MEISJES gevraagd JAN HOEST w. P. Dl Fa SCHIPPERS! UIA, Bres!® De avonturen van Toontje Ezelsvel Bruidsbouquetten blikgroenten verse groenten en fruit fles limonadesiroop GRATIS J. Hooflmcm, Breskens Aanbesteding. Door het architecten- en inge nieursbureau Sturm te Roosendaal werd, in opdracht van dokter de Bruyckere te Oostburg, aanbesteedhet wederop- bouwen van een dokterswoning met practijkafdeling en garage, aan de Brouwerijstraat te Oost burg. Ingeschre ven werd als volgt P. Morel f 62.950, Gebr. Christiaansen - 62.350, R. Verstraeten Zn. - 62.150, Iz. Bossand - 61.000, V. Verhulst - 60.100, A. Daansen - 59.608, F. Strijdonk - 59.350, P. I. Simpelaar - 59.297, H. H. Verwey - 57.999, P. F. Barra - 57.749, Alle inschrijvers zijn te Oostburg woonachtig. Breskens Schoolreisjes. Dinsdag j.l. maakten de kinderen uit de middeL en hoogste klassen van de School met de Bijbel per trein een uitstapje naar Nijmegen. De kinderen uit de middel- en hoogste klassen van de R. K. lagere school maakten hetzelfde uitstapje. Raadsvergadering De raad der gemeente Breskens kwam gisteravond, onder voorzitterschap van burge meester Eekhout, in vergadering bijeen. Bij de ingek. stukken en mededelingen deelt de voorzitter mede, dat de bestratings- en rioleringswerken voor de nieuwe verbin dingsweg tussen Weijkmanlaan en Vogelen zang zijn aanbesteed. De laagste inschrijver was de fa. de Bokx uit Terneuzen voor f 26.990.-, aan wie het werk is gegund. Bij de bespreking van de nieuwe Politie verordening vraagt de heer Van Oostenbrugge inlichtingen omtrent de in deze verordening neergelegde maatregelen ter beteugeling van de openbare dronkenschap, terwijl de heer Vermeulen vraagt naar de ontheffingsmoge lijkheid van het verbod om in bepaalde pe rioden van het jaar de duiven uit te laten vliegen. Met een kleine wijziging wordt de verordening daarop vastgesteld. Aan het Comité Gedenkteken Willem Beukelszoon te Biervliet wordt een bijdrage verleend in de kosten van een op te richten gedenkteken voor Willem Beukelszoon. De nieuwe verbindingsstraat tussen Weijk manlaan en Vogelenzang wordt de naam ge geven van Dokter Broodmanstraat, De salarissen van de 2e mijnmeestei en de mijnknecht worden herzien, terwijl aan alle daarvoor in aanmerking komende gemeente functionarissen een uitkering ineens wordt toegekend over het ie halfjaar van 1955, naar aanleiding van een overeenkomstige voorziening voor het Rijkspersoneel. Het be drag van de vacantietoelage wordt gewijzigd in zoverre, dat zij voor 1955 ook wordt be rekend over de kindertoelage. De subsidie aan de Oranjevereniging in de kosten van de op 5 Mei j.l. gehouden be vrijdingsfeesten worden verhoogd van f 250,- tot f 500,-. Aan de heer A. Versprille W 16 te Bres kens wordt financiële medewerking verleend tot het op grond van de „Premieregeling wo ningverbetering 1953" verbeteren van zijn woning. Mevr. Niermans-Gossije is van me ning, dat deze premieregeling te Breskens niet voldoende bekendheid geniet en zou deze meer onder de aandacht van belanghebben den willen brengen, bijv. door verspreiding van circulaires. Met het Waterschap Oud en Jong Breskens en „Het Vrije van Sluis" wordt een nieuwe overeenkomst aangegaan inzake lozing van afvalwater. Tevens wordt van het Waterschap Oud en Jong Breskens voor f 0,50 gekocht de voormalige sloot aan de zuidzijde van de Boulevard. Besloten wordt toe te treden tot de N.V Bouwkas Ned. Gemeenten. Deze bouwkas ver leent aan adspirant bouwers op gunstige voor waarden gelden onder hypothecair verband, terwijl zij deze bouwers ook met adviezen ter zijde staat. Gebruikmaking van de faciliteiten van deze bouwkas is echter alleen mogelijk, als de gemeente deelneemt in het maatschap pelijk kapitaal der N V. Dit komt voor de gemeente neer op het nemen van 6 aandelen van f 250,waarvan twintig pCt. moet worden volgestort, terwijl een entreegeld van f 60,- moet worden betaald. Bij de rondvraag informeert de heer Goet- hals om. naar het onderhoud schilderwerk aan de noodwoningen. De voorzitter zegt toe, dat dit nader zal worden bekeken en dat hiervoor zo nodig een extra crediet zal wor den aangevraagd. De heer Seuss vraagt naar voorzieningen om leegstaande noodwoningen tegen baldadig heid en vernielzucht te beschermen. De heer van Oostenbrugge vraagt hoever het staat- met de plaatsing van een uninoir op de haventerreinen. De voorzitter ant woordt, dat hem ter ore is gekomen, dat de Provincie hierin zal voorzien Hij antwoordt verder op een vraag van de heer van Oosten brugge, dat de nieuwe vishal binnen drie weken zal worden aanbesteed. Ter bespoedi ging van de bouw zijn reeds betonnen palen en spanten aangekocht. De heer de Feijter vraagt of al iets naders bekend is omtrent de plannen voor de nieuwe veerhaven. De voorzitter antwoordt, dat de Raad vermoedelijk begin Juni hiervoor een bezoek zal brengen aan het Waterloopkundig laboratorium te Delft. Op een vraag van Mevr, Niermans-Gossije antwoordt de voorzitter, dat de nieuwe kleu terschool vermoedelijk begin September in gebruik zal kunnen worden genomen. De datum van overdracht van de nieuwe school door de vereniging Wilhelmina bewaarschool aan het gemeentebestuur zal nog nader be keken worden i.v.m. de op handen zijnde wet op het kleuteronderwijs. Naar aanleiding van een vraag van de heer Vermeulen antwoordt de voorzitter, dat de plannen voor een ontspanningslokaal voor de ouden van dagen verder zullen worden uitgewerkt, zodra de plannen voor de thans onder handen zijnde kapitaalswerken door de Centrale Dienst voor Bouw- en Woningtoe zicht en gemeentewerken zullen zijn voltooid. De heer Cambier zou voor de behartiging van de Breskense belangen bij het door de Rijkswaterstaat te maken plan voor de oever verdediging de hulp willen inroepen van een deskundige, bijv. een ingenieursbureau. De Raad kan zich hiermede verenigen. J. A. SMOOR f Hedenmorgen kwam geheel onver wachts, het zeer droeve bericht, dat de Heer J. A. Smoor op de leeftijd van ruim 67 jaar is overleden. De Heer Smoor was mede-oprichter van het weekblad „De Schakel," druk kerij annex kantoorboekhandel te Breskens, waarvoor hij tot het laatste toe al zijn kunde en krachten heeft ingezet. Dat hij ruste in vrede. Gevondsn voorwerpen. Een alpino-muts, een dameshoed, een paar glacé handschoenen, een shawl. Inlichtingen ter gemeente-secretarie te Schoondijke. 1 paar dames glacé-handschoenen, 1 motor handschoen, 1 figuurzaag, i voetsteun van motor duozitting. Inlichtingen Postcommandant Rijkspolitie te Groede. Zondagsdienst doktoren. Breskens, Groede, Schoondijke ie en 2e Pinksterdag Dr. Eggink, Schoondijke, tel. 6 Aardenburg, Oostburg: ie Pinksterdag Dr. Hage, Aardenburg 2e Pinksterdag Dr. de Bruijckere, Oostburg, tel. 60 Zondagsdienst Centram Kraamzorg West Z.-VI. ie en 2e Pinksterdag Zr. de Graag, Groede, tel. 52 Aanmelden ten kantore van 9—12 en 15 uur N.V. Gebr. VERDUIJN's Suikerwerkenfabriek, Breskens Walstr. 89 Vlissingen Telefoon 2865 vanaf 15 GULDEN met lint en tule garnering Ook verkrijgbaar van Lelletjes-der-Dalen, Stephanotis, Rozen, Orchideën, enz. Foto's ter Inzage. Verzendingen FRANCO HUIS Speciaal adres voor een bloemengroet door de gehele wereld Zondag 29 Mei ie PINKSTERDAG Aai denburg, 10,30 uur, Ds. Blom .St. Krui$, 9 uur, Ds. Blom Biervliet, 9,30 uur, Ds. Evenhuis Breskens, 10 uur, Ds. van Beusekom H. Doop 6,30 uur, Ds. van Beusekom Zangdienst Cadzand, 10 uur, Ds. ten Cate Groede, 9,30 uur, Ds. de Jong Hoofdplaat, iu uur, Ds. Eijgendaal Ni6uwvliet, xo uur, Ds v. d. GraalT Oostburg, 10 uur, Ds Hugo van Dalen 11,30 uur, Liturgische Pinksterdienst Retranchement, 9,30 uur, Ds. van Bork Sehroudijkc, 9,30 uur, Ds. Schopenhauer Zaterdag 7 uur, avondgebed. Sluis, 9,30 uur, Ds. Groenveld Openbare geloofsbelijdenis St. Anna ter Muidan, 11 uur, Ds. Groenveld Watevlandkerkje, u uur, Ds. Schopenhauer IJzendijke, 9,30 uur, Ds. Blomaard Zuidzande, 10,30 uur, Ds. Kuijlman In alle diensten Pinkster-Zendingscollecte 2e PINKSTERDAG Biervliet, 9,30 uur, Ds. Evenhuis Groede, 9,30 uur, Ds. de Jong Hoofdplaat, 10 uur, Ds. Eijgendaal Schoondijke, 9,30 uur, Pinksterzangdienst Sluis, 10 uur, Pinksterzangdienst met de Zondagsschool In al deze diensten Pinkster-zendingscollecte Docpsgez. Gem. Aardenburg 10,15 uur> Bs. Vis Vrij Êvang. Gemeente Nieuwvliet, 10 uur, ouderling Dronkers, Yerseke Retranchement, 2,30 uur, ouderling Dronkers Geref. Kerk Breskem» 10 en 3 uur, Ds. Pontier, Vlissingen Ev. Luth. Gemeente Groede, 10 uur, Eerw. Heer Happee R.K. Parochie H. Barbara te Breakena Zondag 29 Mei Hoogfeest van Pinksteren Eerste H. Mis om half 8. Hoogmis om 10 uur. 's Middags om half 3, Lof. 2e Pinksterdag ie H. Mis om half 8 Hoogmis om 10 uur. 's Middags om half drie Lof. Dinsdag feestdag O L.Vr. Middelares Woensdag, Vrijdag en Zaterdag Quatertemper dagen Vrijdag, ie Vrijdag. Zaterdagavond om 7 uar Lof. Heden is na een kortstondig lijden, in voile vrede van ons heengegaan, onze innig geliefde Man, Vader, Behuwd- en Groot vader, Broeder, Behuwdbroeder 011 Oom, de Heer JACOB ADRIAAN SMOOR, op de leeftijd van ruim 67 jaar. Allen die hem gekend hebben zullen beseffen hoe wij hem ten zeerste zullen missen. A. S. SMOOR-Versprille. J. E. DE BACK-Smoor. J. P. DE BACK. ANNIE. Breskens, 27 Mei 1955. Boulevard 120 Dit sap wordt door de Mexicaan Dan in een leren zak gedaan; „Men maakt hier," zo vertelt de man De pulque1) onze volksdrank van. Maar niet alleen kan de agave Het Mexicaanse keelgat laven, Een sterk soort hennip, wijd en zijd Beroemd, wordt uit haar blad bereid. l) Spreek uit: poelke. Deze wordt door gisting uit het sap verkregen. Vooruit! Daar gaat het aantal vrinden, Maar ach, zij kunnen Neef niet vinden, Tot eind'lijk uitkomst op komt dagen: Twee mannen met een ossenwagen. „Weet jullie soms mijn neef te wonen?" Vraagt prof, „ik zal je rijk belonen!" En 't antwoord luidt: „Ik breng j'er [prompt Maak maar, dat j' in de wagen komt!" Met diepe verslagenheid geef ik kennis van het overlijden van mijn geachte mede-firmant, de Heer J. A. SMOOR, op de leeftijd van ruim 67 jaar. Zijn ijver en toewijding zullen bij mij steeds in dankbare herinnering blijven IZ. DE HULSTER. Breskens, 27 Mei 1955. Heden werden wij diep getroffen door het bericht, dat onze zeer geachte patroon, de Heer J. A SMOOR, na een korte ongesteldheid, in het St. Antonius-ziekenhuis te Oostburg is overleden, op de leef tijd van ruim 67 jaar. Zijn nagedachtenis zal bij ons steeds in ere blijven. Het personeel van Drukkerij „De Schakel". Breskens, 27 Mei 1955. Nu da verse groenten duur en schaars zijn, eet dan Sptrclebonan 100 ct. Dorperwtan »»naf 65 ct. Appelmoes 70 ct. ZIE ETALAGE Varder BIJ aankoop van 2 fietsen wijn voor f5, ontvangt U een Spuiplein 5 - Breskens De nieuwste Holland-Electro Stofzuiger t 145,-- Dorpsstraat 67 Telefoon 165 LOCOMOTIEF, een n.iam van [vertrouwen U kunt er jarenlang op jouwen. Elke dag meer dat U er op rijdt, Groeit ook Uw tevredenheid. Practisch alle modellen uit voorraad. Spuiplein la Telefoon 111 Als snoepje van de week lanceren we deze keer, Dat we Uw goederen verzeke ren, gratis zonder meer. Het bedrijfvoor Uw transporten BRESKENS - Telefoon 40 en 232

De Schakel | 1955 | | pagina 3