IAN ROEST Uw haar! Opleiding mi Kleuteronder wij zeres Kastpapier De grootste tas in Meisjeskleding vindt II liij HOOYDONK, Walsiraat, lllissi Fa SCHIPPERS NAÜT0, Breskens BIGGEN DAGELINCKX X DE HULSIER. Horn I X ZlL, De kappers naast de kerk Voor moeder 145,-- Stempels en Deurplaatjes lexteAe. \BEURh KONINGIN WILHELMINA LYCEUM OOSTBURG Palmtakken en Rouwkransen Grafbouquetten en Strooibloemen Effen wil Damast Gekleurd Geblokt Plastic Kastranden (wit en gekleurd), punaises prima kwaliteit! Het einddiploma werd behaald door: T. Cauwels, Aardenburg; K. Steendijk, Axel; K. Dees, D. Dekker, J. van Hee, Biervliet; A- de Bruijne, Cadzand; F. Dees, C. Salomé, P. vaq lt Westeinde, Groede; F. Thomaes, R. Thomaes, Hoofdplaat; A. Verplanke, Nieuwvliet; A. van Deursen, N. Remijn, H. v. d Vijver, Sluis; M. Dees, Waterlandkerkje; A. Luteijn, W. de Meijer, IJzendijke; A. Cappon, Zuidzande. De Dr. Ir. D. S. Huizingapenning werd toegekend aan F. Thomaes, Hoofd plaat. De le extra-prijs werd toegekend aan W. de Meijer te IJzendijke, door de Ver. van Oud-leerlingen. De 2e extra-prijs werd toegekend aan A. Cap pon te Zuidzande, door de C.B T.B. De 3e extra-prijs werd toegekend aan M. Dees te Waterlandkerkje, door de N.C.B. Breskens Heugelijke feiten. Vrijdag 27 April j.l. liep de haven van Breskens binnen een motorschip van de Rederij Koppe te Amsterdam, met een lading van 20 Ford automo bielen, bestemd voor de fa. Van Putten Vroon, Ford-Dealer te Breskens. Het was de eerste maal dat een schip met een dergelijke lading de haven van Breskens binnenliep. De lossing, welke vlot verliep, trok uiteraard veel belangstelling. Dit feit viel ongeveer samen met het 25-jarig bestaan der firma van Putten Vroon, hetwelk op 1 Mei j.l. werd herdacht. In de met vele bloemstukken versierde garage werd door het personeel van Breskens aan de firmanten een fraaie electrische klok aangeboden, terwijl het personeel van het filiaal Terneuzen een prachtige bloemenmand aanbood. Door de bedrijfsleider, de heer I. Behage, werden de firmanten namens het personeel gecomplimenteerd en geluk gewenst met het mooie resultaat van 25 jaar werken. Nadat verversin gen waren rondgediend, dankte de heer P. van Putten het personeel voor hun toewijding, speciaal hen, die na de be vrijding, toen geen gereedschappen en onderdelen voorhanden waren, veel werk hebben verzet om het bedrijf weer op gang te brengen. Namens di firma wen| aan alle medewerkers een fraai gedenkbord aangeboden. Ook vele particulieren gaven blijk van belangstelling. Verkoopdagen Jeugdhuis. Vrijdag en Zaterdag 13 en 14 Mei wordt een tweetal verkoopdagen gehouden in het schoollokaal aan de Achterweg, ten bate van het nieuwe jeugdhuis. Er wordt textiel verkocht benevens „eigen baksel". Zaterdag avond zijn er verschillende attracties in de oude noodkerk, zoals schieten, sjoelen, knikkerspel en een rad van avontuur. Ook is er een grabbelton voor de jonge jeugd vanaf Vrijdag middag. De opening is op Vrijdag middag om half drie. (Zie verder de advertentie in dit blad). Miauw pand. Dinsdagmiddag j.l. werd, in aan wezigheid van talrijke genodigden, het nieuw gebouwde pand voor de Firma J. J. Brugge-Dubois aan het Spuiplein te Breskens, geopend. Het gebouw heeft een grote étalage, wachtkamer en kantoor en betekent een mooie aan winst voor de gemeente Breskens en overig Zeeuwsch-Vlaanderen. In het pand is gevestigd een assu- rantiebedrijf er*^ei8-^ren passagebureau, bij welk kantoor men alle soorten van verzekeringen kan sluiten, alsmede passage kan boeken voor vliegtuig-, boot-, trein- of autobusreizen. Het pand is gebouwd onder archi tectuur van de heer Loonen, architect te Breskens, terwijl het timmer- en metselwerk werd uitgevoerd door de Firma Gebr. Maas, het schilderwerk door de Firma A. Provoost, het elec- triciteitswerk door de Firma Schippers Nauta, allen te Breskens, het lood-, zink- en sanitairwerk door de Firma A. Brugge te Vlissingen. De betimme ring is ontworpen en uitgevoerd door de Firma Frenks te Goes. Bij de opening, waarbij o.a. aan wezig waren een vertegenwoordiger van de Holland-Amerika-Lijn, direc teuren en chefs de bureau van ver schillende vertekerings-maaUehappijen, alsmede Burgemeester en Wethouders, dankte de heer Brugge B. en W. van Breskens, alsmede de gemeente-opzichter voor de hulp van hen in deze onder vonden en ook de architect en aan nemers voor de uitvoering van de bouw. Burgemeester Eekhout zei, dat mede door de bouw van dit pand, wederom een sluitstuk is gelegd aan de weder opbouw van de gemeente Breskens. Winkeliersvereniging „Ons Belang" 7e week Voorjaars-actie. De volgende personen wonnen de afgelopen week een prijs: W. Verschoor, Langeweg 2, Breskens L. Sijnesael, No. Eén E 57, Hoofdplaat Wed. Groothaert, Dorpsstraat, Breskens A. de Hulster, Boulevard 67, Breskens Mej. S Lucieer, Brouwerijstraat A 221, Groede J. Boidin, Vogelenzang, Breskens Iz. de Reu, Rodenhoek A 65, IJzendijke M. Baiendse, Scheepvaartstr 71, Breskens P. Daansen, Noodplan E 5, Breskens P. Leenhouts( Dorpsstr. 75, Breskens Jennie Fenijn, Boulevard 38, Breskens Wed. Babijn-Willems, ie Zandstr. 4, Breskens A. Ekkebus, N. Sluis W 61, breskens W. Bondewel-Morel, 2e Zancbtr. 11, Breskens P. Gosseije, Julianastr. 16, Breskens. Weekprijs voor het kind Joh. de Jonge p/a Ph. v. Kleefstr. 63, Bres kens. Een paar rolschaatsen. Dit voor de meeste blanco formulieren. Alle prijzen zijn reeds aan de winnaars verzonden. Oostburg 40-jarig jubileum. De Brood-, Koek-, en Banketbakkers Patroonsvereniging Zeeuwsch-Vlaande ren Westelijk Deel, afd. van de Ned. Bakkersbond, zal op Dinsdag 10 Mei a.s. haar 40-jarig jubileum vieren in het hotel „De Eenhoorn", alhier. De patroons hopen dan met hun dames een gezellige avond te hebben. Raadsvergadering De raad dezer gemeente nam afscheid van de heer H. P. Everwijn, die de gemeente Oostburg 14 jaar als ontvanger heeft gediend. Burgemeester Hoekzema richtte zich met hartelijke woorden tot de scheidende ontvan ger. Hij wenste hem geluk met zijn benoe ming als burgemeester van Zuidzande en sprak de wens uit, dat men een lange reeks van jaren als buren naast elkaar zal wonen. De burgemeester herinnerde er aan dat het gehele gemeente-personeel de heer Everwijn erg graag mocht. Dit niet alleen voor het maandelijkse salaris dat hij uitbetaalde, doch door zijn innemende persoonlijkheid en accu raat werk. De heer Everwijn bracht dank voor het grote vertrouwen dat hij nu 14 jaren te Oost burg geniet. Hij dankte het secretarie-perso neel voor de medewerking; men had hem in de donkere bezettingsjaren zelfs toegestaan de gemeentekas 's avonds mee te nemen naar Zuidzande, waar hij hem beter ver trouwde dan in het Oostburgse gemeente huis, waar de bezetter ook huisde. De eerste gemeenterekening, welke de heer Everwijn indiende was f 600.000, de bedragen van de rek. 1954 belopen de 17 millioen. Met de beste wensen voor Oostburg, besloot de heer Everwijn zijn afscheidswoorden. Aan de heer A. P, Kostense werd op diens verzoek eervol ontslag verleend als curator van het Kon. Wilhelmina Lyceum. In de vacature werd burgemeester J. Eekhout uit Breskens benoemd. Naar aanleiding van ingekomen brieven van het Kon. Wilhelmina Lyceum en de Chr. U.L.O. inzake de aanleg van een zwembassin, deelde de burgemeester mede, dat hierover reeds geruime tijd besprekingen gaande zijn met het college van G S. Het rapport van de heer Leegsma, inzake de werkzaamheden der speeltuincommissie werd met gemengde gevoelens ontvangen. Er blijkt weinig animo te zijn voor een speeltuin. Aan mevr. G. F. Dijkstra werd op haar verzoek eervol ontslag verleend als lerares Duits aan de U.L.O.-school. Gezien de te korten bij het onderwijs zal het moeilijk zijn deze vacature te vervullen. Een voorstel van B. en W. om een perceel grond naast de ambtswoning van de burge meester aan te kopen voor tuingrond, ont moette enige tegenstand. Tenslotte ging het voorstel er met 5 tegen 6 stemmen toch door. Er is een aanbod gekomen, om aan de Achternieuwstraat 52 z g. halve premie-wonin gen te bouwen. Deze woningen kosten de ge meente niets. Hoewel ze wat erg klein zijn, werd toch besloten dit voorstel met beide handen te aanvaarden. De benodigde gronden voor dit complex zal de gemeente beschik baar stellen. De voormalige Ambachtsschool werd voor de tijd van 15 jaar verhuurd aan fa Vermeu len te Groede, die er haar tractoren-bedrijf in zal vestigen. Sluis Onderscheiding. De ere-medaille in brons, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau is toegekend aan de heer H. E. Lannoije, arbeider in dienst der gemeente Sluis. Schoondijke Zeldzaamheid. Bij een landbouwer alhier heeft een koe het leven geschonken aan drie kalveren. Mijn oog is op U (Ps. 32:8) Heden is nog geheel onverwachts uit ons midden weggenomen, na een ge duldig, gedragen lijden, onze zeer ge liefde zorgzame Vrouw, Moeder, Be huwd- en Grootmoeder, WILHELMINA DINA WISSE geb. FLORUSSEN, in de leeftijd van 55 jaar. Breskens: C. J. WISSE. Axel: C. A. WISSE. C. M. WISSE—Fremouw. Breskens: A. I. WISSE. M. J. WISSEFremouw. Middelburg: J. M. JONGEPIERWisse A. JONGEPIER. Breskens: P. WISSE. J. S. WISSE— van Dierendonck. En Kleinkinderen. Breskens, 5 Mei 1955. Ph. van Kleefstraat 33. Verzoeke geen bloemen. met geldigheidsduur April 1955 kunnen worden Ingeleverd op 11 en 12 Mei a.s. van 19 t/m 21 uur. I. J. DE JONGE, Nieuwe Sluis W 40, Breskens. verzorgen wij op een uiterst voorzichtige wijze geen massawerk maar elke client heeft onze volle aandacht Bespreek tij dig voor Pinksteren Telefoon 73 de nieuwste Holland-Electro Stofzuiger Fa. SMOOR DE HULSTER, Breskens Dorpsstraat 67 Telefoon 165 Voor vertrouwd, vakkundig en verzekerd transport naar Transportbedrijf en Verhuizingen Scheldekade 2 - BRESKENS te koop bij R. VAN DE WAETER te Groede. Tot 1 Juni a.s. bestaat er gelegenheid nieuwe leerlingen op ie geven. Formulieren daartoe zijn op werkdagen te krijgen aan de school tussen 9 en 4 uur, 's Zaterdags 9 en 12 uur. Tot de VOORBEREIDENDE KLASSE kunnen zonder toelatingsexamen kinderen worden toegelaten, die tot de zevende klasse van een lagere school zijn bevorderd. Om tot de eerste klasse te worden toegelaten moet een toelatingsexamen worden afgelegd; dit wordt gehouden in de week van 13 tot 18 Juni a.s. Inlichtingen omtrent kosten, gebruik van boeken, enz. worden gaarne verstrekt. De Rector: A. HOOLHORST. Per I Sept. a s. zal aan de Chr. Kweekschool en aan de Rijkskweekschool te Middelburg opnieuw gelegenheid bestaan de opleiding VOOr kleuter- onderwijzeres te volgen (diploma A en B). Voor meisjes met Ulo-opleiding bestaat de mogelijkheid het diploma-A in 2 jaar te behalen, zonder Ulo-diploma duurt de opleiding als regel echter 3 jaar. Voor nadere inlichtingen, ook omtent de toelating, vervoege men zich peroonlijk bij de resp. Directeuren op een der volgende Zaterdagmiddagen: Voor de Rijkskweekschool, Lange Noordstraat 29, op 28 Mei of 4 Juni a s. om 2 uur. Voor de Chr. Kweekschool, Heerengracht 52, op 21 Mei of 11 Juni as. tussen 2.30 en 5 uur. Hierbij moeten de laatste schoolrapporten worden meegebracht. De Directeur van Da Directeur van de Chr. Kweekschool de Rijkskweekschool J. A. VAN BENNEKOM. A. DE JONGE. Walstraat 89 VLISSINGEN Telefoon 2865 Hat maast bakende bloemanhuis van Zeeland. Speciaal voor vanaf f 2,50 Door rechtstreeks aan onze zaak te bestellen, doet U zich voordeel, daar wij geen 20 pCt. aan lijkdlenaars uitkeren. Verzendingen voor Walcheren en Zeeuwsch-VIaanderen franco huls. VAKKUNDIGE VERZORGING. Voor alle storingen en reparaties aan Electromotoren voor alle doel einden, Dynamo's voor de Kustvaart, Autodynamo's, Startmotoren, enz., naar het ZEEUWS WIKKELBEDRIJF, Groenewoud 80, Vlissingen. Telefoon K 1184-803. U belt en onze reparatie wagen komt. Zeeuwsch-VIaanderen vierde bevrijdingsfeest Evenals overal in den lande heeft ook West Z -Vlaanderen het bevrijdings- feest gevierd. In alle dorpen werd de dag begonnen met klokgelui en een kerkdienst, die overal druk bezocht was. Hierna trokken in verschillende plaatsen herauten te paard er op uit om nog eens op de blijde mare van de bevrij ding de nadruk te leggen. Verder waren er volks- en kinder spelen, muziek- en zanguitvoeringen en hier en daar vreugdevuren. Ondanks het minder fraaie weer was er overal veel volk op de been. o Ook in Breskens zijn de feestelijk heden goed geslaagd en vooral het koraalmuziek van de toren en het vreug devuur, tot slot van het feest, trok ken zeer veel belangstelling. PRSOIKBEURTÊN Zondag 8 Mei Breskens, 10 uur, Ds. van Beusekom 6,30 uur, geen dienst Doopsger. Gem. Aardenfowrg 10,15 uur, Ds. Vis Vrij Evang. Gemeente Geen opgave Geref. Kerk Breakers 10 en 3 uur, Ds. Nijhuis, Gouda Ev. Luth. Gemeente Geen opgave R.K. Parochie H. Barbara te Breskens Zondag 8 Mei 4e Zondag na Pasen Feestdag van de H. Aartsengel Michael Eerste H. Mis om half 8. Hoogmis om 10 uur. 's Middags om half 3, Lof. In de week H. Mis om half acht. Zaterdagavond om 7 uur, Lof. Zondagsdienst doktoren. Breskens, Groede, Schoondijke 8 Mei Dr. Eggink, Schoondijke, tel. 6 Aardenburg, Oostburg: Dr. de Bruijckere, Oostburg, tel. 60 Zondagsdienst Centrum Kraamzorg West Z.-VI. 8 Mei Zr. de Graag, Groede, tel. 52

De Schakel | 1955 | | pagina 3