TELEVISIE Firma SCHIPPERS i NAUTfl V. VAN ROUTE l Zn., <üc*l TELEVISIE Land- en Tuinbouw Kon. Nederlandse Schouwburg Ie Sent. Kon. Opera te Gent DamesWacht niet Uw kapper naast de kerk Stadsschouwburg te Brugge wen. Onder de aanwezige woningvoor raad bevinden zich enkele woningen, die niet voldoen aan de eisen, die men heden redelijkerwijze aan woningen mag stellen. In dit verband sprak de voorzitter er zijn teleurstelling over uit, dat het niet mogelijk gemaakt wordt deze woningen op een redelijk bewoon baar peil te brengen. Gepaard gaande met het woningtekort zijn er ook in de gemeente moeilijkheden met betrekking tot bouwgrond, redenen, die de raad in haar laatste vergadering heeft doen be sluiten, het uitbreidingsplan tot uitvoe ring te brengen. Het gebrek aan bouw volume speelt ons grote parten. Een 20- tal bouwvakarbeiders in de gemeente zijn reeds geruime tijd werkloos, die weer emplooi vinden, wanneer bouwvolume ter beschikking zou komen. Het is verheugend, dat de wet op het kleuteronderwijs van kracht is geworden, die ook voor Waterlandkerkje gunstige mogelijkheden biedt. De voorzitter druk te er zijn spijt over uit, dat de kerkres tauratie, die hard nodig is en het aan zien van de gemeente in gunstige zin kan beïnvloeden, niet tot stand is kun nen komen. Het is te hopen, dat het dit jaar hiermee beter zal aflopen. Op de secretarie heeft men ook een tegenslag' moeten incasseren door de ziekte van de secretaris, de heer Dhondt. In dit ver band bracht de voorzitter hulde aan enkele leden van het secretariepersoneel van Oostburg, die zo welwillend hulp boden en aan de gemeente Biervliet, welke toestond dat de heer Westdorp, die ingaande 1 Dec. 1955 aldaar benoemd was, nog tot 14 Jan. j.l. op de secretarie hier bleef voortwerken. Voorts bracht de voorz. verslag uit van de vergadering die B. en W. belegden met de eigenaren en-of pachters, welke grond moeten afstaan voor de verwe zenlijking van het uitbreidingsplan der gemeente. Diverse personen bleken nog al bezwaren te hebben. Maar persoon lijke belangen moeten nu eenmaal wij ken voor het algemeen belang. De raad was van oordeel, dat de voorgestelde prijs van f 1,- per m2 bouwland en f 1,50 per m2 tuingrond de wil van het ge meentebestuur bewijst de betrokkenen een zeer acceptabele schadeloosstelling te verlenen. Men was dan ook van oor deel, dat een oplossing zeker gevonden zal worden. Als men aan de uitvoering van het uitbreidingsplan begint zal men bij de kerk aanvangen, alwaar twee blokjes van elk 5 woningen gebouwd kunnen worden. De in eerste instantie nog niet benodigde grond kan dan nog een zekere tijd door de eigenaren c.q. pachters gebruikt worden. Z.h.st. besloot de raad de subsidie aan net E.T.I.ingaande 1 Jan. 1956, van 5 op 7 et. per inwoner te brengen. Enige discussie ontstond over het voorstel van B. en W. toe te treden tot het I.Z.A., het instituut der gemeenten in Zuid-Holland en Zeeland, waarbij het gemeenteperso- neel tegen ziekte en ziekenhuiskosten kan worden verzekerd. Aanvankelijk bleken er bezwaren te bestaan over de uit de toetreding voor de gemeente voortvloeiende meerdere kosten, verge leken bij de thans uitgekeerde toelage voor dokters- en ziekenhuiskosten. Uiteindelijk stapte men over genoemde bezwaren heen en besloot men ingaan de 1 April toe te treden. Enige jaren geleden trad de gemeente Waterlandkerkje toe als lid van het Z. Vlaams Borgstellingsfonds omdat an ders inwoners van Waterlandkerkje die de hulp inriepen van genoemde instel ling niet geholpen zouden kunnen wor den. De laatste jaren doet niemand een beroep op genoemde instelling, waar om dan ook bij B. en W. de gedachte is gerezen, het lidmaatschap maar op te zeggen, mede gezien de financiële toe stand der gemeente. De raad ging hier mee accoord. Het vorige jaar heeft de gemeente Waterlandkerkje geen bijdrage verleend aan de Interkerkelijke Commissie voor Maatschappelijk Werk in Z.-Vlaande- ren. Thans bleek de raad haar stand punt te willen wijzigen en de gevraag de subsidie over het jaar 1955 te willen verlenen. Om nog terug te komen op de afwijzing over 1954 vond men geen aan leiding. De begroting 1956 werd vastgesteld. De door B. en W. geraamde post on voorzien van f 876,- werd als gevolg van het aanbrengen van enkele kleine wij zigingen teruggebracht op f 696,-. Aan inkomsten en uitgaven sluit de gewone d'enst met een bedrag van f 110.263.57. De kapitaaldienst sluit met een nadelig slot van f 96.707,77. De begroting heeft aanleiding gege ven een verhoogde uitkering uit het ge meentefonds aan te vragen. Bij de begroting kwam voorts nog de weg IJzendijkeOostburg ter sprake. De voorz. zei, dat de Provincie in ge breke is gebleven de nodige aandacht aan de verkeersveiligheid te schenken. De vele bochten in deze weg wettigen zeer zeker de noodzaak hierin paaltjes te plaatsen met reflectoren. De Provin cie zal hierop attent worden gemaakt. Oostburg Vergadering bijenvereniging. De vereniging: tot bevordering van de bijenteelt in Nederland, afdeling Oost- burg, kwam Zaterdag j.l. in hotel ,.De Eenhooirn" in algemene vergadering bijeen, onder voorzitterschap van de heer A. Hoolhorst. De vergadering was zeer eoed bezocht, waarover de heer Hool horst dan ook zijn grote voldoening uit sprak. De voorzitter wenste de leden na mens het bestuur een voorspoedig reeds begonnen 1956 toe en hoopte, dat het nieuwe jaar ook gunstig voor de bijen teelt zou mogen verlopen. Ondanks gun stige oogstresultaten, die de bijenhouders in het algemeen hebben bereikt, is in het afgelopen jaar het aantal leden van de vereniging teruggelopen van 124 tot 110. Verheugend is het daarnaast te con stateren, dat de bijenhouderij onder meer te Biervliet en Aardenburg weer tot nieuw leven is gekomen. Vooral is dit te Biervliet het geval, waar de laatste jaren een drietal cursussen werden ge organiseerd. Ook wat betreft de mijt- ziekte kon de voorzitter gunstige mede delingen doen. Van de in het afgelopen najaar getrokken monsters van alle in Zeeuws-Vlaanderen aanwezige bijen kasten, was er geen enkele, waarbij de mijtziekte kon worden geconstateerd. Dit betekent niet, dat men er al is. Voort durend dient men op zijn hoede te zijn en zich vooral aan de ter bestrijding van de mijtziekte uitgegeven voorschrif ten te houden. Door het overlijden van de heer P. Kraaijmes heeft de vereniging een verlies geleden. In hem is een over tuigd imker heengegaan. Na het openingswoord van de voor zitter kwam de secretaris aan het woord. Deze meldde, dat in het eerste deel van het jaar 1955 een volk te Zuidzande af gemaakt was geworden wegens mijtziek te. Verdere gevallen bleven uit. De be drijfsresultaten waren goed tot zeer goed te noemen. Enkele imkers konden per volk 30 kg. honing oogstten. Dit na jaar werd veel koolzaad uitgezaaid, zodat de oogstverwachtingen nog al goed zijn. Een melding kwam binnen van een im ker uit Groede, die een gevoelig verlies aan bijen leed, doordat een naburige fruitkweker de vruchtbomen tijdens de bloei had gesproeid. Het is ten deze noodzakelijk dat er voorschriften komen, geen bloeiend gewas te besproeien met voor bijen schadelijke stoffen. De heer J. de Feijter uit Aardenburg bracht verslag uit van de Algemene ver gadering te Utrecht, welke hij als afge vaardigde van de afdeling Oostburg be zocht. De rekening 1955 werd door de heren J. Provoost en Iz. de Hullu, beiden uit Nieuwvliet, gecontroleerd. Zij hadden alles in orde bevonden. De vergadering ging hierna tot vaststelling der rekening over, welke sloot met een kassaldo van f 194,96. Enige tijd besteedde de vergadering aan de contributie, welke het volgende jaar geheven zal worden. Besloten werd f 1,50 op het aan de Algemene Vereni ging af te dragen quotum te leggen. Im mers de vereniging dient toch over enig geld te beschikken. Vermoedelijk zal de totale contributie, als het quotum het zelfde blijft als voor 1956, f 6.bedragen De heer J. F. Doolage legde wegens ge vorderde leeftijd zijn bestuursfunctie neer. In diens plaats werd de heer A. Paridaen uit St. Kruis benoemd. Voorts werd de heer C. J. Manneke te Breskens benoemd tot secretaris-penningmees ter. omdat men van oordeel was, dat beide functies niet meer te scheiden waren. Een levendige discussie ontstond weer over de jaarlijkse excursie. De ver gadering ging er mee accoord, dat het bestuur een excursie voorbereid naar Hilvarenbeek, voor een bezoek aan de Ambrosiushoeve. Nadat nog enkele zaken ter sprake kwamen, sloot de voorzitter de vergadering. In zijn slotwoord dankte hij nogmaals de heer A. J. van Willigen uit Goes. Assistent van de Rijksbijenteelt consulent, voor zijn welwillendheid ook nu weer de vergadering te hebben willen bijwonen. Opening. De opening van het nieuwe Ledel- theater te Oostburg zal plaats hebben op 3 Februari a.s. Retranchement Zondvloed. De Retranchementse toneelclub heeft voor de voorjaarsuitvoering van het mu ziekgezelschap het bekende toneelwerk „Zondvloed" van drs. Lockef eer in stu die genomen. Ongeluk. Toen mej. V. van haar werk kwam, had zij het ongeluk met haar fiets te vallen. De dokter constateerde een her senschudding. Weg naar Knokke. Voor de fietsers zal het aangenaam zijn te vernemen, dat onze zuiderburen het rijwielpad tussen Retranchement en Knokke-Oosthoek een goede beurt ge ven, hetgeen werkelijk geen luxe ge noemd kan worden. Groede Zilveren jubileum. De heer W. de Bree te Groede her dacht vorige week het feit, dat hij 25 jaar geleden in dienst trad bij Schip pers' Houtindustrie te Groede. In het bijzijn van het personeel werd hem door de heer J. Schippers Sr. als blijk van waardering een electrische klok en een enveloppe met inhoud aan geboden. Het personeel bood hem een bloemenmand aan. Vergadering Maandagavond had in hotel Beun de algem. vergadering plaats der muziek vereniging „Eendracht maakt Macht" te Groede. De voorzitter, de heer P. Hoste, heette de aanwezigen welkom, waarna de no tulen der vorige vergadering onveran derd werden goedgekeurd. De rekening over het afgelopen jaar gaf aan ontvangsten een bedrag te zien van f 1051,65, aan uitgaven f 1269,96; een nadelig saldo dus van f 218,31. De periodiek aftredende bestuursle den, de heren A. Salomé, P. Beun en J. Het meeste kijkgenot krijgt U wanneer de aanleg verzorgd is door de T elevisie-specialisten Breskens, tel. 165 - Oostburg, tel. 58 van der Hooft, werden bij acclamatie herkozen. Besloten werd om dit jaar ook een concert te geven op de Kruisdijk. FILMNIEUWS Zaterdagavond zal in het Luxor Theater te Breskens vertoond worden de adem benemende en spannende avonturen- lilm „The Command". Een opwindende met veel vaart door David Buttler ge regisseerde film met Guy Madison, een veel belovende nieuweling. Een grandieuze actiefilm, waarin alle wijdse grootheid van het wilde Westen in schitterende effecten tot ontplooi ing komt. Toegang 14 jaar. Aanvang om acht uur precies. Zondag zal worden vertoond de realis tische en opzienbarende film: „Meisjes voor Tanger". Gewetenloze schurken in Tanger laten overal meisjes opvangen die dan slachtoffer worden van de zo veelste internationale meisjeshandel. Door de wijze waarop het gegeven in deze film gebracht wordt, is deze uit sluitend toegankelijk voor personen bo ven de achttien jaar. Aanvang om half acht slechts één voorstelling. Wist U dat het spuitseizoen dit jaar wéér slachtof fers heeft geëist omdat men zonder vol doende beschermende kleding bespui tingen uitvoerde? De gevaren, verbon den aan het werken met vele giftige bestrijdingsmiddelen, als b.v. het ge vaarlijke Parathion, zijn groot. Laat men er daarom bij de najaars inspectie van de bedrijfs-inventaris acht op slaan, dat goede kleding gereed ligt voor het volgende seizoen. Rubber kle ding, bestaande uit volledige hoofdbe dekking, handschoenen met kap en laarzen, zijn hier onmisbaar. Ook het gebruik van een mond- en neus bedek kend masker is aan te bevelen. Stelt U vooral alles in het werk om dit gevaar te bezweren! Voetbal 4e klasse H. AardenburgLuctor 04; Hansw. Boys Koewacht 75; Ria W.Yerseke 1 0; ClingeBreskens 10; Hoofdplaat Oostburg 26. Programma voor Zondag a.s. LuctorHansw. BoysKoewachtRia W.YersekeClinge; BreskensHoofd plaat OostburgSluiskil. De kopploegen komen Zondag a.s. te gen elkaar uit en misschien kan Bres kens daarvan profiteren. Laten ze be denken, dat ze maar twee verliespunten meer hebben dan hun concurrenten. Luctor kwam Zondag goed voor de dag in Aardenburg en Hansw. Boys kunnen op een warme ontvangst rekenen. De mannen van Heinkenszand zouden in de kaart van Breskens spelen, als ze deze wedstrijd konden winnen en daar toe bestaat de kans. Ook de match IersekeClinge is een belangrijk duel, ook voor Breskens, dat door een gelijk spel het meest gebaat is. Ria W. deed tegen Ierseke Zondag wat we verwacht hadden. Ook nu zal de zege tegen Koewacht niet in gevaar worden gebracht. Breskens krijgt de hekkensluiter op bezoek en krijgt het wat gemakkelijker dan Zondag. Trouwens de zwaarste wed strijden zijn achter de rug. Er volgen nog heel wat thuiswedstrijden en zeker is, dat ze nog een gooi gaan doen naar het kampioenschap. Bij OostburgSluiskil zullen de pun ten wel met de gasten meegaan. Abe. Zondag 22 en Donderdag 26' Jan. „Majoor Barbara" Toneelspel van G. Bernard Shaw Vertaling: S. B. Stokvis Regie: Ben L. Royaards Zondag 22 Januari 14.30 u. Mireille 19.30 u. Othello Woensdag 25 Januari 19.30 u. Othello Vrijdag 27 Januari 19.30 u. Mozart-Herdenking Zondag 29 Januari 14.30 u. Othello 19.30 u. Danilo Vriendelijke uitnodiging tot het bijwonen van een LEZING die gehouden zal worden D.V. op Woensdagavond 25 Januari a.s om half acht, in het lokaal van de Vergadering aan de Langeweg te BRESKENS. Spreker de Heer H. MOLL uit Dordrecht, onderwerp„Drie verschijningen des Heren", (verleden, heden en toekomst) KOMT U OOK? op het drukke seizoen. NU Uw haar laten verzorgen be tekent niet wachten en vlug klaar. U kunt kiezen tussen VIER verschillende soorten permanent Telefoon 73 Zondagsdienst doktoren. Zondag 22 Januari BreskensGroedeSchoondljke Dr. v. d. Maas, Breskens, tel. 22. CadzandRetranchementSluis Dr. Hage, Cadzand, tel. 88 OostburgAardenburg Dr. Hage, Aardenburg. BiervlietIJ zendijke Dr. Kalkman, Biervliet Zondagsdienst Centrum Kraamzorg West Z.-VI. Zr. de Graag, Groede, tel. 52. PRSDIKBBURTEN Zondag 32 Januari Aardenburg, 10,30 uur, Ds. Bongenaar, Groningen 3t. Kruig, 9 uur, Ds. Bongenaar Biervliet, 10 uur, Eerw. Heer Heijboer, Zaamslag Breskens, 10 uur, Ds. van Beusekom Collecte Noodl. kerken en personen 6,30 uur, geen dienst Cadzand, 10 uur, Ds. ten Cate H. Avondmaal Groede, 10 uur, Ds. M. de Jong Voorb. H. Avondmaal Hoofdplaat, 10 uur, Ds. Eijgendaal Nieuwvliet, 10 uur, Ds J. v. d. Graaff Oostburg, 10 uur, Ds. Hugo van Dalen. 7 uur, Liturgische dienst Woensdagavond 7 uur, avondgebed Retranchement, 10 uur, Vic. Hendriks Schoondijke, 10 uur, Ds. Schopenhauer Sluis, 9,30 uur, Ds. Blom Collecte Rozenoord St. Anna ter Muiden, 11 uur, Ds. Blom Waterlandkerkje, 10 uur, Ds. Bergsma Collecte noodl. kerken en pers. 4 uur, Ds. v. d. Graaff, jeugddienst IJzendijke, 10 uur, Ds. Blomaard Zuidzande 10 uur, Ds. Kuijlman Doopsgez. Gem. Aardenburg 10,15 uur, Ds. Vis Vrij F.vang. Gemeente Breskens, 10 uur, Ds. van de Vrie Nieuwvliet, 10 uur, Ds. Praas Rstranehement, 2,30 uur, Praas Cadzand, 6 uur, Ds. Ds. v. d. Vrie Geref. Kerk Breskens 10 en 3 uur, Ds. Zelle, Rockanje Ev. Luth. Gemeente Groede, 10 uur, Ds. Happee R.K. Parochie H. Barbara te Breskens Geen opgave. Donderdag 26 Januari 1956 20 u. stipt: TOON HERMANS Nederland's meest populaire komiek in zijn meesterlijke en ophefmakende „One Man-Show" Voor U Eva 10—16 Februari 1956 ZESDAAGSE VAN ANTWERPEN

De Schakel | 1956 | | pagina 3