221 naar Aardenburg, Haven 49; 17, Frederik L. van Room, van O 124c naar Ridderkerk, Kampschip „Gusto"19, Debora N. van den Berge-van Hoorn, v. W 37 naar Middelburg, Lat. school straat 17. GEMEENTE OOSTBURG over de maand April 1956. GEBOORTEN: 2, Anthony Cornells, zn. van H. I. P. Luteijn en van W. C. van Strien, wonende te Oostburg; 4, Tine, d. van A. D. de Best en van A. A. Su- rink, wonende te Oostburg; 7, Corne lia Debora, d. van P. A. Catsman en van F. Roose, wonende te Oostburg; 8, Stanislaus Cyriel Antonius, zn. van L. L. van Parijs en van D. C. De Caus- maecker, wonende te Aardenburg; 10, Wilhelmina Johanna Marcella, d. van P. J. Damen en van L. M. Pijcke, wo nende te Waterlandkerkje; 13, Ma rianne, d. van P. C. Dieleman en van T. Steinhauer, wonende te Sluis; 15, Catharina Anthonetta, d. van J. Lu- hulina en van P. Lisapaly, wonende te Oostburg; 13, Boetje Dominggus, zn. van B. Saya en van C. Nahumury, wo nende te Oostburg; 16, Frans Johan Eduard, zn. van T. C. van Lieshout en van A. van Don, wonende te Sluis: 18, Antoinette Elisabeth, d. van J. A. Campfens en van G. C. M. Jansen, wonende te Oostburg; 20, Bart An toon Henk, zn. van W. H. H. de Leeuw en van J. P. A. Bol, wonende te Oostburg; 23, Jans Sara, d. van A. J. de Groote en van J. A. van Hee, wonende te Cad- zand; 23, Maria Elizabeth Phillimina, d. van A. E. Vermeire en van E. Al ders, wonende te Oostburg; 22, Gerar- dus Theophilus Alice Maria, zn. van U. F. Rootsaert en van A. M. Root- saert, wonende te Aardenburg. OVERLIJDENS: 1, Jannis Jacob Steur- rijs, 54 j., echtgenoot van J. Triou wonende te Schoondijke; 3, Eduardus Dijonisius Rabaut, 78 j., wedn. van J. Beun, wonende te Breskens; 2, Maria Louisa Claeys, 80 j., wed. van E. de Smet, wonende te Philippine; 3, Ja- roba IJzebaart, 78 j., wed. van A. I. Wage, wonende te Cadzand; 4. Pieter Johannes Izaak de Jonge, 5 weken, zn. van I. P. A. de Jonge en van P. M. Bodderij, wonende te Breskens: 3, Pe trus Jacobus Ocké, 34 j., echtgenoot van M. A. van de Voorde, wonende te Schoondijke; 7, Gustaaf Theodorus Ni- colaas Beuzelijnck, 81 j., wonende te Aardenburg; 12, Maria Clementina van de Vijver, 70 j., wonende te Aarden- burg; 16, Pieter van Tatenhove, 55 j., echtgenoot van J. van de Broeke, wo nende te Aardenburg; 20, Francois Jannis Pieter Mille. 42 j. wonende te Sluis: 22, Alice Maria Rootsaert, 47 j., echtgenote van U. F. Rootsaert, wo nende te Aardenburg; 25, Leonia An gelina Maria Steijaert, 63 j., wed. van E J. M. Termote, wonende te IJzen- dijke; 28. Abraham Jannis Fremouw, 86 j., wedn. avn M. v. d. Ameele. wo nende te Oostburg. HUWELIJKEN: 6, Roelof Benjamins, 23 j., wonende te Oostburg en Marie Helena Verschuur, 20 j., wonende te Oostburg. Plaatselijk Nieuws Biervliet Raadsvergadering De raad der gemeente Biervliet kwam vorige week in openbare vergadering bijeen onder voorzitterschap van Bur gemeester Kostense. Het belangrijkste punt op de agenda was de aanleg van een sportcomplex in de z.g. Kom^older, waarvoor de gronden reeds tijdens een vorige raads vergadering waren aangekocht. De Heide Mij. werd toen opdracht gege ven een ontwerp te maken van een sportcomnlex wat de gehele Kompol- der zou beslaan. Inmiddels kwam het plnn gereed Een 10-t,al dagen geleden ondernam de raad een excursie, o.l.v. de Heide Mij., naar verschillende sport complexen in Vlaanderen, teneinde over een en ander te worden voorge licht en op de hoogte te worden ge steld van de eisen, die men thans aan sportcomplexen stelt. Nadat tijdens de raadsvergadering noeg". Karei de Koene wendde zich om en ging het kantoor binnen. De portier begroette nu de ski-cur- sus voor meer-eevorderden. Ze warpn met hun gids, Murners Alois, van Pi- chelstein naar St-Kilian gereden en hadden de laatste bus gemist, doordat de Marchesa di Fiori bij vergissing te gen een wild-ren was aangereden. Fr was weliswaar niets gebeurd. Maar de dame had midden op het vriie veld een fikse huilbui gekregen. En nu kwa men ze allemaal, bevroren en op van vermoeienis, 'mngestrompeld. Mumers Alois knipoogde tegen de portier en deze knikte even. Ze w^reu het. roerond eens- d^e mzneon bod- den slechts één cni.-pie> verontschuldi ging. Ze waren namelijk te riik EEN TWEETAL MTSVFRSTTANDFN. De avond^neit.rpln uit München stop te in Bruckheuren. Ongeveer dertig mensen stegen uit en zonken volko men verrast, tot hup knieën in de vers gevallen sneeuw Uit de bagage-wagen werden handkoffers geklent De trein reed verder Witkielen, hotelchauffeurs en huisknechten namen de bagage in ontvangst, en sleepten die van het sta tion af. De nieuw-aangekomenen stap ten er achter aan en klauterden ver- uitvoerig over de aanleg van gedach ten gewisseld was en het plan uitvoe rig in onderdelen was besproken, be gaf de raad zich, alvorens haar besluit te nemen, naar de Kompolder om een en ander ter plaatse te bekijken. Weer in de raadzaal teruggekeerd, nam de raad, na nog de financiële consequen ties onder ogen te hebben gezien, het besluit het sportcomplex te laten aan leggen overeenkomstig de door de Hei de Mij. voorgelegde plannen. De kos- tenbegroting kon nog niet naar juist heid worden vastgesteld, aangezien een en ander te vlug haar beslag moest krijgen, omdat de raad het plan om subsidiëring te kunnen krijgen van de D.A.C.W. voor 16 Mei bij deze instel ling moest indienen. Ruw geschat vraagt de uitvoering van de gemeente een bedrag van rond 1 ton. G.S. maakte bezwaren over het raads besluit strekkende tot verkoop van bouwgrond aan dhr. Jos. Michielsen. Allereerst merkten G.S. op, dat deze grond hoek Havenstraat-Singel o.p het uitbreidingsplan niet als bouwgrond staat vermeld, terwijl op de prijzen- kaart voor bouwgrond in de gemeente Biervliet genoemde grond niet gewaar deerd is. G.S. stellen voor in eerste in stantie het wederopbouwplan te wijzi gen en de prijzenkaart aan te vullen. Terwijl voorts als voorlopige prijs f3,50 oer m2 in de akte genoemd mag wor den. Aan dhr. J. Lecluijze werd ten behoeve van de verbetering van zijn woning in de Noordstraat door de Mi nister van Wederopbouw en Volkshuis vesting een premie toegekend van f 1000,- op voorwaarde, dat de gemeen te hierin haar twee-derde aandeel bij draagt. De voorz. deelde mee, dat dhr. A. J. van Hoeve eveneens voornemens is zijn woning aan de Oude Stadsweide te verbeteren en daarvoor een premie aan te vragen. Van het Min. van Financiën is be richt ingekomen, dat aan de gemeente een uitkering van f 938,11 gedaan zal worden als vergoeding der voor devml. Duitse weermacht voorgeschoten kos ten van palen planten. Reeds een 12- tal iaren prijkte deze post op de be groting zonder dat iemand ooit ge dacht had er iets van te zullen ont vangen. Met betrekking tot de nieuwe begra feniswet werden B. en W. gemachtigd naast de gemeentearts zo nodig een ander als lijkschouwer aan te stellen, dit laatste evenwel voor incidentele gevallen. B. en W. zijn tot de slotsom geko men, dat het naast de toegang tot de Braakman via de z.g. Middenweg, noodzakelijk is in het noorden, aan de Noorddijk en in de Angelinapolder, eveneens toegangen voor locaal ver keer tot stand te brengen. De dienst van de Domeinen gaan hiertoe niet over, omdat deze toegangen voor haar van geen belang zijn. Thans hebben B. en W. gemeend dat. wanneer de Do meinen hiervoor vergunning verlenen, de gemeente zelf tot aanleg van be doelde toegangen overgaan, uiteraard in eigen beheer. De raad bleek hiervoor te voelen en besloot door middel van puinverharding de verbindingen tot stand te brengen. Z.h.st. werd aan de heer P. J. Faas het perceel bouwgrond toegewezen, dat de heer P. J. Ducheine niet meer zal behouwen, gelegen aan de Singel. On verzoek van Notaris G. L. de Kok. werden door de gemeente aan de heer W. Hoevenagel in cijns gegeven gron den aan de Beukelsstraat-hoek West straat, opnieuw uitgegeven tegen erf- nachtsvoorwaarden, welke thans vol doen aan alle daaraan te stellen eisen. De erfpachtecanon. welke tot heden f 10.34 bedroeg, werd thans bepaald op f 25.per jaar. Adbenrie werd betuigd aan de motte van de gemeente Te^neuzen intake de vrüe veren over de Wester Schelde en de passagiersaceomodatie voor de 2e klasse Op verzoek van de plaatselilke vnethalvereniging werd een eenmalige hlidraorp toepend van f400,verdeeld aks volgt: f 200.voor de aanschaf van nieuwe enalpalen en netten en f 100. ter dekking van het tekort en f 100,— aks kasgeld. Het besluit tot het verlenen van deze subsidie werd met algemene ^temmen genomen. Aan de ijsclub „De genoegd in dc wachtende autobussen en in de arresieden. De heer Johan Kesselhut. uit Ber- rün. hükte bezorgd naar een armoe dig gekleed man op leeftiid. die een zaam in de hogp sneeuw stond en een karoffn reismand droeg. „Wilt u naar het Grand Hotel?" vroe^ een chauffeur. Aarzeiprtd klom de heer Kesselhut in de autobus Autogetoeter en zweepsla gen weerklonken. Daarna was het sta tion weer stil en verlaten. Alleen de arme man stond nog on dezelfde plaats. Fii staarde naar de hemel lachte kinderlijk naar de gUn- «•fprpn^e staren, haalde diep adem tt'ide ziin rietmand op de linkersohoii- der ep marche°rde de Dorpstraat af Er was gpen voetpad en ook geen ril - weg, er was niets anders dan sneeuw. Perst r»ongde de arme man in de bre de fdndde snoren van de autobushnn- den t,p lonen, maar hij glepd voortdu rend uit. Daarna stak hii zijn rechter voet in pen sneeuwmasa. - voorzich tig. alsof hij in een bad wilde stap- nen waarvan h11 vermoedde dat het hepi heet zon ziin - en stevende toen recht op zlin doel af. tot het uiterste besloten. Hierbij floot hij een deuntje. (Wordt vervolgd). oude haven" werd de lage weide gedu rende de wintermaanden in gebruik af gestaan voor het aanleggen van een ijs baan. Z.h.st. werd de woning Gentse- straat 52 onbewoonbaar verklaard. Tot slot volgde een bespreking over het opruimen van de bouwvallen aan de Molenstraat-hoek Noordstraat. Met de betrokken eigenaren is B. en W. tot een vergelijk gekomen. Voor de heer J. Kostense zal de gemeente een nieu we W.C. terug dienen te bouwen, voor de heer A. Jansen een schuurtje, ter wijl voorts nog aan de laatste mate riaal beschikbaar gesteld zal dienen te worden voor de bouw van een duiven hok. De raad ging hiermee accoord. Op het vrijkomende terrein zou een berg plaats gemaakt kunnen worden, wat ook de instemming van de raad kreeg. Over het gebruik zou de raad nader be slissen. Er bestaat een mogelijkheid het gebouwtje te verhuren aan de vereni ging „Ceres" voor het onderbrengen van de diepvriesinstallatie, die te Bier vliet in oprichting is. Tijdens de rondvraag informeerde de heer A. de Meijer hoe ver het staat met de aanleg van het speelterrein op de wijk Driewegen. De voorzitter zei, dat de grond (zijkant dijk), die van de er ven Dhont aangekocht wordt, nog niet beschreven kon worden, zodat het werk ook niet aangepakt kon worden. Voorts is er nog geen plan opgemaakt, wegens drukke werkzaamheden van de ge meenteopzichter, om enige verbetering te krijgen in de toestand van de school te Driewegen. De heer Van Hoeve zei gedacht te hebben, dat B. en W. met een voorstel zou komen tot afbraak van de boerderij aan de Markt, nabij het gemeentehuis. De voorzitter zei, dat dit de aandacht heeft, maar door bepaalde omstandigheden nog niet tot afbraak overgegaan kan worden. Breskens Zaterdag j.l. had op de hoek Weijk- manlaan-Dorpsstraat een aanrijding plaats tussen een vrachtauto en een bromfiets. De bromfietser werd licht gewond. De Rijkspolitie stelde een on derzoek in. Zilveren priester-jubileum. Op 31 Mei a.s., hoopt pastoor J. van Mechelen te Breskens zijn zilveren priester-jubileum te vieren. Des avonds om 7 uur zal er receptie worden gehouden in de kleuterschool. Aardenburg Kerkdag. Onder wel zeer gunstige weersom standigheden werd op 2e Pinksterdag in Aardenburg de kerkdag gehouden van de Classis der Ned. Herv. Kerk. Hiertoe was men bijeengekomen op de schitterend gelegen terreinen rondom „De Elderschans", voor dit doel welwil lend afgestaan door het gemeentebe stuur van Aardenburg. De leiding van de dag berustte bij Ds. v. d. Graaff uit Nieuwvliet. Mede werking werd verleend door het Chr. muziekgezelschap „Excelsior" uit Cad zand en een Herv. kerkkoor. Na een welkomstwoord door burge meester Van Dongen uit Aardenburg. sprak de heer I. Risseeuw-Brakman uit Zuidzande een opwekkend woord, waar na de praeses van de classis IJzendijke, Ds. Jansma uit Zaamslag, voorging in gebed. Hierna sprak Ds. Eijgendaal uit Hoofdplaat het inleidend woord Op het terrein was een geluidsinstal latie aanwezig, waardoor het gespro ken woord overal duidelijk was te ver staan. In het programma waren opgenomen een zestal discussie-vragen, ter onder linge bespreking. Hiertoe werden onder alle aanwezigen rosetten uitgedeeld in verschillende kleuren en moest ieder zich dus voegen bij de gespreksleider, die hetzelfde roset droeg. Zo ontston den een 33-tal groepen, die zich over het terrein versoreiden ter bespreking van de vragen. Toen zo omstreeks half één de discussies beëindigd waren, was er gelegenheid om de boterham op te eten en koffie of limonade te drinken. Reeds bij het begin van de dag wa ren de meegebrachte kinderen in twee leeftijdsgroepen naar de speeltuin en het sportveld gebracht, waar zij onder de algemene leiding van Wika Was- terval snelleties deden, zodat de ouders op rustige wijze en met onverdeelde aandacht de kerkdag konden meema ken. Na het eten had zich een forum op gesteld. bestaande uit mevr. van den Broecke-de Man, Aardenburg: mevr. van Meeuwen, Hoek: Ds. Hugo van Dalen, Oostburg en de heren Alberti. Oostburg. Henri, Terneuzen en Misdorp uit Kloosferzande. Het geheel onder leiding van Ds. B^om uit Aardenburg. d'"e tot taak hadden de voornaamste vragen, die in de discussiegroepen naar voren waren gekomen, te beantwoor den. Dat dit geen gemakkelijke taak was, laat zich begrijpen. Zo tussen al deze bedrijven door is er vaak gemeenschappelijk en enthou siast gezongen. Tot slot was er een opvoering van het lekespel naar een verhaal van Aart van der T.oeuw. ..Het loflied", hetw^k wel duidelijk naar voren bracht, welke striid het de mens kost om aan de avond van iedere dag oprecht en zuiver voor God te kunnen staan. Het stuk dat in de middeleeuwen speelde, werd ook in deze eosttiums ten tonele ge bracht, waarbii do entourage van het terrein zich bijzonder goed aansloot. De regie berstte bij de heer J. Le- maire. toneel adviseur voor Zeeland, terwiil Wika Wasterval de hoofdrol vervulde. Oostburg Avond-vierdaagse. De avond-vierdaagse zal te Oostburg worden gehouden op 6, 7, 8 en9 Juni a.s. De schoolwandeltocht wordt op 9 Juni gehouden. Bazar. De door de Oostburgse Vrouwelijke Vrijwilligers (O.V.V.) georganiseerde bazar, op 11, 12 en 14 Mei gehouden in het Ledel theater, bracht bruto pl.m. f 2000.op. Dit bedrag zal, na aftrek van de onkosten, worden besteed aan de bouw van een eigen sociëteit voor de ouden van dagen. Verkeersongeval. Woensdagmi4dag omstreeks half 5 is er op de Rijksweg Oostburg-Draai- fcrug een verkeersongeluk gebeurd. Het 7-jarig zoontje van M. C. B. te Oostburg reed per fiets naar huis. Juist op het punt, waar het kind de rechterzij weg naar huis moest inslaan, week hij plot seling naar links, naar het middenge deelte van de weg uit. De bestuurder van een achterop komende personen auto, de heer A. B. uit Amsterdam, trachtte nog een aanrijding te voorko men, doch het knaapje kreeg toch nog °en klap van de zijkant van de auto en bleef bloedend liggen. Dokter B. uit Oostburg was spoedig ter plaatse en verleende eerste hulp, waarna het jon getje in zorgwekkende toestand naar het St. Antonius ziekenhuis te Oost burg werd vervoerd. De verkeerspolitie stelde een onder zoek in. Hoofdplaat Verbeteringen. In de laatste maanden heeft de kom der gemeente wel belangrijke verbete ringen ondergaan. De bestratingswerk zaamheden zijn gereed gekomen en ook de plantsoenen zijn afgewerkt. Er wer den 350 rozenstruiken, 35 Californische cyrressen en 25 acacia's geplant. Nieuwvliet Zaterdagmiddag werd te Nieuwvliet de 5e ronde voor nieuwelingen verre den over een afstand van 70 km. Hier aan werd door 29 renners deelgenomen. Daar over 40 ronden over een vrij goed parcours werd gereden, deden er zich eeen ongelukken voor en was de wed strijd zeer spannend, totdat in de 26e ronde Van Amsterdam uit Oosterhout een vrij goede uitlooppoging deed en zich van het peloton wist vrij te ma ken. Vooral door Verstraete uit Eede werd herhaalde malen getracht hem in te halen, hetgeen elhter niet meer lukte. De uitslag was: 1. Van Amsterdam; 2. J. van Geel. Lepelstraat; 3. J. de Poorter, Hoek; 4. E. Verstraete, Eede; 5. L. Timmermans, Roosendaal; 6. J. van Wetten. Noord- wijk; 7. M. Roks, Bosschenhoofd8. H. Vernooij, Sluiskil; 9. A. Kool, Delft; 10. F. van Doeselaar, Sluiskil. Concert. Zondagavond gaf de muziekvereni ging „Nut en Genoegen" haar gebrui kelijk Pinksterconcert op de muziek tent. Niettegenstaande het minder gunstige weer, bestond hiervoor toch grote belangstelling. Na het concert werd een uitvoering gegeven door de boerenkarel, allen in costuum. Wegens het overlijden van de voor zitter der muziekvereniging, werd bij het begin een minuut stilte in acht ge nomen en bleef ook de traditionele rondgang door de gemeente achterwege Sluis Ingebruikneming nieuwe weg. Zaterdag 2 Juni a.s., zal de nieuwe weg van Sluis naar Heille officiëel wor den in gebruik genomen. Hiermee is dan een eind gekomen aan een zeer slechte verbinding. IJzendijke Wielerkoers. De uitslag van de op 3e Pinkster dag gehouden ronde van IJzendijke, over 100 km., luidt als volgt: 1. J. J. Huissoon, Yerseke: 2. J. Westdorp, 's He^enhoek: 3. P. van Es, Fijnaert; 4. P. Maas. Pindorpe: 5. A. van 't.Hof, Haarlem: 6. A. van Slui.is, Vlissingen; 7. J. Geldermans, Beverwijk: .8 J. de Roo, Schore: 9. J. Bruggenkamp. IJ- muiden: 10. H. van Glerum, St. Willi- brord. Er verschenen 35 renners aan de start. FILMNIEUWS Zaterdag a.s. wordt in het Luxor Theater te Breskens vertoond de film „Amok in Filverlode", in technicolor. Toegang 14 jaar. Zondag wordt vertoond: ..Rob Roy", de schelm van Schotland. Het storm achtige verhaal van een vogelvrij ver klaarde, wiens fabelachtige daden hem tot de held van Schotland maakte. Toegang 14 jaar. Stijging tegoed Nutsspaarbank Oostburg Gedurende de eerste vier maanden van 1956 steeg het inleggerskapitaal bij de Nutssoaarbank te Oostburg van f 2.323.179,05 tot f 2.439.918,89. Met een in1 eg van f 498.566.89 en een terugbe taling van f 381.827,05 werd er zodoende f 116.739,84 meer gespaard. Het aantal rekzm'ngen steeg van 1724 tot 1745. Nieuw uitgegeven boekjes 58.

De Schakel | 1956 | | pagina 2