Broodmanstraat. Vooral over de plaats van de aan te leggen tennisbanen lo pen de meningen in de Raad sterk uit een, daar hiervoor ook worden genoemd de voormalige terreinen van de fa. van Melle langs de Boulevard en een plaats bij het aan te leggen sportterrein. Uit eindelijk wordenu B, en W. gemachtigd plannen voor de hierboven genoemde objecten te doen uitwerken. Gevolg ge vende aan een in een vorige vergade ring genomen besluit om deskundig ad vies 'n te winnen omtrent eventuele plannen tot wijziging der voorgenomen verbetering der oeververdediging, o.a. in die zin, dat de oeververdediging meer noord- dus strandwaarts zou komen te liggen en dat een rijwiel- en voetpad over de duinen zou worden aangelegd blijkt het gemeentebestuur, dat dit ad vies f 4000,- a f 8000,- zou kunnen kos ten. De heer Cambier is het niet eens met liet voorstel van B. en W. om hier op niet nader in te gaan. De heer Seuss zou de beslissing omtrent het inwinnen van adviezen willen uitstellen tot meer bekend is omtrent de resultaten van een één dezer dagen te houden be sprek ng tussen gemeente- en Provin riaal bestuur omtrent de oeververdedi ging Naar aanleiding van een door de Cen trale Dienst voor Bouw- en Woningtoe zicht uitgebracht rapport is. het aan brengen van verschillende voorzienin gen n het Noodplan vraagt de heer van der Hooft zich af. hoe lang het nog zal duren, eer de noodwoningen in het Noodplan afgebroken zullen worden. De heer de Feijter wil het Noodplan zo spoedig mogelijk afbreken en trachten hiervoor definitieve woningen te krij gen. De voorz. meent, dat zodra de reali sering van de herbouwplichten is be ëindigd, begonnen cal worden met de vervanging van noodwoningen door de finitieve woningen. Geslaagd Te Leiden slaagde voor het universi tair examen apothekerassistente mej L. M. Seuss uit Breskens Bazar. Op 19, 20 en 22 October a.s. gaat de Turnvereniging „D.I.O." te Breskens een grote bazar houden in het Jeugdgebouw aan de Achterweg. De baten van deze bazar zijn bestemd voor de noodzake lijke aanschaffing van nieuwe toestel len en voor het afbetalen van reeds gekochte toestellen. Tevens zal ook een grote verloting worden gehouden, met vele mooie prijzen, terwijl met de verkoop van deze loten binnenkort zal worden begonnen. WIJ mogen deze ac ties bij de Breskense bevolking warm aanbevelen. Het is zeer zeker het ge val dat deze turnvereniging met zijn ruim 200 leden, voor onze gemeente een belangrijke instelling is. Het mag dan ook wel verwacht worden dat de ze bazar en verloting ieders belang stelling zal hebben, niet alleen van de genen die direct of indirect met de turnvereniging verbonden zijn. doch van alle Bressiaanders. Laat leder, die hiertoe in de gelegenheid is, een steentje bijdragen, dan zal deze bazar zeker een succes worden. Vergadering C.H.U. Vrijdagavond j.l. hield de Chr. Hist. Unie een openbare vergadering in het gem. ontspanningsgebouw te Breskens. Na gebed, schriftlezing en een kort openingswoord door de voorzitter van de afd. Breskens, de heer C. de Feijter, verkreeg de spreker van deze avond, de heer Philipse. lid van G.S., het woord. Spreker behandelde voor een klein, doch aandachtig gehoor het „Verkiezingsmanifest 1956'' van de C.H.U. Aan de hand van een 12-tal daarin voorkomende urgente punten lichtte spreker de vele belangrijke pro blemen toe. waarmede de regering in de volgende vier Jaren zal te maken hebben. Ook was een kaart aanwezig, waarop het Deltaplan was afgebeeld. Opgewekt werd om deze partij zijn steun en vertrouwen te geven, tenein de in het licht van Christendom en Historie voort te bouwen aan maat schappij en staat en te streven naar een evenwichtige samenleving, waar kunnen doen. Daar betreft het een geld kwestie In het Grand Hotel tc Bruckbeuren verwachtte men een telefonisch aan gekondigde geheimzinnige mtllionnair. Over enkele uren zou hij er zijn. Me neer Kiihne, de directeur had een ski partij naar het Stiefel-Joch af laten zeggen. Buitengewone omstandigheden eisen ongewone offers. En de Mareks, zoon en dochter van een kolenmagnaat uit Bohemen. waren met Sullivan, een Engels officier uit dc tropen, die elk Europees verlof in Bruckbeuren door bracht, er alleen op uitgetrokken. Zon der hem, zonder Karei de Koene, zoals de stamgasten hun hotelier noemden Het was meer dan verschrikkelijk! Hij rende vanaf het lunchuur, door de portier Polter met afgrijzen gadege slagen van de ene hoek van het hotel naar de andere. Hij scheen al de ijver, die hij de onderneming was schuldig gebleven, in een enkele dag te villen afdoen. Reeds in de vroege ochtend had hij het ganse hotelpersoneel ingelicht, in de veranda waar zij, voordat de eer ste gasten uit hun kamers kwamen, hun ontbijt nuttigden. „Luistert eens allemaal!" had hij ge zegd. .Vandaag doet er zich een tame lijk moeilijk geval voor. Een arme man, die cen prijsvraag heeft gewonnen. (Wordt vervolgdl. sociale gerechtigheid heerst. Alles zal moeten worden in het werk gesteld om weer een Zeeuwse vertegen woord-ger in de Kamer te krijgen. Nadat nog verschillende vragen uit de vergadering waren beantwoord, sloot wethouder J. van Haneghem met gebed deze leerzame avond. Woningtelling Deze week is ook in Breskens de woningtelling begonnen. Verschillende tellers gaan van deur tot deur om ge gevens omtrent de woningen zowel als de bewoners op te nemen. Een ieder is wettelijk verplicht de tellers in zijn huis toe te laten en de gevraagde in lichtingen te verstrekken, terwijl de tellers geheimhouding is opgelegd om trent alles wat zij vernemen. Doel van dc telling is het verkrijgen van een nauwkeurig overzicht van de aantal len en de hoedanigheid van de wonin gen in Nederland. Dit is van groot be lang voor de bestrijding van de wo ningnood en voor de verdere verbete ring der volkshuisvesting. De Ingewon nen gegevens dienen in geen geval voor vo'-dering van woonruimte of voor de belastingen. Het is van belang dat men, ook als het gezinshoofd niet thuis is, de tel le s kan inlichten over diens inkomen en over het bedrag van de huishuur, en dat voor eigen huizen het laatste aanslagbiljet van de personele belas ting kan worden getoond. De teller is dan gauwer klaar en behoeft de men sen niet voor een tweede maal lastig tc vallen. Nieuwvliet Wielerwedstrijd De morgen te houden wielerwedstrijd voor nieuwelingen te Nieuwvliet beloofd heel wat te worden. Er zullen een 37-tal renners aan de start verschijnen, die een afstand van 70 km. moeten afleg gen over 40 ronden. Daar zich onder hen de beste renners bevinden, zal men te Nieuwvliet, bij goed weer, niet over belangstelling te klagen hebben. Oostburg Athletiekioedstrijden. Zondagmiddag, tijdens de atletiek wedstrijden, die op het gemeentelijk sportterrein te Oostburg door de Vlis- sing.se V.S.V. „Marathon" georganiseerd werden, slaagde de bekende Z.-Vl. ath- leet, Staf Dohbelaere, er in het op zijn naam staande Zeeuwse record op de 2000 meter met 0.7 sec. te verbeteren eft te brengen op 5 min. 50,6 sec. Het aangekondigde duel tussen Staf Dobbelaere en Hein Cujé op de 2000 m. bleef uit, aangezien de laatste aange- ocht was deel te nemen aan atletiek wedstrijden te Rotterdam. Door de komst van de Voorburgse at letiekvereniging „W.I.K.". kregen de Zeeuwse athleten dc kans him krachten te meten met krachten van boven de rivieren. Het behoeft geen betoog, dat op de diverse nummers hevige duels ont stonden, waaruit de Zeeuwen herhaal delijk als overwinnaar te voorschijn kwamen. De meisjes B bleken op de nummers kogelstoten en de 80 m., de sterksten te zijn. evenals de meisjes A op de 80 m. De jongens B van „W.I.K." gingen met de overwinning op de num mer; verspringen en de 300 m. naar huis. Het waren aantrekkelijke wedstrijden, begunstigd door zonnig weer en weinig wind. Oriëritatierit Rode Kruis. Zaterdagmiddag werd te Oostburg een oriënt'vtierit georganiseerd door het Ro lo Kruis, onder auspiciën van de Z.E. V.A.C. Er waren 47 deelnemers, die van het Ledelplein te Oostburg met korte tussenpozen startten. De rit ging vanaf Oostburg naar Sasput, waar bij de bocht in de weg de meeste straf punten vielen. Vervolgens ging het over Kruisdijk naar Groede, Cadzand, Retranchement en Sluis. Over Draaibrug ging het weer op Oostburg aan, waar de deelnemers ont vangen werden in hotel ..Du Commerce" I-Iet was aan de gezamenlijke koffie maaltijd. dat de voorzitter, J. J. Mijs, onder protr spanning en met enkele wel gekozen- woorden, de uitslag bekend maakte. Hij bracht dank aan de heer Ouweneel, die de wisselbeker gratis beschikbaar had gesteld. Onder luide bijvalsbetuigingen maakte hij bekend, dat men van de rit een jaar lijks terugkerend evenement wil maken. De uitslag was als volgt: 1. D. Meeusen en G. Sieghers, Ter- neuzen, 0 strafpunten: 2. P. van der Velde en P. den Doelder. Zuidzande, 0 trafpunten: 3. A. Schijve en P. Riemens, Nieuwvliet, 5 strafrunten; 4. W. A. de Kramer en J. Casteleijn, Zuidzande. 8 strafpunten5. D. J. Dees en echtgenote, Terneuzen, 9 strafpunten: 6. P. Moll en echtgenote. Oostburg, 10 strafpnt.; 7. Ouweneel en Q. A. van der Linde, Oostburg, 12 strafpunten: 8. A. Ramondt en J. Scheele. Sluiskil, 13 strafpunten; 9 T P. van Dijke en echtgenote, Groede. 13 strafpunten: 10. J. Die'oman-Lako en echtgenote. Schoondijke, 14 strafpunten: 11 J. A. Lako en S. Lako, Breskens, 15 str?fnunten12. H. W. Verschoor en D. Dieleman, Terneuzen, 24 strafpunten: 13 f. Dieleman en P. G. de Feijter, Axel. 29 strafpunten: 14. G. Weilns en echt genote. Sluiskil. 29 strafpunten: 15. P P de Smet en echtgenote. Oostburg. 55 strafunten. Voer de 6 eersten waren er aardige Rode Kruisgeschenken als herinnering aan de prestatie. Alle deelnemers waren het er over eens. dat het een uitermate geslaagde tocht was. Bij het afscheid nemen klonk dan ook van alle kanten een „tot volgend jaar". Zuidzande Gemeenteraad. De gemeenteraad vergaderde vol tal lig onder leiding van burgemeester H. P, Everwijn. In zijn openingswoord sprak deze zijn waardering uit over de belang stelling van de leden van de raad voor buitengewone vergaderingen, zoals een centrale bespreking over het Deltaplan etc. De notulen van de vorige vergade ring werden onveranderd vastgesteld, Bij de ingekomen stukken bevond zich een dankbetuiging van H.K.H. Prinses Beatrix voor de belangstelling ter gele genheid van haar 18e verjaardag. Uit voerig werd van gedachten gewisseld over de motie, betrefende de vrije veren over de Wester Schelde. Het college van B. en W. was van mening, dat deze motie beter achterwege had kunnen blijven. Dit gehele probleem, de verbinding met overig Nederland leeft zo sterk in de streek, dat in de eerste plaats gezocht moet worden naar een grotere frequen tie, hetgeen betekent kortere wachttij den, desnoods tegen een zeer matig ta rief met zeer lage abonnementen voor de bewoners uit Zeeuwsch-Vlaanderen Wethouder Goedegebure betreurde de meningsverschillen die er in de streek bestaan ten aanzien van dit probleem. De heer Van Houte verklaarde niets voor betaling te voelen. De veren over de Wester Schelde dienen vrij te zijn. Tenslotte werd besloten geen adhesie te betuigen en de mening van de raad kenbaar te maken. De gebruikelijke salariswijzigingen zullen van kracht worden voor het gemeen tepersoneel. Dit betreft de 4 pCt. vacantie-uitkering en de 3 pCt. gratificatie. Eenzelfde re geling werd ook getroffen voor de op zichter van de Centrale Dienst. De bij rondere kerkelijke gezinszorg kreeg f 3,30, een klein bedrag, dat nog te kort was voor de door deze dienst in Zuid zande verrichte werkzaamheden. De Nederlandse Amateur Toneel Unie vroeg een bijdrage van f 25,per bestaande toneelvereniging. Het college sympati seerde zeer met de doelstellingen van deze unie, verbetering van het amateur toneel door deugdelijke adviezen van deskundige personen. Jammer is dat de plaatselijke vereniging voorlopig van de diensten van de pas aangestelde toneel- adviseur meent te moeten afzien. Be sloten werd een sympathie-bijdrage van f 10.te geven. De provinciale vereni ging ,.,Het Groene Kruis" heeft de f 10. gemeentelijke bijdrage niet meer nodig en adviseerde deze te geven aan de plaatselijke afdeling, waartoe werd be sloten. Aan de bekende helicopterdienst werd een bijdrage van f 25.verstrekt. Dringend zal aan de Sabena worden verzocht ook het Westelijk deel van Z. Vlaanderen in het net op te nemen. De heer Van Houte kon zich niet met het standpunt van B. en W. verenigen. Voor de boot betalen en een enkeling die van een helicopter gebruik maakt, financieel tegemoet komen, vond hij inconsequent en derhalve meende hij te moeten tegen stemmen. Gewijzigd werden nog de ver ordening op het keuren van waren, de verordening op het schouwen van lijken en de instructie voor de gemeente-ge neesheer. Voorbereid wordt een wijziging van het uitbreidings- en wederopbouw- plan. In verhand met het toenemend snelverkeer komen er enkele verkeers- beperkingen, welke de goedkeuring van de A.N.W.B. hebben. Alleen moet hier nog gewacht worden op het advies van de Rijkswaterstaat. Verder was de raad van oordeel, dat de bouw van woningen door particulieren de voorkeur verdient boven de bouw van woningwetwoningen. Bij de rondvraag informeerde de heer Van Houte er naar, of de bekende 3 pCt. over 1955 voor het gemeentepersoneel ook van toepassing kon worden voor 1956. Dit kan voorlopig niet geschieden, daar hier eerst advies verkregen moet orden van de desbetreffende instanties. FILMNIEUWS Luxor Breskens brengt U een Pink sterprogramma van ongekende span ning en realisme. Peter Lorre, de Oos terse jiu-jitsu-expert, die op niets ont ziende snelheid de bende narcotica- smokkelaars ontmaskert. De meester de tective ,.De raadselachtige Mr. Mot to". Maandag 2e Pinksterdag brengen wij U Ceylon's exotische wildernis waarin een ongekroonde koning zetelt in een luxueus paleis. Een film in prachtige kleuren met Elizabeth Taylor ,,De Heer ser van Ceylon". Grote sterren in een film "an formaat. Gedurende de zomermaanden is er slechts één voorstelling per avond om half 8. De supportersver. schonk aan de v.v. „Breskens" een aantal shirts. Laat dit het begin zijn van een daadwerkelijke steun. Abe, APPARAAT TEGEN KETELSTEEN BRACHT VERLICHTING AAN RHEUMALIJDERS! Wetenschappelijke wereld toont grote intresse. Het toeval heeft de wetenchappelijke onderzoekers al menigmaal onschatbare diensten bewezen. Er zijn gevallen be kend, dat een uitvinder een bepaald project op het oog had, maar dat hij - halverwege het onderzoek - plotselin(_ iet^ veel belangrijkere ontdekte. Dat is ook gebeurd aan de wieg van de atoom wetenschap. En hoe belangrijk is dat toeval niet geweest? Iets dergelijks is geschied met het „Bouée Antitartre" Die naam, die „Baken Anti-Ketel steen" betekent, zegt U natuurlijk niets, maar de velen, die het apparaatje reeds bij zich dragen, zegt het onnoemelijk veel. Het apparaatje, dat was bedoeld als middel tegen ketelsteen, blijkt door een toevallige ontdekking een zeer waardevolle bestrijder van rheumatiek te "jjn. In Frankrijk evenals in Neder land, ondervond het „Baken" veel te genstand, maar nu, na jaren onderzoek, bereikte ons het bericht dat de erken ning door het Ministerie van Volksge zondheid te Parijs op handen is. Het is dan ook niet te verwonderen, dat de oorspronkelijke tegenstanders nu voor standers zijn geworden. In de Franse pers verschenen publicaties onder de kop „Capitulatie van de Rheumatiek' en van vooraanstaande artsen, zoals Dr. Terray, lid van de Permanente Commissie voor de Rheumatiekbestrij- ding, kwamen onverdeeld gunstige at testen. De tijd is niet ver meer, dat het anti-ketelsteenbaken, in Nederland ver krijgbaar onder de naam .Bouée Antt- tartre-Baken Anti-Rheumatiek," defi nitief een waardevolle vriend wordt voor ieder, die gebukt gaat onder de zware last van rheumatische pijnen. Al met al een merkwaardige vinding, die hoopvolle Perspectieven biedt aan de honderdduizenden, wier levensvreugde wordt vergald door de rheumatiek en lleszins waard om kenn-'s mee te maken Voetbal BreskensHansw. Boys. 2e Pinksterdas: speelt Breskens te Goes de beslissingswedstrijd tegen Hansw. Boys. De wedstrijd begint om 2.30 uur. Wie van de twee clubs kampioen wordt, is nu wel haast onmogelijk te voorspel len. piet team met de sterkste zenuwen is volgens ons favoriet. We zijn er zeker van dat heel wat Breskense supporters hun club in Goes zullen aanmoedigen. Het is daarom zo jammer, dat de sup portersclub van Breskens tegenwoordig zo weinig actief is. Het zou wel eens aanbeveling verdienen, dat er eens wat nieuw leven ingeblazen werd. Wie zet er eens zijn schouders onder, zodat Breskens het volgend seizoen weer een actieve supportersclub heeft? DUIVENSPORT Duivenver. „De ReisduifBreskens. Uitslag* prijsvlucht Mons op Zater dag j.l. Los 12,45 u. Snelh. le duif 946 m. per min. 1. 9 A. J. Versprille. 2, 4 A. Jansen. 5, 8 L. Basting. 6, 7 A. Verduijn. le overduif M. de Krijger. Duivenver. Nog SnellerBresken Uitslag prijsvlucht uit Arras op 10 Mei j.l. Los 8 uur. Aankomst le duif 9 25 min. 17 sec., snelh. 1569 m. p. min. 1, 5, 14 W. Bruijnooge. 2 J. van den B'-O'xke. 3, 48, 65. 82 A. Vermeulen. 4, 40 J. de Meester. 6. 10, 30, 31, 53 P Buize. 37 Ko Quaars. 8, 34, 57, 71 Iz. Ritico. P. v. d. Walle. 11. 22, 66, 79 A. v. d. Voorde. 12 E. van Zeele. 13, 23, 28 J. R'sseeuw. 15 J. de Lijzer. 16 J. Maas. 17 J. Vermeulen. 18, 20. 35 A. Hame- linck. 19, 26. 33, 54. 77. 83 W. Klaaijsen Zn. 21, 59 Jn. van Gijs. 24, 38. 61, 76 Versprille-K. 25, 59. 75 I,. de Meester, 27 P. Blaakman. 29, 39, 80 Faas-v. Op- dorp. 32, 47 Iz. Faas. 36, 55 Jn. Datthijn. 41, 78 C. Hertog. 42 Faas Mz. 43. 72 E. n Opdor". 44. 64 J. Buize. 45 W. Fe- niin &z Zn. 46 J. Klaassen. 49 Quaars- V'sser. 50. 60. 63 J. Carels. 51 G. v. Grol 52 A. de Meester. 56. 68 J. Jacobs. 62 Rijckaert. 67 M. v. d. Broecke. 69 A. Bondewel. 70 Iz. Porreij. 73 Iz. Quaars. 74 A. de Jonge. 81 Iz. Quaars. le over duif Faas Mz. Uitslag prijsvlucht uit Breteuil op Zondag j.l. Los 6.30 uur. Aankomst le duif 9 u. 36 min. 50 sec., snelheid 1145 per min. 1, 66 P. Verduijn. 2. 8, 14, 27, 31 J. Risseeuw. 3, 12 Iz. Ritico. 4, 9, 19, 22. 50 Buize. 5, 15 E. Pieters. 6 E. v. Zeele. 55 A. Vermeulen. 10. 17 20 In. Dat thijn. 11 J. Vermeulen. 13. 41, 44 A. v.d. Voorde. 16 Iz. Faas. 18. 65 A. de Hulster. 21, 24. 34. 49. 58 Jn. van Gijs. 23. 67 W. Klaaijsen Zn. 25 Quaars. 26. 40. 42. 43. 62 Faas-v. Opdorp. 28, 70. 33 P. v.d. Walle. 29. 73. 76 Ouaars-L. 30, 38 Faas Mz. 32, 45, 51 H. Oosterling. 35, 72 A. d. Heuvel. 36. 71 J. v. d. Broecke. 37 W. Bruijnooge. 39. 78 I. de Jonge Az. 46 A Boekhout. 47 J Wisse. 48 53. 59 J. de Meester. 52 J. Adam. 54 P. Blaak man. 56 A. Hamelijnck. 57, 74 J. de Lijzer. 60. 63 J. Klaassen. 61 C. Hertog. 63 J. Carels. 64 Ko Quaars. 69 E. van Opdurp. 75 E. Rijckaert. 77 A. Bonde wel. Dwvenver. Strijd in vrede," Groede. Uitslag prijsvlucht uit Arras op 10 Mei j.l. Los 8 uur. Aankomst le duif 9 u. 24 min. 53 sec., snelheid 1574 m. per min. 1. 3, 4. 10. 12, 32, 39 G. Dusarduijn. 2 Joh. v.d. Wege. 5, 13, 22 J. Risseeuw. 6 A. van Gijs 7 C. de Poorter. 8, 27 Iz. Mass. 9, 37 Schautt.-de Roo. 11, 19. 35 J. Merk 14. 26. 29, 36 H. v d. Hemel. 15 J. van Driel. 16. 25 J. van Haneehem. 17 J. v. d. Wege. 18. 28. 30 J. Stokker- man. 20 J. Frelier. 21. 23. 33 H. Elfrink. 24. 42 D. Aarnoutse. 41 31. 38 Iz Maas. 34 J. Vermeulen. 40 C. Brakman, le overduif G. Dusarduijn. Uitslag van de Algemene Vlucht uit Breteuil op Zondag 13 Mei j.l. Los 6.30 u. Aank. le duif 9 u. 24 min. 46 sec., snelheid 1186.6 m. per min. 1. 35, 45. 64, 65, 70 A. de Putter, C. 2, 5 C 62, 54 10, ticc Me: 37, 18 21, mei Oh. Voc seei Gr. Grc 43 1 Gr. 51. 52. Gr. mei J. v 71 80 I Bv. ghei Sme Mee 1 van grijz huis mot< Ir Zs Tnl. dijkt De vrou' als 1 Di Eede W< Zuid: Oostl Do Oroe IJzer Vr Cadz; uur; 15 ui Bresk Dr. S Cadzt Dr. t Oostt Dr. d Bierv Dr. I Cent Zr. dt An rei ei St. Ki, Biervli Breske Cadsar Groede Howfd| \Tieuwi Oostbu Retrain 5:l.oon Sluis, c St. Anr Waterli [Jxendtl Zuidzar Rresket Nieuwr Retranc Cadxam io en 3 10,15 u' Groede, R.K. 1 Geen oj Sneller, CRINCl

De Schakel | 1956 | | pagina 2