KERSTBOMEN.pAacMig. gï&eti Vereniging „Ziekenhuisverpleging in Zeeuws-Vlaanderen" De gewone jaarlijkse Algemene Vergadering de nieuwe afdeling. Voorzitter werd Ds. M. de Jong, de heer J. Vergouwe werd secretaris, de heer D. R. Tack penning meester en "Ds. J. Happee werd benoemd tot bibliothecaris. In het komend jaar hoopt het nieuwe bestuur met de propaganda-activiteiten aan te vangen. St. Nicolaasfeest. Evenals in bijna alle gemeenten in West Zeeuwsch-Vlaanderen.is ook deze keer het St. Nicolaasfeest te Groede op grootse wijze gevierd. Nadat de goede Sint de scholen had bezocht, waarbij de kleuters, o.l.v. hun leidsters, heel leuke spelletjes opvoerden, werd 's avonds door de Sint te paard, vergezeld door de muziekvereniging, een rondgan; door de gemeente gemaakt. Natuurlijk bracht dit veel volk op de been. St. Nicolaas-avond vrouwenbond N.V.V. In hotel Beun te Groede organiseerde de Vrouwenbond van het N.V.V., afd. Groede voor de kinderen van de N.V.V. leden te Breskens, Groede en Nieuwvliet een St. Nicolaasfeest. Toen de Sint en zijn knecht de zaal binnentraden, wer den zij met een luidruchtig gezang ont vangen en klopten van verwachting de hartjes dér kinderen. Het was een hele opluchting voor de kleintjes toen zij be merkten, hoe beminnelijk de Sint was, die zich maar heel weinig wist te her inneren van de ongehoorzaamheden en stoute streken der kinderen. Voor elk kind waren er leuke cadeautjes en een zakje versnaperingen. Vóór de uitdeling der geschenken werden enkele films ver toond, o.a. een van Charly Chaplin, een tekenfilm en een ouderwetse gooi- en smijtfilm, die bijzonder in de smaak bleken te vallen. De burgemeester van Groede en echtgenote woonden het kin derfeest bij. Nieuwvliet 25 jaar onderwijzer. Op 1 December j.l. herdacht het hoofd der Openb. Lagere School te Nieuwvliet, de heer J. J. Rijckborst, het feit, dat hij 25 jaar geleden als onder wijzer in dienst trad. Dit jubileum werd op eenvoudige wijze in de school gevierd in tegenwoordigheid van het gemeente bestuur, de Inspecteur van het lager on derwijs, de Oudercommissie en de leer lingen. Er werden enkele boeken aan geboden, de' kinderen werden getrac- teerd en de middag werd besloten met een schoolfilmvoorstelling. Aanrijding Op de Prov. weg nabij het postkan toor te Nieuwvliet. kwam de personen auto van de heer I. G. uit Breskens in botsing met een landbouwtractor, be stuurd door de heer G. V. uit Zuidzande. I Zowel de auto als de tractor kwamen beiden uit de richting Breskens. De auto wilde de tractor passeren op het mo ment dat deze de weg naar Zuidzande insloeg. De voorzijde van de auto be kwam nogal materiële schade. Persoon lijke ongelukken deden er zich niet voor. Sint Nicolaas-viering Evenals leder jaar bracht Sint Nico- laas een bezoek aan de Openbare La gere School. Na het verwelkomen van de Sint en het zingen van enige mooie liederen werd ieder kind verrast met een kleine surprise. Retranchement Sint Nicolaas-viering. Maandag werd ook in Retranchement het Sint Nicolaasfeest gevierd. Nadat de Sint op Terhofstede was verwelkomd en toegesproken door de heer Henne- keij, volgde een rondgang te paard door de gemeente, daarbij vergezeld door de muziekvereniging. Hierna bracht St. Nicolaas een bezoek aan de openbare lagere school, waar een surprise aan de kinderen werd uitgereikt. Sluis Biljart-ontmoeting. Woensdag had in hotel „Centraal" te Sluis een biljart-ontmoeting plaats tus sen de Sluisse Biljartvereniging „Krijt op tijd" en de IJzendijkse Biljartvereni ging. De bezoekers konden een niet on verdienstelijke overwinning met een puntenuitslag 2,57.5 mee naar huis nemen. Oostburg Serenade. Ter gelegenheid van het 40-jarig ju bileum als onderwijzeres aan de open bare lagere school, bracht de Oostburg- se Harmonie Zaterdag een serenade aan mej. E. M. Risseeuw. Biljartwedstrijd. De Oostburgse Biljartvereniging speel de een match tegen de vereniging uit Hulst. Deze laatste won met 64. Onderscheiden. De heer Iz. A. Bossand, die reeds 55 jaar muzikant is bij de Harmonie van Oostburg, is Koninklijk onderscheiden. De burgemeester van Oostburg kwam de jubilaris aan huis feliciteren met dit opmerkelijke jubileum en spelde hem het ereteken in brons verbonden aan de Orde van Oranje Nassau op de borst, welke Hare Majesteit de Koningin heeft behaagd hem te verlenen. Diep getrof fen door de eer, die hem zo plots te 1 beurt is gevallen, dankte de jubilaris de burgemeester met het verzoek zijn dank aan H.M. over te willen brengen. De heer Bosmand is thans 65 jaar en nog steeds een trouw lid en regelmatig bezoeker van de Harmonie. Zijn vereni ging bracht hem een serenade, waarbij de voorzitter van de Harmonie, de heer A. Gossije, hem een oorkonde namens de vereniging uitreikte, dit met een toepasselijk woord. St. Nicolaas-viering. De vorige week werd Sint Nicolaas op de grens WaterlandkerkjeOost burg welkom geheten door een depu tatie van 6 leden der Winkeliersereni- ging, gestoken in het zwart. Met de Oostburgse Harmonie voorop werd de goede Sint, vergezeld door een talrijke kinderschare, in een door twee schim mels gelrokken landauer door een deel van de gemeente geleid. Zaterdag was het de beurt van het nog niet bezochte deel der gemeente voor een bezoek van de Sint. Met de muziekvereniging De Verenigde Vrien den „St. Cecilia" uit Eekloo (B.) voor op, reed de Sint weer door de straten. Na het vertrek van de Sint zette „St. Cecilia" haar rondgang door de ge meente voort. Biervliet Intocht van Sint en Piet Ook te Biervliet hielden Sint en zijn twee zwarte Pieten hun intocht, die aanvankelijk niet op zo'n waardige wijze geschiedde als in andere delen van het land pleegt plaats te vinden. De Sint arriveerde aan het Kerkeinde in de bestelwagen van de melkhande laar M. Ingels, waar hij werd verwel komd door de voorzitter der Midden standsvereniging. Van hieruit begaven zij zich te voet naar de garage van dhr. J. Wijffels, die het hoge gezelschap in open auto door de gemeente voerde, ter wijl Piet rijkelijk pepernoten strooide. In de gymnastiekzaal van de openbare lagere school werd de Biervlietse jeugd door de Sint ontvangen. Voor hij tot het uitdelen van de zakjes versnaperingen overging, sprak hij de kinderen toe. Hij zei dat vele kinderen heel braaf geweest waren in het afgelopen jaar. Een aan tal jongens hadden het wel wat al te bont gemaakt, meende hij. Het waren Jan de Oude, Guusje v. d. Veire, Han Moggré en Frits Lijbaart, die allen op het matje moesten komen. Jan de Oude, het ergste vrezende, liet verstek gaan. De andere drie kwamen schoorvoetend naar de Sint en na beloofd te hebben voortaan weer braaf te zijn, konden zij met een zak snoep hun plaats weer in nemen. Cadzand Raadsvergadering Tijdens de raadsvergadering, die vo rige week Donderdag te Cadzand ge houden werd, deelde de voorzitter mee, dat de plannen tot aanleg van een rio lering met zuiveringsinstallatie aan Cadzand-Bad de beslissende fase is in gegaan. De aanbesteding heeft inmid dels plaats gevonden. Voor deze aanbe steding werden uitgenodigd de 3 aan nemers. die het laagst hadden inge schreven bij de eerste aanbesteding, waarop evenwel geen gunning volgde. Het werk zal uitgevoerd worden in D.A.- C.W.-verband. De subsidiëring zal be dragen voor de riolering 95 pCt. van de goedgekeurde aannemingssom, 8,5 pCt. van het architecten-honorarium, 100 pCt. in de electrische installatie, waar op eveneens 8,5 pCt. van de architecten- kosten voor rekening van de D.A.C.W. zal komen. De raad besloot hierop, be houdens hogere goedkeuring, het riole ringswerk annez zuiveringsinstallatie uit te voeren, evenwel op voorwaarde, dat de subsidiëring gelijk is aan die wel ke werd toegezegd. De subsidieaanvrage van de Stichting Kath. Middelb. onderwijs te Schoon- dijke en het verzoek van J. J. Faas een gedeelte tuingrond aan de Ringdijk te kunnen kopen, werden in handen van B. en W. verwezen. Met betrekking tot de zuiveringsin stallatie werd besloten de benodigde grond van het Waterschap „Het Vrije van Sluis" aan te kopen, tewijl B. en W. gemachtigd werden een regeling te treffen inzake de aan de pachters van genoemde grond toe te kennen schade loosstelling wegens bedrijfsschade. In verband met de gemeenschappe lijke regeling welke de gemeenten in W. Z.-Vlaanderen met betrekking tot de B.B. hebben aangegaan, deelde de voorz. mee, dat Oostburg als zetel van de Kring werd losgelaten en hiervoor in de plaats is getreden de gemeente Schoondijke. Dit is een practische overweging ge weest, daar de administratie te Schoon dijke wordt gevoerd, terwijl de burge meester van Schoondijke voorzitter is der Kring. Met betrekking tot het ophalen van huisvuil werd met ingang van 1 Jan. a.s. een nieuwe regeling vastgesteld. De heer P. C. de Meij heeft zich bereid ver klaard van 15 Juli-31 Aug. 2 maal per week een auto met chauffeur ter be schikking van de gemeente te stellen voor het ophalen van het huisvuil aan de kust. Van Juni tot 15 Juli en van 31 Aug. tot half September stelt dhr. de Meij 2 maal per week een paard en wa gen ter beschikking voor de kust en bo vendien zal in de kom van Cadzand het huisvuil het gehele jaar door 1 maal per week met een paard en wagen wor den opgehaald. Voor eventueel vervoer van zand, grind, enz. kan Cadzand van ge noemde heer de Meij 10 maal per jaar over paard en wagen beschikken. Zijn jaarlijkse vergoeding werd thans verhoogd van f 700,- tot f 1000,-. Z.h.st. werd ten behoeve van de bi bliotheek van de Ned. Herv. Kerk een subsidie van 5 ct. per boek toegekend. Genoemde bibliotheek beschikt over 598 boeken. Met ingang van 1 Jan. a.s. wordt voor elke inwoner uit Cadzand, die lid is van de Ver. het Wit-Gele Kruis kunt U nu reeds bestellen, ze worden dan op tijd bezorgd. Verder hebben wij de nieuwste artikelen, zoals: kamer-, tafel- en kerstboomversiering, klokjes, glasballen, glasfiguren, pieken, sterren, lametta slingers, kersttafellakens, lopers, servetten, inwikkelpapier. Kerstboomkaarsjes, Gotische kaarten, Kandelaars, Hulst Kinderfiguren, enz. M. DE KRAKER, Dorpsstraat, BRESKENS Telefoon 38 TERNEUZEN zal worden gehouden op Zaterdag 17 December 1955, des namiddags om 3 uur, in Hotel „Des Pays Bas", Nieuwstraat, Terneuzen. HET BESTUUR. te Oostburg evenals dit reeds aan het Groene Kruis geschiedde, een bijdrage uit de gemeentekas van f 2,50 ver strekt. Het betreft hier 4 personen. De heren I. van Houte en H. de Neef stem den tegen. Op voorstel van B. en W. werd afwijzend beschikt op de subsidie aanvrage ad f 50,- van de zijde van de Stichting Exploitatie van R.K. Vlassers- scholen in Z.-Vlaanderen te Koewacht. Het crediet in rekening-courant voor het jaar 1956 bij de Bank voor Ned. ge meenten werd bepaald op f 28.000. Een gewichtige stem over de werking van het baken tegen rheumatiek. Het zijn niet alleen de duizenden rheumatieklijders, die in brieven en ge sprekken hun grote waardering uiten voor het Bouée Antitartre (baken anti- ketelsteenl. Ook de wetenschappelijke wereld begint hoe langer hoe meer in teresse te tonen in het apparaatje, dat bedoeld was om vorming van ketelsteen tegen te gaan, maar door een toevallige ontdekking in staat blijkt rheumatische pijnen op te heffen. Zo is onlangs een rapport verschenen van de hand van Dr. Terrad. oud-lid van de Permanente Commisrie voor de Rheumatiek aan het Ministerie van Volksgezondheid te Pa rijs. waarin deze ter zake kundige me dicus tot een gunstig oordeel over het Bouée Antitartre a's middel tegen rheu matiek komt. Dat Dr. Terray niet de eerste de beste is, blijkt wel uit het feit, dat zijn boek „Chronische rheuma tiek. ziekte van het conjunctieve weef sel" het voornaamste onderwerp vorm de van het VIIIrie Congres van het In ternationaal Verbond voor Rheumatiek. dat in 1953 te Genève werd gehouden. In steeds meer landen wordt het Bouée Antitartre als bestrijdingsmiddel tegen rheumatiek gelanceerd. Dat is ook de reden waarom de fabrikant het in verband met de uniformiteit wenselijk oordeelde om overal de oorspronkelijke naam van het Baken aan te houden. De Nederlandse naam Baken Anti- Rheumatiek zal in het vervolg dus wor den vervangen door Bouée Antitartre. Voor verdere gegevens verwijzen wij U naar de betreffende advertentie in dit nummer. Voetbal 4e klasse H. Sluiskil—Ria W 3—3. Aardenburg— Hoofdplaat 7—4. Luctor—Breskens 4 2. YersekeKoewacht 30. De stand is nu: Yerseke 10 7 2 1 16 3513 Hansw. Boys 9 5 3 1 13 2311 Sluiskil 10 4 4 2 12 23—17 Clinge 9 4 3 2 11 24—13 Luctor 9 4 3 2 11 2415 Breskens 9 4 3 2 11 1412 Aardenburg 10 4 3 3 11 3223 Ria. W 9 2 3 4 7 30—33 Koewacht 9 2 2 5 6 1635 Oosthurg 10 1 2 7 4 1532 Hoofdplaat 10 1 0 9 2 17—49 Programma voor Zondag a.s.: SluiskilKoewachtLuctorY erseke AardenburgOostburgHansw. Boys Hoofdplaat; Ria WClnge. Sluiskil, dat een fraaie derde plaats on de ranglijst bezet, zal het zwakke Koewacht wel met lege handen naar huis sturen. Luctor krijgt de leider on bezoek. Ge zien de prestatie teeen Breskens achten we ze in staat om Ierseke minstens één nunt afhandig te maken. AardenburgOostburg is altijd een derby en in zo'n wedstrijd kan alles ge beuren. Voorlopig geven we de thuisclub dR meeste kans. Hansw. Boy^ zullen het tegen Hoofd plaat niet al te moeilijk kriigen en we verwachten een doelpuntrijke zege. Ria W. zal alle zeilen moeten bijzet ten om Clinge te verslaan. We betwijfe len of Ria de punten thuis kan houden. Abe. ATHLETIEK De cross van „La Voix du Nord" te Lille. heeft het gewenste succes voor Dobbelaere en Cu ié gebracht. Hoewel de beide Zeeuwen zich niet rechtstreeks met de Nederlandse ploeg konden meten ze- mochten niet starten bij de Azen. maar wel in de „Cross Populair", 1500 deelnemer-"», hebben ze de keuze-com missie toch laten zien. dat zeker één van hen, in de Nederlandse ploeg thuis hoort. Dank zij Staf, met zijn geweldige crosservaring, konden zij uit deze massa-start munt slaan. Toen zij na ongeveer 400 meter een bos in moesten, lagen beiden reeds in zeer gunstige po sitie bij de kopgroep. Weer was het de Schoondijkenaar (zijn het de jaren, Staf is 35 en Cujé 22 jaar), die het eerst de terugslag van deze geweldige snelle start ondervond. We vernamen wel van hem, dat hij zeer hard traint om over dit, steeds te vlug komende, dode punt te geraken. Toen de lopers de eerste ronde afge legd hadden, lag de Middelburger op de 4e plaats, Staf kwam 15 sec. later door als 12e. Zowel Hein als Staf deden het ook in de 2e, tevens laatste ronde, prach tig en ondanks een val in de modder, kwam Cujé als 3e door de finish, 6 sec. na de Belgen Allewaert en Laga. Staf moest er voor de 11e plaats nog een ge weldige eindspurt uit persen en eindigde op 20 sec. na de overwinnaar. FILMNIEUWS Luxor Theater te Breskens brengt li Zondag a.s. om kwart voor zeven en 9 uur, Virginia Mayo en Gene Nelson in dp prachtige vlotte technicolor „De lie veling van Broadway". De meeslepende schildering van de strijd welke een po pulaire actrice te voeren heeft om haar plaats als top-star te behouden. Komt en amuseert U zich met de leuke mu ziek en de schitterende show-nummers op het grote Amerikaanse toneel. Zondagsdienst doktoren. Zondag 11 December BreskensGroedeSchoondijke Dr. Egglnk, Schoondijke, tel. 6. Oostburg—Aardenburg Dr. de BruJJckere, Oostburg, tel. 00. BiervlietIJ zendij ke Dr. Brouwer, IJzendijke, tel. 20 Cadzand—RetranchementSluis Dr. de Meijer Zondagsdienst Centrum Kraamzorg West Z.-Vl. Zr. de Graag, Groede, tel. 52. PREDIKBEURTEN. Zondag n December Aardenburg, 10,30 uur, Ds. Blom Sl. Kruis, 9 uur, Ds. Blom Biervliet, 10 uur, Ds. W. S. Evenhuis Breskens, 10 uur, Ds. van Beusekom 6,30 uur, geen dienst Cadzand, 10 uur, Ds. ten Cate Groede, 10 uur, Ds. M. de Jong Collecte jeugdwerk Hoofdplaat, 10 uur, Ds. J. Eijgendaal Nieuwvliet, 10 uur, Ds. J. v. d. Graaff Oostburg, 10 uur, Ds. Hugo van Dalen. Liturg, dienst en preek 7 uur, Ds. Hugo van Dalen H. Avondmaal Woensdagavond 7 uur, avondgebed Retranchement, 10 uur, Mej. Jansen, Bergen Scboondfykey 10 uur, Ds. Schopenhauer H. Doop Collecte A. C. D. 7 uur, H. Avondmaal Maandag 12 Dec., gemeenteavond. Vertoning film „Grazige weiden". Sluis, 9,30 uur, Ds. Groenveld St. Anna ter Muiden, 11 uur, Ds. Groenveld Waterlandkerkje, 10 uur, Ds. Bergsma IJzendijke, 10 uur, Ds. Blomaard Zuidzande 10 uur, Ds. Kuijlman H. Avondmaal Collecte Oecumenische werk Doopsgei. Gwn. Aardenburg 10,15 uur, Ds. Vis Vrij Evang. Gemeente Breskens, 10 uur, Ds. van de Vrie Nieuwvliet, 10 uur, Ds. Praas Retranchement, 2,30 uur, Ds. Praas Cadeand, 6 uur, de heer J. J. de Bruijne Geref. Kerk Breskens 10 en 3 uur, Cand. v. d. Meulen, Landsmeer Voorb. H. Avondmaal Ev. Luth. Gemeente Groede, 10 uur, Ds. Happee R.K. Parochie H. Barbara te Breskens Zondag 11 December 3e Zondag van de Advent (Gaudete) Eerste H.Mis om half 8. Hoogmis om 10 uur, 's Middags om half drie Adventsoefening. In de weekH. Mis om half acht. Woensdag, Vrijdag en Zaterdag: Quatertemperdagen Zaterdagavond om 7 uur, Lof.

De Schakel | 1955 | | pagina 3