INGEZONDEN „Wie de jeugd heeft, heeft de toe komst" luidt een bekend gezegde en dit geldt niet in het minste voor onze gemeente, want we hebben op Breskens, maar .geen jeugdgebouw. Want wie het wrakke stukje school aan de Achterweg kent en dan hoort, dat dit niet één avond van de week onbezet is, integendeel, dat er ook nog jongens- en meisjesclubs in worden gehouden voor alle jongeren van 9 tot 20 jaar (en ouder), zal zich beslist af vragen hoe is het mogelijk. En dat hebben ook wij ons afge vraagd, wij, die in dit „overschotje" proberen de jeugd nog iets te bieden. En het draait nog steeds, maar niet zonder dat de Hervormde Gemeente, die dit alles organiseert, zich bewust is geworden, dat er beslist zo gauw mo gelijk iets anders moet komen. En wel een gebouw, waar het jeugdwerk op doeltreffende wijze kan worden onder gebracht. Hieraan zitten natuurlijk nog hele verhalen vast, maar om niet langer te vermoeien, zullen wij U regel recht vertellen waar het om gaat. Om geld, zegt U natuurlijk, want daar draait alles op uit. Maar in dit geval zouden wij het geld eens even op zij willen schuiven niet te ver na tuurlijk, want mocht u bewogen worden aan ons werk steun te willen verlenen, dan kunt U er zo weer bij. En als u verder leest, gaat Uw hand automatisch al in de goede richting. Want wij vra gen uw aandacht voor een zaak, die ons hele dorp aangaat. Wij vragen Uw steun, in welke vorm dan ook, om het ons mogelijk te maken een echte, ouder wetse, gezellige, Breskense bazar te or ganiseren. U weet welso van „alles verkocht, daar draait ie weer". U kent de spanningen bij het „rad van avontuur". Deze bazar heeft ten doel gelden bijeen te brengen voor ons nieuwe jeugdgebouw. Daarom durven wij een beroep te doen op alle inwoners, die van goede wille zijn. De schoonmaak draait op volle toeren. Dus U hebt vast wel iets, wat U voor de tiende keer moet verzetten. En mocht het iets zijn, dat in ons kraam te pas zou komen, wij zijn be reid het af te komen halen. Want we beschikken over vervoermiddelen van één tot twaalf ton. En U merkt dus, niets is ons te veel, maar ook niets is ons te weinig. Want al breekt U zes borden ineens, dan zijn deze voor ons prima geschikt voor in de „vrolijke keuken". Als het maar leven houdt. Op Zaterdag 23 October, wind en weder dienende, hopen wij alle goederen bij U af te halen. Zegt het voort. Tevens kunt u, en dit geldt vooral de dames, gratis breien enz. op onze gezellige avond, iedere Donderdag van half acht tot half tien in de consis toriekamer. Verse thee aanwezig, kopje meebrengen, toegang alle leeftijden. Ook voor de thuiswerksters is ma teriaal af te halen op bovengenoemde plaats en uren. Maar aan alles is gedacht, zelfs aan losse centen. Als U er 25 bij elkaar heeft, kunt U deze bij ons inwisselen tegen een geldig lot. Het juiste num mer geeft recht op een prima heren- of damesrijwiel, om nog maar te zwij gen van het ontbijtservies - pas-aan, en de autostep enz. enz. U merkt het, dit zijn prijzen, waar u wat aan heeft. zijn manier veel. Maar de anderen de een nog beroerder dan de ander om te werken, vader incluis. Had die wel ooit in zijn leven gewerkt. Voor zover hij zich kon herinneren, stem pelde vader al toen hij nog op de ambachtsschool was. Hij bladerde in de verschillende dagbladen. Nou. kosthuizen genoeg, zowel in de stad als aan de Overkant. Och, dat had ook eigenlijk nog wel de tijd, het was pas April. Nog bijna twee maanden. En die kranten «ton den elke dag vol met narigheidde oorlog tussen Frankrijk, Engeland en Duitsland, de ellende in het halver- woeste Polen. Weer een Nederlands schip getorpeteerd de strijd in Noorwegen schending van onze neutraliteit door het overvliegen van onbekende vliegtuigen lichtkogels waargenomen bij Doorn het was allemaal maar ellende en nog eens ellende. Hij ging maar een poosje Ie ren, daar had hij meer aan. In de studiezaal zette hij zijn hand tekening in het bezoekersboek en liep toen regelrecht naar de kast met vak- Dus wacht niet te lang met het af halen der loten. Ook van buiten onze gemeente is reeds steun toegezegd en vloeien de goederen binnen. Laat ons Bressiaanders niet achter blijven, maar helpen, waar te helpen valt, zodat de Jeugdclubs en de Instuif volgend jaar in een warm en gezellig gebouw kunnen genieten van datgene, wat de ouderen nebben bewerkt. En wij als ouderen mogen w ten, dat wij hebben meegewerkt aan een goede zaak. Laat dit ons devies zijn Een niauw gebouw tot aller vreugd' Dus: op de bres voor onze JEUGD. FILMNIEUWS Luxor Theater te Breskens vertoont op Zaterdagavond om acht uur de grootse en avontuurlijke film ,,De lok' kende Wildernis" met Jean Peaters en Jeffry Hunter. Wild als de natuur zelf was haar haat tegen de indringer. Toe- gang 14 jaar. Zondag 10 October wordt om half zeven en om half negen vertoond een modern epos van vuur en staal in ,,Daar komen de tan'.s". Het heroïsch verhaal van een tankgroep, die - steeds vooraan in de 3trijd - doorstootte van Normandië uit dwars door de Siegfried Linie. In het voorprogramma zal worden vertoond de schitterende kleurenrepor- tage van het bezoek van de Franse Minister-President aan Nederland. Gevonden voorwerpen. i ledige jutezak, i pr. zwarte damesschoe nen, i plastic set met vulpen en potlood, i herenportemonnaie, i alpinomuts, i plastic ceintuur. Inlichtingen Rijkspolitie te Breskens. Plaatselijk Nieuws. Groede Beroepen. Ds. Boere te Groede heeft een be roep ontvangen naar de Herv. Gemeente te Driel bij Arnhem. Waterlandkerkje Belgische politiemannen op bezoek. De afd. West Z.-Vl. van de Ned. Politiebond ontving in het Dorpshuis haar collega's uit Deurne bij Antwer pen, vergezeld van de burgemeester en gemeente-secretaris. Een deputatie van de Nederlandse politie haalde hen af aan de grens. In het Dorpshuis waren mede ter verwelkoming aanwezig de burgemees ter van Waterlandkerkje en zijn echt genote. De opperwachtmeester Suiddam opende de bijeenkomst, waar o.a. ook door burgemeester Verbrugge het woord werd gevoerd, die van zijn collega uit Deurne een fraai aandenken kreeg, speciaal vervaardigd door een firma uit Deurne. Hierna werd een maaltijd aangeboden en vervolgens een rondrit gemaakt door West Z -Vlaanderen, waarbij ten gemeentehuize van Groede de verkeers- tafel werd bezichtigd en ook werd een bezoek gebracht aan de oudheid kamer te Sluis. Na aankomst te Wa terlandkerkje werd de avond gevuld met een gezellig samenzijn en het op treden van een cabaret-gezelschap. De burgemeesters van Aardenburg, Zuidzande, Oostburg en Schoondijke gaven blijk van medeleven met hun politiemannen door hun aanwezigheid lectuur, waar hij na even zoeken zijn keuze deed. En voor de rest van de avond zat hij verdiept in een beschrij ving over het decoratieve schilderen. Het was over half elf, toen hij weer thuis kwam- Na de sluiting van de leeszaal was hij nog een eindje gaan fietsen. Het was heerlijk weer en thuis zou het we! weer blauw staan van de sigarettenrook. Daar was het altijd twaalf uur, half één voor men naar bed ging. In het gangetje zette hij zijn fiets op slot en trok toen de buitendeur achter zich dicht. Stel je voor dat men z'n fiets weghaalde! Sloten waren te genwoordig anders ook geen bezwaar meer. Alleen voor een dichte deur hadden ze respect. In de kamer zat de hele familie. Aart, Bert, Vader en Kees, de vrijer van Alie, zalen te kaarten; een paar lege bierflessen stonden op tafel. Daar was geld voor, dacht hij bitter, maar als er een stukje zeep gekocht moest worden, had niemand een cent. Aart had zeker weer eens een royale bui gehad of anders Kees. Wordt vervolgd Biervliet Geslaagd. Mej. M. Leenhouts alhier slaagde te Rotterdam voor het examen vakbe kwaamheid dameskapster. Ongevallen op schoolplein Door wat wild spelen kwam de 10- jarige J. F. op het schoolplein van de o*l. school A. te Biervliet te vallen. Hij had een fiks gat in zijn achterhoofd, welke Dr. Hage verzorgde. Op dezelfde dag struikelde de vijf jarige R G. op het speelplein van de R.K. bewaarschool en kwam met zijn voorhoofd op een uitstekende steen- punt terecht. Ook hier moest Dr. Hage de wonde met krammen verzorgen. Oostburg Intrede Ds. van Dalen Op Zondag 7 November a.s., des middags om half drie zal Ds. v. Dalen bevestigd worden door Ds. C. Metselaar, Ned. Herv. pred. te Goes, 's Avonds om half zeven zal de nieuwe predikant zijn intrede in de gemeente houden. Diepvries-installatie. Oostburg krijgt binnenkort een diepvries- installatie. De vereniging „Ceres" besloot hiertoe in haar laatste vergadering welke Donderdagmiddag j.l werd gehouden. Er komen 30 boxen, ingebouwd in het bestaande pand van dhr. Fieret. De leden der vereniging en voor zover de voorraad strekt ook particulieren, zullen een box, in houdende 150 1., kunnen huren voor f 52,- per jaar. Het voor de aanschaffing en instal latie benodigde kapitaal zal door het uitzet ten van aandelen groot f 100,- verkregen kunnen worden. Voor de diepvriezerij bestond veel belang stelling van de zijde der leden. De vergade ring was zeer druk bezet. Met man en macht zal gewerkt worden om de installatie voor de komende slachtmaanden gereed te hebben. Mej. van Oeveren, directrice der Land- bouwhuishoudschool te Schoondijke, vertelde over haar ondervindingen met de diepvries installatie, welke enige tijd tot haar beschik king is geweest. Stellig nieuw was voor de aanwezigen, dat de vruchten en groenten niet zo maar in de cel gestopt kunnen worden, doch dat hieraan een nauwkeurige voorbe reiding vooraf gaat. Vlees vraagt weer een geheel andere methode. Een film lichtte een en ander toe. Voordat men na de pauze overging tot de diepviiezerij werd eerst een uitgebreide huis houdelijke agenda afgewerkt. Besloten werd weer verschillende cursussen te organiseren, waarvoor een verheugende belangstelling be stond. Mevr. T. v. Glerum uit Middelburg decla meerde verschillende gedichten en stukjes proza op uitstekende wijze. Mevr. van Cruijningen-Erasmus was stellig aller tolk, toen zij de declamatrice dank bracht voor het gebodene. Tijdens de pauze werden verversingen aangeboden. Raadsvergadering. De raad dezer gemeente kwam Woens dagavond in openbare vergadering bijeen. In zijn begroetingswoord tot de raadsleden, wees de voorzitter op de huisvesting waarover de raad thans beschikt, n.l. de zolder van de Openb. school. Hij betitelde deze huisvesting als onwaardig voor de raad; deze kwalificatie heeft de voorz. aanleiding gegeven ditmaal zijn ambtsketen niet om te hangen. Een spoe dige raadhuisbouw is dus wel zeer dringend. Bij de ingek. stukken en mededelingen doet de voorz. mededeling van een zitting van de Raad van Arbitrage, waarop de arbitrage inzake de woningen Noordwal en Maurits- straat werd behandeld. Na de tweede zit ting, welke op 18 October plaats zal vinden, hoopt hij de raad gunstige mededelingen te kunnen doen. De gemeente Oostburg dient zeer zuinig met haar financiën om te springen, aldus de mening van de voorz., toen deze de motive ring gaf waarom B. en W. tot afwijzing van enkele subsidieaanvragen adviseerden. Zonder discussie werden hierop afgewezen de subsi dieaanvragen van de Ned. Blindenbond, de Ned. Militaire Bond Pro Rege, de Centrale van Kath. Militaire Tehuizen en de Dienst voor Geestelijke Volksgezondheid. Evenwel stelden B. en W. de raad voor f 5,- subsidie te verlenen aan de Bond tegen het schenden door het vloeken van Gods Heilige Naam. Dhr. Schippers meende, dat hier ook dezelfde motieven moeten gelden als bij de vorige aanvragen. Als oud-militair kon Schippers de noodzakelijkheid van de militaire Tehuizen meer aanvoelen dan de noodzaak genoemde Bond te steunen. Ook het Blindenwerk vond hij van meer belang. Bij de hierna gehouden stemming was de uitslag vijf tegen vijf, zo dat dit voorstel de volgende vergadering weer ter tafel zal komen. Aan de Commissie voor de Hygiëne van het Kind in Zeeland werd ten behoeve van de kraamverpleging per in de gemeente ver leende verzorgingsdag 25 ct. subsidie verleend. Op hun verzoek werd eervol ontslag ver leend aan H. E. Vis als vakleraar lich. oefe ningen aan de openb. U L.O.-school, aan dhr. A. P. de Groote als onderwijzer aan de openb. lagere school en aan Dr. A. F. van Katwijk als leraar aan de gymnasiale afdeling van het Koningin Wilhelmina Lyceum. De raad verleende een crediet van f 1503,25 voor vernieuwing van leerboeken en het in voeren van nieuwe methodes voor de openb. U.L.O.-school. Het bestuur van de Chr. Na tionale Schoolver. „Immanuel" verkreeg mede werking bij de invoering van nieuwe metho des voor handelskennis, enz. Volgens de ra ming is er een bedrag van f 593,- mee ge moeid. Z.h.st. werd besloten een regeling in het leven te roepen betreffende het in bruik leen geven van boeken en/of leermiddelen aan uitsluitend Oostburgse leerlingen, welke de gem. gymnasiale afd. van het Kon. Wil helmina Lyceum bezoeken. Over het voorstel van B. en W. een vakonderwijzer lich. oefe ningen voor de hoogste klassen van de lagere school aan te stellen, die tevens les zal geven aan de U.L.O. en Technische school, ontstond een levendige discussie. Het voorstel van B. en W. werd uiteindelijk z.h.st. aanvaard. Eveneens kwamen de gemoederen in be roering bij het voorstel van B. en W. tot het vaststellen van een verordening „Straatbe lasting," dit op aandrang van G S. om de inkomsten van de gemeente tot een maximum op te kunnen voeren. Dhr. Schippers vond deze belasting onbillijk, aangezien de huis- en grondeigenaren deze alleen opbrengen. Mensen die in huurhuizen wonen, gebruiken de straten en riolering enz. toch ook. De be lasting moet ongeveer f 8500,- opbrengen, aldus de voorzitter. Als men b.v. de reini gingsrechten naar boven zou doen moet in- plaats van f 5,- per emmer, f 15,- gerekend worden. De heren Schippers en Leenhouts adviseerden tot tegenstemmen, mede gezien het feit, dat in de begroting wel bezuinigin gen aangebracht zouden kunnen worden. Mocht G.S. bij haar mening blijven, zomoest het College die belasting zelf maar aan de gemeente opleggen. Met 6 stemmen voor en 4 st. tegen (de heren v. Kampen, Schippers, v. Hee en Leenhouts) werd het voorstel van B. en W. aangenomen. Op het voorstel van B. en W. om ook dit jaar een kolentoeslag ad f 2,50 te verlenen ten behoeve van de ouden van dagen gedu rende de maanden Januari, Februari en Maart, zei dhr. Schippers het noodzakelijk te vinden, dat het bedrag wordt verhoogd gezien de prijsstijgingen in de laate jaren. B. en W. voelden ook voor de mening van dhr. Schip pers en stelden voor dit bedrag thans te stel len op f 3,60. De raad ging hiermee accoord. Z h.st. werd het besluit, waarbij wordt be paald dat een herziening van het gemeente lijk wederopbouwplan wordt voorbereid, voor een jaar verlengd. Aan mevr. P. M. Witlox-van Oirschot te Vlissingen werd een premie woningverbetering toegekend ad f 366,67 voor de woning Brou werijstraat 59 en aan A. P. Verschuur een premie van f 466,67 ten behoeve van de verbetering van de woning Zandstraat ld. De leden van de Commissie Woonruimte- wet 1947 werden bij acclamatie herbenoemd. Het zijn de heren C. M. Zuidweg, M. de Bruijne, J. Sanderse, J. P. Ouwendijk en E. Dekker. Tijdens de rondvraag wijst dhr. Schippers op de noodzaak het gemeentepersoneel te verplichten zich aan doorlichting te onder werpen. Dit zal door B. en W. bekeken wor den, die dan met voorstellen in deze zullen komen. Voorts wijst genoemd raadslid op de bepaling dat geen zaken in de panden van de Kroonwijk gedreven mogen worden. De voorz. meende dat de door Schippers gesig naleerde gevallen grensgevallen zijn. Als het winkelbedrijven zouden zijn, wat niet het ge val is, zou de zaak anders liggen. Dhr. Leenhouts informeert naar de bestra ting van de Violetstraat. De weth. van open bare werken, dhr. A. P. Modde, deelde vra gensteller mede, dat zojuist vandaag een aanvang werd gemaakt. Voorts wijst dhr. Leenhouts op de schandalige toestand van de weg op de Groten Dam. De voorz. zegt dat deze weg het eigendom van het Waterschap Het Vrije van Sluis is. Dhr. de Coene wijst op de onvoldoende straatverlichting in de Mr. Risseeuwstraat, vooral des nachts. Nachtlampen zijn zeer ur gent. De voorz. zegt toe naar verbetering te zullen streven. Dhr. E. Dekker informeert naar de raad huisplannen. De voorzitter deelde mee, van G.S. bericht te hebben ontvangen, dat de plannen door haar bezien zullen worden in het kader van de financiële positie van de gemeente. Collecte. De nationale collecte Reclassering bracht te Oostburg f 89,02 op. Breskens Collecten, De collecte t.b.c.-bestrijding bracht te Breskens (N. Sluis inbegrepen) bruto f 171,43 op. De collecte voor de Nationale Reclassering bracht te Breskens f 99,65 op. Snelverkeer eist oplettendheid. Dat het tegenwoordige verkeer oplettendheid vereist, bleek één dezer dagen weer opnieuw, toen een persoon te Breskens per rijwiel uit een brand gang de rijbaan van een der straten wilde oprijden. De wielrijder reed na melijk tegen een juist passerende per sonenauto. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Waarschuwing. Op onregelmatige tijden worden nog projectielen gevonden in de gemeente Breskens. Een ieder die oorlogstuig vindt wordt in het algemeen belang dringend verzocht hiervan terstond kennis te geven bij de politie. Voor opruiming wordt dan gezorgd. Lazing over maatschappelijk werk. In Duinpaviljoen" te Breskens vergaderde de N.V.V. Vrouwenbond, federatie West Zeeuwsch-Vlaanderen. De voorzitster, mevr. M. S. Dijk-Lang- straat, opende de bijeenkomst. Na ge- zamelijke zang werd mevr. J. Adriar.nsen- de Neef hartelijk dank gebracht voor het vele werk, dat zij voor de Zeeuw se contactdag heeft verzet. Dat deze dag zo goed geslaagd if, is uitsluitend te danken aan de organisatie, die bij mevr. Adriaansen-de Neef uit Cadzand in goede handen was. De voorzitster liet haar dankwoorden vergezeld gaan van een stoffelijke blijk^an waardering. Mej. Zr. Bos, maatschappelijk werk ster te schoondijke, hield een inleiding over maatschappelijk werk in het al gemeen en gezinsverzorging in het bij zonder. Zij toonde hierbij enkele film strips, die zeer in de smaak vielen. Hoewel het filmtoestel wel eens kuren had, was de getoonde film over de opleiding der gezinsverzorgsters de moeite waard. Zr. Bos betreurde het, dat zo weinig meisjes zich aangetrokken voelen tot het werk der gezinsverzorging. Men heeft een chronisch gebrek aan hulp, zodat vaak in dringende ge vallen geen hulp geboden kan worden. Zij deed een ernstig beroep op allen, het werk der gezinszorg te steunen en zo mogelijk meisjes op te wekken hun dagtaak in de gezinsverzorging te zoeken. Uitreiking diploma's E.H B.O. Zaterdagavond werden in het ver enigingsgebouw alhier de diploma's E.H.B.O. uitgereikt aan de volgende dames en heren, die reeds in Mei 1.1. geslaagd zijn: Mevr. J. v. d. Broecke-Aalbregts, mej. A. v. d. Bossche, mej. A. Klaas- sen en de heren: H. Mulder, H. Wijnen, J. de Lijzer, I. Visser, P. v. d. Broeke, J. Boorsma, W. I. de Jonge en M. van Aert. De uitreiking had plaats door Burge meester Eekhout, waarbij een ver rassing werd aangeboden aan Dr. Osse- waarde. Na afloop hiervan volgde nog een gezellig samenzijn, waarbij door verschillende leden van de E.H.B.O. schetsjes voor het voetlicht werden bracht, terwijl ook de accordeonciub „Mirian" haar medewerking verleende. Raadsvergadering. De raad der gemeente Breskens kwam gisteravond, onder voorzitterschap van burge meester J, A. Eekhout, in openbare vergade ring bijeen. Bij de aanvang der vergadering wordt de heer A. J. van de Velde, die wegens ziekte de vergaderingen van de nieuwe raad nog niet had kunnen bijwonen, alsnog beëdigd als lid van de raad. Bij de ingek. stukken en mededelingen werd o.a. bericht, dat de aansluiting op de waterleiding van de woningen aan de Nieuwe Sluis door de Waterleidingmij. wordt opge nomen in een plan, waarmede de aansluiting van alle woningen binnen de gemeente een feit zal zijn. -Dit plan zal te zijner tijd met de te stellen voorwaarden aan de raad wor den voorgelegd. Ingevolge art. 72 der L.O.-wet 1920 wordt medewerking verleend aan de aanschaffing door het bestuur der „School met de Bijbel" van enige leermiddelen, waarvan de kosten worden geraamd op f 261,05. Besloten wordt aan G.S. voor te stellen de vergoeding voor het bijwonen van de ver gaderingen van de raad vast te stellen op f 10,- per lid per bijgewoonde vergadering. Een voorstel van B. en W. om aan de Ned. Blindenbond een eenmalige subsidie te verlenen van f 25,- ondervindt enige tegen kanting van dhr. de Feijter, die zich niet kan verenigen met het doel dezer subsidie, n.l. een bijdrage in de stichting van een rust oord. Hij achtte dit geld beter besteed voor het aanschaffen van blindengeleidehonden. Na een nadere uiteenzetting van weth. Note- baart kan hij zich met het voorstel verenigen en wordt aldus besloten. Met algem. stemmen wordt tot onderwijze res aan de openb. lagere -school benoemd mej. M. P. Baard te Vlissingen. Mevr. Nier mans Gossije vraagt of al een datum is vast gesteld voor het ontslag van mej. van Gijzen als onderwijzeres aan de openb. lagere school. De voorz. antwoordt, dat in het belang van het onderwijs, i.v.m. ziekte van het hoofd, de heer de Pree, aan mej. van Gijzen nog geen ontslag kon worden gegeven. Voor de aanleg van bestrating en riolering van het z.gn. industrieterrein aan de Zand straten wordt een bedrag uitgetrokken van f 20.500,-. Voor een goede exploitatie van de met financiële hulp van de gemeente en diverse verenigingen en particulieren aangelegde jachthaven wordt een stichting als de meest practische beheersvorm aangevoeld. Op ini tiatief van het gemeentebestuur zal tot dit doel een stichting in het leven worden geroe pen, waarin vertegenwoordigd zullen zijn de gemeente, De Brusselse Jachtclub en andere belanghebbenden. Het voorstel van burgemeester en wet houders om het toegekende extra bouwvolume voor 4 woningen te besteden voor de bouw van woningwetwoningen, kan bij de heer de Feijter geen instemming vinden. Hij zou dit bouwvolume liever in handen willen geven van particuliere bouwers. Na een uiteenzetting van de voorzitter wordt met algemene stem men overeenkomstig het voorstel besloten. De heer de Feijter zou de mogelijkheid willen bezien om, het vervber van goederen per spoor naar en van Zeeuwsch-Vlaanderen door te trekken van Vlissingen naar Breskens. De voorz. zegt een nader onderzoek toe. Mevr. Niermans-Gossije vraagt of er al iets bekend is omtrent de plaats van het nieuw aan te leggen sportterrein. De voorz. antwoordt, dat dit stagneert in verband met de kwestie, waar de nieuwe veerhaven zal komen te liggen.

De Schakel | 1954 | | pagina 2