JO FIBBE, Vlissingen Dat Is watl Portefeuille JO FIBBE, Vlissingen Boodschapiassen JO FIBBE, Vlissingen JO FIBBE, Vlissingen haar jaarlijkse uitvoering in het kader van het West Zeeuws-Vlaamse Toneel concours en voor het Zeeuws Landju weel. De voorzitter, dhr. Bruggeman, sprak een openingswoord, waarbij hij allen hartelijk welkom heette, in het bijzon der het bondsbestuur en de beide jury's. Opgevoerd werd het mooie toneelspel in 3 bedrijven: „Achter de wolken schijnt toch de zon" van R. Feenstra en K. Spierings. Het bleek al spoedig dat dit stuk in goede handen was en de diverse rollen werden zeer goed vertolkt. Karei Weits, de kruidenier, die op alle mogelijke manieren zowel in zaken als in zijn ge zin, moeilijkheden heeft, werd op keu rige wijze vertolkt door dhr. Ant. de Koning. Zijn vrouw, gespeeld door mevr. Bruggeman-Steurrijs, was de echte vrouw en moeder en tevens de steun voor vader Weits. De rol van de oudste zoon Jan, gespeeld door dhr. v Oppen, werd ook weer keurig voor het voetlicht gebracht, evenals die van zijn vrouw Marie, gespeeld door mevr. Sim pelaar-Wigman. Op keurige wijze liet zij zien, dat zij uit een beter millieu afkomstig was. Mej. Verschuur gaf als de dochter Annie zeer gevoelig spel te zien, vooral wanneer vader en moeder in de put zaten. Karei, de jongste zoon, gespeeld door dhr. P. Bruggeman, was een zeer moeilijke rol doch werd op de goede, rustige manier vertolkt, vooral toen vader Weits onverwachts thuis kwam. Mej. van Dale, die de rol van de nieuwe winkeljuffrouw toebedeeld was, lispelde er lustig op los. Ook dhr. G. Schrier, een nog jeugdige speler, gaf tn de rol van Jasper de Bont verschillende momenten goed spel te zien. Het was weer een uitvoering zoals wij die al meerdere malen van „Oefe ning en Vermaak" gezien hebben en waaraan men met genoegen kan terug denken. Aan het slot dankte de voor zitter allen die op de een of andere wijze hadden meegewerkt tot het sla gen van deze avond. Uitvoering U.L.O.-school. Onder grote belangstelling gaf de U.L.O.-school te Oostburg een uitvoe ring in het Ledeltheater. De heer A. W. Gossije, hoofd der school, sprak een openingswoord, waarin hij de ouders der leerlingen hartelijk wel kom heette. De schooluitvoering is een hoogtepunt voor de leerlingen en on derwijzers. Het contact tussen school en ouders is van onmisbaar belangvoor een goede verstandhouding. De heer Gossije verwelkomde het college van B. en W., die met hun echtgenote deze avond bijwoonden. De U.L.O.-band bracht er al gauw een gezellige stemming in door enkele pittige nummers te spelen. De Ambonnese leerlingen zongen en kele liederen in hun eigen landstaal. Een toneelstukje: „Het ontbijt van de koning" was de vrolijke noot tussen de^e muziek en zang. Na accordeon- spel zong een meisjeskoor. Ook de gymnastiek was niet verge ten. Met gratie werd een hoepeloefe ning rebracht. De U.L.O.-band sloot dit eerste gedeelte van het programma af. Tijdens de pauze was er de tradi tionele verloting om de schoolkas te verstevigen. Onder leiding van de heer C. Scheen werd het toneelstuk „Voor de derde maal" van J. Dorreboom opgevoerd. Dit detectivespel hield er de spanning in. Het hoofd der school bracht allen hartelijk dank voor het welslagen der avond. Voor een grote sortering naar Diadeems Walstraat Een xuiver lederen met 5 vakken. Niet te geloven en toch waar. Alleen deze week voor f 2,88. Natmirliik een aanbieding van Walstraat tig, „deze avond zal Jullie berouwen". In Tdadorp ging ze naar het politie bureau en trad er binnen. Daar ver toefde ze geruime tijd en het was dan ook een lano' verhaal wat ze deed te genover de postrommandant, die toe vallig nog aanwe"ig was. Het resultaat was. dat van de belediging proces-ver- baal werd opgemaakt en Joke op^elu^ht voor de tweede maal die avond naar huis fietste. Doch ditmaal alleen. De volgende moreen stapte een poli tieman af Mj de huisjes halverwege Munntkenoord. Hil kwam niet van het eiland, maar had geruime tijd dienst eed aan bij de rertherrthe in Rotterdam. Zodoende was het voor hem een klein kunstje precies te weten te komen, wie het beledigende woord had uitgespro ken. Want nu bleek, dat de saamhorig heid van de vier buurvrouwen niet zo erg groot was en de drie waren al gauw bereid - uit angst zelf een proces-ver baal te krijgen - te vertellen, wie de aanstookster was sreweest Deze was nu veel kleiner dan de avond tevoren, voor al omdat d<* politieman nogal heftig tegen haar uitvoer. „Wij weten wie schuldig is aan het feit. waar U op zinspeelde, maar dat is niet Klaas van der Waal." had de po litieman 0*1 duidelijke toon gezegd. „Wie is bet dan wel°" was de vraag. En toen had de politieman even een oog dicht geknepen. „En daar hebt U nu iuLst niets mee te maken, ziet U? Enfin, dat zal de politierechter wel aan Uw verstand brengen". (Slot volgt-». Aardenburg Propaganda-avond. Maandagavond had in zaal Cuele- naere te Aardenburg een propaganda- avond plaats, uitgaande van de Kon. Nederl. Middenstandsbond. De belang stelling was maar matig. Als spreker trad op de heer mr. D. Kluiver, rechtskundig adviseur van ge noemde bond. Deze gaf een uiteenzet ting over streven en doel van de K.N.M.B. Hij wees op het grote belang voor de middenstanders om hierbij aan te sluiten. Vervolgens werden enige mooie films vertoond, w.o. „Tanglewood" met het Boston Symphonie-orkest, waarin ook optrad onze jonge Nederlandse compo nist Wim Andriessen. Het was een mooie avond, waarbij aan het einde enige aanwezigen zich opgaven als lid. Schoondijke Uitvoering. Dinsdag j.l. gaf de muziekvereniging .Oefening Kweekt Kunst" te Schoon dijke een uitvoering voor haar leden in hotel „De Zwaan". De voorzitter, de heer W. P. de Zwart, sprak een ope ningswoord en heette allen hartelijk welkom, in het bijzonder burgemeester en mevr. Van Rosevelt. Dhr. De Zwart had deze uitvoering liever op een Zater dagavond gehouden, maar dit kon niet. daar voor deze uitvoering de mede werking was gevraagd van de Nederl, reisvereniging, die alleen kon komen met een film op 13 Maart. De voorzitter vroeg vooral de aandacht van de con tribuerende leden om, als het mogelijk was, donateurs te winne n. Er was nog wel 'n reservefonds, maar als men daar uit gaat putten, is dit ook gauw uitge put. Tevens vroeg de voorzitter de volle aandacht voor de algemene vergadering welke zal worden gehouden op 19 Maart a.s. bij dhr. Dobbelaere. Er nullen op die avond verschillende punten op de agen da staan, o.a verkiezing van een 3-tal bestuursleden, enz. Na het openings woord bracht „O K.K." een viertal mu zieknummers ten gehore. Deze bleken goed in de smaak te vallen. In de pauze werden loten aangeboden. Na de pauze werd een film vertoond door dhr. Van Lunteren van de Nederl. Reivsvereni- ginp en wel e^n reis van Parijs naar Weemn. met diverse prachtige gezich ten or bergen, meren en monumenten. Tn de te pauze had een verloting plaats met mooie nrljzen. Na deze pauze nog maals öen film, maar nu van Weenen naar Nijmegen. Deze film was weder om een nrachtopname van dorpen en steden alsmede de Donau en de Rijn Vooral molen in het Zwarte woud was cm lust voor het, oog. al.smede d° diverse klederdrachten. Aan het slof ^p-nk dhr. De Zwart een woord van dank aan directeur en muzikanten voor h^t mbodeuc en aan dhr. Van Punteren voor de mooie opnamen, die door hem op het witte doek waren ge bracht Jammer dat de belangstelling maa*- matig was. De thuisblijvers heb ben veel gemist. Sluit Diepvriesinstallatie Zaterdagmiddag wm*d te Sluis een dienvr'es'u^tailatie in gebruik geno men welke is gevestigd in ^en srebouw- tig in de St. Peterstraat Begonnen is mpt id boxen, doch dit aantal moet nu »*e^ds woeden uitgebreid. On het gemeentehuis bracht burge meester P. F van Hooteehem dank aan de ondernemende plnttelandsvrouwpn- vereni'dng (teres," die bef, initiatief tot deze dienvriezerii heeft genomen. Mevr M. J van Crniiningen-Erasmns dankte de burgemeester voor de ont vangst en wees er on dat velp moeilijk heden moesten worden overwonnen voor men tot de ingebruikname der installatie kon komen. Men staat, aanvankelijk wat huiverig tegen over de dienvriezerii. De ervaring leert pekte*, dat. zodra men kennis beeft ge maakt. met de dtenvrieiboxen en de vele mogelijkheden d'e zij bieden men snnedte tot uitbreiding van de instal latie mop* overorann. Nadat men de in- tallat'e be^iehtigd had werdi in bet "■emepn tehuis koffie aangeboden. Veip vragen over het gebruik der in stallatie werden gesteld en beantwoord Bresken» Vergaderina afd. Breskens van de Kon. Ned. Middenstandsbond. Dinsdag j.l. had in hotel „Luctor et Emergo" te Breskens een vergadering plaats van de afd. Breskens van de Kon. Ned. Middenstandsbond. Deze vergadering was belegd voor de verkiezing van een definitief bestuur alsmede bet vaststellen van de con tributie De belangstelling was matig. Mr. D Kluiver, rechtskundig advi seur van de K.N.M.B.. sprak een pro pagandistisch woord, waarna tot ver kiezing van een bestuur werd overge gaan. Zitting kregen de heren: D. Kot- vis, voorzitter; A. Versprille, secretaris; A. van Haneghem, penningmeester en R. Vergouwe en C. Brevet, leden. De contributie werd bepaald op f 1,50 voor leden van de afdeling Breskens. De afd. Breskens telt thans een 30- tal leden. Biervliet Jaarvergadering Kon. Harmonie. De Biervlietse Kon Harmonie hield haar jaarvergadering in de zaal van café v. d. Sande. De heer H. A. M. v. d. Vijver opende de vergadering met een hartelijk wel komstwoord. Daar de secretaris, dhr. C. v. d. Velde, plotseling wegens ziekte verhinderd was, gaf de voorzitter een overzicht van het afgelopen jaar. Er waren verschillende hoogtepunten, o.m. het bezoek aande E 55; ook werden en kele concerten gegeven. Dhr. W. Moerdijk verkreeg een me daille in de Orde van Oranje Nassau, wegens zijn verdiensten voor de Kon. Harmonie. Hij werd dank gebracht voor zijn trouwe opkomst als muzikant. Vervolgens kwam de deelname aan het concours te Schoondijke ter sprake. Enkele muzikanten zagen er geen kans toe om in de komende weken nog een concoursnummer in te studeren. Men komt enkele stemmen tekort. Het is misschien mogelijk deze aan te vullen uit de leerlingen. Er zijn te weinig leer lingen om de vereniging regelmatig aan te vullen. De voorzitter wekte de leden dan ook op om leerlingen te wer ven voor de vereniging. Wat betreft de concoursdeelname werd nog geen de finitieve beslissing genomen. De bescheiden van de penningmees ter werden gecontroleerd door de he ren P. Borm en A. C. de Meijer. Er is een batig saldo van ruim f 400,-. De penningmeester, de heer J. v. d. Sande, werd decharge verleend. Er zijn plannen om in het komende seizoen een tuinfeest te organiseren. De voorzitter wekte de aanwezigen op, de Kon. Harmonie zo veel mogelijk te steunen, vooral door mee te spelen en leerlingen aan te trekken. STERKE linnen in diverse kleuren f 3,98. Natuurlijk bij Walstraat Raadsvergadering. De gemeenteraad te Biervliet kwam Vrijdag j.l. in openbare vergadering bij een. De voorzitter deelde mede, dat wet houder A. Dijk in het ziekenhuis te Ter- neuzen was opgenomen. Hij sprak de wens uit voor een spoedig herstel. Onder de ingekomen stukken was o. m. een persoonlijk schrijven vanH.K.H. Prinses Beatrix, waarin zij bedankt voor de gelukwens, welke namens de gemeenteraad werd verzonden ter ge legenheid van haar 18e verjaardag. De burgemeester bracht dank aan allen, die medegewerkt hebben aan de voedering der vogels in de Braakman- polder Hoewel het moeilijk is. aldus spr.. namen te noemen, wilde hij toch de heer L. M. de Die en wachtmeester J. Marteijn danken voor hun spontane hulp. Zij namen de leiding der vogel- voedering op zich. Aan het R.K. schoolbestuur werd een voorschot verstrekt op de exploitatie- onkosten voor de R.K. lagere school, groot f 2577,90. Voor ontspanning van de ouden van dagen werd op verzoek van de commissie voor ouden van dagen een bedrag van f 350,uitgetrokken voor het z.gn. societeitswerk. Binnen kort hoopt men met dit werk te kun nen starten in het daarvoor beschik baar gestelde Herv. jeugdgebouw. Besloten werd adhaesie te betuigen aan een verzoek van de gemeenteraad van Breskens om een rapport te doen samenstellen over de sociaal-, culturele- en economische gevolgen van het Del taplan voor Zeeuwsch-Vlaanderen. Na zeer breedvoerig beraad berioot de raad goedkeuring te hechten aan een voorstel van B. en W. erond aan te kopen .in de Kompolder van de wed. P. van Zeele te Bouchaute (B.). De grond is bestemd voor een sportterrein en enkele tennisbanen. De K.N.A.C. ver zocht de gemeente toe te treden als buitengewoon lid. B. en W. stelden voor dit verroek voor kennisgeving aan te nemen, daar de gemeente lid is van de A.N.W.B. De classicale commissie voor hijz. kerkelijke gezinszorg te Schoon dijke vroeg en verkreeg een subsidie m het exploitatietekort. Er waren in Biervliet 109 verzorgingsdagen. Er werd een bedrag van f 179.63 toegekend De afd. Biervliet van de Mij. voor Ooft- en Tuinbouw wil de aardbeien teelt onder de aandacht van de bevol king brengen Zii wil een p>*oefveldie aanleggen. Hiervoor gaf de raad een bijdrage van f 150.-. Bij de rondvraag werd o.m. aandacht gevraagd voor de trapjes van dp nood woningen te Driewegen en Schoollaan. Aan de Singel zal een trottoir gelegd worden, terwill de heer E. Doem? mag rekenen op dp hulD van gemeentear beiders voor het leggen van een dam. het inleggers-kapitaal bij de Nuts- spaarbank Oostburg van f 2.447.631,47 tot f 2.492.014,24. Met een inleg van f 107.755,77 en een terugbetaling van f 63.373 werd er zodoende f 44.382,77 meer gespaard. Tot nu toe uitgegeven nieuwe boekjes 33. Rijkspostspaarbank 'Aan het postkantoor te Breskens en het daaronder behorende ambtsgebied, werd gedurende de maand Februari in gelegd f 319.981,41 en terugbetaald f 96.249,97. Van onze adverteerders Opening nieuwe zaak te Vlissingen. Hedenmiddag wordt de geheel nieuwe zaak van Damesconfectie Hooydonk, gevestigd aan de Walstraatjhoek Zeil- markt te Vlissingen,- om 3.30 uur voor de cliëntèle geopend. Reeds de eerste aanblik is door de negen flinke étalages, overweldigend en zal een genot zijn voor het oog van het winkelend publiek. Bij het binnentreden der zaak, waar in zich vier paskamers bevinden, heeft men door de moderne inrichting een zeer duidelijk overzicht van de enorme sortering confectie, zowel voor dames als meisjes. Kortom, alles is naar de eisen des tijds ingericht en zeer zeker kan men dan ook deze nieuwe zaak van Dames confectie Hooydonk. die ongetwijfeld mede behoort tot de mooiste van Zee land, een grote aanwinst noemen voor het winkelcentrum van Vlissingen. FILMNIEUWS Het Luxor-Theater te Breskens brengt U a.s. Zondag een kostelijke kleuren film met Lana Turner in de titelrol: „Het jolige Weeuwtje," naar de gelijk namige operette van Frans Lehar met zijn sprankelende melodieën. U zult ge- n eten van een avond bij Maxim gedempt licht, zachte muziek en ge fluisterde liefdeswoorden. Een koste lijke ontspanningsfilm voor een ieder, die houdt van vrolijke zang en char mant spel. Voetbal 4e klasse H. Programma voor Zondag a.s.: SluiskilHansw. Boys; Ria W.Aar denburg; HoofdplaatLuctor; Oost burgKoewachtBreskensIerseke. Na het gelijke spel van Hansw. Boys tegen Clinge bedraagt de achterstand voor Breskens nog maar één punt op deze beide clubs. Nu is het dus wach ten op eventuele misstappen. Dat zou voor aJ5. Zondag bij Hansw. Boys al kunnen gebeuren, want in Sluiskil zijn ze nog niet gewonnen. Ria W. kan een kleine zege op Aardenburg behalen en ook Oostburg kan eindelijk tegen Koewacht weer 2 punten vergaren. Hoofdplaat heeft geen kans tegen Luctor. Breskens mag geen enkele wedstrijd meer verliezen oi.n kampioenskansen te maken. Zowel Breskens als Ierseke hebben evenveel verh'espunten. De club die Zondag verliest, is vrijwel uitge- chakeld. Dus Bressiaanders doe je best! Om 10.30 u. speelt Breskens III R-C.S. III. Abe. Gevonden voorwerpen Een muntbiljet van f 1, Inlichtingen ter gemeente-secretarie van Schoondijke. 1 wollen kinder jasje met rood blau we strepen; 1 groene wollen kinder- want; 1 kinderwant rood met blauwe strepen; 1 zilverbon van f 1,-. Inl. Rijkspolitie te Breskens. Zondagsdienst doktoren. Zondag 18 Maart Bre;kensGroedeSchoondijke Dr. v. d. Maas, Breskens, tel. 22. CadzandRetranchementSluis Dr. de Meijer, Sluis OostburgAardenburg Dr. Hage, Aardenburg. BiervlietIJzendijke Dr. Rozemeijer, IJzendijke, tel. 25 Stijging tegoed Nutsspaarbank Oostburg Gedurende de maand Februari steeg Zondagsdienst Centrsm Kraamzorg WestZ.-VI. Zr. de Graag, Groede, tel. 52. Onze „PAS" Scheermesjes zijn geweldig goed en kosten slechts 25 ct per 10 stuks Natuurlijk bij Walstraat HOEVEEL RADIOLUISTERAARS TELT NEDERLAND? Het aantal aangegeven radio-ont- vanirtoestellen in Nederland bedroeg per 1 Mrt. 1956 2.124.267 tegen 2.107.838 op Februari 1956. Op 1 Maart 1956 waren er 530.285 aan geslotenen op het draadoraroepnet te gen 528.974 op 1 Februari 1956. Het aantal aangegeven televisie-ont vangtoestellen bedroeg per 1 Maart '56 39.818 tegen 35.891 op 15 Februari 1956.

De Schakel | 1956 | | pagina 2