Radio en televisie CHEF EXPEDITIE gevraagd V. VAH HOUTE i li, Br Bromfietsers en motorrijders VKB Versprille's Kleding Bedrijf Modemagazijn DAALHUIZEN Firma H. 5. BUIZEN li. BLEU's Kledingmagazijn Firma Schippers Nauia D. ROELSE Gemeente Breskens kosteloze inenting VOOR DE SLACHT M. DE KRAKER, Breskens - Telefoon 38 A. P. LEENHOUTS Dames Uw haar De kappers naast de kerk Schoenenmagazijn Gabardinejassen iw-oa elegante en duWiyame tcleding. Vlissingen Koopt bij onze adverteerders Stempels en Deurplaatjes Daarom, bezoekt onze bazar! Maakt dat U er bij is! Uw stoutste verwach tingen zullen worden overtroffen! Het bazar-comité. OPZIENBARENDE ONTDEKKING 'brengt hoop op genezing van duizenden rheumatieklijders. Toén de Franse ingenieur Remagny na vele proefnemingen zijn uitvinding „Baken Anti-ketelsteen" bekend maakte, had hij er nog geen idee van, dat deze uitvinding nog eens de gehele medische wereld versteld zou doen staan. Dit bakentje, bestaande uit een glazen buis je, gevuld met kwik en enkele edele gassen heeft de eigenschap de zuuren, welke in het water ketelsteen vormen, op te doen lossen door middel van de electronische uitstralingen. Op héél toe vallige wijze bemerkten enkele rheu matieklijders, die gebukt gingen onder de vaak helse pijnen, dat zij van deze pijnen werden verlost als zij het appa raatje alleen maar bij zich droegen. Het duurde maar enkele weken of de hele Franse pers wijdde grote artikelen aan de wonderbaarlijke uitstralingen van het baken, die de rheumatische pijnen doen verdwijnen. Duizenden rheuma tieklijders voelen zich reeds een ander mens door de weldadige uitstralingen van het Baken Anti-Rheumatiek. Die genen onder onze lezers, die wat meer over het Baken Anti-Rheumatiek willen weten, verwijzen wij naar de adverten tie, voorkomende in dit nummer. Gevonden voorwerpen Bij de Rijkspolitie te Breskens zijn in lichtingen te bekomen omtrent de na volgende voorwerpen: Dubbele rijwieltas, padvindersriem, alpinomuts. Inlichtingen worden verzocht om trent verloren groene zijden sjaal met bruine kanten. Voetbal 4e klasse H. Hansw. BoysLuctor 11; Ria W.— Koewacht 33; ClingeYerseke 23: HoofdplaatBreskens 01Sluiskil Oostburg 41. Programma voor Zondag a.s.: Aardenburg SluiskilKoewacht Clinge: YersekeHoofdplaat; Breskens Oostburg. Aardenburg en Sluiskil ontlopen el kaar niet veel op de ranglijst. Door het terreinvoordeel achten we Aardenburg tot een kleine zege in staat. Koewacht heeft dit jaar nog niet veel gepresteerd en ook voor a.s. Zondag ligt geen overwinning in 't verschiet. Yerseke, dat j.l. Zondag een verras sende overwinning boekte op Clinge, krijgt het tegen Hoofdplaat heel wat makkelijker en we verwachten een hoge score. Voor Breskens was het Zondag een goede dag. Zelf wonnen zij en Hansw. Boys kon niet verder dan een ge lijk spel komen. Door een overwinning op Oostburg kunnen zij op gelijke hoogte komen met de leider. Breskens n speelt een voorwedstrijd tegen Zeelandia n. Abe. Korfbal Tjoba II—B.K.C 3—8 Na de nederlaag tegen Eendracht is B.K.C. in zijn tweede promotie-wedstrijd prachtig terug gekomen met een klin kende overwinning op Tjoba H te 's- Heer Hendrikskinderen. In techniek wa ren de ploegen vrijwel aan elkaar ge lijk. maar door meer stootkracht wisten de Bressianers de balans in hun voor deel te laten doorslaan. Dit kwam vooral tot uiting toen de stand van 14 door de gastheren tot 3—4 werd terugge bracht en het dus voor B.K.C. gevaarlijk begon tp worden. De spelers wisten dat het volgende doelpunt van groot belang zou zijn voor het verdere verloop van de wedstriid. Door juist in die periode zui ver en snpl te spelen moest Tjoba het onderspit delven. Wanneer B.K.C. in de nog komende promotie-wedstrijden met hetzelfde elan en inzicht speelt, zullen de tegenstan ders zeker de handen vol hebben. De Breskense ploeg was na de wedstrijd te gen Eendracht op enkele plaatsen ge wijzigd. waardoor meer evenwicht is ontstaan door verdeling van „de schut ters" over de verschillende vakken. Bij de aanvang van de wedstrijd kwam na enig terreinverkennen B.K.C. in het offensief en scoorde Bram Vergouwe van de achterlijn een prachtig doel punt 01. Tjoba kwam nu wat feller opzetten, maar B.K.C. hield stand tot dat door een dekkingsfout Tjoba gelijk wist te makpn 11. Na vakverwisseling was bef weer B.K.C dat door mevr. Vos de leiding nam 12. Nog voor de rust Wist de Breskense ploeg door Anke Roest en v. d. Liike de stand tot 14 op te voeren. De thee had de gastheren goed gedaan, want fel kwamen ze1 in de aan val en wbten. zoals boven vermeld, de stand tot 34 terug te brengen. B.K.C vernlaatete toen door sterk snel in het middenvak d» druk op de Tioba-korf. die hpt met kon houden. De "core werd dan ook geleidelijk opgevoerd tot 38 door doelpunten van resp. Bram Ver gouwe. v. d. Lijve. mevr. Vos en een vliegend vlak schot van mei. Feniin. Door bet winnen van deze wedst-iid is de strijd om een plaats in de tweede klasse weer geheel open en we zien dan ook met spanning de wedstrijd Volhar ding—B.K.C. tegemoet, welke a.s. Zater dag (dus morgen) te Yerseke wordt ge speeld. D. FILMNIEUWS Zondag wordt in het Luxor-Theater te Breskens vertoond de schitterende film: „De 5 Sullivans" met Thomas Mitchell en Anne Baxter in de hoofd rollen. Dit is het verhaal van een ty pisch Amerikaanse familie, de Sullivans, van de 5 beroemde broers, wiens onder linge vriendschap voor elkaar en voor hun land een voorbeeld was voor geheel Amerika. Voor hen werd een Amerikaan se kruiser „De Sullivans" gedoopt. Een film die U niet mag missen te gaan zien. In verband met de uitvoering van een plaatselijke vereniging is er Zaterdag avond geen filmvoorstelling. Zondagsdienst doktoren. Zondag 30 October 1955. BreskensGroedeSchoondljke Dr. Sorgedrager, Groede, tel. 2. Oostburg—Aardenburg Dr. Loose, Oostburg, tel. 60. BiervlietIJzendijke Dr. Brouwer, IJzendijke, tel. 20 Zondagsdienst Centram Kraamzorg West Z.-Vl. Zr. de Graag, Groede, tel. 52. PREDIKBEURTEN. Zondag 30 October Aardenburg, 10,30 uur, Ds. Blom St. Kruis, 9 uur, Ds. Blom Biervliet, 10 uur, Ds. W. S. Evenhuis Breskens, 10 uur, Ds. van Beusekom Oogstdankdienst 6,30 uur, Ds. van Beusekom Herdenking Kerkhervorming Cadzand, 10 uur, Ds. ten Cate (Viering H. Avondmaal) Groede, 10 uur, Ds. M. de Jong Voorb. H. Avondmaal (Coll. Gustaaf Adolfvereniging) Hoofdplaat, 10 uur, Ds. J. Eijgendaal Coll. v. Noodlijdende Kerken en Personen Nieuwvliet, 10 uur, Ds. J. v. d. Graaff Oostburg, 10 uur, Ds. Hugo van Dalen. Retranchement, 10 uur, Vic. Hendriks 7 Ds. v. Bork (Dankd.)' Sehoondtjke, 10 uur, Ds, Schopenhauer Oogstdankdienst Sluis, 9,30 uur, Ds. Groenveld St. Anna ter Muiden, 11 uur, Ds. Groenveld Waterlandkerkje, 10 uur, Ds. Bergsma IJzendijke, 10 uur, Ds. Blomaard Zuidzande 10 uur, Ds. Kuijlman Doopsget. Gem. Aardenburg 10,15 uur> Ds. Vis Vrij Evang. Gemeonxc Breskens, 10 uur, Ds. van de Vrie Nieuurvliet, 10 uur, Ds. Praas Retranchement, 1,30 uur, Ds. Praas Cadzand, 6 uur, Ds. van de Vrie Geref. Kerk Breskens 10 en 3 uur, Ds. Pestman, Terneuzen Ev. Luth. Gemeente Groede, 10 uur, Ds. Happee R.K. Parochie H. Barbara te Breskens Zondag 30 October 22e Zondag na Pinksteren en feestdag van Christus-Koning Eerste H. Mis om half 8. Hoogmis om iouur. 's Middags om half drie Lof Maandag: Vigilie-dag v. Allerheiligen Dinsdag: Feestdag van Alle Heiligen ie H. Mis om half 8. Hoogmis om 10 uur 's Middags om half 3 Lof Woensdag: Allerzielen ie H. Mis om 7 u. 's-Avonds om 7 u. Kruis weg voor de gelovige Zielen Donderdag: Feestdag van de H. Hubertus. 's Morgens om kwart over 7 wordt het St. Hubertusbrood gewijd. Vrijdag: ie Vrijdag Zaterdagavond om 7 uur, Lof. ADVERTENTIES Hiermede vervullen wij de droe vige plicht U kennis te geven, dat zacht en kalm is overleden, onze geliefde Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder, Mej CATHOLIJNTJE VERSPRILLE, geb. BUTLER, Weduwe van PIETER VERSPRILLE, in de ouderdom van ruim 90 jaar. Uit aller naam: P. VERSPRILLE. Groede, 27 October 1955. Op Woensdag 2 November a.s., van 2 tot 2,30 uur, zal in het Wijkge- bouw van „Het Groene Kruis" voor kinderen van 2 maanden tot 1 jaar de gelegenheid bestaan tot tegen pokken. Heerlijk warm en waterdicht zijn onze hypermoderne loden autocoats Gabardine-, tweed- en poplin jassen steeds voorradig Hazewind heren-bontjack in wollen gabardine f 67,50 Hazewind kindercoats met teddy gevoerd, met en zonder capuchon, vanaf 5 jaar Joppers in R A F-kleur, van prima Krantz-duffel. Zojuist ontvangen Herentruien met ritssluiting. SPUIPLEIN Ie BRESKENS nesten pannen, nesten schalen (ook los verkrijgbaar) afwasteilen, emmers, vleesmolens, saus-, schuim en potlepels, vergieten, braadpannen, inmaakpotten, wasketels, wasteilen, koekpannen, inmaakketels, -glazen, gummiringen, beugels, enz., enz., enz. 3-slags DROOGREKJES STRIJKPLANKEN Petroleumlampjes Lampeglazen Al bijna 25 jaar DE ZAAK waar U steeds prima kunt slagen Leeftijd vanaf 25 jaar N.V. Gebr. VERDUIJN's Suikerwerkenfabriek, Breskens Vraagt demonstratie bij U aan huis. Elke avond uitzending. BRESKENS Dorpsstraat 67 Telefoon 165 Haarden en haardkachels (Jaarsma, Beckers, Davo, enz.) Kookkachels (3-gaats en hete lucht) Oliekachels in diverse uitvoeringen. Verderhaardketeltjes, kolenkitten, enz. Komt U eens met ons praten, het verplicht tot niets. Smederij huishoudelijke artikelen Dorpsstraat Breskens Nu de SCHOONMAAK voorbij is, heeft een degelijke VERZORGING nodig. Bespreek tijdig, om teleurstelling te voorkomen. Telefoon 73 Zwarte en bruine lederen LAARZEN warm gevoerd, brengen wij in grote sortering. Dames lederen laarzen vanaf f 19,90 Heren lederen laarzen vanaf f 23,90 Scheldesiraai 44 VLISSINGEN Telefoon 714 Met Uw schoenen naar een zaak die ingericht is! Uw schoenen zijn ook in 1 dag klaar. Hakken kunt U op wachten. Heren lederzolen m. rubberhakken vanaf f5,25. Dames lederzolen met hakken vanaf f 4,25. Heren rubberzolen en hakken f 4,50. Dames rubberzolen met hakken vanaf f 3,50. Plastic dameszolen en hakken f 3,75. Pantoffels rubberzolcn en hakken vanaf f 3.-; met leder vanaf f 3,50. Modern Schoenherstellersbedrijf L. de PAGTER, Walstraat 105, Vlissingen. Prachtige sortering (100 pCt. wollen kwaliteit) Sterk in prijs verlaagd Thans vanaf f 95,— Oranjeplein BRESKENS Is Uw wintergarderobe al compleet? Ontbreekt er nog een JAPON aan, komt U dan eens bij ons kijken, dan kunt U tevens onze collectie WINTERMANTELS eens zien, die met zorg is samen gesteld in modieuze kleuren. Nieuwendijk 39 Telefoon 2579 Fa. SMOOR DE HULSTER, Breskens

De Schakel | 1955 | | pagina 3