DE SCHAKEL Raadsvergadering te Breskens Koninklijke Opera te Gent StadstheatêT- Brugge Kon. Hederlandse Sctipuwliurg ie Sent. No. 514 Vrijdag 26 November 1954 (Tweede blad.) De raad der gemeente Breskens kwam gisteravond in vergadering bijeen. Afwezig was de heer A. J Vermeulen. Bij de ingek. stukken en mededelingen was ook een schrijven van Ged. Staten van Zee land, waarbij de presentievergoedingen voor de leden van de gemeenteraad werden vast gesteld op f io,- per lid per bijgewoonde vergadering. Er wordt accoord gegaan met een door Ged Staten vast te stellen herziening der jaarwedden voor de gemeente-secretaris en de gemeente-ontvanger. Bovendien zal aan deze functionarissen en tevens ook aan het andere gemeentepersoneel een voorschot wor den verstrekt op de loonsverhoging van 6 pCt. over het 4e kwartaal van 1954. De lopende crediet-overeenkomst met de Bank voor Ned. Gemeenten, krachtens welke het mogelijk is om gelden in rekening-cou rant op te nemen tot een maximum van f 75.000,- wordt voor het jaar 1955 verlengd. Aan het door het gemeentepersoneel inge zamelde bedrag van één uurloon in het kader van de hulpactie vluchtelingen zal van ge meentewege eenzelfde bedrag worden toege voegd. De exploitatie-uitgaven over 1953 van het openbaar gewoon lager onderwijs worden als volgt samengesteld: a bedrag der werkelijke uitgaven f 4252,02; b. bedrag van het be schikbaar gestelde bedrag i.v m. het gemid deld aantal leerlingen f 4810,74. De overeen komstige vergoedingen voor het bijzonder gewoon lager onderwijs worden als volgt sa mengesteld: 1. School met de Bijbel: abe drag der vergoeding f 2983,24; b bedrag der voor vergoeding in aanmerking komende uit gaven: f 129669; 2. R K. lagere school: be drag der vergoeding f 1090,72; bedrag der voor vergoeding in aaamerking komende uitgaven f 1060,56. Voor het doortrekken van de weg Weijk- manlaanVogelenzang worden B. en W. ge machtigd de alsnog benodigde grond aan te kopen. Bij dit agendapunt merkt de heer van de Velde op, of het niet mogelijk is de achter de huizen aan de Vogelenzang (Noord zijde) liggende grond aan te kopen en daar een behoorlijk achterpad te leggen. De voorziter antwoordt, dat de onderhan delingen over de aankoop van deze grond reeds geruime tijd gaande zijn. Tevens zal zo nodig de sloot worden aangekocht, die ligt achter de woningen aan de Oostzijde van de Dorpsstraat vanaf de Wed. Manneke in de richting van Vogelenzang, om daar ter plaatse een achterpad te leggen. Hierna komt de bouw van een nieuw ge meentehuis aan de orde. Het nieuwe ge meentehuis zal verrijzen aan de Grote Kade naast de toegang tot het Oranjeplein. De bouwkosten van het opgemaakte ontwerp worden geraamd op f 325.000.-, exclusief kosten van meubilering, stoffering en tuin aanleg. Raamt men deze uitgaven op f 25000,- dan komt men aan een bedrag van f 350.000,-. Dit bedrag achten B. en W. aan de hoge kant. Een bedrag van f 300.000,- vinden zij verantwoord. Dit bedrag zal gevonden kun nen worden uit een daartoe gekweekte re serve van f 170.000,- en een aan te gane geldlening van f 130000,-. Mevr. Niermans-Gossije vraagt zich af, of het wel verantwoord is een dergelijk gebouw neer te zetten, gezien de onzekere omstandig heden, o.m. in verband met de plannen voor een nieuwe veerhaven. Dhr. v«ur üostpnbrugge is optimistischer ge stemd en ondersteunt het voorstel van B. en W. Dhr. Cambier trekt in twijfel of op het ingediende plan een bedrag v. f 50.000,be zuinigd zal kunnen worden. De voorz. zegt, dat mocht dit niet kunnen, de plannen op nieuw aan het oordeel van de raad onder worpen zullen worden. Het volgende kapitaalswerk, dat hierna aan de orde komt is de bouw van een gymnastiek lokaal t.b.v. het onderwijs in de lichamelijke oefening aan de 3 lagere scholen, de turn vereniging en de voetbalvereniging. Een der gelijke gebouw zal denkelijk een uitgaaf ver gen van f 75.000,Deze kosten zullen be streden kunnen worden uit de reserves. Dhr. Goethals zou de bouw van een gymnastiek lokaal willen combineren met de bouw van een goed geoutilleerd verenigingsgebouw, waaraan ook grote behoefte bestaat Van de zijde van burgemeester en wethouders wordt dit voorstel niet uitvoerbaar geacht. De bouw van een aan de eisen voldoend verenigings gebouw blijft evenwel de aandacht houden van het college van B. en W. Het laatste kapitaalswerk, waarvoor in deze vergadering de aandacht van de raad wordt gevraagd, is de bouw van een badhuis. Aan een dergelijke inrichting bestaat in deze ge meente reeds lang behoefte. Nu de plannen van de ver. Het Groene Kruis, om een bad huis te bouwen niet tot uitvoering konden komen om verschillende redenen, zal het ge meentebestuur zelf de bouw ter hand nemen. Hiervoor wordt aan de raad een crediet gevraagd van f 50 000,hetwelk geput zal worden uit de reserve Ondernemingsbelasting. De raad kan zich ook met dit voorstel unaniem accoord verklaren. Dhr. Goethals merkt naar aanleiding van de bouw van het badhuis op, of de functie van badmeester bij het badhuis niet gecombineerd kan worden met die van badmeester aan de zweminrichting. De voorzitter betwijfelt dit. BURGERLIJKE STAND Gemeente SCHOONDIJKE over de maand October 1954 GEBOORTEN: 14, Josephus Francis- cus, zn van P. L Vermue en van G- M. de Cock HUWELIJKENGeen. OVERLIJDENGeen INGEKOMEN8, Wed. S. M. van der Hooft-de Bruijne en gezin, van Bier vliet naar Kon. Julianastraat 16; 21, C. Ploegaert en gezin, van Philippine naar W 70. VERTROKKEN4. E. Bakker, van O 2 naar Middelburg, Herenstraat 43; 6, I. A. Verkruijsse, van W II 2a naar Zuidzande M 131; 9. O. Marsille-KIein en gezin, van Mo.itfoortstraat 8 naar Putte, Nieuwstraat 40; 19, A. I. Sa lome, van Lange Herenstraat 18 naar Utrecht, Balistraat 59; 21D. C. Scheele en echtgenote, van Pr. Beatrixstraat 18 naar IJzendijke C 6; 27, J. de Man, van v. d. Slikkestraat 19 naar 's-Gra- venhage, Valkenboskade 126; 28, A. Salomé en gezin, van Lange Herenstr. 18 naar Oostburg, Zuidzandsestraat 44. Zondag 28 November 14.30 u. „Othello" 19 30 u. „De Bedelstudent" PREDIKBEURTEN Zondag 28 Nov. Aardenburg, 10,30 uur, Ds. Blom Oecum. dienst in Doopsgezinde Kerk Collecte instuif St. Kruis, 9 uur, Ds. Blom Biervliet, 10 uur, Ds. van Beusekom Breskens, 10 uur, Ds. v. d. Vlugt, Terneuzen 6,30 uur, Ds. van Beusekom Zangdienst Cadzand, geen opgave Groede, 10 uur, Ds. Boere H. Doop Collecte alg. chr. doeleinden Hoofdplaat, io uur, Ds. Eijgendaal Nieuw vliet, 10 uur, Ds. v. d. Graaff Oostburg, 10 uur, Ds. Hugo van Dalen H. Avondmaal Retranchement, 9,30 uur, Ds. van Bork Oogstdankdienst Schoondijke, 10 uur, Ds. Schopenhauer Zaterdag 7 uur, avondgebed. Sluis, 11 uur, Ds. van Bork Oogstdankdienst St. Anna ter Muiden, 2,30 uur, Ds. van Bork Oogstdankdienst Waierlandkerkje, 10 uur, Ds. Bergsma H. Avondmaal IJzendijke, 10 uur, Ds. Blomaard Zendingscollecte Zuidzande, 10 uur, Ds. Kuijlman H. Doop Doopsges. Gem. Aardenburg Geen opgave Vrij Evang. Gemeente Breskens, 10 uur, Er. Luteijn Nieuwvliet, 10 uur, Ds. v d. Vrie Retranchement, 2,30 uur, Ds. v, d. Vrie Cadzand, 6 uur, Br. Luteijn Geref. Kerk Breskens 10 en 3 uur, Ds. van Mechelen, Oostburg Ev. Luth. Gemeente Groede, 10 uur, Ds. Scharten, Rotterdam H. Avondmaal R.K. Parochie H. Barbara te Breskens Zondag 28 November Eerste Zondag van de Advent. Eerste H. Mis om half 8. Hoogmis om 10 uur. 's Middags om half 3, Adventsoefening. In de weekH. Mis om half 8. Dinsdagfeestdag H. Apostel Andreas Zaterdag feestdag H. Barbara. Zaterdagavond om 7 uur Lof Zondagsdienst doktoren. Breskens. Groede, Schoondijke Zondag 28 November 1954 Dr. Eggink, Schoondijke, tel. 6 Aardenburg, Oostburg: Dr. de Bruijckere, Oostburg, tel. 60 Zondagsdienst Centrum Kraamzorg West Z.-VI. Zondag 28 November 1954 Zr. de Graag, Groede, tel. 52 Maandag 29 November te 19.30 u. „DE BEDELSTUDENT" C. Millöcker Zondag 28 Nov. en Donderdag 2 Dec. „DONADIEU" Toneelspel van Fritz Hochwalder VertalingAnke Maris RegieMaurits Balfoort Zondags te 15 en 19.30U. Donderdags te 19.30 u.

De Schakel | 1954 | | pagina 5