BOBBE October 24 CORSETTEN i 24 October, dag der Verenigde Naties Land- en Tuinbouw CIRKELGANG ROZENOORD BOBBE BRENGT SWAGGER REGENMANTEL DEUX PIECES De schakel ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR WEST ZEEUWSCH-VLAANDEREN 9e Jaargang Nummer 510 Vrijdag 29 October 1954 Drukkers-Uitgeverij: Firma SMOOR DE HULSTER - Dorpsstraat 10 - BRESKENS - Telefoon 27 - Qiro 358296 Verschijnt iedere Vrijdag Abonnementsprijs: f 1,10 per kwartaal; franco per post f 1,25 Prijs der advertentiën: 10 cent per m.m.; bij abonnement korting Advertenties met „brieven onder nr. of bij ons te bevragen" 10 cent extra, In sommige landen wordt de 24e October elk jaar met veel enthousiasme gevierd, en zij die er door de diverse hulporganisaties (landbouw, kinderver zorging, onderwijs, algemene gezond heidszorg, enz.) de afgelopen jaren zo zeer bovenop gekomen zijn, hebben daar alle reden toe. Het is negen jaar geleden, dat de Organisatie der Ver enigde Naties in het leven werd ge roepen. De taxi-chaufleurs van Karachi (hoofdstad van Pakistan) hebben een wedstrijd voor de mooist versierde wagen (met bloemen en vlaggen). Aan hun passagiers geven zij die dag aller lei lectuur over de V. N. In Mexico heeft het overheidsperso neel de gehele dag vrij en is er een beklimming van de bergtop Popocate petl georganiseerd (bijna 6000 m. hoog) waar bovenop een jury zit uit te kijken om te beslissen wie er het eerst een vlag van de V. N. zal planten. In de negerrepubliek Liberia worden bizondere dankdiensten gehouden in kerken van alle gezindten. In verscheidene landen worden op de scholen films vertoond over het werk van de V. N. In de U. S. A. zijn daar gezellige avondjes („parties") aan vastgeknoopt. (J. P. de K.) Veenman's Agrarische Winkler Prins. Dit is het eerste standaardwerk in da Nederlandse taal, dat in encyclope- FEUILLETON Een Westfriese roman door MAARTJE ZELDENR1JK De baas meende, dat de vooruit zichten wellicht iets beter werden. „Als we maar buiten deze oorlog blijven, want daar wordt niemand iets beter van". Wim, die nooit verder geweest was dan Nieuwendam, keek zijn ogen uit toen ze door Purmerend reden. Jonge, wat een aardig stadje was dat en wat een mooie gevels hier en daar. Het zou de moeite waard zijn om ze te schilderenNou, ais er daar in de Beemster een paar mooie plekjes wa ren nam hij vast zijn schilderdoos en ezel mee, om 's avonds eens een paar uurtjes te kladderen Via de smalle Beemsterbrug reed men de droogmakerij in. Met een flinke vaart ging het de Purmerenderweg op, dische vorm het gehele gebied land-, tuin-, bosbouw en veeteelt in volle omvang behandelt. In dit prachtige werk vindt men, gemakkelijk op te zoeken door de alfa betische indeling, beknopt, overzichte lijk en duidelijk alles wat meer dan de diepte in. Druk was het hier ook al niet. Maar overal op het land was men aan het werk. Jonge, dacht Wim, dan weer links, dan weer rechts kij kend, wat een grote tuinderijen waren hier. En af en toe een boerderij. Na een paar dwarswegen gepasseerd te hebben, remde de baas opeens af. Zo, nu waren ze er zeker gauw. Ja, want de richtingwijzer werd naar rechtB uitgestoken. Wim keek nieuwsgierig, maar door de hoge bomen kon hij aanvankelijk niets wat op een huis leek ontdekken. Maar voorbij de bo men zag hij, een eind van de weg af, een grote, voor het grootste gedeelte van hout gebouwde boerderij. „Bouw- lust" heette het bedrijf. Ja, daar moest nodig eens een kwastje verf op. Dat was zeker geen overbodige weelde. Met een kalm gangetje ging men de oprijlaan over. Bij de boerderij stond een hondenhok met een vervaarlijk uit ziende bouvier er in, die nijdig baste toen de wagen naderde en nog wilder werd, toen de baas stopte en het por tier opende. De beide gezellen stapten achter if MEDISCHE Burchtstraat 13 OOSTBURG 200 specialisten hebben bijeengebracht over pl m. 25000 onderwerpen, die tezamen het gehele gebied van de agrarische werkzaamheid en wetenschap bestrijken. 3000 illustraties, waarvan een aantal in kleuren, verduidelijken de tekst. De band is berekend op intensief en lang durig gebruik. De man van de praktijk, d. i. de landbouwer, de tuinder, de fruitkweker, de zaadteler, de veehouder, de fokker, de zuivelbereider, de pluimveehouder, de imker, de houtvester en ook de specialist zal het op prijs stellen dit unieke werk het zijne te mogen noemen. Wie het eerste van de drie delen van deze agrarische encyclopedie heeft doorgenomen en de lange lijst van des kundige medewerkers heeft ingezien, komt tot de overtuiging dat hier iets groots wordt tot stand gebracht. Vorige verantwoording f 127, Van C. M. v. de B. te Aardenburg f 61,25 Totaal f 188,25 De vragen om geldelijke hulp zijn in de laatste maanden legio. In dat verband zijn we dankbaar voor boven genoemde gift. Ons fonds blijft er mee binnen de grenzen van onze aandacht. Bij de vele vragen om hulp willen wij er slechts de aandacht op vestigen het naastbij gelegen doel niet te ver geten. Het is altijd nog zaliger te ge ven dan te ontvangen. Vraagt men U veel en velerlei, wil dit tegenover „Rozenoord" niet vergeten. Namens het Bestuur, M. Maas te Biervliet - Giro 84634. F1LMNIEUWS Zaterdag 30 October zal in het Luxor Theater te Breskens worden vertoond de grootse en oerkomische film „Zet hem op, George". Weer een echte George Formby-film, waarin hij u naar hartelust laat lachen om zijn hopeloze grollen en dolle streken. Daar deze film practisch overal voor uit verkochte zalen wordt gedraaid, zijn er drie voorstellingen en wel om vier uur, zeven en negen uur. De jeugd heeft dan '5 middags toegang voor 50 cent. Zondag zal om half zeven en om half negen vertoond worden de spannende cowboyfilm „De stad des doods", met William Boyd en Rusell Hayden. Een grootse avonturenfilm, waarin Hopalong Cassidy menig spannend moment bezorgt. Aanvang der voorstellingen om half zeven en om half negen. Zwarts uit en een beetje onwennig volgden ze hem naar het achterhuis waar bij een sloot, halfvol kroos, een stevige boerenmeid melkbussen boende. In de boerderij had men zeker de wagen al zien aankomen, want in de deuropening stond een grote vrouw, kennelijk de boerin. Ze knikte vrien delijk, toen het drietal arriveerde en drukte de uitgestoken hand van de baas. „Vrouw Blauwboer, daar zijn we dan eindelijk. Het heeft wel even geduurd, maar U ziet dat ik toch woord gehou den heb, toen ik zei, dat er uiterlijk April aan begonnen zou worden". „Kom eerst maar even binnen," nodigde de aangesprokene op harte lijke toon in onvervalst Westfries uit. „De thee is al klaar". De drie mannen volgden de vrouw naar een ruim vertrek dat blijkbaar dienst deed als woonkeuken. Er werd ook gekookt. In dit vertrek zat een jonge vrouw een kous te stoppen. Ze knikte even en bloosde licht, toen na de heer Zwarts die ze blijkbaar kende, nog twee mannen volgden, maar ze de meesl verrassende kleuren en modellen van 1954 in WINTERMANTELS SWAGGERS Gabardine REGENMANTELS YERSEY DEUX PIECES Onze prijzen kunnen elke verge lijking glansrijk doorslaan. Wij brengen reeds een zéér aparte (mei groie kraag) van prima tweed mohair f 94 50 Een zuiver wollen gabardine merk grandiose in diverse aparte kleuren en modellen f 98,50 Een apart Zwitsers wollen Yersey in 5 modieuse kleuren, maten 38 i.e.m. 48 f Ons devies is prima coupe en afwerking ook in de populaire prijsklasse. Voor de kleinere beurs hebben wij de originele wollen Yersey Tweka Deux Pièces maten 38 i.m. 50 f 55,—, f 59.— en f 62.50 Voor Uw betere Damesconfectie eerst kijken bij UW MODEHUIS COOSJE BUSKENSTR. 63, VLISSINGEN De bus van boot en trein stopt voor onze zaak Zondagsdienst doktoren. Breskeru, Groede. Schoondijke Zondag 31 October 1954 Dr. Eggink, Schoondijke, tel. 6 Aardenburg, Oostburg: Dr. de Bruijckere, Oostburg, tel. 60 Zondagsdienst Centram Kraamzorg West Z.-VI. Zondag 31 October 1954 Zr. de Graag, Groede, tel. 52 ging rustig met haar werk verder. „Jannie, roep jij vader en de jon gens even, dan kunnen ze gelijk thee drinken". „Ja moeder," antwoordde het meisje, dat de kous in een mandje stopte en toen naar buiten ging. Wim, nog steeds met zijn bundeltje onder de arm, ging onwennig zitten. Wat drommel, waarom had hij zijn plunje ook niet in de wagen laten liggen? Enkele minuten later kwam de boer binnen, gevolgd door drie mannen, allen ongeveer van middelbare leeftijd. De begroeting was allerhartelijkst, want Blauwboer scheen de baas ook al goed te kennen. Nadat de thee ingeschonken was, zei de boer, een sigaar presenterend aan de drie bezoekers: „Zo, dus U gaat er dan toch eens aan beginnen?" „Ja, aanstaande Maandag, zoals ik al gezegd heb. Deze twee mensen zullen de boerderij weer eens van een nieuw kleedje voorzien. En beiden zijn ze daartoe wel in staat," voegde hij er nog aan toe, iets, dat Wim's hart deed zwellen van trots. Zo, dus hij werd al

De Schakel | 1954 | | pagina 1