De avonturen van Toontje Ezelsvel Breskens Benoeming. Met ingang van i Mei j.l. zijn in vaste dienst bij de Rijkswaterstaat be noemd, resp. als arbeider en chauffeur, de heren B W. Brand en D. Verdouw, beiden alhier. Opbrengst collecte. De huis-aan-huis-collecte, ten bate van de Stichting 1940'45, heeft te Breskens de som van f 975,18 opge bracht. De collecte voor hetzelfde doel bij de uitgang van de herdenkings- samenkomst in de Ned. Herv. Kerk bracht f 171,- op, een totaal-bedrag dus van f 1146,18. Grand Cirque International. Woensdag 18 en Donderdag 19 Mei a.s. zal het Grand Cirque Inter national Breskens mat een bezoek ver eren. Dit 4-mast circus biedt plaats aan 3500 bezoeker», heeft 125 mede werkers, terwijl het wagenpark uit 70 wagens bestaat. Verder zijn er 40 paarden en ponny's, kamelen, wolven, hyena's, enz. Het is werkelijk een evenement voor Breskens en we twijfelen dan ook niet, of de voorstellingen, waarin nummers van wereldreputatie gebracht worden, zullen zich in een druk bezoek, ook uit de omliggende gemeenten, mogen verheugen. Voetbalwedstrijd ten bate van het Ned. Roods Kruis. Ten bate van het Ned. Roode Kruis zal op Dinsdag 17 Mei a.s. des avonds om 7 uur op het terrein van de voetbalvereniging „Breskens" een voetbalwedstrijd worden gespeeld tus sen een elftal van artsen uit West Z. Vlaanderen en een elftal van Breskense ingezetenen. Voor de opstelling van beide elftal len wordt verwezen naar de aanplak biljetten. Algemene vergadering Ouden v. dagen. Gistermiddag hield de afd. Bres kens van de Algemene Bond van Ouden van Dagen haar algemene vergadering in het Gem. ontspanningsgebouw, welke druk bezocht was. De voorzitter, de heer C. de Kruij- ter, sprak een welkomstwoord, waarna dc notulen werden voorgelezen en on veranderd goedgekeurd. De heer Kö- nings uit Vlissingen sprak over de Pensioenwet, alsmede over het 10- jarig bestaan van de Algemene Bond op 23 Juli a.s., hetwelk feestelijk her dacht zal worden te Rotterdam. De afd. Breskens stond hiervoor f 7,50 af. Bij da bestuursverkiezing werd in de vacature wijlen A. Brugge benoemd de heer P. de Poorter, die reeds wnd. penningmeester was. Missie. Zaterdagavond 14 Mei, om 8 uur, wordt in de R.K. kerk te Breskens de Missie geopend, die zal duren tot Zondagavond 22 Mei. De oefeningen worden gepreekt door de Zeer Eerw. Pater W. Jongbloedt, Redemptorist. R.K. Kleuterschool. Hedenmiddag om half drie zal een poosje metselwerk bij Blauwboer en hij kijkt niet op een paar centen, wat de ma'erialen betrefi. Overigens, laat die Blauwbrer maar schuiven, jong. Hij beziet de zaak van een ver standig oogpunt. Nu kan hij die ver bouwingen nog betrekkelijk goedkoop laten doen. Hoe langer de oorlog duurt, hoe prijziger alles wordt". De Dinsdag daarop kwam Aart weer mee. „Ik ben de chaperonrieur van de meisjes," verklaarde hij lachend. „We kunnen anders best op onszelf passen, hoorl" bitste Nel, terwijl ze hem verontwaardigd aankeek. „Nou, dat weet ik anders zo net nog niet," antwoordde hij onverstoor baar. „Jij lijkt me er nu net eentje om onverwachts iets geks uit te halen". „Als jij je mond niet houdt dan kon er inderdaad wel eens iets geks ge beuren," dreigde Nel. „Nou," antwoordde hij triomferend, „heb ik gelijk of niet?" Maar hij bleef toch een paar meter uit haar buurt. Tijdens het poseren maakte Aart allerlei gekke opmerkingen en Jannie schoot af en toe in een lach. Zo nu de nieuw gebouwde R.K. kleuterschool naast de R.K. kerk, in de Dorpsstraat, officieel worden geopend en ingezegend. Winkeliersvereniging „Ons Beleng" 8e week Voorjaars-actie. De volgende personen wonnen de afgelopen week een prijs: G. de Kraker, Pr. Beatrixstr. 52, Schoondijke W. Woittiez, Glacis 35, Breskens J. Oosterling, Molenwater 26, Breskens A. P. Sturm, A 33, Hoofdplaat Plasschaert-v. d. Broeck, v. Klcefstr. 21, Breskens Kloek, Rijksweg, Draaibrug P. la Gasse, Hullustraat 21, Breskens T. Karcls-Meeusen, Gerritsenstr. 18, Breskens Mevr. Bikker, Amaliapolder 6, Biervliet ïz. Oosterling, Noodplan F 15, Breskens J. v. Hoeve, Driewegen 44, Biervliet S. M. Simpelaar, Hoekzak 13, Oostburg A. B. Krijger, Glacis 16, Breskens Weekprijs voor het kind: Suzan v. d. Velde, Noodplan C 20, Bres kens, een paar rolschaatsen. Dit voor de meest blanco formulieren. Alle prijzen zijn reeds aan de winnaars verzonden. Voorjaars-actie 1955. Dat de Winkeliersvereniging „Ons Belang" te Breskens zeer actief is, blijkt wel uit het feit, dat zij tijdens de nu aan de gang zijnde Voorjaars- actie 195; vele extra Pinkster-prijzen zal uitgeven. Zo worden voor de Kinderen met Pinksteren 5 paar rolschaatsen als extra-prijzen beschikbaar gesteld. Verder kan worden medegedeeld dat de ie prijs van de Voorjaars-actie, een Ford-auto, reeds gearriveerd is en één dezer dagen voor bezichtiging een rondrit zal maken. Biervliet Bevrijdingsfeest. Ter gelegenheid van de 10-jarige herdenking van de bevrijding werd deze dag begonnen met een herdenkings dienst in de Herv. Kerk, welke geleid werd door Ds. Evenhuis en waaraan ook de dameszangvereniging meewerkte. Des middags werden de schoolkin deren afgehaald op de markt door de Kon. Harmonie. In optocht ging het naar het sportterrein, waar de kinderen aangenaam werden bezig gehouden met diverse spelen. Ook voor de ouderen was er elk wat wils. Des avonds was er een lampionoptocht en bal-masqué op een plankier op de markt. De Kon. Harmonie en de dames zangvereniging gaven nog een uit voering, terwijl er ook nog rijdansen en knotsoefeningen te bewonderen waren Brand in hangar In de Pieterspolder te Biervliet brak Zondagmiddag brand uit in de landbouwhangar van de heer M. Diele- man. Het gezin was naar de kerk te Schoondijke en alleen de 13-jarige soon was thuis. Deze knaap heeft met luci fers gespeeld, waardoor het losse stro in brand geraakte. Zijn luid geroep om hulp werd gehoord door twee passeren de fietsers, n.l. de heer A. Baecke en verloofde uit Draaibrug. De heer B. had de tegenwoordigheid van geest alle kostbare landbouwmachines uit de en dan kwam een der Ernstings even kijken, maar de gefronste wenkbrau wen van Wim spraken een duidelijke taal en al spoedig verdween men weer. Alleen Aart bleef, alle verzoeken en dreigementen negerend, languit liggend in het boomgaardgras, af en toe de rust verstorend. Zo zei hij op een keer, dat er een grote tor in Jannie's haren liep, waarop het meisje verschrikt op sprong en met het hoofd schudde, maar Aart rolde achterover van de pret en Jannie, die nu begreep dat ze beetgenomen was, ging diep-blozend weer zitten. Zo was de avond gauw om en toen het donker werd hing Wim wat voor het schilderij en verklaarde niet meer te kunnen zien. En hij was niet te vermurwen, toen de zusters vroegen het schilderij te mogen zien. „Niet eerder dan wanneer het klaar is," besliste hij en daar moest men dus maar op wachten. Vrijdags regende het en hoewel Wim evengoed gekomen was, kwam er van het schilderen niet veel. (Wordt vervolgd). hangar te rijden, doch deze snelle hulp kwam te laat voor een landbouwwagen op luchtbanden, die een prooi der vlammen werd. De brandweer was spoedig ter plaatse en kon erger voorkomen. Stormschade. Tijdens de storm, die Vrijdagavond over Zeeuwsch-Vlaanderen woedde, sneuvelde een vierkante meter dakpan nen van het café Du Puij op de hoek van de Gentsestraat alhier. De pannen kwamen terecht op het trottoir, waar juist even te voren de passagiers voor de bus stonden. Persoonlijke ongeluk ken kwamen niet voor. Meerdere wo ningen in de gemeente leden schade door de zware stormwinden. Cadzand Benoeming. Met ingang van 1 September a.s. is de heer J. Oosterling, onderwijzer alhier, in gelijke functie benoemd te Hilversum. Nieuwvliet Bevrijdingsfeest. Op zeer prettige wijze heeft men hier het bevrijdingsfeest gevierd. Na het luiden van de klok werden overal de vlaggen uitgestoken. Daarna werd door drie herauten te paard een pro clamatie afgekondigd, waarin veel hulde en zegenwensen werden gebracht voor ons vorstenhuis. Hierop volgde een druk bezochte herdenkingsdienst in de Ned. Herv. Kerk. Na afloop hiervan stelde de schooljeugd zich op en voor- afgegaan door twee kleine schooltam- boers ging het onder tromgeroffel naar het feestterrein, waar burgemeester Everaars een korte toespraak hield. Van 10 tot 12 uur werden hier de kinderspelen gehouden. Om 12 uur ging de jeugd weer terug near de school om de behaalde prijzen in ontvangst te nemen. Het Oranje-comité tracteerde op een maaltijd. Om 2 uur werd de praalwagen optocht gehouden, waarin vele en mooie wagens en prachtig versierde fietsen. Om 4 uur begonnen de volksspelen, waarbij deelnemers en publiek zich ten zeerste hebben geamuseerd. Om 8 uur gaf de muziekvereniging „Nut en Genoegen" een concert op de fraai versierde muziektent. Ook de kleine meisjeszangvereniging onder lei ding van Iz. van de Velde en de jon- gensfluitclub onder leiding van A. Fenijn, lieten zich horen. Hierna begaf het talrijk publiek zich naar het plein nabij het gemeentehuis waar de Chr. Zangvereniging „Looft de Heer" onder leiding van de heer A. Bentschap Knook uit Groede een uitvoering gaf. ïSS™- Als waardig slot van het feest werd nog opgevoerd het historisch toneelstuk uit de Spaanse bezettingstijd „De drie burgers". De burgemeester sprak nog een slot woord, waarin hij allen die aan het feest hadden medegewerkt dank bracht. Na het nogmaals optreden van de zangvereniging werd een muzikale rond gang met lampionoptocht gehouden, waaraan het publiek op uitbundige wijze deelnam. Oostburg Geslaagd Van het Instituut Aalbregtsc te Oost burg zijn geslaagd voor het diploma stenografie Nederl. met 130 lettergr. per minuut, de dames Lydie van den Hauwe te IJzendijke en Tannie Rosseel te St. Kruis (met lof) en voor het diploma machineschrijven met 150 aan slagen per minuut, mej. Emmie van Staveren te Sluis. Nieuwe successen. Na zijn succes in St. Michiels bij Brugge, waar hij als conlerencier optrad in een zangcrochet en waar hij vier bekers mocht ontvangen en een prachtige kristallen vaas als extra prijs, heeft Pierre Leenhouts uit Oostburg weer nieuwe successen behaald. In het kader van de bevrijdings feesten begeleidde hij de massazang in het Ledeltheater en moest op vetzoek nog een lied zingen, waarvoor hij een daverend applaus in ontvangst mocht nemen Een uur tevoren was hij opgetreden in Schoondijke, waar hij eveneens op het bevrijdingsfeest een eerste prijs zong. Voetbal Vierde klasse G. SluiskilSteen 0 4; IersekeHoofd plaat 61; Oostburg—Ria W. 4 3; E.M.M.Aardenburg 33; Clinge Koewacht 51. De stand is nu Steen 17 14 o 3 28 64—14 Clinge 19 13 2 4 28 58—26 Aardenburg 18 10 5 3 25 5230 Breskens 19 11 3 5 25 53—31 Luctor 20 ii 3 6 15 5035 Ierseke 18 7 4 7 18 38—40 Hoofdplaat 18 5 4 9 14 35—53 Oostburg 18 6 2 10 14 45—65 Koewacht 20 4 6 10 14 38—65 Ria W. 18 5 1 12 11 36—48 Sluiskil 18 4 2 12 10 29—60 E.M.M. 19 4 2 13 10 36—69 Programma voor Zondag a.s. HoofdplaatSteen; Oostburg Sluiskil; Koewachtierseke; ClingeLuctor; E.M.M.—Ria W.; BreskensAarden- burg. Steen heeft een zware wedstrijd voor de boeg, maar toch geven we meer kans dan de thuisclub. Oostburg kan zich weer wat omhoog werken via een zege op Sluiskil. Koewacht, dat ook nog niet veilig is, zou zeer gebaat zijn met een everv tuele overwinning, wat we echter niet verwachten. Clinge zal de aansluiting niet willen missen en Luctor kan dan ook op een nederlaag rekenen. E.M M dat de laatste tijd wat ver beterd is, krijgt een kansje tegen Ria. De strijd om de 3e piaats kan nu definitief in het voordeel van Breskens beslecht worden nu Aardenburg op be' zoek komt. We rekenen dan ook op een zege van de thuisclub. Abe. Daar voor een landing het terrein Misschien niet zo geschikt zal zijn, Besluit de commandant slechts even Zo rakelings langs de grond te zweven. „Nu," zegt hij, „wie er uit wil, spring!" Maar da's nog niet zo'n makk'lijk ding Professor buitelt vol van gratie In de cacteefin met z'n facie! Er groeit en bloeit aan alle kanten Hier een bijzonder soort van planten; l) In een dier planten zit een man, Die zuigt en zuigt al wat hij kan; Een kalebas of wel een pompoen Moet daarbij dienst als rietje doen; Hij zuigt het ding, van binnen hol, Met sap, dat uit de plant komt, vol. De bedoelde plant heet: Agave

De Schakel | 1955 | | pagina 2