Sangaree Tarzan en de duivelin De overige uitslagen waren: 25 m. schoolslag meisjes t.m. 11 jaar: 1. Truus van de Vijver, Sluis 24.2 sec.; 2. Lies Brakman, Aardenburg 27.8 sec. 25 m. schoolslag jongens t.m. 11 jaar: 1. Kees Kayser, Aardenburg 24.9 sec.; 2. Bart Schellekens, Aardenburg 26.8 sec. 25 m. schoolslag meisjes 1213 jaar; 1. Ludy Rootsaert, Aardenburg 22 sec.; 2. Elly Cambier, Aardenburg 22.2 sec. 25 m. schoolslag jongens 12—13 jaar: 1. Johnny Wille, Aardenburg 22.8 sec.; 2. A. v. d. Oever, Sluis 24.2 sec. 50 m. vrije slag meisjes t.m. 14 jaar: 1. Rita Braet, Aardenburg 46.6 sec.; 2. Ludy Rootsaert, Aardenburg 50.2 sec. 50 m. vrije slag jongens t.m. 14 jaar: 1. Cor du Fossé, Sluis 48.9 sec.; 2. Wim Lucieer, Aardenburg 50 sec. 25 m. rugslag meisjes: 1. Rita Braet 24.2 sec.2. Matty Schouten, Aardenburg 26.3 sec. 25 m. rugslag jongens: 1. Johnny van de Voorde, Aardenburg 26.4 sec.; 2. Piet Jansen, Sluis 26.6 sec. 50 m. schoolslag meisjes: 1. Rita Braet 49 sec.; 2. Ludy Rootsaert 53 sec. 50 m. schoolslag jongens: 1. Johan Leenhouts, Sluis 42.9 sec.; 2. Adrie de Kraker, Aardenburg 43.4 sec. De 100 m. vrije slag heren werd ge wonnen door Adrie de Kraker, Aarden burg in 1 min. 24.2 sec.; 2e werd J. Zon- nevijlle, Sluis in 1 min. 25 sec. AardenburgRuiselede 26. De eerste vriendschappelijke wed strijd welke de voetbalvereniging Aar denburg in het nieuwe seizoen speelde, is een flinke nederlaag geworden. De enthousiaste ploeg van de „Groene Leeu wen" uit Ruiselede (West-Vlaanderen) was op bezoek en wist tegen een met invallers optredend Aardenburg met 6 2 te winnen. De rust ging in met een 2—0 voorsprong voor de Belgen Retranciiement Strandfeest. Het door de V.V.V. Retranchement ge organiseerde strandfeest is uitstekend geslaagd. De belangstelling, vooral van de zijde der badgasten, was groot. Ook de muziekvereniging „Ons Genoegen" droeg haar steentje bij. Na afloop reikte burgemeester J. A. Leenhouts de prij zen uit aan de winnaars. Biervliet Schieting. Door de handboogmaatschappij „Prins Hendrik" werd Zondagmiddag in café F. Oubrie een schieting op de liggende wip georganiseerd. De hoog vogel werd geschoten door de heer W. Hoevenagel, de eerste zijvogel door de heer J. Vermue, de tweede zijvoge] door de heer C. Wijffels. De meeste vogels werden door de heer W. Hoevenagel ge veld. Raadsvergadering. De gemeenteraad van Biervliet zai Vrijdagavond in openbare vergadering bijeenkomen. Op de agenda staat het voorstel van B. en W., de heer B. J. van de Velde, die reeds eerder tot tijdelijk hoofd werd benoemd, thans tot hoofd van de Openb. lagere school B te Drie wegen in vaste dienst te benoemen. Voorts zal de raad dienen te voorzien in de vacature van onderwijzer aan de openbare lagere school A in de kom, ontstaan door het vertrek van de heer B. J. van de Velde naar Driewegen. B. en W. heeft de volgende voordracht op gemaakt: 1. J. J. Jacobs te Breskens. 2. J. Jansen-Verplanke te Hontenisse. 3. J. Wetterweele te Borssele. In de vacature van schoolschoonhoud- ster zal eveneens worden voorzien. Voor deze functie, welke op arbeidscontract zal worden aangegaan, hebben zich 5 gegadigden aangemeld. Breskens Aanbesteding. Door het architectenbureau J. C. P. Loonen te Breskens werd aanbesteed het bouwen van een woonhuis met bij komende werken aan de Dorpsstraat te Breskens voor rekening van mej. M. P. de Hullu te Breskens. Het werk is opgedragen aan de vol gende aannemers: Fa. Gebr. Maas, Fa. A. P. Leenhouts, Fa. L. Izebout, Fa. Schippers en Nauta en Fa. J. Basting, allen te Breskens. Onderlinge zwemwedstrijden. Morgen, Zaterdagmiddag, worden te Breskens door de leden van het Wilhel- mina-Zwembad onderlinge zwemwed- trijden gehouden, waaraan kan wor den deelgenomen door jongens en meis jes t.m. 15 jaar. Begonnen wordt om 4 uur. Het programma is als volgt: 25 fn. schoolslag jongens t.m. 11 jaar. 25 m. schoolslag meisjes t.m. 11 jaar. 25 m. schoolslag jongens 12 en 13 jaar. 25 m. schoolslag meisjes 12 en 13 jaar. 50 m. rugslag jongens 14 en 15 jaar. 50 m. rugslag meisjes 14 en 15 jaar. 50 m. schoolslag jongens t.m. 15 jaar. 50 m. schoolslag meisjes t.m. 15 jaar. 3x50 m. wisselslag est. pers. jongens t.m. 15 jaar. 3x50 m. wisselslag est. pers. meisjes t.m. 15 jaar. 500 m. vrije slag jongens t.m. 15 jaar. 500 m. vrije slag meisjes t.m. 15 jaar. Voor deze wedstrijd worden 16 me dailles en 8 club-diploma's beschikbaar gesteld. Prijzen Winkeliers-Actie 1955. Ondanks vele pessimistische gelui den is de Winkeliers-Actie te Breskens goed geslaagd te noemen. Dit bleek Maandagavond, toen tijdens de Visserij - feesten op het Oranjeplein de muziek van de Zeeuwse Kapel even werd on derbroken en Notaris v. d. Hoek te Groe- de voor een zeer grote menigte de uit slag van genoemde actie bekend maak te. Prijswinnaars waren: 1. A. B. Plasschaert, Breskens, auto. 2. W. van Broeck, Breskens, televisie toestel. 3. J. J. v. d. Velde, Breskens, 1 jaar lang f 10,- per week. 4. J. P. Leenhouts, Breskens, costuum. 5. D. Luteijn, Nieuwvliet, linnen-uitzet. 6. A. van Meenen-Dusebout, Breskens, polshorloge. Scheldewedstrijd. Bij gunstig weer zal morgen, Zater dag, de traditionele zwemwedstrijd over de Schelde plaats hebben. Onder de deelnemers bevindt zich ook het lid van „Scheldestroom," de heer P. van den Heuvel te Breskens. Gestart wordt om 3 uur, ter hoogte van Nieuwe Sluis. Oostburg Academisch examen.. Aan de Universiteit van Leuven (Hoger Instituut voor Wijsbegeerte» slaagde voor het doctoraal examen phi losophic (le gedeelte, keuzevak sociale wijsbegeerte) ds. W. S. Hugo van Dalen, Ned. Herv. predikant te Oostburg. Aanrijding Zondagmiddag botsten op de hoek Ledelplein-Markt te Oostburg twee Bel gische auto's tegen elkaar op. Met lichte materiële schade konden beide auto's op eigen kracht hun weg vervolgen. Schietwedstrijd. De schietclub „St. Barbara" uit Brugge is op bezoek geweest bij de schiet, vereniging „De Treffers" te Oostburg. De gastheren bleken de sterksten met een gemiddelde van 49 4.6 tegen de Brug gelingen 48 3.6. De beste schutter uit Brugge bleek de heer A. Kattenis te zijn, bij de Oostburgers de heer M. Hinne- man. De hoogste kaart, n.l. 59, werd ge schoten door A. Beerens te Oostburg. Diploma metselen. Te Middelburg slaagde voor het di ploma metselen de heer G. de Poorter te Oostburg. Nieuwvliet Raadsvergadering. De gemeenteraad kwam Dinsdag j.l. in openbare vergadering bijeen onder voorzitterschap van burgemeester J. C. Everaars De notulen van de vorige vergade ring werden aangehouden. Voor de aanleg van de verbindings straat tussen Dorpsstraat en Prinses Wilhelminastraat was het noodzakelijk, dat de gemeente de beschikking kreeg over grond, die aan de Kinderen Schijve in eigendom toebehoort. De benodigde oppervlakte is 880 m2. B. en W. heb ben er steeds naar gestreefd, de grond in der minne aan te kopen. De diverse onderhandelingen hebben tot resultaat gehad, dat de overeengekomen prijs 75 cent per m2 is. Zonder hoofdelijke stemming ging de raad hiermee accoord. Bij genoemde aankoop zijn de resten van een varkenshok niet begrepen. De Kinderen Schijve zouden wel genegen zijn ook deze resten aan de gemeente over te dragen, op voorwaarde dat de gemeente op andere wijze in een var kenshok voorziet. De voorzitter deelde mede, dat de heer Wage, aannemer van sloopwerken te Oostburg, in gebreke is gebleven de gehele schuur, door de gemeente van de Kinderen Schijve gekocht, af te breken. De heer Wage mocht de schuur zonder betaling afbreken voor de afkomende materialen, op voor waarde, dat grond ontdaan van funda menten zou worden opgeleverd. De heer Wage heeft de goede materialen afgevoerd en de rommel laten liggen. Bij deurwaardersexploit is hem aange zegd zijn contractuele verplichtingen na te komen. Zo hij hieraan geen gevolg geeft, zal een procedure tegen hem aanhangig gemaakt worden. „Nieuwvliet, uw toekomstige bad plaats". Deze slagzin stempelde de ge meente Nieuwvliet reeds enkele jaren op elke uitgaande enveloppe uit het gemeentehuis. De voorzitter was bij zonder verheugd te kunnen melden, dat Nieuwvliet geen toekomstige bad plaats meer is, maar badplaats is ge worden. Dit seizoen kenmerkte zich door een voor Nieuwvlietse begrippen geweldige drukte. Wekelijks verbleven plm. 3 a 400 vacantiegangers te Nieuw vliet. Door deze onverwachte drukte is er een parkeerprobleem ontstaan aan LUXOR BRESKENS brengt ZATERDAG 20 AUGUSTUS Een groot romantisch avontuur van ruwe mannen en tere vrouwen. 14 jaar. ZONDAG 21 AUGUSTUS wordt vertoond met Lex Barker. Ivoor-dieven tegen de koning der wildernis. de kust. B. W. werden in dit ver band door de raad gemachtigd het ingenieursbureau Van Hasselt en De Koning op te dragen met de meeste spoed plannen tot aanleg van een par keerterrein bij de duinen te ontwerpen. Tijdens de rondvraag verzocht de heer A. P. Aarnoutse om een afschrift van het taxatierapport betreflende de grond van de heer Cornelis, welke grond eventueel onteigend zal worden vóór de doorbraak naar de St. Bavodijk in het kader van het wederopbouwplan. Het verzoek van de heer Aarnoutse werd ingewilligd, terwijl voorts werd toegezegd, dat al de raadsleden een afschrift zullen ontvangen. Het badpaviljoen „Eldorado" van de heer I. Faas in de zgn. Adornispolder, zal dienen te verdwijnen terwille van de verhoging der zeedijken. „Eldorado" is op een Duitse bunker gebouwd, die moet worden verwijderd. De heer A. Brakman drong er bij B. W. op aan de heer Faas alle mogelijke medewer king te willen verlenen bij het bouwen van een nieuw paviljoen, hetgeen werd toegezegd. De afsluiting van de Provinciale weg naar Sluis duurt naar de mening van de heer Brakman bijzonder lang. Hij vraagt zich af of deze werkzaamheden niet belangrijk zouden kunnen worden bespoedigd. De voorzitter is het met spreker eens en geeft de verzekering een en ander aan het Provinciaal Be stuur te zullen melden en op uitvoering in versneld tempo aan te dringen. Vacantievraugde. In de afgelopen veertien dagen brachten een tiental kinderen met twee leidsters uit „Kinderzorg" te Middelburg hun vacantie door op de boerderij van de heer J. de B. te Nieuwvliet. Dat deze kinderen volop van hun vacantie genoten hebben, bleek allereerst uit het feit, dat zij het door de leidsters opgestelde programma niet volledig konden afwerken vanwege de vele bij komende en niet verwachte verrassin gen, waarvoor zij soms plotseling kwa men te staan. De kinderen, die op de debielen-afdeling verzorgd worden, ge noten een groot medeleven van de be volking rondom de boerderij, hetgeen bleek uit het feit, dat zij een fiets cadeau kregen, voor de maaltijd volop gratis groenten, dikwijls ook eieren, en volop getracteerd werden op ver snaperingen. Op het programma stond o.a. een speurtocht door de „schorren" van Nieuwvliet, waarvan zij voldaan en met schorrebloemen getooid huiswaarts keer den. Bij een wandeltocht langs de vele rijpe korenvelden, ontdekten zij langs een smal paadje het bruggetje over de kreek „Het Zwarte Gat" met zijn vele waterhoentjes en wilde eenden. De Ned. Herv. Kerk te Nieuwvliet werd zowel van buiten als van binnen met grote belangstelling bewonderd. De ochtendwandelingen langs de zee en in de duinen, werden meestal bij zonsopgang, soms zelfs vóór vijf uur, gemaakt, waarbij de kranen van de scheepswerf „De Schelde" te Vlissingen de meeste aandacht trokken. Toen men op ten fietstocht in Cad- zand belandde, werden de fietsen in een rijwielstalling ondergebracht en ging het verder bij hoog water langs het strand van Cadzand, door de schor ren naar Nieuwvliet, waarbij de killen doorwaad moesten worden, waarbij sommigen, tot grote hilariteit, een natte broek opliepen. Van de bramen, die in de duinen geplukt waren, werd jam gekookt, die natuurlijk heerlijk smaakte. Verder werden nog fietstochten naar Sluis, Zuidzande, Retranchement en Knocke ondernomen, waar het vliegveld aller aandacht trok. Het slapen in het stro op de boer derij was voor hen zeer aantrekkelijk. Tot slot werd nog een kampvuur gehouden, hetgeen met zang werd op- i.g.s.z. Kinderwagen te koop, tegen billijke prijs. Boulevard 6, Breskens. geluisterd. Gezond en gesterkt en met dank aan allen, die aan deze ontspannende en rust gevende vacantie door hun bijdragen en goede gaven hebben mede gewerkt, keerden de twee leidsters met de 10 kinderen voldaan naar „Kinder zorg" te Middelburg terug. Burgerlijke Stand Gamaente SCHOONDIJKE Over de maand Juli. GEBOORTENi, Abraham Daniel, z. van J. D. Goethals en J. M. Hen- driksen. 5, Marianne Margriet, d. van J. de Jonge en A. C. de Wever. 17, Jacomina Alida, d. van D. Goethals en M. W. Leenhouts. 18, Levina Adrians, d. van J. A. Marsille en A. G. de Kraker. 24, Sjoukje Liesbeth, d. van T. Rienks en J. Hoogendoorn. HUWELIJKEN: 14, P. Datthijn, 19 j. en M. M. Dees, 20 j. 28, W. de Reu, 21 j. en M. A. Jansen, 25 j. OVERLEDEN geen. INGEKOMEN 1, J. P. Catseman en gezin van Breskens naar Lange Heren straat 23. 7, M. S. de Blaeij van Bier vliet naar W 68a. 8, A. M. J. Bruijn- ooge van Utrecht naar Dorpsstraat 14. 12, J. B. F. Vercruijsse van Vlissingen naar W 23. 22, J. W. Reijnhoudt van Tholen naar Dorpsstraat 65. 22, M. A. Cammaert van Etten en Leur naar O 54. 25, A. de Muijnk en gezin van Aardenburg naar Willemsweg 27a. 28, P. A. Brentjes en echtgenote van Breda naar Enkhuizerstraat 1. FILMNIEUWS Luxor te Breskens brengt Zaterdag a.s. een groot romantisch filmwerk met actie en avontuur „Sangaree". Zondag krijgen wij Lex Barker, de koning der wildernis, tegen het hoofd der ivoordieven in „Tarzsn en de duivelin. PNBUilCSKURTBN Zondag 21 Aug. Anrdenourg, 10,30 uur, Ds. Blom St. Kruis, 3 uur, Ds. Blom Bitrvliet, 9,30 uur, Ds. Evenhuii Breskens, 10 uur, Ds. v. d. Vlugt, Temeuzen Collecte Silo-werk in België 6,30 uur, geen dienst Cadiand, 10 uur, Ds Vrijlandt, Borssele Geoede, geen opgave. Hoofdplaat, 9,30 uur, Ds. Eijgendaal Collecte voor het Welstandsfondi Nieuwvliet, 11 uur, Ds. Derkien, Utrecht Oostburg, 10 uur, Ds. Hugo van Dalen Woensdag 7 uur, avondgebed Retranchement, 9,30 uur, Ds. van Bork Schoondijke, 9,30 uur, Eerw. Heer Schutte Knocke Collecte voor België Zaterdag 7 uur, avondgebed. Sluis, 9,30 uur, Ds. Groenveld St. Anna ter Muiden, 11 uur, Ds. Groenveld Waterlandkerkje, 10 uur, Ds. Bergsma Collecte Classicaal Studiefonds IJiendijkc, 9,30 uur, Ds. Blomaard Zuidzande 9,30 uur, Ds. Kuijlman Doopsges. Getn. Aardenburg 10,15 uur, Ds. Vis Vrij Evang. Gemeente Breskens, 10 uur, Ds. v. d. Vrie Cadiand, 6 uur, Ds. v. d. Vrie Nieuwvliet, 10 uur, de heer J. Cappon Retranchement, 2,30 uur, de heer J. Cappon Geref. Kerk Breskens 10 en 3 uur, Ds. van Helsdingen Ev. Luth. Gemeente Groede, 10 uur, Da. Stol H. Avondmaal R.K. Parochie H. Barbara te Breikeni Zondag 21 Aug. 12e Zondag na Pinksteren Eerste H.Mis om 7 uur. Hoogmis om 10 uur. 's Middags om half drie, Lof In de week H. Mis om half acht. Maandag: Feestdag van het Onbevlekt Hart van Maria. Zaterdagavond om 7 uur, Lof.

De Schakel | 1955 | | pagina 3