Er wordt gewerkt 1 VERTROKKENl, F. Dekker en gezin, van W 26 naar Oldehove; 29, F. S. Ris- .-eeuw-Risseeuw, van W 68a naarGroe. de; 29, M. A. E, Mangnus-Dierikx, van W 34 naar Biervliet; 30, P. I. van de Velde-Koens, van W 102 naar Groede. FILMNIEUWS Zaterdag 30 Juli zal In het Luxor- Theater te Breskens de grote Techni- color-film Vertoond worden „Het Te llen van de Heiden" met Jeff Chandler, Rita Gam en Jack Palahce. Een majesti- euze film vol boelend avontuur welke de strijd verhaalt van Attila's plunde rende horden tegen het in nood verke rende Romeinse volk. De strijd tegen het Christendom. Doch de moed van een Romeinse Centurio, het geloof van een volk en de liefde van een vrouw beha len de overwinnig in dit grootse avon tuur uit de wereldgeschiedenis. Zondag wordt U de meesterlijke film van Billy Wilder gebracht „Stalag 17' Het lief en leed in een Duits gevangen kamp. 2 Amerikanen wagen een ont snapping zal het hun gtelukken uit deze hel op aarde te komen? Wie was de spion, die zijn positie in het kamp misbruikte om zijn kameraden te verra den en hoe werd hij ontmaskerd? Al deze vragen vindt U beantwoord in deze onvergetelijke film. INGEZONDEN Wanneer men thans zo s avonds eens door de diverse straten wandelt en men op de hoogte is van de plaatsen waar de straat en buurtcommissies hun ten ten hebben opgeslagen, dan ziet men de bedrijvigheidwaarmede men in de mees te van die plaatsen aan de praalwagens en straatversiering is begonnen. Met vol ledige overgave, en terzijdestelling van eventueel vroeger gebeurde kwesties, zijn zij, de echte getrouwen, de echte Bres- siaanders, bezig om te trachten iets te maken dat straks de bewondering of jolijt van velen, die de Visserij dagen zul len bezoeken, zal wekken. Het is prettig te kunnen constateren dat toch weer velen aan de oproep van het Comité ge hoor hebben gegeven om hun beste beentje voor te zetten en aan de slag zijn getogen. En gij die nog niet hebt bedot en doe het nu direct, anders komt gij te laat en dan zult gij met spijt moe - t en ervaren dat Uw vereniging of straat op ons grote feest ontbreekt en als in woner en lid van onze gemeenschap Breskens zult gij dit zeker niet willen en kunnen over Uw hart krijgen om op onze visserijfeesten te ontbreken. Daarom ook gij, die nog niet bezig was, pak aan, doe het nu direct nu het nog niet te laat is. Eerst dan zal ons feest uitgroeien tot een steeds groter evenement. En niet alleen in de straten wordt gewerkt, ook het Comité zit niet stil; Zo heeft zij behalve op het muziekcorps „de Unie," ook nog beslag kunnen leg gen op nog twee van deze grote corp- gen, n.l. „De Postharmonie" uit Gent en „Ridder Jans Zonenuit Dadizele. Daar bij komen nog diverse gezelschappen uit Zeeland en niet te vergeten onze Westlandse vrienden uit Maasdijk, die in het geheel twee dagen ons komen be zoeken met hun vrouwen. En naar ik heb vernomen zijn voor deze mensen nog enkele slaapplaatsen te kort opge geven, dat zal toch zeker wel niet lang meer duren Bressiaanders en dan heeft het bestuur van onze Muziek van U be richt, dat gij er ook nog één of meer te slapen kunt leggen; wij zijn toch ze ker hun spontane hulp in 1945 nog niet vergeten? Dus geef vanavond nog even op hoeveel U er kunt gebruiken zodat het bestuur van Visserijdagen 1955 kan zeggen: er wordt gewerkt op alle fron ten. C. korte tijd aangepast aan onze gewoon ten en ons werk. En als Nel je wil hebben als man, dan zeggen moeder en ik geen nee. Jullie hebben onze toestemming." Aart was aangedaan. Hij kwam op de boer toe en drukte hem stevig de hand. „Boer, ik dank je wel. Ik zal er voor zorgen, dat je er nooit spijt van zult hebben, dat je je toe stemming gaf. Ik houd van Nel en zij van mij. Al wou ze dat lange tijd eerst niet weten. Ik zal niets liever doen dan U hier op de boerderij hel pen. want ik heb hart gekregen voor dit werk. hoewel ik vroeger ook van metselen hield." Toen ging hij terug naar Nel en hoewel ze aanvankelijk blozend pro testeerde, omhelsde hij haar op zachte wijze en gaf haar een klinkende zoen. „Wel," zei de boer ten slotte, „daar moeten we een glaasje op drinken, mensen. Op het geluk van het ver loofde paar. Dat is nog eens een avond van verrassingen." (Wordt vervolgd). K.L.M. installeert radiozenders in Afghanistan Enige K.L.M.-technici hebben ten be hoeve van het luchtverkeer te Kaboel en Kandahar in Afghanistan nieuwe zend en ontvanginstallaties ingericht. Zoals bekend onderhoud de K.L.M. deze zo mer een geregelde tweemaal wekelijkse luchtdienst tussen Karachi en Kaboel via Kandahar. Het land is vrij ontoe gankelijk en bestaat hoofdzakelijk uit woestijn en gebergte. Over land vergt een autorit van Kaboel naar de grens van Pakistan via Kandahar ongeveer tien uur over een weg, die door een on herbergzaam gebied voert. Zowel de Afghanen als de in Kaboel verblijvende buitenlanders - er zijn 64 diplomatieke vestigingen en vele buitenlandse firma,s gevestigd - zijn met deze luchtverbin- ding dan ook ten zeerste gebaat. De zend- en ontvangst-installaties, die de K.L.M. voor ongepaalde tijd aan de Afghaanse regering heeft afgestaan, zijn op de Amsterdamse luchthaven ter dege getest. De nieuwe 50-voet hoge-an tenne, die bij deze installatie behoort, betekent voor Kaboel een aanzienlijke daar de oude antenne was opgehangen tussen twee vier meter hoge bomen. Toen de gehele installatie gereed was, werd deze onmiddellijk door de Afghaan se beambten in gebruik genomen door er op rappe wijze in hun landstaal door te converseren. Reeds daags na het ge reedkomen bewees de nieuwe installatie al goede diensten, toen een vliegtuig met de broeder van de koning van Sa- oedie Arabië aan boord op beproefde wijze werd binnengepraat. Te Kandahar was het installeren van de radio-apparatuur een moeilijk kar wei, daar deze - er was geen transport beschikbaar - in een oud fort midden in de woestijn moest worden ondergebracht Bovendien werden de K.L.M.-technici overdag ernstig in hun werk belemmerd door een ondragelijke hitte en des nachts door het op lachen gelijkende geluid van de hyena's. Dj eerste minister van Afghanistan bezocht het radiostation te Kaboel en sprak zijn grote waardering uit voorde hulp welke de K.L.M. in deze vorm had geboden. Middenstandsexamen Onder auspiciën van de Middelburgse Commissie voor het Middenstandsexa men werd in het Geref. Jeugdgebouw te Middelburg een aantal candidaten ge ëxamineerd. Hiervan slaagden uit West Z.-Vlaanderen de dames: F. E. van Baal, Schoondijke; *A. de Crook, Breskens. De heren: R. J. de Crook, Breskens, C. D. Herman, Aardenburg. C. J. v.d. Meulen. Schoondijke; P. L. Moelker, BreskensD. J. Pladdet, Groe de; mej. A. S. Pleljte, Cadzand. Dinsdag slaagden: mej. C. v. d. Hooft, Schoondijke; mej. E. A. Hooftman,Bres kens; mej. J. Mabelis, Cadzand; A. B. de Krijger. Breskens; mej. S. C. Lucieer, Groede: mej. D. M. Maas, Breskens. 5 candidaten werden afgewezen. DUIVENSPORT ^555^31 Duivenver. .Strijd in Vrede" te Groede Uitslag prijsvlucht uit Arras op Zon dag j.l. Los 12.30 u. Aank. Ie duif 14 u. 42 min. 38 sec., snelh. 992 m. per min. Oude duiven. 1. 16 H. v. d. Hemel. 2 G. Schautteet. 3. 4 J. v. Haneghem. 5. 13 J. Risseeuw. 6 18 Ras-v d Were 7. 8 J. Stokkerman. 9 Joz. v. d. Wege. 10 H. Elfrink. 11 Tz. Maas. 13 P. de Visser. 14, 17 A. v. Gijs. 15 en le overduif M. Robijn. Idem jonge duiven. 1. 6. 18 C. Brakman. 2. 40 J. Frelier. 3. 37 J. v. Haneghem. 4. 15 Verstrijnghe. 5. 10, 44. 47 en le overduif Ras-v, d. Wege 7. 8. 43 D M.orel. 9 J. Risseeuw. 11, 13, 45 Joz. v. d. Wege. 12. 19 M. Robiln. 14, 22. 35. 37, 30, 31, 34. 39 J. van Driel. 16 J. de Vlieger. 17 P. de Vis=er. 20 D. Aar- noutse. 21 J. Versprille. 23. 33 H. Elfrink 24, 29 J Vermeulen 26 J. Stokkerman 28. 42 I. Schippers. 32 H. v. d. Hemel. 35 Schautteet 36 C. de Poorter. 38 J. Ras. 41 A. van Gijs. 46 J. de Roeck. Duiven-Mij .Nog Sneller' te Breskens Uitslag prijsvlucht uit Arras op Zon dag j.l. Los 12.30 u. Aank. le duif 14 u. 51 min. 12 sec., snelh. 959 m. per min. Jonge duiven. 1. 3, 6. 10 v. Opdorp-Faas. 2, 16 A. v. d. Heuvel. 4. 48. 86 Jac. Wisse. 5, 62 M. de Visser. 7 J. de Lijzer. 8, 18. 22 P. Buize. 9, 61. 85 A. J. Verdijn. 11, 26 Jn. van Gijs. 12. 42, 56. 74, 75 Jac. Jacobs. 13, 39, 43 E. vas Opdorp. 14, 83 A. Quaars. 15, 23, 65 P. Blaakmas. 17, 24 Jac. Dierk. 19, 21, 29. 81 W. Bduijnooge. 20. 79 Iz. Ritico. 25 Jn. Faas-v. Opdirp. 27. 82 Iz. Quaars. 28 H. Oisterling. 30 A. de Hulster. 31. 36 J. Klaassen. 32, 58, 70 Joh. Carels. 33,77 J. Faas-le R. 34, 67. 68 Versprille-K. 35, 60 A. de Jonge. 37. 53 J. Vermeulen. 38, 40 M. v. d. Broecke. 41, 78 W. Fenijn Zn. 37, 52 Quaars-L. 45, 71, 88 A. Ha- melijhck. 46, 66, 87 L. v. d. Wege. 47 E. Rijkaart. 49. 51 A. Poppe. 50, 54, 69 J. Risseeuw. 55, 63 Verm.-Verd. 57, 84 Iz. de Jonge Az. 59 W. Moelker. 64 J. v. d. Broecke. 72, 80 A. v. d. Voorde. 73 A. Bondewel. 76 en le overduif C. Hartog. 89 J. van Dierendonck. Idem oude duiven. 1. 8 W. Klaaijsen Zn. 2 M. van den Broecqe. 3 J. Vermeulen. 4 A. Ekkebus. 5, 13 Verm.-Verd. 6 Jn. Pleijte. 7 L. v.d. Wege. 9, 10 Versprile-K. 11 W. Fenijn Zn. 12 A. Hamelijnck. 14 Jn. Datthijn le overduif A. Bondewel. Vacantievreugd Vacantie staat weer voor de deur, Allen die kunnen, breken eens met de (sleur. Centraal, of op eigen veren, Allen willen het toch proberen Nu eens echt los van de band te zijn, T is een ware vreugd' voor groot en (klein. Is men op het K.N.M.I. soms wat pes- (simist, Elk zeg dan niet: als ik het nu maar (wist. Veel vreugd' kan een optimist genieten, Reken maar, elke dag zal het niet gieten. En neemt de zon mee in Uw hart, U geniet dan zelf en geeft een ander (ook een part. Geniet dus volop en laat niets U deren, Daar kunt ge dan weer een jaar op teren A.W.K. riaatselijk isieuv.s. Breskens Geslaagd. Aan de Grafische school te Roo sendaal is bevorderd van de 2e naar de 3e klas de heer J. van Houte te Bres kens. Vergadering Reisvereniging Dinsdagavond hield de reisvereni ging „Vrij en Blijhaar jaarlijkse alge mene vergadering na afloop van hun 3-daagse reis door Luxemburg. Uit de rekening en verantwoording van de penningmeester bleek, dat er nog een goed batig saldo over was. In de vacature van de heer J. Brugge werd tot bestuurslid gekozen de heerL. Maas. Verder volgde er een bespreking waar volgend jaar de reis naar toe zal gaan. Men kwam tot het besluit te zul len trachten een 3-daagse reis naar dc Vogezen te maken. In verband met dc hogere kosten aan deze reis verbonden, werd de contributie vastgesteld op f 3,- per maand per persoon. De voorzitter deelde vervolgens mede, dat er weer aanvragen binnengekomen waren om toe te treden als lid der ver eniging, zelfs uit Vlissingen. Gezien de mooie reizen die „Vrij en Blij" ieder jaar maakt tegen zulke lage reiskosten, waar in alles is inbegrepen, treden er nog steeds nieuwe leden toe. Bij de rondvraag werden nog ver schillende punten besproken, o.a. werd nog gepraat over de laatste reis. Hier van werden de vele foto,s. die ieder bil zich had. bekeken en de gedachten gin gen daarbij terug naar het mooie Luxem burg. Reis ouden van dagen. Ook nu weer maakten de ouden van dagen te Breskens, door bemiddeling van de Oranjevereniging „Prinses Ma rijke," hun jaarlijks uitstapje en wel Za terdag j.l. Ging het vorig jaar naar Bel gië, ditmaal werd een bezoek aan Ooste lijk Z.-Vlaanderen en Walcheren ge bracht. Om pl.m. 8 uur des morgens werd vertrokken en via de nieuwe Braak manpolder ging het naar Hulst, waar Burgemeester Lockefeer allen op het stadhuis ontving en hartelijke woorden van welkom sprak. De voorzitter der Oranjevereniging dankte de Burgemeester voor zijn har telijke woorden, waarna een rondgang gemaakt werd door het zeer prachtige gemeentehuis, waarbij de oudjes op koffie met een versnapering onthaald werden. Vervolgens werd onder leiding van Burgemeester Lockefeer de zeer mooie R.K. kerk bezichtigd. Via Perkpolder ging het vervolgens naar Goes, waar werd gegeten, waarna een bezoek aan Veere volgde. Hier was het nog volop feest vanwege het bezoek van H.M. de Koningin de vorige dag aan deze gemeente. Er werd dan ook een uurtje uitgestapt om het ringrijden in originele klederdracht met versierde karretjes gade te slaan. Tot slot volgde nog een bezoek aan Miniatuur Walche ren te Middelburg, waar allen zeer enthousiast over waren. Op de markt werd nogmaals gegeten, waarna het op de boot aanging, die om 7.25 u. vanuit Vlissingen vertrekt. Hier was het ech ter zo druk met auto's, dat de bussen der S.B.M. niet meer op deze boot kon den. zodat de oudjes te voet aan boord moesten. Gelukkig bleken bij aankomst te Breskens enige inmiddels opgeroepen taxi's gereed te staan om de bewoners van N. Sluis naar huis te brengen. Enige particuliere autobezitters brachten de slecrt ter been zijnde mensen van Bres kens naar huis. Het was een zeer mooi en prettig reisje, waar de oudjes nog met genoe gen aan zullen terugdenken. Aan deze tocht namen ook deel Bur gemeester Eekhout en echtgenote, Dr. Ossewaarde en echtgenote en Zr. Schil ders. Geslaagd. Vorige week slaagde met lof aan de Industrie Huishoudschool te Vlissin gen mej. Anke Roest te Breskens. Turnvereniging „D.I.O.". Bij de op Zaterdag j.l. afgenomen Jeugdvaardigheidsproeven slaagden voor het diploma A: Teuni v. d. Heuvel, Annie Zegers, Lea Cornelis, Betsie de Zeeuw, Emmy Ha melijnck, Elly Tieleman, Jopie Fenijn, Thea van Zeele, Joke de Feijter, Lineke le Bleu, Paula Hensen, Adrie Bondewel, Jan Hooftman. Afgewezen: 23 meisjes en 10 jongens. Voor het Diploma B zijn geslaagd: Fientje de Boer, Sonja Brevet, Ronnie de Coninck, Saartje Vergouwe, Jenny Verstraaten, Nellie Walbroek, Wim v. d. Broeke, Kees Cruson, Hans v. d. Lijke. Afgewezen: 2 meisjes. Aan alle geslaagden zal namens het K.N.B.V. een lintje worden uitgereikt. Muziekconcerten. Zaterdagavond gaf de muziekvereni ging „Uit het Volk - Voor het Volk' een uitvoering te Souburg op de mu ziektent. Ondanks het feit, dat velen naar de kermis te Vlissingen waren, viel de belangstelling niet tegen. Het gebo- dene viel zeer in de smaak van de luisteraars. Zondagavond gaf de muziekvereni ging een concert in de duinen te Bres kens op het terras van het strandpavil joen ..Duinoord'Aangezien des avonds het weer wat guur werd, deed dit enigs zins afbreuk aan de publieke belang stelling. Benoeming Tot lid van de examen-commissie, belast met het afnemen van het exa men voor het Middenstandsdiploma te Breda, is benoemd de heer Z. C. Ris seeuw, onderwijzer te Breskens. Verkeersexamen. Van de 65 leerlingen der hoogste klassen van de Openb. Lagere school te Breskens, die aan het verkeersexamen deelnamen, zijn er 60 geslaagd. Voor waar een mooi resultaat. Cadzand Overdracht nieuwe zeesluis. 1 )e nieuwe zeesluis te Cadzand zal op 11 Aug. a.s. door de Rijkswaterstaat aan het waterschap „Het Vrije van Sluis worden overgedragen in beheer en on derhoud. Verscheidene autoriteiten zul len de overdracht bijwonen. Zoals be kend, is de sluis reeds geruime tijd in gebruik. Groede Dodelijk ongeval. Zondagavond j.l. reed de heer A. Z„ wonende alhier, van Breskens per mo torrijwiel naar huis. Ter hoogte van de „Witte heul" raakte hij in de bocht de macht over het stuur kwijt en kwam te vallen. In zeer ernstige toestand werd het slachtoffer naar het ziekenhuis in Oostburg gebracht, waar hij een paar uur later overleed. Hij laat een vrouw en twee kinderen achter. Zuidzande Reis ouden van dagen. De ouden van dagen uit deze ge meente maakten hun jaarlijks reisje. Via Damme-Brugge werd naar Kortrijk gereden. waar het Koningin Astrid- nlantsoen werd bekeken Vervolgens werd een bezoek gebracht, aan de Kluis berg, waarna de tocht via de mergel groeven van Lessines naar Geerards bergen voerde. Via Gent keerde men naar huis terug. Sluis Collecte. De extra-collecte, ten bate van de Prot. Chr. kleuterschool, heeft in de Ned- Herv. Kerk alhier f 89,12 opgebracht. Geslaagd. Mej. L. Batselaere te Sluis slaagde o.m. voor het examen lichamelijke op voeding. Geslaagd. In Rotterdam slaagde voor de akte K, nuttige handwerken, mej. N. de Bruijne te Sluis. Propaganda-voorstelling De directie van het kindercircus ..Elleboog' bood de kinderen van Sluis i een gratis propaganda-voorstelling aan Meer dan 300 kinderen hebben genoten van het circusspel der jeugdige artisten uit Amsterdam.

De Schakel | 1955 | | pagina 2