Bilj artconcours haarverzorging Vloerbedekking Herenconfeciie J ongenskleding naar En voor Uw If. Vim H0I1IE Zn., Breskens A. Bondewel, Breskens Gero-Zilmeta MEISJES gevraagd uientt u kleding naar maal UMfdek nadeJit Vooral Uw en Goed nieuws voor slechthorenden Transistor-hoortoestellen Instrumentenhandel BACK naar de kappers naast de kerk haard (Emenda) boekenkast (eiken) OMER DE WITTE-Teinois - BRESKENS Heeft U nieuw gebouwd O Of gaat U verhuizen Firma TH. DE WITTE Zoon, BRESKENS Horlogerie J. Hovestadt - Breskens rfX zaak met Kleding. KnagaiL/n.Vlissingen sortermg in het kader van de ruilverkaveling. De weg is geprojecteerd tussen de Eedeweg en de Nieuweweg en gaat dwars door het bouwland, waardoor de diverse percelen allen een uitweg zullen krijgen op een verharde weg. Oostburg Muziekshow. De firma Schippers Nauta te Oostburg, Breskens en Groede, gaf gisteravond in het Ledeltheater te Oostburg een radio-, televisie- en muziekshow. Voor deze show waren gratis toegangsbewijzen uitgegeven aan een ieder die er belang in stelde De opkomst was dan ook overweldigend. Nadat de heer D. Kotvis uit Breskens een kort welkomstwoord had gesproken, gaf een vertegenwoordiger der Philipsfabrieken een opsomming van de goede eigenschappen der Philips radiotoestellen, hetwelk hij door mid del van demonstraties aantoonde. Vooral de mogelijkheden met een dubbele electrische klankkleur-regeling had ieders bewondering. Ook demonstreerde hij een tweetal prachtig uitgevoerde radio-grammofoons. Tijdens deze demonstratie, waarbij een plaat van „The 3 Jacksons" werd gespeeld, verschenen deze in eigen persoon op het toneel, waarbij ze op hun accordeons enige populaire nummers ten beste gaven. Een daverend applaus was hier voor hun beloning. Van de in de pauze geboden gelegenheid om de diverse tentoongestelde toestellen te bezichtigen en te beluisteren, werd een druk gebruik gemaakt. Na de pauze besprak de Philips-vertegen- woordiger nog de televisie-mogelijkheden, waarbij hij wees op de technisch volmaakte Philips televisie-toestellen. „The 3 Jacksons" zorgden hierbij weer voor de nodige afwisse ling. Vervolgens werd een aantal grammofoon platen onder de aanwezigen verloot, waarna het laatste optreden van „The 3 Jacksons" volgde. Het aanhoudend applaus van alle aanwezigen bewees wel, hoezeer hun optreden in de smaak was gevallen. De heer D. Kotvis sloot met een toepasse lijk woord deze in alle opzichten geslaagde show. Auto reed winkel binnen. Een 78-jarige Belgische geestelijke maakte Donderdagmiddag bij het parkeren te Oostburg een verkeerde manoeuvre en reed recht op de etalage-ramen van de firma Van der Plas af. Daar de bestuurder vol gas had gegeven, werd de grote spiegelruit inge drukt. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Jubileum. Zaterdag vierde Zr. Paula, de wijk zuster van „Het Wit-Gele Kruis" alhier haar 25-jarig professiefeest. Enige be stuursleden van „Het Wit-Gele Kruis" boden haar een paar boeken aan. In intieme kring volgde nog een klein feestje. Herdenkingssamenkomst. In verband met de tiende ver jaardag van Oostburg's bevrijding zal op Dinsdag 26 October in het Ledel theater een herdenkingssamenkomst worden gehouden. Op deze samen komst zal worden gesproken door de ken Lievegoed en ds. van Mechelen. Medewerking verlenen het Ned. Herv. Kerkkoor, het koor „Soli Deo Gloria" en het R.K. Gemengd Koor, terwijl door enkele inwoners van Oostburg het lekespel „De Drie Burgers" van Ben Albach zal worden opgevoerd. Dezelfde dag zal des morgens 01118.30 u. een krans worden gelegd bij het mo nument voor de gevallenen op de Al gemene Begraafplaats door het plaat selijk Oorlogsgravencomité. Voordracht-avond. De heer H. J. Stuvel hield Dinsdag avond in hotel „De Eenhoorn" te Oostburg een voordracht over „Het gevecht met het water". Burgemeester Hoekzema sprak als voorzitter van de plaatselijke gemeenschap een kort ope ningswoord, waarna de heer Stuvel, die als journalist en cineast alles wat rond Kruiningen gebeurde uit de eerste hand had meegemaakt, een uiteenzet ting gaf van het gigantische werk, het sluiten der gaten, waarbij voor het eerst de technische methodes zijn toe gepast. Aan de hand van plaatjes ver duidelijkte hij de opzet van het plan voor het droogmaken van Kruiningen. De hierna vertoonde film gaf een spannend relaas van de strijd tegen het water. Voor de leerlingen van middelbare scholen werd dezelfde voordracht des middags in het Ledeltheater gehouden. Donderdag vierde de districtsmonteur ie kl. van de P.Z.E.M., de heer F. Haartsen te IJzendijke, zijn 25-jarig jubileum. UtttwdCyLng, tot een bezoek aan firma BACK te Vlissingen op Donderdag 28 October a.s., van io uur v.m. tot 6 uur n.m., door lopende demonstraties van de nieuwste De laatste verbeteringen en ver fijningen aan deze apparaten worden U hier getoond. St. Jacobsstraat 27 Vlissingen Algemeen met 3 ballen van 23 Oct. t/m 7 Nov. In de IocalItelt van NOUD. v. d. HURK, Scheldekade 25, Breskens. Telefoon 73 TE KOOP: een en «en J. TER BEEK, Weljkmanlaan 1, Breskens PREDIKBEURTHN Zondag 24 Oct. Aarden&urg, 10,30 uur, Ds. Blom St. Kruis, 9 uur, Ds. Blom Biervliet, 10 uur, Ds. Eijgendaal Breskens, 10 uur, Ds. van Beusekom Bed. H. Doop Collecte Gezinszorg 6,30 uur, Ds. van Beusekom Cadiand, 10 uur, Ds. ten Cate Groede, 10 uur, Ds. Boere Gezinsdienst Hoofdplaat, 2 uur, Ds. Eijgendaal Nieuw vliet, 10 uur, Ds. v. d. Graaff Gezinsdienst Oostburg, 10 uur, Ds. van Bork Retranchement, 6,30 uur, Ds. van Bork Schooitdijka, 10 uur, Wika Wasterval Gezinsdienst Sluis, 7 uur, Ds. Blom St. Anna ter Muiden, n uur, Ds. Kuijlman Waterlandkerkje, 10 uur, Ds. Bergsma IJzendijke, 9,45 uur, Ds. Blomaard Zuidzande, 9,30 uur, Ds. Kuijlman Doopsgez. Gem. Aard®* burg 10,15 uur> Ds. Vis Vrij Evang. Gemeente Geen opgave Geref. Kerk Breskens 10 en 3 uur, Ds. Pontier, Domburg. Ev. Luth. Gemeente Groede, 10 uur, Ds. van Heest, Amsterdam R.K. Parochie H. Barbara te Breskens Zondag 24 Oct. 20e Zondag na Pinksteren en feestdag van de H. Aartsengel Raphael Missie-Zondag. Eerste H. Mis om half 8. Hoogmis om 10 u. 's Middags om half drie: Lof. In de week: H. Mis om half 8. Donderdag feestdag van de H.H. Apostelen Simon en Judas Groede Eerste verkeersles. Met de eerste verkeersles voor be roeps-chauffeurs, werd Woensdag j.l. op het gemeentehuis een aanvang ge maakt. Deie eerste les werd bijgewoond door het voltallige gemeentebestuur, waarbij burgemeester Everaars een toespraak hield. Wachtmeester A. L. van Ooyen is deze les begonnen met 25 beroeps- 1 chauffeurs uit Zeeuwsch-Vlaanderen. De aangekondigde Engelse cursus te Breskens gaat door. Aanvang der lessen DINSDAG 26 OCT. om 7 uur, In de R.K. School. Ook BEGINNELINGEN kunnen worden toegelaten, ilj worden verzocht zich op bovengenoemde avond aan te melden. Een volledig werkschema wordt op de eerste les bekend gemaakt. Adres voor Inlichtingen J. DE BRUIJNE, Ph. v, Kleefstr. 61, tel 274, Breskens. een Herencostuum, Jas, Broek, Mantel, Mantelpakje of Jurk? Wij maken het voor U in een perfecte pasvorm. Komt U eens zien in onze stoften en stalen. Ook aan huis bezoeken wij U. Beleefd aanbevelend, Dorpsstraat 36 Telefoon 174 Wij leveren U alle O.a. vaste vloerbedekking, zoals Verto, Jumbo, Forta en het nieuwste V T Sisal, prijzen f 3,95 tot f 8,95 Voealeum en Balatum, steeds de nieuwste dessins Cocos loper 50, 70, 100, 140 cm., prijzen f 1,98 tot f 6,95 Cocos karpetten vanaf f 12,95 Bouclé traplopers f 1,68 - f 2,25 - f 2,95 - f 3,95 Deurmatten geschoren, gevlochten en rubber deurmatten Gordijnrail, gordijnspiraal Alles wordt vakkundig gelegd Komt U eens vrijblijvend kijken 1 Telef. 210 Wij brengen steeds het nieuwste in de beste merken. Swaggers, Mantels, Japonnen, Deux piècet, Rokken en Blouses. VOOR HEREN en JONGENS Costuums, Tweed- en Gabardinejassen, Hudson windbrekers. Grote collectie wollen Vesten, Pullovers en Truien. Vrijblijvend aan huis te bezoeken. Dorpsstraat 36 Telefoon 174 Wij brengen U een uitgebreide collectie Een mensen leeftijd garantie] CASSETTES voor 6 personen vanaf f 35,75. Alle Couvert-artikelen uit voorraad leverbaar. DAMES-POLSHORLOGES met goudkleurige Alinox kast met 10-ateens uurwerk f 29,50. HEREN-POLSHORLOGES, waterdicht, 17-steens f 46,50 N.V. W. LUTEIJN Zn. Fabriek van Suikerwerken BRESKENS Aardenburg Bijenfilm. De Jonge Boerenstand hield zijn algemene vergadering in hotel „De Rode Leeuw". De heer A. J. van Willigen uit Goes hield een interessante lezing over het leven der bijen en ver toonde de geluidsfilm „Bijenleven". Het winterprogramma werd bespro ken, alsmede de excursie voor het volgend jaar. St. Kruis Benoeming Met ingang van 18 October j.l. werd de besteller bij de P.T.T., de heer A. J. Vercruijsse, benoemd tot besteller ie klasse. Ie verantwoording Bazar voor Jeugdgebouw te Breskens Ontbijtservies, boeken, pudding, parfum, tricotage, 7 kleedjes, chocolade, 2 paar ny lons, Sola-lepeltjes, 2 zilveren wapenlepeltjes, verzilverde speldjes, Tana schoencrême, vei- ligheidsicheermesjes. IJzendijke Crochet. In het kader van de Winkelweek werd alhier een zang-, muziek- en voordrachtcrochet gehouden. De Oost- burgse deelnemers P. VersprilleJ. de Voogd, duo-zang en Pierre Leenhouts, voordracht, behaalden ieder een 2e prijs. De conferencier van deze avond was de bekende Guus Keddy.

De Schakel | 1954 | | pagina 3