zljn onze Slagerij De Jonge Radio-, Televisie-en Muzieksliow Waar gaan onze kinderen heen BLUM's confectiebedrijf Breskens j Demie's en Tweedjassen S I „Windsor" Wal63raat Vlissingen Firma Schippers Nauia van Toontje Ezelsvel machinestiksfer en als leerling f Zeldzaam mooi I 1 Vanaf f 69,-- lot f 118,-- NUTSSPAARBANK - MIDDELBURG Bijkantoor OOSTBURG Als extra attractie het optreden van THE 3 JACKSONS IJzendijke Raadsvergadering. De raad dezer gemeente kwam vo rige week in openbare vergadering bij een. Sinds een aantal jaren beijvert de gemeente IJzendijke zich'de kunstnaar West Z.-Vlaanderen te brengen, een hoek waar de mensen veel kunst en cultuur moeten ontberen. Bijzonder ge slaagd zijn dan ook de schildeiijenten- toonstellingen in het gemeentehuis. Thans heeft een vereniging in de gemeente het initiatief genomen het Ballet der Lage Landen naar IJzen dijke te laten komen, maar het ont breekt deze vereniging aan de midde len om zulks te doen. Zij verzocht de gemeente haar medewerking te willen verlenen in het stellen van een garantie. Over deze kwestie werd uitvoerig in de raad van gedachten gewisseld. In stemming gebracht bleek het voorstel van B. en W. de gevraagde garantie te verlenen, te zijn aangenomen. Dhr. F. Tazelaar stemde tegen. Het Rijk beschikt aan de Tivoli over enkele percelen grond, waarvoor de gemeente interesse heeft. Besloten werd deze grond van het Rijk over te ne men voor een bedrag van f 8.100,-. G.S. hebben meegedeeld er thans geen bezwaren tegen te hebben, dat de presentiegelden voor de raadsleden worden verhoogd. Waarom de raad dan ook besloot het presentiegeld op f 10,- te brengen, terwijl het presentie geld voor Commissievergaderingen f 5,- zal bedragen. Op het desbetreffende verzoek van de zijde van de Ned. Militaire Bond „Pro Rege" werd een subsidie van f 25,- toegekend voor de exploitatie van haar Militaire Tehuizen, dit tot wederopzeggens. Z.h.st. werd besloten ter gelegenheid van haar jubileumactie aan de Ned. Blindenbond een subsidie te verlenen van f 50,-. Met algem. st. werd de Commissie tot wering van schooïveriuim, ingaande 1 Jan. 1955» voor een periode van drie jaar herbenoemd. Het zijn de heren J. C. Cornelis, A. Lippens, P. v. d. Broecke, J. Robijn èn A. Dellaert. Het vierde leslokaal van de R.K. Jongensschool heeft in totaal f 16 792 gekost; een deel van dit bedrag wordt nog door oorlogsschade vergoed. In dit verband zei dhr. Tazelaar bij de aan schaffing van het meubilair voor dit lokaal de middenstand in te schakelen. De voorz. zer, dat B. en W. deze aan schaffingen niet doet, maar kon dhr. Tazelaar de toezegging doen het schoolbestuur te verzoeken, bij de aan schaf met de wens van Tazelaar reke ning te willen houden. Door de Keuringskring IJzendijke wordt voor het keuren vaD huisslach tingen een bedrag van f 3,75 bij de ingezetenen in rekening gebracht. Hier van kreeg de keuringsveearts f 3,- per varken. Het resterende ad f0,75 bleef in kas voor diverse onkosten en aan schaffingen. Gezien de kostenstijging over de gehele linie stelden B. en W. voor thans aan de keuringsveearts f 3,50 ter beschikking te stellen per varken en dus f 0,25 in kas te houden voor de genoemde kosten en aanschaf fingen. Hiermee ging de raad accoord. Tijdens de rondvraag vraagt dhr. C. Riemens wanneer nu eindelijk eens met de straatverbetering een aanvang ge maakt zal worden. De plannen zijn in door G. Th. ROTMAN Maar op een draf komt hij terug „We gaan all'1-roept hij hijgend, „vlug! We moeten geen seconde dralen, Als wij de boot nog willen halen Hij rijdt zijn „acht-cylinder" voor En suizend gaan ze er vandoor Maar ach! Maar ach! Te grote spoed Is, naar men weet, slechts zelden goed! voorbereiding zoals bekend, aldus de voorz. Dhr. A. Dellaert wijst op ge breken in het carillon. De voorz. zegt, dat een deskundige het carrillon zal onderzoeken. De gebreken zijn z.i. van technische aard. Hoofdplaat Raadsvergadering. De gemeenteraad kwam in openbare vergadering bijeen onder voorzitter schap van burgemeester Temmerman. De problemen van een kleine ge meente zijn vele, vooral op financieel gebied, wanneer het er om gaat grote werken uit te voeren in het algemeen belang. Met dit probleem kwamen B. en W. in aanraking bij de bespreking van het riolerings- en bestratingsplan, ontworpen door het ingenieursbureau Van Hasselt De Koning. De heer M. Doorns, technisch ambtenaar van genoemd bureau, gaf een uitvoerige toelichting op het plan, wat onder meer voorziet in de aanleg van riolering in de Kersenlaan, Schoolstraat, Dorps straat en Schoolstraat, met daarbij secondaire leidingen ten Oosten van de Dorpsstraat en Schoolstraat en voorts het aanbrengen van nieuwe bestrating in de Schoolstraat, Dorpsstraat en Havenstraat. In principe werd besloten tot uitvoering over te gaan, afhankelijk van de financiële medewerking in het kader van de D. A C. W. Zonder hoofdelijke stemming besloot de raad tot het aanleggen van een sportterrein, bestaande uit een speel- voetbalveld en een oefenveld, welke in het uitbreidingsplan ten Oosten van de Havenstraat geprojecteerd zijn. De heren Th. Wieleman en P. Dekker onthielden zich van stemming. Besloten werd voorts ten behoeve van de aan leg der voetbalvelden de benodigde grond aan te kopen van de heer H. Duinker. Inzake het geschil in de vlceskcurings- kring IJzendijke tussen de gemeenten Hoofdplaat en Biervliet contra de ge meente IJzendijke over de handelwijze bij het benoemen van een keurings veearts, was van de zijde van de Minis ter van Sociale zaken en Volksgezond heid bericht gekomen, dat er geen aan^ leiding bestaat de benoeming van een keuringsveearts te IJzendijke, ter ver nietiging aan de Kroon voor te dragen, aangezien door de benoeming van Dr. Westendorp geen schade te wachten is voor de volksgezondheid, daar Dr. van Veen te Oostburg zich bereid heeft verklaard Dr. Westendorp bij diens afwezigheid te vervangen. De vergoeding voor het keuren van huisslachtingen aan de keuringsveearts werd van f 3,op f 3,50 gebracht. De presentiegelden der raadsleden werden op grond van een schrijven van G.S. verhoogd en gebracht op f 7,50 per vergadering. Als presentie geld voor commissievergaderingen werd 50 pCt. van dit bedrag bepaald. De jaarweddeverordening voor het secretariepersoneel werd gewijzigd, als mede de jaarwedde voor de haven meester. Dit laatste in verband met de 5 pCt. loonsverhoging per 1 Januari 1954. Thans bedraagt de jaarwedde van de havenmeester f 196,05. Ter vervanging van de Rijksvoor schotten met betrekking tot de bouw van 10 woningwetwoningen werd be sloten met de Boerenleenbank te Bier vliet een 43-jarige annuïteitslening ad 3V2 pCt. aan te gaan ter grootte van f 99.900,Gezien de totale kosten van de tien woningwetwoningen ad f 114.729,38 blijft nog een bedrag van f 14.829,38 ongedekt, hetwelk uit eigen middelen gevonden kan worden. Voor de minder draagkrachtigen zal voor de maanden December, Januari en Februari per gezin per week een kolentoeslag van f 3,60 worden gegeven. In verband met de vrijwillige onge vallenverzekering voor de gemeente functionarissen en de jaarweddeverho- gingen, waaraan ook premieverhoging verbonden is, werd besloten de begro ting 1954 te wijzigen. Tijdens de rondvraag informeert de heer C. de Smit of over de wegver- betering Hoofdplaat-Breskens nog niets bekend is. De voorzitter deelt mee dat de commissie voor de werkgelegenheid hieromtrent nog geen beslissing geno men heeft in verband met het ont breken van een plan. Gevonden voorwerpen Een vulpenhouder en één paar kinder wantjes. Inlichtingen Rijkspolitie te Nieuwvliet. Schoondijke Sportwedetrijden. Zondag j.l. had de wedstrijd plaats om het Zeeuwse kampioenschap op de 3000 m. Steeple Chase, waaraan de bekende Schoondijkse loper Staf Dobbelaere deelnam Dat Staf nog steeds mee kan doen heeft hij bewezen na een formidabele race, die hem niet alleen de eerste plaats bezorgde, maar tevens het Zeeuwse record, dat op 10 min. 45 sec. stond met 71/2 sec naar beneden haalde. Doordat Stafs rivaal, H. Cujé van E M.M wegens een blessure aan de enkel niet mee kon doen, was er dus van een krachtmeting tussen beide keiharde lopers geen sprake, zodat de spanning, die men verwacht had, uitbleef. Vooral, toen J. Cujé (E M.M.), broer van de geblesseerde, na drie ronden bijgeble ven te zijn, moest lossen. Staf vergrootte zichtbaar zijn voorsprong, terwijl Cujé afzakte naar de vierde plaats. Ondertussen had H. Botselaar (E M.M.) de tweede positie ingeno men en deed werkelijk zijn best de vluchteling in te lopen. Maar Staf draaide rustig, in on gehoord tempo zijn rondjes. Enkele ronden vóór het einde had Botselaar ook zijn tempo te pakken. Zichtbaar verloor Staf terrein, maar toch niet in die m^te, dat de overwin ning in het gedrang zou kunnen komen. Staf werd de onbetwiste winnaar van deze Steeple Chase in 10 min. 37,5 sec. 2. H. Botselaar (E.M.M.) 10 min. 48,9 sec. 3. A Bilius (de Zeeuwen) 10 min. 54 sec. 4. H. Mo'ndeel (E.M.M.) 11 min. 33 sec. 5. J. Cujé (E M.M.) 11 min 44 see. 6. A. Bouwens (E.M.M) 12 min. 55 sec. 7. J. Kuijs (E M.M.) 13 min. 4 sec. Ook de voetballiefhebbers kregen deze middag twee mooie wedstrijden te zien, waar bij de Schoondijkenaren zich de meerdere toonden van de beide Walcherse elftallen. Schoondijke II won van Walcheren II met zeer overtuigende cijfers, namelijk met 12o. De rust ging in met een 5o stand. Schoondijke IWalcheren I Ook deze wed strijd had verheugende resultaten voor de thuisspelers. Leek het aanvankelijk dat beide partijen zeer goed aan elkaar gewaagd wa ren, immers de rust ging met een oo in, tijdens de tweede helft toonde Schoondijke haar superioriteit door vier maal te scoren. Ook hier wisten de bezoekers hun eer niet te redden. De uitslag was 4o voor Schoon dijke. Gestoomde Ham 55 ct. p. ons 1/2 pond voor f 1,20 Rookvlees 55 ct. p. ons 1/2 pond voor f 1,25 Gekookte worst 25 ct. p. ons 1/2 pond voor 60 ct. Boterhamworst 30 ct. p. ons 1/2 pond voor 72 ct. VLEES! Vergelijk onze prijzen en U ziet welke voordelen Slagerij DE JONGE U biedt. Vlees vanaf f 1,80 per pond Mooie magere lappen f 2,p. pond Alle andere vleeswaren. Ook voordelig beleg voor de boterham. Breskens Hoek Oranjeplein PREDlKSEURTfch Zondag 17 Oct. Aarcenburg, 10,30 uur, Ds. Blom St. Kruis, 9 uur, Ds. Blom Biervliet, 10 uur, Ds. Boere Breskens, 10 uur, Ds. van Beusekom 4 uur, Ds. Kuijlman, jeugddienst Cadsand, 9,30 uur, Ds. ten Cate Groede, 10 uur, Cand. C. B. Schuurman, Rotteidam Hoofdplaat, 10 uur, Ds. Eijgendaal Collecte jeugdwerk Nieuwvliet, 10 uur, Ds. v. d. Graaff H. Avondmaal Oostburg, geen opgave Retranchement, 10 uur, Ds. van Bork Bed. H. Doop Schoondijke, 10 uur, Ds. Blomaard Sluis: Geen opgave St. Anna ter Muiden: Geen opgave Waterlandkerkje, 10 uur, Ds. Bergsma Collecte Classicaal studiefonds IJzendijke, 10 uur, Ds. Schopenhauer Zuidzande, 9,30 uur, Ds. Kuijlman Doopsgez. Gem. Aardenburg 10,15 uur, Ds. Vis Vrij Evang. Gemeente Geen opgave Geref. Kerk Breskecs 10,30 en 3 uur, Ds. Elshout, Koudekerke Ev. Luth. Gemeente Groede, 10 uur, Da. M. P. Stol, Veendam R.K. Parochie H. Barbara te Breskens Zondag 17 Oct. 19e Zondag na Pinksteren. Eerste H. Mis om half 8. Hoogmis om 10 u. 's Middags om half drie: Lof. In de week: H. Mis om half 8. Maandag: feestdag van de H. Evangelist Lucas Zaterdagavond om 7 uur: Lof. Zuidzande Raadsvergadering. De raad der gemeente Zuidzande kwam Vrijdagavond j.l. voltallig in openbare ver gadering bijeen. Een verzoek van het Nederl. Congres voor Openb Gezondheidsregeling om Om deze vraag doeltreffend te beantwoor den is het noodzakelijk dat er deskundige voorlichting gegeven wordt. U ontvangt die van het Bureau van de Chr. Stichting voor School- en Beroepskeuze in Zeeland. Meldt U thans reeds aan, om wachten te voorkomen. Aanmelden bij het administratie-adres Westsingel 44, Goes. Telefoon K 1100-2144. Dus geen aanmeldingen meer bij het Bureau van onderzoek te Goes. Dorpsstraat 48 Telefoon 200 heeft plaats voor enkele meisjes als 0 Moderne kleuren en de nieuwste modellen ,g Huis voor Engelse Herenkleding Rentevergoeding tot f 10.000,2,40 Inleggers-kapitaal per i Oct. 1954: f 11.333.869,75. Zitdag te BRESKENS Woensdagavond van 6,30-8,30 uur, ten huize van de heer Iz. D1RKX, Van Zuljenstraat 5 GELDEN OP EERSTE HYPOTHEEK BESCHIKBAAR. SCHIPPERS NAUTA organiseert op Donderdag 21 October a.s. 's av. om 8 uur in het Ledel Theater te Oostburg een De nieuwste Philips toestellen zullen worden gedemon streerd en toegelicht door een specialist. Nederlands bekendste accordeon-trio GRATIS TOEGANGSBEWIJZEN voor deze avond kunt U, zolang de voorraad strekt, afhalen aan onze zaak. Per gezin worden maximum 2 kaarten verstrekt. Geen toegang voor personen beneden 18 jaar. BRESKENS GROEDE OOSTBURG als lid toe te treden, werd afgewezen. Een verzoek van de Nederl. Blindenbond om een i-malige bijdrage en een verzoek van de Christel vereniging voor de verpleging van lijders aan vallende ziekten, om als donatrice toe te treden, werden beide afgewezen. De raad ging accoord met de door G.S. voorgestelde wijzigingen van de jaarwedde- regelingen voor secretarissen, ontvangers en ambtenaren van de buigerlijke stand. Een aantal besluiten tot vaststelling van jaarwed den en pensioensgrondslagen gingen vlot on der de hamer door. B. en W. vroegen en verkregen een cre- diet van in totaal f 3400,- voor uitbreiding van de straatverlichting. De leden van de adviescommissie woonruimtewet werden her benoemd. De gemeenterekening over 1952 werd voor lopig vastgesteld met een batig slot op de gewone dienst van f 2575,91 en een nadelig slot op de kapitaaldienst van f 54674,16. Hierna boden B. en W. de gemeente-rekening over 1953 aan. Deze geeft op de gewone dienst een batig slot van f 1867,79 en op de kap dienst een nadelig slot van f 102.603,26 De heren Iz. Cappon en A. P. de Veij wer den benoemd als leden van de commissie tot het nazien dezer rekening. Eveneens werd aangeboden de ontwerp-begroting voor het dienstjaar 1955. De voorzitter deelde mede dat de gewone dienst van deze begroting slechts sluitend kon worden gemaakt met een bijdrage van de kapitaaldienst van f 3000,- terwijl dan nog slechts f 1433,- voor onvoor ziene uitgaven beschikbaar is De oorzaak van de minder goede financiële situatie is een gevolg van het feit dat de jaarwedden van de gem. functionarissen omhoog zijn gegaan, zonder dat de inkomsten konden worden ver hoogd. Weliswaar zijn de uitkeringen uit het gem.fonds met enkele procenten verhoogd, doch deze stijging is niet voldoende om de hogere personeelsuitgaven te kunnen opvan gen. Bovendien deelde de voorz. mede dat de richtlijnen van het rijk met betrekking tot de compensatie-uitkering, wegens gemis van schoolgeld en wegens een verminderde op brengst van de personele belasting, nog niet definitief zijn. Al met al, aldus spr is een grote zuinigheid geboden, temeer, waar ook de uitgaven voor de verpleging van een 2- tal geesteszieken en wegens verpleegkosten van Oi'den van dagen voor deze gemeente relatief hoog zijn. De kap.dienst geeft een nadelig slot te zien van f 121.706,27, vnl. tengevolge van nog niet afgeschreven weder- opbouwuitgaven, alsmede aanleg van riole ring en zuiveringsinstallatie. De begroting zal door de raadsleden worden onderzocht en in een volgende vergadering worden behandeld. Ook uit een hierna aan de orde komende wijziging van de gem.-begroting voor 1954 bleek de te geringe rijksuitkering in de ver hoogde lasten der gemeente. Dank zij enkele meevallers kan de gewone dienst na deze wijziging nog sluitend blijven, doch het be drag aan onvoorziene uitgaven moest tot f 483,- worden gereduceerd, zodat dit dienst jaar niet veel meer mag tegenvallen wil men nog met een batig slot kunnen eindigen De voornaamste post dezer wijziging betrof het verlenen van financiële medewerking voor 2 gevallen van woningverbetering met gebruik making van de rijkspremieregeling te dezer zake. Na uitgebreide toelichting werd de wij ziging z.h.st. vastgesteld. De rondvraag le verde geen belangrijke zaken op.

De Schakel | 1954 | | pagina 3