VAN MEENEN, Breskens. VAN HflUWAERT Rijwielen vanaf f 198,50 Kinderrijwielen vanaf f 89,50 KOUD SCHAATSWEDSTRIJDEN V. VAN MIE i h, Bi enabso Vlaamse flitsen Land- en Tuinbouw De ijsvereniging „Kris Kras 1956" te Breskens iebt schaatsen en monturen. BURGERS - Breskens hei Woonhuis De kappers naast de kerk Stempelsen Deurplaatjes polder op zich genomen. Sommige vogels verkeren al in een miserabele toestand. Halfdood gevro ren meerkoeten en andere watervogels kan men er vinden. In Biervliet werd bij boeren en vlashandelaren voer ver kregen voor de dieren, terwijl ook uit andere delen van het land voedsel wordt gezonden voor de watervogels. Men is van plan deze voedering vol te houden tot de vogels weer in hun eigen onderhoud kunnen voorzien. Cadzand Aanrijding. Een nieuwe volkswagen, bestuurd door de heer V. uit Cadzand, reed van Draaibrug naar Sluis. Uit de tegen overgestelde richting naderde, vanuit de z.g. „Plompe Toren," een veewagen van de fa. B. uit Waterlandkerkje. De ze laatste begon te slippen en reed te gen de volkswagen, die zwaar bescha digd werd. Persoonlijke ongelukken deden zich, wonder boven wonder, niet voor. De Rijkspolitie stelt een onder zoek in. Hoofdplaat Rode Kruis filmavond. Zondagavond organiseerde de afde ling Zeeuws-Vlaanderen van het Ned. Rode Kruis een filmavond in de zaal van de heer Martens te Hoofdplaat. De heer M. de Hullu sprak een op wekkend woord zich als lid of donor van het Rode Kruis op te geven. Na een vrolijke tekenfilm werd een film over de bloedtransfusiedienst vertoond. In de pauze werd een verloting gehou den waarna tot slot de hoofdfilm „Mensen, die men schuwt" werd ge draaid. Auto's in de sloot. Te Hoofdplaat botsten nabij de boer derij van de heer P de S. twee auto's tegen elkaar en kwamen naast elkan der in de sloot terecht. De heer P. de S. wilde met zijn auto zijn erf oprijden, doch kwam daarbij in botsing met een hem achterop ko mende auto, bestuurd door de heer A. uit Oostburg. Door de gladde weg gle den beide auto's de sloot in. Persoon lijke ongelukken deden zich niet voor, maar de schade was aanzienlijk. Met een takelwagen zijn de auto's weer op de weg gezet. Sluis Rode Kruisfilm, In de bioscoopzaal van hotel „Het Zwin" te Sluis werd een film gedraaid door het Rode Kruis, afd. West Zeeuws- Vlaanderen. Er was voor deze verto ning grote belangstelling. De heer M. Hoste uit Oostburg wekte de aanwezigen op om zich op te geven als donor voor de bloedtransfusie dienst. De film: „Zij keerde terug" had grote aandacht. Sint Kruis Gouden bruiloft. Het echtpaar A. B. van den Navoy- de Vos te St. Kruis vierde vorige week Vrijdag zijn gouden huwelijksfeest. Hoewel er op verzoek van het echt paar, geen feestelijkheden plaats von den, ging het feit toch niet onopge merkt voorbij, want de jubilarissen werden o.a. namens het gemeentebe stuur van Aardenburg geluk gewenst door weth. A. I. Catsman en de ge meente-secretaris, de heer J. Paridaen. Waterlandkerkje Zanguitvoering. De Christelijke zangvereniging te Waterlandkerkje gaf een uitvoering, waaraan ook het kinderkoor „De nach tegaaltjes" haar medewerking verleen de. De belangstelling was groot. Veel applaus kregen de kinderen voor hun Oranje kinderspel, waarbij mevr. Mul- ler-v. d. Heuvel de solo-zang verzorgde. Een uitstekende prestatie leverde Anny Buijze met haar vertolking van „Enge lenwacht". Ook werden nog enkele schetsjes opgevoerd. Het grote koor oogstte na de pauze vooral succes met „Middernacht" en „Het liedje van de boer". De dirigent, de heer P. Lensen. werd een cadeau aangeboden als dank voor hetgeen hij in het afgelopen jaar belangeloos en met veel energie voor de vereniging en het kinderkoor deed. IJzendijke Ouderavond o.l. school. In een lokaal van de Openb. lagere school werd te IJzendijke een ouder avond gehouden. De belangstelling was ondanks het barre winterweer, goed te noemen. Nadat het werk der leerlingen was bezichtigd, werd door vele ouders contact opgenomen met het onderwij zend personeel om naar de vorderingen van hun kinderen te informeren. Nadat door de voorzitster der ouder commissie, mevr. E. Dees-Risseeuw, een welkomstwoord was gesproken, werd door de penningmeester, de heer Romeynsen, verslag uitgebracht over het financieel beheer. Door het hoofd der school, de heer Iz. Verkruijsse, werden hierna enkele onderwerpen besproken. Het school reisje zal dit jaar vermoedelijk naar Noord-Brabant zijn. In de tweede helft van Maart zal aan de schoolkinderen een uitvoering gegeven worden in het Hofzicht-theater. De heer Verkruijsse dankte de oudercommissie voor de ge schonken sjoelbak, waarvan de kinde ren een dankbaar gebruik maken. Na de pauze hield de schoolarts, Dr. Timmer uit Cadzand, een interessante lezing over het werk der schoolartsen en de meest voorkomende klachten van de ouders over hun kinderen. Na dat door het hoofd der school nog en kele schoolfilms waren vertoond, sloot de voorzitster onder dankzegging deze goedbezochte avond. Zuidzande Ontspanningsmiddag. In hotel „De Zwaan" te Zuidzande gaf het Oranje-Comité een bonte mid dag voor ontspanning van de bejaar den. De voorzitter, de heer Jac. Kools, heette de aanwezigen hartelijk welkom, in het bijzonder burgemeester H. P. Everwijn. Het programma bestond uit: muziek door de „Boerenkapel"liedjes, gezon gen door mevr. Dierx; mondorgelmu- ziek door dhr. Jan Vermeulen; accor- deonmuziek door J. Duininck en Tony v. d. Luijster; declamatie door mevr. Verhage-Dielemanvoordracht door mevr. Casteleijn en mevr. Almekin- ders. Allen mensen uit eigen gemeente. Ook werden nog enkele filmpjes ver toond. Dit programma werd 's avonds her haald. Daarbij traden ook nog voor het voetlicht Janneke Kools en Sjaak de Kramer met een voordracht. Burge meester Everwijn sprak beide keren een slotwoord. De opbrengst van deze middag en avond is bestemd voor het jaarlijkse uitstapje van de ouden van dagen en voor de kinderfeesten ter gelegenheid van Koninginnedag. De Dienst voor Toerisme te Brugge is zeer tevreden over het aantal vreem delingen, dat in de winter de oude kunststad bezoekt. Bij de opsomming, wie dat zo al zijn, werd ook vermeld: „Brede Hollanders, die hier Zeeuwse oesters komen eten met een fles goede wijn er bij". o Brugse politieagenten vonden op straat een persoon, die bijna geheel onder de sneeuw lag. „Vermoedelijk had hij een pintje te veel op," schrijft een Vlaams blad. Nadat hij in de po litiewacht van zijn verdoving bekomen was, kon hij huiswaarts keren. o Met een zekere jaloezie heeft Brugge de grote aktiviteit van Sluis bij de schaatssport op het internationale ka naal gadegeslagen. Men is er tot de conclusie gekomen, dat een ijsvereni- ging onontbeerlijk is, welke inmiddels is opgericht. FILMNIEUWS Het Luxor Theater te Breskens pre senteert U Zondag 26 Februari a.s. om 6.45 en 9 uur de diep menselijke en ont roerende film: „Merijntje Gijzen's Jeugd," naar A. M. de Jong's onsterfe lijke roman. Toegang alle leeftijden. Een film die speelt in het voor U en ons vertrouwde land van Brabant en die U met veel genoegen zult gaan zien. Bemesting van de groentetuin. Als het spitten van de tuin gedaan is, kost de bemesing vaak enige moeite Dit laatste is echter onnodig, als men enige dingen in acht neemt. Over het algemeen is het niet aan bevelenswaardig in kleine stads- of andere tuinen stalmest te gebruiken, tenzij de grond zéér arm is aan humus. Bemesting met stalmest in kleinere tuinen is duur en ook onhygiënisch. Tevens' bestaat de mogelijkheid, dat er onkruidzaden in de bodem worden ge bracht. Daarom zal men zijn toevlucht moe ten nemen tot het gebruik van kunst mest. Opdat men niet te eenzijdig be mest, een fout, die meer dan eens ge maakt wordt, kan men het best een goede volledig samengestelde meststof gebruiken, die een goede verhoudine van .stikstof, fosforzuur en kali bezit In de practijk wordt een veelvuldig gebruik gemaakt van de bekende Asef tuin- en gazonmest. In deze volledige meststof zijn de genoemde hoofdvoe dingsstoffen zo innig mogelijk met elkaar verbonden en daarbij alle in een ^eer gemakkelijk ppneembare vorm. Van de voedingsstoffen is stikstof de bouwsteen van het plantenlichaam. fosforzuur bevordert de groei, bloem- vorming, vruchtzetting en in sterke mate de wortelgroei. Kali verzorgt het vervoer in de plant van de in water opgeloste stoffen. Wat de practijk van het bemesten betreft: 2 a 3 weken voor het zaaien of poten moet men bemesten. Het is dus goed zo vroeg mogelijk te spitten, zodat men voldoende tussenruimte krijgt. Bij het uitstrooien van de mest dient men er wel op te letten, dat de mest gelijkmatig over de bedden wordt verdeeld. organiseert op Zaterdag 25 Februari op de „VESTE" Hieraan kunnen deelnemen ingezetenen boven 14 jaar. Afstanden 100, 500 en 1000 meter. Aanvang 2 uur. Inschrijfgeld f 1,Mooie prijzen. Inschrijvingen kunnen geschieden tot Zaterdagmiddag 12 uur, bij de heer Joh. van de Velde, Spuiplein, Breskens. Burgerlijke Stand over de maand Januari 1956 GEBOORTEN: 7, Marianne Hubertine, d. van P. L. Vermue en van G. M. de Cock; 15, Annemarie Elizabeth Catha- rina, d. van A de Muijnk en van C. J. Boeije; 31, Willem Mattheus, zn. van J. W. Dieleman en van A. Scheele. HUWELIJKEN: Geen. OVERLIJDEN: Geen. INGEKOMEN: 16, E. M. Giele, e.v. P. N. H. G. Roorda van Eijsinga, van Hulst naar Dorpsstraat 47; 18, M. Matthijsse en echtgenote, van Meliskerke naar Losserstraat 5; 23, J. I. Brugge en ge zin, van Breskens naar Willemsweg 67. VERTROKKEN: 2, F. J. van Bortel, v. Willemsweg 35 naar Rotterdam; 10, C. Huigh, van Weststraat 12 naar Oost- kapelle; 12, O. A. de Lijser, van Prins Bernhardstraat 35 naar Nieuwvliet; 23, J. H. Nieskens, van W 13 naar Den Bommel. Omdat 't er op het eerste gezicht niet naar uitziet, wordt de waterdicht heid van de nieuwe regenkleding van „Perion" nog wel eens betwijfeld. Bo vendien is het zo dun, dat de sterkte een spookjesachtig waas krijgt. Een damesmantel in deze uitvoering weegt maar 280 gram, een forse heren regen jas hooguit 330 gram. Opgerold gaan re gemakkelijk in een handtasje of broekzak. Volkomen kreukvrij. Er zijn drie soorten in: „Perion" voorzien van een speciale afstotende laag, geïmpreg neerde „Perion" cloqué en „Spun-Per- lon", die door en door is geprepareerd. Alle drie zijn ter bevoegder plaatse uitvoerig beproefd en als gegarandeerd waterdicht uit de bus gekomen. Geen van deze stoffen laat iets door bij een langdurig aanwezige waterlaag van veertig centimeter. Blijvend scheurvrij (alle onderdelen genaaid, niets aan geplakt). Tevens vuilafstotend, dus ge makkelijk te reinigen. Er is een goedkopere uitvoering in de handel, van celwol met „Perion" die weliswaar veel verdragen kan, doch niet bestand is tegen een aanhoudend verblijf in de regen. Voor motorrijders zal een uitvoering in productie genomen worden, met aan de binnenzijde een laag gummi, waar op „Perlon"-bont volgens een nieuw procédé. PPE01K3EU3TEN Zondag 26 Februari Aardenburg, 10,30 uur, mej. Jansen St. Kruis, 9 uur, mej. Jansen Biervliet, 10 uur, Ds. Evenhuis Breskens, 10 uur, Ds. van Beusekom 6,30 uur, Wika Wasterval jeugddienst Jadzand, 10 uur, Ds. Hugo van Dalen Groede, 10 uur, Ds. M de Jong Hoofdplaat, 10 uur, Ds Eijgendaal Nieuvrvliet, 10 uur, Ds. v d Graaff Oostburg, 10 uur, Ds. Kuijlman 7 uur, Ds Hugo van Dalen Woensdagavond 7 uur, avondgebed Retranchement, 9.30 uur, Ds Groenveld Schoondiike, 10 uur, Ds. Schopenhauer H. Doop Zendingscollecte Zaterdagavond 7 u. avondgebed Sluis, 9,30 uur, Ds ten Cate St. Anna ter Muiden, ir uur, Ds. ten Cate Waterlandkerkje, 10 uur, Ds. Bergsma 'JTendijke. ro uur, Ds. Blomaard Zuidzande 11 uur, Ds Groenveld Doopsges. Gem. Aardenhurg 10,15 uur> Ds. Vis Vrij F.vang. Gemeamt: Geen opgave Geref. Kerk Breskens 10,30 en 3 uur, Ds. van Wouwe, Serooskerke Ev. Luth. Gemeenu Groede, ro uur, Wika Wasterval R.K. Parochie H. Barbara te Breskens Zonaae 26 Februari 2e Zondag van de Vasten. Eerste H.Mis om half 8. Hoogmis om 10 uur 's Middags om half drie, Lof met tweede Lijdensmeditatie In de week H. Mis om half acht. Vrijdag: ie Vrijdag. Zaterdagavond om 7 uur: Kruiswegoefening. Wij hebben weer NIEUWE VOORRAAD FRIESE-, NOREN-, KUNST SCHAATSEN en andere modellen Dorpsstraat 79 Notaris A. H. M. VAN DEN HOEK te Groede zal op VRIJDAG 9 MAART 1956, des namiddags 17 uur (5 uur), in het café van de Heer W. A. DE KRAMER te Zuidzande, ten verzoeke van de Erven Iz. Luteijn, overgaan tot de openbare veiling bij instel en toewij zing van met schuur en tuin aan de Sluissedijk M 64 te Zuidzande, aldaar kadastraal bekend Sectie A num mer 1891, groot 3.23 aren. Betaling koopsom 1 maand na toewijzing Betaling onkosten 8 dagen na toewij zing. Lasten voor koper vanaf 1 Januari 1956. Deels tijdelijk verhuurd aan C. I- Bron voor f 20,per maand. Meerdere inlichtingen ten kantore van genoemde Notaris- Bureau WEB vraagt serieuze medewerkers voor het verspreiden van drukwerken huis aan huis. Sollicitaties aan Bureau WEB, Postbus 166, Haarlem Bij ons is het warm Nu kunt U rustig Uw haar laten behandelen zonder te wachten Telefoon 73 Zondagsdienst doktoren. Zondag 26 Februari BreskensGroedeSchoondlj ke Dr. Eggink, Schoondijke, tel. 6 Cadzand—Retranchement—Sluis: Dr. Hage, Cadzand, tel. 88 OostburgAardenburg Dr. de Bruijckere, Oostburg, tel. 60 BiervlietIJzendijke Dr. Rozemeijer, IJzendijke, tel. 25 Zondagsdienst Centrum Kraamzorg WestZ.-Vl. zr. de Jong, Cadzand, tel. 85. Fa. SMOOR DE HULSTER. Breskens STICHTING IVIO. Ter aanvulling van het grote tekort aan leraressen hij het nijverheidson derwijs voor meisjes heeft het Mi nisterie van O. K. en W. een nieuwe opleiding in het leven geroepen, die aan jonge meisjes en 'vrouwen een kans biedt om alsnog lerares te worden. Thans kunnen zij, die boven de 17 jaar zijn, ook tot de opleiding toege laten worden indien zij in het bezit rijn van het diploma Algemeen Vrou welijke Vorming. Het voordeel van de ze regeling is, dat de leerlingen de vooropleiding schriftelijk naast hun gewone werk, dus in de avonduren, kunnen volgen. Langs deze weg zal het voor velen mogelijk zijn een aantrekkelijke func tie te verkrijgen ais lerares naaien, huishoudkunde (Koken en voedings leer) of landbouwhuishoudkunde. Hoewel de leeftijd naar boven niet bererkt is, achten wij deze studie voor haar die ouder zijn dan 35 jaar, in het algemeen niet aan te bevelen. Verdere inlichtingen worden ver strekt door de Stichting IVIO, West einde 13-15, Amsterdam-C,

De Schakel | 1956 | | pagina 3