30 Nieuwe Naaimachines UITVERKOOP Hypotheken ie koop, 30- tot 10 pCt. beneden de prijs 8 Ringspoel Handnaaimachines 5 Electr. draagbare naaimachines 5 Luxe Salonkast Naaimachines 12 Electr. Naaimachines (de beroemde stoparmnaaimachine) Als U een verzekering sluit W. DE WILDE De trots van de Zeemacht Terug naar Bataan Voorjaors-Jubileumbeurs 1956 DEKENS Van Haneghem Zn. bibliotheekboeken A. DE KRUIJTER, BRESKENS J. P. A. BASTING Het ales voor prima BURGERS - Breskens Stempels en Deurplaatjes Oostburg Jeugdconcert. Onder leiding van Piet Ketting, gaf Donderdagmiddag het Rotterdams Ka mer Orkest in het Ledel-Theater te Oostburg een jeugdconcert. De heer A. Hoolhorst, rector van het Koningin Wilhelmina Lyceum, sprak een ope ningswoord en wees op de wisselwerking die er bestaat tussen de orkestleden en het pubiek. Hoe aandachtiger er ge luisterd wordt, hoe beter de artisten musiceren. De heer P. Ketting vertelde de in houd en de vorm van het vioolconcert van Van Beethoven, dat zou worden uitgevoerd. Jo Juda speelde de solopartij. De uitvoering was uit=tekend. waarbij aan het slot de heer Hoolhorst dirigent, solist en orkest dankte voor hun prach tige vertolking. Interessant betoog over de gelelde loonpolitiek. Zaterdagmiddag vergaderde de Oost- burgse Bestuurdersbond van het N.V.V. in hotel ,.De Eenhoorn". De heer K. Koster opende de hijeen- komst met een kort welkomstwoord, waarin speciaal betrokken werd de heer C. Hoek, district/bestuurder van het N.V.V. en de deputatie van de Vrouwen bond N.V.V. Verschillende mededelingen werden gedaan, o.m. een voorstel om een lid van de Vrouwenbond als bestuurslid in de Bestuurdersbond op te nemen. De vergadering ging met het voorgestelde accoord. Vervolgens kwam aan de orde de verschillfende feestelijkheden, welke ter gelegenheid van het Goudenjaar georganiseerd worden. Men kan zich voor het Stadionfee5t opgeven bij de secretaris van de Bestuurdersbond. De heer C. Hoek gaf vervolgens een opsomming van de vele gebeurtenissen, die volgend jaar op het programma staan. Ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van het N.V.V. zijn een groot aantal feestelijkheden ontworpen, waar aan iedere bestuurdersbond deel kan nemen. Er komen o.m. kinderfilm-voor stellingen, toneelvoorstellingen, grote stadionfeesten, een gedenkboek, ten toonstellingen etc. Het N.V.V., aldus de heer Hoek, be weegt zich op elk facet van het maat schappelijk terrein dat zo uitgebreid is, dat de gewone leden zich haast geen voorstelling kunnen maken van het hui dige werk der vakbeweging. Spr. ging uitvoerig in op de huidige stand van zaken betreffende de geleide loonpoli tiek. Hij schetste uitvoerig de achter gronden der verklaring van het ver- bondsbestuur om te komen tot de con clude, dat de gehele vakbeweging achter deze geleide loonpolitiek moet staan, om voor de leden algehele werkgelegen heid te verkrijgen. Wanneer men'be- drijfstakgewijze verhogingen gaat in voeren. zal het verloop der arbeiders naar die bedrijven, waar hogere lonen betaald worden, enorm zijn. zodat men een ontwrichting van het maatschap pelijk bestel kan verwachten, als de loonsverhogingen bedrij fstaksgewij ze zouden worden doorgevoerd. De gehele arbeidersklasse dient van een meerdere welvaart te profiteren en niet slecht- die bedrijfstakken, die per ongeluk een zeer gunstige winst weten te maken. Het C.N.V. en K.A.B., die liever be- driifstaksgewijze loonsverhoging zouden zien, hebben verzuimd om precies op te geven waar men dan wel en waar men geen verhogingen zou willen toepassen. Men doet dit ook liever niet, om ruzie in eigen huis te voorkomen. Met een warm pleidooi om als N.V.V.- ers het =pel der geleide loonpolitiek toch goed te spelen en het N.V.V. sterker en groter te maken dan het thans reeds is, besloot de heer Hoek zijn aandachtig aangehoorde causerie, waarop een groot aantal vragen werden gesteld. De heer Koster besloot deze bestuur- dersbond-vergadering. Afd. Bond van Ouden v. dagen opgericht Dinsdag j.l. kwamen in hotel „De Eenhoorn" te Oostburg een aantal ouden van dagen in vergadering bijeen, om te komen tot oprichting van een afdeling van de Bond van Ouden van Dagen. De heer C. de Kruijter, voorzitter van de afd. Breskens, sprak een openings woord, waarna de heer König uit Vlis- singen, hoofdbestuurslid van de Bond van Ouden van Dagen, een propaganda- rede hield. Er werd besloten tot oprichting van een afdeling over te gaan. De heer van Gorsel werd tot voorzitter benoemd. Tentoonstelling Rembrandt-reproducties In de lokalen van het Koningin Wil heimina Lyceum te Oostburg zijn mo menteel reproducties van etsen van de beroemde Nederlandse kunstschilder uit de Gouden Eeuw, Rembrandt, te bezich tigen. Dit is een reizende tentoonstel ling, waarvan de centrumgemeente Oo'tburg de primeur heeft. Zij wordt georganiseerd door de Paedagogische Dienst der Musea in Nederland "en is verzorgd door de binnenhuisarchitecte Petra Clarijs. De expositie heeft thans hot. het karakter van een proefneming zij is voor het publiek geopend en er is nog geen sluitingstermijn vastgesteld. Aardenburg Toneel Onder leiding van de heer P. Karre- man, nam de Jong Hervormden Ver eniging te Aardenburg het toneelstuk .Spel met een droom" van Hans Nesna in studie. Het ligt in het voornemen om op 4 en 5 November a.s. een uitvoering te geven. Benoeming Mej. E. A. Wouters, hoofd van het vormingscentrum en vacantiehuis „Ma ria Stella" te Aardenburg, is met in gang van 1 November a.s. benoemd tot leidster van de school voor maatschap pelijk werk te Breda. Mej. Wouters wa-' te Aardenburg werkzaam sedert Sep tember 1952. Schoondljke Film. In de Ned. Herv. Kerk werd Zaterdag j.l. de film „Een halve eeuw Schoon- dijke" vertoond. Burgemeester F. A. van Rosevelt gaf de nodige toelichtingen. Verder verleen de aan deze avond de muziekvereniging „O.K.K." haar medewerking. Toelatingsexamen. Voor het toelatingsexamen der R.L.W.S. te Schoondijke zijn geslaagd: J. van Wijk, Axel; Fr. Haak, W. Ver- planke, D. Waverijn en J. v. d. Wege te Biervliet; P. van Bellegem te Eede; H. Calon, B. Thomaes en H. Thomaes te Hoofdplaat; J. Buijsse, J. van Hoeve, J. Luteijn te Groede; H. Fondse te Oost burg; P. Cammaert te Schoondijke; T. Heyens en A. de Smet te Sluis; C. Dees, D. Dekker te Waterlandkerkje; A. van de Voorde te IJzendijke. Afgewezen: twee. Breskens Nieuwe bioscoopzaal Naar wij vernemen, is de Beierse Bier brouwerij Van Waes Boodts te West- dorpe voornemens aan de Westelijke zijde van het Oranjeplein te Breskens een café-restaurant met bioscoopzaal te bouwen. Deze zaal zou ook geschikt zijn voor het geven van uitvoeringen, het houden van vergaderingen, enz. en zal plaats bieden aan pl.m. 275 personen. Voetbei 4e klasse H. LuctorAardenburg 22; Koewacht Hansw. Boys 15; YersekeRia W. 73BreskensClinge 43Oostburg Hoofdplaat 52. BreskensClinge 43. Heel wat sportliefhebbers waren Zon dag j.l. getuige van een spannende wed strijd tussen twee oude rivalen. Inder daad, een wedstrijd tegen Clinge brengt altijd sensatie, waarbij de sportiviteit bij wijlen ver te zoeken is. Niettemin is deze match, ondanks soms minder ver kwikkelijke momenten, toch nog goed geëindigd. Het zag er anders de eerste speelhelft niet naar uit, dat Breskens nog zou ze gevieren. Al binnen de tien minuten had Clinge, dank zij Leeghwater. de score geopend. Hoewel deze speler snel heid en uithoudingsvermogen te kort komt, bleek hij toch nog de gevaarlijke man in de voorhoede. Deze middag had hij echter zijn meester gevonden in de per oon van Faas, die hem keer op keer te vlug af was. Door ver opdringen van Faas, overblufte hij de achterhoede van Clinge zo. dat Kerkvoort de gelijkmaker kon scoren. Maar toen was het ook af gelopen Dank zij een penalty en een doelpunt van Willaert, ging de rust in met een bijna veilige voorsprong voor Clinge. Dat de voorsprong niet geheel veilig was bleek toen de 2e helft begon. Toen was het al Breskens, wat de klok sloeg. Mookhoek kwam in de voorhoede, waar door er meer vaart in kwam. Hij was het, die met twee doelpunten de stand weer in evenwicht bracht. Toen roken de Bressiaanders als het ware de over winning en het. was de Ruijsscher die uit een corner het winnende doelpunt scoorde. Deze speler was voor de eerste keer in het eerste elftal opgesteld. Hoe wel hij nog geen buitengewone dingen deed. geloven we toch, dat, als hij een maal is „ingeburgerd" een bruikbare kracht is. De stand is nu: Hansw. Boys 5 4 1 0 9 15— 4 Yerseke 4 3 0 1 6 16— 7 Breskens 4 2 2 0 6 95 Aardenburg 5 2 2 1 6 18—10 Clinge 4 2 1 1 5 13- Sluhkil 4 2 1 1 5 10- Ria W 5 2 0 3 4 20—22 Luctor 4 112 3 10—11 Koewacht 4 1 0 3 2 621 Oostburg 5 1 0 4 2 10—17 Hoofdplaat 4 0 0 4 0 8—26 FILMNIEUWS Zaterdag 15 October vertoont het Luxor Theater te Breskens de zeer mooie film: „De trots van de Zeemacht". Aanvang 8 u., leeftijd 14 jaar. Zondag 16 October, om kwart voor 7 en 9 uur, wordt in het Luxor Theater één der machtigste oorlogsfilms vertoond, welke ooit werd gemaakt: „Terug naar Bataan" met John Wayne, Anthony Quinn en Beulah Bondi in de hoofdrollen. Overal in de wereld was verzet tegen de indringers, niet alleen tegen Duitsland maar ook tegen Japan. Leeftijd 14 j. van wat normaal een goede naaimachine kost. Merk mag met het oog op deze lage prijs niet worden bekend gemaakt. LEVENSLANGE GARANTIE. Bestaande uit: compleet met koffer en hulpstukken. compleet met koffer en hulpstukken. desgewenst te leveren naar eigen interieur. compleet met koffer en hulpstukken. Deze zullen worden verkocht tegen contant geld en gedemonstreerd bij U aan huis. Event.: betaling ook mogelijk v.a. f 3,- per week. Gratis les aan huis in stoppen en borduren. Ook zig-zag naaien is met deze machines mogelijk. Gelieve duidelijk te vermelden wat gewenst wordt. Brieven te richten onder nr. 559 aan het bur. v. d. blad. let U toch op de polisvoorwaarden en de premie Sluit deze dan af door tussenkomst van Scheepvaartstraat 2, BRESKENS Speciaal op het gebied van Casco-verzekering, Ongevallen en Ziekte verzekering. Voor de kustvlssers speciale voorwaarden en lage premies- Luxor Theater te BRESKENS brengt U ZATERDAG 15 OCTOBER, 8 uur, de zeer mooie film ZONDAG 16 OCTOBER, JOHN WAYNE, ANTHONY QUINN en BEULAH BONDI in één der machtigste oorlogsfilms, welke ooit ge maakt werd Aanvang 6.45 en 9 uur. Leeftijd 14 jaar. neming aan de Voorjaarsbeurs 1956 zo goed als gesloten is, laat het zich aan zien dat deze Jubileumbeurs de groot ste zakelijke beurs zal zijn die ooit in ons land is gehouden. Naar schatting zal haar omvang 63.000m2 bedragen, d.l. 11.000 m2 meer dan bij de laatste Utrechtse Voorjaarsmanifestatie het ge val was. De uitbreiding ligt vooral op het ter rein aan de Croe. elaan, waar o.a. naast de afdeling Bouwmachines en -mate rialen een grote groep exposanten van intern transportmateriaal zal verschij nen. PREDIKBEURTEN. In 1956 bestaat de Koninklijke Ne derlandse Jaarbeurs in Utrecht 40 jaar. Voor de viering van dit jubileum tij dens de komende Voorjaarsbeurs, die van 13 t.m. 22 Maart wordt gehouden, is thans een belangwekkend programma in voorbereiding, waarvan de bijzonder heden te gelegenertijd zullen volgen. Nu de inschrijvingstermijn voor deel- Zondag 16 October Aar&enfeurg, 10,30 uur, Ds. Blom St. Kruis, 9 uur, Ds. Blom Biervliet, 10 uur, Ds. W. S. Evenhuis Extra coll. „Rozenoord" Breskens, 10 uur, Ds. van Beusekom H. Avondmaal 6,30 uur, Ds, van Beusekom Cadxand, 10 uur, Ds. ten Cate Groede, 10 uur, Ds. M. de Jong Hoofdplaat, ïo uur, Ds. J. Eijgendaal Collecte voor het P.I.T. Nieuvfvliet, 10 uur, Ds. v. d. Graaff Oostburg, 10 uur, Ds. Hugo van Dalen ft 7 uur, Ds. Hugo van Dalen Woensdag 7 uur, avondgebed Retranchement, 10 uur, Vic. Hendriks Schoondijke, 10 uur, Ds. Schopenhauer Zaterdag 7 uur, avondgebed Sluis, 9,30 uur, Ds. Groenveld St. Anna ter Muiden, 11 uur, Ds. Groenveld H. Doop Waterlandkerkje, 10 uur, Ds. Bergsma Coll. Geestel. verz. Nederlanders in Indië IJzendijke, 10 uur, Ds. Blomaard Zuidzande 10 uur, Ds. Kuijlman Gezinsdienst Doepsgez. Gem. Aardaafeurg 10,15 uur> ^s* Vis Vrij Evang. Gemeonm Breskens, 10 uur, Ds. van de Vrie Nieuw vliet, 10 uur, Ds. Praas Retranchement, 3,30 uur, Ds. Praas Cadzand. 6 uur, Ds. van de Vrie Geref. Kerk Breskens 10 en 3 uur, Ds. Pontier, Vlissingen Jubileumcollecte V. U. Ev. Luth. Gemeente Groede, 10 uur, Ds. Happee R.K. Parochie H. Barbara te Breskens Zondag 16 October 20e Zondag na Pinksteren Eerste H. Mis om half 8. Hoogmis om iouur. 's Middags om half drie Lof In de week H. Mis om half acht. Dinsdag: feestdag van de H. Evangelist Lucas Zaterdagavond om 7 uur, Lof. Mooie collectie mod«rne dessins (tevens bedsprei) ZIE ETALAGE Geen „Midreiza" bonnen. Waarom al die rompslomp van bonnen inwisselen, enz. Wij geven U, bij aan koop van onze artikelen direct U het reisgeld in handen. Woningtextiel Breskens van alle Zaterdag van 3 tot 7 uur Oranjeplein Gelden beschikbaar onder hypothecair verband op woon- en winkelhuizen en landerijen. Billijke voorwaarden. Inlichtingen bij Dorpsstraat 12 - BRESKENS Pracht inlegmappen, een huis vlijt voor de lange winteravonden. Voor de kinderen hebben wij Meccanodozen en de beroemde autotjes DINKY TOYS, Sjoelbakken en verschillende Spelen. Dorpsstraat 79 Fa. SMOOR DE HULSTER, Breskens

De Schakel | 1955 | | pagina 3