0' Grote Volkskoers te Groede Voor uw haar Jacobs-v. Dixhoom, Breskens Bleu's Kledingmagazijn, Servis Wasmachine Schippers Nauia TELFV Gabardine Jassen W. JACOBS-VAN DIXHOOAN Zn., W.1AC0BS-VAN DIXIOQRI goede V ulpen I I I DAMESSTOFFEN: Versprille's Kledingbedrijf, Firma Schippers Nauia TELEVISIE-UITZENDING in Hotel Valk te Breskens. De kleurspoelingen kappers naast de kerk, Japon- en Pokstoffen Koninklijke Opera te Gent Swaggers - Mantels - Japonnen Jersey deux pièces, Hoeden, Regenkleding - Enz. de machine die alleen voordelen heeft: Automatische pomp, V. K. B. ZO JUIST ONTVANGEN: een flinke zending BRESKENS GROEDE Zuiver wollen vanaf f 95,-- Enz. Enz. DE ZEEUWSE REISGIDS voorhanden. Fa. Smoor de Hulster dag zo goed geslaagd is, is uitsluitend te danken aan de organisatie, die bij mevr. Adriaansen-de Neef uit Cadzand in goede handen was. De voorzitster liet haar dankwoorden vergezeld gaan van een stofelijke blijk+an waardering. Mej. Zr. Bos, maatschappelijk werk ster te schoondijke, hield een inleiding over maatschappelijk werk in het al gemeen en gezinsverzorging in het bij zonder. Zij toonde hierbij enkele film strips, die zeer in de smaak vielen. Hoewel het filmtoestel wel eens kuren had, was de getoonde film over de opleiding der gezinsversorgsters de moeite waard. Zr. Bos betreurde het, dat zo weinig meisjes zich aangetrokken voelen tot het werk der gezinsverzorging. Men heeft een chronisch gebrek aan hulp, zodat vaak in dringende ge vallen geen hulp geboden kan worden. Zij deed een ernstig beroep op allen, het werk der gezinszorg te steunen en zo mogelijk meisjes op te wekken hun dagtaak in de gezinsverzorging te zoeken. Uitreiking diploma's E.H.B.O. Zaterdagavond werden in het ver enigingsgebouw alhier de diploma's E.H.B.O. uitgereikt aan de volgende dames en heren, die reeds in Mei 1.1. geslaagd zijn Mevr. J. v. d. Broecke-Aalbregts, mej. A. v. d. Bossche, mej. A. Klaas- sen en de heren: H. Mulder, H. Wijnen, J. de Lijzer, I. Visser, P. v. d. Broeke, J. Boorsma, W. I. de Jonge en M. van Aert. De uitreiking had plaats door Burge meester Eekhout, waarbij een ver rassing werd aangeboden aan Dr. Osse- waarde. Na afloop hiervan volgde nog een gezellig samenzijn, waarbij door verschillende leden van de E.H.B.O. schetsjes voor het voetlicht werden bracht, terwijl ook de accordeonciub „Mirian" haar medewerking verleende. Raadsvergadering. De raad der gemeente Breskens kwam gisteravond, onder voorzitterschap van burge meester J, A. Eekhout, in openbare vergade ring bijeen. Bij de aanvang der vergadering wordt de heer A. J. van de Velde, die wegens ziekte de vergaderingen van de nieuwe raad nog niet had kunnen bijwonen, alsnog beëdigd als lid van de raad. Bij de ingek. stukken en mededelingen werd o.a. bericht, dat de aansluiting op de waterleiding van de woningen aan de Nieuwe Sluis door de Waterleidingmij. wordt opge nomen in een plan, waarmede de aansluiting van alle woningen binnen de gemeente een feit zal zijn. Dit plan zal te zijner tijd met de te stellen voorwaarden aan de raad wor den voorgelegd. Ingevolge art. 7a der L.O.-wet 1920 wordt medewerking verleend aan de aanschaffing door het bestuur der „School met de Bijbel" van enige leermiddelen, waarvan de kosten worden geraamd op f 261,05. Besloten wordt aan G.S. voor te stellen de vergoeding voor het bijwonen van de ver gaderingen van de raad vast te stellen op f 10,- per lid per bijgewoonde vergadering. Een voorstel van B. en W. om aan de Ned. Blindenbond een eenmalige subsidie te verlenen van f 25,- ondervindt enige tegen kanting van dhr. de Feijter, die zich niet kan verenigen met het doel dezer subsidie, n.l. een bijdrage in de stichting van een rust oord. Hij achtte dit geld beter besteed voor het aanschaffen van blindengeleidehonden. Na een nadere uiteenzetting van weth. Note- baart kan hij zich met het voorstel verenigen en wordt aldus besloten. Met algem. stemmen wordt tot onderwijze res aan de openb. lagere •school benoemd mej. M. P. Baard te Vlissingen. Mevr. Nier mans Gossije vraagt of al een datum is vast gesteld voor het ontslag van mej. van Gijzen als onderwijzeres aan de openb. lagere school. De voorz. antwoordt, dat in het belang van het onderwijs, i.v.m. ziekte van het hoofd, de heer de Pree, aan mej. van Gijzen nog geen ontslag kon worden gegeven. Voor de aanleg van bestrating en riolering van het z.gn. industrieterrein aan de Zand straten wordt een bedrag uitgetrokken van f 20.500,-. Voor een goede exploitatie van de met financiële hulp van de gemeente en diverse verenigingen en particulieren aangelegde jachthaven wordt een stichting als de meest practische beheersvorm aangevoeld. Op ini tiatief van het gemeentebestuur zal tot dit doel een stichting in het leven worden geroe pen, waarin vertegenwoordigd zullen zijn de gemeente, De Brusselse Jachtclub en andere belanghebbenden. Het voorstel van burgemeester en wet houders om het toegekende extra bouwvolume voor 4 woningen te besteden voor de bouw van woningwetwoningen, kan bij de heer de Feijter geen instemming vinden. Hij zou dit bouwvolume liever in handen willen geven van particuliere bouwers. Na een uiteenzetting van de voorzitter wordt met algemene stem men overeenkomstig het voorstel besloten. De heer de Feijter zou de mogelijkheid willen bezien omi het vervber van goederen per spoor naar en van Zeeuwsch-Vlaanderen door te trekken van Vlissingen naar Breskens. De voorz. zegt een nader onderzoek toe. Mevr. Niermans-Gossije vraagt of er al iets bekend is omtrent de plaats van het nieuw aan te leggen sportterrein. De voorz. antwoordt, dat dit stagneert in verband met de kwestie, waar de nieuwe veerhaven zal komen te liggen. Voetbal Vierde klasse G. LuctorRia W. 41; SteenAardenburg 41; IersekeBreskens 31; Oostburg E.M.M. 4—1; Koewacht—Clinge 24; Sluis kilHoofdplaat 22. De stand is nu: Clinge 43107 15— 7 Ierseke 4 2 1 1 5 108 Hoofdplaat 4 2 1 1 5 129 Steen 32014 135 Luctor 32014 83 Sluiskil 4 1 2 1 4 9—15 Aardenburg 32014 138 Koewacht 4 1 1 2 3 911 Oostburg 4 1 1 2 3 14—16 Breskens 31022 48 E.M.M. 41032 519 Ria W. 4 o 1 3 1 6—11 Programma voor Zondag a.s.: BreskensOostburg; LuctorSluiskil; Ria W. Steen; AardenburgIerseke; E.M.M.Koe wacht Breskens krijgt Zondag Oostburg op be zoek. Wij voorzien een spannende wedstrijd, doch geven Breskens een mooie kans op de overwinning. Luctor zal ongetwijfeld alles in het werk stellen om Sluiskil met een nederlaag naar huis te sturen wat hen wel gelukken zal, ge zien het terreinvoordeel. Ria W. heeft geen kans om de onderste plaats te verlaten tegen Steen. Ook Aardenburg, die Zondag j.l. een ge voelige nederlaag leed, zal Zondag a.s. wel de winst aan Ierseke moeten laten. E.M.M. zal alles in het werk stellen om zijn positie te verbeteren, doch zal van goede huize moeten zijn tegen Koewacht. Wij ver wachten een verdeling der punten. Zondagsdienst doktoren. Breskeni. Groede, Schoondijke Zondag 10 October 1954 Dr. Ossewaarde, Breskens, tel. 91 Aardenburg, Oostburg: Dr. Rijk, Aardenburg, tel. 104 Zondagsdienst Centrum Kraamzorg West Z.-Vl. Zondag 10 October 1954 Zr. de Jong, Cadzand, tel. 65 Ruime keuze Tweka Kinderkleding, Damespullovers, Herenvesten, enz, BRESKENS T).ame^>! Vanaf heden iedere avond N. C. VALK. op Zaterdag 9 October 1954. Inschrijving tot twee uur bij R. CLAEIJS en prijsuitreiking bij J. VAN HANEGHEM. Boven 15 jaar geen race-fiets. Mevr. Niermans-Gossije zou gaarne beperking zien van het venten op alle werkdagen, vooral met groenten, fruit en textiel, door niet in gezetenen. Zij ziet daarin een bedreiging van de plaatselijke middenstand. Dit voorstel kan in de ogen van de raad echter geen genade vinden. De heer Cambier vraagt de mogelijk heid te bezien om de data van de jaarlijkse kermis te wijzigen, daar zij nu dikwijls samen valt met de kermis in naburige gemeenten. Voor het sluiten der vergadering spreekt de heer de Feijter zich nog uit voor de in stelling van een weekmarkt. IJzendijke Bevolkingsonderzoek. Aan het bevolkingsonderzoek in deze gemeente nam bijna 90 pCt. van het daarvoor in aanmerking komende aan tal personen deel. Collecte. De collecte voor de Nationale Reclassering bracht te IJzendijke f 91.89 op. Sluis Collecten. De collecten in de Ned. Herv. Kerk alhier hebben in de maand September 1954 opgebracht: f 58,46 voor de diaconie, f 55,06 voor de kerkvoogdij en f 56,12 voor noodlijdende kerken en personen. Cadzand Aanbesteding onderhoud zeewering. Alhier werd aanbesteed het herstel en onderhoud van de zeewering door de waterkering van het calamiteuze waterschap Tienhonderd en Zwarte. Ingeschreven werd als volgt J. M. Dekker, Brouwershaven f 36.950,- W. v. d. Berg, Bruinisse - 36.797,- L. van Popering, Bruinisse - 36.750,- J. Ie Gasse, Koudekerke - 35.500,- P. J van de Sande, Breskens - 34.450,- Th. Cambier, Breskens - 34.425,- J. F. Warrens, Ossenisse - 34.400,- L. v. d. Klippe, Vlissingen - 34.400,- L. van Boven, Ellewoutsdijk - 34.380,- Fa. E. L. K., Geleen en Schoondijke - 34,300,- C. v. d. Klippe, Vlissingen - 34.240,- M. v. d. Velde, Bruinisse - 33.390,- Behoudens goedkeuring van G.S. is het werk gegund aan de laagste in schrijver. V. is alleen het beste goed genoeg. Wij geven U ad vies voor olie- en crême- behandelingen en voor de grote mode. Beleefd aanbevelend, Talefoon 73 HET ADRES voor: BRESKENS Voor een TT 1 Smoor de Hulster, Breskens Zondag 10 October 14.30 u. „Frasquita" 19.30 u. „De Walkure" Woensdag 13 October 19.30 u. „La Favorite" Vrijdag 15 October 19.30 u. „Louise" Zondag 17 October 14.30 u. „De Walkure" 19.30 u. „Frasquita". PR EDI KB6UR73N Zondag 10 Oct. Aardenburg, 10,30 uur, Ds. Blom St. Kruis, 9 uur, Ds. Blom Biervliet, 10 uur, Ds. van Beusekom, Breskens Breskens, 10 uur, Vicaris S. den Blaauwen, Axel 6,30 uur, Ds. van Beusekom Cadsand, 10 uur, Ds. ten Cate Bed. H. Doop Groede, 10 uur, Ds. Boere Hoofdplaat, 10 uur, Ds. Eijgendaal Nieuwvliet, 10 uur, Ds. v. d. Graaff Oostburg, 2,30 uur, Ds. Groenveld, Sluis Retranchement, 10 uur, Ds. van Bork Schoondijke, 10 uur, Ds. Schopenhauer Sluis: Geen opgave St. Anna ter Muiden: Geen opgave Waterlandkerkje, 10 uur, Ds. Bergsma IJzendijke, io uur, Ds. Blomaard Zuidzande, 9,30 uur, Ds. Kuijlman Doopsgei. Gem. Aardeaburg 10,15 uur, Ds. Vis Vrij Evang. Gemeente Breskens, 10 uur, Ds Praas Nieuwvliet, 10 uur, Ds. v. d. Vrie Retranchement, 2,30 uur, Ds. v. d. Vrie Cadzand, 6 uur, Ds. Praas Geref. Kerk Breaker-f 10,30 en 3 uur, Ds. v. Nes, Meliskerke Ev. Luih. Gemeente Groede, 3 uur, Ds. H. Johannes R.K. Parochie H. Barbara te Breskens Zondag 10 Oct. 18e Zondag na Pinksteren. Eerste H Mis om half 8. Hoogmis om 10 u. 's Middags om half drie: Lof. In de week: H. Mis om half 8. Maandag: feestdag van Maria's Goddelijk Moederschap. Zaterdagavond om 7 uur: Lof. Wij ontvangen wekelijks nieuwe zendingen Voorradig de sterke TRIBOSA TRAININGSBROEKEN, ideaal voor schoolgaande kinderen, Prima MANCHESTER PLUSFOJJRS; Prachtcollectie SHAWLS, SOKKEN, HANDSCHOENEN WOLLEN JERSEY VESTEN; TRUIEN voor jongens en heren; LEUKE KINDERPETJES, kleuren bruin, grijs en blauw; Steeds het nieuwste in HERENMODES. Spuiplein, Breskens Gemakkelijk verplaatsbaar, 0 Dekselbak een gemak, Q Stootband en voetsteun, 0 398 gulden. BRESKENS GROEDE OOSTBURG Zwart en grijs Ottoman zuiver Italiaanse Gabardine zwart Zwarte Serge Zwarte wollen Gabardine Wollen Japonstoffen Zuiver wollen Mantelstoffen, •jnxgnia Door het grote succes dat verkoop door. Wij maken Damesrokken, Mantelcostuums, enz. wol a f 13,85 per M., 140 breed a f 10,90 per M., 140 breed a f 11,90 per M., 140 breed af 16,95 Per M., 140 breed a f 5,95 per M., 140 breed alle kleuren, vanaf f 12,60 per M. we hiermee hebben, gaan we met deze hiervan voor de grootste zaken in Holland Profiteert van deze aanbieding Breskens, Oranjeplein, Telef. 130 Groede, Blekestraat A 209 Vraagt demonstratie bij U aan huis. Elke avond uitzending. BRESKENS Dorpsstraat 67 Telefoon 165 f TWEE0 EU REGENJASSEN MET EEN VQOUNum CACHET.

De Schakel | 1954 | | pagina 3