VAN MEENEN, Brestas. BID met 3-niipaaf I in,15. GAZELLE 1202,». Hi HAUWAERT1238,75 Modemagazijn DAALHUIZEN Bouwplichl VKB Vmprills's Kleding Belrijf W1M FENIJN Ir., Boulevard 38rBreskens Firma Brugge Firma H. G. DMLKUIZEH Ir. A.N.W.B.-paddestoel Ie Cadzand-haven door wegwnzer vervangen. Land- en Tuinbouw Koninklijke Opera te Gent Kon. Nederlandse Schouwburg te Cent. Weg met Uw stopmand Babyhuis WOITTIEZ Petroleumkachel Gasfornuizen Gascomforen Wasmachines Vlissingen u-aoA e&exjante. en duuA^atne (bieding, Vlissingen voor de scheidende tot ere-voorzitter te benoemen, waarmede men, onder daverend applaus, instemde. Als ge schenk werd hem een mooie koekoeks klok aangeboden. Hierna werd het programma voor 1956 onder de loup genomen. Het groot ste evenement in dit programma is ze ker wel de Avereester kunstkring met „De Vogelhandelaar". Voor de statuten zal koninklijke goedkeuring aangevraagd worden. Zuidzande Propaganda-avond. Door de Nederl. Blindenbond werd in de zaal van hotel „De Zwaan" te Zuid zande een propaganda-avond gehouden waaraan o.a. werd meegewerkt door het dameskoor „Juliana". Mevr. L. C. Everwijn-van den Bout sprak een welkomstwoord, in het bij zonder tot de propagandist van de bond, de heer J. F. van den Berg. De heer Van den Berg, hierna het woord verkrijgende, wees op het feit, dat de blindenzorg in Nederland op een zeer hoog peil staat in vergelijking met andere landen. Hij wekte de aanwezi gen op om het devies van de bond „Help de blinden zichzelf te helpen" door het verlenen van financiële steun, mede te helpen verwezenlijken. Het dameskoor zong enkele liederen. De film „Sport door blinden", met toe lichting van de heer Van den Berg, gaf een beeld van wat door de Blindenbond kan worden bereikt. Na de pauze declameerde de heer Van den Berg een drietal verzen van Adema van Scheltema. Het slot van de avond was de vertoning van de film „Een van ons", naar de novelle van de blinde schrijver Willem Kramer. FILMNIEUWS Zaterdagavond zal in het Luxor Theater te Breskens vertoond worden de grootse en sensationele circusfilm: „Salto des doods". Een blik achter de schermen van een avontuurlijke we reld met zijn eigen wetten. Aanvang om kwart voör zeven en om negen uur. Zondag zal worden vertoond de groot se showfilm met Danny Kay in „De Wonderman". Een fonkelend feest van dwaasheid en vrolijkheid. Aanvang der voorstelling om acht uur. Voetbal Programma voor Zondag a.s.: KoewachtAardenburgIerseke Hansw. BoysHoofdplaatSluiskil BreskensRia W. Wat velen niet verwacht hebben, n.l. dat Breskens nog kampioen zou wor den. schijnt toch nog het geval te kun nen zijn. Tenminste als alle overige wedstrijden gewonnen worden. De naas te concurrent Hansw. Boys, krijgt in Ierseke een zware noot te kraken. Het zou voor Breskens het beste wezen, als Ierseke won, waartoe alle kans is. Koewacht lijkt ons niet sterk genoeg tegen Aardenburg, evenmin als Hoofd plaat, dat het tegen Sluiskil niet zal halen. Breskens moet, zoals gezegd, tegen Ria W. geen halve maatregelen nemen en moet de tegenstander niet onder schatten,zodat ze volgende week onbe dreigd aan de kop gaan. Abe. De wegwijzerdienst van de A.N.W.B. heeft dezer dagen de Bondspaddestoel te Cadzand-Haven, op de splitsing van de wegen naar Cadzand-Bad en Re tranchement door een opvallende drie- armige wegwijzer vervangen. Het ge beurde hier vorig toeristenseizoen n.l., dat gemotoriseerd verkeer de voor dit verkeer verderop verboden weg naar het Zwin insloeg. Thans vindt zowel het auto- en motorverkeer als het rijwiel en bromfietsenverkeer bij de sluis over het Afwateringskanaal een duidelijke oriëntering omtrent de te volgen rich ting. In ons land wordt nog niet die zorg aan paardentuigen besteed, die met het oog op druk en spanning op de huid wel gewenst is. Het is b.v, niet raadzaam, dat het tuig bij het uitspannen op de grond komt te liggen; zand en vuil kunnen later langs de huid schuren en deze beschadigen. Door het met traan en olie in te wrijven houdt men zijn tuig goed schoon en het leer blijft soepel. Het onderleggen van een strook schuimrubber kan veel zorg voorkomen, pijnlijke en open plekken, veroorzaakt door het tuig zijn zeer hinderlijk voor het dier en vooral bij jonge paarden moet men voorkomen, dat de gevoelige huid geschaafd wordt. Borsttuigen b.v. kunnen een pijn lijke borst, het gareel schavingen ver oorzaken. Een gareel van schuimrubber kan practische diensten bewijzen. Borst en schouders dienen na het werk afgesponst te worden met schoon water en daarna schoongewreven met een schone doek. Tijdens de rust het tuig naar voren schuiven, zodat een goede ventilatie verkregen wordt. Oh, Mein Papa. Een klein bescheiden tenger meisje beefde op een lente-avond in 1940 van pure opwinding. Ze telde 15 jaar en van avond zou zij haar grote kans krijgen. De vocaliste in de revue, waarin zij als balletdanseres slechts een bescheiden plaats innam, was ziek geworden. De kleine Lys Assia zou op deze avond in de revue als vocaliste debuteren. Het licht ontvlambare, maar ook zo critische Parijse publiek ontdekte haar. Slechts de tweede wereldoorlog vormde de enige 'onoverkomelijke hindernis op de weg naar haar succes. In 1948 keerde Lys Assia naar de Franse Lichtstad terug. Niemand min der dan Josephine Baker hernieuwde haar introductie bij het Franse publiek. Hadden de oorlogsjaren kans gezien vele verhoudingen te verleggen, de smaak van het Parijse publiek was ten opzichte van Lys Assia dezelfde geble ven. Vanuit de Franse hoofdstad begon haar succestocht door Europa en zelfs zong zij in Amerika bij de Koning der Samba's, Xavier Cugat en het wereld beroemde radio-orkest van Persy Faith. Het duurde niet lang of de Europese radio-, film- en televisiewereld drong op haar komst naar Europa aan. Lys Assia stemde toe en tot nu toe heeft zij er geen spijt van gehad. Zij ontdekte het lied „Oh, Mein Papa" uit de operet te „Feuerwerk" en maakte er de schla ger van 1955 van. Het was het gramo- foonplatenmerk „Telefunken", dat haar warme stem op de zwarte schijf vast legde. Zo werd Lys Assia voor de tweede maal ontdekt. Met haar uitgebreid in ternationaal repertoire reist zij thans door Europa en zingt over Hollandse, Zweedse en Zwitserse meisjes. Tijdens deze tournée's heeft zij vele titels ver worven. In Frankrijk noemt men haar Miss Frankrijk, terwijl Egypte haar de naam „Koningin van de Dag" heeft me degegeven. Al deze successen hebben echter deze begaafde zangeres niet kun nen veranderen. Ze was en bleef het kleine bescheiden en tengere meisje, waarover wij u in de aanvang van dit verhaal vertelden. Slechts af en toe gunt zij zich de tijd om eens over te wippen naar haar gezellige villa aan het Lago Magiore. In de weinig vrije uren, die haar zelfs daar overblijven, houdt zij zich dan bezig met haar liefhebbe rij ep, zoals autorijden, tennissen en zwemmen, en is zij dikwijls, meestal vergezeld van haar poedel, Rico, in de keuken te vinden. Soms klinken dan van achter het keukenraam haar succes liedjes. Ze zingt voor zichzelf. Straks voor u. Dan heeft de keuken plaats moe ten maken voor de werkelijkheidde microfoon. Zingen is voor Lys Assia nu eenmaal leven! Ze doet het allebei even graag, net als u en ik. Jan H. Leijendekker. K.L.M. ZOMERDIENSTREGELING '56. „Vliegende Hollanders" deze zomer naar 115 steden in 72 landen. 115 steden in 72 landen zullen in de komende zomerdienstregeling, welke op 22 April ingaat, in het luchtnet van de K.L.M. zijn opgenomen. Als nieuwe plaatsen zijn Ankara in Turkije, Kart- houm in de Soedan. Palma de Mallorca op de Balearen, Warschau in Polen en de hoofdstad van het groothertogdom Luxemburg opgenomen in dit luchtnet, dat daardoor een lengte heeft van bij na 243.000 km. Andere bijzonderheden van de K.L.M.-zomerdie'nstregelingzijn frequentieverhoging van een aantal diensten, snellere reistijden, door tech nische wijzigingen in de luchtvloot en een betere afstemming op de vliegsche- ma's der verschillende diensten onder ling. 70 pCt. meer productie. Dank zij de uitbreiding van de lucht vloot met vier Lockheed Super Con stellations L. 1049G - uitgerust met vleugeltiptanks - en technische wijzi gingen aan een aantal andere vliegtui gen, zal het mogelijk zijn de tonkm.- Toductie in de zomerdienst met onge veer 70 pCt. op te voeren tot een ge middelde van 1.150.000 tonkm. per dag vorig jaar 1 072.000). De 85 - meren deels viermotorige - vliegtuigen zullen ner dag ongeveer 520 uur in de lucht zijn, waarbij zij gemiddeld ruim 180.000 km ("vorig iaar 174.000) zullen afleg den. een afstand gelijk aan 4,5 maal de aardomtrek. Behalve door bovengenoemde uitbrei ding. zal de positie van de luchtvloot nog aanzienlijk worden verbeterd, door dat vier van de twaalf Super Constel lations L. 1049E zullen worden voorzien van zwaardere motoren en wingtip- tanks. Het klimvermogen en het vlieg- bereik worden hierdoor gelijk aan die •"an de Super Constellations L. 1049G die in staat zijn het Noordatlantfsch Oceaan traject non-stop te vliegen. Rijkspostspaarbank Aan het postkantoor te Breskens en de daaronder resorterende hulpkan toren werd gedurende de maand Maart ingelegd f 201.887,11 en terugbetaald f 141.074,44. RUSSISCHE TOERISTEN NAAR NEDERLAND. Reisbureau Lissone-Lindeman N.V., de vertegenwoordiger in Nederland van het Russische Staatsreisbureau, heeft in de achter ons liggende maanden uit voerig gecorrespondeerd met dit bu reau inzake het verkeer van toeristen uit de Sovjet Unie naar Nederland. Deze onderhandelingen hebben er toe geleid, dat op 24 April a.s. een groep van 30 Russische toeristen in Nederland zal aankomen voor een verblijf van 14 dagen. Aangezien het hier een groep schaak liefhebbers betreft, staat het eerste ge deelte van het programma, hetwelk Lis sone-Lindeman heeft samengesteld, in het teken van het candidatentournooi om het wereldkampioenschap schaken, dat van 27 Maart tot 30 April a.s. in Amsterdam wordt gehouden en waar aan 6 Russische grootmeesters zullen deelnemen. Zondag 15 april 14.30 u. Faust 19.30 u. Cavalleria Rusticana Paillasse en Ballet Woensdag 18 april 19.30 u. Gala slotvertoning Zondag 15 en Donderdag 19 April HET SPEL VAN DE EER Toneelspel van Luigl Pirandello Regie: Fred Engelen Na de pauze: VERBODEN RICHTING Eénacter van Armand Salacrou Vertaling: Staf Knop Regie: Fred Engelen Gevonden voorwerpen Een portemonnaie met inhoud, een paar zwarte glacé dameshandschoenen, een stalen meter, rijwielsleutels. Inl. Rijkspolitie te Breskens. Zondagsdienst doktoren. Zondag 15 April BreskensGroedeSchoondijke Dr. Eggink, Schoondijke, tel. 6 CadzandRetranchementSluis Dr. de Meijer, Sluis Oostburg—Aardenburg Dr. Hage, Aardenburg. BiervlietIJzendijke Dr. Kalkman, Biervliet Zondagsdienst Centrum Kraamzorg WestZ.-Vl. Zr. de Graag, Groede, tel. 52. PREDIKBEURTEN Zondag 15 April Aardenburg, 10,30 uur, Ds. Blom St. Kruis, 9 uur, Ds. Blom Biervliet, 11 uur, Ds. Evenhuis H. Doop Breskens, 10 uur, Ds. van Beusekom 6,30 uur, geen dienst Cadzand, 10 uur, Ds. ten Cate Groede, 10 uur, Ds. M. de Jong Collecte A.'C. D. Hoofdplaat, to uur, Ds. Eijgendaal Collecte jeugdwerk Nieuwvliet, 10 uur, Ds. v. d. Graaff Oostburg, 10 uur, Ds. Hugo van Dalen Woensdagavond 7 uur, avondgebed Retranchement, 10 uur, mej. Jansen, Vicaris Schoondijke, 9,30 uur, Ds. Evenhuis Zaterdagavond 7 u. avondgebed Sluis, 9,30 uur, Ds. Groenveld St. Anna ter Muidon, 11 uur, Ds. Groenveld Waterlandkerkje, 10 uur, Ds. Bergsma Bidstond voor het gewas Collecte kerkvoogdij IJzendijke, 10 uur, Ds. Blomaard H. Doop 4 uur, Ds. de Jong, jeugddienst Zuidzande 10 uur, Ds. Kuijlman Openb. geloofsbelijdenis H. Doop Vrij Evang. Geraeont*: Breskens, 10 uur, Ds. Praas Nieuwvliet, 10 uur, Ds. v. d. Vrie Retranchement, 2,30 uur, Ds. v. d. Vrie Cadzand, 6 uur, Ds. Praas Geref. Kerk Breekes.r- 10 en 3 uur, Ds. Rienks, Schoondijke Doopagex. Gem. Aardenburg 10,15 uur» Ds- Vis Ev. Luth. Gemeente Groede, 10 uur, Ds. Happee R.K. Parochie H. Barbara te Breskena Geen opgave te koop gevraagd voor de gemeente Breskens. Brieven onder nr. 585 aan het bureau v. d. blad. Neem ICOLON, 20 maal sterker dan wol, in 10 verschillende kleuren. Nylon-skisokjes in alle maten. Ramo wol, wieg- en ledikant garnituren. Verder alles om Uw baby goed te kleden Dorpsstraat 34 BRESKENS Nu is de tijd weer aangebroken voor het gebruik van de De beroemde „VALOR", grote f 39,en kleine f 25, Telefoon 116 Ruime keuze in met en zonder keukenverwarming, 12 modellen voorradig. Ook ruime keuze en Beursplein 9 - Telefoon 2791 Hogeweg 62 - Telefoon 412 Onze voorraad Costuums Sport-colberts Pantalons Gabardine jassen alsmede alle andere Heren-modeartikelen wordt steeds aangevuld. Komt U eens zien 1 Ruime keus BRESKENS - Telef. 130 GROEDE - Telef. 66 Betaal niet meer dan nodig is! Heren lederzolen en rubberhakken van af f 5,50. Dames lederzolen en -hakken vanaf f 4,50. Machinaal genaaid, ge lijmd, gepend, zonder prijsverhoging. In één dag klaar! Wij zijn speciaal ingericht om schoenen te vergroten, f 1,Verbreden, knob bels inzetten 75 cent. Modern schoenherstellersbedrijf L. DE PAGTER, Walstraat 105, Vlissingen. COSTUUMS, regenkleding, demi's, sportcombinaties, mantelcostuums, mantels, f 10, maandelijks. Schrijf aan Super Stan ding, Jac. Cremerstraat 44c, Arnhem. Kleur en maat vermelden. Modern en leuk zijn onze collectie» MANTELCOSTUUMS in kamgaren en tweed en MANTELS. Sportief maar toch gekleed is de DRIEKWART-MANTEL. De grote mode van dit voorjaar. Nieuwendijk 39 Telefoon 2579

De Schakel | 1956 | | pagina 3