VKB Modemagazijn DAALHUIZEN Fa SCHIPPERS «AIITI, Breskens Verspie's Kleding Bedrijf Firma II. 0. DAALHUIZEN Ji. SMOOR l OF ROLSIER J. J. Brugge-Dubois, Breskens 30 nieuwe Naaimachines ie koop ver beneden normaalprijs 8 Ringspoel-Handnaaimachines 5 Electr. draagb. Naaimachines in koffer 5 Luxe Salonkast Naaimachines 12 Electr. Naaimachines met vrije stoparm De vrouw met het ijzeren masker L.O. - L.K.P. (Gevaarlijk spel) KINDERWAGEN Colbert-costuums Sport-colberts Heren-pantalons Stadstheater te Brugge J. Hooftman, Breskens openbaar aanbesteden: Mantelcostuums en Mantels Auto-coats Zomerjaponnen Popeline- Blouses Vlissingen Alhier verkrijgbaar Het hobby-blad voor vader en zoon c. vroor Jres- um. j ie ied- a.s. jaar .V. gen- ring vnd. >mst erde flten ir. taris 4 in :eun cht- en ver- het van Zij deel toe- aan :oen lag- ver- der ver- sch- icde van LV. ees- het een ige- :ren den mor den en nen ard van ijke rip, rer- nd. mst che ijke aan de /an de ,ste zal de oei pen jke Jubileum-uitvoering. In verband met het 25-jarig bestaan op 1 Mei, van de turnvereni ging „D.I.O." te Breskens, zal deze, in samenwerking met de heren-keur- ploeg „Zebra" uit Zeeland-West Brabant morgen, Zaterdag, op het Oranjeplein een jubileum-uitvoering geven. Om 2,30 uur wordt afgemarcheerd van het jeugdgebouw aan de Achter weg, met medewerking van de muziek vereniging. Het programma luidt als volgt 1. Algemene vrije oefening alle groe pen 2. Ringen dames „D.I.O." 3 Vrije oefening heren „Zebra". 4. Brug meisjes 12-14 jaar; 5- Paardspringen jongens 10-14 jaar 6. Paardvoltige heren „Zebra" 7. Rhytmische oefening 8. Brug heren „Zebra" 9. Ringen meisjes 14-16 jaar; 10. Brug: dames „D.I.O." 11. Rek: heren „Zebra". M issie-preek. Van 14 tot en met 22 Mei zal in de R K. Kerk te Breskens een missie worden gepreekt door Pater Jongbloedt Een evenement Voor de firma Van Putten Vroon te Breskens, arriveert heden een schip uit Amsterdam, volgeladen met Ford-auto's. Dit is zeker wel iets heel bijzonders te noemen voor een dealer in West Zeeuwsch-Vlaanderen Nieuwvliet Voorl. programma feestelijkheden 5 Mei Het Oranje-Comité te Nieuwvliet mag zich verheugen op een zeer goede huis-aan-huis- collecte voor de viering van het bevrijdings feest op 5 Mei a.s. Tevens beschikt het Oranje-Comité nog over een batig saldo en werd in de afgelopen raadsvergadering be sloten een garantie-subsidie van f 100,- toe te kennen. De huis-aan-huis-collecte bedroeg f 570,-. Het programma van de feestelijkheden ter viering van de Bevrijdingsdag is dan ook als volgt voorlopig samengesteld: 7.55 u. Klokgelui en vlaggen uitsteken; 8.00 u. Herauten te paard kondigen een pro clamatie af; 9.00 u. Kerkdienst in de Ned. Herv. Kerk; 10 00 u. Opening feestelijkheden door de burgemeester der gemeente Nieuw vliet op het feestterrein achter de dorpsmolen; 10.05 u- Kinderspelen op het feestterrein; 12 00 u. Tractatie van de schoolkinderen in de nieuwe school; 1.30 u. Opstellen praalwa gens op het feestterrein voor de optocht door de gemeente. 4.00 u. Volksspelen; 6.00 u, Gecostumeerd voetbal; 7.00 u. Pauze. 8.00 u. Muziek door de muziekver. „Nut en Genoe gen" op de muziektent; 8.30 u. Kinderkoor- en fiuitclubuitvoering nabij het gemeentehuis; 9.00 u. Zang door de Chr. Ev. Meisjesver. idem nabij het gemeentehuis; 9.30 u. Toneel uitvoering nabij het gemeentehuis; 10.00 u. Slotconcert door de muziekvereniging op de muziektent; 10.30 u. Muzikale rondgang door de gemeente met een lampion-optocht voor kinderen. Biervliet Nationals feestdag. De dameszangvereniging „Excelsior" zal haar medewerking verlenen aan een herden kingsdienst, welke op Nationale feestdag in de Ned. Herv. Kerk gehouden zal worden. Ook zal gezongen worden op de Markt 's avonds in de pauze van het concert dat de Kon. Harmonie ten gehore zal brengen. Oostburg Geslaagds wielerkoers. Onder grote belangstelling weid, in afwach ting van de aankomst van de Ronde van Nederland, een geselecteerde amateurscourse verreden over 100 km. Er werd zeer hard gereden en door een grote premieregen, waar door een flink tempo werd gereden, was het niet mogelijk een uitlooppoging met succes te ondernemen, zodat het gehele peloton tege lijk finishte. De Belgische onafhankelijke, Roger Ver- plaetse uit St. Laureijns bleek de snelste en zegevierde met enkele centimeters. De uit slag is: 1 R, Verplaetse, St. Laureijns (B.); 2 Gijs Pauw, Utrecht; 3 J. van Looijen, Steenbergen; 4 J. Rol, Alkmaar; 5 J. de Ruiter, Breda; 6 K. Engels, Sas van Gent; 7 A. Roks, Sprun- del; 8 P. van Est, Fijnaart; 9 J. Westdorp, 's Heerenhoek; 10 W. van As, Roosendaal; 11 J. de Roo, Schore; 12 A. van Sluijs, Vlis- singen; 13 M. Hagelaars, 's-Hertogenbosch; 14 B. de Vree; 15 v. Glerum; 16 v. d. Borst. Zondagsdienst doktoren. Breskens, Groede, Schoondijke 1 Mei Dr. v. d. Maas, Breskens, tel. 22 Aardenburg, Oostburg: Dr. Hage, Aardenburg Zondagsdienst Centrum Kraamzorg West Z.-Vl. 1 Mei Zr. de Jong, Cadzand, tel. 65 Hoeveel radioluisteraars telt Nederland? Het aantal aangegeven radio-ontvang toestellen in Nederland bedroeg per 1 April 1955 1.999.118 tegen 1.988,583 op i Maart 1955. Op 1 Maart 1955 waren er 511.465 aangeslotenen op het Rijks-radiodistri butienet tegen 509.821 op 1 Febr. 1955. ^^iermede hebben wij het genoegen U mede te delen, dat onze zaak met ingang van 3 Mei 1955 zal worden verplaatst van Ph. van Kleefstraat 13 naar SPUIPLEIN 35 - BRESKENS alwaar de opening zal plaats hebben des nam. te 2 uur. Algemeen Assurantiekantoor Reis- en Passagebureau Spuiplein 35 - Telefoon 60 Merk mag met het oog op de prijs niet worden bekend gemaakt. Met levenslange garantie Bestaande uit: desgewenst te leveren naar eigen interieur Deze zullen worden verkocht tegen contant geld en gedemonstreerd bij U aan huis. Betaling van bovengenoemde naaimachines is ook moge lijk in 6, 12 of 18 maanden. GELIEVE DUIDELIJK TE VERMELDEN WAT GEWENST WORDT. Brieven onder no. 534 aan het bureau van dit blad. Luxor Theater te BRESKENS vertoont op ZATERDAG 30 APRIL de film van de 3 Musketiers In Naturel Color. Een romantische film In de stijl van Robin Hood. De meest sensationele film der laatste Jaren. Zwaardgevechten, om de twee lingzuster van de koningin uit de kerker te redden. Aanvang 8 uur. Toegang 14 jaar. ZONDAG 1 MEI wordt een waardige bijdrage vertoond van de tien jarige herdenking van de bevrijding, de geschiedenis van het verzet In Nederland ManuscriptMax de Haas Een aangrijpend relaas van het verzet tijdens de oorlogsjaren. Aanvang 6,30 en 8,45 uur Toegang 14 jaar. Gevonden voorwerpen. Rode wollen kinderwantgasbuis, lengte ongev. 6 meter; zakdoek; snoer witte imit. parels padvindersfluitarmband padvinders- fluit met kompas oud herenrijwiel. Inlichtingen Rijkspolitie Breskens. Donderdag 5 Mei: Herdenkings dienst in de Ned. Herv. Kerk te Breskens v.m. 9 uur. PRS3UIK0EURTEN Zondag i Mei Aardenburg, 10,30 uur, Ds. Blom St. Kruis, 9 uur, Ds. Blom Biervliet, 11 uur, Ds. Evenhuis Breskens, 10 uur, Ds. van Beusekom H. Doop 6,30 uur, Ds. v. d. Graaff Cadxand, 10 uur, Ds. ten Cate Groede, 10 uur, Ds. de Jong Hoofdplaat, 10 uur, Ds. Eijgendaal Nieuwvliet, 10 uur, Ds v. d. Graaff Oostburg, 10 uur, Ds Hugo van Dalen Retranchement, 10 uur, Ds. van Bork Schoondijke, 9,30 uur, Ds. Schopenhauer M Zaterdag 7 uur, avondgebed. Sluis, 9,30 uur, Ds. Groenveld Bijzondere collecte St. Anna ter Muiden, 11 uur, Ds. Groenveld Bijzondere collecte Waterlandkerkje, 9,30 uur, Ds. Evenhuis Collecte kerkvoogdij IJzendijke, 10 uur, Ds. Blomaard Zuidzande, 10 uur, Wika Wasterval Doopsges Gom. Aarderburg 10,15 uur, Ds. Vis Vrij Evang. Gemeente Geen opgave Geref. Kerk Breskens 10 en 3 uur, Ds. Pontier, Vligsingen Ev. Luth. Gemeente Groede, 10 uur, Da. Stol, Wildervank R.K. Parochie H. Barbara te Breskens Zondag 1 Mei 3e Zondag na Pasen Feestdag van de H.H. Apostelen Philippus en Jacobus* Eerste H.Mis om half 8. Hoogmis om 10 uur- Collecte Katholieke militaire tehuizen- 's Middags om half 3, Lof. In de week H. Mis om half acht. Dinsdag: feestdag van de vinding van het H. Kruis. Vrijdagie Vrijdag van de maand. Zaterdagavond om 7 uur, Lof. i. g. st. te koop. Adres: Spuiplein 43, Breskens. Dorpsstraat 67 Telefoon 165 ONTVANGENeen ruime sortering BRESKENS Oranjeplein 5 Telefoon 130 GROEDE Bleekestr. A 209 Telefoon 66 Maandag 2 Mei te 19.30 u. ter gelegenheid van het 25-jarig toneel jubileum Jan Massink en John Vissers Opvoering van „HET HOLLANDS WIJFJE" (Emmerich Kalman) De fiets van Uw dromen Een LOCOMOTIEF, dis precies ge schikt Is voor het gebruik dat U van Uw flats wilt maken. Alle modellen en vele uitvoeringen, zwart of In kleur, met als specialiteit voor echte sport liefhebbers de super toerfiets TOUR DE FRANCE TOUR. Diverse model len uit voorraad leverbaar. Spuiplein Telefoon 111 Burgemeester en Wethouders van de gemeente BRESKENS zullen op Dinsdag 24 Mei 1955, om 11 uur, in het gemeentehuis te Breskens het opbreken en maken van rioleringen en wegverhardin gen, een en ander met bij komende werken en leverin gen. Bestek met I tekening verkrijgbaar bij het Ingenieursbureau v/h J. VAN HAS SELT DE KONING, Pater Brug- manstraat 2 te Nijmegen, na overma king van f 3,— (giro 57123). Nadere inlichtingen volgens bestek. \w-oA elegante en duwigame Heeding, Apart en niet duur zijn onze Ook nu favoriet. weer is Tweed in camelkleur. Sportief en toch gekleed. Onze collectie is enorm, zowel in de kleine als in de grote maten, zijn wij ruim gesorteerd. effen en gestreept. Nieuwendijk 39 Telefoon 2579 Iedere maand weer een overvloed van tintelende Ideeën een frisse douche voor de knutselaar, modelbouwer en doe-zelf man Dorpsstraat 10 - Breskens

De Schakel | 1955 | | pagina 3