Bescherming van de waakhond Verfraaid „Avifauna" openl 19 Maart De floraliën nan 1955 le Geul Hcl Paaslournooi van f.C. Brugge Kon. Nederlandse Schouwburg te Gent. Stadsschouwburg - Brugge Koninklijke Opera te Gent De besturen van de afdelingen Zee land-Noord en Zeeland-Zuid van de Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Dieren verzoeken ons er de aan dacht van belanghebbenden op te vesti gen, dat op 1 Januari j.l. in werking is getreden de door de Prov. Staten van Zeeland vastgestelde „Verordening tot bescherming van de waakhond," welke verordening van kracht is in de gehele provincie. Ingevolge deze verordening is het verboden om buiten een woning een hond aan een ketting vast te leggen of een hond in een hok of ren in te sluiten. Van deze verbodsbepalingen kan door Burgemeester en Wethouders van de gemeente waar de hond wordt gehou den ontheffing worden verleend mits aan bepaalde voorwaarden wordt vol daan. Als eisen worden o m. gesteld dat de hond zich over een afstand van tenminste 10 m. vrij moet kunnen be wegen langs een z.g. looplijn en dat het dier de beschikking moet hebben over een ruim, vocht- en tochtvrij hok. Verder moet er voor de hond steeds aanwezig zijn een in vaste stand aan gebrachte zindelijke drinkbak, met vers drinkwater. Het Prov. Bestuur kwam tot vaststel ling van deze verordening omdat het noodzakelijk moest worden geacht ver betering te brengen in het vaak zo droeve lot van de waakhonden die soms levenslang aan een ketting worden gekluisterd. Van 19 Maart af tot 1 October 1955 zal Nederland'! wereldvermaarde vo gelpark „Avifauna" te Alphen a/d Rijn wederom voor het publiek toegankelijk zijn. Er is de laatste maanden hard gewerkt aan verbetering en vernieuwin gen. Zo werd het park, behalve een grote collectie nieuwe, zeldzame vogels ook een kanovijver voor de kinderen en een zelfbedieningsrestaurant in mo derne stijl voor de ouderen rijker. Bij al deze aanwinsten zal te zijner tijd ook nog een zwembad komen, met de aanleg waarvan men thanz druk be zig is. Grote toevloed van inzendingen. De inrichting van de Gentse floraliën die aanvangen op 23 April a.s. schiet al flink op. Het inrichtend Comité werd tot nog toe zo danig overstelpt met inzendingen van planten en bloemen, dat de architect verplicht is ge weest twee ruime bijgebouwen op te richten in de omheining van de oude Citadel. De Nederlandse afdeling zal het dubbele van de oppervlakte van 1950 omvatten. Het aantal deelnemers aan het salon der orchi deeën overtreft nu reeds dat van de vorige floraliën. Het publiek zal de bloemententoon stelling tot 10 uur 's avonds kunnen bezoeken. jongsaf gewend zijn. Het weer was zeldzaam mooi en zelfs warm geweest voor de tijd van het jaar. Nu zat de hele familie buiten aan de zijkant van de boerderij met het raam open, zodat de berichten van de radio gehoord konden worden. Van de twee knechts, die die morgen vertrokken waren, was bericht geko men dat ze voorlopig in de Midden- Beemster bleven. Ze moesten daar met enkele anderen het gemeentehuis be waken. Die kwamen dus de eerste dagen niet terug. „We mogen van geluk spreken dat we net twee schilders hebben die van aanpakken weten," zei de boer, vrien delijk naar Broeksma en Wim kijkend. „Jullie vallen me best mee". De tweede oorlogsdag ging voorbij als de eerste. Het oorlogsgeweld bleef gelukkig ver weg van de Beemster en in deze polder deed iedereen zijn plicht als op elke dag. Wim was die Zaterdagmorgen opgestaan met een ge voel alsof al zijn gewrichten rammel den, maar hij wilde zich vooral niet voor Nel laten kennen en dapper toog hij weer aan het zware werk. Wat de enige knecht, die nog op het bedrijf achtergebleven was, verzetten kon, dat wilde hij ook en hij beet zijn lippen haast tot bloedens toe, maar zette on- Hoewel wij nog een hele tijd van Pasen verwijderd zijn, is F. C. Brugge reeds hard aan het werk voor de inrichting van zijn Paastournooi. Iedere voetballiefhebber weet dat het wakkere clubbestuur telkenjare kosten noch moeite spaart om van dit Paastournooi iets groots te maken en dit is dan ook weer dit jaar het geval. Reeds werden twee bui tenlandse voetbalploegen aangeworven, waar van de namen klinken als klokken in het internationaal voetbalconcert. Het betreft hier Wacker Wien en Uhlaria Rio de Janeiro. Welke de derde ploeg zal zijn is nog niet bekend, maar het zal in elk geval een elftal zijn, dat beide bovengenoemde vermaarde elftallen een waardig repliek zal kunnen geven. Voetbal Vierde klasse G. Programma voor Zondag a.s. E.M.M.—Breskens; Sluiskil—Ier«eke; Oostburg Steen; Koewacht Luctor; HoofdplaatRia; ClingeAardenburg. Aangezien het programma van j.l. Zondag verschoven is naar Zondag a.s., zie men voor onze pronostiek ons vorig nummer. Te Breskens spelen Breskens II—Ter- neuzen II om elf uur en Breskens III Middelburg IV om half drie. Abe. Zondag 27 Febr. en Donderdag 3 Mrt. „HET STROOIEN HOEDJE" Blijspel van Eugène Labiche Regie: Edward Deleu Zondags te 15 en 19.30 u. Donderdags te 19.30U. Dinsdag 8 Maart 1955 te 20 uur „MUITERIJ OP DE CAINE" Toneelspel van Herman Wouk Vertaling: Alfred Pleiter Regie: Maurits Balfoort Een boeiend processtuk, naar de ge lijknamige roman, dat in een schitte rende vertolking een reusachtige triomf kende. Zondagsdienst doktoren. Breskens, Groede, Schoondijke 27 Februari 1955 Dr. Ossewaarde, Breskens, tel. 91 Aardenburg, Oostburg: Dr. Rijk, Aardenburg, tel. 104 Zondagsdienst Centrum Kraamzorg West Z.-VI. 27 Februari 1955 Zr. de Graag, Groede, tel. 52 FILMNIEUWS Zaterdagavond wordt in het Luxor Theater te Breskens vertoond de grote kotdeifi m „Zesdaagse", met Joe Brown. Dwazer dan dwaas en doller dan dol. Eike leeftijd. Zondagavond zal worden vertoond de grote kleurenfilm „De rode baret" met Allan Ladd en Susan Stephen. Vei filming van het intens menselijke drama van de helden, die per valscherm de strijd opzoeken. Elke leeftijd. Aanvang der voorstellingen op beide dagen half zeven en kwart voor negen. danks de pijn door. Hij zou op „Bouw- lust" eens even laten zien, dat hij niet voor één gat gevangen was. 's Middags, na het eten, toen Blauw- boer en de knecht een uiltje knapten, stopte Broeksma een pijp en liep naar buiten. Wim volgde hem. „Hoe laat was je van plan om naar huis te gaan?" informeerde Broeksma. „Naar huis?" herhaalde Wim ver baasd, „ik ga helemaal niet naar huis. Je hebt toch ook wel door de radio gehoord, dat iedereen zoveel mogelijk op de plaats zijner inwoning moet blijven?" „Dat is allemaal goed en wel," ant woordde Broeksma, „maar ik heb thuis vrouw en kinderen en ik vind het niet verantwoord om ze in deze dagen langer alleen te laten. Ik ga vanmiddag naar Mokum. Hoe ik er kom, ik kom er". (Wordt vervolgd). Plaatselijk Nieuws. Oostburg Jaarvergadering Onder voorzitterschap van dhr. J. Mijs kwam de Vereniging „De Am bachtsschool voor Oostburg en Om streken" vorige week in hotel „De Eenhoorn" in jaarvergadering bijeen. De notulen der vorige op 12 Febr. t954 gehouden vergadering werden ongewijzigd vastgesteld. De heren Iz. A. Brakman, Ir. I. van Sandick en J. W. A. Trapman resp. Oostburg, Oostburg en Aardenburg, welke als bestuurslid aftredende waren, werden herkozen. De exploitatierekening 1954 voor de dagschool werd goedgekeurd. Aan in komsten en uitgaven sloot deze reke ning op een bedrag van f 97.961,05. De exploitatierekening avondschool welke aan inkomsten en uitgaven sloot op een bedrag van f 9514,38 werd eveneens door de vergadering goed gekeurd. De begroting 1956 voor de dag school werd aangenomen en sluit aan inkomsten en uitgaven op f 114.846,44; de begroting 1956 voor de avond school, welke sluit aan inkomsten en uitgaven op f 10.760,52, werd even eens vastgesteld. Evenals vorige jaren was ook thans weer een uitgebreid en overzichtelijk jaarverslag verschenen, onderverdeeld in de diverse onderdelen, zoals bestuur, leden en begunstigers, gebouwen, on derwijs, personeel, enz. Aan het jaar verslag ontlenen wij o.m. dat de heren J. Mijs, voorzitter en J. A. van Baal, vice-voorzitter op 20 October tijdens een gecombineerde bestuurs-personeels- vergadering werden gehuldigd wegens hun 30-jarig jubileum als bestuurslid. Eind 1953 waren er 112 leden en 5 begunstigers, aan het einde van 1954 waren de cijfers resp. 102 leden en 5 begunstigers. Met betrekking tot de gebouwen spreekt het verslag over de ontvangen goedkeuring tot het uitbrei den van de bestaande rijwielstalling, terwijl eveneens goedkeuring werd ont- vargen tot het bouwen van een z.g. bouwloods. Aan beide goedgekeurde werken werd nog geen uitvoering ge geven in verband met de invoering van een 3-jarige cursus. Bij invoering hiervan is uitbreiding van het bestaande gebouw noodzakelijk met 2 leslokalen, 1 gymnastieklokaal en 1 handvaardig heidslokaal. Alle genoemde werken kunnen dan onder 1 bestek uitgevoerd worden. De uitbreidingsplannen zijn bij het departement in verre staat van voorbereiding. Op 30 Maart verkregen 13 timmer lieden en 27 bankwerkers een getuig schrift; naar de tweede klasse werden bevorderd 11 timmerlieden en 31 bank werkers; 3 timmerlieden en 15 bank werkers werden niet gediplomeerd of bevorderd. Per 1 April begon de nieuwe cursus met in de ie klasse 14 timmerlieden en 53 smeden-bankwer kers, terwijl de tweede klasse 13 tim merlieden en 42 smeden-bankwerkers had. In de periode I April31 Dec. 1954 vertrokken 10 leerlingen en kwa men er 10 nieuwe leerlingen bij. Wat betreft de avondschool verkre gen op 30 Maart 1954 1 metselaar, 14 timmerlieden, 13 smeden-bankwer kers, 3 automonteurs, 1 schilder en l meubelmaker het diploma. Op I Oct. werd de nieuwe cursus avondschool aangevangen met 93 leerlingen. Na 1 Oct. bedankten 11 leerlingen en mel den zich 16 nieuwe, zodat per 31 Dec. 1954 98 leerlingen de avondschoolles sen bezochten. Voorts wordt overwogen een top klasse landbouwwerktuigen in te stel len, dit voor de leerlingen na twee jaar machinebankwerken, teneinde te voldoen aan de eisen door de voort schrijdende mechanisatie in de land bouw gesteld. Z. P. M L J .G. De Z.P.M. en L.J.G., afdeling Oostburg, hielden Zaterdagavond in hotel „De Vuijst" hun jaarlijkse ont spanningsavond. De voorzitter van de L.J.G., de heer I. Risseeuw, heette in het bijzonder welkom de besturen van de Z.L.M., „Ceres", de Bond van Plattelandsvrouwen en de algemeen voorzitter van de L.J.G., de heer M. C. Risseeuw. Voor de pauze werd een bont pro gramma afgewerkt. De flluitist, Sjaak Nortier, het zangkoortje en de spelers van de klucht „Op staande voet", heb ben goede prestaties geleverd. Na de pauze werd het toneelspel opgevoerd „Spel met een droom", het welk zeer goed werd vertolkt. De heer I. Risseeuw dankte aan het einde van de avond allen, die hadden medegewerkt om deze te doen slagen. St. Kruis Muziekuitvoering. In de zaal van de heer G. Paridaen gaf de muziekvereniging „E.N.Z.K." Zaterdag en Zondag j.l. haar jaarlijkse winterconcert. Nadat enige marsen ten gehore waien gebracht, werd het toneelstuk in drie bedrijven „De ver schoppeling" opgevoerd. Er was ook een mooie verloting. De avond werd besloten met een gezellig bal, verzorgd door het orkest „Pierre Leenhouts" uit Oostburg. De zaal was stampvol. Schoondijke Ouderavond, Vrijdag werd in hotel „De Zwaan" de jaarlijkse ouderavond van de Rijks- landbouwwinterschool gehouden. Na een welkomstwoord van de voorzitter van de commissie van toezicht, de heer M. J. Verbrugge, burgemeester van Waterlandkerkje, gaf deze de verdere leiding van de bijeenkomst over aan de directeur der school, de heer L. van Dijk. Deze sprak er allereerst zijn voldoening over uit, dat de leeraar, de heer A. P. de Roo, die door lang durige ernstige ziekte zijn werk niet kon waarnemen, zover hersteld is, dat hij deze ouderavond kon bijwonen en binnenkort zijn lessen weer zal kunnen hervatten. Spreker bracht vervolgens dank aan de verschillende leerkrachten van zuster- en andere onderwijsinstel lingen, die tijdens de afwezigheid van de heer De Roo de lessen hebben ge geven, inzonderheid aan de heer Ir. J. Versteeg, directeur van de R.L.W.S. te Goes en de heer P. de Rijk, hoofd L.L.S. te Schoondijke, beiden in deze vergadering aanwezig. Na een gedetailleerd verslag over de gang van zaken aan de school, werd door de heer L. C. C. Cammaert uit Sasput namens de commissie voor het nazien van de boeken op geestige wijze rapport uitgebracht over de situatie van het ouderfonds. De heer Van Dijk hield daarna een boeiende rede over de waardering van het platteland, vroeger en nu. Aan de hand van uitgebreide historische ge gevens toonde spreker aan, hoe de ontwikkelingsgang is geweest en wees hij op het vele, dat ten goede is ver anderd. Na de koffiepauze, waarin de ouders de leerkrachten over hun jongens kon den raadplegen, werd een serie interes sante en leerzame films gedraaid, die bij alle aanwezigen zeer in de «maak vielen. Aan het slot van de avond bracht de heer Verbrugge dank voor het ge- bodene op deze geslaagde ouderavond. Uitvoering O.L.S. Zaterdagavond gaven de leer lingen van de openbare lagere school te Schoondijke hun tweede uitvoering in dit winterseizoen, in hotel „De Zwaan". Onder leiding van de onder wijzers, de heren J. Fremouw en J. Isaacs verzorgden de kinderen van de tweede tot en met de vijfde klas een afwisselend programma van toneel, muziek en zang. Vooral ook de décors waren zeer goed verzorgd. Het optreden van de jeugdverkeers- brigade viel eveneens zeer in de smaak. Burgemeester Van Rosevelt was zeker de tolk van alle aanwezigen, toen hij aan het einde zijn bijzondere waardering uitsprak voor het gebodene. Zondag 27 Febr. 14.30 u. Salome pl de Telefoon 19.30 u. Gala De lustige weduwe

De Schakel | 1955 | | pagina 2