visite kaartjes Hueting's V eegewichtstabellen broodmes Modemagazijn DAALHUIZEN Zonnepakj e Japonnen De Zeeuwse Reisgids Vulpen Firma B. HUETING Firn A. 1. WITTE Zonen Firma IG. DAALHUIZEN Ir. Fin SMOOR l DE HULSTER Firma SMOOR i DE HOLSTER Vulpenhuis Wegeling Het adres voor elegant BRUIDSWERK „De weegschaal in Uw binnenzak" Kenl U hel wonder- nieuwe keuken-wonder snijd! en schaaft alles A. Bondewel, Breskens De avonturen van Toontje Ezelsvel Vlissingen Onmisbaar voor iedereen den; Lijn O-W: i, echtpaar Trapman; 2, echtpaar N. Jannen3, echtpaar Blom. Cadzand Mooi resultaat. Maandag j.l. werd te Eindhoven een muziekconcours gehouden, uitgaande van de Hollandse Chr. Muziekbond. Aan dit concours werd deelgenomen door de muziekvereniging „Excelsior" alhier, onder leiding van de directeur, de heer J. Basting Jr. uit Breskens. Het resultaat was een 2e prijs met 277 punten, in de ie afd. fanfare. Biervliet Naar de E 55. De Kon. Harmonie alhier heeft de uitnodiging om op de tentoonstelling E 55 een concert te geven, aanvaard. De reis naar Rotterdam zal gemaakt worden op 18 Juni a.s. Ook „suppor ters" zullen de reis, welke per bus gemaakt wordt, kunnen meemaken. Reis oudan van dagen. De ouden van dagen te Biervliet zullen binnenkort een uitstapje maken per autobus rond Walcheren. Reislustige oudjes kunnen zich voor deze reis nog opgeven. Gouden- en Diamanten bruidsparen. Het echtpaar E. Mollet-Boerjan te Biervliet was dezer dagen 50 jaar getrouwd. In de R.K. kerk werd een H. Mis van Dankbaarheid opgedragen. De Kon. Harmonie bracht de oudjes een serenade. Het echtpaar Ducheine-Calon was 60 jaar getrouwd. Ook voor dit echtpaar werd een H. Mis opgedragen. Buurt bewoners vlagden feestelijk. Voor beide gebeurtenissen was veel belangstelling. Veekeuringen Voor de jaarlijkse veekeuringen te Biervliet bestond grote belangstelling. Prijzen werden toegekend aan ie kalfskoeien Hilda, A. M. van Gijs ia prijs en kampioen; Gretha, J. Kouijer lb Dina van Wytzij, W. A. de Jonge ic Moor, J. Kouijzer id Frida, J. Dekker Ie Narjet van Dui- venlust, E. Mullaert 2a Olge, J. Kou ijzer 2b Ida, W. de Jonge 2c. 2e kalfskoeien Nelly van Zeldenrust, E. Mullaert ia Pietje, A. M. van Gijs ib Celina van Zeldenrust, E. Mullaert ic Martha, E. van Rumste 2a. 3e kalfskoeien Astrid, P. Boerjan ia en res. kampioenBeatrix, B. A. de Groot ib; Inette, D. Faas ic Elza, J. Dhondt id Bertha, A. de Dobbe- lsere 2a. 4e kalfskoeienGeertruda van Zel denrust, E. Mullaert ia Mir.a, E. van Rumste ib. Oudere koeien Liza van Pietje, W. de Jonge ia Vaarzen Frida, A. M. van Gijs ia Jeltje 3, F. Haak ib Emma Zwartjes, A. M. van Gijs ic Moortje 3, F. Haak 2a Dora, W. de Jonge 2b. Groepen van 3 stuks E. Mullaert ie prijs A. van Gijs 2e prijs. Stieren Jumbo, E. van Rumste ie prijs Connie, wed. Provoost, Hoofd plaat ie prijs Kootjes Sikkema 2e prijs. Hoofdplaat Vlaamss karmis. Zaterdagmiddag en Zondag werd een zg. Vlaamse kermis gehouden, waarvan de opbrengst was bestemd voor het instrumentenfonds van de muziekvereniging „Oefening Baart Kunst". Zondagmiddag verleende de zuster vereniging uit IJzendijke muzikale mede werking. De opbrengst is helaas wel wat be neden die van het vorig jaar gebleven. St. Kruis Poldervergadering. De ingelanden van de Kleine Boom polder hielden hun jaarlijkse algemene vergadering in café Oud-Gemeentehuis, onder voorzitterschap van Dijkgraaf S. E. P. Bonte. De rekening over het dienstjaar 1954- 55 sloot met een batig saldo van f 1072,64. De ontvangsten bedroegen f 7043,95 en de uitgaven f 5971,31. De begroting voor het dienstjaar 1955-56 gaf aan ontvangsten en uit gaven een bedrag van f 1881,62. Het dijkgeschot werd bepaald op f 20,per ha. De dijkgraaf, de heer S. E. P. Bonte, die periodiek aftredend was, werd her kozen. Winkeliersver. „Ons Belang" Uitslag Pinkster prijzenregen. Onderstaande kinderen wonnen tij dens de Pinkster prijzenregen een paar rolschaatsen Joop Tanghe, A 6, Breskens 1876 form. Henk Fenijn, Boulevard, Breskens 1831 Job Reijnhoudt, G 7, Breskens 1722 Joh. de Boer, re Zandstr., Breskens 1687 Fenijn-Pleijte, Visserijstr Breskens 1526 Aan de overige prijswinnaars \oor de blanco- en ingevulde formulieren met slagzin zijn de prijzen reeds ver zonden. Het is niet mogelijk de zeer vele namen van de winnaars te publi ceren. Eb en Vloed Eer de dorpeling ontwaakt, begint voor de visser al zijn taak; e n elke morgen weer vol moed, n u eens eb en dan weer vloed. Vissers die op vangsten hopen I aten nooit hun getij verlopen, om op tijd weer terug te zijn en zijn vangsten te leveren aan de mijn d aarvoor verlaat hij 's nachts zijn vrouw en [klein. A. W.K. Gevonden voorwerpen. Portemonnaie met inhoud. Inlichtingen ter gemeente-secretarie te Schoondijke. Twee sjaals, een ceintuur. Inlichtingen Rijkspolitie te Nieuwvliet. PREDIKBEURTEN Zondag 12 Juni Aardenburg, 10,30 uur, Ds. Blom H. Doop Collecte Zuiderzeefonds St. Kruis, 9 uur, Ds. Blom Biervliet, 9,30 uur, Ds. Evenhuis H. Avondmaal Breskens, 10 uur, Ds. van Beusekom 6,30 uur, Ds. van Beusekom Cadrand, 10 uur, Ds. ten Cate Groade, 11 uur, Ds. de Jong Collecte alg. chr. doeleinden Hoofdplaat, 10 uur, Ds. Eijgendaal Collecte Prov. kerkewerk Nieuwvliet, 10 uur, Ds. v. d. Graaff Oostburg, 10 uur, Ds Hugo van Dalen H. Avondmaal 7 uur, Liturgische dienst Retranchement, 9,30 uur, Ds. van Bork Collecte „Rozenoord" Schoondijke, 9,30 uur, Ds. Schopenhauer Zaterdag 7 uur, avondgebed. Sluis, 9,30 uur, Ds. Groenveld St. Anna ter Muiden, 11 uur, Ds. Groenveld Waterlandkerkje, 9,30 uur, Ds. de Jong IJzendijke, 9,30 uur, Ds. Blomaard Zuidzande, 9,30 uur, Ds. Kuijlman Doopsgea. Gein. Aardenburg 10,15 uur> Ds. Vis Vrij Evang. Gemeente Geen opgave Geref. Kerk Breskens 10 en 3 uur, Ds. Pontier, Vlissingen Ev. Luth. Gemeente Groede, 3 uur, Ds. Johannes R.K. Parochit H. Barbara te Bresken» Geen opgave Voor de levering van Uw houden wij ons aanbevolen. Dorpsstraat 10 BRESKENS (onmisbaar voor boer en handelaar) geeft U voor weinig geld te allen tijde en overal, op de weide, in de stal, of op de veemarkt, gelegenheid, met slechts twee metingen, direct het juiste gewicht van het vee vast te stellen. Wat een gemak is het niet, door een paar eenvoudige handgrepen aan de hand van de in dit boekwerkje afgedrukte tabellen met de grootst mogelijke zekerheid het juiste gewicht van koeien en varkens te weten. Het boekwerkje bevat een volledige gebruiksaanwijzing, zowel voor koeien als voor varkens Dit is met recht„Een draagbare weegschaal", die U nooit in de steek zal laten en alweer zo laag geprijsd, dat U geen enkel ogenblik be hoeft te aarzelen dit keurig uitgevoerd boekwerkje te bestellen Tevens kunnen wij U uit voorraad, speciale veemaatbanden leveren, welke rek- en krimpvrij zijn, i6 mm. breed linnen band, met 8 ingeweven phosphorbronsdraden, op een verkoperde haspel. Prijs van de „HUETING's GEWICHTSTABELLEN" f 3,95 Prijs van een 2 meter maatband f 2,80 Prijs van een 2*/2 meter mastband f 3,30 Prijs van een 3 meter maatband f 3,80 Vraagt ook onze gratis brochure Rendabele opfokmethode voor jongvee met KODRUNA". Anna Paulowna (N.-H.) Behoeft niet geslepen te worden en is vlijmscherp. Maar let op het merk Schoppen Herder en Molentje Herder. Ook het van Molentje Herder Telefoon 210 Taf elmessen - scharen - zakmessen G. VAN OORSCHOT St. Jacobsstraat 16 Vlissingen De beste en grootste sortering mont-blAnc pelikan geha sheaffers parker osmia en diverse merken 4-kleuren potloden Artistieke BLOEMBINDERIJ Badhuisstraat 4 (bij het Betje Wolfplein) Telefoon 2217 - VLISSINGEN Gevestigd 1850. Vakkundige verzorging. Geeft ook Uw orders door bij de bekende bloemenverkopers. Neef komt al spoedig met zijn buit En stalt die op de tafel uit; De vrienden staan er van versteld Verbazend, wat een stapel geld ,,'t Is werk'lijk kolossaalzegt prof, „Dat noem ik je een reuzenbof! 't Is weliswaar het slijk der aarde, Maar voor ons doel van grote waarde!" Maar plots'ling klinkt het„Handen [hoog Drie rovers, met begerig oog, Zijn op de tafel toegesneld, En pakken al het mooie geld. Een van 't gespuis houdt hen zolang, Met zijn revolver in bedwang. Ze staan te trillen op hun benen Totdat de boeven zijn verdwenen! Voor alle storingen en reparaties aan Electromotoren voor alle doel einden, Dynamo's voor de Kustvaart, Autodynamo's, Startmotoren, enz., naar het ZEEUWS WIKKELBEDRIJF, Groenewoud 80, Vlissingen. Telefoon K 1184-803. U belt en onze reparatie wagen komt. iaooA elegante en duutyatne (ktecUny Voor Uw vacantie om te genieten van de zon, een vlot Onze collectie munt uit door eenvoud en charme. Sportief en gekleed. UW KEUZE IS ER ZEKER BIJ! Nieuwendijk 39 Telefoon 2579 PRIJS 50 CENT Dorpsstraat 10 Breskens Smoor de Hulster, Breskens Voor een goede

De Schakel | 1955 | | pagina 3