V K B Slagerij De Jonge FantastischFantastisch Cosluum of Manlelcosiuum VERSPRILLE's Kledingbedrijf tegen de laagste prijs Bouwplicht Dagmeisje Kon. Nederlandse Schouwburg te Geul. Stadstheater - Brugge Koninklijke Opera te Gent Voor Familiedrukwerk: firma SMOOR DE HULSTER, Breskens. WENST U EEN dat aan alle eisen voldoet, zoals afwerking, pasvorm, kwaliteit en Kom dan eens bij ons zien. Of mogen wij U zonder enige verplichting eens bezoeken Breskens, tel. 130- Groede, tel. 66 nog een extra-prijs werd toegekend. Ook de vereniging behaalde op het bondiconcours te Zuidzande een ie prijs en een extra-prijs. Voorts geeft het grote aantal leerlingen alle reden tot tevredenheid. Uit het financite, verslag van de penningmeester bie k. dat er een batig saldo is van f 30,09. De voorzitter bracht vervolgens dank aan de secretaris en penningmeester voor het vele werk door hen verricht en ook aan de leden van de kascom- missie, de heren J. Luteijn en J. van Belois, voor het controleren der be scheiden. Tot nieuwe leden van de kascommissie werden benoemd de heren L. Verberkmoes en J. Herman. Vervolgens was aan de orde be stuursverkiezing. Aftredend waren de heren J. Visser-van Lare en I. de Hulster, terwijl er twee vacatures waren, n.l. door het overlijden van de heer J. Keijmel en het reeds in het begin van het vorig jaar bedanken van de heer J. Jansen. Na gehouden stemming bleek dat de aftredende bestuursleden, de heren Visser en De Hulster waren her kozen, en als nieuwe leden waren ge kozen de heren Z. Risseeuw en Iz. Faas. Van de rondvraag werd slechts door een enkel lid gebruik gemaakt, waarna de voorzitter onder dank voor de op komst, de vergadering sloot. Ontspanningsavond. Om de band onderling te verstevi gen, geeft de voetbalvereniging „Bres kens" weer haar jaarlijkse ontspan ningsavond en wel op Zaterdag 19 Februari a s. De v.v. Breskens beschikt thans weer over een prachtige beker- en medaille- kast welke is opgehangen in het club lokaal bij de heer Anton Roest. Hier in prijken de nog uit het puin geredde medailles, alsmede de na de bevrijding gewonnen tropheefin. Schoondijke Vergadering Varkensverzekering. Dinsdagavond had in het café Wijf fels alhier de jaarvergadering plaats van de Varkensverzekering „Eendracht". Uit de rekening en verantwoording bleek, dat er een goed slot was van f 5345,45. Besloten werd het inleggeld te bepa len op f 5,- per lid en de contributie op f 5,- per varken. De aftredende bestuursleden, de heren H. Brakman, Abr. v. d- Meulen en J. Jansen, werden herkozen, terwijl in de vacature van C. Boekhout werd geko zen de heer Iz. Boeije te Sasput. Op 31 December 1954 bedroeg het aantal leden 171 met 226 verzekerde varkens. Nleuwvllet Lezing Woensdag 23 Febr. a.s. zal des avonds om zeven uur Ir. Vis een le zing houden in de ..Stadsherberg" al hier over de electrificatie van de on rendabele gebieden. Raadsvergadering. De raad der gemeente Nieuw- vliet kwam vorige week in openbare vergadering bijeen onder voorzitterschap van burgemeester J. C. Everaars. Tijdens deze vergadering vestigde de voorzitter de aandacht op hetgeen in het afgelopen jaar tot stand is ge bracht. Spr. betreurde het zeer, dat de voorgenomen electrificatie van de Henricuspolder door de weigering van de gemeente Oostburg hierin financieel bij te dragen, nog niet ter hand ge nomen kan worden. Veel te weinig gevallen van woningverbetering met Rijks- en gemeentelijke steun kwamen tot stand; twee gevallen moet men te gering achten als men bekijkt, hoe veel woningen voor deze woningver betering in aanmerking komen. De voorzitter meende dat deze geringe activiteit toe te schrijven is aan te weinig voorlichting in deze. Als ge volg van de zeer geringe bouwvolume is de verdere bouwactiviteit dienover eenkomstig geweest. Voor zomerhuisjet is er vrij veel belangstelling geweest, maar wegens het ontbreken van vast omlijnde plannen met betrekking tot de verhoging der dijken in bet kader aangeboden, te vervullen in da ge meente Biervliet. Brieven onder nr. 526 aan het bureau van dit blad. gevraagd tegen 1 Maart e.swegens vertrek van de aanwezige naar de ver pleging, bij TH. DE WITTE, Breskens, Dorpsstraat 36 - Telefoon 174. 4 borden geurige pittige soep, klaar in 3 min., voor 25 cent met de nieuwe MERGSTAAF Een half pond gestoomde ham 120 ct. gekookte worst 60 ct. boterhamworst 72 ct. Voor Iets fijns op het gebied van vlees Is het Breskens Mercuriusstraat Telefoon 245 van het Deltaplan zijn nog geen ver gunningen afgegeven kunnen worden. In de toekomst zal verbouwing van het gemeentehuis onder ogen gezien moeten worden. Van de Min. van Wederopbouw is bericht ontvangen, dat de grond van dhr. P. J. Cruson aan de Dorpsstraat werd onteigend. Besloten werd ge noemde grond aan J. P. Wille voor dezelfde prijs uit te geven waarvoor deze aan de gemeente wordt overge daan. Van het Prov. Bestuur was bericht ingekomen, dat de Kroon de veror dening op de begrafenisrechten heeft goedgekeurd. In de verordeningen op de straat belasting en de rioolrechten werden enkele wijzigingen aangebracht, dit naar aanleiding van enkele opmerkin gen van G.S. Genoemde verordeningen zullen opnieuw ter goedkeuring aan de Kroon worden toegezonden. Afgewezen werd het verzoek van de Kamer v. Koophandel om gemeentel, subsidie voor de in te stellen helicop- terdienst Sluiskil-Rotterdam. Eveneens werden de subsidieaanvragen van de Prov. Bond „Het Wit Gele Kruis," het Humanistisch Thuisfront en de Stichting R.K. Vlassersscholen afgewe zen op grond van de gemeentefinanciën. De raad kon zich accoord verklaren met het voornemen van G.S., de 6 pCt. salarisverhoging toe te passen op de wedden van de Gemeentesecretaris sen, ontvangers en ambtenaren v. d. burgerl. stand en op de jaarwedden van de wethouders, dit met ingang van i Jan. 1955- Op diens verzoek werd aan dhr. C Timmerman, onderwijzer aan de o.l school, eervol ontslag verleend op een nader door B. en W. vast te stellen datum, vermoedelijk is dit i Maart a.s. Dhr. Boven uit Middelburg werd in diens plaats als onderwijzer aan ge noemde school benoemd. De raad besloot 8 lichtmasten te laten plaatsen met T-L-verlichting. Verder werd besloten nogmaals aan te dringen bij de Pzem op de aanslui ting van de Kuststrook op het electrici- teitsnet. Bij het Prov. Bestuur en de Prov. Waterstaat zal de dringende noodzaak onder de aandacht gebracht worden om langs de Prov. wegNieuw- vliet-Groede-Buitenlust een fietspad aan te leggen. De begroting werd gewijzigd mede voor de aanschaf van een duplicator. Namens de raad dankte de heer A. Brakman de voorzitter voor al hetgeen deze in het belang van de gemeente in het afgelopen jaar heeft gedaan. Groede Vrouw en Wereld Gebedsdag Vrijdag 25 Februari des avonds om half acht zal in de Luth. kerk alhier de Vrouw en Wereld Gebedsdag gehouden worden. Liturgiën voor deze dienst zijn aan de kerk verkrijgbaar. Retranchement Uitvoering. In de zaal van Wed. de Voldere gaf de toneelvereniging „Cadzandria" uit Cadzand een prachtige uitvoering van „Vandaag en Morgen," toneelspel in 3 bedrijven. Het geringe aantal toe schouwers, oorzaak van de sneeuwval, heeft dan ook volop meegeleefd met het spel. In de pauze was er een ver loting en een gezellig bal, verzorgd door Pierre Leenhouts en zijn orkest, besloot de avond. Oostburg Gisteravond gaf in hotel „De Eenhoorn" de afd. Oostburg v. Volksonderwijs een uit voering voor haar leden. De zaal was goed bezet. De toneelvereniging '„Thalia" uit Breskens voerde met veel succes het toneelstuk op in 3 bedrijven „De dominee van Urk". Dit stuk werd tevens beoordeeld door de jury van het Landjuweel. In de pauze was er een zeer goed geslaagde verloting en sprak de heer P. Vermeulen uit Cadzand een propagandawoord voor „Volks onderwijs". Wegens ziekte van de voorzitter, de heer M. Hoste, opende en sloot de heer Gossije deze avond en bood „Thalia" een taart aan. Groede Uitvoering O. L. School. In zaal Beun had de jaarlijkse uit voering plaats van de O. L. School, waar ook aanwezig was het college van B. en W. De voorzitter van „Volksonderwijs", de heer J. de Smit, sprak een wel komstwoord, waarna de kinderen uit de laagste klassen enige toneelstukjes opvoerden. De hoogste klassen voerden het toneelstuk op „De groene hoed". De kinderen hebben zeer goed hun best gedaan en het was dan ook een mooie avond. Burgemeester Everaars sprak ook nog waarderende woorden tot het onder wijzend personeel, waarna de voorzitter deze avond sloot. Gay onden voorwerpen. Een stropdas, een wollen sjaal, een motorkap (scherm), een sigarettenaansteker, een glacé handschoen, een gummilaars. Inl. Postcommandant Rijkspolitie te Groede. Zondag 20 en Donderdag 24 Febr. „EEN FEESTELIJKE DAG" Comedie van Andrew Rosenthal RegieLuc Philips Zondags te 15 en 19.30 u. Donderdags te 19.30U. Maandag 21 Februari 1955 te 19 30 u. Gala-voorstelling van „DE LUSTIGE WEDUWE" (Franz Lehar) Zondag 20 Febr. 14.30 u. Gala De lustige Weduwe 19.30 u. Salome pl. de Telefoon Woensdag 23 Febr. 19.30 u. Salome pl. de Telefoon Vrijdag 25 Febr. 19.30 u. Gala De lustige weduwe Zondag 27 Febr. 14.30 u. Salome pl de Telefoon 19.30 u. Gala De lustige weduwe Zeeuwse successen op het solistenconcourste Roosendaal Bij het Zondag j.l. te Roosendaal gehouden solistenconcours wisten de volgende West Z.-Vlamingen mooie resultaten te behalen P. A. v. d. Walle, Schoondijke, clarinet, super-afd., ie prijs met lof, 173 pnt. (hoogste aantal van dit concours). C. de Smit, IJzendijke, sax.sopr., super- afd., ie pr. met lof, 169 pnt. A. P. v. d. Walle, Schoondijke, bariton, super-afd., ie pr. met lof, 167 pnt. W. v. d. Walle, Breskens, tuba, ere- afd., Ie pr., 149 pnt. J. Anthonisse, Biervliet, bugel, afd. uitmuntendheid, ie pr. met lof, 165 pnt. P. de Jonge te Schoondijke, clarinet, afd. uitmuntendheid, ie pr., 161 pnt. J. P. Hol, Aardenburg, bomb, si b, afd. uitmuntendheid, ie pr., 150 pnt. I. F. Jansen, Schoondijke, tuba, afd. uitmuntendheid, 2e pr., 135 pnt. C. de Bliek, Schoondijke, clar.si b, 2e afd., ie pr., 153 pnt. I. J Hennekeij, Schoondijke, alto, ie afd., ie pr., 146 pnt. PREDIKBEURTEN Zondag 20 Februari Aardenburg, 10,30 uur, Ds. Blom St. Kruis, 9 uur, Ds. Blom Biervliet, 10 uur, Ds. Evenhuis Breskens, 10 uur, Ds. ten Haaft, Hoek Collecte Zuiderzeefonds 6,30 uur, Ds. van Beusekom Cadzand, 10 uur, Ds. ten Cate Groede, 10 uur, Ds. van Beusekom Hoofdplaat, 10 uur, Ds. Fijgendaal H. Doop Nieuwvliet, 10 uur, Ds. v. d. Graaff Oostburg, 10 uur, Ds. Hugo van Dalen Retranchement, 6,30 uur, Ds. van Bork Schoondijke, 10 uur, Ds. Schopenhauer Zaterdag 7 uur, avondgebed. Sluis, 9,30 uur, Ds. Groenveld St. Anna ter Muiden, 11 uur, Ds. Groenveld Zendingscollecte Waterlandkerkje, 4 uur, Wika Wasterval, gecomb. gemeente- en jeugddienst Collecte streekjeugdwerk IJzendijke, 10 uur, Ds. Blomaard Zuidzande, 10 uur, Ds. Kuijlman Collecte Reg. Commissie v. h. Zuiden Doopsgez. Gem. Aardonhurg 10,15 uur> ^)s. Vis Vrij Evang. Gemeente Breskens, 10 uur, Ds. v. d. Vrie Nieuwvliet, 10 uur, Ds. Karelse Retranchement, 2,30 uur, Ds. Karelse Cadzand, 6 uur, Ds. v. d Vrie Geref. Kerk Breskeai- 10,30 en 3 uur, Ds. Verschoor, Vlissingen Ev. Luth. Gemeente Groede, 10 uur, Mej. L. Visser, Utrecht R.K. Parochie H. Barbara te Breskens Zondag 20 Februari Zondag Quinquagesima Eerste H.Mis om half 8. Hoogmis om 10 uur. 's Middags om half 3, Lof In de week H. Mis om half acht. Woensdag: As-Woensdag, begint de4o-daagse vasten. Om kwart over zevenas-wijding en uitdeling as-kruisjes Zaterdagavond om 7 uur Lof

De Schakel | 1955 | | pagina 3