De avonturen van Toontje Ezelsvel waarden. De voorstelling, die voor alle waar den dezeltde is, geelt als hoofdmotief een microscoop te zien en omvat voorts een doorstoken krab, het symbool van de kankerbestrijding. De krab is voor alle 5 de waarden uitgevoerd in rood. Overigens heeft elke waarde haar eigen kleur. DUIVENSPORT Uitslag afd. vlucht Bordeaux op Zondag j.l. Los 5 u. 10 min. Aank. ie duif 19 u. 48 min. 23 sec., snelh. 898 m. per min. 1, 12 en le overduif G. Dusarduijn, Gr. 2, 6 G. de Wever, Sch. 3; W. v. d. Slikke, IJz. 4 J. Kools, zz. 5 A. de Putter, Cz. 7 J. Vasseur, Cz. 8, 18 M. Simpelaar, O. 9, 13 W. Klaaijsen Zn., Br. 10, 14,17 A. J. van Gijs, Br. 16 A. v. d. Ameele.H. 15 N. Provoost, H. 19 P. de Puy, Bv. 20 J. Risseeuw, Br. „Da Gatrouwa Duif" te Cadzand Uitslag prijsvlucht uit Moescroen op Zondag j.l. Los 9 u. Aank. le duif 10 u. I min. 3 sec., snelh. 1163 m. per min. .ronge duiven. 1 M. de Roo. 2, 14, 15 M. Lekens. 3, 7, 26 A P. Vasseur. 4, 13 P. de Meij. 5 A. Dulninck. 6 P. Goossen. 8, 17, 18, 22, 23 M Provo. 9 A. de Putter. 10 J. Vasseur. 11, 24 A. Mabelis. 12 en le overduif J. Vasseur. 16, 19, 20, 21 J. A. Vasseur. 25 I. v. d. Vijver. Idem oude duiven. 1 J Vasseur. 2, 9 A. de Putter. 3, 4, 6, 8 en le overduif P. de Melj. 5 M. Provo. 7 P. Goossen. 10 I. de Neef. Uitslag prijsvlucht uit Dourdanop Zondag j.l. Los 5.45 u. Aank. le duif 11 u. 22 min. 7 sec., snelh. 982 m. per min. Jonge duiven. 1, 2 G. Pleijte. 3, 5, 6, 11, 12 A. Vas seurl 4 P. Goossen. 7 J. A. Vasseur. 8 L. Fremouw. 9 en le overduif A. Duininck. 10 M. Lekens. 13 A. Mabelis. Idem oude duiven. 1, 2, 3, 7 A. de Putter. 4, 5, 6 P. de Mei). 8 en le overduif W. van Acker. Duivenvar. „Strijd in Vrade" ta Groade. Uitslag prijsvlucht uit Dourdan op Zondag j.l. Los 5.45 u. Aank. le duif II u. 20 stc., snelh. 1060 m. per min. Oude duiven. 1, 15 J. van Haneghem. 2, 12 en le overduif H. v. d. Hemel. 3 J. Vermeulen. 4, 10 Ras-v. d. Wege. 5, 6, 11, 16 G. Du sarduijn. 7 J. van Driel. 8 Iz. Maas. 9, 14, 18, 22 J. Risseeuw. 13, 19 A. v. Gijs. 17 Iz. Vermeulen. 20, 21 Schautteet. Idem jonge duiven. 1 C. Brakman. 2, 19, 20 E. Verstrijnghe 3, 8 J. Versprille. 4, 15, 23 J. Frelier. 5, 14 en le overduif A. van Gijs. 6, 12 Iz. Vermeulen. 7 A. Hendriks. 9 G. Schaut teet. 10 J. Merk. 11 J. van Haneghem. 13 J. Vermeulen. 16 J. Risseeuw. 17 D. Morel. 18, 21 H. v. d. Hemel. 22, 24 F. v. d. Wege. 25 Ras-v. d. Wege. Uitslag prijsvlucht uit Moescroen op Zondag j.l. Los 9 u. Aank. le duif 10 u. 5 min. 38 sec., snelh. 1126 m. p. min. Jonge duiven. 1, 27 C. Brakman. 2 en le overduif H. Elfrink. 3 J. Vermeulen. 4, 28 J. de Vlie ger. 5, 9 I. Schippers. 6 J. Frelier. 7, 35 M. Robijn. 8, 16, 19, 20, 26, 30 J. V. Driel. 10, 11, 25 J. Versprille. 12, 13, 31 Joz. v. d. Wege. 14 J. Ras. 15, 17 J. v. d. Wege. 18, 29 J. van Haneghem. 21, 23, 38 E. Verstrijnghe. 22, 37 D. Aarnoutse. 24 H. v. d. Hemel. 32 Iz. Schippers. 33, 34 J. Stokkerman. 36 A. van Gijs. 39 J. Merk. Duiven-Mij. ,No* Snallar' ta Bratkenv Uitslag prijsvlucht uit Moescroen op Zondag j.l. Jonge duiven. Los 9 uur Aank. le duif 10 u. 6 sec., snelheid 1158 m. per min. 1, 24, 28, 32, 37 Joh. Carels. 2 A. Bon- dewel. 3, 13 A. Poppe. 4, 7, 33 M. v. d. Broecke. 5, 52 M. de Visser. 6, 10, 30, 54 A. de Jonge. 8, 11, 42 C. Hartog. 9, 23 Een minuut later lag Nel in de in allerijl verduisterde voorkamer op de divan. Bij het heldere electrische licht zag men nu, dat de enkel van Nel's linkervoet sterk gezwollen was. „Ik ga even een dokter halen," be sloot Aart. „Dat is niet nodig," weerlegde de boer; „ga even naar de overkant. Bij Ernsting hebben ze telefoon. Dokter Peek moet je hebben. Als hij thuis is, komt ie wel." „Laat Aart maar hier blijven," be sliste Wim. „Ik zal wel even bellen." De arts was thuis en toen Wim in het kort vertelde, wat er gebeurd was, verklaarde de geneesheer zich onmid dellijk bereid om te komen. „Dat is tenminste een kerel," zei Wim, de hoorn aan de haak hangende. In een paar woorden vertelde Wim aan de verschrikte Ernstings, wat er gebeurd was. „Misschien de enkel verstuikt." besloot hij op kalme toon. „En dat komt vanzelf wel weer in orde." Dokter Peek liet niet lang op zich wachten. Hij betastte de gezwollen Faas Mz. 12 W. Bruijnooge. 14, 17 E. v. Opdorp. 15 G. van Grol. 16 A. Quaars. 18, 25, 50 H. Oosterling. 19, 22 J. Dierx. 20, 40. 46 P. Blaakman. 21 E. Pieters. 26 A. de Meester. 27, 35 A. Ekkebus. 29 Quaars-L. 31 J. v. d. Broecke.34, 41, 45 J. de Meester. 36 A. de Hulster. 38, 48. 53, en le overduif A. v. d. Voorde. 39 Verm.-Verd. 43 44 47 Jn. van Bijs. 49 A. Hamelijnck. 37 Jn. Datthijn. Uitslag prijsvlucht uit Dourdan. Jonge duiven. Los 5.45 u. Aank. leduif 11 u. 17 min. 59 sec., snelheid 1012 m. per min. 1 A. Bondewel. 2, 3, 8, 16 Jn. v. Gijs. 4, 5, 17 M. v. d. Broecke. 6, 12 A. de Hulster. 7, 9 R. van Quekelberghe. 10 C. van Zeele. 11 A. Hamelijnck. 13, 18 J. de Lijzer. 14, 19 Verm.- Verd. 15 E. Pieters. le ovedduif A. Ekkebus. ït'-r - Idem oude duiven. 1. 3, 5 P. Buize. 2, 6, 13 J. de Meester. 4 W. Fenijn Zn. 7, 12 en le overduif Jn. van Gijs. 8, 11, 15 Joh. Carels. 9 Ver- Verd. 10 Jn. Datthijn. 14 J. de Lijzer. Breda is weer bakkersstad Van 2028 Juli. Toen in 1949, dus enkele jaren na de 2e wereldoorlog, geleidelijk aan het ge hele land weer terugkeerde naar, voor onze begippen normale toestanden, de ellende van het distributiestelsel weer geleden was, de handelsbetrekkingen met hjet buitenland opnieuw werden aangeknoopt, bleek duidelijk dat de oor log niet heeft kunnen verhinderen, dat de techniek een grote vlucht maakte en er tal van nieuwe machines het le venslicht zagen. Trouwens op allerlei ge bied maakten we kennis met nieuwe uitvindingen ter rationalisatie van het bedrijfsleven. Toen dan ook in 1949 de Afd. Breda van de Nederl. Katholieke Bakkerspa- troonsvereniging haar 30-jarig jubileum ging vieren, tegelijk met het 20-jarig ju bileum van de Bredase Katholieke Ban- ketbakkerspatroonsver., stak men de hoofden bijeen om door middel vaneen vaktentoonstelling de bakkerij en ook de bevolking te laten zien tot welke mo gelijkheden men thans kon komen. Zij, die deze tentoonstelling hebben bezocht, spreken nog vol lof over het geen op deze tentoonstelling te zien was. Breda was in Nederland de eerste stad, die na de oorlog het aandurfde om op bakkerijgebied een dergelijke show te organiseren. En met groot succes, vooral bleek, dat het bedrijf behoefte had zich aan te passen aan de nieuwe werkmethodes en er werden heel wat machines en gereedschappen gekocht en in bedrijf gesteld. Nu 6 jaar later, nu de Afd. Breda is aangezocht het jaarlijks 2-daags con gres van de Nederl. Katholieke Bakkers patroonsbond te ontvangen, hebben bij na dezelfde organisatoren van 1949 plannen uitgewerkt om opnieuw te la ten zien met welke machines, met welke gereedschappen er gewerkt moet wor den en wat de beste grondstoffen zijn om het beste brood bij de bevolking op tafel te brengen. werd er op de tentoonstelling in '49 gedemonstreerd met een volautomati sche bakkerij in werking, die afgestemd was op het grootbedrijf, nu zijn er drie bakkerijen in werking, die speciaal dienstbaar gemaakt zijn aan het klein en middelgroot bedrijf - en wat een grote vooruitgang is ook zo goed als volautomatisch. Een 60-tal firma's, de fine fleur van Nederland op het gebied van de bakkerij, hebben zich buitenge woon ingespannen om deze tentoonstel ling te maken tot een gebeurtenis van eerste rang. We zien o.a. een bakkerij in werking speciaal voor de broodberei- ding, één ter vervaardiging van klein. brood en één op het gebied van de ban ketbakkerij. Voorts een in volle bedrijf zijnde installatie voor de consumptie- ij sbereiding. Naast deze tentoonstelling zijn weer ingelast de nationale vakwedstrijden. Een eerlijke strijd om de erepalm. Wie kan het beste en voedzaamste brood plek en Nel klemde haar tanden op elkaar om het niet uit te schreeuwen van de pijn, maar de arts legde er een stevig nat verband omheen en verklaarde, dat het nogal meegeval len was. „Een week of drie rust, jon gedame," adviseerde hij, „dan loop je weer een beetje. Ja, dat zal wel niet best uitkomen in deze oogsttijd, maar daar is niets aan te doen. En de vol gende keer een beetje voorzichtiger, hè „Niets gebroken, dokter infor meerde de boerin, zichtbaar opge lucht. De arts schudde ontkennend het hoofd. „Nee hoor; dat zou ook niet zo gemakkelijk gaan bij zo'n sterke meid. Ik behandel jullie al verschei dene jaren, maar ik kan me niet her inneren, dat Nel één keer ziek is ge weest, wel Het meisje op de divan glimlachte flauwtjes en schudde ontkennend het hoofd. „Er is bij ons over het algemeen niet veel te verdienen voor een dok- Wordt vervolgd). produceren? Ook hier mag Breda trots zijn op een keur van prijzen, die met deze vakwedstrijden te winnen zijn. De tentoonstelling en vakwedstrij den zijn ondergebracht in het gebouw „Concordia". Bovendien zijn er 3 grote houten paviljoens opgesteld met alles te- samen een oppervlakte van ruim 200C m2. Als prettige bijzonderheid moge nog gememoreerd worden, dat België even eens vertegenwoordigd is. Fiaut«elijk Nieuws. Biervliet Internationale brandweerwedstrijden. Koipsen uit Belgisch West-Vlaan- deren en Nederl. West Z.-Vlaan- deren deelnemers te Biervliet. Zaterdagmiddag werden te Biervliet de jaarlijkse, in W. Z.-Vlaanderen tra ditioneel geworden, brandweer-wedstrij den gehouden waaraan naast 11 West Z.-Vlaamse korpsen, 5 Belgische korpsen deelnamen. Hoewel het wedstrijdelement niet geheel ontbreekt is de opzet van dit jaarlijks terugkerend evenement in eerste instantie het opvoeren van de paraatheid en bekwaamheid van de korpsen. De brandweermensen hebben recht op ieders waardering en bewonde ring, aldus onderstreepte de Adj. In specteur van het brandweerwezen, dhr. G. kortus uit Breda. Immers zij zijn de weinigen die in deze tijd geheel vrijwil lig zich opofferen en hun tijd beschik baar stellen voor hun medemensen. Om half één die middag werd een aanvang gemaakt met de wedstrijden. De uit te voeren opdracht was geheel geheim gehouden; slechts kort voor het deelnemen van elk korps werd de op dracht aan de betrokken commandant bekend gemaakt, die daarna twee minu ten de gelegenheid kreeg de veronder stelde situatie te bespreken met zijn mensen, waarna het sein tot uitvoering oer opdracht werd gegeven. Alie wedstrijden werden gehouden op de boerderij van de heer P. de Meijer aan de z.gn, Noorddijk nabij het kerk- einde. Verondersteld werd, dat het hooi in de hangar in brand stond. In de stal len achter de hangar bevond zich vee, wat veilig gesteld diende te worden, uit breiding der brand naar de stallen voor komen en de brand bestrijden. De wa tervindplaats was de watergang, welke op korte afstand achter de boerderij loopt. De jury, welke geen gemakkelijke taak toebedeeld was, bestond uit de heren D. Luitwieler, cdt. brandweer te Vlissingen, C. Vermeulen, cdt. brand weer Sluiskil, L. Hamelink, cdt. brand weer te Zaamslag, J. van As, brand- weerdeskundige te Vlissingen en een jurylid toegevoegd van het brandweer korps van Brugge. Tussen de wedstrijden door gal net brandweerkorps Roesse- laere een demonstratie met een volauto matische autoladder, welke een stjjg- hoogte had van 24 m. Adembenemend waren de toeren, die de brandweerlie den op de ladder uitvoerden. De brand weer van Brugge gal een demonstratie met een z.gn. hoge en lage druk nevel wagen, terwijl dit korps voorts demon streerde met schuimbiussers, welke voor namelijk gebruikt worden voor het be strijden van benzinebranden. Na de wedstrijden, welke werden bij gewoond door de burgemeesters en of veitegenwoorcligers der gemeenten, waar van de korpsen deelnamen, de heer A. A. Schuit, voorz. Prov. Zeeuwse Brand- weerbond, de heer v. Schendel, Districts inspecteur Brandweerwezen Zeeland en Noord Brabant, de heer A. Geers, Inspec teur Brandweer West-Vlaanderen, te vens Commandant brandweer v.Brugge en vele anaeren, begaven de leden der deelnemende korpsen en genodigden zich naar caie Beukeiszoon, alwaar een ge- zamelijke koffiemaaltijd werd gebruikt. Voor de aanvang hiervan riep de Bur gemeester van Biervliet, de heer A. P. Kostelise, allen een hartelijk welkom toe en zei dat het gemeentebestuur zeer verheugd was dat vooral de Belgische korpsen er een verre reis voor over had den de brandweerwedstrijden te Bier vliet mee te willen maken. Tot allen die aan het welslagen van dit festijn me dewerkten, richtte de heer Kostense zijn bijzondere dank, in het bijzonder dankte spr. dhr. P. de Meijer, die, toen het aan vankelijk uitgezochte terrein niet meer beschikbaar was, de gemeente als het ware uit de brand hielp door spontaan zijn boerderij en weiden beschikbaar te stellen. Hierna sprak dhr. v. Schendel die zei dat door middel van het spel grote dingen tot stand kunnen komen. Dhr. A. Geers zei niet veel meer aan de sprekers te kunnen toevoegen. Wel apprecieerde hij als Belgisch, West- Vlaamse vriend, de uitnodiging v. vijf Belgische korpsen ten zeerste en dank te het gemeentebestuur hartelijk voor het goede onthaal wat hen te beurt is gevallen. De heer A. A. Schuit, burge meester van Kortgehe bracht hulde aan de jury.de wedstrijdcommissie en vele anderen. Sprekende over de wedstrijden zei de heer Kortus, dat door velen de opdracht verkeerd werd begrepen, ook de volg orde zoals eerst trachten uitbreiding brand te voorkomen en dan brand be strijden werd niet steeds gevolgd. Voorts zag Insp. Kortus dat diverse comman danten zich met onderdelen bezighiel den, welke zij aan hun mensen had den moeten overlaten. Belgische korpsen. Commandant brandweer Ingelmuli- ster kreeg de prijs toegekend voor de beste bevelvoering (plaquette). Brandweer Ihgelmunster: eerste prijs beker); brandweer Ardooie: eerste pr. (medaille)brandweer Rujnbeke: 2de pr.brandweer Kortrijk: 4de pr. en brandweer Tielt eveneens 4de pr. De brandweer Avelghem deed mee buiten mededinging. Nederlandse korpsen. Commandant brandweer Breskens kreeg de prijs voor de beste bevelvoering (plaquette). Brandweer Sluis: eerste prijs (beker) 646 pnt.brandweer Breskens: eerste prijs (medaille) 618 pnt. Brandweer A'burg, Biervliet, Hoofd plaat, Retranchementderde prijs. Brandweer Zuidzande, Oostburg, Wa terlandkerkje, Groede, Cadzand: vierde prijs. Als extra-prijs mocht de comman dant van Biervliet, de heer A. J. Lijbaart voor het vele voorbereidende werk een mooie doos sigaren in ontvangst nemen, terwijl aan mej. de Meijer een mooie Hortensia en aan haar vader, dhr. P. de Meijer, een sigarenpot werd aange boden. Tot slot spraken nog de heer Lijbaart en de burgemeester van Bier vliet. Na de koffiemaaltijd bleef men nog. enige tijd gezellig bijeen. Waterlandkerkje Verkeersexamen. Door twaalf leerlingen van de openb. lagere school alhier werd aan hetprac- tisch gedeelte jeugdexamen 1955 deel genomen. Hiervoor slaagden: Ria van Hulle, Anneke Meulendijk, Greetje Dieleman, Sjaak Bartelson, Nel ly Schilleman, Annie Buijze, Ike Ris seeuw, Jan Poissonnier. Oostburg Vergadering „Het Vrije van Sluis Pijnlijk besluit v. d. Hoofdingelanden. Teneinde te voorzien in de vacature we gens de periodieke aftreding van de Dijkgraaf, de heer C. M. v. d. Broecke, de dijkgraven treden om de 6 jaar af, hadden de Hoofdingelanden tot taak een voordracht op te maken aan de hand waarvan de Kroon de benoeming van een Dijkgraaf kan doen. Het was reeds voor de vergadering een publiek geheim geworden, dat de heer C. M. v. Broecke niet meer te- ruggewenst wordt, althans dit was ge bleken uit cie diverse voorvergaderin gen welke de Hoofdingelanden hierom trent onofficieel hielden. Thans gingen de Hoofdingelanden tot opmaken van een voordracht over. Na stemming bleken de geruchten waarheid te bevatten. De uitslag was: 1. J. B. Becu-Risseeuw uit Groede; 2. J. M. A. C. van Dongen uit Aardenburg; 3. G. H. F. M. Termote uit Hoofdplaat. De uitslag van deze voordracht was aan leiding voor de vergadering de verdere agenda onder intense stilte in een niet gebruikelijke snelheid af te wikkelen. Excursie. Voor de vergadering gingen de Hoofd ingelanden onder leiding van de Dijk graaf met een extra bus op excursie naar Cadzand om aldaar de nieuwe kustver- dedigingswerken, welke bijna voltooid Door deze worden wij met kracht Tot aan de grens der lucht gebracht; Dat is bij d, waar onverdroten De tweede rij wordt afgeschoten. Dan komen w' in de duisternis, Waar lucht noch zwaartekracht meer is, Daar kan ons niemendal meerhind'ren En niets meer onze vaart vermind'ren. Maar Toon, die goed heeft nagedacht, Vraagt: ,Pa. wat is dat, zwaartekracht?' ..Awel," zegt Prof en vraagt meteen Oom Daan z'n gouden klok te leen. „De aarde trekt als een magneet Dit voorwerp aan, gelijk men weet: Kijk maar, daar gaat het al, geef acht! Dit Heren, noemt men: „zwaartekracht'. zijn, te bezichtigen. Met volle belang stelling en interesse werd alles beke ken en volgde men de korte toelichting welke bij elk onderdeel werd gegeven. Voor de sluizgn. ligt ceen zandrug, waarover verschillende hoofdingelan den zich nog al ongerust bleken tema ken, dit in verband met het lozen van het overtollige water uit de polders, Men verzekerde deze mensen, dat er geheel geen reden tot ongerustheid is, daar het zand door regelmatige lozing spoedig verdwenen zal zijn door uitschuring van het geloosde water. Spoedig zal een opening in de dui nen gemaakt worden nabij hotel Boone. Dit werk zal met D.A.C.W.-subsidie uit gevoerd worden en het Vrije niet meer kosten dan aanvankelijk het plan was. Het Sluizen-project is keurig afgewerkt, doordat het Rijk de straten en de ge meente de trottoirs aanlegde. Het geheel is nu een groots werk, dat er prima ver zorgd uitziet. Wanneer nog een plaatsje gemaakt zal zijn voor de reddingsboot, dan is dit gehele werk gereed. Vervolgens reden de bussen naar De Zwarte polder te Nieuwvliet, waar vo rig jaar dijkdoorbraak dreigde. Deze polder is al meer onder gelopen. Nu zal worden getracht de nooddijk, nog steeds van zandzakken en balen stroo te ver vangen door een nieuwe dijk, waardoor ook hier het gevaar definitief zal zijn afgewend. De algemene vergadering. Zonder het gebruikelijke overzicht van de excursie opende de Dijkgraaf de algemene vergadering. Onder de ingek. stukken was een schrijven van G.S. over de z.gn. Driekoker, wachtsluis te Re tranchement. De algem. vergadering wilde deze Driekoker graag terug heb ben. G.S. meenden, dat nu de gehele kuststrook herzien zal worden, ook dit onderdeel bij het grote geheel wel ge regeld zal worden. Enkele aan- en ver kopen van gronden gingen als hamer stukken door. Stellig had hier in nor male vergaderingen breedvoerig over gesproken moeten worden. Daar bij het delven vaak gronden worden ingeno men, werd bepaald, dat voor bebouwde gronden een vaste vergoeding zal wor den gegeven. De Baileybrug bij Retranchement verkeert in een stadium, waarin vervan ging hard nodig is. Van G.S. was een schrijven ontvangen dat deze brug ver vangen kan worden door een stenen. Rijkswaterstaat zal in de kosten bijdra gen, zodanig, dat de herbouw Het Vrije van Sluis niet meer zal kosten dan 35 pCt. der bouwkosten en 3 pCt. van deze 35 pCt. voor het maken van bestek en tekeningen. Hoewel het totaalbedrag der herbouw niet bekend is, werd besloten dit. aanbod aan te grijpen, temeer, daar op de oude brug ook nog een grote oor logsschade mist. Zelfs waren er deze maal geen \*agen voor del rondvraag, zodat de Dijkgraaf de vergadering zon der de gebruikelijke toespraak sloot. Een koffiemaaltijd o.l.v. de heer A. Cambier besloot deze vergadering. Bevorderingen U.L.O.-school. Aan de openb. U.L.O.-school te Oost burg werden van de le naar de 2e klas bevorderd Bennie Blaecke, Toos Boeije, Adri v. d. Broecke, Wim Bruijnooge, Betsy Duininck, Lenie la Gasse, Mientje Goe- degebeur, Nieke van Grol, Neeltje Haartsen, Ria Hofman, Bram Hubregt- sen, Piet Koster, Sary Lako, Ko Leen liouts, Marlies Maat, Tonny Marteijn, Ankie van Noorden, Jan Pleijte, Medard Vercruijsse, Anneke Verhagen, Margot Boorsma, Wim Dekker, Adrie D'Hont, Saartje Kraaijmes, Angelina Marteijn, Sjaak Merk, Erice Musson, Miep Note- baart, Mientje v. d. Plassche, Nelly v. d. Reepe, Marie Schouten, Elly Sol, Liesje Souripet, Naomi Usmany, Jaap Wolfert. Van' de 2e naar de 3e klas: Jaap Brouwer, Wim Daansen, Jac. v. Hal, Ina v. d. Heuvel, Max den Hollan der, Adrie de Kan, Machiel Kesteloo, Marian Koster, Jopie Leenhouts, Walter Lucas, A. de Lijser, W. de Maree, Edu- mond Marteijn. Rie van Meenen, Hans Roos, Ria de Ruijsscher, Johnny Stok kerman, Rie Stokkerman, Jenny de Vis ser, Adie van 't Westelnde. Van de 3e naar de 4e klas: Jo Behage, Jo Bentschap Knook, Suus Catsman, Coby Corree, Ceciel Faes, Mieke Jongman, Piet Jongman, Marie Kraaymes, Saar de Kramer, Jaap Lako, George de Lozanne, Jannie Lucieer, Jan- ny Luteijn, Judith Maas, Corry v. d. Meulen, Heieen Risseeuw, Jo Risseeuw, Netty Risseeuw, Bram Salomé,Jaap de Visser. ,i Geslaagd. Van het Instituut Aalbregtsé alhier zijn geslaagd voor het diploma ma- chineschrijven als: dictaattypist (200 aaudagen per minuut) De dames: C. Grimm te Groede, N. v. d. Hauwe te IJzendijke, S. de Vos te Schoondijke. De heren: A. de Witte te Sluis; R. de Vriend te Aardenburg (met lof). Kantoortypist (180 aanslagen per mi nuut)mej. N. Bonte te Oostburg, dhr. A. v. d. Oever te Sluis, dhr. R. v. d. Plassche te IJzendijke. Typist (150 aanslagen per minuut) mej. M. Praat te Aardenburg, mej. L. v. Driel te Oostburg. Afscheid. Mevrouw G. F. Dijkstra-Bergvelt nam in tegenwoordigheid van weth. Geuze, het personeel met hun dames en de leerlingen afscheid van de openb.Ulo- school te Oostburg.

De Schakel | 1955 | | pagina 2