De avonturen van Toontje Ezelsvel ten op het tijdstip dat het vee in de weiden gebracht kan worden is het zeker noodzakelijk opmerkzaam te zijn op het voorkomen van emelten. Zodra schade van deze dieren wordt waarge nomen dienen direct bestrijdingsmaat regelen genomen te worden. We beschikken thans over een niet giftig bestrijdingsmiddel tegen emelten nl. Hexa-Melt. 3 kg. van dit product, gemengd met 25 kg. verse tarwezeme len per ha. uitgestrooid, doodt de emelten en gaat de schade tegen. Het grote voordeel van dit product is, dat het niet giftig is voor mensen en warm bloedige dieren. Winkeliers-actie Winkeliers „Ons Belang" laten van zich horen, Iedere klant kan zo iets toch wel bekoren. Nooit nog is er ooit zo'n durf geweest, Kopen is nu voorwaar voor elk een feest. Elke klant die nu koopt in deze dagen Loopt de kans op de prijs van 'n mooie wagen. Iedere week zijn er ook nog prijzen, Eike naam in de Courant zijn toch de bewijzen, Reeds zijn de eerste winnaars nu bekend, Schaart U bij de hoop, misschien dat gij er [ook bij bent. Als de middenstand wil een goed bestaan, Concurrentie dan maar van de baan. 'T Is beter dat hij de klant het beste van [het beste biedt leder koper is weer Koning, vergeet dat niet, En zo bewerkt ge Breskens welvaart in ['t verschiet. A. W. K. Voetbal Vierde klasse G. HoofdplaatClinge 2IlersekeSteen 03; BreskensSluiskil 52; Ria E.M.M. 31; KoewachtAardenburg 2—2. De stand is nu Steen l] u o I 24 568 Clinge 16 11 1 4 S3 49—13 Aardenburg 13 8 1 3 18 4225 Breskens 15 8 2 5 18 4017 Luctor 16 8 2 6 18 3829 Hoofdplaat 14 5 3 6 13 3037 lerseke 13 3 2 6 11 1734 Koewacht 15 3 6 6 11 2947 Oostburg 13 4 2 7 10 3147 Ria W. 14 4 1 9 9 2837 Sluiskil 13 3 2 8 8 2444 E.M.M. 15 1 1 12 5 2159 In verband met de Interland voetbal wedstrijd HollandBelgië is geen pro gramma voor Zondag vastgesteld. Plaatselijk Nieuws. Breskens Muziekuitvoering. Vrijdag en Zaterdag j.l. gaf de Muziekvereniging „Uit het VolkVoor het Volk" o.l.v. de heer P. Brakman, in het gemeentelijk verenigingsgebouw haar voorjaarsconcert. Vrijdag hadden alleen de donateurs toegang, des Zater dags was het tegen entrée. De belang stelling was groot. De voorzitter sprak een welkomstwoord, waarbij hij de donateurs mededeelde, dat er op het ogenblik een Bink aantal meisjes en jongens in opleiding zijn voor muzikant, zodat de oproep hiertoe op vorige concerten niet tevergeefs is geweest. Des Zaterdags wekte hij de aanwezigen op om toch vooral donateur der ver eniging te worden, waardoor over de nodige kasmiddelen beschikt zou kun nen worden om voor de toekomstige muzikanten een goed instrument aan te schaffen. Het muziekprogramma op beide avonden bestond uit een 5-tal zien, dat hij z'n vak wel verstond Na de middagthee zag Wim, dat zijn broer met de anderen naar de wei ging om te melken. Die morgen was hij voor het eerst mee geweest en Nel had hem in deze kunst onderwezen. Daar was, tijdens het ontbijt, braaf over gelachen, want Aart kreeg tijdens zijn melklessen maar steeds kramp in zijn polsen. In ieder geval was het een doorzetter. Gek, dat die Nel altijd met hem aan de gang was. Die zag zeker wat in zijn broer 's Avonds zaten de beide broers een sigaret te roken aan de kant van de weg. „Ik heb nooit geweten," ver klaarde Aart, „dat melken zo'n kunst was. Vroeger toen ik het wel eens zag doen, dacht ik altijd, nou je doet zo en zo en dan komt de melk vanzelf wel uit de uiers. Maar nu weet ik wel beter". „Zou je het leren, denk je?" „O best. Ik heb vanmiddag al een koe helemaal schoon gemolken. Die Nel kan het even vlug. Wat een haai baai is dat, hè? Jij hebt het niet gek bekeken, jong, met Jannie. Dat lijkt nummers door de fanfare en vrolijke muziek door de Bresiaen-accordeon- amateurs. Dit laatste o.l.v. de heer W. van Haneghem. Alles viel zeer in de smaak van de aanwezigen en het ont brak hen dan ook niet aan het wel verdiende applaus. In de pauze had de verkoop van loten plaats, voor de ver loting, die zeer goed is geslaagd. Na de pauze trad de toneelvereniging „Thalia", die eveneens haar medewer king aan deze voorjaarsuitvoering ver leende, voor het voetlicht met het blijspel in 3 bedrijven „Om een half millioen", door Ank v. d. Moer. Tijdens dit spel is hartelijk gelachen om de komische momenten, die er in voor kwamen en de spelers(sters) kregen bij het einde dan ook een hartelijk applaus in ontvangst te nemen. Des Zaterdags sloot de vice-voorzitter der muziekvereniging, de heer Mossel man, de avond, waarbij hij in welge kozen woorden zowel muzikanten als toneelspelers(sters) hartelijk dank bracht voor het gebodene, waarna nog een gezellig dansje volgde. 35-jarig jubileum. Maandagavond werd door de Chr. zangvereniging „God is mijn lied te Breskens een uitvoering gegeven, die in alle opzichten zeer geslaagd is. De voorzitter, de heer J. Basting Sr., opende deze avond, waarbij hij de aan wezigen hartelijk welkom heette en er aan herinnerde dat de vereniging thans 35 jaar bestaat. Zijn inleiding was naar aanleiding van Ezra 6:16 „En zij deden het met vreugde", waarbij hij o.a. wees op de schone gave van de zang. Na het gemeenschappelijk zingen van Psalm 105 1 werd het programma keurig en vlot afgewerkt. Ook had een voordrachten wedstrijd plaats, waarvoor de jury bestond uit mej. Van den Berghe uit Vlissingen, Ds. van de Vrie uit Cadzand en de heer De Bree uit Breskens. Er moest een vrij en een verplicht nummer wor den voorgedragen. De jury had dan ook geen gemakkelijke taak. De uitslag was als volgt 1. Mevr. M. Verduijn-Basting, 95 pnt. 2. Mej. N. de Lijzer 93 pnt. 3. De heer Joz. Basting Sr. 93 pnt. 4. Mej. M. v. d. Lijcke 92 pnt. 5. Mevr. Keijmel-v. d. Broecke 89 pnt. 6. Mevr. Basting-Wandel 86 pnt. 7. Mevr. de Back 85 pnt. 8. Mevr. Reijnhoudt-Verduijn 83V2 p. Aan deze wedstrijd waren fraaie prijzen verbonden. Wel zeer interessant was het gedicht, samengesteld door mevr. Bakker, waarin het wel en wee der vereniging ge durende de 35 jaar van haar bestar.n naar voren werd gebracht en waarin het koor zong en bezongen weid. Aan mevr. Basting-de Bruijne werd namens de vereniging een f.aaie bloe menmand aangeboden. Vanaf de oprichting tot op heden zijn nog steeds werkend lid mej. P. Manneke, de heer J. Basting Sr., mevr. S. v. d. Heuvel-Erasmus en de heer C. v. d. Heuvel. In de pauze had een verloting plaats, waarvoor vele en fraaie prijzen be schikbaar waren. De heer C. de Feijter feliciteerde de jubilerende vereniging namens de kerkeraad der Vrij Evang. gemeente, me een heel ander meisje. Veel zach ter". Maar daarop gaf Wim geen ant woord. Dat ging zijn broer niet aan. De volgende morgen stond Broeks- ma opeens voor zijn neus. Wim was net aan de achterkant van de woning begonnen met de glansveit en hield verbaasd op toen hij Broeksma onver stoorbaar met een ladder zag aan komen. „Zo." begroette hij zijn collega, leef je ook nog?" ,,'t was mij te link," verklaarde hij eerlijk, „vooral met die grote branden". „Grote branden?" vroeg Wim ver baasd. „Wat is er dan verbrand?" „Heb je dat dan niet gehoord? Ze hebben de petroleumhavens bij de Hem- brug in brand gestoken, nog voor de capitulatie. Nou en eergisteren en giste ren zijn er allemaal Duitsers in Am sterdam gekomen. De hele stad zit vol. Overal uniformen. En vanmorgen zag ik dat ze in Purmerend ook al wa ren. Och, och, wat een ellende. En al les is zowat op de bon en je kunt haast niks meer kopen. (Wordt vervolgd). evenzo de voorzitter van de Kring West Zeeuwsch-Vlaanderen, die tevens de voorzitter een zangnummer aanbood. Cabarst-avond. Uitgaande van het N.V.V afd Breskens, werd Maandagavond in het Gem. verenigingsgebouw een cabaret avond gegeven, verzorgd door het ge zelschap Adrie van Oorschot. De zaal was geheel bezet, toen de heer Koster het openingswoord sprak. Het programma dat bestond uit schetsjes en zang met muziek, werd op vlotte en keurige wijze afgewerkt. De staf van medewerkers(sters) aan dit programma is te groot om op te sommen en zon der iemand iets te kort te doen willen wij als hoogtepunten van de avond noemen„Brein en Hart" door Henny Fontaine en Rudi West, het optreden van ..De Spelbrekers," twee jongens en 'n gitaar, „Baby-Forum" en „Illusie" door Henny Fontaine met De Spel brekers. In de pauze had een goed ge slaagde verloting plaats. Besteller in vaste dienst. De hulpbesteller, de heer H. F. Verplanke te Breskens, is met ingang van 28 Maart j.l. benoemd tot besteller in vaste dienst. Winkeliersvereniging „Ons Belang" ze Week Voorjaars-Actie. De navolgende personen wonnen de afgelopen week een prijs: P. MookhoekRas, Scheepvaartstr. 16, Bresk. J. Goossen, Blankenstr. 17, Breskens J. BlaakmanRommers, No. Eén, Hoofdplaat A. P. de Munck, Julianastr. 26, Breskens J. Scherbeijn, Spuiplein, Breskens C. H. Vergouwe, Westlandstr. 23, Breskens Fr. v. d. Bekke, Scheldestr. 15, Breskens D. Siben, No. Eén E 32, Hoofdplaat A. J. v. d. Wege, Noodplan G 5, Breskens Mevr. Bikker, Amaliapolder 6, Biervliet A. v. d. Velde, Kijkuit, Breskens F. de JongeMeijer, Turkeije D 8, IJzendijke Weekprijs voor het kind: Jantje Quaars, Scheepvaartstr. 24, Breskens, een paar rolschaatsen, dit voor de meest in geleverde blanco formulieren. Alle prijzen zijn reeds aan de winnaars verzonden. Oostburg Postzegelclub opgericht. Zaterdagmiddag j.l. is te Oostburg een postzegelclub opgericht voor West Z.-Vlaan- deren die de naam zal dragen ,,'t Landje van Cadzand". Als voorzitter werd Ir. C. Polling uit Oostburg en als secretaris H. van Melle uit Breskens gekozen. Het ligt in het voor nemen om elke ie Maandag van de maand van 19 uur tot 21 uur bijeen te komen in de zaal van dhr. L. F. Verhulst, waar alle philatelisten uit West Z.-Vlaanderen welkom zullen zijn. Het ligt ook in het voornemen om met medewerking van een zustervereni ging een tentoonstelling te organiseren. Als propaganda voor deze mooie hobby. Raadsvergadering. Tijdens de raadsvergadering zei de voorzitter verheugd te zijn te kunnen meedelen dat G.S. de bouw van het cultureel centrum heeft goedgekeurd. Thans is het zaak alle zeilen bij te zetten om in de kortst mogelijke tijd met de bouw te kunnen aanvangen. Als bestedingsdatum is bepaald 20 Apr. De heer en mevr. Haverkorn die benoemd waren resp. als vakonder wijzer en -onderwijzeres lichamelijke opvoeding, deelden mee hun benoeming niet te kunnen aanvaarden, omdat geen enkele beschikbare woning hen geschikt voorkwam, in het bijzonder wegens het ontbreken van een douchecel. De werkplaats voor minder validen, die kort geleden ia opgericht, functi- onneeit zeer goed. Thans zijn 4 arbei ders in A.V.O.-verband tewerkgesteld. De werkplaats is ruim voorzien van orders, zodat met vertrouwen de ver dere ontwikkeling tegemoet kan worden gezien. Met betrekking tot de mogelijkheid particuliere woningen te bouwen inge volge de z.g. halve premie-regeling, zeide de voorzitter dat gegadigden de meeste spoed dienen te betrachten met het indienen van hun plannen, aange zien voor het gehele land slechts 8000 woningen volgens deze regeling ge bouwd kunnen worden. Naar aanleiding van een vraag van de heer E. Dekker waarom de boeken en schoolbehoeften voor de lagere school en openbare U.L.O. school niet in de gemeente werden aangekocht, hadden de hoofden van deze scholen een rap port aan de raad voorgelegd waarin hun zienswijze in deze werd bepaald. B. en W. konden ten dele dit rapport onderschrijven. De heer L. Schippers is het met B. en W. niet eens en zou enkele onthullingen doen, die niet voor publicatie geschikt zijn. Na enige dis cussie ging de raad in besloten zitting over. Na heropening werd het besluit genomen de betrokken hoofden voor te stellen bij aanschaffing van materi alen allereerst prijs te vragen bij de plaatselijke winkeliers en indien deze prijzen hoger liggen dan elders, dan ook elders aankopen te doen. Het verzoek van de Stichting 1940- 1945 om subsidie werd afgewezen. In verband met de 10-jarige her denking van de bevrijding op 5 Mei, verzocht de plaatselijke oranjevereniging om een subsidie van f r 500,Om redenen van de minder gunstige ge meente financiën kon B. en W. niet gunstig adviseren, temeer daar het particulier initiatief hier ook een taak heeft. B. en W. stelde voor f 500, te geven, waarmee de raad accoord ging- Op zijn verzoek zal aan W. C. Kes- teloo te Groedc een premie voor woningverbetering worden toegekend voor zijn woning Oudestad 44. Zonder hoofdelijke stemming werd de woning Hoekzak 20 onbewoonbaar verklaard. De verordening op de heffing van marktgclden werd gewijzigd, zodat niet meer per standplaats zal worden ge heven, maar volgens het aantal vier kante meters. Per mJ is het 20 cent. Een verzoek van de Chr. school vereniging „Immanuel" een voorschot te mogen ontvangen op de gemeente lijke vergoeding ingevolge de L.O.-wet, over het jaar 1955 voor haar school voor uitgebreid lager onderwijs werd goedgekeurd. Besloten werd aan het ingenieurs bureau Van Hasselt De Koning op te dragen plannen te ontwerpen voor verbetering van de Grotendam. Dhr. E. Dekker informeert of reeds overeen stemming is bereikt met het water schap „Het Vrije van Sluis" over de overname van de Grotei.dam. Wethou der Modde antwoordde dat het juist de bedoeling is te weten wat de ver betering van de Grotendam gaat kos ten, alvorens tot overname te besluiten. De meeste spoed in deze zaak is ge boden, aangezien de gemeente het werk in het kader van de D U.W. wil uitvoeren. Vóór 1 Juni a.s. moeten de volledige plannen ingediend zijn. Over de grondtoewijzing aan dhr. 73 Maar eind'lijk gaan de ski's in tweetn En Oome Daan valt naar beneeen. Hij denktIk ben genoeg gestompt, En maakt dat hij de hut uitkomt. Als nu ons viertal 'n etmaal later Zo loopt te wand'len langs 't water, Verschijnt - je raadt het in geen tien - Opeens een grote Zeppelin 74 Hun hart begint van vreugd te beven Er komt weer hoop en hoop doet leven. Als nu de Zeppelin maar daalt, En hen hier uit die ijsboel haalt. En ja, zowaar, het luchtschip landt, De kapitein drukt hen de hand. „Wel, wel, wat is me dat een tocht Zegt hij, „ik heb juist de pool bezocht".

De Schakel | 1955 | | pagina 2