VAN MEENEN, Breskens. gazelle Modemagazijn DAALHUIZEN Firma G. DAALHUIZEN li. Philips Radio voor Uw interieur Firma Schippers Nauia Gebr. ROOKUS - Breskens, Iel. 529 Visserijfeest 1956 Hebt U zich ooit afgevraagd W. DE WILDE - Scheepvaartstraat 2 - BRESKENS net meisje Praktische plastic artikelen v-o-oA elegante en duwityame. (kleding, Vlissingen Kooptlbij onze adverteerders Ingezonden Mijnheer de redacteur, In „de Schakel" van 20 April j.l. stond een stukje „Wat waar is, is waar", met de ondertekening: „De spreekwoordenman". Durit deze persoon zich niet bekend te maken? Ik vind het jammer, dat hij zich van een schuilnaam voorziet. Hij zal zich wel niet gerealiseerd hebben, dat deze krant ook in de genoemde plaats, Velp (20.000 inw.), gelezen zou worden. Maar nu ter zake over dit ar tikel. Het is waar, dat deze omgeving door veel Duitsers wordt bezocht, maar ook door Amerikanen, Engelsen, Zwe den, Noren en Denen, maar het meest door de Hollanders zelf. In de genoem de plaats zijn zeer veel le klas hotels. Daaronder zijn er een paar zeer duur. Het verwondert mij ook niet, dat het kopje koffie met een sneedje brood met marmelade zo duur is. Heeft de schrijver van dit artikel er wel over na gedacht, dat een kelner maar een tus senpersoon is? Dus een schakel tussen klant en directie? Een kelner is niet bevoegd om rekeningen te schrijven. Dat wordt aan hoger geplaatste perso nen overgelaten. Het bedieningsgeld dat (niet in doorsnee) voor de volle 15 pCt. berekend wordt, mogen ze heb ben, dat is vastgelegd. Wat de schrij ver bedoelt met de winkeliers, die 10 pCt. korting geven, is mij wel duidelijk, maar wat dit te maken heeft met het hotelwezen, begrijp ik niet. De buitenlanders die hier komen, worden volledig ingelicht door de V.V. V.'s. Verder staan in de hotels op de tafeltjes de prijskaarten voor controle. Er zijn gelegenheden, waar men 's a- vonds gaat dineren en waar men al leen in avondkleding kan komen, doet men dit niet, dan wordt men verzocht, door middel van een gedrukte kaart, om zich zo spoedig mogelijk te verwij deren. Ten laatste, wat mij zelf betreft, ik zal het nooit in mijn hoofd halen om tussen beiden te komen, want als er twee vechten, krijgt de derde de klap pen. Met dank voor de plaatsing, W. van Mameren, Velp (Gld.). Nu wij dan weer volqp in de voorbe- bereiding zitten van ons jaarlijks Visserijfeest en velen van hun enthou siasme blijk geven, willen wij niet na laten u voorshands enkele gegevens over ons feest mede te delen. Hoewel wij nog niet alles in kannen en kruiken hebben, zijn toch reeds verscheidene contracten afgesloten en is het bestuur nog met velen in onderhandeling. De Visserijfeesten zullen worden ge houden op 11, 12, 13, 14 en 15 Aug. U zult wel zeggen, het is nogal wat, 5 da gen. Maar hierbij zij opgemerkt, dat de 13e en de 14e twee zgn. aansluitende dagen zijn om tot de 15e te komen. U zult aan de indeling van het program ma zien, dat op deze twee dagen alleen de avonden als feestdag gebruikt wor den. Wij hopen u dan in de allereerste plaats te brengen onze stoet met praal wagens, waarvoor wij nu al een beroep doen op alle buurtverenigingen en ver enigingen om hiervoor hun beste been tje voor te zetten. Wij mogen u ver klappen, dat de uitgeloofde prijzen door het bestuur belangrijk zijn verhoogd en nu zeker de moeite lonen om met iets goeds voor de dag te komen. Immers de stoet trekt vele duizenden en moet èn kan nog vele malen beter worden dan vorige jaren. Dan zullen dit jaar de waterski-demonstraties, welke vorig jaar door een samenloop van omstan digheden moesten vervallen, weer wor den gegeven. Diegene, die dit evene ment reeds zag, weet, welk een fantas tische indruk dit op de toeschouwers maakt. Dan zullen, onvoorziene om standigheden voorbehouden, Judo demonstraties worden gegeven. Dit is voor ons iets geheel nieuws en trekt overal duizenden toeschouwers. Verder is ons bestuur nog in onderhandeling met een balletgroep. Dit alles natuur lijk aangevuld met diverse muziekge zelschappen, welke door hun rondgang met de stoet en hun concerten er het hunne toe zullen bijdragen om de Za terdag te doen slagen. De andere dag heeft, behalve herhaling van de stoet en waterskiën, de openluchtuitvoering plaats van een groot radio-gezelschap met vele bekende artisten. welks na men u de eerstkomende weken zullen worden bekend gemaakt. Tevens heb ben wij voor deze dag, behalve verschil lende muziekgezelschappen uit Neder land en België, beslag kunnen leggen op het bekende grote gezelschap Apol lo" uit Etten. Voor diegenen, die Zun- dert hebben bezocht, geen onbekende Op het bloemencorso aldaar, was het het grootstp en beste korps en viel het de eer te beurt tot slot de taptoe te mogen uitvoeren. Ook hier zal dit ge zelschap de tan toe geven op Zondag. Maandag zal de verlichting branden en 's avonds een concert worden ge geven door een muziekgezelschao. Dins dag eveneens. De Woensdag riidt op nieuw de stoet uit en geven wij de grote iaarmarkt. Bovendien muziekconcerten en een groot vuurwerk. U ziet dus, elk wat wils. U begrijpt wel, dat voor dit alles veel werk moet worden verricht en veel geld nodig is. De gemeente gaf het goede voorbeeld door haar subsidie te verhogen tot f 1500.Ons comité hoopt dat de inwoners van Breskens bij de één dezer dagen aan te bieden collectelijst niet zullen achterblijven en tonen dat het hun ernst is om, met ons comité, te trachten van Breskens te maken een plaats, die groeit en bloeit. We hopen, dat de Visserij dagen de belangstelling zullen trekken van duizenden, zowel uit binnen- als bui tenland. C. Onder grote belangstelling werd te Aardenburg de Provinciale voorjaars vergadering gehouden van de V.V.V. in Zeeland. Alvorens de vergadering begon, werden de afgevaardigden op het ge meentehuis door het gemeentebestuur ontvangen. Burgemeester Van Dongen sprak een algemeen begroetingswoord tot de aanwezigen, in het bijzonder tot het dagelijks bestuur der V.V.V. De bur gemeester noemde het een gelukkig ini tiatief, de voorjaarsvergadering niet in de grotere plaatsen vana Zeeland te houden, doch ook het platteland een kans te geven. Behalve dat het platte land kan tonen een vergadering van wat grotere omvang te kunnen ontvangen, het bovendien nog tot voordeel heeft, dat de afgevaardigden der V.V.V.-afde- lingen hun eigen provincie leren ken nen en hopelijk waarderen. De burgemeester zeide het prettig te vinden, dat in de V.V.V.-propaganda een streek als geheel meer aandacht krijgt. Hij noemde Zeeland een oase in de over drukke toeristencentra in ons land. De burgemeester snrak de wens uit, dat, on danks een drukker toerisme, Zeeland zijn eigen plattelandskarakter zou be houden. De voorzitter van de V.V.V., de heer mr. J. Moolenburgh uit Middelburg, bracht dank voor de hartelijke ont vangst door het gemeentebestuur, als mede voor het feit, dat de raadszaal be schikbaar werd gesteld voor de bestuurs vergadering. De voorzitter bracht dank voor de grote steun, die de plaatselijke en provinciale overheid aan het V.V.V.- streven geeft. Nu men ook elders in de provincie gaat vergaderen, wordt de traditie van vóór 1940 weer voortgezet. Nadat verversingen waren rondge diend, begaf het gezelschap zich naar „De rode leeuw", waar de algemene ver gadering gehouden werd. De notulen der vorige vergadering werden vastgesteld, terwijl het financi eel overzicht van de penningmeester, de heer N. Priester uit Vlissingen, waarde ring vond. Aanvankelijk was er een te kort van ruim f 2700.dat na een gun stig boekjaar kon worden omgezet in een batig saldo van f 1500.De penning meester werd dank gebracht voor zijn zuinig beheer, terwijl hem een telegram werd gezonden, waarin de vergadering hem een van harte beterschap toewens te. De heren J. Moolenburgh en G, Hou tekamer werden afgevaardigd naar het bestuur van de A.N.V.V. Zij zullen hierin Zeeland vertegenwoordigen. Een commissie werd benoemd voor het nazien van de rekeningen, waarna de vergadering begon aan een bestuurs voorstel, om hotel- of restauranthouders welke geen lid wensen te worden, uit te sluiten van de te voeren propaganda. Enerzijds was men er zich van bewust dat de toerist zo volledig mogelijk dient te worden voorgelicht, anderzijds heeft men de plicht te trachten het bedrijfs leven zo veel mogelijk bij het werk, dat mede in hun belang wordt gedaan, te betrekken. Immers, de Provinciale sub sidie werd verstrekt op die voorwaarde, dat het bedrijfsleven zoveel mogelijk bii het V.V.V.-werk moet bijspringen. Het «raat thans slechts om een bedrijf, dat weigert aan te sluiten bij de plaatselijke V.V.V., doch de voorzitter betoogde, dat dit in de toekomst wel meer zal kunnen eebeuren. Ondanks dat deze hotelhou der weigert lid te worden, ziet hij ziin bedrijf in de propagandafolders aan bevolen. Met 9 stemmen voor werd be sloten niet-leden bij de propaganda niet te betrekken. 3 stemden tegen en 1 stem werd blanco uitgebracht. De directeur der V.V.V., de heer Os- kamn, besprak vervolgens uitvoerig de gevoerde propaganda. Met nadruk we^s hij er op. dat een actieve urooagand^ nodig blijft, vooral nu het bezoek van dp Belgische toeristen iets terugloopt Als oorzaak noemde hij o.m. het geringerp valuta-verschil. Het blijft zaak reclame te maken voor het product Zeeland dat bij de toerist steeds onder de aandacht gebracht moet worden. Het bestuur werd voor zover het af tredend was bij acclamatie herkomen Tn de vacature Terneuzen we^d geko zen dhr. J. Ketelaar. plaatsvervanger dhr. P. Standaert: voor Sehoondiikp zullen zitting in het bestuur nemen de beren L. J. Jaloerse en plaafrwervangp*- H van Baal. Tiidens de rondvraag we^ door Breskens de vraag gesteld, of het niet ou de weg der V.V.V. ligt iets te doen aan het onderdeks brengen van dp 2e klas-aecomodatie van de Prov Stoomboten. Ook de bergruimte op d^ boten voor da fietsen is onvoldoend*3 Een klacht, dat sommige bedrijven de buitenlanders mQer voor de consumpties laten betalen dan od de prijzenkaari- staat aangegeven, zal doorgegeven wor den. De voorz. zei. dat de plaatselijke afdelingen in samenwerking met de po O PAREL KORAAL O TURKOOIS Technische bijzonderheden: Directe energie-overdracht van de serie/balans eindtrap. FM-zes schakeling, waardoor uiterst gevoelige ontvangst. Negen buizen met veertien functies. Draaibare Ferro ceptor. Breskens - Dorpsstraat 67 - Telefoon 617 Inderdaad, hebt U zich ooit afgevraagd wat het U zal kosten als: UW DOCHTERTJE door onvoorzichtig oversteken een verkeersongeluk veroorzaakt; UW ZOONTJE UW WERKSTER een kostbare ruit stukgooit; 'n voorwerp uit 't raam laat vallen, waardoor 'n voorbijganger getroffen wordt; UW HOND een stuk bijt uit 'n dure pantalon; UW POES de zeldzame vogels van Uw buurman oppeuzelt Nog in tal van andere gevallen kunt U - op grond van de bepalingen van het Burgelijk Wetboek - aansprakelijk worden gesteld voor vergoeding van schade, veroorzaakt door U zelf, door Uw echtgenote, door Uw kinderen en door Uw huis personeel, ook bij het berijden van rijwielen, bij sportbeoefening en andere om standigheden, welke gelden voor een particulier en diens gezin. Stelt U zich veilig voor dergelijke - vaak hoge kosten door het sluiten «/an een WETTELIJKE AANSPRAKELIJKHEIDS-VERZEKERING voor PARTICULIEREN Voor f 10,— per jaar Uw gezin verzekerd. Vraagt inlichtingen voor alle voorkomende verzekeringen bij: Telefonisch bereikbaar onder no. 803 li tie aan dit euvel reeds paal en perk kunnen stellen. Het is beslist geen goe de reclame als men buitenlanders te ■eel laat betalen. Oostburg vroeg of het niet mogelijk Is, dat de busonderne mingen tijdens het seizoen aardige tochtjes voor de toeristen organiseren door de streek. Het Gelderse voorbeeld waar men tijdens het seizoen dagkaar ten kan kopen werd aangehaald. Zondagsdienst doktoren. BreskensGroedeSchoondijke Dr. v. d. Maas, Breskens, v. CadzandRetranchementSluis Dr. de Meijer, Sluis OostburgAardenburg Dr. Rijk, Aardenburg, BiervlietIJzendijke Dr. Kalkman, Biervliet Zondagsdienst Centrum Kraamzorg WestZ.-Vl. Ie en 2e Pinksterdag Zr. de Graag, Groede, tel. 52. PREDIKBEURTEN Zondag 27 Mei Ned. Herv. Kerk Aardenburg, 10,30 uur, Ds. Blom St. Kruis, 9 uur, Ds. Blom Biervliet, 9,30 uur, Ds. v. d. Vlugt, Terneuzen Breskens, 10 uur, Ds. van Beusekom H. Doop 6,30 uur, geen dienst Cadsand, 10 uur, Ds. ten Cate Groede, 9,30 uur, Ds. M. de Jong Hoofdplaat, 11 uur, Ds. v. d. Graaff NTieuwvliet, 9 30 uur, Ds. v. d. Graaff Oostburg, geen opgave Retranchement, 9,30 uur, Ds. van Bork Schoondijke, 9,30 uur, Ds. Bergsma 7 uur, Ds. de Jong H. Avondmaal Sluis, 9,30 uur, Ds. Groenveld St. Anna ter Muiden, 11 uur, Ds. Groenveld Waterlandkerkje, 11 uur, Ds. Bergsma Hzendijke, 9,30 uur, Ds. Blomaard Zuidzande 9,30 uur, Ds. Kuijlman Vrij Evang. Gemeen** Breskens, 10 uur, Ds. Praas NTieuwvliet, 10 uur, Ds. v. d. Vrie Retranchement, 2,30 uur, Ds. Praas Cadzand, 6 uur, Ds. v. d. Vrie Geref. Kerk Breskens 10,30 en 3 uur, Ds. Verschoor, Vlissingen Doopsge*. Gom. AardenVurg to,15 uur, Ds. Vis Ev. Luth. Gemaentf Groede, 10 uur, Ds. Happee R.K. Parochie H. Barbara te Bre»kens Zondag 27 Mei ie Zondag na Pinksteren. Feestdag van de Allerheiligste Drievuldigheid H H. Missen om 7, 8,30 en 10 uur. s Middags om half drie, Lof. In de week: H. Mis om half acht. DonderdagH. Sacramentsdag, om 10 uur, Plechtige H. Mis uit dankbaar heid b. g. v. het zilveren Priesterjubilé van de pastoor. Vrijdag, ie Vrijdag van Juni (H. Hart-maand) Zaterdagavond om 7 uur, Lof H U W E LIJ K Kennismakingzoekende Zeeuwen v. alle leeftijden en standen. Wendt U voor serieuze huwelijksbemiddeling tot de Zeeuwse afdeling van de 10 samenwer kende huwelijksbemiddelingskantoren. Talloze dankbetuigingen ter inzage. Ne derlands bemiddelingscentrum, Hoofd administratie Postbus 6037, Amsterdam. Ontvangkantoor te Vlissingen, Beurs straat 35. Ontvangdagen Zat. en Maand. 28. Desgewenst huisbezoek. Gevraagd voor de pensionmaanden. Goed loon. J. W. MOORLAG - Breskens Dorpsstraat 23, telefoon 487 Emmers Teilen en schalen Slawassers van goede kwaliteit in verschillende kleuren. Zie etalage. Dorpsstraat 16-18 Modieus, fris en bekoorlijk is onze collectie ZOMERJAPONNEN Exclusieve dessins en fraaie kleuren geven aan deze collectie een apart cachet. Nieuwendijk 39 Telefoon 2579 Gevonden voorwerpen 1 bruin manchester jongensjasje met ritssluiting. Inlichtingen Rijkspolitie te Breskens.

De Schakel | 1956 | | pagina 3