nuttige geschenkenl ÖMÏ! DANSEN! Ia a.s. Zaterdag WILLEM FENIJN's woninginrichting Extra prijzen 1 F E NIIN 's woiigiiÉliig V. VIHOUTE i Zn., kim in DIXHOORN Qufnedj Kon. Opera te Gent Kon. Nederlandse Schouwburg le Gent. neiie werkster. bij PIET ERASMUS Uitvoering bij WILLEM FENIJN PIJNLOZE BEHANDELING WILLEM FENIJN St Nicolaas-cadeaux De kappers naast de kerk Een prettig en nuttig cadeau P. JANSEN - Dameskapper BOLLEN-v. Zwienen DAMESHOEDEN SHAWLS Hamer op de slechte toestand, waarin het bruggetje nabij het Zwin zich be vindt. De voorzitter zegde een onder zoek toe. De heer Lauret wees op de slechte busverbindingen tussen, Retranchement en de omliggende plaatsen. Onder de ingekomen stukken bevond zich de goedkeuring van de verordening op de straatbelasting. Een bijzonderheid. Als bijzonderheid meldt men ons uit Retranchement, dat bij de melkhande laar R. aldaar zijn aardbeien in de tuin voor de tweede maal dit jaar in bloei staan. Beroep aangenomen. Vicaris H. D. Hendriks heeft het be roep naar Winsum (Gr.) aangenomen. Een meevallertje. Door de ministers van Binnenlandse Zaken en Financiën is met ingang van het dienstjaar 1955 de basisuitkering uit bet Gemeentefonds voor de gemeen te Retranchement verhoogd tot f 35,- per inwoner. B.V.S.-samenkomst. Een dezer dagen had een samen komst plaats van de burgemeester en enige dames uit Retranchement met als doel de oprichting van de Dienst So ciale Verzorging van de B.B. Verscheidene dames gaven zich op als deelneemsters. Mevrouw van Bork- Sorgdrager zal fungeren als plaatselijk hoofd Groede Uitstekend geslaagde bazar. De muziekvereniging „Eendracht Maakt. Macht" te Groede is allen dank baar die er aan hebben meegewerkt, dat de gehouden driedaagse bazar zulk een groot succes werd. De financiële resultaten zijn nog niet precies bekend, daar nog niet alle on- kostennota's zijn ontvangen, maar ver wacht mag worden, dat, wanneer ook de grote loterij slaagt (3000 loten 1, er voldoende geld bijeen zal zijn, om de zo hard nodige nieuwe instrumenten te kopen. Dit alles is te danken aan de goed geefsheid van de bevolking. Het stemt tot grote erkentelijkheid, dat er zó spontaan en zó goed gehol pen is De prijswinnaars Roodkapje was jarig op 7 November. Winnares werd mevr. S. E. Salomé- Verhage, Krabbendijk O 212 te Groede, die deze jaardag precies raadde. In de fles zaten 4444 bruine boontjes. Dit aantal werd precies geraden door dokter Sorgedrager, wonende Molen- straal. A 49 te Groede, die dus winnaar werd De knot wol woog 85 gram. Winnaar werd de heer G. Buijze, Drieweg O 235 te Groede. De auto van rijschool Salomé, Rijks weg O 118 te Groede, reed 45878 km Er waren 2 personen, die dit aantal had den opgegeven, te weten mej. J. Cij- souw, Kruisdijk O 161 en de heer J. A. Versprille te Groede Na loting (door de rijkspolitie in het bijzijn van de burge meester) werd winnares mej. Cljsouw. Het geborduurde ontbljtlaken werd gewonnen door mevr. S. E. Salomé- Verhage, Krabbendijk O 212 te Groede. Zij kocht het lot 197 en betaalde daar voor f 1,97. Op dit lot viel de prijs. Oostburg Nieuw succes. In het zangcrochet te Maldeghem- Kleit gehouden, in het kader van de Winterkermis, heeft Pierre Leenhouts uit Oostburg een eervolle 3e prijs ver overd, Als bijzonderheid kan worden vermeld, dat de winnares een jodellied zong met woorden van de bekende Oost burger. „Ja, ik blijf ook liever. Maar dat eeuwige geroddel „De mensen zitten bij ons nu eenmaal in die ban gevangen. Ze zijn o zo bang, dat ze een verkeerde stap zullen doen, want dat zien de mensen. En de men sen doen niets liever dan kwaad van elkaar spreken, roddelen en kletsen. Ze lopen door het dorp om elkaar te becritiseren en ze gaan Zondags met een uitgestreken gezicht naar de kerk en durven er dan nog schande van te spreken, als iemand een beetje* opzich tig gekleed i - Nylons zijn uit de boze en de mensen bepalen, hoe hoog de hakken van je schoenen mogen zijn Het enige gebod op ons eiland is: Wat zullen de mensen er wel van zeggen? Daar wordt hun leven door bepaald en ze genieten, als er weer een nieuw schandaaltie te bepraten is. O, wat zul len ze gnuiven, die stakkers, nu ze wat te roddelen hebben over Joke van Vliet. Nou, ik gun het ze. Maar als ze denken, dat ik me er druk over maak, dan ver gissen ze zich". Hij zuchtte. „Je hebt volkomen ge lijk en het beroerde R dat je dit er ook niet uitkrijgt. Weet je. toen die kletserij begon over mij en die vrouw toen werd ik het op een gegeven ogenblik ook zat. Je moogt. het genist weten ik ben naar de dominee gegaan en ik heb me er over beklaagd. Hij is een van de weinigen op het eiland, die de waar heid weet. Hij wist dus, dat het alle maal kletspraat was over mij en zo. Maar hij raadde me aan me er niets van aan te trekken. En gewoon normaal verder gaan. Natuurlijk er voor te zor gen. dat er niets op m'n doen en laten aan te merken zou zijn (Wordt vervolgd). Biervliet Bazar geopend. Onder grote belangstelling opende de heer M. Maas als voorzitter van het bazar-comité, Vrijdagmiddag de bazar, welke gehouden wordt ten bate van de inrichting van het jeugdgebouw. Hij zeide verheugd te zijn dat er iets aan het jeugdwerk in deze gemeente gedaan zal worden en bracht o.m. dank aan het College van B. en W. voor het beschik baar stellen van het gymnastieklokaal en enkele andere lokalen waar deze ba zar kon worden ondergebracht. Dank werd gebracht aan de bevol king voor de vele giften, fraaie hand werken, etc., welke voor deze bazar wer den gegeven. De beide Herv. Vrouwen verenigingen en de jongelingsvereni ging hebben met man en macht ge werkt om een grote collectie bazargoe- deren te krijgen. Vervolgens spraken nog de president kerkvoogd, de heer M. Moggré alsmede ds. W. S. Evenhuis de wens uit, dat de bazar zou mogen slagen. Al spoedig heerste er na de opening een gezellige drukte. De grabbelton en de theeschenkerij, waar oliebollen ge bakken werden hadden grote aantrek kingskracht op de jeugd en ouderen. De handwerkstand deed al spoedig goe de zaken. De opbrengst van de eerste dag was f 1263. Hoofdplaat Pols gebroken. Tijdens het rolschaatsen op het school plein kwam Gerda G. te Hoofdplaat zodanig te vallen, dat ze haar pols brak. Na in het ziekenhuis te Oostburg te zijn behandeld, kon ze naar huis terug keren FILMNIEUWS Luxor Theater Breskens brengt Zon dag a.s. de meest besproken vrouw der laatste tijd in de fel realistische film: „Liefde als koopwaar". Een verhaal zo boeiend en zo aangrijpend, dat door geen andere vrouw beter had kunnen gespeeld worden dan door Gina Lollo- brigida. Aanvang 6.45 en 9 uur. Leef tijd 18 jaar. Voetbal 4e klasse H. Hansw. BoysAardenburg 42; Clinge Luctor 11HoofdplaatKoewacht 41OostburgYerseke 11Sluiskil Breskens 01. De stand is nu: Hansw. Boys 7 5 2 0 12 20— 7 Yerseke 7 5 1 1 11 27—10 Bra-kens 7 4 3 0 11 12— 6 Clinge 8 3 3 2 9 22—12 Sluiskil 7 3 2 2 8 1611 Aardenburg 7 2 3 2 7 22—16 Luctor 61 1 3 2 5 12—13 Ria W 6 2 1 3 5 23—25 Koewacht 7 1 2 4 4 12—30 Oostburg 8 1 2 5 4 13—23 Hoofdplaat 8 1 0 7 2 13—39 Programma voor Zondag a.s. Hansw. BoysSluiskil: Aardenburg Ria W.LuctorHoofdplaat; Koewacht Oostburg; YersekeBreskens. Hansw. Boys blijft voorlopig nog lei der en voor Sluiskil zal het reisje wel geen punten opleveren. Aardenburg is wat afgezakt, maar kan nu met Sluiskil van plaats wisselen maar dan moet van Ria gewonnen wor den. Hoofdplaat zal zich tegen Luctor wel geen illusies koesteren en voorlopig blij ven ze nog de hekkensluiter. Koewacht en Oostburg gaan Zondag uitvechten wie van de twee Hoofdplaat op de onderste plaats gezelschap gaat houden. We houden het op een zege voor Oostburg. Tenslotte is de wedstrijd van Bres kens tegen Ierseke wel de belangrijkste a.s. Zondag. Beiden hebben een gelijk aantal punten en het zal Breskens heel wat moeite kosten om te zegevieren. De achterhoede zal wel stand houden maar de vraag is of de voorhoede punten zal weten te maken. Te Breskens speelt Breskens III Zuidzande I. Aanvang 2.30 u. ATHLETIEK. Janus v. d. Zande in eigen veste geklopt. Zoals we vorige week reeds voor-pel den, zouden de Hulstenaren het niet ge makkelijk krijgen vanwege het Zeeuwse duo Cujé-Dobbelaere. Hein Cujé heeft op magistrale wijze de 7 km. lange cross op zijn naam geschreven. Bij de start nam de kleine bakker uit Halsteren in zeer hoog tempo de kop, met Cujé, Schoonen van Thor en Staf Dobbelaere in zijn spoor. De twee Zeeu wen namen al vlug de leiding over en voerden het toch al zeer hoge tempo nog iets op, dit met de bedoeling, dat v. d. Zonde zou lossen; even liet hij dan ook los, maar 20 m. verder had hij weer voe ling. Het viertal nam steeds meer voor sprong. Na 3 km. verloor Staf voeling en 300 m. verder was het Janus die het geweldige tempo, dat Cujé ontwikkelde, niet meer kon volgen. De tweede, tevens laatste ronde, ging in met Cujé en Schoonen op kop, v. d. Zande op 10 m. en Staf op 30 m. achter de Halstenaar. Ook Schoonen moest er aan geloven en Cujé snelde alleen op de finish af. Achter deze twee ontspon zich een hevige strijd tussen de man uit de streek en de Schoondijkenaar. Het ge lukte laatstgenoemde tot bij v. d. Zande te komen, maar hoe hij ook probeerde, hij kreeg hem niet los. Toen Janus op 1000 m. van de finish op zijn beurt tot de aanval overging kwam Staf adem te kort en met 4,2 sec. voorsprong op de Schoondijkenaar finishte hij als derde. Staf werd vierde. Ook andere Zeeuwen deden het zeer goed. R. Mondeel van „E.M.M." Middel burg werd eerste bij de jongens B. Hans Bostelaar, „E.M.M." eerste bij de se nioren-klasse D en Piet Zwartepoorte werd in die klasse tweede. Zondag a.s. trekken de Zeeuwen Cujé, Dobbelaere en de junior S. Huigh naar de massa-croes van „Le Soir" te Brus sel. Hoewel er bij een massa-start als bij deze cross (3000 deelnemers) het moeilijk is wat te voorspellen, voorzien we toch weer goede prestaties van de Zeeuwen. Wanneer Staf Dobbelaere deze maal voor Cujé aankomt zou ons dit niet verwonderen, want de ervaring zal hier geduchtig meespreken. Burgerlijke Stand GEMEENTE BRESKENS over de maand October 1955 GEBOREN: 10, Cornells Jacobus, zn. van Pieter Wisse en van Jozina Sophia van Dierendonck; 13, Danny, zn. van Aloï- sius Temmerman en van Hilda Tem merman; 16, Anna Maria, d. van'Johan nes Baltus Jacobs en van Amelia Marie Mookhoek25, Johannes, zn. van Jan Schuurman en van Fina Hendrika Al berts; 28, Anthonie, zn. van Abraham Tobias Anthonie Brugge en van Dina Helena Wandel; 28, Johanna Levina, d. van Johannes Aloysius Doppegieter en van Elizabeth Maria de Hond. HUWELIJKEN: 7, Francois Verpoorte, 36 j„ wonende te Breskens en Pieter- nella Suzanna Blaakman. 29 j., wonende te Breskens; 13, Etienne Richard Selis, 26 j„ wonende te Westdorpe en Johanna Riemens, 22 j., wonende te Breskens. OVERLEDEN: 2, Jannis Anthonie Roest, 65 j.: 10, Izaak Abraham de Visser, 51 j.: 15, Willem Jacob Moelker, 59 j.; 18, Elizabeth Verduijn, 53 j.; 21, Izaak Ber- tus Woittiez, 58 j.; 21, Johanna Pieter- nella de Munck, 55 j.; 22, Maria Suzan na Keijmel, 85 j.; 30, Hendrik Adriaan Fenijn, 70 j. INGEKOMEN: 1, Jacoba Jacomina Jo hanna Kramer, van Wassenaar naar Ph. van Kleefstraat 42; 6, Jozef Johan nes Schroers en echtgenote, van Am sterdam naar Noodplan F 215, Adriaan Johannes Albregtse, van Brunssum n. le Zandstraat 25: 10, Wed. Francina Selen-den Hollander, van Groede naar Dorps traat 1; 21, Hubrecht Jacob de Bliek en gezin, van Cadzand naar Dorps straat 4121, Hendrik Bruitsman, van Bennebroek naar Scheepvaartstraat 31 26, Maria Monjé-v. Gelderen, van Ter- neuzen naar Kon. Emmastraat 23: 26, Jacob Steenbergen, van Eindhoven naar Noodplan J 6: 28, Emilius Johannes Steijaert, van Hoofdplaat naar Nood plan C 8: 31. Johanna Antonia de Vries, van Mill naar Noodplan C 8. VERTROKKEN: 5. Janneke Suzanna Kareis, van Vogelenzang 19 naar Oost- kapelle; 12, Johanna Maria Dierick- Wage en kinderen, van Dorpsstraat 9 naar Giessen-Nieuwkerk12, Jacobus Petras van der Geest, van Dorpsstraat 74 naar Vught: 15, Izaak Jacobus van de Sande, van Scheldestraat 1 naar Terneuzen; 13. Johanna Selis-Riemens, van Noodplan D 12 naar Westdorpe; 18, Jacobus Baden en gezin, van Noodplan G 12 naar Vlissingen; 14, Abraham Ver sprille, van Noodplan D 11 naar Sluis: 21. Petronella Doornhein, van Dorps straat 48 naar Utrecht: 25, Johanna Adriana Jubbega-Verduijn en kinderen, van Boulevard 6 naar Waalwijk; 29, Hendrik van Oostenbrugge, van W 2 naar Rolde. Gevonden voorwerpen Een kinderwant,. Inl. ter gemeente- cecretarie te Schoondijke. Zondag 20 November 14.30 u. Carmen v. G. Bizet 19.30 u. De Tsarewlt^ch v. F. Lehar Woensdag 23 November 19.30 u. Lohengrin van R. Wagner. Vrijdag 25 November 19.30 u. Mignon van A. Thomas Zondag 27 November 14.30 u. De Vledermuis v. J. Strauss 19.30 u Mignon v. A. Thomas Zondag 20 en Donderdag 24 November „EEN BRUID IN DE MORGEN". Toneelspel van Hugo Claus. Regie: Fred Engelen. Zondag te 15 en 19.30 u. Donderdag te 19 30 u. Zondagsdienst doktoren. Zondag 20 November BreskensGroedeSchoondijke Dr. Ossewaarde, Breskens, tel. 91. OostburgAardenburg Dr. R*jk, Aardenburg, tel. 104. BiervlietIJzendijke Dr. Brouwer, IJzendijke, tel. 20 CadzandRetranchementSluis Dr. de Meijer Zondagsdienst Centrum Kraamzorg West Z.-Vl. zr. de Jong, Cadzand, tel. 65. PRHDIK3SURTËN. Zondag 20 November Aarlenburg, 10,30 uur, Ds. Blom Dodenherdenking St. Kruis, 9 uur, Ds. Blom Dodenherdenking Biervliet, 10 uur, Ds. W. S. Evenhuis Dankdienst voor de oogst Breskens, 10 uur, Ds. van Beusekom 6,30 uur, geen dienst Cadzand, 10 uur, Ds. ten Cate Roede, 10 uur, Ds. M. de Jong Hoofdplaat, ro uur, Ds. J Eijgendaal H. Avondmaal Nieuwvlief, 10 uur, D$ J. v. d. Graaff Oostburg, 10 uur, Ds. Hugo van Dalen. Woensdagavond 7 uur, avondgebed Retranchement, 10 uur, Vicaris Hendriks Dankdienst voor de oogst. Schtondijke, 10 uur, Ds. Brinkman, Purmerland Sluis, 9,30 uur, Ds. Groenveld St. Anna ter Muiden, 11 uur, Ds. Groenveld Waterland kerkje, 10 uur, Ds. Bergsma Dankdienst voor de oogst Extra collecte voor de kerkvoogdij IJzendijke, 10 uur, Ds. Blomaard Zuidzande 10 uur, Ds Kuijlman H. Avondmaal 4 uur, $treekjeugddienst Do«psgeB. Gem. Aardenhurg 10,15 uur, Ds. Vis Vrij Evang. Gumeenic Geen opgave Geref. K«rk Breskens 10,30 en 3 uur, Ds. Boon, St. Laurens Ev. Luth. Gemeente Groede, 10 uur, Ds. Happee R.K. Parochie H. Barbara te Breskens Zondag 20 November 25e en laatste Zondag na Pinksteren. Eerste H. Mis om half 8. Hoogmis om 10 uur 's Middags om half drie Kruisweg In de week: H. Mis om half acht. Maandag' feestdag van O. L. Vrouw Presentatie Zaterdagavond om 7 uur, Lof. ADVERTENTIES Koopt tijdens de Sint Nicolaas- actie, ten bate van de Muziek vereniging „Uit het Volk Voor het Volk" te Breskens, bij die Winkeliers, herkenbaar aan de raambiljetten Het Bestuur. Mevrouw VAN BEUSEKOM, Dorpsstraat 46, Breskens, vraagt een {fgLt op de KRUISDIJK met het TSmjP orgel van BOGAARD. 19 November C.J.M.V. C.J.V.F. te geven door de meisjesclub Jonge Kracht" en jongensclub „Gideon" te BRESKENS. VRIJDAG 25 NOVEMBER a.s. in het Gem. Ontspanningsgebouw. Aanvang 7.30 uur Zaal open 7 uur. Entree f 0,50 BRESKENS! Van 19 November tot 5 December Koopt gedurende deSt.Nicolaas-actieUw Huiskamers, Slaapkamers, Dressoirs, Theemeubels, Ligstoelen, Damesfauteuiltjes, Bedden, Spreien, Dekens, enz enz., (Bij aankoop van één gulden ontvangt een lot, waarmede een prachtige prijs kunt winnen). Alles onder garantie en franco thuis I Boulevard 36, Breskens, tel. 116 vera ingegr. nagels, eksterogen, enz. Iedere Woensdag 9—4 u. Groene Kruis- gebouw, Breskens. Beh. ook aan buis. A. SIBBES, pedicure. Speciaal voor H. H. Machinisten en varenslui, voor de landbouw Chroom- vetlederen pantoffels, geheel doorlopende leder gepende zolen f 13, Lage Chroomvet werkschoenen voor ruw werk f 14,50. Modern Schoenherstellersbedrijf L. DE PAGTER, Walstraat 105, Vlissingen. St. Nicolaas-actie Breskens Elke^bon, die TJ bij aankoop van een gulden ontvangt bij heeft DUBBELE waarde want wij geven zelf ook prijzen uit, dus boven de prijzen van de winkeliersvereniging BRESKENS Boulevard 38 - Telefoon 116 Ruime keuze: PARFUMERIEËN BYOUTERIEËN T OILET-ARTIKELN LUXE DOZEN ZEEP COFFRETS (zeep en eau de cologne) enz. enz. Telefoon 73 is een Schout Dam- of Dominospel, in div. uitvoeringen vanaf f 2,75 ook op Krachtsport hebben wij een grote sortering zoals Expanders - Knij*phalters Luchtbuksen enz., enz. speciaalzaak ln KrüfiMi Voor de St. Nicolaas brengen wij vele Breskens wij geven U de beste OLIE-PERMANENT Undota voor de prijs van f 6, De Hullustr. 5, Breskens, tel. 155 Maisoii Speciaalzaak in DAMESHOEDEN St. Jacobsstr. 9 - VLISSINGEN Datnes Wij hebben naast onze uitgebreide collectie een pracht sortering in satijn, wol en mouseüne. Voor alle storingen en reparaties aan Electromotoren voor alle doel einden, Dynamo's voor de Kustvaart, Autodynarho's, Startmotoren, enz., naar het ZEEUWS WIKKELBEDRIJF, Groenewoud 80, Vlissingen. Telefoon K 1184-803. U belt en onze reparatie wagen komt.

De Schakel | 1955 | | pagina 2