visite kaartjes Oud papier- Firma SMOOR X OE HULSTER Pinksteren PRIJZEN - REGEN Fa VPERU MIA, Breskens fl. LAURET, Boulevard tlreskens De pirafenkoningin VOORJAARSACTIE 1955 - BRESKENS MAARTEN LUTHER DAMES de kerk De kappers naast f 145,-- Reparaties kunstgebitten A. C. OSSEWAARDE AFWEZBG R. v. QUEKELBERGHE stellingen beginners om 8 urn in het Gemeentelijk ontspanningsgebouw. Woensdagmiddag om 3,30 uur is er een voorstelling voor de schooljeugd boven 10 jaar, entrée 40 cent. Nieuwe kleuterschool geopend. De nieuwe R.K. kleuterschool te Bres- kens is officieel geopend. Pastoor v. Mechelen zegende het gebouw in. Aanwezig waren ver schillende autoriteiten, ouders van kleuters, aalmoezenier G. de Vet, die een zo gewaar deerde bijdrage tot stichting van de school heeft geleverd, pastoor Froger uit Schoon- dijke en architect Loonen te Breskens. Na de inzegening hield de pastoor een korte toespraak. Ook spraken nog de secretaris van het kerkbestuur, de heer De Milliano, aal moezenier De Vet en architect Loonen. Namens de aannemers bood de heer Kotvis vier ingelijste wandplaten aan, waarna de heer J. de Bruijne, hoofd van de katholieke lagere school, een korte toespraak hield. Het nieuwe gebouw is modern en practisch ingericht en betekent een fraaie aanwinst. Afscheid en begroeting. Dinsdagavond nam de heer J. C. Spoor afscheid als Hoofd van de School met den Bijbel te Breskens, terwijl de heer M. C. Capelle als zijn opvolger deze taak aanvaardde. Nadat de voorzitter de bijeenkomst met Schriftlezing en gebed had geopend mocht hij een groot aantal ouders, oud-leerlingen en personen uit onderwijs- en kerkelijke kring verwelkomen, die de zaal van het Vereni gingsgebouw geheel vulden. In een groot aantal toespraken, waarin vaak de humoristische noot niet ontbrak, werd de heer Spoor dank gebracht voor het vele werk, dat hij voor de Chr. School deed gedurende de 35 jaren, die hij aan deze school verbonden was. Verschillende toespra ken gingen vergezeld van cadeaux, o.a. van het bestuur, het onderwijzend personeel, collega's-hoofdonderwijzers en oud-leerlingen. Door de sprekers werd tevens een welkom toegeroepen aan de heer Capelle als nieuw Hoofd der School. Na een pauze, waarin thee werd aangebo den, kregen het scheidende en het nieuwe hoofd gelegenheid het woord te voeren. De eerste om dank te zeggen voor de steun, die hij tijdens zijn ambtsperiode van velen on dervonden had en voor de vele blijken van waardering, die deze avond voor hem tot een vreugdevol gebeuren hadden gemaakt. De heer Capelle dankte het Bestuur voor het in hem gestelde vertrouwen en sprak de wens uit in het spoor van zijn voorganger verder te werken, daarbij een beroep doende op ouders en personeel, daar van hun hulp en steun wel zeer veel afhangt. Met samenhang en dankgebed werd deze welgeslaagde avond beslott^j. Winkeliersvereniging „Ons Belang" 9e week Voorjaars-actie. De volgende personen wonnen de aigelopen week een prijs: W. Gans-Visser, Boulevard 24, Breskens. J. Neufeglise, Blankenstr. 11, Breskens. Mej. de Feijter, St. Pieterstr. 28, Sluis. D. J. Ornee, Dorpsstr. 49, Breskens E. van Putten-Smoor, Dorpsstr. 13, Breskens. E. Brand, Kleine Visserijstr. 8, Rotterdam. D. J. Plekkenpol, Oranjeplein 7, Breskens. J. den Dekker-Riekwel, Kustweg 13, Nieuwvliet W. Leenhouts-Boerman, Molenstraat A 65, Hoofdplaat. J. Carels, Burg. Gerritsenstr. 18, Breskens. Weekprijs voor het kind Magda van den Heuvel, Mercuriusstraat 10, Breskens, een paar rolschaatsen Dit voor de meeste blanco formulieren. Alle prijzen zijn reeds aan de winnaars verzonden. Oostburg Vergadering imker#. De afdeling Oostburg van de Ver eniging tot bevordering van de bijen teelt in Nederland vergaderde Zaterdag j.l. in hotel „De Eenhoorn" te Oost burg. De voorzitter, de heer Hoolhorst, sprak in zijn openingswoord over het slechte weer, dat de imkers de laatste jaren toch wel bijzonder treft. Er zijn minder imkers dan gewoonlijk. De op brengsten zijn gering, waardoor ook de belangstelling snel afneemt. Dit jaar treft de imker het wel bijzonder shcht. Na een harde winter, die veel slacht offers maakte, kWam slechts laat het voorjaar. Nu, terwijl overal het kool zaad in volle bloei staat, kunnen de bijen er niet op uit door de ongunstige weersomstandigheden. De gevolgen van dit alles zijn dan ook niet uitgebleven. Het ledental der vereniging neemt snel af. De concurrentie op de honingmarkt vanuit het buitenland is verbijsterend. Men maakt op de etiketten het publiek van alles wijs. Hoewel de afdeling Oostburg geen beroeps-imkers heeft, is het bijen hou den alleen al als vrijetijdsbesteding een zeer nuttige en aangename bezigheid. De heer C. J. Manneke las de notu len voor, welke onveranderd werden vastgesteld. De heren Govaert en De Feijter werden aangewezen als afgevaardigden naar de algemene vergadering te Utrecht, waar adhesie zal worden be tuigd aan een voorstel van de afdeling Bloemendasl, tegen het voorstel van het hoofdbestuur, om het maandblad los te maken van het lidmaatschap. De jaarlijkse excursie was ditmaal geen probleem. Er zal een bezoek ge bracht worden aan de tentoonstelling E 55 te Rotterdam. Medegedeeld werd dat de mijtziekte nog niet is uitgeroeid, ondanks de drastische maatregelen, welke men tegen deze ziekte neemt. De gehele bijenstal van de heer Vermeulen te Zuidzande moest worden afgemaakt. Het bestuur sprak er zijn verwondering over uit, dat over deze aangelegen heden geen rechtstreeks bericht van de Rijks-bijenteeltconsulent wordt ont vangen. Nieuwe toneelvereniging. Maandag j.l. werd te Oostburg een nieuwe toneelvereniging opgericht, die de naam zal dragen: „Op hoop van Zegen". Het bestuur is als volgt samengesteld: Ed. van Hulle, voorzitter; D. de Putter, secretaris; W. Ie Roy, penningmeeester. Besloten werd om toe te treden tot de West Z.-Vlaamse Toneelbond. Oostburg Installatie postzegelvereniging „Land van Cadzand". Zaterdagmiddag had alhier de in stallatievergadering plaats van de post zegelvereniging „Land van Cadzand". De voorzitter, de heer Polling, opende de vergadering met een speciaal woord van welkom tot de afgevaardigden van het hoofdbestuur uit Den Haag, n.l. de heren Hedeman en Smulders. Hierna nam de heer Hedeman, ais 2e voorzitter, het woord en heette de postzegeiver. „I.. v. C." van harte welkom in de grote rij van verenigin gen, welke al lid van Philatelica zijn. Hij wijst de vergadering vervolgens op het mooie van deze hobby, waar zelfs staatshoofden als Pres. Roosevelt en Koning George V van Engeland zich uren mee konden bezig houden en zich in verdiepten; hij gaf verder vele goede raadgevingen voor jonge verza melaars om niet zo maar in het wilde weg te verzamelen, maar zich te spe cialiseren op een bepaald land en ook niet altijd op de prijzen te letten bij het ruilen, doch in deze een soepele houding aan te nemen. Dit is ook het streven van het hoofdbestuur. Met de mededeling dat het gehele hoofdbe stuur zich verheugd met de oprichting wenst hij de vereniging veel voorspoed en groei toe en verklaart haar hier mede officieel geïnstalleerd. Hierna volgde een verloting waar voor de prijzen geschonken waren door de aid. Vlissingen. Na de pauze sprak als commissaris van het hoofdbestuur en voorzitter van de afd. Vlissingen de heer Rorije. Deze riep de vereni ging eveneens een hartelijk welkom toe. Hij wees speciaal op de groei van de Philatelie in Zeeland en gaf de ver zekering van steun in raad en daad door de afd. Vlissingen, zo ook voor het organiseren van een tentoonstelling bij het begin van het seizoen. Vervolgens sprak de heer Smulders als hoold van de Rondzenddienst, waarbij hij duidelijk en klaar uitlegde hoe deze zendingen werken en wat voor voordelen hieraan verbonden zijn, speciaal ook voor het opzetten van een nieuwe verzameling. De voorziiter dankte de sprekers voor de goede en mooie woorden waarna hij met een hartelijk tot weer ziens de vergadering sloot. Voor de levering van Uw houden wij ons aanbevolen. Dorpsstraat 10 BRESKENS Breskens Collecte Rode Kruis. Evenals vorig jaar wordt door het Rode Kruis in Breskens een collecte gehouden met enveloppen. Deze zullen a s, Dinsdag, Woensdag en Donderdag weer worden opge haald. Biervliet Jeugd-Rode Kruis De op de openbare lagere school gehouden inzameling voor het Jeugd- Rode Kruis, het zgn. Henry Dunant- fonds bracht f 20,30 op. Genoemd fonds stelt zich ten doel chronische zieken van 18-28 jaar enige tijd met vacantia te zenden. Raadsvergadering. De gemeenteraad kwam Vrijdagavond in openbare vergadering bijeen onder voorzitter schap van Burgemeester Kostense. Nadat de notulen ongewijzigd waren vastgesteld, deelde de voorzitter mede van G.S. de goedkeuring te hebben ontvangen op het raadsbesluit met betrekking tot de instandhouding van de openbare lagere school op de wijk Driewegen, terwijl G.S. eveneens haar goedkeuring hechtte aan de verkoop vai» bouwgrond aan Dhr. P. J. Pladdet, op voorwaarde, dat het Bureau voor onroerende zaken accoord gaat met de grondprijzen Blijkens een schrijven van het Ministerie van Financiën is de oorlogschadevergoeding voor de voormalige brandweergarage vastge steld op f 141,25 en het voorschot op de oor logsschade aan het gemeentehuis wat door brand verwoest werd op f 52.917,29. Voorts krijgt de gemeente een bedrag van f9.032,31 uitgekeerd voor de tijdelijke huisvesting van de gemeente-administratie gedurende de jaren 1946-1954. Bij de begroting 1955 werd een bedrag uit getrokken voor woningverbetering, waarbij B. en W. de toezegging deed, de raad op de hoogte te houden van de betreffiende aanvra gen om woningverbetering. In dit verband deelde de voorzitter mede, dat de heer A. Bliek een aanvrage heeft ingediend. Zonder hoofdelijke stemming ging de raad accoord met het schrijven van de Minister van Binnenlandse Zaken en van G.S. met betrekking tot de uitkering ineens over het eerste halfjaar 1955 en met betrekking tot de vacantietoelage, die thans een bestand deel uitmaakt van de pensioensgrondslag. Voor het laatste werd het Ambtenarenregle ment en het Arbeidsovereenkomstenbesluit gewijzigd. Het salaris van de gemeente-op zichter werd herzien, omdat dit in ongunstige zin afweek van het salaris zijner collega's in de diverse andere onder de Centrale Dienst W. Z.-Vlaanderen ressorterende gemetnten. Het salaris werd vastgesteld op minimum f 4698,- en maximum f 5448,-. B. en W. deed voorts dit voorstel in afwachting van een nog te verwachten algehele herziening der jaarwedden voor de opzichters in het district. Voor het gebruik van een motorrijwiel als opzichter van Hoofdplaat en Biervliet werd aan de opzichter mede wegens de grote uit gestrektheid van zijn ambtsgebied een toe lage van f 500,- toegekend. In principe werd besloten de woningwet woning Noordstr. 18 aan C. A. den Decker over te dragen met gebruikmaking van diens herbouwplicht. Daar binnenkort te verwach ten is, dat de bouw met herbouwplichten afloopt, deden B. en W. de raad de suggestie aan de hand herbouwplichten aan te kopen en hiermee nog een aantal woningen te bou wen. De raad ging hiermee accoord en bleek zelfs bereid te zijn een zeker agio te willen geven. B. en W. zullen thans onderzoeken welke particulieren genegen zijn hun her bouwplichten aan de gemeente te verkopen en hopen binnenkort terzake aan de raad aankoopvoorstellen te kunnen doen. Tot slot werd het door het Ingenieurs bureau van Hasselt en de Koning te Nijme gen opgemaakte plan tot aanleg van een uitvalsweg vanaf de Markt tot de Provinciale weg en de bestrating van de Schoollaan met riolering, in besloten zitting besproken, ter wijl de technisch ambtenaar van dit Inge nieursbureau, dhr. Doorns uit Oostburg, een uitgebreide toelichting gaf. In openb. zitting besloot de raad voor dit werk, wat in prin cipe uitgevoerd zal worden, subsidie aan te vragen in het kader van de D.A.C.W., waar uit een subsidie van 75 pCt. der totale kos ten, onder aftrek van de baten, tegemoet ge zien zou kunnen worden. Tijdens de rondvraag vroeg de heer Ver- planke in het woonvertrek van de woning wetwoningen te Driewegen een plafond aan te laten leggen. De voorzitter voelde er meer voor eerst de regenwaterafvoer in orde te brengen, wat urgenter is De heer van Hoeve had critiek op enkele brandweerlieden, die tijdens de brand op 8 Mei geen gehoor ga ven aan het alarm. Qavonaeri voorwerpen. Een herenpolshorloge Een muntbiljet. Inlichtingen Rijkspolitie te Groede. »REDIK8EURTÊN Zondag 22 Mei Aarfienburg, 10,30 uur, Ds. Blom St. Kruis, 9 uur, Ds. Blom Biervliet, 9,30 uur, Ds. Evenhuis Breskens, 10 uur, Ds. ten Haaft, Hoek. 6,30 uur, geen dienst Cadinnd, 10 uur, Ds. ten Cate Groede, 9,30 uur, Ds. de Jong H. Doop Hoofdplaat, 10 uur, Ds. Eijgendaal Collecte Synodaal jeugdwerk Luxor Theeter te BRESKENS vertoont ZONDAG 22 MEI de spannende kleurenfilm met Anne Providence, de beruchte vrouwelijke pirate uit de 17e eeuw, wier naam een gevreesde klank had op da CaraTblsche zee. Aanvang der voorttelling 8 uur. Toegang 14 Jaar. Winkeliersvereniging „Ons Belang" Levert Uw blanco formulieren of ingevulde formulieren met slagzin in tot en met Zaterdag 4 Juni a.s., vóór des avonds 8 uur, bij het bestuur. Als EXTRA-ATTRACTIE met de Pinksterdagen zullen vele prijzen worden uitgegeven. Bij inlevering van de blanco formulieren voor het kind moeten op de omslag naarn en leeftijd van het kind vermeld worden en ook het aantal formulieren dat zich er in bevindt. Met Pinksteren worden als extra prijzen uitgereikt 5 paar rolschaatsen. DINSDAG 24 en WOENSDAG 25 MEI a.s. wordt in het Luxor- Theater te BRESKENS vartoond Een film over de grote Reformator. Aanvang der voorstellingen Dinsdag en Woensdagavond om 8 uur. Woensdagmiddag om 3,30 uur KINDERVOORSTELLING. Nieuwvliet, 10 uur, Ds. v. d. GraafF Oostburg, 10 uur, Ds Kuijlman 7 uur, Ds. Hugo van Dalen, Bijz. Liturgische jeugddienst Retranchement, 9,30 uur, Ds. van Bork Sluis, 11 uur, Ds. van Bork Sthoondijke, 9,30 uur, Ds. Schopenhauer Zaterdag 7 uur, avondgebed. St. Anna ter Muiden, 2,30 uur, Ds. Hugo van Dalen Waterlandkerkje, 9,30 uur, Ds. van Beusekom H. Doop IJzendijke, 9,30 uur, Ds. Blomaard Zuidzande, 9,30 uur, Ds. Hugo van Dalen Doopsges. Gem. Aardenburg 10,15 uur> Os. Vis Vrij Evang. Gemeen ie Breskens, 10 uur, Ds. Penninga Nieuwvliet, 10 uur, Ds. van de Vrie Retranchement, 2,30 uur, Ds. Penninga Cadzand, 6 uur, Ds. v. d Vrie Geref. Kerk Breskens 10 en 3 uur, Ds. Pestman, Terneuzen Ev. Luth. Gemeente Geen opgave R.K. Parochie H. Barbara te Breskens Zendag 22 Mei Sluitingsdag. Eerste H.Mis om half 8. Hoogmis om 10 uur. 's Middags om half 3, Lof. 's Avonds 7 uur Sluitingsplechtigheid In de week H. Mis om half 8. Zondagsdienst doktoren. Breskens, Groede, Schoondijke 22 Mei Dr. Sorgedrager, Groede, tel. 2 Aardenburg, Oostburg: Dr. Loose, Oostburg, tel. 60 Zondagsdienst Centrum Kraamzorg West Z.-Vl. 22 Mei Zr. de Graag, Groede, tel. 52 Afwezig Zr. de Graag op 23, 24 en 25 Mei. Te bereiken Zr. de Jong, Cadzand, tel. 65. Ook voor U hebben wij nog wel een uurtje beschikbaar om UW HAAR een Pinksterbeurt te geven. Bespreek tijdig a.u.b. Voor alle haarverzorging is Uw adres ih, Telefoon 73 De nieuwste Holland-Electro Stofzuiger inzameling Gaarne komen we Uw oud pipier Zaterdagmiddag afhalen. VEJO - BRESKENS Sneller, beter en goedkoperD. A. CRINCE, Ph. van Kleefstraat 31, Breskens. Dorpsstraat 67 Telefoon 165 GROTE SORTERING Heren-Overhemden Herensokken Zelfbinders PRIMA Bedstellen ook schuimrubber Bedstellen Manufacturen {^Kruidenierswaren Telefoon 164 ARTS - BRESKENS VAN 27 MEI tot 13 JUNI as. De practijk wordt waargenomen door de Artsen J. E. VAN DER MAAS te Breskens CHR. EGGINK te Schoondijke 1 M. J. SORGEDRAGER te Groede Gedistilleerd Wijnen Fijne likeuren Limonade Gazeuse Vruchtenlimonade Bier, enz. Uet UeA Li wtee4 Scheepvaartstr. 12 - BRESKENS Alles wordt gratis thuisbezorgd

De Schakel | 1955 | | pagina 3