BOBBE Liciilmilliannairs J DE OUDE STRIJD AKEL ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WEST ZEEUWSCH-VLAANDEREN 10e Jaargang Nummer 558 Vrijdag 7 OCT. 1355 Drukkers-UitgeverijFirma SMOOR DE HULSTER - Dorpsstraat 10 - BRESKENS - Telefoon 27 - Giro 358296 Verschijnt iedere Vrijdag Abonnementsprijs: f 1,10 per kwartaalfranco per post f 1,25 Prijs der advertentiën 10 cent per m.m. bij abonnement korting Advertenties met brieven onder nr. of bij ons te bevragen" 10 cent extra. in goud, zilver en brons Eén vrouw en 63 mannen zullen he den worden opgenomen in de rijen van luchtmillionnairs van de „Vliegende Hollander". Vandaag n.l., de dag waar op 36 jaar geleden de K.L.M. werd opge richt, zal voor de vierde maal aan be manningsleden die daarvoor op grond van het door hen bereikte aantal vlieg uren in aanmerking komen, de K.L.M.- vliegurenpenning als maatschappij-on derscheiding worden uitgereikt. Een gouden legpenning, die meer dan 20.000 vlieguren vertegenwoordigt, zal worden overhandigd aan gezagvoerder F. van Breemen en aan de radio-tele grafisten le klas H. Buytendijk en J. J. Spanjaard. Voorts zal aan 12 beman ningsleden een zilveren penning (15.000 vlieguren) en aan 49 een bronzen pen ning (10.000 vlieguren) worden uitge reikt. Voor de eerste maal in het bestaan van de K.L.M. is een stewardess onder de luchtmillionnairs. Mej. M. S. J. Kre- rner heeft 10.161 uren op haar naam gebracht - hetgeen neerkomt op ca. 4 millioen afgelegde kilometers - en uit dien hoofde krijgt zij een bronzen pen ning. Rietje Kremer is waarschijnlijk de eerste stewardess ter wereld, die meer dan 10.000 uren in de lucht heeft doorgebracht. Elk van de bemanningsleden die van daag in de K.L.M.-cantine op de lucht haven Schiphol voor het voetlicht tre den, kan zich dus reeds luchtmillion- nair noemen, maar tesamen met de 147 K.L.M.-vliegers, boordwerktuigkundigen, telegrafisten en stewards, die reeds eer der met een penning onderscheiden werden, vormen zij een „multi-million- naire familie," die meer dan een mil liard kilometer in dienst van 's werelds oudste luchtvaartmaatschappij heeftaf- gelegd. Deze af tand vertegenwoordigt 1.300 retourvluchten naar de maan, zodat men stellen mag, dat van de dragers van de K.L.M.-vliegurenpenning ieder gemiddeld een afstand heeft afgelegd gelijk aan 12 „ruimtevluchten". Kort nadat in Frankrijk de zege tocht begon van het Baken Anti- Rheumatiek, is Nederland het 2e Europese land waar men dit won derbaarlijke apparaatje als een helper in de nood weet te waar deren. Enkele weken geleden hadden wij het voorrecht onze lezers opmerkzaam te maken op de introductie in Nederland van het Baken Anti-Rheumatiek. We vertelden U toen op hoe toevallige wijze in Frankrijk werd ontdekt, dat het „Bouéee Antitartre" lijders aan rheuma tiek verloste van hun felle pijnen. Zelfs de uitvinder, Dr. Rémagny, was ten hoogste verbaasd over de welhaast on gelofelijke resultaten van het bakentje bij rheumatieklijders. Feuilleton Een verhaal van de water vloed op een Z.-H. eiland, door HENK VAN HEESWIJK „Bedoelt U, dat U zichzelf bedoelde?" „Ja, juffrouw van Vliet en ik kan U verzekeren, dat het me eerlijke ernst is. Met zulke dingen maak ik geen gek heid". Ze schudde haar hoofd. „Wat weet U van mij U U kent me helemaal niet". „U mij evenmin, juffrouw van Vliet; ik kom uit het hoge Noorden en ben nauwelijks een jaar hier werkzaam. Maar is dit een reden om zijn gevoelens te verzwijgen? Ik moet het zeggen, dat U op mij een diepe indruk hebt ge maakt. Ik hoopte dan ook, dat U dit kleine geschenk van me zoudt willen aannemen. En dat U daarin een blijk van diepe genegenheid voor IJ zoudt zien". Opnieuw schudde ze haar hoofd. „Nee," zei ze, opeens veel zachter. „Dit kan niet, mijnheer Dijkstra. Ik ik moet U werkelijk teleurstellen". Hij wuifde even met zijn hand. „Be Immers, het apparaatje, dat bestaat uit een glazen buisje met een vulling- van kwikzilver en enkele edele gassen, was oorspronkelijk bedoeld - en het wordt voor dat doel ook nog in steeds toenemende mate gebruikt - om vor ming van ketelsteen in radiatoren van auto's, stoomketels en radiatoren van centrale verwarmingen e.d. te voorko men door middel van de" electronische uitstralingen van het apparaatje. Steed, meer berichten kwamen echter binnen van mensen, die jarenlang ge bukt gingen onder de vaak ondragelijke rheumatische pijnen, en die door het apparaatje alleen bij zich te dragen als door een wonder van die pijnen werden verlost. Tenslotte werd het aantal enthousiaste berichten over opheffing van rheumatiek zo groot, dat Dr. Ré magny wel moest geloven aan de vol komen onbedoelde werking van het ba kentje. De zegetocht van het Baken Anti-Rheumatiek is in Frankrijk nog lang niet ten einde, integendeel, zij staat pas aan het begin. De Frame pers wijdt hele kolommen aan de wonder baarlijke resultaten van het Baken Anti-Rheumatiek en in vele anderelan den bestaat reeds een brandende belang stelling voor het Baken. Het pleit voor de activiteit van de Haagse firma Mulimex Agencies, dat zij zo spoedig kans heeft gezien een, zij het nog beperkt aantal van deze apparaten in Nederland te importeren. Reeds en kele honderden rheumatieklijders, van Terneuzen tot Roodeschool, van Den Haag tot Oldenzaal, behoren tot de ge lukkigen, die zich reeds in het bezit van het Baken Anti-Rheumatiek hebben kunnen stellen. Vanzelfsprekend is het nog te vroeg om een globaal overzicht te geven van de resultaten in ons land, hoewel reeds dagelijks berichten binnenkomen van gebruikers, die zich als herboren wanen, nadat zij door het bakentje van hun vaak ellendige pijnen zijn verlost. We hebben diverse van deze brieven ter in zage gehad, brieven, die een duidelijker taal spreken dan Welke wetenschappe lijke uiteenzetting ook. Daarom twijfe len we er ook niet aan of het Baken Anti-Rheumatiek zal ook in Nederland een zegetocht beginnen. Voor diegenen onder onze lezer-, die prijs stellen op uitvoerige gegevens betreffende het Ba ken Anti-Rheumatiek, delen wij mede, dat zij die kunnen aanvragen met de advertentiecoupon, voorkomende in dit nummer, bij Mulimex Agencies, Sta- tionsplein 7, Den Haag. Burgerlijke Stand GEMEENTE BRESKENS over de maand Augustus 1955. GEBOREN: 1, Adriaan Jacobus, z. van Willem A. de Groote en Catharina E. Wagenaar. 4, Pieter Jacobus, z. van Gilles W. Buijze en Willemina P. van den Broeke. 16, Berendina, d. van Ma- rinur- A. Verschelling en Elizabeth S. Riemens. 17, Sonja Helena Eugenia, d. van Lambertus Schalks en Paulina de Koster. HUWELIJKEN: 11, Petrus A. Blaak man," 23 j., wonende te Nistelrode en Sara van de Walle, 21 j., wonende te Bresken-. 17, Gijsbert van der Laan, 24 j., en Elizabeth P. de Meester, 20 j., beiden wonende te Breskens. 19, Pieter slist U niet terstond. Denkt U er eens rustig over na. We zijn beiden immer nog jong?? Maar overweegt U ook dat ik U een toekomst bied. Weldra gaat men hier een huis bouwen, dat bestemd is voor de directeur als hij te eniger tijd gaat trouwen. Ik heb een goed salaris. Nu weet ik ook wel dat dit niet de hoofdzaak is. Er moet ook nog wat an ders bijkomen. Denkt U er daarom kalm over na en vertel me dan over een maand of zo Uw beslissing. Afgespro ken?" Nog Heeds duizelde het haar. Ze schudde haar hoofd, maar Dijkstra was ai opgestaan en stak zijn hand uit die ze even drukte. „Het is al ver over twaalven, juffrouw van Vliet. Mag ik U een genoeglijke Zondag toewensen?" En toen het meisje daar nog steeds stond, was Dijkstra al door de tussen deur verdwenen. Ze draaide zich om en haalde in het kantoor haar mantel uit de kast. Plot seling hoorde ze de fluit van de stoom tram en ze repte zich, onderwijl haar. mantel sluitend, naar buiten. Als ze deze tram miste, zou ze twee uur moe ten wachten en daar had ze nu wel al lerminst zin in. Hijgend kwam ze bij de halte, waar de tram juist stilstond om enkele men sen uit te laten. En zodoende zag ze niet, dat voor het kantoorraam een jongeman stond te kijken tot de tram H. de Kramer, 24 j., wonende te Yerseke en Johanna H. van de Sande, 23 j., wo nende te Breskens. 25, Anthonie Krol, 24 jwonende te Vlifcsingen en Ferel van den Broecke, 22 j., wonende te Breskens. OVERLEDEN: 2, Francina van de Woestijne, 71 j., zonder beroep, wonende te Breskens. 3, Izaak Boeckhout, 72 j., zonder beroep, wonende te Breskens. 8, Izaak J. Nieuwenburg, 81 j., zonder be roep, wonende te Brebkens. INGEKOMEN: 3, Hendrik Ouwehand van 's Gravenhage naar Ph. v. Kleefstr. 39. 4. Hendrik A. van Haneghem en gezin van Middelburg naar Havenstraat 26. 4, Arthur de Wever en gezin van IJzen- dijke naar Burg. Gerritsenstraat 7. 5, Abraham J. de Smit, van Delft naar Boulevard 60. 10. Adriaan C. Risseeuw, van, Zierikzee naar Dorpsstraat 21. 18, Arsène G. Gh. de Badts, van Ouden bosch naar O 51. 19, Johanna A. Jubbe- ga-Verduijn en kinderen, van Grijps- kerk naar Boulevard 6. 13, Silvia H. Vroon-Stanga, van Zwitserland naar Boulevard 79. 25, Petrus A. Blaakman, van Nistelrode naar W 76. 29, Adri W. Vroon, van Engeland naar Dorp^str. 11. VERTROKKEN: 1, Johannes A. v. Donk en gezin, van Molenwater 24 naar Den Haag. 10, Ivonne P. Vermeulen, van Gr. Kade 33 naar Sas van Gent. 16, Johan na L. de Kuiper-Vermeulen, van Nood plan E 16 naar Gorinchem. 30, Maria J. A. Wiersma-Menu en kinderen, van T. F. Blankenstr. 18 naar Arnhem. 30, A. P. Schrier en gezin, van Pr. Julianastr. 15 naar Nieuw-Helvoet. 20, Robert de Jonge, van Mercuriusstr. 33 naar Maas sluis. 20. Johannes W. H. Hellendoorn en gezin, van Boulevard 12 naar Maassluis. Plaatselijk Nieuws Raadsvergadering De raad der gemeente Schoondijke kwam vorige week Donderdag in openb. zitting bijeen, onder voorzitterschap van burgemeester F. A: van Rosevelt. De notulen werden ditmaal niet voor gelezen, aangezien zij voor de eerste maal gestencild aan de raadsleden wa ren toegezonden om op deze wijze het tijdrovende voorlezen te voorkomen. Niemand had op- of aanmerkingen, waarna zij dan ook z.h.st. ongewijzigd werden va tgesteld. Van de zijde van het College van Ged. Staten werd de goedkeuring ont vangen op het raadsbesluit tot toetre ding en deelneming aan de verwaar - borgingsregeling van de Frauderisico Onderlinge van Gemeenten te 's-Gra- venha<ro. terwijl G.S. voorts goedkeu ring verleenden op het raadsbesluit in zake de verkoop van bouwgrond aan Ir. W. J. Bruijnooge te Schoondijke. Op voorstel van B. en W. werd z.h.st. de huur, die de Landbouw Jongeren Gemeenschap (L.J.G.) in rekening wo^'dt gebracht voor het gebruik van he* gem. sportterrein gedurende de zo mermaanden, van f 30,- op f 25,- ge bracht, dit naar aanleiding van een desbetreffend verzoek van de voorzitter der L.J.G- De voorzitter deelde mee, dat B. en W. zich evenwel niet door de aan gevoerde motivering hebben laten leiden. Toe^ekmd werd een subsidie van 1 cent p. inwoner per iaar gedurende 5 jaa1* aan de Kon. Militaire Bond Pro Rege, terwijl op de subsidie-aanvrage van de Stichting Lager Nijverheidson- wegreed. Toen werd er een doosje van het bureau weggenomen en met het geld en de boeken in de brandkast gesloten. HOOFDSTUK VI. De vulpen verricht een taak. Om vier uur tramde Joke naar Rot terdam. Half en half hoopte ze, dat ze Kleas zou ontmoeten, maar dit was ni^f- Lof geval. Ze deed vlug haar bood schappen en reed om half zeven al weer hu'swaarV. Nq, thuis gegeten te hebben has ld zc, tot grote verwondering van Jannie. de fiets uit de schuur en reed we- Nief in de richting van het dorp, maar naar de woning van Kees van der W?"1 waar Klaas bij inwoonde. Pij hel hekje zette ze de fiets neer en liep het stijl e pad af naar het hui-je da* hplpmaa! in de diepte lag. Er brand de licht ;n het achterhuis en Joke riep „volk". Katrien, de vrouw van Kees, kwam naar hof achterhuis en trots het sche mevachti°e petroleumlampje herkende ze ommd del lijk Joke. „Heremetijd, Joke. ben jij het? Kom toch verder Joke lachte zenuwachtig. „Nee, Ka- trien, dat is niet nodig. Ik wou Xlaa<- even spreken, is hij thuis?" „Ja, hij heeft zich net verschoond, maar ik denk, dat hij wel klaar is. Wil je niet even verder komen?" Kwaliteit Kwaliteit Creatie Service Pasvorm Model Dit zijn de drie factoren, die voor U van 't allergrootste belang zijn! Tevens Prijsbepalend Onze wintermantelcollectie is gereed. Nog nimmer waren ivij in staat U zo'n om vangrijke sortering te tonen. De verscheidenheid in stoffen is zeer groot en fraai. De modellen gemaakt naar de laatste Parijse creaties zijn buitengewoon in pasvorm en afwerking. Zeer elegant. Prijzen vanaf f 75,— tot f 225, Voor uw betere damesconfectie Eerst kijken bij UW MODEHUIS COOSJE BUSKENSTR. 63, VLISSINGEN Da bus van boot en trein stopt vooronzezaak derwijs in de Bisdommen Breda en Den Bosch, afwijzend werd beschikt. Gezien de moeilijke financiële om standigheden van de gemeente en het feit, dat de gemeentelijke inkomsten thans tot het hoogst toelaatbare maxi mum werden opgevoerd, is het nood zakelijk geworden een verhoogde bij drage uit het gemeentefonds aan te vragen. Het tekort over 1955 beloopt rond f 14.000. Z.h.st. besloot de raad hiertoe voor het jaar 1956. onder na dere overlegging van de begrotingscij fers van dat jaar. Besloten werd aan Fl. A. Cromheecke te Schoondijke de bouwgrond te verko pen waarop de door hem bewoonde wo ningwetwoning staat gebouwd. Deze verkoop is noodzakelijk geworden om het overnemen van de woningwetwo ning met een herbouwplicht mogelijk te maken. De financiering voor deze over name is reeds gereed. Aangezien van dhr. Cromheecke in het wederopbouw- plan geen grond werd ingebracht, kon hem geen grond worden toegewezen, maar inoe t hem worden verkocht. Zo zal de 230 m2 grond aan het voorge deelte van het betrokken perceel f2,80 per m2 kosten en de resterende 100 m2 0.80 per m2. Enige tijd geleden werd besloten plan nen te laten maken voor de bouw van „Liever niet, Katrien". „Nou. dan zal ik hem even roepen". Waarschijnlijk had Klaas haar stem al gehoord, want gelijk stak hij zijn hoofd door de deuropening. „Hé, Joke, wat is er aan de hand? Moeilijkheden?" „Dat nu niet bepaald. Maar ik wil je toch wat vragen, als dat kan". „Wacht, eerst even mijn jas aantrek ken. Met een minuut ben Ik bij je". Even later fietsten ze verder de pol der in, in tegenovergestelde richting van het dorp. Dicht naast elkaar. Er was een kille zeewind, maar die hadden ze nu schuin in de rug. Na een poosje zei Klaas: „Vertel het een Joke". „Ik ik eh ben vanmorgen ten huwelijk gevraagd, Klaas". Als ze verwacht had dat hij zou schrik ken. dan had ze zich vergist. Want Klaas keek haar maar even van terzijde aan. kuchte even en antwoordde toen: „Dat, is niet gek, meisje". „Ja maar. Klaa-, ik ik houd hele maal niet van hem". „Dat verandert de zaak natuurlijk. En heb je hem dat gezegd?" .Daarvoor was geen gelegenheid, want hij ging weg. Hij zei: „Denk er maar eens rustig over na". „En dat ga je nu doen". „Nee, helemaal niet, Klaas". „O. juist". „Klaas!" Ze gaf een ruk aan zijn

De Schakel | 1955 | | pagina 1