Uitslag Muziekconcours te Watervliet PARAAT Dan doet liet nu een beroep op U! GEEF NU AAN UW RODE KRUIS De opbrengst bleek bijzonder mee te vallen: Cadzand f 45,75; Oostburg f 38,88 IJzendijke f 32,23 Breskens f 74,71 Schoondijke f 46,74; Groede f61,71 Aardenburg f35,15 Biervliet f 67,23. Totaal f 402,40. aURGERLIJKE STAND. Gemeente GROEDE over de maand April 1955 GEBOREN5, Jeanine, d. van G. Prang en van F. J. van Hee; 8, Jozina Elly, d. van A. J. Beun en van J. Sa lome; 14, Adriana Jozina, d. van W. C. Brakman en van J. Snoep; 26, Her' man Ferdinand, zn. van J K. C. M- Geeraert en van M. Ph. van Pamelen. OVERLEDEN: Geen. GEHUWD: 14, Pieter de Koster, 51 j., landbouwer te Heinkenszand en Alida L. de Martelaere, 46 j-, huishoudster te Groede; 21, Johannes Wolberts, 30 j meubelmaker te Aardenburg en Alice M. Verschoore, 36 zonder beroep, te Groede; 28, Gerardus P. Verpraet, 34 j landarbeider te Aardenburg en Bertha H. H-etesonne, 26 j-, zonder beroep, te Groede. INGEKOMEN: I. A. C. J Buijs<e,van Zuiddorpe naar O 123; 14. P de Koster, van Heiijkenszand naar W 134; 19 I D'Hont, van St. Maartensdijk naar W 38; 21, Jac. Risseeuw, van Breskens naar A II; 21, Joh. Wolberts en zoon van Aardenburg naar A 128; 22, L. J. van Boven en gezin, van Middelburg naar A 64; 23, M. van den HeuveL van Grol, van Breskens naar A 140; 28, M Zoetewei en echtg., van 's-Gra- venhage naar pompstation nieuwe tra' verse (ongenummerd). VERTROKKEN: 14. Johanna S. Lu- teijn-Vermeulen, van A 325 naar Axel, Koestraat 21; 28. J. Verpoorten en echtg., van A 1 40 naar Breskens, Nood' plan B 11; 28, R. H. P. Claeijs en ge' zin, van A 274 naar Breskens, Nood plan F 18; 28, Bertha H. Verpraet' Heetesonne, van A 206 naar Aarden' burg, Bogaardstr. B 1 Uw Rods Krult mout paraat blijven, opdat U ten allen tijde daar op een beroep kunt doen. ook wanneer alle andere menselijke steun en bijstand U kunnen ontvallen. antwoordde ze, nog woedend, terwijl haar gezicht rood gloeide van veront waardiging. „Nou, hij moet het maar eens proberen!" Jannie schoot in een lach. „Vergis jij je maar niet in Aart. Hij is oersterk En doe niet altijd zo lelijk tegen hem. Als je zo blijft, krijg je nooit een man." „Ik ben er ook lang niet zo verlegen om als jij, als je dat soms denkt!" Jannie kleurde en werd nu op haar beurt boos. „Dat hoef je niet zo bruut te zeggen! Wim is een beste jongen en ik houd veel van hem. Je vindt het toch maar goed, dat hij ons portret maakt!" „Daarvoor wordt hij toch betaald?" „O, wat ben jij er toch voor eentje? Je kunt met jou toch nooit praten. Vind je het s>ms ook niet goed dat ik met Wim gu?" „Dat moet j i weten, want dat is mijn zaak niet. Ik zal m'n mond wel houden, hoewei ik dat stikeme gedoe helemaal niet netj s vind". „Weet jj een a 11 tre oplossing? Als we het vader v ■rtcllep, komen de pop pen aan het dansen. Je weet zelf dat Gisteren werd te Watervliet (B.), ter gelegenheid van het r 15-jarig bestaan der Kon. Fanfare „Eendragt maekt Magt," het ge jaarlijkse bondsconcours, uitgaande van de Bond van Muziek verenigingen in Zeeuwsch-Vlaanderen, gehouden op het terrein van de heer G. Verheecke, ondervoorzitter van „E.M.M". Om 12 uur weiden de heren jury leden, voorzitters en secretarissen door het gemeentebestuur van Watervliet ontvangen in de Gildezaal, waar vele hartelijke woorden werden gesproken en waar vooral de voorzitter van de Bond, de heer P. A. Ocké, wees op de vriendschapsbanden die er bestaan tussen de muziekvereniging uit Water vliet en de muziekverenigingen uit Z. Vlaanderen. Na afloop hiervan ging men, onder vrolijke tonen der muziek, in optocht naar het terrein, waar als eerste vereniging Axcel concerteerde, buiten mededinging. De uitslag was als volgt 2e afdeling fanfare Verplicht nummer: „Graziella," ouver ture, M. J. Cerfontaine. „Kon. Aardenburgse Fanfaren," Aar denburg, dirigent H. J. Legrand. Vrij nummer: „De Zwarte Tulp," Fr. Jakma. 112 pnt., ie prijs en 6e extra-prijs, „Nut en Genoegen," Nieuwvliet, diri gent H. J Legrand. Vrij nummer: „Een mooie Herfstdag," P. Bisselinck. 108 pnt., 2e prijs. „Oefening Baart Kunst," Hoofdplaat, dirigent J. D. Hennekeij. Vrij nummer: „Ouverture de Guillet," R. Clérisse. 125 pnt., ie prijs en 2e extra-prijs. Ie afdeling fanfare Verplicht nummer „Sinfonia Concer tante," G. H. Boedijn. „Uit het Volk - Voor het Volk,"" Breskens, dirigent P. Brakman. Vrij nummer: „Kleine Triptiek," Jo» Moerenhout. 116 pnt., ie prijs en 4e extra-prijs. Kon. Fanfare „Eendragt maekt Magt," Watervliet, dirigent P. van Daele. Vrij nummer: „Marche Jubilaire," Aug. Da Boeck. 108V2 pnt., 2e prijs. Afdeling Uitmuntendheid Fanfare Verplicht nummer„Tableaux des „Vosges," Meindert Boekei. „Eendracht maakt Macht," Groede, dirigent A. Verschoore. Vrij nummer„Cortège des Dryades," gr. marche, A. Delbecq. 103V2 pnt., 2e prijs. „Harmonie," Oostburg, dirigent F. v. d. Bussche. Vrij nummer„Caesar en Cleopatra," dram. ouverture, G. H. Boedijn. 127 pnt., ie prijs en ie extra-prijs. Deze vereniging kwam dus in het bezit van de wisselbeker. hij graag wil, dat we allebei met een boerenzoon trouwen. Wat zou jij in mijn geval doen?" Nel dook in bed en trok de dekens om zich heen. „Dat weet ik niet. En bovendien ben ik voorlopig nog hele maal niet van plan om te trouwen". HOOFDSTUK XIV. Zaterdagsmiddag kleedde Wim zich om en besteedde bijzondere zorg aan zijn uiterlijk. Aart, die juist uit de Beemster was gekomen, keek vreemd op toen hij zijn broer op z'n Zondags zag. „Oa je uit?" vroeg hij. „Naar Jannie," antwoordde hii, als of dit vanzelf sprak. „Ik heb niks aan haar als ik moet schilderen en ik wil j haar ook wel eens voor mezelf heb I ben". j Half acht was hij reeds op de Ring dijk. Ze hadden om acht uur afgespro ken, maar hij veronderstelde dat ze er wel eerder zou zijn en die veronder stelling bleek juist. Jannie zat op hun plekje aan de achterkant van Blauw- boer's land reeds op hem te wachten en hij dook naast haar in het lange gras. (Wordt vervolgd). Kon. Muziekvereniging „Veronica," Zuidzande, dirigent H. P. Everwijn. Vrij nummer: „Italiaanse ouverture," E. Deneufbourg. 120V2 pnt., ie prijs en 3e extra-prijs. Afd. Uitmuntendheid Harmonie Verplicht nummer: „Zopaerland," P. van Mever. „Harmonie Terneuzen," Terneuzen, dirigent Joh. Meijer». Vrij nummer: „Nabucco," ouverture, Verdi, arr. Delhaye. 104V2 pnt., 2e prij». „De Volharding," Zaamslag, dirigent Joh. J. Meijers. Vrij nummer: „Le Calif de Bagdad," ouverture, Boïeldieu. 108V2 pnt., 2e prijs. Vaandel-Afdeling Harmonie Verplicht nummer: „Vespri Sicilian:," ouverture, G. Verdi arr. Despreij. „Oefening kweekt Kunst," Schoondijke, dirigent A. J. Luteijn Vrij nummer: „Le Carnaval Romain," Berlioz, arr. G. Meister. 112 pnt., ie prijs en 5e extra-prijs. Als jury-leden traden op de heren Jos. Hanaiken uit Oostende (B.) en A. Hilkhuysen uit Den Haag. Voetbal Vierde klasse G. HoofdplaatSteen 28; Oostburg Sluiskil 23; Koewachtlerseke 12; ClingeLuctor 60; E M.M.Ria 2 2; BreskensAardenburg 42. De stand is nu Steen 18 15 o 3 30 7016 Clinge jo 14 2 4 30 6426 Breskens ao 12 3 5 27 5733 Aardenburg 19 10 5 4 25 5434 Luctor 21 11 3 7 15 5041 lerseke 19 8 4 7 20 4041 Oostburg 19 6 2 11 14 4768 Hoofdplaat 19 4 10 14 3761 Koewacht 21 4 6 11 14 3967 Ria W. 19 5 2 12 12 3850 Sluiskil 19 5 2 12 12 3262 E.M.M. 20 4 3 13 11 3871 Programma voor Zondag a.s. lersekeOostburg; Steen Koewacht; LuctorHoofdplaat; Ria W. Clinge; AardenburgE.M.M.; SluiskilBreskens Voor Oostburg zal de reis naar Ier' seke weinig winstpunten opleveren. Ook Koewacht zal wel geen ver' wachtingen koesteren tegen Steen. Luctor zal wel van Hoofdplaat win' nen en ook Clinge zal niet veel moeite hebben met Ria. De strijd om de 3e plaats tussen Breskens en Aardenburg zal Zondag nog niet beslist zijn, nu beide clubs wel zullen winnen. Abe. Stijging tegoed Nutsspaarbank Oostburg Gedurende de eerste 4 mnd. van 1955 steeg het inleggerskapitaal bij de Nutsspaarbank te Oostburg van f 1.848.760,69 tot f 2.081.222,72. Ingelegd werd f 586 269,76 en. terugbe taald f 353.807,73. Meer ingelegd dan terugbetaald f 232.462,03. Het aantal rekeningen steeg van 1584 tot 1625. Nieuw uitgegeven boekjes 85. Plaatselijk Nieuws. Breskens Grand Cirque International. Door het overweldigend succes in ver schillende plaatsen in Z -Vlaanderen, heeft het Grand Cirque International besloten voor weer de Schelde over te steken nog een en kele plaats te bezoeken, n.l. Clinge. Het programma is een daverend succes geweest. In jaren hebben wij in onze streek geen circus gezien die brachten wat Grand Cirque International ons heeft laten zien. Allereerst genoten wij van de jeugd van bovengenoemd circus, bestaande uit 3 meisjes en een jongen, die ons acrobatiek lieten zien op dravende paarden, waarbij het publiek op enthousiaste wijze hun instemming liet blijken. Het is ons te veel om alle nummers van het vlot afgewerkte programma stuk voor stuk onder de loupe te nemen. Rest ons nog de volgende nummers een byzonder plaatsje te geven, t.w. de kamelen en lama's in vrijheids dressuur voorgebracht door mevr. Dicky Boltini, de lenige Grosschetti's, een zeld zaam acrobatennummer, de Friese Hengsten voorgebracht door de heer Rudolfi, een rol- schaatsennummer door 2 Engelse artisten, de prachtig verzorgde ponny's, en niet te ver geten de clowns die het publiek wisten te laten schateren van het lachen. Voor het sen sationele slot zorgden de Anco's, die hoog in de nok van het circus hun adembenemende toeren verrichten Dit is maar een kleine greep uit het 24 nummers tellende programma. Voetbalwedstrijd. Dinsdagavond had alhier een voet balwedstrijd plaats tussen de „Breskens Combination" en een elftal bestaande uit doktoren, ten bate van het Rode Kruis. De belangstellenden hebben kunnen genieten van een sportieve en enthou siaste wedstrijd, waarbij soms prach tige staaltjes van voetbal te zien waren. Beide ploegen hadden hun beste spe lers opgesteld en hoewel het een vriendschappelijke wedstrijd betrof, heb ben beide ploegen zich tot het uiterste gegeven. Beide elftallen hebben hard gewerkt en zich met handen en voeten in de strijd geworpen. Dat de „Bres kens Combination" desondanks een grote zege behaalde, kwam hier door, dat zij met succes het stopperspil- systeem «peelden, waardoor de snelle en gevaarlijke voorhoede grotendeels haar stootkracht werd ontnomen. Nadat scheidsrechter De Visser (die gisteren ook de wedstrijd Nederland Zwitserland leidde) voor het begin ge floten had, deed Burgemeester Eek hout de aftrap en werden van beide zijden de eerste verkenningsvluchten uitgevoerd. Hierbij deed zich direct het voordeel van het stopperspil- systeem gelden. Tc wijl spil Erasmus de gevaarlijke midvoor Sorgedrager uitschakelde, vulde back Streefkerk heel verdienstelijk de gaatjes op (zijn dagelijks werk). Daarbij kwam nog, dat de keuzecommissie een gelukkige greep gedaan had om mr. Somers op te stellen. Deze kanthalf wierp zich moedig op de bal, zijn dieptepassen waren geniaal van opzet, hij voedde de voorhoede met zulke voortreffelijke passes, dat zij keeper De Jong ver scheidene keren konden passeren. Dit gebeurde reeds na 10 minuten, toen, na een aanval der doktoren, de bal vliegensvlug (er waren ogenblikken dat de bal nauwelijks te zien was) naar voren werd gebracht en Meester Ris seeuw met een onverwachtse schuiver doel trof. Even later werd het 2o dank zij midvoor Priester, die een zui vere inswinger van Woittiez op zijn bekende manier benutte. Het bleek echter, dat deze midvoor nog meer pijlen op zijn boog had. Midhalf Schrier, die zijn gebrek aan techniek met zijn lichaamskracht compenseerde, en zich dus goed aan de omstandigheden aan paste, gaf een juweel van een laterale dieptepas, die Priester met een schot a la Bakhuis afwerkte. Na de thee kwamen de doktoren meer in de aanval. Vooral de linker vleugel wist herhaaldelijk door te drin gen, maar in laatste instantie vonden zij keeper Van Melle op zijn post. Tech konden doelpunten niet uitblij ven. Het meeste gevaar kwam van Dr. Schulte, die met zijn fabelachtige tech niek, zijn geniale tactiek de verdedi ging der gastheren voor heel wat pro blemen stelde. Uit een doorbraak met man en macht door de voorhoede ge forceerd kon men een verdierd tegen- punt scoren. Toch bleek de voorhoede van de Combination iets gevaarlijker. Door herhaaldelijk wisselen van plaats kon men de achterhoede, waar Dr. Ossewaarde met knieën en ellebogen veel werk verzette, geheel overspelen. Eer«t was het nogmaal Priester die de hattrick verrichtte, dank zij een handig bek', ken trekbaüetje van Maas. Toen daarna spil Erasmus nogmaals doelpuntte, kregen de doktoren een morele inzinking, die ze niet meer te boven kwamen. Gemakkelijk werd ten slotte de stand op 61 gebracht. Zo kwam het einde van deze zeer goed gespeelde wedstrijd. Aan entree werd f 65,- ontvangen, wat, het weer in aanmerking genomen, niet tegenvalt. De film „Maarten Luther". Dinsdag en Woensdag 24 en 25 Mei a.s. wordt ook in Breskens de wereld beroemde film over de grote Hervormer Maarten Luther vertoond. Een uiterst moeilijk te verfilmen onderwerp is hier op voortreffelijke wijze in beeld ge bracht onder de regie van Irving Pichel rnet in de hoofdrol de bekende Engelse acteur Niall Mac Ginnis. De film, die gefinancierd is door de Amerikaanse Lutherse kerken, is overal ter wereld een groot succes gebleken De voor stellingen begiiMieiïr om 8 uur in het Gemeentelijk ontspanningsgebouw. Woensdagmiddag om 3,30 uur is er een voorstelling voor de schooljeugd boven 10 jaar, entrée 40 cent. Nieuwe kleuterschool geopend. De nieuwe R.K. kleuterschool te Bres kens is officieel geopend. Pastoor v. Mechelen zegende het gebouw in. Aanwezig waren ver schillende autoriteiten, ouders van kleuters, aalmoezenier G. de Vet, die een zo gewaar deerde bijdrage tot stichting van de school heeft geleverd, pastoor Froger uit Schoon dijke en architect Loonen te Breskens. Na de inzegening hield de pastoor een korte toespraak. Ook spraken nog de secretaris van het kerkbestuur, de heer De Milliano, aal moezenier De Vet en architect Loonen. Namens de aannemers bood de heer Kotvis vier ingelijste wandplaten aan, waarna de heer J. de Bruijne, hoofd van de katholieke lagere school, een korte toespraak hield. Het nieuwe gebouw is modern en practisch ingericht en betekent een fraaie aanwinst. Afscheid en begroeting. Dinsdagavond nam de heer J. C. Spoor afscheid als Hoofd van de School met den Bijbel te Breskens, terwijl de heer M. C. Capelle als zijn opvolger deze taak aanvaardde. Nadat de voorzitter de bijeenkomst met Schriftlezing en gebed had geopend mocht hij een groot aantal ouders, oud-leerlingen en personen uit onderwijs- en kerkelijke kring verwelkomen, die de zaal van het Vereni gingsgebouw geheel vulden. In een groot aantal toespraken, waarin vaak de humoristische noot niet ontbrak, werd de heer Spoor dank gebracht voor het vele werk, dat hij voor de Chr. School deed gedurende de 35 jaren, die hij aan deze school verbonden was. Verschillende toespra ken gingen vergezeld van cadeaux, o.a. van het bestuur, het onderwijzend personeel, collega's-hoofdonderwijzers en oud-leerlingen. Door de sprekers werd tevens een welkom toegeroepen aan de heer Capelle als nieuw Hoofd der School. Na een pauze, waarin thee werd aangebo den, kregen het scheidende en het nieuwe hoofd gelegenheid het woord te voeren. De eerste om dank te zeggen voor de steun, die hij tijdens zijn ambtsperiode van velen on dervonden had en voor de vele blijken van waardering, die deze avond voor hem tot een vreugdevol gebeuren hadden gemaakt. De heer Capelle dankte het Bestuur voor het in hem gestelde vertrouwen en sprak de wens uit in het spoor van zijn voorganger verder te werken, daarbij een beroep doende op ouders en personeel, daar van hun hulp en steun wel zeer veel afhangt. Met samenzang en dankgebed werd deze welgeslaagde avond beslotejj). Winkeliersvereniging „Ons Belang" 9e week Voorjaars-actie. De volgende personen wonnen de algelopen week een prijs: W. Gans-Visser, Boulevard 24, Breskens. J. Neufeglise, Blankenstr. 11, Breskens. Mej. de Feijter, St. Pieterstr. 28, Sluis. D. J. Ornee, Dorpsstr. 49, Breskens E. van Putten-Smoor, Dorpsstr. 13, Breskens. E. Brand, Kleine Visserijstr. 8, Rotterdam. D. J. Plekkenpol, Oranjeplein 7, Breskens. J.den Dekker-Riekwel, Kustweg 13, Nieuwvliet W. Leenhouts-Boerman, Molenstraat A 65, Hoofdplaat. J. Carels, Burg. Gerritsenstr. 18, Breskens. Weekprijs voor het kind Magda van den Heuvel, Mercuriusstraat 10, Breskens, een paar rolschaatsen Dit voor de meeste blanco formulieren. Alle prijzen zijn reeds aan de winnaars verzonden. Oostburg Vergadering imkers. De afdeling Oostburg van de Ver eniging tot bevordering van de bijen teelt in Nederland vergaderde Zaterdag j.l. in hotel „De Eenhoorn" te Oost burg. De voorzitter, de heer Hoolhorst, sprak in zijn openingswoord over het slechte weer, dat de imkers de laatste jaren toch wel bijzonder treft. Er zijn minder imkers dan gewoonlijk. De op brengsten zijn gering, waardoor ook de belangstelling snel afneemt. Dit jaar treft de imker het wel bijzonder slicht. Na een harde winter, die veel slacht offers maakte, kWam slechts laat het voorjaar. Nu, terwijl overal het kool zaad in volle bloei staat, kunnen de bijen er niet op uit door de ongunstige weersomstandigheden. De gevolgen van dit alles zijn dan ook niet uitgebleven. Het ledental der vereniging neemt snel af. De concurrentie op de honingmarkt vanuit het buitenland is verbijsterend. Men maakt op de etiketten het publiek van alles wijs. Hoewel de afdeling Oostburg geen beroeps-imkers heeft, is het bijen hou den alleen al als vrijetijdsbesteding een zeer nuttige en aangename bezigheid. De heer C. J. Manneke las de notu len voor, Tvelke onveranderd werden vastgesteld.

De Schakel | 1955 | | pagina 2