BRILLEN BOBBE -J KONINKLIJK BEZOEK Land- en Tuinbouw CIRKELGANG ,/®e ^rülemaefier" Onbewaakte overweg in de Rijksweg Goes-Middelburg REGENMANTELS f 34,75 DE SCHAKEL ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WEST ZEEUWSCH-VLAANDEREN 10e Jaargang Nummer 525 Vrijdag 11 Febr. 1955 Drukkers-UitgeverijFirma SMOOR <S DE HULSTER - Dorpsstraat 10 - BRESKENS - Telefoon 27 - Giro 358296 Verschijnt iedere Vrijdag Abonnementsprijs: f 1,10 per kwartaal; franco per post f 1,25 Prijs der advertentiën: 10 cent per m.m.; bij abonnement korting Advertenties met „brieven onder nr. of bij ons te bevragen" 10 cent extra, Onze zo algemeen gewaardeerde Prim Bernhard heeft blijkbaar een „concur rent" gekregen Koning Phoemipol van Siam namelijk gaat de laatste tijd ook veel op reis en volgt met grote belang stelling de industrieCle ontwikkeling van zijn mooie land. Op de foto inspecteert de jonge vorst een proefstation voor pluimvee, waar men er in is geslaagd, jonge kippen pijnloos te vaccineren tegen de z.g. Newcastle-ziekte, die in Siam een epidemisch karakter heeft gekregen. Tweede van rechts Dr. Lancaster, een Engels deskundige, die de leiding heeft bij de bestrijding. Geld en materiaal werden verstrekt door de voedsel- en landbouwkundige afdeling van de orga nisatie der verenigde naties. J. P. de Klerk. Een belangrijke demonstratie. Het was kort geleden voor de 28e keer dat een grote demonstratie van trekkers en bijpassende grondbewer kingswerktuigen in Frankrijk werd ge houden. Er waren niet minder dan 300 trek kers, verdeeld over 70 merken. Begrijpelijk was voor deze demon stratie een zeer groot terrein nodig. Het is onmogelijk om in dit korte artikel een omschrijving van deze groots opgezette demonstratie te geven we moeten ons dan ook bepalen om het FEUILLETON Een Westfriese roman door MAARTJE ZELDENRIJK as „Maar U moet toch een beloning hebben voor Uw moeite!" vond hij. Ze vleide zich achterover met de handen onder het hoofd en keek hem lachend aan. „Nee hoor, dat wil ik beslist niet. Als vader het hoorde, zou hij maar wat kwaad zijn. Hij vond toch al dat buurman veel te weinig betaalde voor Uw eerste schilderwerk". Wim keek op haar neer en op dit ogenblik drong het pas goed tot hem door, dat Jannie een knap meisje was. Zoals ze daar naar hem lag te kijken, de goed gevulde armen onder haar hoofd, terwijl enkele haarpieken over het gladde voorhoofd bewogen werden door een zwak windje, dat langs hen woei. En dan die volle blozende wan gen net twee appels. Goeie genade, nieuwste en het belangrijkste te be spreken. Speciaal geldt dit de wieltrekkers met vierwielaandrijving. De laatste jaren zijn er verschillende fabrieken in Frankrijk welke zich op de constructie van de trekker met vier even grote wielen toeleggen. Hierdoor verkrijgt men een goede gewichtsverdeling over voor- en achter as. De motor wordt zoveel mogelijk naar voren gebracht. Hoewel een dergelijke trekker aan merkelijk duurder is, blijkt deze vooral op zware gronden waar veel hakvruch- ten worden verbouwd, zeker voordelen zou ze nijdig zijn als hij haar een zoen gaf? „Maar ik wil toch dat U een belo ning van me aanneemt voor de moeite die U zich getroost hebt," hield hij hardnekkig aan. „In ieder geval geen geld en ook geen cadeautje," besliste ze en Wim hoorde in haar stem, dat dit geen tegenspraak duldde. En toen hij niet antwoordde, vervolgde ze: „Misschien doet zich nog wel eens een gelegen heid voor, dat U mij op de een of andere wijze een dienst kunt bewijzen". „Nee, dan blijf ik schuldenaar," antwoordde hij koppig „en dat wil ik ook niet. Maar ik weet wel een andere beloning, die ik graag wil geven". Ze richtte zich half op en keek hem nieuwsgierig, niet-begrijpend aan. „Zo? En wat is dat dan?" „Dit," zei hij, opeens ongewoon zacht en voor het meisje zich kon realiseren wat er gebeurde, had Wim zich over haar heengebogen en zijn lippen op de hare gedrukt. Maar on middellijk daarna schrok hij van zijn OOSTBURG te bezitten. Vooral is deze wieltrekker van be lang met het oog op behoud van een goede bodemstructuur. Immers hoe minder slip hoe minder kans op struc- tuurbederf. Bij vierwielaandrijving komt slippen practisch niet voor, zodat dit een van de beste middelen is om slip te voor komen. Ongetwijfeld is een dergelijke demonstratie van groot belang, temeer daar de kwestie van aantasting van de grondstructuur door de trekker in het middelpunt van de belangstelling staat. Verplichte voorjaars-stieren- keuringen in West Z.-Vl. Maandag 21 Februari Breskens, 10,15 uur, café De Milliano. Hoofdplaat, 11 uur, Gemeentehuis. Biervliet, 13 uur, café Oubrie. IJzendijke, 14,30 uur, Markt. Waterlandkerkje, 16,30 uur, Dorp. Dinsdag 22 Februari Schoondijke, 9,30 uur, C. Wijffels. Zuidzande, 10,45 uur> Muziektent. Cadzand, 11,30 uur, Wed. v. Iwaarden. Retranchement, 14 uur, Muziektent. Nieuwvliet, 16 uur, café Cornelis. Groede, 17 uur, Gemeentehuis. Woensdag 23 Februari St. Kruis, 8 uur, Ed. Blondeel. Eede, 9 uur, Wed. Blondeel. Aardenburg, 10 uur, café Cuelenaere. Sluis, 14 uur, Beestenmarkt. Oostburg, 15,30 uur, Ledelplein. A.N.W.B. sttlt beveiliging voor. In de Rijksweg Goes-Middelburg be vindt zich nabij 's Heer Arendskerke een onbewaakte overweg, waar reeds enkele malen een auto tegen een trein is opgebotst. Op dit punt passeren ech ter uitsluitend tijdens de suikerbieten campagne treinen, daarbuiten slechts zeer sporadisch. Daar er echter wel degelijk een gevaarlijk element aan wezig is, heeft de A.N.W.B. voorge steld het treinpersoneel opdracht te brutaliteit. Goeie genade, stel je voor, dat ze kwaad wordt en het thuis ver telt dan heb ik kans dat de boer me vanavond nog de deur uitschopt en dan ben ik m'n baan bij Zwarts ook nog kwijt misschien Nu zou ze wel opspringen en nijdig weglopen Misschien kreeg hij wel een draai om zijn oren Maar dit alles gebeurde niet. Nadat ze gekust was sloot ze de ogen en zuchtte. Toen opende Jannie ze weer en keek de jongen aan, terwijl er een begin van een glimlach op haar ge zicht, dat enigszins rood geworden was, kwam. Hij schepte moed. Het viel blijkbaar nogal mee. „Ben ben je nu niet boos?" vroeg hij, voor het eerst haar tutoyerend. Nu lachte ze, zodat de befaamde kuiltjes weer in haar wangen kwamen. „Och nee," antwoordde ze zacht, „een zoen „Dus als ik het nog eens deed, liep ik de kans een oplawaai te krijgen?" Ze viel weer achterover in het gras en rekte zich uit. „Misschien," ant Wij konden beslag leggen op een fabiiekspariij Deze regenmantels zijn geheel dubbel van prima Zwitserse popeline vervaardigd. Apart model mei grote ronde kraag in de kleuren zwart- bordeaux- R.A.F.-kleur en pe trol. De normale verkoopprijs van deze prima dubbele regen mantels is t 49,50. Wij kunnen U deze thans aan bieden voor de exceptionele prijs van zolang er voorraad is. Ook voor uw regenkleding Eerst kijken bij UW MODEHUIS COOSJE BUSKENSTR. 63, VLISSINGEN De bus van boot en trein stopt voor onze zaak geven het wegverkeer tijdig te waar- «chuwen voor een naderende trein, door middel van een rode vlag of een rode lantaarn. Het is nl. gebleken dat de fluitsig nalen van de machinist vaak niet waar neembaar zijn voor de automobilisten, daar de locomotief ver van de overweg verwijderd is als de lengte van de trein groot is, terwijl de weg dan toch ge blokkeerd is. Hoeveel radioluisteraars telt Nederland? Het aantal aangegeven radio-ontvang toestellen in Nederland bedroeg per I Febr. 1955 1.976.139 tegen 1.963.894 op 1 Jan. 1955. Op I Jan. 1955 waren er 508.381 aangeslotenen op het Rijks-radiodistri butienet tegen 505.232 op 1 Dec. 1954 woordde ze uitdagend. „Je zou he kunnen proberen Dat hoefde ze geen tweede keer te zeggen, want binnen een seconde had hij zijn armen om haar heen geslagen en zoende hij haar opnieuw en toen nog eens en toen nog een keer Tot ze er genoeg van kreeg. Zacht, maar beslist werkte ze zich uit zijn omhelzing los en ging rechtop zitten. „Nou," zei ze tenslotte, trachtend haar kapsel weer in orde te brengen, „je durft het hoor. Het is van het ene uiterste in het andere". Hij keek haar een beetje beschaamd aan. „Ik weet zelf niet hoe ik daar op eens toe kwam," verontschuldigde hij zich. „Weet je, jij bent altijd zo vrien delijk tegen me geweest van de eerste dag af dat ik bij jullie werkte. Ik heb je al lang bewonderd, maar vanavond, toen je zo naast me lag, kreeg ik op eens een neiging om je te zoenen". „En dat deed je dan ook maar met een op gevaar af, dat ik je daarvoor een tik om je oren zou geven". „Ja, dat dacht ik ook toen ik je de

De Schakel | 1955 | | pagina 1