VLAGGEN feest- en Zn., VKB Feesten Visserij dagen 1955 Oranjeplein - Telef. 130 - BRESKENS Bruidsbouquetten Vis op de dis Rijkspostspaarbank. schildersknecht ZOMERZOTHEID Depot: IJ.LH, Boulevard4,Breskens leerling-kapsier De kappers naast de kerk De voorzitter van de oudercommi .sie de heer A. den Hamer, sprak een inlei dend woord en dankte voor de grote opkomst. Daarna brachten de school kinderen de heer De Vogelaar een bloe menhulde. Elk kind overhandigde hem een tuiltje bloemen, welke door hem diep geroerd met een handdruk in ontvangst werden genomen. Een vijftal kinderen voerden een schetsje op aan het einde waarvan de heer de Vogelaar een kleine Winkler Prins aangeboden werd als geschenk van de gezamelijke kindcen. Namens liet gemeentebestuur sprak loco-burgemeester A. Hamers woorden van lof over het prachtige werk dat de heer de Vogelaar te Driewegen al die jaren heeft verricht, niet alleen als on derwijzer en hoofd, maar ook als vriend en vertrouwensman der bevolking. De gemeenteraad heeft gemeend haar dank niet alleen met woorden te zeg gen maar tevens door een geschenk in de vorm van een bureau, waarin tevens ruimte voor het plaatsen van boeken. Onder het uitspreken van de wens dat de heer Vogelaar het geschenk nog zeer vele jaren met plezier zou mogen gebruiken, besloot de loco-burgemees ter zijn woorden. Mevr. Meert, onderwijzeres aan de school te Driewegen, feliciteerde op de eerste plaats de heer de Vogelaar met zijn jubileum. Spr. zei geen gevoel van vreugde te hebben bij dit jubileum om dat aan dit jubileum tevens het af scheid gekoppeld is. U laat een grote leegte achter. Welk een rijkdom van hart en geest moet U gehad hebben om 45 jaar lang te hebben kunnen ge ven, zonder ooit iets voor Uzelf te vra gen. U was een le klas opvoeder, ge dragen door de liefde voor het kind en door een groot plichtsbesef. De ne gen jaar welke ik aan Uw school ver bonden ben, zijn voor mij heel goede jaren geweest. Ik dank U uit de grond van mijn hart voor de meer dan pret tige samenwerking, die U gedurende al die tijd aan mij hebt willen geven, want alleen een goede samenwerking tussen hoofd en personeel kan vrucht baar zijn voor het onderwijs aan de school Voorts spraken nog de heer M Maas als collega en hoofd der Openb lagere ■school A te Biervliet, de heer E. Maen- hout als oud-leerling van de heer de Vogelaar en als hoofd van de R.K, Bij zondere lagere school te Biervliet. De heer B, J. v. d. Velde, opvolger van de heer de Vogelaar, die tevens de ge meenteraad dank bracht voor het in hem gestelde vertrouwen door hem te benoemen. Hij zegde toe te zullen trach ten de heer de Vogelaar enig-Zins te evenaren en hoopte vele beste jaren aan de school tegemoet te zullen gaan. Namens de Drieweegse bevolking bood de voorzitter van de Oudercom missie, de heer A. den Hamer, de heer de Vogelaar een electrisch scheerappa- raat aan en aan mevr. de Vogelaar 2 mooie etsen. Ds. Evenhuis sprak nog woorden van dank voor de prettige medewerking bij het geven van godsdienstonderwijs aan de school van de heer de Vogelaar en hoopte, dat onder Gods zegen eh be waring, de heer de Vogelaar nog een goede en lange tijd in Middelburg zou mogen beleven. Tot slot dankte de heer de Vogelaar voor de vele goede woorden en geschen ken en zei voorts nog veel lof te moe ten doorgeven aan het personeel van de school, zonder wiens hulp hij niets tot stand had kunnen brengen. Sluis Joh. le Clercq Zaterdag leraarde besteld. Zaterdagmiddag is op de Protestantse begraafplaats te Sluis het stoffelijk overschot teraarde besteld van de heer Joh. Ie Clercq, die op 80-jarige leeftijq overleed. De belangstelling voor de ter aarde bestelling van deze bij zijn leven in Zeeuwsch-Vlaanderen zeer geziene fi guur, was groot. Aan de groeve voerden, behalve ds. H. van Bork, Ned. Herv. predikant, vele sprekers het woord, n.l. C. A. Mabe- soone uit Aardenburg namens de oud leerlingen van de Rijkslandbouwwinter- school, C. M. v. d. Broecke, dijkgraaf van het waterschap „Het Vrije van Sluis,' M. J. Verbrugge, burgemeester van Wa terlandkerkje namens de Z.L.M. en W. H. Kapsenberg namens „Het Groene Kruis". Een zoon van de overledene dankte voor de belangstelling. Breskens Voetbalwedstrijden gaan niet door. De met raambiljetten aangekon digde voetbalwedstrijden van Breskens eerste en tweede elftal tegen Hurrica- ners I en II uit Rotterdam gaan niet door. Uitzonderlijke prestaties. Eén dezer dagen slaagde voor het examen particulier secretaresse, mej. S. Risseeuw te Breskens. Deze juffrouw heeft in zeer korte tijd verschillende di plomas behaald, waarvan de meeste met lof. Geslaagden. Maandag j.l. slaagden te Breda voor het diploma coupeuse de dames: B. Meu- lendijk te Waterlandkerkje en A. Hu- bregtse te Schoondijke. Voor costumière: E. de Wever te Schoondijke; R. Duininck teCadzanden L. Willemsen te Groede. Allen leerlingen van mevr. K. S. van de Velde-Jacobs te Breskens. Geslaagd. Te Vlissingen slaagden voor het exa men stenografie „Groote" de dames: H. de Meijer, J. Dieleman en M. Dieleman, allen te Breskens. Geslaagd. Te Breda is geslaagd voor Hoofd- acte A onze vroegere dorpsgenoot, de heer P. de Kramer. Zwemmen. Zaterdag j.l. werden in het zwembad alhier de Zeeuwse Jeugdkampioenschap pen verzwommen. De deelnemende ver enigingen waren: „Scheldestroom," Breskens„Bruinvis, Sas van Gent; .Schelde,' Terneuzen; .Luctor,' Middelburg; .Zeehond, Vlissin gen en ,S.Z.V.,' Souburg. Vijf van de tien kampioenschappen kwamen bij Luctor terecht. Bruinvis ver" overde er vier en Schelde één. Alhoewel de tijden niet bijzonder snel genoemd kunnen worden, op enkele uitzonderin gen na, werd er toch vaak felle strijd geleverd. Vele van de series waren ze ker niet van spanning ontbloot. Het pu bliek zal dan ook vast wel ten volle te vreden zijn gesteld. Jammer alleen is, dat er zo'n gering aantal bezoekers komt naar de zwemwedstrijden. Dit mogen we toch zeker niet zoeken in de impopu lariteit van de zwemsport te Breskens, veeleer is hier de momentele materiële toestand oorzaak van. Het feit, dat men nog steeds met uiterste voorzichtigheid een plaatsje moet zien te bemachtigen tussen een stel slordig door elkaar lig gende betonblokken, schrikt velen af naar een dergelijk bad te komen om een fraaie sportmiddag te genieten. Scheldestroom behaalde één tweede en drie derde plaatsen. Op de 50 m. vrije slag legde Piet v. d. Heuvel beslag op de tweede plaats; hij moest alleen in Dirkse van Luctor, die met de bijzonder shelie tijd van 29,6 sec. hem 4,3 sec. voor bleef, zijn meerdere erkennen. Op de 109 m. schoolslag werd hij derde, achter R. de Braai uit Terneuzen en W. de Vries uit Sas van Gent. Bij de meisjes legde Marie Leenhouts eveneens beslag op een derde plaats. Op de 100 m. schoolslag liet zij een tijd van 1 min. 47,5 sec. voor zich afdrukken en bleef hiermee 9,3 sec. achter de kampioene A. de Rijk uit Mid delburg. Waterpolo. Na afloop van de zwemwedstrijden werden nog twee waterpolo-wedstrijden gespeeldScheldestroom IBruinvis II 5—0. S.Z.V. I—Schelde I 4—0. Scheldestroom was een te sterke te genstander voor Bruinvis. De uitslag spreekt hier duidelijke taal. Bruinvis was niet bij machte ook maar enig antwoord te geven op de aanvallenreeks van Bres kens, wat de strijd eeh vrij eenzijdig ka rakter gaf. De ruststand ging in met een 3—0 voorsprong. Doelpunten kwa men van H. Bondewel tweemaal, P. v. d. Heuvel éénmaal, A. Versprille tweemaal. Havenwedstrijd. Morgen, Zaterdag 6 Augu.tus, zal weer de traditionele havenwedstrijd plaats hebben te Breskens. Hieraan zal door zeer goede zwemmers (sters) van de volgende verenigingen worden deelge nomen „Bruinvis," Sas van Gent; „S.Z.V.,' Souburg; „Zeehond," Vlissingen, „De Schelde," Terneuzen; „Luctor," Middel burg en „Scheldestroom," Breskens. Bij goed weer zal de publieke belang stelling zeer zeker groot zijn voor deze spannende zwemwedstrijd. Groede Geslaagd. Te 's-Gravenhage slaagde de heer J. A. Versprille voor Meester-Kleermaker. Autobotsing. Woensdagmiddag pl.m. 2 uur zijn te Groede op de hoek Brouwerijstraat Prov. weg twee personen-auto's met el kaar in botsing gekomen, daar mevr. V. uit Tilburg, die de bestuurster van een der auto's was, geen voorrang verleende. De andere auto werd bestuurd door een tandarts uit Apeldoorn. Het gevolg van deze botsing was dat drie personen naar het ziekenhuis te Oostburg vervoerd moesten worden. De rijkspolitie heeft de zaak in onderzoek. Schoondijke Raadavsrgadering De gemeenteraad kwam Zaterdag middag bijeen onder voorzitterschap van burgemeester Van Rosevelt. Vóór de aanvang der vergadering kwam de raad in zgn commissievergadering bij een om het een en ander te bespreken in verband met de instelling van de straatbelasting, waartoe men gedwon gen wordt, wil men de gemeente-finan- ciên niet in de war sturen. In zijn openingswoord sprak de voor zitter er zijn vreugde over uit, dat de gemeente-ontvanger, de heer I. Luteijn, met ingang van 16 Augustus benoemd is tot burgemeester van de Zuid-Holl. plaats Berkenwoude. Spr. hoopte, dat het de heer Luteijn en zijn gezin goed zou mogen gaan in de nieuwe woon plaats. Ir. W. Bruijnooge alhier gaat in de Landbouwstraat een zgn. koelhuis bouwen. De voor deze bouw benodigde grond ter grootte van toog m2 zal aan UIT VOORRAAD LEVERBAAR Walstr. 89 - Vlissingen Telefoon 2865 vanaf 15 GULDEN met lint tn tule garnering Ook verkrijgbaar van Lelletjea-der-Dalen, Stephanotli, Rozen, Orchldeën, enz. Foto x ter Inzage. Verzendingen FRANCO HUIS 1 Speciaal adres voor een bloemengroet door de gehele wereld de heer Bruijnooge worden verkocht voor f 1857,20, aldus luidde het raads besluit, hetgeen op voorstel van B. en W. zonder hoofdelijke stemming aan genomen werd. De gemeente-ontvanger, de heer I. Luteijn, heeft enige tijd geleden bouw grond aangevraagd, gelegen in de Dorpsstraat, welke thans aan hem ver kocht zou kunnen worden. Het kwam B. en W. ongewenst voor, dat de heer Luteijn als ontvanger een eigen aan koop zou behandelen. In dit verband stelden B. en W. voor, de heer G. J. van de Waal als waarnemend ontvanger te willen benoemen, waartoe de raad met algemene stemmen besloot. De voorzitter wees er met nadruk op, dat deze benoeming geen enkel verband houdt met de benoeming van de heer Luteijn tot burgemeester. Hierna werd de heer G. J. van de Waal beëdigd. Aan de agenda werd een punt toe gevoegd „instelling straatbelasting". De gemeente maakt aanspraak op een verhoogde uitkering uit het gemeente fonds, welke alleen verleend wordt, als de gemeente haar inkomsten tot een maximum heeft opgevoerd. Uit deze belasting dient een bedrag van f 6750,— binnen te komen. In de vóór de ver gadering gehouden commissiebijeen komst werd deze zaak besproken. Het door G. S. voorgestelde percentage was 6 voor gebouwd en 3 voor ongebouwd. Uit de discussies gedurende de diverse raadsvergaderingen bleek, dat de meer derheid hier niet mee accoord ging, daar hierdoor de grondeigenaren nog zwaarder zouden worden belast. Men wilde de belasting meer afwentelen op de huiseigenaren. Het voorstel om 11 pCt. te heffen van de gebouwde eigen dommen kwam er niet door. Na enige discussie werd besloten tot instelling van genoemde belasting over te gaan met een percentage van 8 pCt. voor gebouwd en 2 pCt. voor ongebouwd, waardoor de grondeigenaren iets min der worden belast dan in het voorstel van G S. De Vereniging tot bevordering van de Zeeuwse Visserij-belangen „Zevibel" or ganiseert ter gelegenheid van de Visserij - dagen te Breskens op Zaterdagmiddag 13 Augustus verscheidene demonstraties ter bereiding van vis. Elke demonstratie duurt 20 a 30 minuten. Dit zal ge chie- den in de Vismijn. Hiervoor komt speciaal naar Brev kens de kooklerares van het Voorlich tingsbureau van de Voedingsraad. Deze lerares, die steeds demonstraties geeft voor huisvrouwenverenigingen en huis houdscholen doet dit wel zeer aantrek kelijk. Zij vertelt daarbij ook over de grote voedingswaarde aan vitaminen van ieder bereid gerecht. De demonstra ties worden zeer keurig verzorgd en van elk gerecht worden de bezoeksters proef jes aangeboden. Wij twijfelen er niet aan of deze de monstraties. die om half vier, half vijf en half ze? gehouden worden, zullen door heel veel huisvrouwen bezocht worden. De opening zal geschieden door de voorzitter van Zevibel. De toegang is vrij. Aan het postkantoor Breskens en het daaronder behorende ambtsgebied werd gedurende de maand Juli ingelegd f140.357,35 en terugbetaald f 152.368, Heden overleed onze innig ge liefde Vrouw, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, SARA JANNA WILLE, gab. HENDRICKS, in de ouderdom van ruim 66 jaar. A. J. WILLE, Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Nieuwvliet, 5 Augustus 1955. Gevraagd voor direct, een geruime tijd werk. W. BRAKMAN, Schilder, Groede. Chemisch reinigen plus „Vorm-Vast" plus lage prijs. Colbert f 2.25. Pantalon f 1,75. Blouse f 1,95. Chemische Wasserij en Ververij „DE ACHTERSTE MOLEN" Ruime sortering parfumerieën, toilet-artikelen, enz. Tevens gevraagd. Telefoon 73 PRBOIKBEURTKN Zondag 7 Aug. Aardenburg, 10,30 uur, Ds. Blom St. Kruis, 9 uur, Ds. Blom Biervliet, 9,30 uur, Ds. Honders, Sas van Gent Breskens. 10,30 uur, Ds. Schopenhauer 6,30 uur, geen dienst Cadsand. 9 uur, Ds. van Bork Groede. 9,30 uur, Ds. de Jong Heefdplaat, 9,30 uur, Eerw. Heer de Visser Nieuwvliet. 9,30 uur, Ds v. d. Graaff Oostburg, 10 uur, Ds. Hugo van Dalen jf Woensdag 7 uur, avondgebed Retranchement, 7 uur, Eerw. Heer Hendriks Cand. t. d. H. D. Schoondijke, 9 uur, Ds. Schopenhauer Zaterdag 7 uur, avondgebed. Sluis, 0,30 uur, Ds. Groenveld H. Doop St. Anna ter Muiden, 11 uur, Ds. Groenveld Waterlandkerkje, 9,30 uur, Eerw. Heer Barnard Collecte Kerkvoogdij IJxendijke, 11 uur, Ds. v d. Graaff Zuidzande 9,30 uur, Ds Kuijlman Doopsge*. Gom. Aardeahurg 10,15 uur, Ds. Vis Vrij Evang. Gemeenic Breskens, 10 uur, de heer Faassen Cadzand. 6 uur, Ds. Karelse Nieuwvliet, 10 uur, Ds. Karelse Retranchement, 2,30 uur, de heer Faassen Geref. Kerk Breskens 10 en 3 uur, Cand. v. d. Meulen Ev. Luth. Gemeente Groede, 10 uur, Wika Wasterval R.K. Parochie H. Barbara te Breskens Zondag 7 Aug. 10e Zondag na Pinksteren Eerste H.Mis om 7 uur. Hoogmis om 10 uur. 's Middags om half 3, Lof. In de week H. Mis om half acht. Zaterdagavond om 7 uur, Lof.

De Schakel | 1955 | | pagina 3