BOBBE CORSETTEN GESLOTEN Groede en Nieuwvliet breiden steeds meer uit als badplaatsen 1119,1 f 74,50 ,151,50 134,50 V_ Stichting „Het Nationaal Rheumaionds" CIRKELGANG Dinsdag a.s. 3e Pinksterdag zijn de Vlissingse Textielzaken de gehele dag Regen mantels De schakel ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WEST ZEEUWSCH-VLAANDEREN 10e Jaargang Nummer 539 Vrijdag 27 MEI 1955 Drukkers-UitgeverijFirma SMOOR DE HULSTER - Dorpsstraat 10 - BRESKENS - Telefoon 27 - Giro 358296 Verschijnt iedere Vrijdag Abonnementsprijs: f 1,10 per kwartaal; franco per post f 1,25 Prijs der advertentiën: 10 cent per m.m.; bij abonnement korting Advertenties met „brieven onder nr. of bij ons te bevragen" 10 cent extra, Op het gebied van de rheumatiek- bestrijding liggen wij bij het buitenland ver ten achter. Het inzicht dat veel leed kan worden voorkomen en schade aan de samenleving kan worden be spaard, rijpte in ons land later dan elders. Velen in ons land, Van Breemen, Kuenen, Josephus Jitta, om slechts de oude garde te noemen, hebben het ge weten van ons volk gewekt. Thans zijn we klaar en gereed om in te zien dat slechts door een eensgezinde strijd en offers van het gehele volk een ziekte, welke dit volk in a! haar geledingen bedreigtde Rheuma, overwonnen kan worden. Er wordt een actie gevoerd door middel van oranje, rode, witte en blauwe verrassingscouvertjes. Deze „geheimzinnige brieven" kosten f 0,50 per stuk en zijn door geheel Nederland, ook bij de kantoren van de Staatsloterij, verkrijgbaar. Indien ergens een verkoopadres mocht ontbreken, dan kan men zich wenden tot het bij kantoor van het Nationaal Rheumafonds te Rotterdam, Postbus 634, Heemraads singel 303. De couvertjes mogen onder geen enkel beding worden open gemaakt. Ze moeten niet vochtig maar wel koel bewaard worden, terwijl ze niet onder electrisch licht gelegd mogen worden (10 cm.). De opening kan geschieden op 9 Augustus. Door middel van een attrac tief gezamenlijk radio-programma zal Notaris A. v. d. Laan te Amsterdam het „geheim" bekend maken. De originele en attractieve actie is, nadat deze maandenlang is voorbereid, op Zaterdag 21 Mei j.l. onder het pu bliek gebracht. Alle omroeporganisaties zullen in het verloop van de actie medewerking verlenen. Niet minder dan f 225.000,—, niet aan goederen doch in vrije besteding zullen onder vijfduizend gelukkige be zitters worden uitgekeerd, beter gezegd, door middel van de openbaarmaking van het geheim zullen de winnaars zichzelf aanwijzen. De Minister van Justitie keurde deze uitzonderlijke actie goed bij zijn be schikking dd. 22 November 1954, 2e afd. A. L.O. 520/052 en het meest typische van het geheim is, dat men, ook al zou men water met zout en soda of azijn willen gebruiken, want een huismiddeltje zal er wel aan te pas moeten komen, omdat de winkels voor het verkrijgen van andere chemi- FEUILLETOÜ Een Westfriese roman door MAARTJE ZELDENRIJK 37 Ze zoenden elkaar en keken elkaar lange tijd aan, alsof ze weken weg geweest waren. „Hè, wat is het toch heerlijk als je van elkander houdt," zei hij, diep zuchtend. „Meid, wat zal ik de dag zegenen als we getrouwd zijn. Soms kan ik haast niet wachten en zou ik wel zo naar je vader willen gaan". „Wees verstandig Wim en wacht nog een poosje. De laatste tijd is hij toch niet in een al te best humeur. De oorlog duurt zo lang. Daarom kun nen ook wij beter wachten. Er zal toch wel ooit eens vrede komen". „Nou, het ziet er niet naar uit,' bromde hij. „Ik wou dat ik maar een oplossing wist. Overigens, moeten we iv o o MEDISCHE Burchtstraat 13 OOSTBURG caliën gesloten zijn als het geheim in het avondprogramma van 9 Aug. be kend gemaakt wordt, dit beslist niet helpt. Men moet, hoe verschrikkelijk het ook is, afwachten. De beste methode om alle schadelijke invloeden tegen te gaan is het leggen van de couvertjes in een boek, dat men echter niet moet uitlenen. Dat zou misschien het meest schadelijke zijn, want het kan dan gebeuren, dat men bijvoorbeeld f 15.000,even uit leent Het geheim, aan deze Rheuma-actie verbonden, overtreft dat van vroegere financiële radio-acties op charitatief ter rein en Prof. Dr. Froentjes aan wie in opdracht van de Minister van Justitie het geheim moest worden bekend ge maakt en die het geheim heeft moeten beproeven, was verbluft over het attrac tieve daarvan. De 5456 couvertjes, bevattende een geheim, zijn door de politie te Rotter dam tussen de couvertjes, welke geen geheim bevatten, aangebracht en ze zijn, dat is een geheim op zichzelf, niet van de andere te onderscheiden, wat vanzelfsprekend een eis is van de Justitie. Is men nieuwsgierig en doet men het couvertje, waarin een stukje papier zit, toch open, dan vergaat het de mensen, zoals nieuwsgierigheid altijd wordt gestraft. Het uitgedachte systeem lijkt op dat van de huisheer, die de nieuwsgierig heid van zijn bediende op de proef wilde stellen en de huisknecht beval vooral niet tijdens zijn afwezigheid in een schaal te kijken, waarop een dek sel was geplaatst. De huisknecht dacht bij zichzelf, dat onder dat deksel toch wel een groot geheim verscholen zou zijn. Zijn nieuwsgierigheid kon hij niet bedwingen en tijdens de afwezigheid van de huisheer tilde hij het deksel op. Een muisje wipte uit de schaal en verdween. De huisknecht zag zijn nieuwsgierigheid zwaar gestraft. Maakt men het couvertje open dan heeft men kans (het zou bijvoorbeeld wel gaslicht-foto-papier of daglicht papier kunnen zijn) dat in plaats van het muisje een kapitaal uit het couvertje wipt en te laat zal men ervaren, dat nieuwsgierigheid ook in dat geval zwaar gestraft wordt. persé wachten, tot de oorlog voorbij is? Ik heb op het ogenblik geld ge noeg om meubels te kopen en zo Waarom zullen we onze jonge jaren voorbij laten gaan? Ik heb goed werk en als het moet kan ik met schilderij tjes wat bijverdienen. Een huisje is misschien nog wel ergens te huur. Laat mij de knoop doorhakken en als je va der geen toestemming geeft, wel, dan zijn er wel andere wegen om toch te kunnen trouwen. Daar is altijd nog de kantonrechter. „Och nee, Wim, laat alles op de normale manier gaan. En geen onge noegen met vader". Wim ging half overeind zitten en keek het meisje ernstig aan. „Luister eens, Jannie," zei hij ongewoon zacht, „houd jij genoeg van me aangeno men, dat je vader zijn toestemming zou geven om met me te trouwen? Durf je het met me aan?" Ze zag hem onbevangen in zijn ern stige ogen. „Ja, Wim," antwoordde ze rustig, maar beslist; „jij bent m'n alles, dat weet je wel." Hij kuste haar bijna eerbiedig op de Het Bestuur Vlissingse Textielvereniging Het badseizoen nadert. Ook in Groe de en Nieuwvliet ziet men hiervan de tekenen. Nieuwvliet is n.l. dit jaar 8 zomer woningen rijker geworden. Groede heeft een mooie traverse dwars door de kom der gemeente gekregen die als snelverkeers- weg aansluit op de Provinciale weg Kruisdijk - Potjes - Sluis. In de kom der gemeente bevindt zich langs deze traverse een modern geoutilleerd Purfina - pompstation het welk nog maar kortgeleden in gebruik genomen is. Nabij de bushalte der S.B.M. aan het zeer mooi en prachtig beplante plant soentje is een eenvoudig doch mooi wachthokje voor de bus aangebracht. Het hertenkamp met zijn mooi bad hotel en overdekt terras biedt voor ie dere tourist en badgast altijd weer mooie herinneringen aan dit zo mooie park. Door de V.V.V.-verenigingen zowel in Groede als in Nieuwvliet worden dit jaar ook weer foldertjes voor de tou- risten en badgasten beschikbaar gesteld. In Nieuwvliet wordt verder nog door de V.V.V. een groot aanplakbord ge plaatst nabij het zeebad Eldorado. Tevens zijn er op de mooie plaatsen in de duinen nog banken aangebracht alwaar men kan uitrusten en genieten half geopende mond, maar beheerste zich, terwijl hij dromerig voor zich uit staarde. „Ik heb eens een jongen gekend," zei hij, als vertelde hij een verhaal, „waarmee ik vroeger op school was. Hij was drie jaar ouder dan ik en zat ook enkele klassen hoger. Maar hij hielp mij eens een keer, toen ik door een stelletje schoffies van een andere school werd afgeranseld. Hij ontzette me, terwijl hij links en rechts met zijn broekriem ruimte maakte. Sindsdien waren we min of meer vrienden. Later, toen hij van school ging, kwam ik wel eens bij hem thuis. Een vader had hij niet meer, alleen een moeder en die vrouw was een ware tyran voor haar zoon en twee jaar oudere zuster. Beide kinderen waren als de dood zo bang voor haar. En ik was nu ook niet bepaald gek op die vrouw. Maar bleef desondanks toch min of meer de vriend van deze jongen. Weer later gingen we beiden op de ambachtsschool, waar ik het schilders vak leerde. Hij moest van zijn moeder U kunt niet zonder zo'n nieuw model regenmantel op reis gaan. De MODELLEN van onze nieuwste zijn zo gekozen, dat men op het eerste gezicht niet kan zien dat U een fegenmantel draagt. Zo apart zijn de door ons gekozen modellen, kleuren en stoffen. MODEL IRENE van Ottomann satin (waterproof) met regenstola, kleuren zwart, turquois, mais, kersenrood, maten 3846 MODEL BEATRIX van prima Amerikaanse gabardine met grote kraag, kleuren Raf, petrol, reseda en grijs, maten 38—50 MODEL MARIJKE van prima Ninoflex met regen kapje, kleuren zwart, kersenrood, Raf, reseda, maten 36 t.e.m. 48 MODEL MARGRIET van ie kwaliteit poplin, geheel dubbel, met regendoekje, kleuren zwart, bordeaux, rood, Raf, petrol en groen, maten 36 t.e.m. 50 Voor Uw MODERNE REGENKLEDING Eerst kijken bij UW MODEHUIS COOSJE BUSKENSTR. 63, VLISSINGEN De bus van boot en trein stopt voor onze zaak van de mooie natuur en het prachtige zicht op de zee en het strand. De kampeerterreinen bevinden zich in een zeer goede staat. De schorre te Nieuwvliet biedt weer vele mooie recreatie-aantrekkelijkheden. De in Februari 1953 zo beschadigde duinen en dijken zijn weer volledig hersteld en opnieuw beplant. Het strand bevindt zich in een prach tige conditie, vooral door de vele zand- aanstuivingen die er in de afgelopen paar jaren tijds plaats vonden. Door de grote rioleringswerken waar aan men volop bezig is, krijgt de ge meente Nieuwvliet een geheel nieuwe riolering. De kom der gemeente wordt van een nieuwe klinkerbestrating voorzien. Tevens wordt de straatverlichting uit gebreid en volledig gemoderniseerd met metalen lichtmasten en natriumverlich- Bng- Nieuwvliet en Groede mogen dan ook timmerman worden, hoewel hij hele maal geen zin had in dat vak. Liever wilde hij electriciën worden, maar daar kwam natuurlijk niets van in. Dus leerde hij voor timmerman. Hij haalde zijn diploma en een jaar later ik even eens. Maar toen werkte hij al op een timmerwinkel en verdiende in korte tijd reeds een behoorlijk loon. Nu twee jaar geleden - hij was toen een en twintig jaar - kwam hij in ken nis met een dienstmeisje. Dat meisje had hij voor het eerst ge zien in een woning, waar hij werkte, een karweitje moest verrichten. Zij was 2 jaar ouder dan hij en heel knap. Bovendien ook aard g en opge wekt. Al spoedig waren ze he: samen dik eens en op een avond verstoutte hij zich om met Corrie - zo heette ze - thuis te komen. Mens nog aan toe! Dat was compleet oorlog! Eerst stond z'n moeder stom verbaasd te kijken, toen ging ze tegen hem te keer, zo gemeen, dat ik er bij zat te blozen.

De Schakel | 1955 | | pagina 1