WIE REKENT, kookt electrisch Fa SCHIPPERS NAUTA Firma Smoor de Hulsier SERlE-KyRIINB SERIE-KAfiRTING firma A. I. WITTE l Zone» A.V.R.O.-R A D10 B 0 D E voor de ongelooflijk lage prijs van f 98,- Dictaatcahiers Alle soorten boekhoud-cahiers Schoolschriften Tekenschriften en schetsboeken Passers en passerdozen Tekenlatten en driehoeken Gradenbogen Schoobétuis Bruijnzeeh en Faber potloden in alle kleuren Vulpennen f3,- f4,75 f5,95 enz. tot f35,' Dorpssiraal 10 - Breskens - Tel. 27 het Woonhuis, Breskens Voor benoeming bedankt. Door de heren J. Flikweert, J. Salomé, Jac. de Vuijst en A. Cappon, allen te Breskens en de heren A. Salomé-Kotvis en J. de Milliano te Groede, is mede gedeeld, dat zij hun benoeming als afgevaardigde van het Cal. waterschap Oud en Jong Breskens, niet aan vaarden. Als reden gaven zij op, zich niet te kunnen verenigen met de be noeming van de voorzitter van de waterkering, aangezien deze is geschied buiten de aanbeveling om, opgemaakt door de destijds zittende dijkraadsleden. Ontspanningsavond v.v. Breskens. Zaterdagavond j.l. hield de Voet balvereniging „Breskens" haar jaar lijkse ontspanningsavond in een goed bezette zaal. De plaatselijke accordeon vereniging, o.l.v. dhr. Bruijnooge, deed het weer als van ouds goed, waarbij de muziek werd afgewisseld door en kele toneelschetsjes, welke bij het pu bliek zeer in de smaak vielen. Een viertal Ambonese leden der voetvereniging gaven, zowel voor als na de pauze, een aantal geslaagde zang en guitaarnummers, welke met een hartelijk applaus beloond werden. In de pauze werd een geslaagde verloting op het rad van avontuur gehouden, terwijl de avond besloten werd met een gezellig bal waarbij vele voetbal- en damesbenen op de vloer kwamen. De dansmuziek hiervoor werd wederom door „Mirian" op uitstekende wijze verzorgd. Al met al kan men op een zeer geslaagde avond terugzien. Bebakening blijft. Het waterschap „Het Vrije van Sluis" heeft op verzoek van de Kon. Vereniging „Schuttevaer", afdeling Breskens, besloten de bebakening van de geul naar de Paulinahaven te Bier vliet instand te houden. Tot nu toe werd alleen in de bietentijd deze be bakening aangebracht. Sluis Jaarvergadering Z.L.M De afdeling Sluis van de Z. L. M. hield in hotel „De stad Sluis" haar jaarvergadering. De voorzitter, de heer H. van Iwaarden, sprekende over de oogstresultaten van het afgelopen jaar, merkte op, dat ondanks het ongunstige weer, alles nog is meegevallen. De secretaris-penningmeester, de heer F. A. Kolijn, bracht het financieel ver slag uit. De aftredende bestuursleden, de heren F. A. Kolijn en J. de Bruijne, werden herkozen. Daar er dit jaar een energie-tentoon stelling wordt gehouden te Rotterdam, zal de afdeling daarheen een excursie maken. Na afloop van het huishoudelijk ge deelte hield de algemeen-secretaris van de Z.L.M., de heer Schlingemann, een inleiding over het landbouwschap en vertoonde een aantal lichtbeelden be treflende zijn reis door Skandinavie. Toneelavond. Vrijdag, Zaterdag en Maandag j.l. gaf de Rederijkerskamer „De Oranje- bloem" te Sluis een uitvoering in zaal Lamminsvliet. De publieke belang stelling was zeer groot. Opgevoerd werd het toneelspel in drie bedrijven „De beste jaren van ons leven", naar de Amerikaanse roman „Glory for me" van Mckinlay Kanfor. Zaterdag werd voor het toneelconcours, uitgaande van de West Z.-Vlaamse Toneelbond, gespeeld, waarbij de dames juryleden, mevr. Van den Broecke-de Man en mevr. Scheen-Bleeker, aanwe zig waren. Dit niet gemakkelijke spel werd goed voor het voetlicht gebracht, waarbij de heren sterk op de voor grond traden. „De Oranjebloem" kan met genoe gen op deze zeergeslaag de avonden terugzien. Biervliet Bliksemtournooi „Sla Raak". De Biervlietse tafeltennisvereniging organiseerde een bliksemtournooi, met als inzet het clubkampioenschap. Er waren 14 spelers. Na de halve finale wisten de heren B. v. d. Velde, A. Lijbaert en P. v. d. Vijver zich in de finale te plaatsen. Pol v. d. Vijver lootte ongelukkig, zo dat hij twee wedstrijden moest spelen. Dit nam niet weg dat hij deze beide wedstrijden glansrijk won. Hij krijgt de wisselbeker in zijn bezit, die vol gend jaar weer de inzet zal zijn van het clubkampioenschap. Tijdens de pauze werd een korte vergadering gehouden. De jeugdmid- dag bleek een moeilijk probleem te zijn, niet wat jeugd betreft. Er is vol doende belangstelling, doch er is te weinig leiding. Waar voor de ouderen de Zaterdagmiddag erg ongeschikt is werd de jeugdmiddag verzet naar Maandagavond. De jeugd zal dan van half zes tot half acht gelegenheid krijgen te oefenen. Ook de jeugd heeft een onderlinge competitie waarvoor veel belangstelling is en ook de oude ren zullen een onderlinge competitie houden met als inzet een medaille. De niet gespeelde wedstrijden zullen na twee weken als verloren zijnde worden afgeschreven. Uitvoering Kon. Harmonie. De Kon. Harmonie te Bier vliet gaf haar jaarlijkse uitvoering in het „Oude Raedthuys". Er bestond hiervoor grote belangstelling. De voor zitter, de heer H. A. M. van de Vijver, sprak in zijn openingswoord zijn grote voldoening uit over de gang van zaken in de vereniging. Aan burgemeester A. P. Kostense werd dank gebracht voor zijn aanwezigheid en voor de steun en medewerking, die de Harmonie steeds van de gemeente mag onder vinden. Voor de prachtige resultaten op het solisten-concours te Roosendaal be haald, namelijk een eerste prijs met lof, kreeg de 12-jarige J. Anthonisse een hartelijk applaus. Het muziekprogramma werd, onder leiding van de heer Jasper Anthonisse, zeer goed uitgevoerd. Na de pauze voerde de toneelver eniging het blijspel in drie bedrijven op „Om der wille van de smeer". Een gezellig bal besloot de avond. Groede Muziekuitvoering. Vorige week Woensdag en Donder dag gaf de muziekvereniging „Een dracht maakt Macht" alhier een uit voering in zaal Beun. De belangstelling was zeer groot. Het muziekprogramma bestond uit een 5-tal nummers, die onder leiding van directeur A. Verschoore, zeer ver dienstelijk werden uitgevoerd. Na de pauze kwam de toneelver eniging „Groede" voor het voetlicht roet: „De Ridder van de Kouseband," klucht in 3 bedrijven door Henk Bak ker. Deze klucht werd goed vertolkt, waarbij vooral het mooie spel van mevr. Faas-Wage opviel. Na afloop volgde een gezellig bal, verzorgd door „Amusemento". Het waren twee goed geslaagde avonden. Oostburg Inzameling voor uniformen. In hotel „De Eenhoorn" te Oostburg kwa men Maandagavond, op uitnodiging van dhr. P. v. d Plas, de burgemeester, de wethouders en enige vooraanstaande inwoners bijeen om met o.a. enige dames van de Oostburgse Vrouwen Vereniging de mogelijkheid te be spreken om geld in te zamelen voor unifor men voor de leden der muziekvereniging. Na bespreking werd besloten te trachten onder de burgerij een inzameling te houden. Als eerste bood de burgemeester een costuum aan. Verder zal ook getracht worden meer donateurs te winnen. Van de 1000 gezinnen zijn er slechts 270 donateur. Schoondijke Vergadering „Volksonderwijs" In hotel van Rosevelt hield de afdeling Schoondijke van Volksonderwijs haar jaar vergadering. De voorzitter, dhr. A. J. de Klerck, gaf na het openingswoord een kort overzicht van de activiteiten der vereniging in het afgelopen jaar. Hieruit bleek, dat het ledental der afdeling nog steeds stijgende is en momenteel 210 bedraagt. Uit het financieel overzicht van de pen ningmeester, dhr. A. Goethals, bleek, dat de inkomsten f 1069,10 bedroegen en de uitga ven f 703,23, zodat er een batig slot is van f 365,87. De aan de beurt van aftreden zijnde be stuursleden, de heren A J. de Klerck en H. J. v. d. Walle, werden bij acclamatie her kozen. Op 11 en 12 Maart as. zal een uit voering worden gegeven, verzorgd door de accordeonvereniging „Flandria". Bij de rondvraag werd het idee geopperd 1 2-plaats comfoor I expres koker, 2 I. 3 pannen ZIE ETALAGE! Telefoon 165 BRESKENS Dorpsstraat 67 -> -> -> -> -> -> -> -> -> in verband met de geringe belangstelling op de algemene jaarvergaderingen, om hieraan in het vervolg zo mogelijk een of andere attractie te verbinden. Verder bleken de schooluitvoeringen in de belangstelling van de V.O.-leden te staan en werd verzocht deze zo mogelijk voor hen toegankelijk te stellen. Nieuwvliet Ontspanningsavond voor ,,Rozenoord"-b«woners. De koninklijke vereniging voor E. H. B O. te Nieuwvliet heeft in „Rozenoord" te Sluis een bonte avond verzorgd voor de bewoners van deze stichting. Hét programma bestond uit voordrachten en schetsen en enige zangnummers. De bewoners hebben hiervan volop ge noten. Zondag 27 Februari Aardenburg, 10,30 uur, Ds. Blom St. Kruis, 9 uur, Ds. Blom Biervliet, 10 uur, Eerw. heer De Visser, Vlissingen Breskens, 10 uur, Ds. van Beusekom 6,30 uur, Ds. v. d. Graaff Cadzand, 10 uur, Ds. ten Cate Groede, 10 uur, Ds. Evenhuis Hoofdplaat, 10 uur, Ds. Eijgendaal Zendingscollecte Nieuwvliet, 10 uur, Ds. v. d. Graaff Oostburg, 10 uur, Ds Hugo van Dalen 7 uur, Liturgische jeugddienst Retranchement, 10 uur, Ds. van Bork Schoondijke, 10 uur, Ds. Schopenhauer Zendmgscollecle Zaterdag 6,30 uur, avondgebed. Sluis, 9,30 uur, Ds. Groenveld H. Doop St. Anna ter Muiden, 11 uur, Ds. Groenveld H. Avondmaal Waterlandkerkje, 2 uur, Ds. Evenhuis ijzendijke, 10 uur, Ds. Blomaard Zendingscollecte Zuidzande, 10 uur, Ds. Kuijlman Doopsgex. Gem. Aardeaburg 10,15 uur> Ds. Vis Vrij Eyang. Gemeente Breskens, 10 uur, de heer I. de Bruijne Nieuwvliet, 10 uur, Ds. v. d. Vrie Retranchement, 2,30 uur, Ds. v. d Vrie Cadzand, 6 uur, de heer I. de Bruijne Geref. Kerk Breskens 10 en 3 uur, Ds. Ringnalda, Aardenburg Ev. Luih. Gemeen tt Groede, 15 uur, Ds. Schopenhauer R.K. Parochie H. Barbara te Breskens Zondag 27 Februari ie Zondag van de vasten. Eerste H. Mis om half 8. Hoogmis om 10 uur. 's Middags om half 3, Lof met lijdensmeditatie In de week H. Mis om half acht Woensdag, Vrijdag en Zaterdag zijn Quater temperdagen. Vrijdag, ie Vrijdag van de maand. Zaterdagavond om 7 uur, oefening van de H. Kruisweg. Zaterdag 26 en Zondag 27 Februari a s., bij NOUD VAN DEN HURK. Breskens Aantrekkelijke prijzen. Zaterdag 26 en Zondag 27 Februari a.s., bij C. L. JANSENS te Nieuwvliet. Paling-prijzen. Ailistieke BLOEMB1NDEHIJ - Tel. 2217 Badhuisstraat 4 (bij het Betje Wolfplein) VLISSINGEN - Gevestigd 1850 Vakkundige verzorging, n I- 1 Grafkransen f 15,— en hoger PnIt IIPalmtakken f 7,50 en hoger I I IJüMJulGrafbouquellen 3,50 en hoger Orders worden ook aangenomen door de bekende Bloemenverkopers in West Zeeuwsch-Vlaanderen. Bloemwerken voor alle gelegenheden. Verzorgen Uw orders voor binnen- en buitenland. Franco zendingen. Notaris A. H. M. VAN DEN HOEK te Groede zal ten laste van de in ge breke gebleven koper bij de veiling van 30 December 1954, op Dinsdag 1 Maart 1955, des n.m. 16,30 (4.30 uur), in het café „Buitenlust'' van de heer HINNEMAN, aan de Breedestraat te Oostburg, over gaan tot de herveiling van Breedestraat 73, op en met de grond van het kadastrale perceel Gemeente Oostburg, sectie E nummer 902, groot 1.60 are. Betaling koopsom 1 maand na toewij zing. Betaling veilingskosten 8 dagen na toewijzing. Lasten voor rekening koper vanaf 1 Januari 1955* Te aan vaarden vrij van huur bij betaling koop som. Meerdere inlichtingen ten kantore van genoemde Notaris. Elke Zaterdag alhier verkrijgbaar losse nummers a 25 cent van de Fa. SMOOR DE HULSTER.

De Schakel | 1955 | | pagina 3