De avonturen Toontje Ezelsvel Voetbal Vierde klasse G. Programma voor 2c Paasdag: lersekeLuctor; AardenburgSluiskil; Ria W. Breskens; SteenClinge; HoofdplaatE.M.M.; OostburgKoe wacht. De Bevelandse derby kan in het voor^ deel van de thuisclub beslist worden. Ook Aardenburg zal zich niet door Sluiskil laten verrassen. Breskens krijgt het tegen Ria niet ai te zwaar en we verwachten weer een zege van de Bressiaanders. De strijd om de bovenste plaats kan nu definitief in het voordeel van Steen beslecht worden. Bij een eventuele ne derlaag van Clinge is deze ploeg voor de bezetting van de bovenste plaats uitgeschakeld. Hoofdplaat moet in staat geacht wor den E.M.M. te verslaan. Ook Oostburg zal het tegen Koe wacht we! halen. Abe. Om 12.30 u. speelt te Breskens Breskens lilMiddelburg IV. Om 2.30 u. Breskens IIDe Zeeuwen 11. Zaterdagmiddag a.s. om 3 u. zal de wedstrijd gespeeld worden Breskens I G.U.Y.S. F.C. (Engels amateur-elftal). BOEKBESPREKING Een vrij nieuwe serie, die een keus in boeken naar ieders smaak tracht te geven is de Corona-reeks, uitgegeven door Uitg. F. G. Kroonder, Bussum. Corona-boeken zien er in hun plastic uiterlijk aantrekkelijk uit en kosten f 1,75. In de eerst verschenen delen viert de humor - van zeer verschillend ka rakter - hoogtij. Zo vindt men licht voetige en amusante ontspanningslectuur in „Ave Eva," portret van een dame door Olaf J. de Landell. Een zeer on waarschijnlijk maar des te opwindender avontuur van een stijf opgevoed burger meisje, dat door een vriendin in een schijnverloving wordt gestort uiter aard met goede afloop. Op enkele grove effecten na een ge zellig verhaal. Willem van lependaal is de vertol ker van de Rotterdamse volkshumor; hij heeft kennis van zaken, een smeuïge verteltrant en zin voor humor. Achter de rauwheid verschuilt zich een warme sociale bewogenheid, waarvan men ook in zijn „Polletje Piekhaar" bewijzen te over vindt. Waar het boef, bef of bajes betreft, is deze auteur een strijd baar man, die nog al eens doorslaat, ook in zijn woordgebruik. Wil men dit ten goede houden en houdt men van het onvervalst boefjes-rotterdams, dan wordt Polletje beslist een vriendje, wiens verhaal men met vertedering leest. „Karavaan naar Teheran" door Maria Penkala is een actueel boek, dat de politieke gebeurtenissen rond de Per zische olievelden in romantische vorm behandelt. Een boeiende mengeling van historie en verbeelding, waardoor men op vlotte wijze in het leven van het nabije Oosten wordt ingeleid. VOOR MOEDER Ter gelegenheid van Moederdag 1955 (8 Mei a.s.) zal een boek verschijnen, getiteld „Met hart en handen". Het wordt een actueel en boeiend boek, waar twaalf vooraanstaande vrouwen hun medewerking aan verlenen, o.a. Nederlandse mililairen, maar ook daar kon men liern geen uitsluitsel geven omtrent zijn broer. Het enige advies, dat men hem kon geven, was: rustig afwachten. En met deze schrale troost kon hij door de verduisterde stad huiswaarts keren. Zondagsmiddags nam Bert, zonder dat de anderen in het vertrek er erg in hadden, Wim even apart. „Loop eens even mee naar buiten," verzocht hij; „ik heb wat met je te bepraten". Op straat gekomen zei Bert opeens: „Wim, mats mij eens aan een paar tientjes. Dan ga ik aan het werk". Wim keek zijn broer spottend aan. „Jij aan het werk? Dat mag dan wel in de krant". „Och, klets niet," antwoordde Bert geërgerd. „Ik heb nu de kans van m'n leven. Maar daarvoor heb ik een klein kapitaaltje nodig. Een paar tientjes minstens. En die heb jij toch wel voor me, nietwaar?" „Wie garandeert me dat ik het geld terugkrijg?" vroeg Wim, die er niets voor voelde aan Bert te lenen. „Man, denk nou eens even nuchter na. Het is oorlog. Goed, we zijn niet meer in oorlog, maar we zijn bezet. C. H. van Alkemade-Kwakkelstein, Dra. E. M. Bavinck, Dr. F. T. Diemer-Lindeboom, C. Th. Jongejan-de Groot, A. M. C. Baro nesse van Lynden-van den Bosch en andere figuren uit Vrouwenbond en Vrouwenvereni gingen. Hieronder volgt een greep uit het geen zoal besproken wordt op populaire, weldoordachte wijze: De eenzaamheid van de getrouwde vrouw- Arbeid van vrouwen buiten haar gezin - Volwassen kinderen thuis - Opleiding en beroepsmogelijkheden voor meisjes - De alleenstaande vrouw (ongehuwd, gehuwd) - Het leven van alle dag - Ons kind is ziek - De vrouw en de sport - Als we ouder worden - De vrouw in de kerk - Inwoning - Emigratie - De asfaltjeugd. Gevallen uit de praktijk van het leven dus, waarmee ieder te maken krijgt. Het is een passend Moederdaggeschenk en verschijnt evenals de vorige Moederdagboeken bij de uitgevers La Rivière Voorhoeve te Zwolle en is in de boekhandel verkrijgbaar. PREDIKBEURTEN. Zondag 10 April 1# Paasdag Aardenburg, 10,30 uur, Ds. Blom St. Kruis, 9 uur, Ds. Blom Biervliet, 10 uur, Ds. Evenhuis Breskens, 9 uur, Kinderdienst van de Zondagschool 10 uur, Ds. van Beusekom Paascollecte 6,30 uur, Ds. van Beusekom Zangdienst Cadzand, 10 uur, Ds. ten Cate Paascollecte Groode, 10 uur, Ds. de Jong Paascollecte Hoofdplaat, 10 uur, Ds. Eijgendaal Liturgische dienst samen met de kinderen van de Zondagschool Paascollecte Nieuwvliet, 10 uur, Ds. v. d. Graaff Oostburg, 10 uur, Ds. Hugo van Dalen Liturgische dienst Medewerking kerkkoor en bazuinen uur, Paas-kinderdienst Retranchement, 10 uur, Ds. van Bork Paascollecte 11,15 uur, Paasfeest Zondagschool Schoondijke, 10 uur, Ds. Schopenhauer Paascollecte Zaterdag 7 uur, avondgebed. Sluis, 9,30 uur, Ds. Groenveld H. Doop. Paascollecte St. Anna ter Muidon, 11 uur, Ds. Groenveld Paascollecte Waterlandkerkje, 10 uur, Ds. Scholten, Terneuzen. Paascollecte IJzendijke, 10 uur, Ds. Blomaard Zuidxande, 10 uur, Ds. Kuijlman Paascollecte Maandag (2e Paasdag) Biervliet, 10 uur, Ds. Evenhuis, zangdienst Groede, 10 uur, Ds. de Jong. Paascollecte Hoofdplaat, 10 uur, Ds. Eijgendaal. Paascoll. Schoondijke, 10 uur, Paaizangdienst. Sluis, 10 uur, Ds. Groenveld. Zangdienst IJzendijke, 10 uur, Ds. Blomaard. Zangdienst Doopsgei. Gom. Aardenburg 10,15 uur, Ds. Vis Vrij Evung. Gemeente BreskonB, 10 uur, Nieuwvliet, 10 uur, Ds. van de Vrie Retranchement, 2,30 uur, Ds. v. d. Vrie Cadzand, 6 uur, Geref. Kerk Breakoab 10 en 3 uur, Ds. Pontier, Vlissingen Ev. Luth. GemeenU Groede, 10 uur, Ds. Spliethoff, Haarlem R.K. Parochie H. Barbara te Breskens 9 AprilStille Zaterdag De Paasnachtwake begint om 11 uur. Zondag 10 April: Hoogfeest van Pasen. Eerste H. Mis om half 8. Hoogmis om 10 uur. 's Middags om half 3, Lof. 1 r April, 2e Paasdag. ie H. Mis om half acht. Hoogmis om 10 uur. 's Middags om half drie. Lof. In de week H. Mis om half acht. Zaterdagavond om 7 uur, Lof. Wat zal het gevolg zijn, als deze toe stand lang duurt? Nou? Schaarste van allerlei artikelen Wat betaal je nou voor een fiets? Zeg zestig gulden, of zeventig. Voor we een jaar verder zijn betalen ze graag driehonderd voor de zelfde fiets, let eens op mijn woorden. En zo is het met alles. Neem een pakje sigaretten. Kost nou vijftien cent. Dacht je, dat dat zo bleef? Misschien duurt het maar een paar maanden en dan krijg je ook tabaksdistributie en betaal je voor een pakje sigaretten zonder bon minstens een gulden. Misschien nog meer. Iemand die een beetje handig is, kan straks geld als water verdienen. Maar daarvoor heb je een kapitaaltje nodig. Leen jij me alvast een paar tientjes, dan kan ik beginnen en wat kopen". „En jij O.W -er spelen, hè? Nou, maar dan niet van mijn centen. Nee, broeder, dan ben je aan het verkeerde kantoor". „Maar man, begrijp het dan toch! Ik wil best een schuldbekentenis teke nen, als je dat wilt. En je krijgt je geld met rente terug. Geef mij nu ook eens een kans Toe, Wim (Wordt vervolgd). Plaatselijk Nieuws. Nieuwvliet Uitvoering. De jongens- en meisjesverenigingen van de Ned Herv. Kerk hielden deze week, onder leiding van Ds. eri Mevr. van der Graaft, hun jaarlijkse toneel uitvoering. Voor deze uitvoering be stond een zeer grote belangstelling. Ds. van der Graaft opende de avond en gaf een korte uiteenzetting van het programma, waarbij hij de hoop uit sprak, dat de eerstvolgende uitvoering in het toekomstig jeugdlokaal zou kun nen plaats vinden. In de pauze vond een zeer aardige verloting plaats welke diende ter dekking van de onkosten aan deze uitvoering verbonden. Door de jongensclub werd het toneel stukje „De Droom" opgevoerd. Na het zingen van het clublied werden door de meisjesverenigingen nog opge voerd een toneelstukje voor kleine meisjes „De' Nikkertjes," een zang spelletje „De dri» kleine Kleutertjes" en „Onder moeders Paraplu," een toneelstukje „De Gans" en door de oudere meisjes een toneelstukje „De Varkenshoeder" en het hoofdtoneelstuk „Ik ben een Vreemdeling geweest". Na het zingen van gezang 280 en en het slotwoord werd deze goed ge slaagde avond door Ds. J. van der Graaft met gebed gejloten. Groede Aanbesteding. Door de architect J. C. P. Loonen BNA te Breskens, werd onderhands aanbesteed het bouwen van een be- drijfsgarage met bijkomende werkzaam heden aan de Straatweg, voor rekening van de heer J. I. Becu alhier. Het werk is opgedragen aan de aan nemersfirma F. Bron alhier. Wielerwedstrijd. Voor de wielerwedstrijd te Groede op derde Paasdag bestaat grote belangstelling. O.a. hebben de volgende prominente renners ingeschreven Van As, Looijen, Reijnvos, Haverkamp, Wuijts, van de Sande, Joossen, Van Elshout. Ook van Belgische zijde is er belangstelling voor deze wedstrijd. IJzendijke Uitvoering O.L.S. In het „Hofzichtt heater" gaven de kinderen van de openbare lagere school hun jaarlijkse uitvoering. Het hoofd der school, de heer J. Robijn, sprak het openingswoord, waarna declamatie en samenzang volgden. Dertien kinderen voerden het toneelspel „Het kwartje" op. Na de pauze werd nog opgevoerd „Jantje Jokkebrok". De voorzitster van de oudercommissie, mevr. Dees-Risseeuw dankte voor het gebodene. Hoofdplaat Viering bevrijdingsdag. Voor de viering van het bevrijdings feest is bij de ingezetenen een collecte gehouden die f 615,40 heeft opgebracht. Het Oranje-comité heeft in een ver gadering het volgende programma op gesteld 's morgens klokgelui, terwijl na de kerkdiensten herauten door de gemeente zullen gaan, waarna feestelijk heden voor de jeugd aanvangen. Voorts is er nog een optocht voor de jeugd en verleent ook de plaatselijke muziekvereniging haar medewerking. „Maar 'k ben 't hier in de kou al moe, En ga nu weer naar New-York toe, 'k Vertrek weer in een uur van hier, En wil je mee, wel met plezier". „Hoera, dat doen weroept de prof, En doctor Snel juicht: „wat 'n bof!" Nu volgt een reuze afscheidsfuif, Met levertraan en ijsbeerkluif. Avonds is er een fakkeloptocht en zullen volksdansen worden opgevoerd. De kinderen van Slijkplaat en Num mer Een zullen, wegens de te grote afstand, hun eigen feestelijkheden heb ben onder leiding van het hoofd, de heer Alberts, op de weide van de heer Calon. Breskens Koninklijke goedkeuring Winkeleluitingsverordening. De Winkelsluitingsverordening ver kreeg de Koninklijke goedkeuring. Gedurende de periode van 1 April 1 October rnogen op werkdagen en op Zondagen de gehete dag tot 's avonds 8 uur geopend zijn de winkelt, waar uitsluitend of in hoofdzaak boeken, strandartikelen, souvenirs, foto-artikelen, eet- of drinkwaren plegen te worden verkocht, voor zover betreft de ver koop en de aflevering van deze waren. De overige winkels mogen gedurende de periode van 1 April1 October op werkdagen geopend zijn tot 's avonds 7 uur. Ds. Joh. A. Raams 40 jaar geladen in het ambt. -Op 11 April zal het 40 jaar ge leden zijn dat ds. Joh. A. Raams - sedert I Mei 1954 emeritus - als Ned. Herv. predikant werd bevestigd in zijn eerste gemeente, n.l. Asch (Geld.). Ds. Raams is een man, die zich in de harten van vele Rotterdammers een blijvende plaats veroverde. Van 1936 tot 1946 diende hij de gemeente Feijenoord en ook nu heeft hij als bijstand in 't Pastoraat nog zijn aan deel in het kerkewerk te Hillegers- berg. Tal van lezers zullen zich zijn afscheidspredikatie in de Wilhelmina- kerk aan de Oranjeboomstraat herin neren. Uit het werkzame leven van deze herder en ieraar memoreren wij enige mijlpalen: in 1917 naar Breskens en zijn aandeel daar in de actie tegen annexatie van Zeeuws-Vlaanderen, als mede zijn initiatief tot het bouwen van een nieuwe kerk. Het Gelderse Rijs wijk ontving ds. Raams in 1921. Vijf jaar later stond hij te Kloetinge en ook daar toonde hij belangstelling voor het jeugdwerk, werkte hij mee in de Chr. Nat. Werkmansbond, terwijl hij ook voorzitter was van de Kamerkring Zeeland van de C.H.U. Na Rotterdam- Z. diende hij de gemeente Brummen bij Zutfen. Ongetwijfeld zal het ds. Raams de I Ie April in zijn woning aan de Stadshouderslaan 1 aan harte lijke belangstelling niet ontbreken. De Rotter d Geslaagd. Woensdag slaagde te Utrecht voor Lerares-Coupeuse mevr. K. v. d. Velde-Jacobs te Breskens. Actis jsugdgebouw. In het kader van de actie voor het nieuwe jeugdgebouw der Herv. Gemeente te Breskens, zal, ten bate daarvan, op Zaterdag 16 April a.s., een gezelschap uit Schoondijke in het ge meentelijk ontspanningsgebouw opvoe ren het door de Prov. Zeeuwse Crt. bekroonde toneelspel in drie bedrijven „Ik wil niet meer lopen" door D. van Es. Zie de advertentie in ons volgend nummer. 76 De beer, door Toon gearresteerd, Wordt tot de laatste hap verteerd, En weldra stijgt het luchtschip op,|i j Zweeft statig over 't ruime sop, Waar d' Eskimo's met vlugge slagen, Hun kajaks door de golven jagen, En dreigend hun harpoen opheffen, Om er de zeehond mee te treffen.

De Schakel | 1955 | | pagina 2