 sec.; 2. J. Pleijte 9,4; 3. J. la Gasse 9,5. 80 m. jongens B. Finale. 1. Th. van Soolingen 10,8 sec.; 2. L. Basting 11,9; 3. J. Leenhouts 12,1; 4. J. Zwier. Sluis Oefenrally. Verschillende leden van de Sluisse auto- en motorclub namen deel aan de oefenrally van de Jan Breij del-club uit Brugge. Het equipe H. F, BogaardL. de Paauw was hier het eerste buiten landse team, dat in het algemeen klasse ment van deze z.gn. Knoopjesrit, op de achtste plaats eindigde en als eerste buitenlandse deelnemer een fraaie beker in ontvangst mocht nemen. Als tweede Nederlandse équipe eindigde De Kramer Casteleijn uit Zuidzande. Tentoonstelling Ooft- en Tuinbouw De datums van de 3-jaarlijkse ten toonstelling van Ooft- en Tuinbouw, die dit jaar in Sluis zal worden gehouden, zijn thans vastgesteld op 15, 16 en 17 September a.s. In verband hiermee heeft het college van B. en W. een oproep ge richt tot de bevolking van Sluis voor een vergadering in het gemeentehuis op Dinsdagavond 5 Juni a.s., om de ver schillende aspecten van deze tentoon stelling te bespreken. IJzendijke Uitbreiding badhuis. De gemeentelijke badinrichting te IJzendijke is thans uitgebreid tot 10 douchecellen en een kuipbad. Door deze uitbreiding zal men ook al is het druk, niet lang meer behoeven te wachten. Het tarief is voor de volwassenen vast gesteld op 25 cent en voor kinderen tot 15 jaar op 10 cent. Om degenen, die nog niet van het badhuis gebruik hebben gemaakt in de gelegenheid te stellen met deze badinrichting kennis te ma ken, kan vandaag en morgen gratis worden gebaad. Onder leiding van het onderwijzend personeel zullen ook de schoolkinderen een gratis bad kunnen nemen. Nieuwe R.K. huishoudschool. Woensdag j.l. werd te IJzendijke het nieuwe gebouw voor de R.K. huishoud school „Maria Ancilla", officiéél in ge bruik genomen. Voor de aanvang der f eestvergadering droeg Z.Eerw. Heer Pastoor G. P. A. de Grauw in de kerk de Plechtige H. Mis op, welke werd bij gewoond door vele burgerlijke en ker kelijke autoriteiten, vertegenwoordigers van R.K. organisaties en het bestuur van de N.C.B., waarna het schoolgebouw door de ZeerEerw. Heer W. M. Bekkers, geestelijk adviseur van de N.C.B., bene vens de zich daarin bevindende kruisen, werden gezegend. De verzamelde leerlingen der huis houdschool zongen voor het gebouw het Zeeuwse volkslied, waarop de vlag in top gehesen werd. Voorts voerden de meisjes nog enige hoepeloefeningen uit. Het grote gezelschap begaf zich daarna naar een lokaal op de verdieping voor de feestvergadering. De heer Jos Zegers, voorzitter van het hoofdbestuur van de N.C.B., sprak een openingswoord waarin hij zeide zeer verheugd te zijn dat de N.C.B. te IJzen dijke deze school, die een streekfunctie vervult, heeft kunnen bouwen. Spr. schetste de moeilijkheden die de direc trice, mej. A. Hiel, het personeel en de leerlingen gekend hebben in de primi tieve behuizing sinds de stichting der school. Dank bracht hij aan allen, die op enigerlei wijze meewerkten aan de totstandkoming van het gebouw. Met name noemde hij mej. E. E. M. Berger- voet, inspectrice N.O. en mej. A. Diele- man, consulente huishoudonderwijs, het gemeentebestuur, pastoor de Grauw, directrice en personeel der school. De voorz. feliciteerde hen met de bereikte resultaten. Hierna kreeg mej. Berger voet het woord. Zij ging diep in op het wezen van het huishoudonderwijs, ge richt om de meisjes sociaal, cultureel en economisch te vormen tot huisvrouw, moeder of tot een functie in het maatschappelijke leven waarvan vele meisjes toch te zijner tijd deel gaan uitmaken. Spr. feliciteerde IJzendijke en de gehele streek met deze zo mo derne school. Hierna verklaarde mei. Bergervoet namens de Staatssecretaris van het Min. van O. K. en W. de school officieel geopend. Nadat nog enkele sprekers het woord hadden gevoerd, be zichtigde het gezelschap de school. Voorts werd nog 'n gezamenlijke koffie maaltijd gebruikt. De school is gebouwd naar een ont werp van architect Jos Bedeaux te Goirle. Zuidzande E.H.B.O.-examens. Maandagavond hebben te Zuidzande 12 candidaten in de openb. lagere school het examen afgelegd voor het E.H.B.O.- diploma, welk examen werd afgenomen door de doktoren H. P. de Jong en J. W. Beek, geassisteerd door mevr. K. A. Beek-Bakker en Zr. de Jong. Dokter De Jong. die na afloop van het .examen de uitslag bekend maakte, feliciteerde de geslaagden en drukte hen op het hart, dat zij er met het halen van het diploma nog lang niet zijn. Spreker drong tenslotte aan op het geregeld blijven bezoeken van de oefen avonden. Hierna werd het woord gevoerd door burgemeester H. P. Everwijn, erevoor zitter van de afdeling Zuidzande, die de geslaagden gelukwenste en een woord van dank richtte tot de doktoren De Jong en Beek. Tot slot werd nog een kort woord van dank gesproken door mej. J. Berkers namens de geslaagden en door de do cent van de cursus. De geslaagden zijn de dames: J. P. Berkers, M. J. de Kramer, J. S. Neuf- église, S. M. Risseeuw-de Ridder, M. D. Risseeuw, M. J. Verplanke-Dierkx en J. M. de Veij-Eversdijk. De heren J. de Doelder, F. P. B. Faas, H. Koens, J. Schouten en W. H. Verplanke. De afdeling Zuidzande telt thans 21 gediplomeerde leden. Groede Afscheid Gisteren nam de Openb. lagere School te Groede afscheid van de heer P. Göbel we gens zijn vertrek naar Beverwijk. De voorzitter der Oudercommissie, de heer J. de Smit, heette het College van B. en W. hartelijk welkom. Hierna hield Burgemeester Everaars een toespraak, waarin hij met wee moed sprak over het vertrek van de heer Göbel die veel voor de school en leerlingen heeft gedaan. Vervolgens sprak het hoofd der school, de heer de Hulster, nog enige dankwoorden voor de goede samenwerking. Namens de Oudercommissie bood de heer de Smit de scheidende onderwijzer een enve loppe met inhoud aan, waarna men nog enige tijd gezellig bijeen bleef. FILMNIEUWS Het Luxor-Theater te Breskens brengt U Zaterdag een triller van Hitchcock zoals U zelden zult gezien hebben. Een meesterwerk vol spanning, intrige en een bijna volmaakte moord zoals Hitchcock alleen die kan maken. Met de Prinses Grace Kelly en James Ste wart in de hoofdrollen krijgt U een triller te aanschouwen, die nog lang zal bij blijven. Toegang 18 jaar. Zondag a.s. zal de grote actrice Maria Schel u ontroeren in haar machtige rol van dokteres in de partisanenfilm .Mensen zoals jij en ik". Een film, die meerdere malen bekroond is en die u niet zult willen missen. DUIVENSPORT De Ned. Bond van Zaterdagvliegers organiseert a.s. Zaterdag een grote na tionale vlucht vanuit Noyon (Fr.). Deze vlucht is ten bate van de kan kerbestrijding. Als hoofdprijzen zijn be schikbaar gesteld: 10 televisietoestellen en vele andere grote prijzen. De Zuid Ned. Bond organiseert even eens Zaterdag a.s. een grote vlucht van uit Angoulême (Fr.) ten bate van lief dadigheidsinstellingen. Hoofdprijzen zijn: televisietoestel of radio-grammofoon-combinatie, 4 „Lo comotief" bromfietsen en vele andere grote prijzen. Duivenver. „De Reisduif", Breskens. Uitslag prijsvlucht uit Quievrain op Zaterdag 26 Mei. 1, 4 Fr. de Jonge. 2, 5, 7 A. J. Ver sprille. 3 A. W. Verduijn. 6 Jac. Janssen. 8 en le overduif L. Basting. Duivenver. „Nog SnellerBreskens. Uitslag prijsvlucht uit Breteuil op Zondag 27 Mei. Los 6.30 uur. Aankomst le duif 9 u. 52 min. 14 sec., snelh. 1058 m. t^er min. 1, 43, 48, 64, 66, 70 P. Buize. 2, 3 M. Faas. 4. 45. 69 A. Vermeulen. 5 J. Maas. 6, 41 A. Bondewel. 7, 16, 20, 31, 33, 36 A. v. d. Voorde. 8 Faas Mz. 9, 12, 44, 65, 73 P. v.d. Walle. 10 Versprille-H. 11, 39 Faas-v. Opdorp. 13 Quaars-Visser. 14, 37, 67 H. Oosterling. 15, 25, 32, 52, 55 W. Klaaijsen Zn. 17, 47, 68 Joh. Ca- rels. 18, 21 A. Boekhout. 19, 49, 56, 63 J. Klaassen. 22, 29 J. de Meester. 23, 24 C. Hertog. 26 A. Ekkebus. 27, 34 L. de Meester. 28, 42, 60 Quaars-L. 30, 35. 46 Jn. Datthijn. 38, 40 E. Pieters. 50 E. Rijckaert. 51 Gebr. Pleijte. 53 J. de Lijzer. 54 A. v. d. Heuvel. 57, 71 P. Ver duin. 58, 62 J. Risseeuw. 59 P. Blaak man. 61 W. Bruijnooge. 72 Iz. de Jonge Az. 74 Jac. Buize. le overduif Jn. Pleijte Duivenver. Strijd in vrede," Groede. Uitslag prijsvlucht uit Breteuil op Zondae: 27 Mei. Los 6.30 uur. Aankomst le duif 9 u. 48 min. 45 sec., snelheid 1061 m. per min. 1, 15, 17, 21, 32 J. Risseeuw. 2, 8, 9, 23 Joh. v. d. Wege. 3, 18, 31, 34, 35 A. van Gijs. 4, 5 C. Brakman. 6, 7, 10, 11, 40 G. Dusarduijn. 12, 19, 30 Schautt.- de Roo. 13 M. Robijn. 14 L. v. d. Wege. 16 Hendr.-Robijn. 20 J. v. Haneghem 22 J. Vermeulen. 24 H. Elfrink. 25, 28 J. de Roeck. 26 en le overd. A. Bou- wens. 27, 33, 38, 39 Jac. Becu. 29 J. v.d. Wege. 36, 41 Iz. Schippers. 37 J. van Hoeve. ZIE ONZE RUIME SORTERING Damesjaponnen, Blouses, Rokken, Mantelpakj'es, Toppers, Driekw.j'assen RUIME KEUZE Heren- en Jongenscostuums, Gabardine j'assen, Broeken, Sportjassen, Wollen vesten, Slipovers STEEDS HET NIEUWSTE VINDT U BIJ Dorpsstraat 36 - Telefoon 461 Gevonden voorwerpen 1 speelgoed hondje. Inlichtingen Rijkspolitie te Breskens. Het beroemde en veel besproken is verkrijgbaar bij Alleenverkoop v. Zeeuwsch-Vlaanderen ORGANISATIES VRAGEN VEREEN VOUDIGING FORMALITEITEN VOOR BINNENL. VERVOER TE WATER. De Algemene Verladers en Eigen Vervoerders Organisatie (E.V.O.) te 's- Gravenhage, de Vereeniging van Rot- terdamsche Expediteurs, Het comité van Graanhandelaren en de Vereni ging Graanfactorsbond te Rotterdam hebben bij de Directeur-Generaal van het Verkeer aangedrongen op terzijde stelling van de verplichting voor de be vrachter tot indiening van zijn aan vragen om scheepsruimte ten behoeve van binnenlands vervoer bij de Rijks verkeersinspectie. In de motivering tot hun verzoek wordt door de betreffende organisaties gesteld, dat bij onverminderde hand having van het thans geldende be vrachtingssysteem het binnenl. vervoer geen enkel verweer heeft tegen het onttrekken van laadruimte aan de bin nenlandse markt ten behoeve van de internationale vaart en nationaal ver voer buiten onze grenzen. Bij het huidige systeem van bevrach ting in Nederland is de bevrachter ge houden voor eke lading met binnen landse bestemming een aanvraag om scheepsruimte in te dienen tegen de officieel geldende vracht bij de Rijks verkeersinspectie, welke dienst zorg draagt voor de nodige bekendmaking ter schippersbeurze. Het staat deschip- per echter vrij hierop wel of niet te reflecteren. In perioden van veel aan bod van lading worden dergelijke be kendmakingen dikwijls volkomen ge negeerd, omdat de schippers dan bui ten de beurs hogere vrachten kunnen bedingen. Tenslotte wordt nog de verwachting uitgesproken, dat van een maatregel als bepleit een regulerende werking zou uitgaan ten aanzien van de vrachtprijsverhoudingen voor de bin nenlandse en internationale vaart, zo dat bijzondere maatregelen tot ophef fing van eventuele dispariteiten ach terwege zouden kunnen blijven. PREDIKBEURTEN Fa. SMOOR DE HULSTER, Brsskens Zondag 3 Juni Ned. Herv. Kerk Aardenburg, 10,30 uur, Ds. Blom o IX»3° uur, H. Avondmaal St. Kruif, 9 uur, Ds. Blom Biervliet, 11 uur, Ds. Evenhuis Breskens, 10 uur, Ds. van Beusekom H. Avondmaal o»3° uur, Ds. van Beusekom H. Avondmaal en Dankzegging Cadzand, 10 uur, Ds. ten Cate Groede, geen opgave Hoofdplaat, geen opgave Nieuwvliet, 10 uur, Ds. v. d. Graaf! Oostburg, geen opgave Retranchement, 9,30 uur, mej. Jansen, Vicaris Schoondijke, 9,30 uur, Ds. Evenhuis Sluis, 9,30 uur, Ds. Groenveld St. Anna ter Muiden, 11 uur, Ds. Groenveld Waterlandkerkje, 10 uur, Ds. Bergsma TTzendljke, 9,30 uur, Ds. Blomaard Zuidzande 9,30 uur, Ds. Kuijlman Vrij Evang. Gemeente Breskens, 10 uur, Ds. v. d. Vrie Nieuwvliet, 10 uur, Ds. Praas Retranchement, 2,30 uur, Ds. Praas Cadzand, 6 uur, Ds. v. d. Vrie Geref. Kerk Breskens Geen opgave Doepsgez. Gem. Aardenburg 10,15 uur» Ds. Vis Ev. Luth. Gemeente Groede, 10 uur, Ds. Happee R.K. Parochie H. Barbara te Breskens Zondag 3 Juni Geen opgave GEVRAAGD: een Fa. TH. DE WITTE Zn., Dorps straat 36, Breskens GEVRAAGD voor direct of later: met routine. Confectiemagazijn JACOBS-v. Dixhoorn, Breskens. De huis-aan-huis bezorgde enveloppen tot steun aan een te houden wieler wedstrijd, zullen morgen (Zaterdag middag) worden opgehaald. Men wordt vriendelijk verzocht deze gereed te leg gen Zelfs de kleinste bijdrage is wel kom. Bij voorbaat hartelijk dank. DE COMMISSIE. Commissieleden en andere liefhebbers, die willen meewerken aan deze ophaal actie, worden verzocht om Zaterdag middag 2 juni, om 5,30 uur, op het Oranjeplein aanwezig te willen zijn - Dorpsstraat - BRESKENS - Tel. 479 Pracht SCHRIJFBUREAUX en ONDERZETKASTJES v. radio's Verder prima transparante meu- bellak NEO-M1X, in alle kleuren Neemt eens een proefbusje, resul taat verzekerd. Een nieuwe zending LIGSTOELEN is weer gearriveerd. Zie étalage I Zondagsdienst doktoren. Zondag 3 Juni BreskensGroedeSchoondijke Dr. Eggink, Schoondijke, tel. 366. CadzandRetranchementSluis Dr. Hage, Cadzand, tel. 88 OostburgAardenburg Dr. Loose, Oostburg, tel. 60. BiervlietIJ zendlj ke Dr. Brouwer, IJzendijke, tel. 266. Zondagsdienst Centrum Kraamzorg WestZ.-VI, Zr. de Jong, Cadzand, tel. 65. Gevaarlijk deel van weg Bergen op Zoom-Korteven moet spoedig ver beterd. Onlangs heeft de A.N.W..B de provin ciale waterstaat van Noord Brabant verzocht de slipgevaarlij ke keibestra ting van de weg Bergen op Zoom-Kort even, onderdeel van de drukke route naar Antwerpen en Zeeland, te verbe teren. Hier zijn n.l. in enkele jaren tijds 62 slipongevallen voorgekomen, zoals door de politie is geregistreerd. Ook de rijkswaterstaat, welke bin nen kort het beheer en onderhoud van deze weg zal overnemen, staat op het standpunt dat de weg dringend ver betering behoeft

De Schakel | 1956 | | pagina 3