Seizoen-OPRUIMING Firma BOERBOOMS Gebr. ROOKUS goede V ulpen Firma Schippers Nauia Opruiming Opruiming A. Bondewel, Breskens, tel. 210 Concert Geen last meer van insectenverdelger f 4,85 Dat wil zeggen: Guldens goedkoper Bruidsbouquetten Koopjes halen Koopjes halen Koopjes halen Koopjes halen Rijtoer ouden van dagen te Breskens Zomeriijd 1 Inmaakiijd 1 Inmaakglazen het ;aan ■r te ndel spel nen. aan Wel 'est- vJJf itik- roor •t is rge- aan rele ii de icht olg- ling be- orts ian- iel- Lad- sen. ■un- de 'rijs pr. 2de en De ten i. ens ing er) •ste ifd- Va- rde m- art :en en, oie P. ge- eer er- ien ib, re el- k, el- is- zijn, te bezichtigen. Met volle belang stelling en interesse werd alles beke ken en volgde men de korte toelichting welke bij elk onderdeel werd gegeven. Voor de sluiam. ligt^en zandrug, waarover verschillende hoofdingelan den zich nog al ongerust bleken tema ken, dit in verband met het lozen van het overtollige water uit de polders, Men verzekerde deze mensen, dat er geheel geen reden tot ongerustheid is, daar het zand door regelmatige lozing spoedig verdwenen zal zijn door uitschuring van het geloosde water. Spoedig zal een opening in de dui nen gemaakt worden nabij hotel Boone. Dit werk zal met D.A.C.W.-subsidie uit gevoerd worden en het Vrije niet meer kosten dan aanvankelijk het plan was. He t Sluizen-project is keurig afgewerkt, doordat het Rijk de straten en de ge meente de trottoirs aanlegde. Het geheel is nu een groots werk, dat er prima ver zorgd uitziet. Wanneer nog een plaatsje gemaakt zal zijn voor de reddingsboot, dan is dit gehele werk gereed. Vervolgens reden de bussen naar De Zwarte polder te Nieuwvliet, waar vo rig jaar dijkdoorbraak dreigde. Deze polder is al meer onder gelopen. Nu zal worden getracht de nooddijk, nog steeds van zandzakken en balen stroo te ver vangen door een nieuwe dijk, waardoor ook hier het gevaar definitief zal zijn afgewend. De algemene vergadering. Zonder het gebruikelijke overzicht van de excursie opende de Dijkgraaf de algemene vergadering. Onder de ingek. stukken was een schrijven van G.S. over de z.gn. Driekoker, wachtsluis te Re- tranchement. De algem. vergadering wilde deze Driekoker graag terug heb ben. G.S. meenden, dat nu de gehele kuststrook herzien zal worden, ook dit onderdeel bij het grote geheel wel ge regeld zal worden. Enkele aan. en ver kopen van gronden gingen als hamer stukken door. Stellig had hier in nor male vergaderingen breedvoerig over gesproken moeten worden. Daar bij het delven vaak gronden worden ingeno men, werd bepaald, dat voor bebouwde gronden een vaste vergoeding zal wor den gegeven. De Baileybrug bij Retranchement verkeert in een stadium, waarin vervan ging hard nodig is. Van G.S. was een schrijven ontvangen dat deze brug ver vangen kan worden door een stenen. Rijkswaterstaat zal in de kosten bijdra gen, zodanig, dat de herbouw Het Vrije van Sluis niet meer zal kosten dan 36 pCt. der bouwkosten en 3 pCt. van deze 35 pCt. voor het maken van bestek en tekeningen. Hoewel het totaalbedrag der herbouw niet bekend is, werd besloten dit, aanbod aan te grijpen, temeer, daar op de oude brug ook nog een grote oor logsschade 'jist. Zelfs waren er deze maal geen \wagen voor dei rondvraag, zodat de Dijkgraaf de vergadering zon der de gebruikelijke toespraak sloot. Een koffiemaaltijd o.l.v. de heer A. s"- Cambier besloot deze vergadering. ;n. eBevorderingen U.L.O.school. de Aan de openb. U.L.O.-school te Oost- te, burg werden van de le naar de 2e klas li, bevorderd: ik Bennie Blaecke, Toos Boeije, Adri v. ld d. Broecke, Wim Bruijnooge, Betsy m Duininck, Lenie la Gasse, Mientje Goe- degebeur, Nieke van Grol, Neeltje ig Haartsen, Ria Hofman, Bram Hubregt- de sen, Piet Koster, Sary Lako, Ko Leen ;e- houts, Marlies Maat, Tonny Marteijn, e- Ankie van Noorden, Jan Pleijte, Medard tl- Vercruijsse, Anneke Verhagen, Margot ï- Boorsma, Wim Dekker, Adrie D'Hont, Saartje Kraaijmes, Angelina Marteijn, ot Sjaak Merk, Eriee Musson, Miep Note- ïa baart, Mientje v. d. Plassche, Nelly id v. d. Reepe, Marie Schouten, Elly Sol, B. Liesje Souripet, Naomi Usmany, Jaap A. wolfert. j. Van' de 2e naar de 3e klas: e Jaap Brouwer, Wim Daansen, Jac. v. a- Hal, Ina v. d. Heuvel, Max den Hollan- re der, Adrie de Kan, Machiel Kesteloo, it Marian Koster, Jopie Leenhouts, Walter Lucas, A. de Lijser, W. de Maree, Edu- mond Marteijn, Rie van Meenen, Hans 1- Roos, Ria de Ruijsscher, Johnny Stok- kerman, Rie Stokkerman, Jenny deVis- tr ser, Adie van 't Westeinde. f- Van de 3e naar de 4e klas: i Jo Behage, Jo Bentsehap Knook, Suus Catsman, Coby Corree, Ceciel Faes, Mieke Jongman, Piet Jongman, Marie Kraaymes, Saar de Kramer, Jaap Lako, George de Lozanne, Jannie Lucieer, Jan- ny Luteijn, Judith Maas, Corry v. d. Meulen, Heieen Risseeuw, Jo Risseeuw, Netty Risseeuw, Bram Salomé,Jaap de Visser. ,i. Geslaagd. Van het Instituut Aalbregtsé alhier zijn geslaagd voor het diploma ma- chineschrijven als: dictaattypist (200 aan lagen per minuut) De dames: C. Grimm te Groede, N. v. d. Hauwe te IJzendijke, S. de Vos te Schoondijke. De heren: A. de Witte te Sluis; R. de Vriend te Aardenburg (met lof). Kantoortypist (180 aanslagen per mi nuut) mej. N. Bonte te Oostburg, dhr. A. v. d. Oever te Sluis, dhr. R. v. d. Plassche te IJzendijke. Typist (150 aanslagen per minuut): mej. M. Praat te Aardenburg, mej. L. v. Driel te Oostburg. kfscheid. Mevrouw G. P. Dijkstra-Bergvelt nam in tegenwoordigheid van weth. Geuze, het personeel met hun dames en de leerlingen afscheid van de openb.Ulo- school te Oostburg. De heer A. W. Gossije, hoofd der Echool, £prak mevr, Dijkstra toe. Hij zeide o.m., dat zij de jeugd van het Land van Cadzand in die 7 jaar tijds had le ren begrijpen en waarderen. Zij is door haar werk een voorbeeld voor haar leer lingen geweest. Hij hoopte dat het haar in Amsterdam goed zou gaan. Weth. Geuze bracht haar namens het gemeentebestuur dank voor het vele werk, dat zij onder moeilijke omstan digheden in Oostburg was begonnen 7 jaar geleden. Mevr. Dijkstra dankte de sprekers voor hun hartelijke woorden en zich tot haar leerlingen richtend, zeide zij, dat zij wel streng was ge weest, maar toch altijd het goede met hen had voor gehad. Hierna bood een der leerlingen haar een klok als aan denken aan namens de leerlingen en het personeel van de school. Op deze middag werd ook afscheid genomen van de heer A. van Beuzekom, die als tijde lijk onderwijzer een half jaar werkzaam was geweest aan de school. Hem werd een boek aangeboden. Jeugdverkeersexamen. Te Oostburg slaagden voor het jeugdverkeersexamen de volgende leer lingen van de R.K. school: Arnold Huisman, Marijke Matthijs, George de Coene, Greet Dhaenens, Ma rian Modde, Robbie Stokkerman, Rob bie van Zuilen, Wïlly Vermeere, Ria Faes, Ingrid van Hauwe, Prudent de Sutter, Frans van Zuilen, Odiel Haerens Elian Fijnaut, Willy Faes. Van de Chr. school: Dicki Rentier, Catharien Meijers, Jan Quist, Willie Riemens, Efie Mustamu, Piet Cappon, Sjaak Avot, M. J. Geuze, Janny Vereou- teren, Rinus Tazelaar, Olga van Rhee, Lieske de Putter, Ina Harmsen, Jenny Morel, Rachel Latumeten. Van de Openb. school: Bernie van Goor, Piet Provoost, Ko Jansen vanRo- sendaal, I. van 't Westeinde, Jo Ritico, Kees van Halst, Annelies Bossand, Miep van Kampen, Pieter Baas, Hanneke sril, Jo d. Hulster, Jannie de Graaf, Ma- ron de Jong, Emile Cauwels, Han Cai- lenfels, Ina Boidin, Anita Simpelaal, A. Broodman, Betsie Risseeuw, Ria Brakman, Inie Ritico, Ko Boone, Wim de Koning, Rinus van de Wege, Pieter M. Baas. IJzendijke 10-jarige knaap op het nippertje gered. Zondagmiddag begaf zich een 10-Jarig Ambonees jongetje, dat in IJzendijke wordt verpleegd, voorzien van een dui- kersbril te water in een achter de zee dijk van de Braakmanpolder gelegen put De jongen bleef zolang in het water, dat de omstanders zich ongerust be. gonnen te maken. Gelukkig slaagde men er in de jongen, die reeds bewuste loos was geworden, op het droge te bren gen. Nadat hij weer bij bewustzijn was gebracht; werd hij op doktersadvies ter observatie opgenomen in het Juliana- ziekenhuis te Terneuzen. Retranchement Molen volledig gerestaureerd. De open standerdmolen in deze ge meente is onder auspiciën van Monu mentenzorg weer volledig gerestaureerd. Deze molen, die tot de oudste van ons land behoort, begint zeer zeker in Zee land, zeidzaam te worden. De molen werd gebouwd in 1643. In ue oorlog werd de molen ernstig beschadigd Na de herstelwerkzaamheden werd hij door de Commissaris der Ko ningin in de provincie Zeeland weer in gebruik gesteld. Het „Zwin" weer open voor het publiek. Het natuurreservaat „Het Zwin" is weer voor het publiek opengesteld, daar het broedseizoen der vogels nu achter de rug is. In navolging tot de maatregel, die in het Belgisch deel van het reser vaat werd genomen, ging de Stichting „Het Zeeuwse Landschap" dit jaar voor het eerst tot periodieke afsluiting over terwille van de typische vogelwereld in dit gebied. Het afgerasterde Belgische deel van het „Zwin" kan - zoals bekend - alleen tegen betaling worden bezich tigd. Breskens Duinbrandje. Op het z.gn. le strand alhier ont stond Zondagmiddag brand In de dui nen. Door direct ingrijpen van enkele personen en de spoedige aanwezigheid van de gealarmeerde brandweer kon het vuur snel bedwongen worden. Uitstapje. De Chr. zangvereniging „God is mijn lied" te Breskens maakte Woensdag een uitstapje naar Spa en omgeving. Geslaagd. Het diploma voor lingerie werd te 's-Hertogenbosch behaald door A. Mee- sen te Waterlandkerkje en A. v. Melle te Breskens, leerlingen van mevr. J. JansenVerhage te Breskens. Aanrijding. Zondag j.l. had op het Veerplein te Breskens een aanrijding plaats tussen een autobus en een bromfietser. Ten gevolge van deze aanrijding brak de bromfietser, genaamd L. C. uit Koude- kerke, zijn linkerarm en liep tevens ver scheidene beenwonden op, terwijl de bromfiets werd beschadigd. Door dokter Ossewaarde te Breskens werd eerste hulp verleend, waarna het slachtoffer naar het ziekenhuis werd vervoerd ter vedere verpleging. De Rijkspolitie te Breskens stelt naar de oorzaak der aanrijding een onderzoek in. Scheldestroom IZeehond II 30. Woensdagavond werd deze wedstrijd in het zwembad te Breskens gespeeld. Scheldestroom verscheen met 1 invaller daar Bondewel moest fluiten wegens af. wezigheid van de scheidsrechter. Direct na de aanvang had Scheldestroom het heft in handen en is de sterkste geble ven tot het einde toe. De doelpunten werden gemaakt door Seuss, en P. v. d. Heuvel. Het samenspel van Scheldestroom was deze keer bijzonder goed. De invaller bleek een zeer goede speler te zijn, zo dat hij de ploeg versterkte inplaats van verzwakken. Al met al een aardige wed strijd die verdiend gewonnen is. Groede Wandelsportdag en ingebruikstelling tennisbanen. Begunstigd door schitterend zomer weer had Zondag alhier de traditionele jaarlijkse wandelsportdag plaats, waar aan ter opluistering de drumband der Oostburgse muziekvereniging haar me dewerking verleende. Het is altijd weer een schitterend, gezicht en een lust voor het oor deze zeer jeugdige personen in hun kleurige eostuums te zien mar cheren en te horen trommelen. Erg jam. mer was voor de organisatoren van deze dag dat de belangstelling niet groot te noemen was. Een ander zeer belangrijk evenement voor Groede was dat diezelfde middag- de nieuw aangelegde tennisbanen in gebruik werden genomen. Burgemeester Everaars, die ter gelegenheid hiervan in liet gemeentehuis het woord voerde, zeide o.m., dat deze tennisbanen slechts een onderdeel vormen van het sport velden-complex dat in September 1956 officieel in gebruik zal worden geno men. Ook de heer Hoste, voorzitter van de plaatselijke V.V.V. en voorz. van de in oprichting zijnde tennisvereniging, waarvoor zich reeds zeer veel leden op. gaven, voerde nog het woord. Er werden zeer goede demonstraties gegeven door vooraanstaande Zeeuwse tennisspelers. De tippelaars, die deelnamen aan de 25 en 15 km., marcheerden enthousiast ondanks het warme weer en er waren dan ook geen uitvallers. In de avonduren waren er concerten op de muziektent die door de muziek verenigingen uit Lissewege (België) Niieuwvliet en Groede werden verzorgd. Tot sot van de dag werd een muzikale rondwandeling door de gemeente ge maakt, waaraan ook weer het tamboers- korps uit Oostburg haar medewerking verleende. Het was voor Groede een ge slaagde dag. PRBDIKBBURTBN Zondag 24 Juli Aardenóurg, 10,30 uur, Ds. Blom St. Kruis, 9 uur, Ds. Blom Biervliet, 9,30 uur, Ds. Evenhuis Breskens, 10 uur, Ds. van Beusekom Collecte gezinszorg 6,30 uur, geen dienst Cadzand, lo uur, Ds. ten Cate Groede, 9,30 uur, Ds. de Jong H. Doop Hoofdplaat, 11 uur, Ds, Evenhuis Nieuwvliet, 10 uur, Ds. v. d. Graaf! Oostburg, 10 uur, Ds. Hugo van Dalen Retranchement, 9,30 uur, Ds. van Bork Schoondijke, geen opgave Sluis, 9,30 uur, de heer Drijver, Den Haag St. Anna ter Muiden, 11 uur, de heer Drijver Waterlandkerkje, 10 uur, Ds. Bergsma IJzendijke, 9,30 uur, Ds. Blomaard Zuidzande 9,30 uur, Vicaris Den Blaauwen Doopsgez. Gom. Aardonkurg 10,15 uurt Ds. Vis Vrij Evang. Gemeente Breskens, 10 uur, Ds. Servaas, Gent Cadzand, 6 uur, Ds, Servaas Nieuwvliet, 10 uur, Ds. J Luteijn, Ichtegem Retranchement, 2,30 uur, Ds. Servaas Geref. Kerk Bresksas to en 3 uur, Ds. Pontier Ev. Luth. Gemeente Groede, 10 uur, Mej. Visser, Utrecht R.K. Parochie H. Barbara te Breskens Zondag 24 Juli Geen opgave Gevonden voorwerpen. Kinderschortje, meisjesjas, autosleutel, armband, regenjas, regencape, das, zwembroek en badhanddoek, bankbiljet. Inlichtingen ter gemeente-secretarie te Schoondijke. Ken kinder-beertje en een plastic ceintuur. Inlichtingen bij de Rijkspolitie te Breskens. Twee hengelstokken, een parapluie, divankussen. Inlichtingen bij de Rijkspolitie te Groede. Voor een TT 1 Smoor 6f de Hulster, Breskens MOTTEN, VLIEGEN, MUGGEN, enz. Koopt de PHILIPS BRESKEHS - Dorpssiraal 67 - Telef. 165 GROEDE - Molenstraat A 10 COCOSLOPER 50 cm. breed 178 en 198 p. mtr. 100 cm. breed 395 p. mtr. 70 cm. breed 285 p. mtr. 140 cm. breed 575 p. mtr. COCOSKARPETTEN i8p x 140 f 10,95 1 2Sö x 190 f 21,95 HOLTAP KARPETTEN in katoen f 17,75 en f 21.95- IJzersterk karpet in hall wol f 39,75 BOUCLÉ LOPERS Katoenen bouclé 128 p. mtr. Sisal bouclé 325 p. mtr. Jumbo bouclé 185 p. mtr. Wollen bouclé 395 p. mtr. Coupons Vocaleum viltzeii met 25 pCt. korting. Voor Uw logé'sprima bedsteden f 29,75 en f 49,75. Norma vering bedsteden, 2-pers., van f 127,50 voor f 98,—. Tafelzeil 295 p. mtr. Grote zeemen 198. Tafelkleden, handweef 695. Tafelkleden, pluche 1395. Slaapkamerkleedjes, 425 en 495. Zuiver wol 850 en 995. Alle andere artikelen met 10 pCt. korting, behalve BOMEE-artikelen, tot 1 Augustus. Walstr. 89 - Vlissingen Telefoon 2865 vanaf 15 GULDEN met lint en tule garnering Ook verkrijgbaar van Lelletjes-der-Dalen, Stephanotls, Rozen, Orchideën, enz. Foto's ter Inzage. Verzendingen FRANCO HUIS Speciaal adres voor een bloemengroet door de gehele wereld ZATERDAG 23 JULI begint onze grote Oranjeplein BRESKENS Zij, die morgen, Zaterdag, de rijtoer wensen mee te maken, moeten des morgens om 8 uur gereed «taan aan Rijwielhandel CRUSON, op de Grote Kade. De deelnemers van Nieuwe Sluil worden om 7,30 uur door een bus af gehaald. Voor eten wordt gezorgd. op ZONDAG 24 JULI a.s., des avonds om 6,30 uur, te geven door de muziekvereniging „Uit het Volk Voor het Volk", bij L. VERSTRAA- TEN, Paviljoen „Duinoord", Breskens. Zondagsdienst doktoren. Zondag 24 Juli BreskensGroedeSchoondijke Dr. Eggink, Schoondijke, tel. 6. OostburgAardenburg Dr. de Bruijckere, Oostburg, tel. 60. Zondagsdienst Centrum Kraamzorg West Z.-VI. zr. de Jong, Cadzand, tel. 65. Betaal niet meer dan nodig is Heren lederzolen, rubberhakken 5,25. Dames lederzolen en hakken vanai 4,—. Schoenherstellersbedrijf L. de PAGTER Walstraat 105, Vlisgingen. Nieuwe schoenen uitlopen doet pijn Laat ons dit voor U doen met de nieuwste vergroot- en verbreed- machine. EnigBte installatie in Zeeland. Schoenen verbreden vanaf 50 cent, ver groten vanaf 75 cent. Schoenherstellersbedrijf L. de PAGTER Walstraat 105, Vlissingen. Verkrijgbaar merk „WECK" en „MAGNEET" Ook alle onderdelen KETELS THERMOMETERS BEUGELS GUMMIRINGEN Dorpsstr. 16-18, Breskens, tel. 28

De Schakel | 1955 | | pagina 3