Rijwielhandel VAN MEENEN, Breskens Gazelle-, Union-, Gruno-, v.Hauwaert-, Sport- en Tourrijwielen Wij gaan niet Naaisier- papier Zaterdag 28 Januari BLEU's Kledingmagazijn fa. SMOOR i OF HULSTER Land- en Tuinbouw Jungle Jim en de tijgerafgod Kon. Opera te Gent Kon. Nederlandse Schouwburg Ie Gent. De kappers naast de kerk vestiging met 15 (9 mannen en 6 vrou wen). Het verminderde door overlijden met O en door vertrek met 24 (13 man nen en 11 vrouwen). Op 31 December 1955 bedroeg het aantal ingezetenen dus 537 (275 mannen en 262 vrouwen). Er werden 4 huwelijken voltrokken en geen echtscheidingen ingeschreven. Aardenburg Personeelsvereniging P.T.T. De personeelsvereniging van hetP.T.T.- personeel in West Z.-Vlaanderen hield Zaterdag een gezellige avond in de zaal van de Sociëteit „Spoor tot vriend schap" te Aardenburg. De directeur van het postkantoor te Aardenburg, de heer P. Koussemaker, sprak een openingswoord, waarna door de toneelafdeling der muziekvereniging „Aardenburgse Fanfare," „De distel," een blijspel in drie bedrijven werd op gevoerd. Na afloop dankte de heer P. Koussemaker de toneelgroep voor de mooie avond, waarna tot slot nog een gezellig samenzijn volgde met gelegen heid tot een dansje. Uitvoering muziekvereniging Vorige week gaf de Aardenburgse fanfare in de zaal van de Sociëteit een zeer geslaagde uitvoering. De belang stelling was overweldigend. Na een openingswoord door de voor zitter, de heer I. van Daalen, bracht het muziekgezelschap, o.l.v. de heer J. Ie Grand, zeven nummers ten gehoore, die goed werden gespeeld. Na de pauze werd het blijspel in 3 bedrijven: „De distel" opgevoerd. Dit blijspel werd goed vertolkt en viel bij de aanwezigen dan ook zeer in de smaak. Verkeersonderwijs. Op een in het sportpaviljoen te Aar denburg gehouden bijeenkomst o.l.v. de adjudant der Rijkspolitie Meertens, werd besloten, het verkeersonderwijs te geven in het sportpaviljoen op Maan dag- en Woensdagavond gedurende 6 achtereenvolgende weken en daarna 1 herhalingsles. Er hebben zich ruim 90 deelnemers opgegeven. De lessen zullen worden gegeven door adjudant Meer tens en opperwachtmeester Wisse. We gens het grote aantal deelnemers moet de cursus gesplitst worden. Retranchement Myxomatose uitgewerkt? De beruchte konijnenziekte myxoma tose schijnt in de omgeving van het na tuurreservaat Het Zwin uitgewerkt te zijn, althans de laatste maanden worden er weer konijnen waargenomen. Cadzand Loop der bevolking. Het zielental der gemeente Cad zand nam in het afgelopen jaar af met 2. Op 31 Dec. 1954 bedroeg het aantal inwoners 945 (476 mannen en 469 vrou wen). Dit aantal vermeerderde in 1955 door geboorte met 12 (6 mannen en 6 vrouwen) en door vestiging met 35 (15 mannen en 20 vrouwen). Het vermin derde door overlijden met 6 (2 mannen en 4 vrouwen) en door vertrek met 43 (19 mannen en 24 vrouwen). Op 31 December 1955 bedroeg het aan tal ingezetenen dus 943 (476 mannen en 467 vrouwen). Er werden 4 huwelijken voltrokken en geen echtscheidingen ingeschreven. IJzendljke Loop der bevolking. Het zielental van de gemeente IJzen- dijke nam in het afgelopen jaar af met 5. Op 31 December 1954 bedroeg het aantal ingezetenen 2789 (1437 mannen en 1352 vrouwen). Dit aantal vermeer derde in 1955 door geboorte met 59 (35 mannen en 24 vrouwen) en door vesti ging met 110 (57 mannen en 53 vrou wen). Het verminderde door overlijden met 16 (10 mannen en 6 vrouwen) en door vertrek met 158 (76 mannen en 82 vrouwen). Op 31 December 1955 be droeg het aantal ingezetenen dus 2784 (1443 mannen en 1341 vrouwen). Er werden 24 huwelijken voltrokken en 1 echtscheiding ingeschreven. Zuidzande Benoeming. Tot postcommandant der Rijkspolitie te Zuidzande is benoemd wachtmeester le klas J. Casteleijn, die reeds stand plaats heeft in deze gemeente. 80-jarig bestaan varkens verzekering. Ter gelegenheid van het 80-jarig be staan van de varkensverzekering te Zuidzande, werd in café Focke een goed bezochte feestvergadering gehouden. De voorzitter, de heer J. de Kramer, sprak het openingswoord en heette in het bijzonder welkom burgemeester H. P. Everwijn. De verzekering, aldus spr., werd in 1876 opgericht. Het waren al leen neringdoenden, in verband met de slechte tijd, daar de arbeiders de contributie niet konden betalen. Vroe ger moest er altijd f 200,in kas blij ven, als waarborg. Bij veel sterfte werd dan een hoofdelijke omslag geheven. De kas is altijd tamelijk gezond geble ven. In 1914 was er f 1831.en dit liep steeds op tot 1928. toen er f 2729.in kas was. Vanaf dat jaar liep de kas achteruit, zodat in 1946 werd besloten de leden één gulden contributie te la ten betalen, hetgeen voordien niet ge schiedde. Ook' het afgelopen jaar is voor de verzekering goed geweest, hetgeen bleek uit het financieel verslag van de pen ningmeester. De inkomsten bedroegen n.l. f 566;.50 en de uitgaven f 228.73, zo dat er een batig slot was van f 337.77. In kas is derhalve f 2966,26. De aftredende bestuursleden, de he ren J. de Kramer en J. W. Robijn, wer den met algemene stemmen herkozen. De uitkering bij sterfte werd vastge steld op 80 pCt. van de marktwaarde. Bij de rondvraag werd op voorstel van de heer M. Jansens besloten om bij sterfte van een big 80 pCt. van de marktwaarde uit te betalen op het tijd stip van sterven. Hierna feliciteerde burgemeester H. P. Everwijn de verzekering met haar 80-jarig bestaan. Hij vond het prettig deze vergadering bij te wonen. Een var kensverzekering in een dorp is een be langrijke verzekering. In zo'n verzeke ring komt de spreuk: „Draagt elkan ders lasten" maar al te goed naar vo ren. Na het officiële gedeelte van de vergadering bleef men nog geruime tijd gezellig bijeen. Biervliet Schutterswedstrijd. Zondag j.l. organiseerde de hand- li oogmaatschappij „De Getrouwe Broe ders" te Biervliet een schieting in hotel „De Vriendschap". De deelname van 'n aantal Belgische schutters gaf aan deze schieting een internationaal tintje. Het aantal deelnemers bedroeg 35. Dat de Belgen zich niet onbetuigd lieten bleek wel uit de uitslag. Hoogvogel: E. van Hecke, Bachoute (B.)le zijvogel: idem; 2e zijvogel. C. v. d. Steene, Bachoute (B). FILMNIEUWS Zondag a.s. zal in het Luxor Theater te Breskens vertoond worden de schit terende film: „Jungle Jim en de Tijger afgod" met Johny Weismuller in de hoofdrol. Prachtige natuuropnamen en Johny op z'n best. Aanvang 6.45 en 9 u. Voetbal 4e klasse H. BreskensHoofdplaat 91. De stand is nu: Xerseke 13 8 3 2 19 41—18 Clinge 12 7 3 2 17 35—15 Hansw. Boys 12 7 3 2 17 4219 Sluiskil 13 6 4 3 16 34—23 Breskens 12 6 3 3 15 2616 Luctor 13 5 4 4 14 33—25 Aardenburg 13 5 3 5 13 3632 Ria W. 11 4 3 4 11 36—35 Koewacht 12 3 2 7 8 2548 Oostburg 13 2 2 9 6 2340 Hoofdplaat 14 1 0 13 2 2181 Programma voor Zondag a.s.: SluiskilAardenburgRia W.Luctor ClingeKoewachtHoofdplaatIerse- ke; OostburgBreskens. Het programma voor Zondag ver meldt geen belangrijke ontmoetingen. De twee koplopers Ierseke en Clinge krijgen het al heel gemakkelijk. Voor Ierseke is Hoofdplaat een makkelijke prooi en ook Clinge, die het iets moei lijker krijgt, zal Koewacht wel met lege handen laten staan. Ria W. kan het tegen Luctor wel tot een goed einde brengen en ook Sluiskil zal tegen Aardenburg de punten wel thuis houden. Van de koplopers krijgt Breskens wei de moeilijkste opgave. Hoewel Oostburg nog weinig wedstrijden gewonnen heeft zal het niet meevallen om de overwin ning te behalen. Thuis speelde Breskens gelijk en nu Oostburg een nieuwe mid- voor heeft, de Ambonnees Huwöe, zul len de Bressiaanders hun taak niet te licht moeten opvatten. In ieder geval rekenen we weer op een zege, waardoor Breskens, bij een eventuele misstap van de koplopers, direct kan profiteren. Te Breskens spelen: Breskens 2 Zeelandia 2 om half drie. Breskens 3 Zuidzande 1 om half één. Abe. MUZIEK EXAMENS IN ZEEUWS-VLAANDEREN. Onder auspiciën van de Koninklijke Nederlandse Federatie van Harmonie- en Fanfarekorpsen zullen medio April in Zeeuws-Vlaanderen muziekexamens worden afgenomen. Een 33-tal cursis ten zal deelnemen aan deze examens, die afgenomen worden door erkende jury-leden van de Federatie. Over de plaats zal nog nader worden beslist. De jaarlijkse rassenkeuze van suikerbieten. Opnieuw staat de verbouwer van sui kerbieten voor de vraag: welk ras zal ik kiezen? Er zijn enkele punten, die in het bizonder de aandacht verdienen. Allereerst zijn er meer resultaten be kend over de nieuwe groep der poly- ploïde rassen. (Dat zijn rassen, waarbij de celinhoud door kunstmatig ingrijpen is vergroot). Uit officiële proeven en praktische ervaring is gebleken, dat, hoewel deze rassen verdienstelijke Luxor Theater te BRESKENS brengt U ZONDAG a.s. de schitterende film met JOHNNY WEISSMULLER. Voorstellingen om 6,45 en 9 uur. LAATSTE DAG BALANS-OPRUIMING U kent onze kwaliteiten Zie de étalage voor koopje» Spuiplein le - BRESKENS eigenschappen bezitten, zij toch niet die wonderbieten zijn, waarvoor men ze aanvankelijk heeft aangezien. Wel liggen ze in suikeropbrengst beter dan verschillende oude rassen zonder even wel het nieuwe ras Zwaanesse III te overtreffen. Ook ligt er enig bezwaar in de onregelmatige kieming, waarom wordt aanbevolen 3 a 4 kg. meer zaad per ha. te gebruiken. Inmiddels is de rassenlijst 1956 ver schenen. Bij suikerbieten valt in het oog, dat het nieuwe ras Zwaanesse III de opvallende prestaties van vorige sei zoenen heeft weten te kunnen hand haven. Duidelijk blijkt b.v. het grote opbrengstvermogen en de grote weer stand tegen schieten. Dit laatste ver dient vooral de aandacht van hen, die vroeg willen zaaien. Van belang is dat men de cijfers van genoemd ras met die van andere rassen vergelijkt. Straks worden de bieten voor het nieuwe jaar gecontracteerd, iedere boer zal bij zijn keuze van nieuw ontdekte gegevens gebruik willen maken. VOORJAARSBEURS TE UTRECHT. De komende textielbeurs die van 13 t.m. 22 Maart tijdens de Voorjaarsbeurs in Utrecht wordt gehouden zal een nog duidelijker overzicht bieden dan voor heen. Er is meer differentiatie en een betere benadering van het totaalbeeld. Verheugend is in dit verband te kunnen constateren, dat nu ook de Tilburgse en Twentse wollenstoffenindustrie ver tegenwoordigd zal zijn. Voorts verdient vermelding, dat er op de a.s. textielbeurs meer grotere be drijven zullen zijn. De textiel drukkers komen weer met een gezamenlijke show, de woningtextielfabrikanten verschij nen met een uitgebreide collectie en in de kledingsector, die sterk is toegeno men, zal vooral het betere genre da- mesbovenkleding worden getoond. De tricot-sector weet zich op deze beurs goed te handhaven. De Beatrix- en Irenehai zullen we der worden omgetoverd in een textiel- paleis, waar echter met de ruimte moet worden gewoekerd, daar het aantal deelnemers groter is dan vorig jaar. De voorbereidingen voor de opbouw zijn reeds in volle gang. Evenals vorig jaar is architect G. Rietveld uit Utrecht hiermee belast. De Stichting Nederlandse Textiel jaar beurs prijst zich gelukkig te kunnen vaststellen dat de verwachtingen voor de textielbeurs gunstig zijn. De Neder landse Textielindustrie is goed van or ders voorzien en de gedachte van sa menwerking, ook op internationaal ni veau, wint meer en meer veld. Er is alle reden om te verwachten, dat de a.s. textielmanifestatie een goed verloop zal hebben. Het feit, dat de Stichting tien jaar bestaat en de Ko ninklijke Nederlandse Jaarbeurs haar 40-jarig bestaan herdenkt, zal op de manifestatie een bijzonder licht wer pen. Zondag 29 Januari 14.30 u. Othello 19.30 u. Danilo Zondag 29 Jan. en Donderdag 2 Febr. „Geld te geef". Blijspel van Walter Black en William Mendreh. Vertaling: A. Defresne. Regie: Fred Engelen. 1016 Februari 1956 ZESDAAGSE VAN ANTWERPEN Elke Zaterdag alhier verkrijgbaar losse nummers a 25 cent ven de D.V.R.0-R A D10 B Q D E Fa. SMOOR DE HULSTER. l over één nacht ijs! Maar maken wij fouten, dan worden zij gratis hersteld. Zn., Bri Telefoon 73 aan vellen en rollen Dorpsstraat 10 - Breskens Zondagsdienst doktoren. Zondag 29 Januari BreskensGroedeSchoondlJ ke Dr. Eggink, SchoondJjke, tel. 8. CadzandRetranchementSluis Dr. de Meijer, Sluis Oostburg—Aardenburg -Dr. de BruIJckere, Oostburg, tel. 60. BiervlietIJ zendijke Dr. Brouwer, IJzendijke, tel. 20 Zondagsdienst Centrum Kraamzorg West Z.-VI. Zr. de Jong, Cadzand, tel. 25 PBHDIKSHURTEM Zondag 29 Januari Aardenburg, 10,30 uur, Ds. Blom St. Kruit. 9 uur, Ds. Blom Biervliet, 10 uur, Ds. Evenhuis Breskens, 10 uur, Ds. van Beusekom 6,30 uur, Ds. Schopenhauer Cadiand, 10 uur, Ds. ten Cate Groede, 10 uur, Ds. M. de Jong H. Avondmaal Hoofdplaat, n uur, Ds. Schopenhauer Nieuw vliet, 10 uur, Ds. J. v. d. Graaff Oostburg, 10 uur, Ds. Hugo van Dalen. Liturgische dienst. Woensdagavond 7 uur, avondgebed Retranchement, 10 uur, Ds. van Bork Afscheid Vicaris Hendriks Bevestiging Vicaris Jansen Schoondijke, 10 uur, Ds. Schopenhauer Sluis, geen opgave St. Anna ter Muiden, geen opgave Waterlandkerkje, 10 uur, Ds. Bergsma IJzendiJke, 10 uur, Ds. Blomaard Zuidzande 10 uur, Ds. Kuijlman Gezinsdienst Doopsgei. Gem. Aardenburg 10,15 uur, Ds. Vis Vrij Ev&ng. Gemeente Breskens, 10 uur, Ds. Praas Nieuwvliet, 10 uur, Ds. van de Vrie Retranchement, 2,30 uur, Ds. van de Vrie Cadsand, 6 uur, Ds. Praas Geref. Kerk Breskens 10,30 en 3 uur, Ds. Elshout, Koudekerke Ev. Luth. Gemeente Groede, 10 uur, Ds. Happee R.K. Parochie H. Barbara te Breskens Zondag 22 Januari Zondag Septuagesima Eerste H. Mis om half 8. Hoogmis om 10 uur 's Middags om half drie, Lof In de weekH. Mis om half acht. Donderdag 2 Febr. Maria Lichtmis. Om 7 uur kaarsenwijding en processie, daarna gezongen H. Mis. Vrijdag ie Vrijdag. Zaterdagavond om 7 uur Lof

De Schakel | 1956 | | pagina 3