BOBBE r Mode-nieuws CIRKELGANG Zuidzande haalde spontaan Burgemeester Everwijn in. Zwitserse Yersey deux-pièces f 74,50 E SCHAKEL ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WEST ZEEUWSCH-VLAANDEREN 10a Jaargang Nummer 536 Vrijdag 6 MEI 1955 Drukkers-UitgeverijFirma SMOOR DE HULSTER - Dorpsstraat 10 - BRESKENS - Telefoon 27 - Giro 358296 Versehijnt iedere Vrijdag Abonnementsprijs: f 1,10 per kwartaal; franco per post f 1,25 Prijs der advertentiën: 10 cent per m.m.; bij abonnement korting Advertenties met „brieven onder nr. of bij ons te bevragen" 10 cent extra, Altijd netjes. De boordjes en manchetten van heren-overhemden zullen er weldra on berispelijk uit blijven zien, ook na meerdere wasbeurten en almaar zonder de hulp van strijkijzers en wat dies meer zij Het geheim zit dan in de nieuwste stof van de perion-fabrieken, „monofil-spezial" genoemd. Het ligt in de bedoeling, nog vóór het aanbreken van de zomer met complete shirts, enz., in de handel te komen, in modi euze kleuren en streep-dessins. Het weefsel is berekend op transpiratie en droogt snel (100 pCt. perion). Of e.e.a. ook spoedig in Nederland verkrijgbaar zal zijn, is nog niet bekend. Het lijkt ons evenwel de moeite waard, er alvast rekening mee te houden. Ideaal Ja, het heren-ondergoed is niet ver geten. Voor de overgangstijd tussen de seizoenen, of liever om „gedekt" te zijn voor al de wisselvalligheden van ons klimaat met warme en koude dagen door elkaar heen, is absorberend spul gefabriceerd van perlonmengsels. Voor de zomerse ofwel tropische tempera turen, komt een fijne ribbeltjesstof aan bod van 100 pCt. perion, lekker poreus, doch zonder gevaar voor kouvatten. Handbeschilderde badpakken. U kunt het geloven of niet, maar er komen nu badpakken, in fantastische kleuren met de hand beschilderd. Aller lei voorstellingen die met de vacantie verband houden, doch ook wel bosjes exotische bloemen, zullen er op para deren. Gezien de enorme hoeveelheden die de fabrikanten van strand- en zwemkledij er van maken, gaat het hier niet om een gril, maar om een nieuwe mode. De kleuren voldoen daarbij aan alle mogelijke eisen van licht- en wasechtheid en slijten er niet af door het gebruik. Het betreft hier vooral perion materiaal, dat de prettige eigenschap heeft, zó snel te drogen, dat omkleden niet meer strikt nood zakelijk is. Shorts voor heren zijn voor zien van een brede gummiband en hebben een ingebreide slip. De model len zijn geschikt om zowel in als uit het water te worden gedragen. Op sommige mode-shows zijn modellen in dit genre getoond, maar hoe de brede massa er op zal reageren zullen we FsUIUITO Een Westfriese roman door MAARTJE ZELDENRIJK 34 Misschien komt er wel op een an dere manier, dan welke wij tot nu toe besproken hebben, een oplossing om uit deze moeilijkheid te raken. Maar het is, dunkt me, al over tienen. Laten we gauw naar huis gaan, want ik kreeg de laatste dagen al het idee, dat Nel iets door heeft". „Zou ze gaan babbelen?" „O nee, zo is ze niet. Al verschil len we veel, we houden toch ook veel van elkaar. Maak je daarover dus maar geen zorgen". HOOFDSTUK XIII. Die Vrijdag werd de laatste hand gelegd aan het schilderwerk. Zowel van binnen als van buiten zag de boerderij, maar ook de bijgebouwen moeten afwachten, zeggen we de fabri kanten na Het betere haarnetje. De nieuwste, onzichtbare haarnetjes van perion, voor dag en nacht een hoogfijn doorzichtig weefsel dingen naar de gunst van elke dame. Ze ko men zeer binnenkort in de handel en zullen dan de enige van synthetisch materiaal zijn. Voor jonge wereldburgers Om zeker te zijn van een doelmatige, temperatuur houdende en hygiënische bekleding van de kinderwagen, kan de diverse mama's met een gerust hart worden aangeraden, uit te zien naar wat er op dit gebied door perion in de handel wordt gebracht. Het gaat hierbij vooral om lakentjes en over trekken voor het kussentje, die dikwijls en gemakkelijk verwisseld moeten kun nen worden. De perlon-fabrikaten zijn ijzersterk, laten zich gemakkelijk en snel wassen, zijn spoedig droog en kunnen ongestreken weer in gebruik worden genomen. Koninklijke onderscheidingen in West Zeeuwsch-Vlaanderen Ter gelegenheid van de verjaardag van H.M. de Koningin hebben weer vele personen in den lande onderschei dingen ontvangen. In West Zeeuwsch-Vlaanderen wer den benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau de heer F. A. van Rosevelt, burge meester van Schoondijke de heer L. van Dijk, directeur van de Rijksland- bouwwinterschool te Schoondijke en de heer A. I. Catsman, wethouder van Aardenburg. De ere-medaille, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau, in brons, ontvingen de heren A. de Gardeijn, besteller ie klasse bij de P.T.T. te Oostburg H. la Gasse, dijkwerker waterschap Tienhonderd en Zwarte, Cadzand K. Buijze, landarbeider-paardenknecht op het landbouwbedrijf van J. de Feij- ter te Schoondijke J. Neele, landbouwersknecht op het landbouwbedrijf van J. B. Becu-Verhage te Groede I. J. Verduijn, landbouwersknecht op het landbouwbedrijf van J. B. Becu- Verhage te Groede J. J. Lanse, letterzetter bij de N.V. Boekhandel en Drukkerij v.h. A. J. Bronswijk te Oostburg. er weer heel behoorlijk uit. Zowel Broeksma als Wim hadden plezier van hun werk. Zaterdagsmorgens zou de baas komen om alles even te inspec teren en dan was het afscheid daar. „Weer een karwei plat," zei Broeksma voldaan. Ze hadden een gemakkelijke middag en maakten hun materialen behoorlijk schoon. De geleende ladders werden van de verfresten ontdaan, de kwasten schoongemaakt en om een uur of half vier verklaarde Broeksma dat ze hun weekgeld wel verdiend hadden. Feite lijk was dit niet helemaal waar, doch over het algemeen was er toch vlug gewerkt, zodat men op die enkele uurtjes niet moest kijken. En beiden waren er van overtuigd, dat de heer Zwarts tevreden zou zijn. De familie Blauwboer was het ook en alle leden, Nel incluis, verklaarden, dat „Bouw- lust" nu minstens een mille meer waard was. Na het theedrinken nam Jannie Wim even apart. „Luister eens, Wim," be gon ze, „over twee maanden is vader jarig en dan willen wij hem een schil- Het was Maandagmiddag feest in Zuidzande. Niet zo maar een feestje, doch het feest voor iedereen, zoals dat slechts in een kleinere gemeenschap mogelijk is. Iedereen was er bij be trokken en iedereen deed mee. De reden van al dit feestelijks? Zuid- zande's nieuwe burgemeester, de heer H. P. Everwijn en zijn gezin, werden spontaan als het eerste gezin in deze gemeente, een onvergetelijk welkom bereid. Niet zoais gebruikelijk aan de grens der gemeente werd de burge meester afgehaald, doch aan zijn wo ning, die midden in Zuidzande staat. De heer Everwijn komt midden uit de Zuidzandse gemeenschap de burge meestersplaats bezetten. Reeds van 1938 was hij ambtenaar ter secretarie in deze gemeente. Zuidzande kent haar nieuwe burgemeester en de nieuwe burgemeester kent Zuidzande, door en door Het grote aantal functies dat de heer Everwijn te Zuidzande in het ver enigingsleven vervult, is daar het beste bewijs van. De dag der installatie is voor de nieuwe burgemeester en allen die deze meemaakten, een onvergetelijke dag geworden. Om kwart voor twee trok een grote stoet door Zuidzande, samengesteld uit de leden van het Oranje-comité, ring- rijdersvereniging, Bescherming Bevol king, brandweer, E.H.B.O., schoolkin deren, muziek- en zangvereniging, naar de Oostburgse straat, waar de kleuters reeds stonden opgesteld. Terwijl de burgemeester naar buiten trad, begeleid door zijn echtgenote en kinderen, speelde Zuidzande's Kon. Harmonie het Wilhelmus. Door de ere haag van met vlaggetjes zwaaiende kleuters trad de burgemeester naar voren, waar de heer Jac. Kools, als voorzitter van het Oranje-comité, een begroetingsrede uitsprak. Hij sprak de grote vreugde der bevolking uit dat men één der hunnen als eerste burger der gemeente mag begroeten. De dochtertjes der beide wethouders, Mientje Goedegebure en Ria Luteijn, derij geven als cadeau, Nel en ik. Nu zijn er twee mogelijkhedenje kunt de boerderij schilderen en dat zal hij natuurlijk heel aardig vinden. Maar Nel heeft een ander plan. Kun jij ons beiden schilderen? Dan krijgt vader een geschilderd portret van zijn doch ters, snap je?" Nel, die klaar stond om weer naar het land te gaan, voegde zich even bij het tweetal en hoorde de laatste woor den van haar zustjer. Maar Wim krabde zich eens achter het oor en keek de meisjes bedenke lijk aan. „Dat is nogal wat," zei hij. „Portretschilderen heb ik nog nooit gedaan en het zal de vraag zijn, of ik er veel van terecht breng". „Onzin," meende Nel, op haar eigen vaste toon, „als je een huis kunt schil deren, kun je ook een man of een vrouw schilderen. Dat is toch hetzelfde!" „Ja, dat denk jij maar, doch zo ge makkelijk is dat niet. Bovendien als ik jullie schilder, dan moeten jullie po seren en dat is een vermoeiend werk. Weet je dat wel? En tenslotte: als ik volgende week weer in Amsterdam Wij ontvingen een zending wollen YERSEY DEUX PIÈCES uit Zwit serland in diverse zéér aparte modellen en kleuren. Hieronder zijn ©nkele vlotte en toch zéér voordelige modellen (ook mei ceintuur te dragen) in kleuren: DIOR BLEU, PETROL, RAF, ZWART en GRIJS, indien 38 t. e. m. 46 voor de aantrekkelijke prijs van Voor uw betere wollen Yersey deux- pièces Eerst kijken bij: UW MODEHUIS COOSJE SUSKENSTR. 63, VLISSINGEN De bus van boot en trein stopt voor onze saak boden mevr. Everwijn een fraai bouquet bloemen aan. Els van Laere spelde de burgemeester een feestelijke anjer op de rever, terwijl de n-jarige Mady Everwijn een fleurigBiedemeijer-bouquet kreeg aangeboden, waarmede ze erg in haar schik was. In een geestige speech dankte de burgemeester voor het welkomstlied, dat de schoolkinderen hem hadden toegezongen. Hij zei o.m. verheugd te zijn dat het isolement, waarin hij en zijn gezin de laatstt dagen geleefd hadden, weer was opgeheven. (Dit iso lement was hem opgelegd om de stra ten feestelijk te kunnen versieren). De stoet maakte, voorafgegaan door de ruiters, een rondgang door het dorp. Deze triomphtocht eindigde bij hotel „De Zwaan," waar de bijzondere raads vergadering gehouden zou worden. Voor dit hotel werd de burgemeester toegezongen door de dameszangvereni ging „Juliana," waarvan hij directeur is evenals van de Koninkl. muziekver. „Veronica". Tot de laatste plaats was de zaal van hotel „de Zwaan" bezet, terwijl zij die geen plaatsje hadden kunnen bemachtigen, door middel van werk, wanneer moet ik jullie portret dan maken?" Nel snoof minachtend. „Vermoeiend Ga nou. Dacht je soms, dat we niet stil kunnen zitten?" „Jannie wel," antwoordde Wim olijk. „Maar of jij dat kunt, betwijfel ik. Ik heb jou nog nooit stil zien zitten". Nel kleurde even, maar gelijk werd ze kribbig. „Aan al dat geklets hebben we niets. Doe je het of doe je het niet? We betalen er voor 1" Nu was het de beurt aan Wim om verontwaardigd te zijn. „Denk je, dat geld voor mij hoofdzaak is? Maar ik zal het proberen. Lukt het niet. dan kan ik altijd nog een doekje van de boerderij maken. Maar iets anders: wanneer moet ik jullie schilderen?" Jannie antwoordde: „Als jij nu een of twee keer in de week hierheen komt? Met de Ernstings heb ik al af gesproken dat je daar mag schilderen. Dan komen wij 's avonds naar de overkant. Het moet voor vader natuur lijk een verrassing blijven". „Goed," zei Wim tenslotte, want de gedachte dat hij Jannie de eerste we-

De Schakel | 1955 | | pagina 1