TELEVISIE Goed nieuws voor slechthorenden Firma SCHIPPERS i NfiUTA Rijwielhaidel VAN MEENEN, Siestas. Bromlietsen Gazelle met J.L.O., Union met Sacks motor, wanten (wol en vacht gevoerd) B L E U 's Kledingmagazijn Voor Uw jongen voorradig toTMHH'IIHH Grote demonstratie J. J. BACK, St. Jacobssir. 27, Vlissingen Schaatsen Tochtband BURGERS - Breskens A. A. VAN HANEGHEM WarmteWarmte haarden en kachels A. P. LEENHOUTS Schaatsen Koopt bij onze adverteerders regeling. De voorz. zei, dat B. en W. aan de door de raad goedgekeurde re geling gebonden is en er ook naar han delt, zodat, wanneer iemand geen ko- lentoeslag werd toegewezen dit ook op grond van de regeling geschiedde. Voorts verzocht dhr. Leenhouts aan B. en W. in den vervolge rekening te wil len houden met jonge vakarbeiders bij het toewijzen van woningen. Spreker vreesde dat wanneer deze mensen in Oostburg geen woonruimte krijgen, zij naar elders zullen vertrekken. Uitvoering „Harmonie" Zaterdagavond gaf de muziekvereni ging „Harmonie" te Oostburg haar jaarlijkse uitvoering in hotel „De Een hoorn," o.l.v. de heer F. v. d. Bussche. Voor de pauze werd een goed ver zorgd en muzikaal uitstekend voorge dragen concert ten gehore gebracht, waarvan de vele aanwezigen, onder wie ook Burgemeester Hoekzema, hebben genoten. De avond werd geopend door de heer Ph. de Vuijst die mededeelde, dat ter gedachtenis van het overleden lid, de heer J. A. Gossije, de koraal „Blijf bij mij Heer" ten gehore zou worden ge bracht. Na het spelen hiervan werd staande een minuut stilte in acht ge nomen. Na de pauze trad de heer Winando op als telephaat en zijn vrouw vertoon de enkele goocheltrucs. De heer A. W. Gossije kon dan ook als voorzitter aan het einde van de avond spreken van een goed geslaagde avond, waarbij hij allen dank bracht die hadden meegewerkt. Het gezellige bal dat de avond besloot, werd verzorgd door de „Sluisse Troubadours" in com binatie met Pierre Leenhouts. Retranchement Jaarvergadering van de muziek. Zaterdagavond hield de muziekver eniging „Ons Genoegen" haar jaarver gadering, die als steeds zeer goed be zocht was. Uit het openingswoord van de voor zitter, de heer C. J. Almekinders-Mas- clee, het jaarverslag van de secretaris, de heer A. de Visser en de jaarrekening van de penningmeester, de heer P. Goossen, bleek duidelijk, dat 1955 zo wel in financieel als in muzikaal op zicht niet bijzonder gunstig was. Deel name aan het bondsconcours was niet mogelijk. Het nadelig saldo bedroeg ruim f 168,-. De voorzitter wees er op, dat de ge meente de subsidie belangrijk heeft ver hoogd. De vereniging heeft zich thans uitgesproken voor aansluiting bij de fe deratie. De bestuursleden C. J. Almekinders- Masclee en J. A. Hennekeij werden her kozen. Bij de rondvraag bedankte de heer J. Risseeuw Sr. als voorzitter van V.V.V. het gezelschap voor zijn medewerking aan het strandfeest. Mevr. Van Bork vroeg wijziging van het winterprogrammg in verband met overbelasting van de toneelgroep. Te vens wees zij er op, dat deze groep nog steeds gebrek aan leden heeft. Op voorstel van de dirigent, de heer J. v d. Bussche, werd besloten ook bij de voorjaarsuitvoering een muzikaal gedeelte in te lassen. De heer A. Basting bracht in harte lijke bewoordingen dank aan de heer Chr. Lauret, die 9 jaar achtereen op voortreffelijke wijze secretaris der ver eniging was. Na de pauze werden onder leiding van de heren A. de Visser en Abr. Bas ting enkele toneelwerkjes opgevoerd, die met een hartelijk applaus werden beloond. Afscheid en bevestiging. Voor een volle kerk werd in de dienst van Zondag afscheid genomen van vi caris H. D. Hendriks, die naar Winsum vertrekt. In dezelfde dienst werd mej. I. C. Jansen uit Bergen als vicaris be vestigd. De liturgie werd geleid door de eigen predikant, ds. J. B. van Bork, die momenteel in militaire dienst is. Ds. Hendriks had als tekst voor zijn laatste preek gekozen: Handelingen 10, vers 34: „Inderdaad bemerk ik, dat er bij God geen aanneming des persoons is". Na de preek bevestigde ds. Van Bork mej. Jansen in haar ambt, waarna zij sprak naar aanleiding van gedeelten uit de eerste brief van Paulus aan Ti- mothéüs, hoofdstuk 1, vers 1 en 2 en vers 12 tot en met 18. Het kerkkoor zong onder leiding van ds. Hendriks gezang 133. Ds. Van Bork roemde de vertrekken de vicaris om zijn veelzijdig werk in de gemeente en bood hem uit dank na mens kerkeraad en kerkvoogdij een at las van de bijbel aan. Tot vicaris Jan sen sprak hij de wens uit, dat het voor haar in Retranchement een goede tijd moge worden. Zuidzande Uitvoering. De afdeling Zuidzande van de Z.P.M. en L.J.G. gaf Vrijdag en Zaterdag een uitvoering in hotel „De Roode Leeuw". De goed bezochte avonden werden ge vuld met muziek, zang, declamatie en toneel. Als toneelstuk werd opgevoerd een detective-spel: „Een dode klaagt aan", wat zeer behoorlijk werd vertolkt. Nieuwvliet Jaarfeest der Chr. Jeugdverenigingen De Christelijke Evangelische Jeugd verenigingen te Nieuwvliet hielden hun jaarfeest in de Chr. Evangelische Kerk. De voorzitter, de heer J. de Bliek, opende dit feest waarbij hij allen van harte welkom heette en bad om een zegen voor deze avond. Hierna zong de gemeente het lied „Voorwaarts Chisten- strijders". Door Emmie Hoste werd een verhandeling gehouden over het bijbel gedeelte uit Mattheus 14 de verzen 22 t.m. 33, waarop de gemeente aansloot met het lied „Geef den Heiland 't roer in handen". Annie Smid hield daarna een voordracht over de menselijke zen- dingstaak waarvan het terrein zo vlak bij ons is. Ivonne de Cap las het verslag van de verenigingen voor over het afgelopen jaar, waaruit bleek, dat de verenigin gen op een zegenrijk jaar kunnen te rugzien. Ds. Praas uit Breskens hield een toe spraak over het feestvieren door Chris tenen in de gemeenschap met Christus, waarna de gemeente zong ,,'k Heb ge loofd en daarom zing ik". Onder lei ding van de heer A. Bentschap Knook gong het zangkoor de liederen „Een vaste burcht is onze God" en ,,'k Gaf mij alles op voor Jezus". Een pantomi- ne „De scharenslijpers," opgevoerd door Jan Hoste en Leen Minderhoud, deed het publiek schudden van de lach. Een dubbel kwartet, bestaande uit 4 meis jes en 4 jongens, zong daarna enkele liederen. Hierna volgde een goed ge slaagde verloting. Ook het blijspel „Hallo met wie", hetwelk door een zes tal personen werd opgevoerd, verwekte grote hilariteit. In de pauze, welke hier op volgde, werd aan alle aanwezigen een gratis kopje thee met ve rsnapering aangeboden. Na de pauze werd gezon gen het lied „Rijst op, rijst op, voor Jezus". Daarna werd opgevoerd het toneelstuk in zes bedrijven „Wil tegen wil", naar het boek „Het uilennest", van W. Schippers. Het stuk werd goed ver tolkt,, zodat de aanwezigen met grote aandacht het spel volgden. Na het ge meenschappelijk zingen van het lied „Blijf bij mij Heer", slot de voorzitter, de heer J. de Bliek, deze avond met een kort woord van dank aan allen, die aan het welslagen van deze avond hadden meegewerkt, waarna Ds. van de Vrie met gebed eindigde. FILMNIEUWS Luxor Theater Breskens brengt U Zondag a.s. het machtige verhaal van onversaagde kerels, die in de moeilijk ste uren het hoofd koel hielden „Klaar voor actie". Het machtigste zee-epos ooit gemaakt, met Amerika's trotse slagschepen. Robert Taylor en Charles Laughton brengen U deze grootse M. G.M.-film in hun jubileumweek. Ingezonden INSTUIF „DE UITKOMST- TE BRESKENS Het is het bestuur van de Instuif een groot genoegen alle ouders en belang stellenden van onze instuifjeugd te kunnen uitnodigen tot het bijwonen van onze jaarlijkse feestavond. Het lag ook voorgaande jaren in de bedoeling van ons bestuur U daarbij uit te nodigen, maar de bezwaren, vooral van financiële aard, weerhielden ons van dit besluit. Nu is het gelukkig zover, dat we de moed hebben ons deze moeite te ge troosten en hopen, dat het te bieden programma bij U in de smaak mag vallen. Na drie Instuif-seizoenen durven wij te beweren, dat het voor onze gemeente geen luxe is, een dergelijke gelegenheid te bezitten, om op deze manier de jeugd tijdens de week-end-avonden van dienst te kunnen zijn en een verantwoordde ontspanning te bieden. Dat ook onze instuif, zoals vele ande re dingen moet groeien, en niet direct de kinderziekten te boven kan zijn, be grijpen wij volkomen, maar stellen het daarom te meer op prijs, dat velen in onze gemeente ons de afgelopen drie jaar reeds steunden en door hun be langstelling ons daarmee de moed ga ven om voort te gaan op deze weg. Op onze feestavond zal na de pauze een forum plaats nemen op het podi um, bestaande uit verschillende men sen uit onze gemeente, die bekwaam geacht worden uw vragen of suggesties te behandelen. Wij hopen dan ook op u te mogen rekenen, opdat de band versterke, en wij ons gesteund weten door uw belangstelling, naar wat uw jongen of meisje, de „Bressiaanse jeugd", bij ons wordt geboden. Hartelijk welkom dus op Zaterdag 11 Februari a.s., om half acht, precies, in het Gemeentelijk ontspanningsgebouw. Het bestuur. Zondagsdienst doktoren. Zondag 5 Februari BreskensGroedeSchoondljke Dr. Ossewaarde, Breskens, tel. 91 CadzandRetranchementSluis Dr. Hage, Cadzand, tel. 88 OostburgAardenburg Dr. Rijk, Aardenburg, tel. 104 BiervlietIJ zendijke Dr. Rozemeijer, IJzendijke, tel. 25 Uilj, maken aSJie óaaïten I, IJ S T E N P. J. ROTH - Boulevard - BRESKENS warm en sterk Manchester plusfours, kleuren grijs, blauw en bruin Bontpetjes en gebreide petjes Herenhandschoenen in Nappa met melton, gebreid en bontvoering Gebreide handschoenen, prijzen vanaf f 3,85; f 4,50; f 6,30 en f 7,95 Pracht collectie herenshawls Alpino's in prijzen vanaf f 2,50; f 3,50; f 4,75 f 5,25 f 6,75 Spuiplein le BRESKENS Het meeste kijkgenot krijgt U, wanneer de aanleg verzorgd is door de T elevisie-specialisten Breskens, tel. 165 - Oostburg, tel. 58 van de nieuwste AUD1UM-HOORAPPARATEN met onzichtbaar oorstuk en batterijverbruik van f 4,per jaar, op Vrijdag 10 Februari a.s., van 10 uur vm. tot 6 uur nm. Ook zal de nieuwe AUDIUM-HOORBRIL gedemonstreerd worden. 1NSTRUMENTENHANDEL Erkend Audium-dealer Telefoon 2336 Zondagsdienst Centrum Kraamzorg West Z.-Vl. Zr. de Graag, Groede, tel. 52. PREDIKBEURTEN Zondag 5 Februari Aardenburg, 10,30 uur, Ds. Blom St. Kruis. 9 uur, Ds. Blom Biervliet, 10 uur, Ds. Evenhuis Bev. ambtsdragers Breskens, 10 uur, Ds. Eijgendaal Collecte geest. verz. Nederl. in Indonesië 6,30 uur, geen dienst Cadiand, 10 uur, Ds. ten Cate Groede, 10 uur, Ds. M. de Jong Collecte Zuiderzeefonds Hoofdplaat, 10 uur, Ds Blomaard Collecte noodl. kerken en personen Nieuwvliet, 10 uur, Wika Wasterval Oostburg, 10 uur, Ds. Hugo van Dalen. Woensdagavond 7 uur, avondgebed Retranchement, 10 uur, Mej. Jansen, Vicaris Scheondijke, 10 uur, Ds. Schopenhauer Sluis, 9,30 uur, Ds. Groenveld H. Avondmaal St. Anna ter Muiden, n uur, Ds. Groenveld H. Avondmaal Waterlandkerkje, 10 uur, Ds Bergsma Extra collecte Kerkvoogdij IJzendijke, 10 uur, Ds. van Beusekom Zuidzande 10 uur, Ds Kuijlman Doepsgeï:. Gern. Aardenku/g 10,15 uur> Ds. Vis Vrij Evang. Gemeenic Breskens, 10 uur, Ds. van de Vrie Nieuwvliet, 10 uur, Ds. Praas Retranchement, 2.30 uur, Ds. Praas Cadzand. 6 uur, Ds. van de Vrie Geref. Kerk Bresker.» 10 en 3 uur, Ds. Pontier, Vlissingen Ev. Luth. Gemeente Groede, 10 uur, Ds. Happee R.K. Parochie H. Barbara te Breskens Zondag 5 Februari Zondag Sexagesima. Eerste H. Mis om half 8. Hoogmis om 10 uur 's Middags om half drie, Lof In de week H. Mis om half acht. Zaterdag: Feestdag O. L Vrouw van Lourdes Zaterdagavond om 7 uur Lof NU IS HET TIJD voor een paar Ook hebben wij steeds in voorraad! Dorpsstraat 79 Ondergetekende maakt be kend, dat de ZAAK VAN HANEGHEM ZN. te Breskens vanaf heden wordt voortgezet door zijn zoon onder de naam VAN HANEGHEM's Schildersbedrijf en Woningtextiel Breskens, 2 Febiuari 1956. J VAN HANEGHEM. Wilt U gezellige warmte in Uw huiskamer Kom dan even met ons praten. Wij leveren U ook in oliestook, diverse modellen. Dorpsstraat 84 BRESKENS JBF* Ook op het gebied van zijn wij ruim gesorteerd. Komt zien I

De Schakel | 1956 | | pagina 3